22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S
Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300SCoway Airmega 300S widok przódCoway Airmega 300S widok przódCoway Airmega 300S widok bokCoway Airmega 300S widok bokCoway Airmega 300S widok bokCoway Airmega 300S widok z boku, góra i wywiew powietrzaCoway Airmega 300S widok z frontuCoway Airmega 300S widok z boku, ściągnięta pokrywka filtrówCoway Airmega 300S zbliżenie na obudowę, dziurki przez które jest zasysane powietrzeCoway Airmega 300S widok z góry, kratka wywiewuCoway Airmega 300S widok z góry, kratka wywiewu, panel sterowaniaCoway Airmega 300S wskaźnik jakości powietrza, panel sterowaniaCoway Airmega 300S wskaźnik jakości powietrza, panel sterowaniaCoway Airmega 300S wentylatorCoway Airmega 300S widok na filtryCoway Airmega 300S pokrywka na filtry, panel bocznyCoway Airmega 300S filtr HEPA H13Coway Airmega 300S pokrywka na filtry, filtr węglowyCoway Airmega 300S nóżkaCoway Airmega 300S zbliżenieCoway Airmega 300SCoway Airmega 300S z bokuCoway Airmega 300S widok z góry, kratka wywiewu, panel sterowaniaOczyszczacz powietrza Coway Airmega 300SAplikacja Coway AirmegaAplikacja Coway AirmegaAplikacja Coway AirmegaAplikacja Coway AirmegaAplikacja Coway AirmegaAplikacja Coway AirmegaAplikacja Coway AirmegaAplikacja Coway Airmega
Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S

Coway Airmega 300S

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 299,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Coway Airmega 300S

Cena: 2 299,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 70 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-50 dB
 • Koszt filtrów 150 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Koreański postęp

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Mało

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Coway Airmega 300S System Dual PowerCoway Airmega 300S to oczyszczacz powietrza wyprodukowanym przez koreańskiego potentata w tej dziedzinie. Podwójny wentylator oraz silnik zostały wyprodukowane przez koreańską firmę SPG, więc urządzenie cechuje niski wskaźnik awaryjności. Przepływ powietrza na poziomie nawet 490 m3/h sprawia, że może obsłużyć pomieszczenia o powierzchni nawet 70 m2. Dzięki laserowemu czujnikowi i precyzyjnej kalibracji cechuje się wysoką czułością na PM2.5.

 

Atest PZH dla oczyszczacza Coway

W Coway Airmega 300 S do oczyszczania zastosowano System Dual Power, o którym więcej piszemy niżej. Ponadto cicha praca (od 22 dB), funkcja dbająca o niskie zużycie energii oraz monitorowania jakości powietrza są mocnymi stronami oczyszczacza. Dzięki aplikacji mobilnej możemy sterować urządzeniem przez Internet z poziomu telefonu czy tabletu. Atrakcyjny design został dostrzeżony przez krytyków i wielokrotnie nagrodzony (m.in. GOOD DESIGN AWARD, IDEA AWARD). W dodatku wytwarzany przez urządzenie tzw. biały szum ma właściwości relaksacyjne i pomaga zasnąć. Oczyszczacz to polecane urządzenie w walce z alergiami, o czym zaświadcza certyfikat ECARF. Niedawno uzyskał również Atest PZH, który potwierdza zgodność produktu z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Podwojona filtracja powietrza


 

Coway Airmega 300S z boku

Coway Airmega 300S AP-1515G wykorzystuje innowacyjny System Dual Power. Z każdej strony oczyszczacza znajdują się wentylator oraz 2 filtry. Dzięki temu, pomimo kompaktowych rozmiarów, model potrafi efektywnie oczyścić powietrze w nawet sporej wielkości pomieszczeniu.

 

Zadaniem wentylatora jest zassanie brudnego powietrza, a następnie przepuszczenie przez system filtrów. Pierwszym etapem jest filtr wstępny, który nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu czyszczeniu (średnio co 2 tygodnie). Jest to mikrosiatka, która wyłapuje większe zanieczyszczenia. Kolejnym etapem jest filtr Max2, który jest połączeniem węgla aktywnego z HEPA. Zastosowano tu Green True HEPA o powierzchni 2 m2 i klasie H13, więc jego skuteczność to co najmniej 99,97%. Natomiast masa węgla w filtrze wynosi 145 gramów (razem jest 290 gramów). Żywotność filtra zintegrowanego to około 12 miesięcy. Oczyszczone powietrze zostaje z dużą siłą wypuszczone przez umiejscowiony na górze wylot powietrza.

