22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2
Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok bok, aktywny wyświetlaczXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok bokXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok front, aktywny wyświetlaczXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok frontXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok przód, aktywny wyświetlaczXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok przódXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok front, aktywny wyświetlaczXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok frontXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok front, aktywny wyświetlaczXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok frontXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok od spoduXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 dolna część, zbiornik na wodęXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 dolna częśćXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 dyski w urządzeniuXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 dyski w urządzeniuXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 obrotowe dyskiXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 obrotowe dyskiObrotowe dyski do Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 kratkaXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 przekrój, widok na dyski obrotoweNawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok bokXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok przódXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok frontXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok bokXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok tyłXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 widok góraXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 przekrój, widok na dyski obrotoweXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 nalewanie wodyXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 dyski obrotoweXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 aranżacjaXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 aranżacjaAranżacja Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2Aranżacja Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2
Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Nawilżacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 529,00 złpromocja %

Nawilżacz powietrza

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Cena: 599,00 zł529,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza34-50 dB
 • Koszt energii 4 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Aplikacja Mi Home do sterowania nawilżaczem XiaomiXiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 jest następcą hitu sprzedażowego w Polsce. Model dostał teraz cyfrowy wyświetlacz OLED, dzięki któremu obsługa jest jeszcze prostsza oraz została podniesiona jego wydajność do 260 ml/h. Nawilżacz w dalszym ciągu pozostaje z minimalnym zużyciem energii (maksymalnie zaledwie 8W) oraz zachowuje cichą pracę 34 dB+. Urządzeniem możemy sterować za pomocą wspomnianego wyświetlacza lub za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Co ważne, model nie posiada żadnych wymiennych filtrów, dzięki czemu jego eksploatacja jest niezwykle tania.

 

Kupując u nas nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2, otrzymujesz wersję przystosowaną na rynek europejski. Końcówka kabla pasuje do polskich gniazdek. Jest to wersja Global EU, czyli w przeciwieństwie do sprzętu z chińskich portali wysyłkowych, takie urządzenie bez problemu działa w regionie Europa. Dzięki temu nawilżacz można połączyć w aplikacji Mi Home z innymi produktami Xiaomi na rynek europejski.

 

Nawilżanie powietrza według Xiaomi


 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 do swojej pracy nie potrzebuje żadnych wymiennych filtrów czy mat ewaporacyjnych. Jego praca polega na wykorzystaniu obrotowych dysków o specjalnej strukturze, które gwarantują prawidłowe nawilżenie powietrza. Dyski należy jedynie co jakiś czas umyć w ciepłej wodzie. Co więcej, do nawilżania wykorzystywana jest woda bez dodatku żadnych środków chemicznych. Zastosowana tutaj metoda ewaporacyjna nie powoduje powstawania mokrych plam i białego nalotu na meblach, a nawilżanie jest najzdrowsze oraz najbardziej ekologiczne.

 

W nawilżaczu Smartmi Pure Evaporative 2 znajduje się duży 4-litrowy zbiornik na wodę. Dzięki takiej wielkiej pojemności nawet jeśli urządzenie pracuje na najwyższych obrotach, to nie musimy się martwić o poziom wody w nocy. Zbiornik pozwala nawet na 15h godzin ciągłego nawilżania. Co więcej, nawilżacz zasygnalizuje potrzebę uzupełnienia wody. Konstrukcja zbiornika pozwala na bezproblemowe uzupełnienie wody – zbiornik jest otwarty i wystarczy dolać wodę przez górną kratkę.

