LIFAair LA352

LIFAair LA352

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 499,00 zł

LIFAair LA352

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA352

Cena: 3 499,00 zł

Fińska innowacja

Gwarancja:4 lata (+ serwis D2D)

Dostępność: Dostępny

Darmowa dostawa - 24 godziny

Ilość sztuk: -+

LIFAair 352 Unikalna stacja pomiarowaKompaktowy oczyszczacz fińskiej firmy LIFAair LA352 z całą pewnością wyznacza standardy technologiczne i wzornicze na najbliższe lata. Urządzenie dzięki swojemu minimalistycznemu projekowi, wysokiej wydajności (CADR dla pyłów: 330 m3/h), cichej pracy (18 dB+), a przede wszystkim dzięki stacji kontrolno-pomiarowej zdobywa serca użytkowników. Stacja poza funkcjami sterowania oczyszczaczem na odległość, posiada czujniki PM2.5, TVOC i CO2! Dzięki pomiarowi CO2, oczyszczacz ochroni Ciebie i bliskich nie tylko przed smogiem, wirusami i alergenami. Dowiesz się o zbyt słabej wentylacji i kumulowaniu się dwutlenku węgla, co jest szczególnie groźne dla zdrowia, koncentracji i rozwoju intelektualnego dzieci. Wyjątkowa konstrukcja i szczelność systemu filtracyjnego, dzięki doskonałemu spasowaniu i zastosowaniu gumowych uszczelek, gwarantuje niemal całkowite oczyszczenie powietrza. Zalecana, maksymalna powierzchnia 39 m2 zostanie oczyszczona w zaledwie 20 minut. 

 

Elegancja idąca w parze z funkcjonalnością


Oczyszczacz powietrza LIFAair LA352 Sterowanie

 

Kratka wywiewu o wyrafinowanym wyglądzie zainspirowana jest łopatkami silników odrzutowych. Oczyszczacz jest zamknięty w solidnej i pięknej stalowej obudowie.

 

Dzięki aplikacji mobilnej, którą parujemy ze stacją, uzyskujemy pełną kontrolę nad urządzeniem i odczytami czujników z każdego miejsca na Ziemi. Możesz łatwo uruchomić urządzenie przed swoim powrotem lub upewnić się, że jest włączony w pokoju bliskich. Przez aplikację mobilną możesz monitorować i sterować wieloma zestawami oczyszczacz-stacja na raz. 

 

Bezpośrednie sterowanie oczyszczacza również jest wyjątkowe. Gładzenie górnej krawędzi LIFAair LA352 pozwala na kontrolowanie prędkości pracy urządzenia. Dotyk palcami zgodny ze wskazówkami zegara przyśpiesza pracę, w przeciwną stronę ją zwalnia. Urządzenie ma niemal bezstopniową regulację obrotów - aż 20 poziomów prędkości, dostępnych w trybach automatycznych i manualnym.

 

Do oczyszczacza można dokupić kanadyjski żel SmellGREEN Natural Fragrance, którego instaluje się przy wywiewie i ma zapewnić doskonały zapach powietrza.

 

Do konserwacji urządzenia i filtrów wystarczy sam odkurzacz i 60 sekund Twojego czasu w miesiącu!

 

Całkowite oczyszczenie powietrza


 

Obecnie zanieczyszczone powietrze stanowi duży problem w pomieszczeniach, w których żyjemy. Przyczynia się do tego spalanie węgla i drewna, transport, jak również meble, podłogi i materiały budowlane użyte w domu. Zanieczyszczenia lotne są wchłaniane przez ludzi głównie w trakcie oddychania i przyczyniają się do powstawania alergii, astmy i wielu innych chorób.

 

Doskonała konstrukcja systemu filtracyjnego w LIFAair LA352: precyzyjne spasowanie i szczelność, w połączeniu z ogromną pojemnością filtrów zapewniają całkowite oczyszczenie powietrza wnikającego do urządzenia. W skład systemu filtracyjnego wchodzą: filtr wstępny (trwała siateczka z tworzywa sztucznego na 4 modułach węglowych), 1000 g impregnowanego węgla aktywnego z domieszką zeolitu (zalecana wymiana nie później niż 5 lat) oraz filtr HEPA12 (aż 2,3 m2 powierzchni, zalecana wymiana co 2 lata).