 

Nie musisz się martwić czy już pora na wymianę filtra. Wskaźnik zużycia filtra Max2 poinformuje o tym, zapalając odpowiednią kontrolkę. Kolejnym ułatwieniem w eksploatacji filtrów jest wskaźnik czyszczenia filtra wstępnego, który poinformuje o potrzebie wyczyszczenia go.

 

Inteligentny oczyszczacz powietrza


 

Urządzenie zostało wyposażone w Smart ECO mode, który jest ekologicznym i oszczędzającym energię trybem pracy. Jeśli w pomieszczeniu jest już czyste powietrze i ten stan utrzymuje się przez kolejnych 10 minut, wentylator wyłącza się w celu zminimalizowania poboru prądu. Czujnik jednak pozostaje aktywny i jeśli wykryje pogorszenie się jakości powietrza, to oczyszczacz Coway Airmega 300S wraca do pracy.

 

Coway Airmega 300S monitoruje jakość powietrza w czasie rzeczywistym. Inteligentny, laserowy czujnik cząstek na bieżąco bada jakość powietrza. Jakość powietrza jest sygnalizowana na pierścieniu LED, który znajduje się w przedniej części oczyszczacza. Kolor niebieski oznacza powietrze dobrej jakości, kolor zielony - umiarkowanej, pomarańczowy - niezdrowej, a czerwony - bardzo niezdrowe powietrze. Poniższa tabelka obrazuje dokładną reakcję wskaźnika jakości powietrza na poziom pyłów PM2.5 dla trybu wysokiej czułości czujnika jakości powietrza:

 

Coway Airmega 300S tabelka

 

Na podstawie odczytów z laserowego czujnika odbywa się również automatyczna praca oczyszczacza. Prędkość wentylatora jest dobierana do aktualnych odczytów stanu jakości powietrza. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ możesz zapomnieć o urządzeniu i cieszyć się czystym powietrzem.

 

Steruj przez Wi-Fi


 

Coway Airmega 300S zrzut z aplikacji IOCare

Aplikacja mobilna COWAY IOCare daje możliwość sterowania oczyszczaczem za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego (telefon, smartfon, tablet itp.) z dostępem do Internetu. Z poziomu aplikacji można sterować i ustawiać wszystkie dostępne funkcje modelu Coway Airmega 300 S. Dostępne opcje to:

 • włączanie/wyłączanie oczyszczacza,
 • sterowanie timerem,
 • sprawdzanie procentowego zużycia filtrów,
 • kontrola jakości powietrza z opcją zapamiętania z danego dnia,
 • raporty (dobowy, tygodniowy i miesięczny) o jakości powietrza w pomieszczeniu,
 • włączanie/wyłączanie oświetlenia,
 • sterowanie szybkością pracy wentylatora,
 • włączanie trybów automatycznych,
 • bardzo dokładne ustawienie trybu nocnego.

 

Z poziomu aplikacji można także napisać swoje schematy działania. Pozwala dostosować pracę oczyszczacza Coway Airmega 300S pod swój dzień, co więcej harmonogram możesz ułożyć osobno dla każdego dnia tygodnia. Daje możliwość sterowania trybem automatycznym i nocnym, szybkością wentylatora oraz podświetleniem. Służy do tego przycisk „Add Schedule” w aplikacji, a przykładowe scenariusze mogą być takie:

 • praca w biurze zaczyna się od 8:00, a oczyszczacz włącza się o 7:00 i przechodzi do pracy na maksymalne obroty, pracownicy przychodzą do oczyszczonego biura, a oczyszczacz od 8:00 przechodzi na tryb automatyczny i pracuje ciszej;
 • kładziesz się do łóżka o 23:00, a oczyszczacz o 23:10 przechodzi w tryb nocny, abyś mógł spokojnie zasnąć.

 

Aplikacja jest dostępna na systemy Android oraz iOS i można pobrać ją ze sklepu App Store oraz Google Play. Pobierz aplikację COWAY IOCare:

Aplikacja COWAY IOCare Aplikacja COWAY IOCare

 

6 stopni filtracji


Filtracja w Airmega 300S

 

 

 • 1. 2 x Filtr wstępny: zatrzymuje duże cząsteczki pyłu, pleśń, włosy, sierść zwierząt domowych, okruchy itp.

