22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative
Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure EvaporativeXiaomi Smartmi Pure Evaporative z przoduXiaomi Smartmi Pure Evaporative z bokuXiaomi Smartmi Pure Evaporative z bokuXiaomi Smartmi Pure Evaporative z bokuXiaomi Smartmi Pure Evaporative kratka do napełniania wody, panel sterowaniaXiaomi Smartmi Pure Evaporative zbliżenie na kratkęXiaomi Smartmi Pure Evaporative widok z góryXiaomi Smartmi Pure Evaporative widok frontXiaomi Smartmi Pure Evaporative widok na tyłXiaomi Smartmi Pure Evaporative czujnik wilgotności i temperaturyXiaomi Smartmi Pure Evaporative widok od spoduXiaomi Smartmi Pure Evaporative przekrójXiaomi Smartmi Pure Evaporative dolna częśćXiaomi Smartmi Pure Evaporative widok na dysk w urządzeniuXiaomi Smartmi Pure Evaporative dyski obrotoweXiaomi Smartmi Pure Evaporative górna częśćXiaomi Smartmi Pure Evaporative zrzut z aplikacji Mi HomeXiaomi Smartmi Pure Evaporative zrzut z aplikacji Mi HomeXiaomi Smartmi Pure Evaporative zrzut z aplikacji Mi HomeXiaomi Smartmi Pure Evaporative zrzut z aplikacji Mi HomeNawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure EvaporativeXiaomi Smartmi Pure Evaporative z tyłuXiaomi Smartmi Pure Evaporative z góryXiaomi Smartmi Pure Evaporative panel sterowania, kratka zbiornikaXiaomi SmartMi Pure Evaporative napełnianie wodąXiaomi SmartMi Pure Evaporative przekrójNawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative

Nawilżacz powietrza

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative

Cena: 629,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza34-47 dB
 • Koszt energii 4 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Aplikacja Mi Home do sterowania nawilżaczem XiaomiXiaomi Smartmi Pure Evaporative 4L jest nawilżaczem ewaporacyjnym, co oznacza, że nawilża najbardziej ekologiczną oraz zdrową i bezpieczną metodą. Naturalne nawilżanie polega tutaj na wykorzystaniu tylko wody bez dodatku środków chemicznych. Obracające się, plastikowe dyski o specjalnej strukturze dobrze zbierającej wodę, gwarantują prawidłowe nawilżenie powietrza. Produkt nie posiada żadnych części eksploatacyjnych (brak filtrów lub mat ewaporacyjnych), więc jego użytkowanie nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

 

Jedyny wydatek, który czeka po zakupie to koszty energii, które są tutaj znikome. Nawilżacz używa rekordowo niską ilość prądu – zaledwie 8W!

 

Kupując u nas nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Evaporative, otrzymujesz wersję przystosowaną na rynek europejski. Końcówka kabla pasuje do polskich gniazdek. Jest to wersja Global EU, czyli w przeciwieństwie do sprzętu z chińskich portali wysyłkowych, takie urządzenie bez problemu działa w regionie Europa. Dzięki temu nawilżacz można połączyć w aplikacji Mi Home z innymi produktami Xiaomi na rynek europejski.

 

Inteligentny nawilżacz Xiaomi


Xiaomi Smartmi Pure Evaporative przekrój

 

Nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Evaporative został wyposażony w duży 4-litrowy zbiornik na wodę. Zbiornik znajduje się na górze urządzenia i mamy do niego łatwy dostęp w celu napełnienia oraz przeprowadzenia konserwacji (jest otwarty i napełniamy go przez kratkę). Co więcej, dzięki takiej pojemności nawilżacz może pracować przez całą noc, bez potrzeby uzupełniania wody. Ważne też jest to, że model ma funkcję, która wyłączy nawilżacz w razie braku wody w zbiorniku.

 

Nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 4L ma 2 czujniki, dzięki którym może odbywać się precyzyjna praca automatyczna. Wilgotność będzie zawsze na wybranym przez nas poziomie, a inteligencja nawilżacza polega na tym, że nigdy nie dopuści do nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu. Jeśli poziom wilgotności osiągnie 70%, to nawilżacz się wyłączy i nie dopuści do powstawania grzybów czy pleśni.

 

Wielką zaletą nawilżania na zasadzie ewaporacji jest również brak mokrych plam oraz białego nalotu na meblach. Nawilżacz Xiaomi został wyposażony w funkcję automatycznego odparowywania wody, dzięki której unikamy przykrego zapachu. Nawet jeśli w zbiorniku jest mało wody, to nawilżacz może działać przez 8h i automatycznie odparowywać wodę.

 

Wydajność nawilżania to 240 ml/h i pozwala ona na stosowanie urządzenia w pomieszczeniach do 40 m2. Ciekawostką jest to, że urządzenie ma aż 36 dysków obrotowych, a mimo tego praca nawilżacza jest cicha (34 dB+).