 

LIFAair jako jedyny producent oczyszczaczy powietrza dodaje zeolit, który ma zdolność wychwytywania m.in. cząstek promieniotwórczych. Ten minerał został wymieszany z węglem aktywnym (widoczne na zdjęciach białe kulki).

 

System filtrów w oczyszczaczu otrzymał najwyższy poziom w teście pojemnościowym przeprowadzonym przez Laboratorium Narodowe (P4/F4). To znaczy, że zdolność do akumulowania zanieczyszczeń przypadająca na 1 m2 HEPA czy 1 g węgla aktywnego jest ponadprzeciętnie wysoka.

 

LIFAair, jako jeden z niewielu producentów oczyszczaczy, stosuje bezszczotkowe silniki prądu stałego, które wyróżniają się żywotnością, niezawodnością i cichością pracy. Dedykowane silniki produkuje japońska firma NIDEC.

 

Stacja pomiarowa i aplikacja mobilna


 

Do LA352 dołączony jest kontroler LIFAsmart, którego nie znajdziesz w żadnym urządzeniu tego typu. Zmierzy różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz będzie stanowił centrum dowodzenia dla oczyszczacza. Zestaw oczyszczacz-stacja bada 5 różnych parametrów powietrza i przystosowuje prędkość pracy wentylatora do aktualnej sytuacji.  Stacja ma kluczowe czujniki związane z zanieczyszczeniem powietrza wbudowane w sobie dla pewności, że odczyty nie są przekłamane przez bliskość czujnika z wywiewem powietrza. Warto również wspomnieć o tym, że urządzenie może pracować w pełni autonomicznie jako stacja pomiarowa. 

 

Zestaw został wyposażony w 5 precyzyjnych czujników produkowanych w USA i Japonii, które monitorują stan powietrza:

 

 • czujnik stężenia pyłu PM2.5, który ma zdolność wnikania do krwiobiegu

 • czujnik poziomu CO2, który wywołuje ból głowy, gorszą jakość snu, zmniejsza zdolności intelektualne

 • czujnik stężenia LZO (TVOC) podaje sumaryczne stężenie m.in. związków zapachowych i formaldehydu

 • czujnik poziomu wilgotności dokładnie zmierzy wilgotność względną w pomieszczeniu

 • czujnik temperatury powietrza dla uzyskania pełnej informacji o stanie powietrza w domu

LIFAsmart pokaże nam również stopień zużycia poszczególnych filtrów, na podstawie ciągłych pomiarów stężeń zanieczyszczeń i historii pracy urządzenia (przepływu powietrza). Dzięki temu czas eksploatacji filtrów jest optymalny, a o termin wymiany nie musisz się martwić, ponieważ zostaniesz o tym poinformowany. W rozwiązaniach niemal wszystkich innych producentów spotkać można co najwyżej prosty licznik godzin pracy, nie uwzględniający przepływu powietrza i ilości zanieczyszczeń. 

 

Niewielkie rozmiary i wbudowane dwa akumulatory litowo-jonowe o pojemności 5200 mAh łącznie pozwalają na zabieranie jej wszędzie ze sobą, aby móc na bieżąco kontrolować jakość powietrza wokół. 

 

Producent również zadbał o dostęp do oczyszczacza przez Internet. Wystarczy smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją mobilną LIFAair, aby sterować nim i monitorować powietrze w domu z dowolnego miejsca na Ziemi. Aplikacja ma możliwość dodania wielu zestawów oczyszczacz-stacja pod różnymi nazwami (np. 'sypialnia Julia') i równoległego ich kontrolowania. Co ważne, nie potrzebujesz stałego adresu IP, stacja łączy się z chmurą LIFAair, która pośredniczy w połączeniu. 

 

3 stopnie filtracji


Filtracja w oczyszczaczu LIFAair LA352

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy z domieszką zeolitu: usuwa m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Za sprawą zeolitu (sito molekularne) oczyszczacz wychwytuje również groźne tlenki NOx, SOx a nawet zjonizowane cząstki promieniotwórcze przenikające m.in. z materiałów budowlanych.