 • 2. 2 x Filtr węglowy: usuwa skutecznie niepożądane zapachy powstające w gospodarstwie domowym (podczas gotowania, ze śmietnika, zapach stęchlizny, dym papierosowy itp.) oraz szkodliwe gazy. Wyłapuje i redukuje również w 99% lotne związki organiczne (VOC), a nawet amoniak i aldehyd octowy (NH3 i CH3CHO).

 • 3. 2 x Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu) o wielkości mniejszych i większych niż 0,3 mikrona. Jego skuteczność to co najmniej 99,97%.

Funkcje dodatkowe


 • Czujnik cząstek: można regulować czułość wykrywania

 • Tryb Auto: automatyczna praca względem zanieczyszczeń

 • Tryb Sleep: komfortowe warunki do snu

 • Smart ECO mode: oszczędza energię

 • Wskaźnik jakości powietrza: 4-kolorowa skala

 • Wskaźnik zużycia filtrów: informacja o potrzebie zmiany

 • Wskaźnik czyszczenia filtra wstępnego: informacja

 • Aplikacja mobilna: sterowanie przez Wi-Fi

 • Timer: wyłączenie się po upływie 1, 4 lub 8 godzin

 • Odpinana kratka wylotu powietrza: znacznie ułatwia konserwację

Coway Airmega 300S zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Coway Airmega 300S
kolor: biały
wymiary: 532x345x345 mm
waga: 9,7 kg
pobór prądu/moc*: 6,2-57 W
przepływ powietrza*: do 490 m3/h
głośność*: 22-50 dB
zalecany dla powierzchni: do 70 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 4 (2x2) m2
ilość węgla aktywnego: 290 (2x145) g
szacunkowy roczny koszt: 150 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi aplikacji

Oceny i opinie

5/5

Super design, cichy!

Karolina

5/5

Długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniego modelu i padło na Coway Airmega. Jak dla mnie jest super, oczyszczacz bardzo cicho i wydajnie pracuje. Dzwięk pracy ma przyjemny i jednorodny. Obniża poziomy PM2.5 z np 60 ug/m3 do 10 ug/m3 bez zająknięcia. Aplikacja działa i ma wiele zaawansowanych funkcji. Design i wykonanie perfekcyjne. 5/5

Janek

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Coway Airmega 300S

Coway Airmega 300S

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Coway Airmega 300S

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S to największy model oferowany przez koreańskiego giganta. Przepływ powietrza na poziomie 490 m3/h według deklaracji producenta przekłada się na obsłużenie aż 70 m2. Urządzenie wyróżnia nietypowy design, a na uwagę zasługują również niskie koszty eksploatacyjne. Należy podkreślić również, że to jedyny model, który można sterować za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

 

Design i wykonanie

Coway Airmega 300S to wydajny oczyszczacz, który przyciąga wzrok nietypowym projektem - to jednocześnie minimalistyczna i oryginalna kostka na 4 wysokich nóżkach. Do zasysania brudnego powietrza służą otwory znajdujące się na 3 głównych ścianach urządzenia. Na górze znajdziemy wylot czystego powietrza oraz nieprzesadnie rozbudowany panel sterowania, na przednim panelu natomiast - wskaźnik jakości powietrza. Nie ulega wątpliwości, że produkowany w Korei Południowej oczyszczacz Coway jest odporny na uszkodzenia. Dla wygody użytkownika zastosowano specjalne uchwyty po bokach urządzenia, by łatwiej było je przenosić między pomieszczeniami.

Coway Airmega 300S widok na wywiew
Coway Airmega 300S widok na wywiew

Funkcje i wydajność Coway Airmega 300S

Parametr

Wartość

Uwagi

Przepływ powietrza

Do 490 m3/h

Przepływ jest utrzymany na przeciętnym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Realnie oczyszczana powierzchnia to około 60 m2 (producent zakłada maksymalnie 2,5 m wysokości pomieszczeń, w Polsce jest to zwykle około 2,7 m).

Powierzchnia działania

70 m2

Głośność

22 - 50 dB

Niska głośność, z pewnością nie będzie przeszkadzać w nocy.

Zużycie energii

6,2- 57 W

Niskie koszty eksploatacji.

