Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUBSharp KC-A50EUB widok przódSharp KC-A50EUB widok z bokuSharp KC-A50EUB widok przód, aktywne wskaźnikiSharp KC-A50EUB widok z bokuSharp KC-A50EUB górna częśćSharp KC-A50EUB widok bokSharp KC-A50EUB widok bok, miejsce na zbiornik na wodęSharp KC-A50EUB widok bok, zbliżenie na uchwytSharp KC-A50EUB widok bok, nalepka informacyjnaSharp KC-A50EUB widok z tyłuSharp KC-A50EUB widok z tyłu, widoczny filtr nawilżaczaSharp KC-A50EUB z filtrem nawilżaczaSharp KC-A50EUB widok góra, panel sterowania, wywiew powietrzaSharp KC-A50EUB aktywny wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A50EUB filtracja, przekrój urządzeniaSharp KC-A50EUB filtr wstępnySharp KC-A50EUB impregnowany filtr węglowySharp KC-A50EUB filtr HEPA H13 strona zewnętrznaSharp KC-A50EUB filtr HEPA H13 strona wewnętrznaSharp KC-A50EUB zbiornik na wodęSharp KC-A50EUB zbiornik na wodę z bokuOczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUBSharp KC-A50EUB

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A50EUB

Cena: 1 899,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-49 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 8 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB

Sharp KC-A50EUB

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 899,00 zł

Wybierz wariant

Sharp KC-A50EUB
Sharp KC-A50EUB
1 899,00
Sharp KC-A50EUB + Przedłużenie gwarancji 2 lata
Sharp KC-A50EUB + Przedłużenie gwarancji 2 lata
2 198,90 Dodatkowe 2 lata gwarancji za 199,90 zł

Sharp KC-A50EUB niska głośnośćSharp KC-A50EUB jest atrakcyjną wersją kolorystyczną oczyszczacza powietrza KCA-50EU. Czarną wersję kolorystyczną docenią użytkownicy, którzy stawiają na oryginalność. Urządzenie zostało również wyposażone w wydajną funkcję nawilżania ewaporacyjnego (600 ml/h), które należy do najzdrowszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań do walki z suchym powietrzem. Model cechuje się niezwykle cichą pracą, która w trybie nocnym to zaledwie 16 dB. Na szczególną uwagę zasługuje rewolucyjna jonizacja powietrza Plasmacluter przynosząca ulgę alergikom na całym świecie.

 

Spory przepływ powietrza dochodzący do nawet 306 m3/h pozwala na używanie oczyszczacza na powierzchniach do 38 m2. Duży 3,6-litrowy zbiornik na wodę gwarantuje długą pracę (nawet 10 godzin) bez konieczności napełniania. Co więcej, podczas upałów dodając kilka kostek lodu do wody, urządzenie posłuży jako klimatyzer ewaporacyjny i obniży temperaturę powietrza o kilka stopni. Oczyszczacz Sharp KC-A50EUB jest również niezwykle energooszczędny (4-42W), a filtry cechują się długą żywotnością, więc koszty eksploatacji są niskie. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Oczyszczanie powietrza według Sharp


 

Sharp KC-A50EU-B widok bok

Praca oczyszczacza opiera się 3-stopniowej filtracji powietrza. Filtr wstępny, HEPA oraz węglowy pozostawiają czyste powietrze w niemal 100%. Filtr wstępny jest siateczką z mikroskopijnymi otworami, a zarazem panelem tylnym zatrzymującym większe zanieczyszczenia. Filtr ten nie podlega wymianie, ale warto go co jakiś czas odkurzyć.

 

Kolejnym etapem oczyszczania jest filtr z węglem aktywnym absorbujący szkodliwe gazy oraz niepożądane zapachy. Warto zaznaczyć, że filtr ten jest zmywalny w wodzie. Ostatnim filtrem jest HEPA H13, który zatrzymuje najmniejsze drobiny ze skutecznością co najmniej 99,97%. Żywotność obydwu filtrów producent deklaruje na 10 lat. Biorąc pod uwagę nasze powietrze bezpieczniej będzie przyjąć żywotność HEPA na około 3 lata, a węglowego na około 5 lat.

 

Oczyszczacz został wyposażony we wskaźnik filtrów, który informuje o potrzebie wyczyszczenia bądź wymiany.

 

Inteligentna praca oczyszczacza i nawilżacza


 

Zastosowane tutaj nawilżanie ewaporacyjne nie powoduje powstawania mokrych plam oraz białego nalotu na meblach. Dzięki zastosowaniu czujnika wilgotności oraz temperatury praca nawilżacza może przebiegać w zupełnie automatyczny sposób. Sharp KC-A50EUB sam kontroluje poziom wilgotności powietrza i dostosowuje wydajność nawilżania. Praca nawilżacza jest komunikowana na panelu za pomocą kontrolki.

