Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 + LAM05
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 + LAM05LIFAair LA503 + LAM05 akcesoriaLIFAair LA503 + LAM05 widok dół, LIFAsmart pokazuje czasLIFAair LA503 + LAM05 - widok góra-frontLIFAair LA503 + LAM05 - widok na górę, wywiew powietrzaLIFAair LA503 + LAM05 - sterowanie z poziomu panelu sensorycznegoLIFAair LA503 + LAM05 - widok front ze wskaźnikiem stanu pracyLIFAair LA503 + LAM05 - filtr HEPAWygodne wyciąganie modułu filtra LIFAair LA503 + LAM05LIFAair LA503 + LAM05 - moduł filtra węglowego z bliskaLIFAair LA503 + LAM05 - widok od spodu, otwierana pokrywaLIFAair LA503 + LAM05 - wszystkie filtry w środkuLIFAair LA503 + LAM05 - wyjęty pierwszy filtr HEPALIFAair LA503 + LAM05 - wyjęte filtry HEPA i węglowyLIFAair LA503 + LAM05 - wyjęte dwa filtry HEPA i jeden węglowyLIFAair LA503 + LAM05 - wyjęte wszystkie cztery moduły filtrówLIFAair LA503 + LAM05 - widok na filtr węglowy i wstępny z bliskaLIFAair LA503 + LAM05 - filtr HEPA, widok z bliskaLIFAair LA503 + LAM05 - powierzchnia filtra węglowego, służąca rónież jako filtr wstępnyLIFAair LA503 + LAM05 - otwory wlotowe powietrzaLIFAair LA503 + LAM05 - logo marki i wyłączony wskaźnik pracyLIFAair LA503 + LAM05 - nalepka FinlandAplikacja LifaAir menu sterowaniaSterowanie oczyszczaczem LA503 + LAM05Widok na górę oczyszczacza powietrza LIFAair LA503 + LAM05LA503 + LAM05 sterowanie poprzez gładzenieWygodne wyjmowanie filtra z LIFAair LA503 + LAM05LIFAair LA503 + LAM05 W domuUstawienie w pokoju LA503 + LAM05LIFAair LA503 + LAM05 funkcjonalna ozdoba
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 + LAM05

LIFAair LA503 + LAM05

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 4 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA503 + LAM05

Cena: 4 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 54 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-52 dB
 • Koszt filtrów 240 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Fińska perfekcja

Gwarancja:4 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 5 dni

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair LA503 + LAM05 to nowa nazwa modelu LIFAair LA502

 

LIFAair LA503 + LAM05 Stacja pomiarowaLIFAair LA503 + LAM05 to potężny oczyszczacz powietrza zaprojektowany w Finlandii, który na chwilę obecną jest nr.1 w naszym rankingu oczyszczaczy. Współczynnik CADR dla mikroskopijnych pyłów wynoszący 450 m3/h gwarantuje oczyszczenie pomieszczenia o powierzchni 54 m2 w 18 minut. Solidna stalowa obudowa, japoński silnik bezszczotkowy wraz z czteroletnią gwarancją producenta potwierdza, że oczyszczacz został zaprojektowany do bycia niezawodnym.

 

Urządzenie w dodatku zadziwia cichą pracą (20 dB+) oraz niskim zużyciem energii. Dopełnieniem jest przenośna stacja kontrolno-pomiarowa LAM05 z czujnikami PM2.5, TVOC i CO2! Stacja umożliwia też sterowanie oczyszczaczem i monitorowaniem powietrza w domu z każdego zakątka Ziemi.

 

LIFAair, jako jeden z nielicznych producentów, zdefiniował groźny poziom zanieczyszczeń PM2.5 już od 12 µg/m3, dzięki czemu oczyszczacz utrzymuje bezkompromisowo zdrowe powietrze w domu.

