LIFAair LA502

LIFAair LA502

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 4 499,00 zł

LIFAair LA502

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA502

Cena: 4 499,00 zł

Fińska innowacja

Gwarancja:4 lata (+ serwis D2D)

Dostępność: Dostępny

Darmowa dostawa - 24 godziny

Ilość sztuk: -+

LIFAair 502 Stacja pomiarowaLIFAair LA502 to potężny oczyszczacz powietrza zaprojektowany przez inżynierów firmy Lifa Air z Finlandii. Współczynnik CADR dla mikroskopijnych pyłów na poziomie 450 m3/h gwarantuje oczyszczenie powietrza w zaledwie 18 minut na powierzchni aż 54 m2. Unikalna konstrukcja filtrów to dokładnie oczyszczone powietrze i niskie koszty eksploatacji. Minimalistyczna i solidna stalowa obudowa wraz z czteroletnią gwarancją producenta potwierdza, że oczyszczacz jest niezwykle trwały. Urządzenie w dodatku zadziwia cichą pracą oraz niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Dopełnieniem jest przenośna stacja kontrolno-pomiarowa z czujnikami PM2.5, TVOC i CO2, na dodatek z opcją pracy autonomicznej! Stacja umożliwia też sterowanie oczyszczaczem z każdego zakątka Ziemi, wystarczy tylko WiFi w okolicy. 

 

Elegancki, funkcjonalny oraz inteligentny oczyszczacz powietrza


Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502 Sterowanie

 

Unikalna konstrukcja sprawia, że obok LIFAair LA502 nie da się przejść obojętnie. Kratka wywiewu jest zainspirowana łopatkami silników odrzutowych. Oczyszczacz jest zamknięty w stalowej obudowie, która posiada setki okrągłych dziurek, przez które zasysane jest zanieczyszczone powietrze. Panel urządzenia nie ma żadnych przycisków, a wskaźnik stanu pracy pod logiem producenta poinformuje nas o trybie, w jakim oczyszczacz aktualnie jest. 

 

Obsługa urządzenia, jakiej nigdy dotąd nie było! Delikatnie gładząc górną część urządzenia, kontrolujemy w subtelny sposób szybkość pracy wentylatora. Ruch w prawo zapewni szybszą, a ruch w lewo wolniejszą pracę urządzenia. 

 

Stacja pomiarowa i aplikacja mobilna


 

Najbardziej wyróżniającą cechą na tle innych oczyszczaczy jest to, że do LIFAair LA502 została dołączona stacja kontrolno-pomiarowa. LIFAsmartTM potrafi mierzyć i informować nas o jakości powietrza w pomieszczeniu. Zestaw oczyszczacz-stacja robi to w sposób bardzo dokładny dzięki 5 precyzyjnym czujnikom:

 

 • czujnik stężenia pyłu PM2.5 zawierającego cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą przenikać do krwi
 • czujnik stężenia TVOC (całkowitej ilości lotnych związków organicznych), sumaryczne stężenie m.in. formaldehydu i benzo(a)pirenu
 • czujnik poziomu CO2, który przy słabej wentylacji powoduje ból głowy i gorszą jakość snu
 • czujnik poziomu wilgotności (w oczyszczaczu) dokładnie zmierzy wilgotność względną w pomieszczeniu
 • czujnik temperatury powietrza (w oczyszczaczu) dla uzyskania pełnej informacji o stanie powietrza w domu

LIFAsmartTM to nie tylko stacja pomiarowa! W połączeniu z oczyszczaczem oferuje nam świetne funkcje. Będąc centrum dowodzenia dla LA502, dostosowuje prędkość pracy wentylatora do aktualnie panującego stopnia zanieczyszczenia. Posiada kluczowe czujniki związane z zanieczyszczeniem powietrza w sobie, dzięki temu odczyty nie są przekłamane. 

 

Kiedy mam wymienić filtr? Czy już pora na wymianę? Czy filtr jeszcze spełnia swoją funkcję? Możesz przestać zadręczać się takimi pytaniami, ponieważ stacja LIFAsmart poinformuje nas o procentowym stopniu zużycia filtra oraz o konieczności jego wymiany. Jest to możliwe dzięki algorytmowi, gdzie brana jest pod uwagę cała historia pracy urządzenia i jakość otaczającego go powietrza. Dzięki temu masz pewność, że czas eksploatacji filtra będzie możliwie najdłuższy, bez znacznej utraty na skuteczności.

 

Stacja pomiarowa może być samodzielnym sprzętem służącym do pomiarów jakości powietrza, a dzięki temu, że jest niewielkich wymiarów, bez problemu możemy zabrać ją w dowolne miejsce. Pojemny akumulator litowo-jonowy 2600 mAh, pozwala na długą i bezproblemową pracę urządzenia. Zabierz urządzenie ze sobą w podróż i kontroluj jakość powietrza tam, gdzie jesteś!

 

Producent również zadbał o dostęp do oczyszczacza przez Internet. Wystarczy smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją mobilną LIFAair, aby sterować nim i monitorować powietrze w domu z dowolnego miejsca na Ziemi. Aplikacja ma możliwość dodania wielu zestawów oczyszczacz-stacja pod różnymi nazwami (np. 'sypialnia Julia') i równoległego ich kontrolowania. Co ważne, nie potrzebujesz stałego adresu IP, stacja łączy się z chmurą LIFAair, która pośredniczy w połączeniu. 