 • 3. Filtr HEPA12: zatrzymuje blisko w 100% mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), chorobotwórcze bakterie i wirusy, pleśń, odchody roztoczy oraz komórki grzybów

Funkcje dodatkowe


 • Stacja pomiarowa: mierzy jakość powietrza oraz steruje urządzeniem

 • Łączność Bluetooth: umożliwia stabilną komunikację oczyszczacz-stacja

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola powietrza wszędzie

 • Blokada rodzicielska: ignorowanie regulacji z poziomu oczyszczacza

 • Panel dotykowy: pozwala na sterowanie oczyszczaczem przy braku stacji

 • 5 precyzyjnych czujników: do dokładnego pomiaru jakości powietrza

 • Pomiar zużycia filtrów: procentowy stopień  zużycia filtrów

 • Unikalny filtr: długa żywotność i całkowite oczyszczenie powietrza

 • Oryginalny projekt: oszczędność miejsca i atrakcyjny wygląd

 • Autodiagnoza: informuje o potencjalnej awarii komponentów

Parametry techniczne oczyszczacza LIFAair

Parametry techniczne

 • kolor: biały

 • wymiary: 250x250x505 mm

 • waga: 10 kg

 • pobór prądu/moc : 1-50W

 • współczynnik CADR (pyły): 55 do 330 m3/godz.

 • średnia głośność : od 18 dB do 50 dB

 • maks. moc akustyczna: 64 dB

 • długość przewodu zasilającego: 3 m

 • oczyszczacz zalecany dla powierzchni do 39 m2

 • szacowany roczny koszt eksploatacji (filtry): 210 zł

  Pobierz instrukcję obsługi oczyszczacza

 

  Pobierz instrukcję obsługi stacji

 

  Zobacz certyfikat TÜV

Opinie użytkowników

5/5

Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Wyglada i dziala rewelacyjnie :) Dla firmy loveair duży plus za możliwość obejrzenia go w sklepie w Warszawie-Bluecity! Dzięki

5/5

Kupiony kilka dni temu, drogi ale zaryzykowałem przekonany długą gwarancją. Krótka opinia na gorąco: bardzo ładny i solidnie wykonany. Fajny dostęp do filtrów, fajne sterowanie dotykowe. Coś jak zabawa szklanką zataczając koła wokół górnej krawędzi :). Naprawdę duże filtry powinny starczyć na długo. Stacja pomiarowa łączy się bez kłopotu i faktycznie działa! Jak leżała w kuchni i piekły się naleśniki to oczyszczacz ożył i zasuwał na maxa :). Fajnie, że jest czujnik CO2 a nie sam PM2,5 nigdzie tego nie spotkałem. Podsumowując, wart swojej ceny choć nie każdego niestety stać.

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA352

LIFAair LA352

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Do tego oczyszczacza pasują filtry:

LA21HEPA - Filtr HEPA12 do LA352

LA21HEPA

Filtr HEPA12 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Filtr węglowy LA41AC

LA31AC

Filtr węglowo-zeolitowy (komplet: 4 moduły) — do 5 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz odstąpić od umowy, możesz to zrobić w ciągu 14 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

regulamin sklepu internetowego

Ekspresowa, darmowa wysyłka

W przedpłacie (PayU) i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki przekazujemy kurierom zwykle w dniu złożenia zamówienia. Możesz wybrać FedEx lub DPD. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

DPD logo kuriera

Bezpieczne zakupy, też na raty

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych, wpisywanych w zamówieniu. Gwarancję udanych zakupów zapewnia PayU. Jak chcesz, kupisz tu na raty – zyskaj czyste powietrze już od 36 zł miesięcznie.

Loga płatności

“Jakość powietrza w Polsce”

Aplikacja na urządzenia mobilne stworzona przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Zapoznaj się z aktualnym stanem jakości powietrza przy najbliższej stacji pomiarowej. Wystarczy poniżej kliknąć odpowiednią miniaturkę.

Wersja responsywna Apple logo Android logo

Dane firmy

Biuro: ul. Mostowa 2, 32-566 Grojec

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908

Od 25 maja 2018 obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. W naszej polityce prywatności znajdziesz szczegóły na ten temat. Zgadzam się na przechowywanie na moim urządzeniu tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie z niniejszego serwisu oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych i w celach analitycznych przez DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k. i podmioty powiązane.