 

 

Inteligentne również sterowanie


 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative zrzut z aplikacji Mi Home

Sterowanie odbywa się poprzez dotykowy panel obsługi. Do wyboru mamy 3 prędkości ustawiane manualnie oraz wcześniej wspomniany tryb automatyczny. Ciekawie jest rozwiązany tutaj wskaźnik poziomu wody, który za pomocą ikonek na wskaźniku informuje, ile jest wody w zbiorniku.

 

Innowacyjnym rozwiązaniem jest możliwość sterowania nawilżaczem za pomocą aplikacji mobilnej. Wystarczy dowolne urządzenie z zainstalowanym systemem Android lub iOS, aby w pełni sterować nawilżaczem. Menu do sterowania nawilżaczem w aplikacji jest w języku polskim. Z poziomu aplikacji Mi Home można:

 • włączać/wyłączać urządzenie,
 • sprawdzić poziom wilgotności powietrza,
 • sprawdzić temperaturę powietrza,
 • uruchomić tryb automatyczny,
 • regulować szybkość pracy nawilżacza,
 • ustawiać jasność kontrolki led,
 • uruchamiać funkcję automatycznego osuszania,
 • włączyć funkcję powiadomienia o niewłaściwej pracy urządzenia,
 • ustawiać timer.
*jako sklep nie ponosimy odpowiedzialności za wprowadzone przez producenta zmiany w aplikacji, która zapewnia dodatkowe funkcjonalności

 

Aplikacja mobilna Mi Home pozwala również na ustawienie swoich preferencji. Tak zwana automatyzacja polega na określeniu własnego scenariusza, czyli jak ma się zachować nawilżacz po przekroczeniu danego poziomu wilgotności. Po wybraniu warunku zależnego od wilgotności i temperatury będziesz mógł ustawić żądaną reakcję. Możesz np. ustawić wyłączenie/wyłączenie czy przejście w tryb automatyczny pracy nawilżacza po osiągnięciu docelowej wilgotności.

 

Aplikację Mi Home można pobrać:

Aplikacja Mi Home Aplikacja Mi Home

 

Funkcje dodatkowe


 • 3 tryby prędkości: ustawiane manualnie

 • 2 czujniki: wilgotności i temperatury

 • Tryb automatyczny: idealny poziom nawilżenia

 • Automatyczne odparowanie wody: brak przykrych zapachów

 • Wskaźnik poziomu wody: informacja na panelu

 • Funkcja Wi-Fi: sterowanie przez urządzenie mobilne

 • Timer: programator czasowy

 • Regulacja wskaźnika: dostosowanie poziomu jasności

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative wnętrze, zasada działania
Parametry techniczne nawilżacza powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative
kolor: biały
wymiary: 249 x 249 x 363 mm
waga: 5,1 kg
pobór prądu/moc: 8 W
nawilżanie: 240 ml/h
pojemność zbiornika: 4 l
głośność: 34-47 dB
zalecany dla powierzchni: do 40 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 0 zł

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

Oceny i opinie

5/5

Świetny produkt, na 1 poziomie bardzo cicha praca praktycznie niesłyszalna, bez problemu może stać obok łóżka, prosta konstrukcja i świetna aplikacja do sterowania urządzeniem i co ważne dla rodziców z dziećmi można zablokować z aplikacji przyciski na urządzeniu i sterować tylko z aplikacji. Polecam!

Jan

5/5

Bardzo dobry nawilżacz, póki co od miesiąca w użytku, działa bez zarzutów, prosty w obsłudze!

K

4.6/5

na podstawie 19 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Xiaomi Smartmi Pure Evaporative

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative to ewaporacyjny nawilżacz powietrza, który wyróżnia brak konieczności wymieniania filtra i energooszczędność (zaledwie 8 W). Jego wydajność to nawet 240 ml/h - urządzenie z powodzeniem może być stosowane w pomieszczeniach do 40 m2. Duży pojemnik na wodę i czujniki gwarantujące pracę automatyczną zapewniają wygodę codziennego użytkowania.

 

Design i wykonanie

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative wpisuje się stylistycznie w nowoczesne wnętrza. Jak wszystkie urządzenia chińskiego producenta, cechuje się minimalistycznym designem i białą kolorystyką. Na górze urządzenia znajdują się intuicyjny panel sterowania oraz diody informujące o trybie pracy i ilości wody w zbiorniku. Znajdziesz tam również wywiew powietrza, który może służyć również do uzupełniania wody.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative, widok na panel sterowania
Xiaomi Smartmi Pure Evaporative, widok na panel sterowania

 

Zaletą urządzenia są jego niewielkie wymiary i nieduża waga - to zaledwie 5,1 kg, a więc każdy bez trudu da radę w razie konieczności przenieść nawilżacz do innego pokoju.