 

Oczyszczacze LIFAair

 

Elegancki, funkcjonalny oraz inteligentny oczyszczacz powietrza


Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503 + LAM05 widok z góry

 

Stylistyka obudowy sprawia, że obok LIFAair LA503 + LAM05 nie da się przejść obojętnie. Kratka wywiewu zainspirowana jest łopatkami silników odrzutowych. Oczyszczacz jest zamknięty w stalowej obudowie, która posiada setki okrągłych dziurek o malejącej ku górze średnicy, przez które zasysane jest zanieczyszczone powietrze. Panel urządzenia nie ma żadnych przycisków, a wskaźnik stanu pracy pod logiem producenta poinformuje nas o trybie, w jakim oczyszczacz aktualnie jest.

 

Delikatnie gładząc górną część urządzenia (panel sensoryczny na całej długości okręgu), kontrolujemy w subtelny sposób szybkość pracy wentylatora. Ruch w prawo zapewni szybszą, a ruch w lewo wolniejszą pracę urządzenia. Urządzenie ma niemal bezstopniową regulację obrotów – aż 20 poziomów prędkości, dostępnych w trybach automatycznych i manualnym.

 

Do konserwacji urządzenia i filtrów wystarczy sam odkurzacz i 60 sekund Twojego czasu w miesiącu!

 

Niezwykła stacja pomiarowa


 

Najbardziej wyróżniającą cechą na tle innych oczyszczaczy jest to, że do LIFAair LA503 + LAM05 została dołączona stacja kontrolno-pomiarowa. LIFAsmartTM potrafi mierzyć i informować nas o jakości powietrza w pomieszczeniu. Zestaw oczyszczacz-stacja robi to w sposób bardzo dokładny dzięki produkowanym w USA i Japonii pięciu precyzyjnym czujnikom:

 

 • czujnik stężenia PM2.5 zawierającego cząstki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra, które mogą przenikać do krwi
 • czujnik stężenia LZO (TVOC), sumaryczne stężenie m.in. związków zapachowych, formaldehydu i benzo(a)pirenu
 • czujnik poziomu CO2, który przy słabej wentylacji powoduje ból głowy i gorszą jakość snu
 • czujnik poziomu wilgotności zmierzy wilgotność względną w pomieszczeniu
 • czujnik temperatury powietrza dla uzyskania pełnej informacji o stanie powietrza w domu

LIFAsmartTM to nie tylko stacja pomiarowa! W połączeniu z oczyszczaczem oferuje nam świetne funkcje. Będąc centrum dowodzenia dla LA503 + LAM05, dostosowuje prędkość pracy wentylatora do aktualnie panującego stopnia zanieczyszczenia. Do wyboru są dwa tryby automatyczne: Smart i Night oraz jeden manualny: Manual. Stacja posiada kluczowe czujniki związane z zanieczyszczeniem powietrza w sobie, dzięki temu odczyty nie są narażone na duże przekłamania.

 

Kiedy mam wymienić filtr? Czy już pora na wymianę? Możesz przestać zadręczać się takimi pytaniami, ponieważ stacja LIFAsmart informuje nas o procentowym stopniu zużycia filtrów. Jest to możliwe dzięki algorytmowi, gdzie brana jest pod uwagę cała historia pracy urządzenia i jakość otaczającego go powietrza. Dzięki temu masz pewność, że czas eksploatacji filtrów będzie możliwie najdłuższy, bez znacznej utraty na skuteczności.

 

Stacja pomiarowa może być samodzielnym sprzętem służącym do pomiarów jakości powietrza, a dzięki temu, że jest niewielkich wymiarów, bez problemu możemy zabrać ją w dowolne miejsce. Dwa akumulatory litowo-jonowe o pojemności łącznej 5200 mAh, pozwalają na długą i bezproblemową pracę. Zabierz urządzenie ze sobą w podróż i kontroluj jakość powietrza, tam gdzie jesteś!

 

Całkowite oczyszczenie powietrza


 

LIFAair LA503 moduł filtra

Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Człowiek, wchłaniając zanieczyszczenia poprzez drogi oddechowe, naraża się na alergię, astmę i inne schorzenia.