 

Model już na pierwszy rzut oka odznacza się czytelnym wyświetlaczem pozwalającym na obsługę urządzenia oraz odczytanie istotnych parametrów. Z poziomu wyświetlacza można sprawdzić aktualną wilgotność, stan połączenia Wi-Fi oraz stan pracy urządzenia. Czujnik poziomu wody wyświetli odpowiednią ikonkę w przypadku braku cieczy. Na wyświetlaczu znajdują się również 2 przyciski na dotyk:

 • po lewej stronie – ściemniania ekranu, który okazuje się szczególnie przydatny w nocy (po przyciemnieniu nie będzie przeszkadzał w śnie),
 • po prawej stronie – do zmiany szybkości pracy urządzenia.

 

Wysoka jakość wykonania


 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 przekrój

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 został wykonany z wysokiej jakości materiału ABS z dodatkiem IONPURE o właściwościach antybakteryjnych. IONPURE po zetknięciu się z wilgocią uwalnia stopniowo jony srebra, które mają wysokie właściwości antybakteryjne. Uwolnione jony wiążą enzymy komórkowe bakterii oraz hamują aktywność enzymów ścian i błon komórkowych oraz kwasów nukleinowych. Jony są naładowane dodatnio, a drobnoustroje ujemnie – powoduje to ich wzajemnie przyciąganie. W tym momencie następuje unicestwienie bakterii przez uwolnione jony. Jeśli jednak jony zostaną wchłonięte przez drobnoustroje, to następuje zahamowanie namnażania bakterii. Skuteczność zastosowanego rozwiązania sięga 99%!

 

Innowacyjny nawilżacz SmartMi Pure Evaporative 2


 

Urządzenie zostało wyposażone w 2 czujniki (wilgotności oraz temperatury). Po uruchomieniu trybu automatycznego to właśnie dzięki ich odczytom zawsze będzie idealny poziom nawilżenia powietrza – sprzęt utrzymuje wilgotność na poziomie 50%. Inteligentny nawilżacz Xiaomi nie dopuści również do nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu i jeśli jej poziom osiągnie 70%, to urządzenie się samo wyłączy. Zabezpiecza w ten sposób przed powstawaniem grzybów i pleśni w pomieszczeniu.

 

Model został wyposażony w funkcję automatycznego odparowywania wody. Polega ona na tym, że po przekroczeniu określonego poziomu wody w zbiorniku nawilżacz będzie działał przez 8h przy niskim poziomie wody, odparowując ją. Zapobiega to powstawaniu przykrych zapachów z wody.

 

 

Aplikacja mobilna do sterowania


 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 zrzut z aplikacji Mi Home

Nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 oferuje możliwość sterowania za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Mi Home daje możliwość pełnej obsługi urządzenia – wystarczy dowolne urządzenie z zainstalowanym systemem Android lub iOS. Z poziomu aplikacji Mi Home można:

 • włączać/wyłączać urządzenie,
 • sprawdzić poziom wilgotności powietrza,
 • sprawdzić temperaturę powietrza,
 • uruchomić tryb automatyczny,
 • regulować szybkość pracy nawilżacza,
 • ustawiać jasność kontrolki led,
 • uruchamiać funkcję automatycznego osuszania,
 • włączyć funkcję powiadomienia o niewłaściwej pracy urządzenia,
 • ustawiać timer.
*jako sklep nie ponosimy odpowiedzialności za wprowadzone przez producenta zmiany w aplikacji, która zapewnia dodatkowe funkcjonalności

 

Aplikacja mobilna Mi Home pozwala również na ustawienie swoich preferencji. Tak zwana automatyzacja polega na określeniu własnego scenariusza, czyli jak ma się zachować nawilżacz po przekroczeniu danego poziomu wilgotności. Po wybraniu warunku zależnego od wilgotności i temperatury będziesz mógł ustawić żądaną reakcję. Możesz np. ustawić wyłączenie/wyłączenie czy przejście w tryb automatyczny pracy nawilżacza po osiągnięciu docelowej wilgotności.

