22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Sharp KC-G czy Sharp KC-D?

Z nadarzającej się premiery nowej serii oczyszczaczy powietrza od Sharpa - KC-G postanowiliśmy porównać ją z serią, która miała premierę niedawno - KC-D. Zastanawiasz się nad wyborem? Nie wiesz, który model jest przeznaczony dla Ciebie? Jeśli masz jakieś wątpliwości, który oczyszczacz wybrać, to przeczytaj poniższy tekst i wybierz odpowiedni model dla siebie.

 

KC-D vs KC-G - co powinniśmy brać pod uwagę?

4 dostępne modele w każdej serii pozwolą na właściwy dobór oczyszczacza pod każde gospodarstwo domowe. Wybierając odpowiedni model dla siebie, powinniśmy brać pod uwagę takie zależności jak:

 • wielkość powierzchni, na której ma pracować oczyszczacz
 • parametry (głośność pracy, zużycie energii, przepływ powietrza, wydajność nawilżania)
 • dodatkowe funkcje
 • filtracja i żywotność filtrów
 • cena

Nowość! Teraz serie KC-D i KC-G zostały wzbogacone o 1 atrakcyjny wizualnie model. Seria KC-D dostała Sharp KC-D40EUH będący 3 wersją kolorystyczną dla KCD40. Natomiast seria KC-G została wzbogacona o 2 wersję kolorystyczną topowej KCG50 i otrzymała Sharp KC-G50EUH. Obydwa modele cechują się ciemno-szarym wykończeniem (KCD40EUH - połyskujące, KCG50EUH - matowe) i są nie lada gratką dla każdego ceniącego sobie oryginalność.

 

Wydajność

Zarówno seria KC-D, jak i KC-G zostały wyposażone w funkcję nawilżania oraz technologię Plasmacluster. Wszystkie modele dostępne w każdej serii zostały wyposażone w najmocniejszy generator jonów Plasmacluster (generuje 7000 jonów/cm3).

 

KC-D

KC-G

Model

Cena

Przepływ powietrza

Wydajność nawilżania

Model

Cena

Przepływ powietrza

Wydajność nawilżania

40EUW/B/H

1599 zł

216 m3/h

440 ml/h

40EUW/H

2099 zł

240 m3/h

400 ml/h

50EUW

1999 zł

306 m3/h

600 ml/h

50EUW/H

2699 zł

306 m3/h

450 ml/h

60EUW

2499 zł

396 m3/h

660 ml/h

60EUW

3299 zł

408 m3/h

630 ml/h

 

Jeśli przyjrzymy się tabelce to pierwsze wnioski, jakie mogą się nasunąć to takie, że seria KC-G jest droższa. Decydując się na Sharp KC-D40EUW oszczędzamy 500 zł, Sharp KC-D50EUW 700 zł oraz Sharp KC-D60EUW 800 zł. Jednak jak można zauważyć, wyższa cena nie idzie w parze z dużo wyższą wydajnością. Pomimo nieznacznie wyższego przepływu powietrza to nawilżanie jest jednak mniej wydajne (najbardziej widoczne w średnim modelu).

 

Wielkość powierzchni, na których można je używać, jest praktycznie taka sama i wynosi odpowiednio dla KC-D 48/38/26 m2 oraz dla KC-G 50/38/28 m2. Jedynie najmniejszy i największy model KC-G wykazuje minimalnie większą powierzchnię, na której możemy je używać.

Kolejne parametry

Przyjrzymy się bliżej filtrom, w które zostały wyposażone oczyszczacze. Wszystkie modele posiadają po 4 stopnie filtracji powietrza. Żywotność filtrów jest oceniana na takim samym poziomie (filtr wstępny - nie podlega wymianie, HEPA, węglowy oraz nawilżacza mają żywotność do 10 lat). Filtry HEPA są takie same. Seria KC-G została wyposażona w nowy ulepszony filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym. Dodano do niego nieorganiczny sorbent i uzyskano nawet 3-krotnie wyższy stopień pochłaniania! Zapachy są rozkładane na mniejsze cząsteczki, które są lepiej pochłaniane.