 

Całkowite oczyszczenie powietrza


 

Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Człowiek, wchłaniając zanieczyszczenia poprzez drogi oddechowe, naraża się na alergię, astmę i inne schorzenia.

 

Unikalna konstrukcja systemu filtracyjnego w LIFAair LA502: precyzyjne spasowanie i szczelność, w połączeniu z ogromną pojemnością filtrów zapewniają całkowite oczyszczenie powietrza wnikającego do urządzenia. Wyróżniamy trzy etapy filtracji: filtr wstępny (metalowa obudowa modułu węglowego i mikro-otworami), filtr z 3,5 kg impregnowanego węgla aktywnego (wymiana raz na 10 lat!) oraz filtr HEPA o bardzo dużej powierzchni, wynoszącej 4,6 m2 (zalecana wymiana co 3 lata). Takie połączenie tworzy doskonałą broń na wszelkie zanieczyszczenia i obniża koszty eksploatacji. W urządzeniu znajdują się łącznie 4 moduły filtrów: 2 moduły węglowe (z filtrem wstępnym) i 2 moduły HEPA, które wsuwa się do środka modułów węglowych.

 

Do konserwacji urządzenia i filtrów wystarczy sam odkurzacz i 60 sekund Twojego czasu w miesiącu.

 

Warto też zwrócić uwagę na olbrzymi współczynnik CADR na najniższych obrotach, przy zachowaniu bardzo niskiego poziomu głośności (34 dB). CADR dla pyłów na poziomie 139 m3/h to około 160 m3/h przepływu powietrza. Przy takiej wydajności najlepsze rozwiązania konkurencji są niemal 5-10dB głośniejsze!

 

 

3 stopnie filtracji


Filtr w oczyszczaczu LIFAair LA502

 

 

 • 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: dezodoryzuje powietrze, usuwa m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy

 • 3. Filtr HEPA: zatrzymuje blisko w 100% mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), chorobotwórcze bakterie i wirusy, pleśń, odchody roztoczy oraz komórki grzybów

 •  

Funkcje dodatkowe


 • Stacja pomiarowa: mierzy jakość powietrza oraz steruje urządzeniem

 • Łączność Bluetooth: umożliwia stabilną komunikację oczyszczacz-stacja

 • Łączność WiFi: połączenie stacji do chmury LIFAair pozwoli sterować oczyszczaczem i kontrolować powietrze wszędzie

 • Blokada rodzicielska: oczyszczacz sparowany ze stacją ignoruje panel sensoryczny oczyszczacza

 • Panel dotykowy: pozwala na sterowanie oczyszczaczem przy braku stacji

 • 5 precyzyjnych czujników: zapewniają dokładny pomiar stanu powietrza

 • Pomiar zużycia filtrów: umożliwia sprawdzenie procentowego stopnia zużycia filtrów

 • Unikalna konstrukcja filtra: duża żywotność i całkowite oczyszczenie powietrza

 • Unikalny projekt oczyszczacza: oszczędność miejsca oraz atrakcyjny wygląd urządzenia

 • Funkcja autodiagnozy: informuje o potencjalnej awarii niemal wszystkich komponentów

Budowa i parametry techniczne oczyszczacza LIFAair

Parametry techniczne

 • kolor: biały

 • wymiary: 300x300x800 mm

 • waga: 14,6 kg

 • pobór prądu/moc : 1-60W

 • współczynnik CADR: 139 do 450 m3/godz.

 • śr. głośność: 34 do 63 dB

 • długość przewodu zasilającego: 3 m

 • oczyszczacz zalecany dla powierzchni do 54 m2

 • szacowany roczny koszt eksploatacji (filtry): 230 zł

  Pobierz instrukcję obsługi oczyszczacza

 

  Pobierz instrukcję obsługi stacji

 

  Zobacz certyfikat TÜV

Opinie użytkowników

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA502

LIFAair LA502

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Do tego oczyszczacza pasują filtry:

LA22HEPA - Filtr HEPA12 do LA502

LA22HEPA

Filtr HEPA12 (komplet: 2 moduły) — do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

LA32AC - Filtr węglowy do LA502

LA32AC

Filtr węglowy (komplet: 2 moduły) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 699,00 zł

Gwarancja i zwrot

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz odstąpić od umowy, możesz to zrobić w ciągu 14 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

regulamin sklepu internetowego

Ekspresowa, darmowa wysyłka

W przedpłacie (PayU) i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki przekazujemy kurierom zwykle w dniu złożenia zamówienia. Możesz wybrać FedEx lub DPD. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

DPD logo kuriera

Bezpieczne zakupy, też na raty

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych, wpisywanych w zamówieniu. Gwarancję udanych zakupów zapewnia PayU. Jak chcesz, kupisz tu na raty – zyskaj czyste powietrze już od 36 zł miesięcznie.

Loga płatności

“Jakość powietrza w Polsce”

Aplikacja na urządzenia mobilne stworzona przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Zapoznaj się z aktualnym stanem jakości powietrza przy najbliższej stacji pomiarowej. Wystarczy poniżej kliknąć odpowiednią miniaturkę.

Wersja responsywna Apple logo Android logo

Dane firmy

LOVEAIR s.c.
ul. Mostowa 2, 32-566 Grojec
NIP 6282266484
REGON 364324516

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908