22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Coway Classic AP-1018F
Oczyszczacz powietrza Coway Classic AP-1018FCoway Classic widok z przoduCoway Classic widok z przodu bokiemCoway Classic przód, widok z bokuCoway Classic tył, widok z bokuCoway Classic widok na tyłOczyszczacz Coway ClassicCoway Classic widok z przoduCoway Classic widok bokCoway Classic widok bokCoway Classic panel sterowaniaCoway Classic górna częśćCoway Classic widok góra, wskaźnik jakości powietrzaCoway Classic wyciągnięte filtry, widok na wentylatorCoway Classic wyciągnięte filtry, widok na wentylatorCoway Classic górna część, widok z tyłu na wywiew powietrzaCoway Classic widok z góry, panel sterowania i wywiew powietrzaCoway Classic widok z góry, wywiew powietrzaCoway Classic zbliżenie na wywiew powietrzaCoway Classic czujnik jakości powietrzaCoway Classic dolna część obudowyCoway Classic zbliżenie na obudowęCoway Classic wszystkie filtryCoway Classic pokrywka filtrówCoway Classic filtr HEPA E12Coway Classic filtr węglowy (antyzapachowy)Coway Classic AP-1018FCoway Classic AP-1018F z bokuCoway Classic AP-1018F z bokuCoway Classic AP-1018F z bokuCoway Classic AP-1018F z bokuCoway Classic AP-1018F z tyłu, miejsce na filtryCoway Classic AP-1018F bokiemCoway Classic AP-1018F widok z tyłu, wywiew powietrzaCoway Classic AP-1018F pokrywa filtrówPrzebieg filtracji w Coway Classic
Oczyszczacz powietrza Coway Classic AP-1018F

Coway Classic

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 199,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Coway Classic

Cena: 1 199,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-47 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Koreański postęp

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Coway Classic certyfikat ECARFOczyszczacz powietrza Coway Classic to podstawowy produkt z oferty koreańskiego producenta. Za sprawą przyzwoitej wydajności (przepływ powietrza 300 m3/h) potrafi oczyścić powietrze w pomieszczeniach o sporych rozmiarach (do 40 m2). Niezwykle niskie zużycie energii (4-38 W) oraz długa żywotność filtrów sprawiają, że to oszczędny oczyszczacz, który wyróżnia się niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi. Dzięki laserowemu czujnikowi i precyzyjnej kalibracji cechuje się wysoką czułością na pyły PM2.5.

 

Atest PZH dla oczyszczacza Coway

Do produkcji oczyszczacza Coway Classic wykorzystano wyłącznie najwyższej jakości komponenty. Silnik oraz wentylator są produkowane przez pioniera w tej dziedzinie – japońską firmę Nidec. Minimalistyczny design został uznany przez światowej sławy krytyków, co potwierdzają przyznane mu nagrody Good Design Award 2018 oraz Pin Up Design Awards 2018. Doskonale współgra z niezwykle intuicyjną obsługą. Coway Classic to polecany oczyszczacz dla alergików, o czym zaświadcza certyfikat ECARF. Urządzenie cechuje się cichym działaniem (maksymalnie 47 dB), a podczas pracy wytwarza tzw. biały szum, który ma właściwości relaksacyjne i pomaga w zasypianiu. Oczyszczacz uzyskał Atest PZH, który potwierdza zgodność produktu z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Oczyszczanie powietrza według Coway Classic


 

Coway Classic AP-1018F z boku

Oczyszczacz Coway Classic AP-1018F oferuje 3-stopniową filtrację powietrza. Prowadzone latami badania firmy Coway pozwoliły uzyskać idealny kompromis pomiędzy wydajnością a jakością wykorzystywanych filtrów. Brudne powietrze zostaje zassane przez setki mikrootworów w przedniej pokrywie, przechodzi przez system filtracyjny wewnątrz urządzenia, a następnie zostaje wyrzucone przez wylot powietrza umiejscowiony z tyłu.

 

Pierwszy etap to niepodlegający wymianie filtr wstępny, który warto regularnie czyścić (co 2-4 tygodnie). Jego zadaniem jest zatrzymywanie największych zanieczyszczeń (kurzu czy sierści zwierząt) oraz ochrona pozostałych modułów. Kolejnym stopniem filtracji jest filtr węglowy, który zawiera 190 gramów węgla aktywnego. Jego żywotność to około 24 miesiące. Ostatnim etapem filtracji jest filtr HEPA E12 o powierzchni 1,2 m2, który cechuje się skutecznością na poziomie co najmniej 99,5%. Wymiana tego filtra powinna odbywać się co około 12 miesięcy.

 

Inteligentny oczyszczacz powietrza Coway Classic posiada wskaźnik wymiany filtra, dzięki któremu poinformuje użytkownika o konieczności podjęcia odpowiednich kroków. Dzięki temu o nic nie musimy się już martwić.