 

Unikalna konstrukcja systemu filtracyjnego w LIFAair LA503 + LAM05: precyzyjne spasowanie i szczelność, w połączeniu z ogromną pojemnością filtrów zapewniają całkowite oczyszczenie powietrza wnikającego do urządzenia. Wyróżniamy trzy etapy filtracji: filtr wstępny (metalowa, perforowana obudowa modułu węglowego), 3,5 kg impregnowanego węgla aktywnego z domieszką zeolitu (wymiana nawet co 10 lat!) oraz filtr HEPA E12 o bardzo dużej powierzchni 4,6 m2 (zalecana wymiana co 3 lata). Takie połączenie tworzy doskonałą broń na wszelkie zanieczyszczenia i wydłuża czas eksploatacji. W urządzeniu znajdują się łącznie 4 moduły filtrów: 2 moduły węglowe (z filtrem wstępnym) i 2 moduły HEPA, które wsuwa się do środka modułów węglowych.

 

LIFAair jako jedyny producent oczyszczaczy powietrza dodaje zeolit, który ma zdolność wychwytywania m.in. cząstek promieniotwórczych. Ten minerał został wymieszany z węglem aktywnym.

 

Warto też zwrócić uwagę na olbrzymi współczynnik CADR na najniższych obrotach, przy zachowaniu bardzo niskiej głośności (20 dB). CADR dla pyłów na poziomie 139 m3/h to około 150 m3/h przepływu powietrza. Przy takiej wydajności najlepsze rozwiązania konkurencji są ponad 10 dB głośniejsze!

 

LIFAair, jako jeden z niewielu producentów oczyszczaczy, stosuje bezszczotkowe silniki prądu stałego, które wyróżniają się żywotnością, niezawodnością i cichością pracy. Dedykowane silniki produkuje japońska firma NIDEC.

 

Sterowanie przez Wi-Fi


 

LIFAair LA503 zrzut z aplikacji LIFAair

Producent również zadbał o dostęp do zestawu oczyszczacz-stacja przez Internet. Aplikacja LIFAair, do której musimy mieć połączoną z Wi-Fi stację pomiarową, jest darmowa i daje nam pełną kontrolę nad oczyszczaczem. Aplikacja ma możliwość dodania wielu zestawów oczyszczacz-stacja pod różnymi nazwami (np. 'sypialnia Julia') i równoległego ich kontrolowania. Co ważne, nie potrzebujesz stałego adresu IP, stacja łączy się z chmurą LIFAair, która pośredniczy w połączeniu. Z poziomu aplikacji:

 • sprawdzisz jakość powietrza
 • sprawdzisz poziom pyłów PM2.5 w µg/m3
 • sprawdzisz poziom dwutlenku węgla
 • sprawdzisz poziom wilgotności
 • odczytasz aktualną temperaturę w pomieszczeniu
 • włączysz/wyłączysz oczyszczacz
 • ustawisz tryby pracy oczyszczacza, w tym automatyczny i nocny
 • dowiesz się o procentowym poziomie zużycia wszystkich filtrów
 • przeczytasz informacje o firmie

 

Pobierz aplikację LIFAair:

Aplikacja LIFAair Aplikacja LIFAair

 

3 stopnie filtracji


Filtr w oczyszczaczu LIFAair LA503 + LAM05

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak kurz i sierść

 • 2. Filtr węglowy z domieszką zeolitu: usuwa m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Za sprawą zeolitu (sito molekularne) oczyszczacz wychwytuje również groźne tlenki NOx, SOx, a nawet zjonizowane cząstki promieniotwórcze przenikające m.in. z materiałów budowlanych.