 

Filtr ten posiada również właściwości pochłaniające tlenki azotu (NOx) oraz siarki (SOx). Występują one głównie w miejscach o dużych natężeniach ruchu samochodowego. W dużych miastach mogą być znaczącym źródłem brudnego powietrza.

Sharp KC-G nowy filtr węglowy
Sharp KC-G - filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym

 

Filtr wstępny oraz filtr nawilżacza (mata ewaporacyjna) w serii KC-G zostały również ulepszone. Wstępny przechwytuje jeszcze mniejsze pyły, już od 240 mikronów (sierść zwierząt i drobiny kurzu). Nowy filtr nawilżacza (FZ-G60MFE) ma zwiększoną wytrzymałość mechaniczną względem filtra z serii KC-D i KC-A (FZ-A61MFR) i teraz można go myć ręcznie (a nie tylko namaczać w kwasku jak FZ-A61MFR w seria KC-A i KC-D). Dzięki temu dużo łatwiej dbać o jego czystość i przeciwdziałać pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów.

 

Kolejnymi ważnymi parametrami przy doborze oczyszczaczy są niewątpliwie głośność pracy oraz pobór mocy. W głośności pracy dostrzec można przewagę oczyszczaczy KC-G, wynoszącą kilka dB, zależnie od wybranego modelu. Mniejszy i średni model z tej serii są cichsze o 4dB na najniższych obrotach od odpowiednika z KC-D. Więc jeśli masz małe dzieci lub planujesz zakup modelu do pomieszczeń, w których cisza jest szczególnie wymagana to radzimy przyjrzeć się modelom z serii KC-G.

 

Pobór mocy, jakim wykazują się poszczególne modele, jest bardzo podobny. Lekką różnicę widać w najmniejszym (KC-D lepiej wypada) oraz najmocniejszym (KC-G lepiej wypada) modelu. Wnioski są takie, że jeśli kupujesz model do mniejszych pomieszczeń to warto przyjrzeć się KC-D, a jeśli do większych pomieszczeń, to postaw na serię KC-G.

Porównanie oczyszczaczy Sharp KC-D i KC-G
Sharp KC-D i KC-G - porównanie głośności i mocy

Wyposażenie i funkcje dodatkowe

Popatrzmy na kolejną tabelkę przedstawiającą funkcje oraz wyposażenie, będące na wyposażeniu obydwu serii:

Funkcje/Wyposażenie

KC-D

KC-G

Ilość trybów pracy manualnej

3
(wysoki, średni, niski)

3
(max, med, low)

Czujniki

4
(pyłów, zapachu

temperatury i wilgotności).
Umożliwiają automatyczną pracę.

3 - w przypadku modeli 40EUW/B, nie mają czujnika zapachu

6
(PM2.5 i kurzu, temperatury, wilgotności, światła, ruchu, zapachu)
4 - w przypadku 40EUW/H (PM2.5 i kurzu, temperatury, wilgotności, światła)

Umożliwiają inteligentną pracę automatyczną (tryb dostępny w modelach KC-G50EUW i KC-G60EUW).

TIMER

TAK
(włączenie, wyłączenie)

TAK
(włączenie, wyłączenie)

Wywiew

2
(górny - automatyczny, przedni - brak możliwości regulacji)

2
(górny - automatyczny, przedni - sterowany manualnie w kącie 40°)

Transport

Kółka jezdne z blokadą

Kółka jezdne z blokadą i poręczny uchwyt

Auto Restart

TAK

TAK

Blokada rodzicielska

TAK

TAK

Wskaźnik jakości powietrza

TAK

5-stopniowy

TAK
7-stopniowy

Wskaźnik konserwacji filtrów

TAK

TAK

Wykorzystanie efektu Coandy

TAK

TAK

Clean Ion Shower

TAK

TAK

Plasmacluster Spot

NIE

TAK
Służy do usuwania zapachów z tkanin. Powietrze z przedniego wywiewu kierowane jest w stronę określonego punktu na ziemi, gdzie następuje duża koncentracja jonów Plasmacluser (nawet powyżej 70 000 jonów na cm3). Można w ten sposób usunąć zapachy, mikroorganizmy, roztocza z np.: płaszcza, kurtki, kasku motocyklowego, butów narciarskich.