 

Za odpowiednie nawilżenie powietrza odpowiedzialny jest tutaj filtr nawilżacza. Łączy on suche powietrze z cząsteczkami wody i oddaje wilgoć do powietrza. Producent szacuje żywotność filtra dochodzącą nawet do 10 lat.

 

W urządzeniu znajdziemy również czujnik pyłów oraz przykrych zapachów. Dzięki ich odczytom możliwa jest automatyczna praca oczyszczacza. Tempo pracy wentylatora dobierane jest do stopnia zabrudzenia powietrza. Co więcej, swoje pomiary przedstawiają na panelu za pomocą skali kolorystycznej. 3-stopniowa skala pokazuje ilość gazów i zapachów w powietrzu. Natomiast za pomocą 5-stopniowej skali dowiesz się o poziomie pyłów oraz kurzu w powietrzu. Warto wspomnieć, że mamy również do wyboru 3 prędkości wentylatora ustawianie manualnie.

 

Udogodnieniem podczas transportu są kółka jezdne oraz poręczne uchwyty po bokach. Z kolei blokada rodzicielska zabezpiecza panel przed niechcianymi zmianami.

 

Najbezpieczniejsza jonizacja


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Oczyszczacz Sharp KC-A50EU-B to również jonizacja Plasmacluster, która wspomaga proces oczyszczania. Wykorzystanie technologii polega na emisji do powietrza jonów dodatnich oraz ujemnych. Jony Plasmacluster trafiają w odpowiedniej ilości do atmosfery, a następnie otaczają wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny i skutecznie je niszczą.

 

Skuteczność na poziomie 99,9% oraz bezpieczeństwo używania jonów zostały naukowo przebadane i potwierdzone. W urządzeniu pracuje niezwykle wydajny generator Plasmacluster High Density 7000, który emituje potężną dawkę 7 000 jonów/cm3. Badania potwierdzają również, że Plasmacluster pomaga w nawilżeniu skóry, a sama technologia jest często wyróżniania za skuteczność walki z alergiami.

 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji


Filtracja w Sharp KC-A50EUB

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza

 • Automatyczna praca: oczyszczanie i nawilżanie

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja

 • Wskaźnik jakości powietrza: 5-stopniowa skala

 • Wskaźnik zapachu: 3-stopniowa skala

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • 4 czujniki: przykrego zapachu, pyłów, temperatury i wilgotności

 • Blokada rodzicielska: blokada panelu sterowania

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Tryb pyłki: skuteczna walka z alergią

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować jako sam oczyszczacz

 • Kółka transportowe: komfortowy transport

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

Sharp KC-A50EUB zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A50EUB
kolor: czarny
wymiary: 399x273x603 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 4.3, 18, 42 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7.4, 20, 36 W
zbiornik: 3,6 L
przepływ powietrza*: 60, 216, 306 m3/h
nawilżanie*: 250, 500, 600 ml/h
głośność*: 16, 41, 49 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 41, 47 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,7 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

jestem bardzo zadowolony z zakupoonego produktu polecam -

Piotr

3/5

wady: nawilżacz może chodzić bardzo cicho lub głośno nie ma fazy pośredniej . Nie wyświetla temperatury ! Dobry tylko do małych pomieszczeń max 15m kwadratowych

michał

4.7/5

na podstawie 9 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A50EUB

Sharp KC-A50EUB

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-A50EUB

Sharp KC-A50EUB to wydajne urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie oczyszczacz powietrza, nawilżacz i jonizator. Japoński producent oferuje energooszczędny sprzęt (4-42W) wyróżniający się bardzo cichą pracą - już od 16 dB w najniższym trybie.

 

Design i wykonanie

Sharp KC-A50EUB jest wykonany z dobrej jakości plastiku. Połączenie odpowiednich materiałów i japońskiej precyzji sprawia, że jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Utrzymany w czarnej kolorystyce pasuje do każdego pomieszczenia, a delikatny połysk dodaje mu nienachalnej elegancji. Panel przedni uzupełniony jest dyskretnym wyświetlaczem, a na górze urządzenia znajduje się intuicyjny panel sterowania.

 

Sharp KC-A50EUB, widok na panel sterujący
Sharp KC-A50EUB, widok na panel sterujący

 

Kompaktowe wymiary urządzenia w połączeniu z praktycznymi kółkami i praktycznymi uchwytami ukrytymi po bokach sprawiają, że oczyszczacz Sharp KC-A50EUB jest w pełni mobilny. Każdy da sobie radę z jego transportem między pomieszczeniami. Wadą jest natomiast jego spora waga - ponad 9 kg.

 

Wydajność i funkcje Sharp KC-A50EUB

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB to urządzenie 3w1, które łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza,
 • nawilżacz powietrza,
 • jonizator Plasmacluster.