 

Coway Airmega 300S czujniki

 

Oczyszczacz Coway Aimega 300S posiada podstawowy laserowy czujnik pyłów, dzięki któremu urządzenie może pracować automatycznie. Prędkość wentylatora dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu. Niestety, oczyszczacz Coway nie posiada czujnika LZO, więc nie ma możliwości detekcji niebezpiecznych gazów i zapachów, o które nietrudno w mieszkaniu. Dane prezentuje wskaźnik jakości powietrza, czyli 4-stopniowa skala kolorystyczna, którą znajdziemy na panelu przednim urządzenia. Niebieski kolor oznacza czyste powietrze, a wraz z pogarszaniem się jego jakości przechodzi w stronę czerwonego.

 

Urządzenie oferuje kilka trybów pracy:

 • tryb automatyczny, w którym prędkość pracy jest dostosowywana do poziomu pyłów PM2.5,
 • tryb Smart ECO, który służy oszczędzaniu energii,
 • tryb Sleep , który zapewnia komfortowe warunki do snu,
 • 3 tryby ustawiane manualnie.

Warto podkreślić, że oczyszczacz Coway Airmega 300S to jedyny model koreańskiego producenta, który można sterować za pomocą aplikacji mobilnej Coway IOCare. Pozwala na m.in. monitorowanie jakości powietrza i szczegółowe zaprogramowanie trybu nocnego. Daje również wiedzę na temat zużycia filtrów.

 

Filtry do oczyszczacza Coway Airmega 300S

Oczyszczacz Coway Airmega 300S oferuje aż 6-stopniową filtrację. W modelu znajdziesz:

 • dwa filtry wstępne – wychwytują duże zanieczyszczenia (m.in. włosy, sierść, domowy kurz),
 • dwa dokładne filtry HEPA 13 – wychwytują główne składniki smogu (PM10 i PM2.5), skuteczność filtracji to aż 99,97% dla pyłów o średnicy 0,3 µm
 • tDwa filtry z węglem aktywnym (290 g) – pochłaniają niepożądane zapachy i szkodliwe gazy.

 

6 filtrów w Coway Airmega 300S
6 filtrów w Coway Airmega 300S

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

12-24 miesięce

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

~150 zł

 

Filtry są dość spore i powinny wystarczyć na 24 miesiące eksploatacji. Koszty eksploatacji są bardzo niskie. Podane wartości są oparte o nasze obserwacje, należy pamiętać, że na zużycie filtrów wpływa zapylenie powietrza.

 

Dodatkowe informacje

 • Timer
 • Wskaźnik zużycia filtrów
 • Wskaźnik konserwacji (czyszczenia) filtra wstępnego
 • Zatrzymanie pracy oczyszczacza po otwarciu pokrywy
 • Liczne nagrody za design

 

Coway Airmega 300S - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Coway Airmega 300S to nietuzinkowy design, który wpisuje się w nowoczesne trendy oraz niskie koszty eksploatacji. Będzie dobrym wyborem dla osób, które szukają wydajnego urządzenia o dobrej wrażliwości na PM2.5. To cichy oczyszczacz, który nie będzie utrudniał zasypiania - może być więc użytkowany również nocą. Dzięki zastosowanej aplikacji mobilnej sterowanie tym modelem jest wyjątkowo łatwe i wygodne.

 

Niestety, w oczyszczaczu Coway Airmega 300S nie znajdziemy przydatnego czujnika lotnych związków organicznych (LZO). Spora ilość węgla aktywnego sprawi, że docierające do urządzenia gazy i zapachy zostaną zneutralizowane, jednak ich obecność nie sprawi, że wentylator będzie działał szybciej. Szkoda również, że producent nie postawił na numeryczny wskaźnik PM2.5.

 

Zalety
Koszty eksploatacji
Głośność
Wygląd, świetne wykonanie, znana marka
Dokładny filtr HEPA13
Aplikacja mobilna
Wskaźnik zużycia i konserwacji filtrów
Wady
Brak czujnika LZO
Brak wyświetlacza o aktualnym stężeniu PM2.5

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Coway Airmega 300S

Zestaw filtrów do Coway Airmega 300S

Zestaw filtrów

Filtr HEPA H13 i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 339,00 zł

Pokrywa na filtry do Coway Airmega 300S

Ilość: -+

Cena: 59,00 zł

Filtr wstępny do Coway Airmega 300S

Filtr wstępny

Filtr wstępny - wymiana w przypadku zniszczenia

Ilość: -+

Cena: 37,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.