 • 3. Filtr HEPA E12: zatrzymuje blisko w 100% mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), chorobotwórcze bakterie i wirusy, pleśń, odchody roztoczy oraz zarodniki grzybów

Funkcje dodatkowe


 • Stacja pomiarowa: mierzy jakość powietrza oraz steruje urządzeniem

 • Łączność Bluetooth: umożliwia stabilną komunikację oczyszczacz-stacja

 • Łączność WiFi: steruj oczyszczaczem i kontroluj powietrze wszędzie

 • Blokada rodzicielska: blokada panelu przed niechcianymi zmianami

 • Panel dotykowy: pozwala na sterowanie oczyszczaczem przy braku stacji

 • 5 precyzyjnych czujników: zapewniają dokładny pomiar stanu powietrza

 • Pomiar zużycia filtrów: procentowy stopień zużycia filtrów

 • Unikalne filtry: długa żywotność i całkowite oczyszczenie powietrza

 • Oryginalny projekt: atrakcyjny wygląd i oszczędność miejsca

 • Autodiagnoza: informuje o potencjalnej awarii komponentów

Budowa i parametry techniczne oczyszczacza LIFAair LA503 + LAM05

Parametry techniczne

 • kolor: biały

 • wymiary: 300x300x800 mm

 • waga: 14,6 kg

 • moc*: 1-60 W

 • CADR (pyły)*: 139-450 m3/h

 • CADR (formaldehyd): 240 m3/h

 • głośność*: 20-52 dB

 • maksymalna moc akustyczna: 63 dB

 • długość przewodu zasilającego: 3 m

 • zalecany dla powierzchni: do 54 m2

 • szacowany roczny koszt filtrów: 240 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi stacji

 

  Zobacz certyfikat TÜV

 

  Pobierz instrukcję połączenia stacji z Wi-Fi

 

Uwaga! Produkt może być dostarczany pod nazwą modelową "LA502C". Jednostki "LA503" i "LA502C" niczym się nie różnią.  

5/5

Oczyszczacz zakupiony w grudniu w sklepie stacjonarnym we Wrocławiu. Używany w pomieszczeniu 15m2, w którym pali się papierosy. Pracuje 24h/na dobę. Używany jest tryb smart wymiennie z trybem nocnym. Bardzo czuły i jak dla mnie bardzo głośny. Praktycznie cały czas pracuje na wysokich obrotach, ale w pokoju kompletnie nie czuć że ktoś pali, chyba że w momencie kiedy papieros jest zapalony, ale szybko usuwa wszelkie zapachy. Nie wiem jak radziłby sobie w innym pomieszczeniu gdzie nie ma dymu. Zapewne nie byłby tak głośny. Został zakupiony celowo do usuwania dymu w małym pomieszczeniu i faktycznie sprawdza się doskonale. Ideal ap nie radził sobie z tymi trudnymi warunkami, natomiast doskolae spisuje się w innym pomieszczeniu, w którym nikt nie pali. Wiem, że to nietypowe zastosowanie oczyszczacza, jednak mimo uciążliwego szumu powietrze jest niemal doskonałe.

Wiola

5/5

Wart każdej złotówki. Ilość kurzu w mieszkaniu drastycznie zmalała. Bardzo dobra stacja pomiarowa, dzięki której faktycznie w mieszkaniu utrzymywane jest PM2.5 na poziomie 10 - 12. Jedyny minus to czułość TVOC, otwarcie alkoholu, dezodorant itp. powoduje prawie natychmiastową reakcję oczyszczacza :-) Podczas użytkownia znlazłem dwie wady: niestety niektórych związków filtr węglowy nie pochłania, np. alkohol, druga wada to taka, że nie da się przestawić w tryb ręczny. Po jakimś czasie stacja wraca do trybu smart. Czyli nie można ustawić stałej prędkości na noc, wyższej niż w trybie nocnym. Mimo minusów, zdecydowanie przeważają plusy i sama kultura pracy oczyszczacza. Polecam.

Radek

5.0/5

na podstawie 5 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA503 + LAM05

LIFAair LA503 + LAM05

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LA503 + LAM05

LA22HEPA - Filtr HEPA12 do LA502

LA22HEPA

Filtr HEPA E12 (komplet: 2 moduły) — do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

LA32AC - Filtr węglowy do LA502

LA32AC

Filtr węglowo-zeolitowy (komplet: 2 moduły) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 699,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.