Wyświetlacz

TAK

Ręczna regulacja jasności.

TAK
Z funkcją automatycznego przyciemniania, gdy w pomieszczeniu jest ciemno. Umożliwia odczyt aktualnego nawilżenia, temperatury, a nawet zużycia energii.

Tryb Pollen

TAK

TAK

Tryb Sleep NIE TAK
Tryb pyłki TAK
10 minut błyskawicznego pozbywania się zanieczyszczeń.
TAK
10 minut błyskawicznego pozbywania się zanieczyszczeń.

 

Na podstawie tabelki widzimy, że tutaj lepiej prezentuje się seria KC-G, stąd wynika różnica cenowa. Świetnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie inteligentnej pracy automatycznej, która na podstawie odczytów z 6 czujników zapewnia idealną pracę urządzenia. Wspomniany tryb znajdziemy w modelach Sharp KC-G50EUW oraz Sharp KC-G60EUW. Najmniej wydajny model serii Sharp KC-G40EUW został wyposażony w 4 czujniki. Warto również wspomnieć o funkcji Plasmacluster Spot, dzięki której pozbędziemy się zapachów, wirusów oraz bakterii z tkanin. Wystarczy skierować nadmuch na wybraną tkaninę i włączyć funkcję. Plasmacluster Spot jest dostępny we wszystkich modelach KC-G.

 

W tym momencie warto również wspomnieć o funkcji SLEEP dostępnej w oczyszczaczach Sharp KC-G. Używając tej funkcji, oczyszczacz będzie pracował automatycznie i bardzo cicho. Szybkość wentylatora będzie dobierana względem stopnia zabrudzenia powietrza. Jest to bardzo przydatna funkcja na noc.

 

Inteligentna praca automatyczna w Sharp KC-G
Sharp KC-G - niezwykle inteligentna praca automatyczna

 

Design oraz mobilność

KC-D

KC-G

Model

Waga

Wymiary

Model

Waga

Wymiary

40EUW/B/H

7,9 kg

399x230x615 mm

40EUW/H

9,2 kg

262x345x631 mm

50EUW

7,9 kg

399x230x615 mm

50EUW/H

9,2 kg

262x345x631 mm

60EUW

8,6 kg

420x242x637 mm

60EUW

10,5 kg

362x370x660 mm

Wszystkie nowe oczyszczacze marki Sharp odznaczają się cieszącym oko designem. Seria KC-D ma obudowę w kształcie trapezu oraz jest cieńsza (wymiar głębokości) od serii KC-A i nowych modeli KC-G. Seria KC-D cechuje się gładką, świecącą obudową, natomiast w KC-G króluje matowe wykończenie.

 

Warto również wspomnieć o wyświetlaczach, które wykorzystują lustrzane odbicie (Mirror Display). Oznacza to, że światło diod jest odbijane od błyszczącej powierzchni w stronę patrzącego, co jest atrakcyjnym rozwiązaniem. W serii KC-G każdy model posiada dodatkowo swój osobny kolor wyświetlacza (ciemno-szary, srebrny, złoty). Każdy z wyświetlaczy został wyposażony w funkcję automatycznego przyciemniania przydatną szczególnie w nocy.

 

W serii KC-G wyświetlacz poinformuje nas o wilgotności powietrza i temperaturze oraz czasu timera. Co więcej, dowiesz się z niego nawet o aktualnym zużyciu energii w zależności od bieżącej operacji! Wyświetlacz ten posiada osobne wskaźniki dla pyłu PM2.5, kurzu, ruchu oraz zapachu. Wskaźnik ruchu i zapachu dostępny w KCG50 i KCG60.