 

Aplikację Mi Home można pobrać:

Aplikacja Mi Home Aplikacja Mi Home

 

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja osuszania dysków i zbiornika: odprowadzenie resztek wody

 • 2 czujniki: wilgotności i temperatury

 • Czujnik poziomu wody: informacja na wyświetlaczu

 • 3 tryby prędkości: ustawiane manualnie

 • Tryb automatyczny: idealny poziom nawilżenia

 • Automatyczne odparowanie wody: brak przykrych zapachów

 • Funkcja Wi-Fi: sterowanie przez urządzenie mobilne

 • Timer: programator czasowy

 • Regulacja wskaźnika: dostosowanie poziomu jasności

 • Wyświetlacz OLED: dotykowe sterowanie

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2
Parametry techniczne nawilżacza powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2
kolor: biały
wymiary: 240 x 240 x 363 mm
waga: 4,3 kg
pobór prądu/moc: 8 W
nawilżanie: 260 ml/h
pojemność zbiornika: 4 l
głośność: 34-50 dB
zalecany dla powierzchni: do 40 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 0 zł

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

Oceny i opinie

5/5

Zgodnie z oczekiwaniami. Nie jest tak wydajny,jak ultradźwiękowy, ale nie wymaga żadnych wymagajacych okresowej wymiany akcesoriów

Jarek

5/5

Super, robi dobrą robote z nawilżaniem. Polecam

4.4/5

na podstawie 8 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 to udoskonalony model docenianego nawilżacza powietrza. Jest nowym projektem chińskiego producenta, który miał swoją premierę w 2020 r. Postawiono w nim na wysokiej jakości materiały, wydajność zwiększono do 260 ml/h i pojawił się elegancki wyświetlacz OLED na panelu przednim. Urządzenie posiada 2 czujniki umożliwiające automatyczną pracę, a dzięki połączeniu z aplikacją mobilną sterowanie nawilżaczem jest niezwykle łatwe.

 

Design i wykonanie

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 cechuje się minimalistycznym designem, który w swoich produktach oferuje nam znany chiński producent. To białe, niewielkie urządzenie, które bez trudu wkomponuje się w nowoczesne aranżacje. Jest wykonane z wysokiej jakości materiału ABS z dodatkiem IONPURE o właściwościach antybakteryjnych. Dzięki temu uwalnia jony, których zadaniem jest dezaktywacja rozwijających się bakterii - skuteczność sięga nawet 99%. Nowoczesny wyświetlacz OLED na przedzie dodaje urządzeniu elegancji, oferuje dostęp do danych i ułatwia sterowanie.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2, widok na aktywny panel sterowania
Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2, widok na aktywny panel sterowania

 

Warto podkreślić również, że nowy nawilżacz Xiaomi ma bardzo pojemny, 4-litrowy pojemnik na wodę, dzięki któremu możliwa jest stosunkowo długa praca bez uzupełniania. Urządzenie jest małe i niewiele waży - zaledwie 4,3 kg. Nie stanowi żadnego problemu, gdy trzeba przenieść je pomiędzy pomieszczeniami.

 

Funkcje i wydajność Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2

Parametr

Wartość

Uwagi

Wydajność nawilżania

260 m3/h

Urządzenie jest w stanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu o takim metraż, o ile początkowa wilgotność nie jest skrajnie niska.

Powierzchnia działania

40 m3

Głośność

34-50 dB

W najniższym trybie nawilżacz powietrza jest ledwie słyszalny, dość głośny podczas najszybszej pracy.

Zużycie energii

8 W

Bardzo energooszczędne urządzenie.