 

Funkcje i wydajność Xiaomi Smartmi Pure Evaporative

Parametr

Wartość

Uwagi

Wydajność nawilżania

240 m3/h

Urządzenie rzeczywiście jest w stanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu o takim metrażu, o ile początkowy poziom poziom wilgotności nie jest skrajnie niski.

Powierzchnia działania

40 m3

Głośność

34-47 dB

W najniższym trybie nawilżacz powietrza jest ledwie słyszalny, dość głośny podczas najszybszej pracy.

Zużycie energii

8 W

Bardzo energooszczędne działanie.

 

Czujniki w nawilżaczu Xiaomi są dość precyzyjne - dzięki nim jest możliwa praca automatyczna. Tempo obracania się niewymiennych dysków obrotowych (jest ich aż 36) dostosuje się do rzeczywistych potrzeb. Urządzenie zadba o to, by osiągnięta wilgotność względna utrzymywała się na optymalnym poziomie od 40 do 60%, nie dopuszczając do powstawania nadmiernej wilgoci, która mogłaby stać się przyczyną pojawienia się pleśni. W momencie osiągnięcia 70% nawilżacz samoczynnie się wyłączy.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative, czujnik

 

Oprócz trybu manualnego, nawilżacze Xiaomi Smartmi Pure Evaporative mogą pracować w jednym z 3 trybów ustawianych manualnie. To szansa na bardzo szybkie zapewnienie odpowiedniego poziomu wilgotności, które przydaje się szczególnie w sezonie grzewczym - np. przed spaniem. Mimo naprawdę szybkiej i wydajnej pracy, cechą godną uwagi będzie bardzo niskie zużycie prądu - zaledwie 8 W. Można więc czuć się znacznie lepiej (znika suchość w nosie, swędzenie w gardle czy problem z suchymi oczami), nie odczuwając wyraźnego wzrostu kosztów energii elektrycznej.

Nawilżacz Xiaomi jest bardzo łatwy w obsłudze. Aby wlać wodę do pojemnika, urządzenie można otworzyć, zdejmując górną część pokrywy, lub po prostu przelać ją przez żeberka. Dzięki wskaźnikowi poziomu wody na panelu nie ma szans na przelanie. Gdy zbiornik zupełnie opustoszeje, nawilżacz samoczynnie przestanie pracować. Urządzenie daje możliwość podłączenia do aplikacji mobilnej, która służy do uruchamiania i wyłączania nawilżacza, programowania czasu automatycznego włączenia/wyłączenia, sprawdzenia poziomu wody czy zablokowania możliwości sterowania, by dzieci nie zmieniały ustawień bez dostępu do telefonu.

 

Istotną zaletą nawilżacza Xiaomi jest tryb automatycznego odparowywania wody (w aplikacji - tryb osuszania powietrza). Dzięki niemu możliwa jest długa praca przy bardzo niskim poziomie wody (poniżej 10%) - przez nawet 8 godzin. W ten sposób urządzenie pozbywa się nadmiaru zalegającej w zbiorniku wody, by nie doszło do rozwoju niebezpiecznych drobnoustrojów i pojawienia się brzydkich zapachów.

 

Warto również pamiętać, że choć nawilżacz Xiaomi Pure Evaporative nie ma wymiennych filtrów, należy regularnie go myć. W tym celu należy otworzyć urządzenie i wypłukać dyski, a sam zbiornik przetrzeć delikatnie szmatką.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative - podsumowanie

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative to sprawdzony produkt chińskiego producenta, który cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Jest wydajny, pracuje automatycznie i nie wymaga zbyt wiele uwagi. Wykorzystuje naturalną ewaporację i do nawilżania używa wyłącznie wody bez dodatkowych środków chemicznych, a obracające się dyski o specjalnej strukturze zapewniają sporą wydajność. Nie dochodzi do pojawiania się białego nalotu czy mokrych plam na meblach. Choć proces nawilżania nie odbywa się w ekspresowym tempie, to wilgotność powietrza utrzymuje się przez długi czas.

 

Zaletami urządzenia z pewnością jest rekordowo niskie zużycie prądu, duża wydajność, brak dodatkowych kosztów eksploatacyjnych czy możliwość sterowania za pomocą aplikacji. Rodzice dbający o wilgotność powietrza w sypialni swoich dzieci doceniają również blokadę rodzicielską. Na uwagę zasługują niewielkie wymiary i ponadczasowy minimalistyczny projekt. W zasadzie jedyną wadą może okazać się głośność - nawet na najniższych obrotach urządzenie jest słyszalne, jednak należy podkreślić, że jest to szum, przy którym można swobodnie zasnąć.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative, zbiornik wody
Xiaomi Smartmi Pure Evaporative, zbiornik wody

 

Zalety
ekstremalnie niskie zużycie prądu
duża wydajność
niska cena i brak dodatkowych kosztów eksploatacyjnych
automatyczna praca
automatyczne wyłączenie przy braku wody oraz za wysokiej wilgotności
sterowanie zdalne
Wady
głośność

 

 

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.