 

Dostępne informacje na panelu w Sharp KC-G
Sharp KC-G - dostępne informacje na wyświetlaczu

 

Wszystkie oczyszczacze, które przedstawiamy, zostały wyposażone w kółka jezdne, które w znaczny sposób ułatwiają przemieszczanie. Nieco cięższe oczyszczacze KC-G posiadają dodatkowo wygodne uchwyty po bokach.

 

Jeśli cenisz sobie oryginalność to modele Sharp KC-D40EUB oraz Sharp KC-G40EUH są dla Ciebie. Oryginalne kolory czarny (B) oraz ciemno-szary (H) nadają urządzeniom ponadczasowej elegancji.

 

Serie oczyszczaczy Sharp UA-HD oraz Sharp UA-HG

Dobra informacja dla wszystkich Klientów poszukujących oczyszczaczy Sharp w innych wersjach kolorystycznych. Oczyszczacze Sharp z serii KC-D oraz KC-G mają swoje odpowiedniki w seriach UA-HD oraz UA-HG.

 • Sharp UA-HD40E-L to oczyszczacz w kolorze jasnoszarym  (odpowiednik białego modelu Sharp KC-D40EUW)
 • Sharp UA-HD40E-T to oczyszczacz w kolorze brązowym (odpowiednik czarnego modelu Sharp KC-D40EUB)
 • Sharp UA-HD50E-L to oczyszczacz w kolorze jasnoszarym  (odpowiednik białego modelu Sharp KC-D50EUW)
 • Sharp UA-HD60E-L to oczyszczacz w kolorze jasnoszarym  (odpowiednik białego modelu Sharp KC-D60EUW)
 • Sharp UA-HG40E-L to oczyszczacz w kolorze jasnoszarym  (odpowiednik białego modelu Sharp KC-G40EUW)
 • Sharp UA-HG40E-T to oczyszczacz w kolorze brązowym (odpowiednik ciemno-szarego modelu Sharp KC-G40EUH)
 • Sharp UA-HG50E-L to oczyszczacz w kolorze jasnoszarym  (odpowiednik białego modelu Sharp KC-G50EUW)
 • Sharp UA-HG60E-L to oczyszczacz w kolorze jasnoszarym  (odpowiednik białego modelu Sharp KC-G60EUW)

 

Podsumowanie porównania

Decydując się na Sharpa otrzymujesz niezawodność, wysoką estetykę wykonania, dbałość o każdy szczegół. Kupując u nas dostajesz gwarancję autoryzowanego dystrybutora.

 

Opcjonalnie każdy z oczyszczaczy możemy doposażyć w miernik EcoLife AirSensor, dzięki któremu zyskujemy dostęp do ciekawych funkcji. Warto miernik zakupić od razu z oczyszczaczem, ponieważ wtedy zyskujemy atrakcyjną cenę za zestaw.

 

Gdzie lepiej sprawdzi się seria KC-G? Jeśli urządzenie będzie pracowało głównie w nocy, z przeznaczeniem do sypialni bądź pokoju dziecięcego to seria okaże się lepsza. Najmocniejszy model tutaj jest mniej prądożerny na najwyższych obrotach. Więc w dużych pomieszczeniach, w których będziemy używać go często, to również okażą się lepszym wyborem, generując mniejsze rachunki za prąd. Jeśli w domu przebywają osoby palące papierosy lub posiadamy zwierzęta w domu, to również te modele okażą się lepszym wyborem, ponieważ bogatsze wyposażenie pomoże nam usunąć uciążliwe zapachy z tkanin.

 

Gdzie lepiej sprawdzi się seria KC-D? Masz w pomieszczeniu duży problem z wilgotnością? Ze względu na większą wydajność w nawilżaniu powietrza (szczególnie średni model) oraz funkcji Advanced Auto powinienieś przyjrzeć się właśnie tym oczyszczaczom.

 

 

Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i ofertami specjalnymi w naszym sklepie. Nie wysyłamy spamu!

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.