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR

306 m3/h

Deklarowana powierzchnia działania jest zgodna z naszymi obliczeniami

Powierzchnia działania

do 38 m3/h

Wydajność nawilżacza

do 600 ml/h

Bardzo wydajny nawilżacz dla średniej wielkości przestrzeni

Jonizator

Plasmacluster

Obecnie najlepiej przebadana technologia, bezpieczna dla użytkowników

Głośność

16-49 dB

Bardzo ciche urządzenie na najniższych obrotach

Zużycie energii

4.3-42 W

Energooszczędny sprzęt

 

Urządzenie jest wyposażone w 4 czujniki, których czułość można ustawiać na 3 poziomach: low, medium, high.

 

Sharp KC-A50EUB, czujniki

 

Oczyszczacz Sharp KC-A50EUB pracuje w oparciu o 3-stopniową filtrację powietrza. W tym modelu filtr wstępny jest jednocześnie panelem tylnym. O konieczności wymiany pozostałych informuje wskaźnik konserwacji filtrów.

 

Mata ewaporacyjna nawilżacza sprawia, że nie pojawiają się mokre plamy ani biały nalot na meblach. Urządzenie posiada sporych rozmiarów zbiornik na wodę (3,6 l). W połączeniu z czujnikami wilgotności oraz temperatury zapewnia to wielogodzinną pracę nawilżacza, niewymagającej ingerencji użytkownika. Istnieje również możliwość wyłączenia funkcji nawilżania.

 

Sharp KC-A50EUB to dobry oczyszczacz powietrza dla alergików. Zastosowana w nim technologia Plasmacluster ma za zadanie neutralizację zawieszonych w powietrzu wirusów, bakterii i pleśni. Wzbogacony o dodatkowy “tryb pyłki” jeszcze skuteczniej radzi sobie z alergenami. Jony działają również nawilżająco na skórę.

Urządzenie jest wyposażone we wskaźniki pyłów i przykrych zapachów, które umożliwiają jego automatyczną pracę dostosowaną do potrzeb. O ich poziomie w powietrzu informują użytkownika w 5-stopniowej kolorystycznej skali. Na panelu przednim znajdzie on także 3-stopniową skalę kolorystyczną, która informuje o ilości gazów i zapachów. Wskaźnik wilgotność jest natomiast liczbowy.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB może pracować w 4 trybach: automatycznym i 3 manualnych - wysokim, średnim i cichym, który doskonale sprawdzi się na noc.

 

Filtry

Sharp KC-A40EUB wyposażony jest w 5 filtrów:

 • filtr wstępnybędący jednocześnie panelem tylnym urządzenia - należy go regularnie odkurzać, nie podlega wymianie,
 • filtr węglowy, którego zadaniem jest neutralizacja brzydkich zapachów i niebezpiecznych związków lotnych,
 • filtr HEPA H13 wysokiej klasy filtr zatrzymujący m.in. cząsteczki smogu PM2,5, bakterie czy zarodniki grzybów ze skutecznością bliską 100%,
 • filtr nawilżacza, czyli mata ewaporacyjna,
 • Jonizator Plasmacluster High Density 7000, który emituje dużą dawkę jonów pozbywających się nawet drobin wielkości 0.01 mikrona.

 

Sharp KC-A50EUB, filtry
Sharp KC-A50EUB, filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

ok. 3 lata

469 zł

Węgiel aktywny

ok. 3 lata

199 zł

Filtr nawilżacza

do 10 lat*

279 zł

Roczny koszt eksploatacji

~220 zł

*w zależności od stanu wody

 

Dodatkowe informacje

 • AutoRestart
 • Blokada rodzicielska
 • Sterowanie podświetleniem

 

Sharp KC-A50EUB - podsumowanie

Sharp KC-A50EUB jest z całą pewnością jednym z najbardziej wydajnych urządzeń 3w1 z tej półki cenowej. Stosunek ceny do połączonych możliwości oczyszczacza powietrza, nawilżacza i jonizatora jest z całą pewnością korzystny. Niewielkie są również roczne koszty eksploatacji filtrów. Warto jednak zaznaczyć, że choć producent deklaruje ich żywotność na 10 lat, stan polskiego powietrza powoduje, że należy wymieniać je co ok. 3 sezony.

 

Urządzenie nie posiada liczbowego wskaźnika zanieczyszczeń, który precyzyjniej określałby ich stężenie w powietrzu. Wygoda użytkowania spada ze względu na brak aplikacji umożliwiającej zdalne sterowanie. Praktyczne są jednak możliwość sterowania podświetleniem i blokada rodzicielska.

 

Zalety
Ciche działanie
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja Plasmacluster
Energooszczędność
Stosunkowo opłacalne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Korzystna cena urządzenia 3w1 od renomowanego producenta
Kółka i uchwyty zapewniające mobilność
Wady
Brak dedykowanej aplikacji
Brak liczbowego wskaźnika zanieczyszczeń
Duża waga - ponad 9 kg

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A50EUB

Sharp FZ-A51HFR

FZ-A51HFR

Filtr HEPA H13 - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 469,00 zł

Sharp FZ-A51DFR

FZ-A51DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.