 

Dzięki zastosowaniu dwóch dokładnych czujników możliwa jest praca automatyczna. Urządzenie reguluje prędkość obracania się 36 dysków o specjalnej strukturze względem poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Nawilżacz Xiaomi dba o to, by utrzymywał się on na poziomie 50%, a gdy przekroczy 70% - samoczynnie się wyłącza, by nie dopuścić do rozwoju pleśni w pomieszczeniu. Warto także podkreślić, że możliwe jest uruchomienie trybu odparowywania wody/osuszania powietrza, dzięki któremu nawilżacz ewaporacyjny będzie pracował do momentu zupełnego pozbycia się jej. Uruchamia się, gdy poziom wody spadnie poniżej 10%. W ten sposób unikniemy namnażania się bakterii w pojemniku i pojawienia się nieprzyjemnych zapachów.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2, czujnik

 

Nowe nawilżacze Xiaomi oferują również 3 tryby pracy manualnej. W ten sposób możemy bardzo szybko zapewnić sobie odpowiedni poziom wilgotności względnej powietrza, co przydaje się np. przed snem w sezonie grzewczym. Nawet w najszybszym trybie urządzenie będzie pobierało minimum energii - zaledwie 8 W. Serwujemy sobie więc poprawę samopoczucia i zdrowia bez narażania się na wysokie koszty eksploatacyjne.

 

Nawilżacz Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze niż jego poprzednik. Został wzbogacony o nowoczesny dotykowy wyświetlacz OLED, na którym bez trudu odczytasz wszystkie parametry i zmienisz szybkość pracy urządzenia lub przyciemnisz ekran. Sposób uzupełniania wody został zachowany - możesz rozłożyć urządzenie na dwie części lub przelać ją przez żeberka. Gdy woda w zbiorniku zupełnie się skończy, nawilżacz automatycznie się wyłączy. Można sterować nim z poziomu darmowej aplikacji mobilnej, która umożliwia:

 • włączenie i wyłączenie urządzenia,
 • programowanie czasu automatycznego uruchomienia/wyłączenia nawilżacza,
 • sprawdzanie poziomu wody w zbiorniku,
 • blokadę możliwości sterowania.

 

Choć nowy nawilżacz Xiaomi wykorzystuje niewymienne dyski, potrzebne jest jego regularne mycie. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć urządzenie, przepłukać dyski ciepłą wodą, a zbiornik przetrzeć wilgotną szmatką.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2 - podsumowanie

Nawilżacz powietrza Xiaomi Smartmi Pure Evaporative to jeszcze wydajniejsze rozwiązanie niż doceniony przez setki konsumentów poprzednik. Działa na zasadzie ewaporacji, dzięki czemu nie potrzeba do niego żadnych środków chemicznych, a jedynie wodę. Nie dochodzi również do pojawienia się białego nalotu na meblach czy mokrych plam.

 

Urządzenie wyróżnia rekordowo niskie zużycie prądu oraz brak dodatkowych kosztów eksploatacyjnych ze względu na brak części wymiennych (filtrów czy maty ewaporacyjnej). Wygodę użytkowania gwarantuje możliwość sterowania za pomocą aplikacji mobilnej, a rodzice doceniają również funkcję blokady rodzicielskiej. Plusem jest nowoczesny design i jeszcze mniejsze wymiary niż poprzednik, a wyróżnikiem staje się możliwość sterowania za pomocą ekranu OLED. Na pierwszy rzut oka może martwić głośność, jednak Xiaomi to jedyny producent, który podaje moc akustyczną, a więc ten model osiąga ciśnienie akustyczne na poziomie ok. 24-25 dB. To jeden z najcichszych nawilżaczy na rynku. Jedyną wadą pozostaje więc stosunkowo powolne osiąganie odpowiedniej wilgotności, którą jednak bardzo dobrze utrzymuje na optymalnym poziomie.

 

Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2, aranżacja
Xiaomi Smartmi Pure Evaporative 2, aranżacja

 

Zalety
nowoczesny wyświetlacz OLED
ekstremalnie niskie zużycie prądu
duża wydajność
niska cena i brak dodatkowych kosztów eksploatacyjnych
automatyczna praca
automatyczne wyłączenie przy braku wody oraz za wysokiej wilgotności
sterowanie zdalne
Wady
powolne osiąganie odpowiedniej wilgotności

 

 

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.