 

Niezwykle wygodna obsługa


 

W nienagannym projekcie oczyszczacza Coway Classic znajduje się idealnie wkomponowany wskaźnik jakości powietrza. To specjalny otwór w obudowie, który posiada zmieniającą kolory obręcz LED na obwodzie. Poszczególne barwy oznaczają inną jakość powietrza w pomieszczeniu:

 • niebieski - czyste,
 • zielony - lekko zabrudzone,
 • żółty - brudne,
 • czerwony - silnie zabrudzone.

 

Na podstawie danych pochodzących z czujnika działa tryb auto, który steruje szybkością pracy wentylatora na podstawie poziomu zabrudzenia powietrza. Użytkownik może więc niemal zupełnie zapomnieć o urządzeniu i cieszyć się świeżym i zdrowym powietrzem w mieszkaniu. Co ważne, tryb auto jest domyślny i jako pierwszy uruchamia się od razu po włączeniu oczyszczacza.

 

Oczyszczacz powietrza Coway Classic posiada również funkcję Eco. Jeśli powietrze jest czyste dłużej niż 10 minut, urządzenie automatycznie przechodzi w tryb czuwania, by tym samym zachować maksymalną energooszczędność.

 

Wygodę użytkowania podnosi także zastosowany w urządzeniu czujnik światła. Automatyczna regulacja jasności diod na panelu w połączeniu z cichą pracą na najniższych obrotach sprawiają, że oczyszczacz Coway Classic zapewnia czyste powietrze w czasie snu, nie wpływając na komfort zasypiania. Przed snem warto też uruchomić tryb turbo, który gwarantuje szybkie i zupełne usunięcie zanieczyszczeń.

 

Szybka reakcja na zmieniającą się jakość powietrza


 

Szybka reakcja na pogarszającą się jakość powietrza to podstawa w sprawnym działaniu oczyszczacza. Precyzyjne czujniki oznaczają dla użytkowników stały dostęp do świeżego i zdrowego powietrza w swoim domu. Wolność od pyłów i zanieczyszczeń gazowych oznacza mniej problemów ze strony układu oddechowego, lepszą koncentrację i dobre samopoczucie.

 

Oczyszczacz Coway Classic szybko reaguje na zmieniającą się jakość powietrza, dostosowując prędkość pracy wentylatora i sygnalizując je na wskaźniku. Poniższa tabelka obrazuje dokładną reakcję na poziom pyłów PM2.5 dla trybu wysokiej czułości czujnika jakości powietrza:

 

Coway Classic tabelka

 

3 stopnie filtracji


Filtracja w Coway Classic AP-1018F

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże cząsteczki pyłu, pleśń, włosy, sierść zwierząt domowych, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy (antyzapachowy): usuwa skutecznie niepożądane zapachy powstające w gospodarstwie domowym (podczas gotowania, ze śmietnika itp.) oraz szkodliwe gazy (formaldehyd, bezno(a)pireny).

 • 3. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Jego skuteczność to co najmniej 99,5%.

Funkcje dodatkowe


 • 6 stopni prędkości wentylatora: 3 manualne i 3 auto

 • Czujniki: jakości powietrza i światła

 • Tryb eko: oszczędza energię

 • Tryb turbo: ekspresowe pozbycie się zanieczyszczeń

 • Tryb auto: praca względem zabrudzenia powietrza

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o potrzebie wymiany

 • Odpinane kratki wylotowe powietrza: ułatwiają konserwację

 • Wskaźnik zanieczyszczeń: informacja o jakości powietrza

 • Tryb podświetlenia: regulacja jasności wskaźników

 • Child Lock: blokada panelu sterowania

 • Regulacja czujnika cząstek: czuły, standard, nieczuły

Coway Classic AP-1018F zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Coway Classic
kolor: biały
wymiary: 376x183x641 mm
waga: 7,25 kg
pobór prądu/moc*: 4-38 W
przepływ powietrza*: do 300 m3/h
głośność*: do 47,4 dB
zalecany dla powierzchni: do 40 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,2 m2
ilość węgla aktywnego: 190 g
szacunkowy roczny koszt: 200 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Bardzo dobry oczyszczacz. Lekki, skuteczny (czujnik reaguje szybko nawet przy średnim stopniu czułości), prosty w obsłudze. Jest rzeczywiście cichy (szum na wyższych biegach nie jest drażniący), w trybie eko na najniższym biegu zupełnie niesłyszalny. A mam bardzo wrażliwy słuch, więc . Praktyczna rączka do przenoszenia, łatwo wymienialne i niedrogie wkłady, a poza tym bardzo elegancki design. Jak za taką cenę zdecydowanie wart polecenia. No i 5 lat gwarancji door to door.

Krzysztof

5/5

Oczyszczacz jest spoko, fajnie wygląda, jest całkiem cichy, chyba że zaczyna pracować na wyższych obrotach. Mam astmę i ciągły katar, wydaję mi się ze katar jest trochę mniejszy. TLDR: spoko wygląd jak na oczyszczacz powietrza na filtrach widać ile syfu wyciąga z powietrza całkiem cichy

Karol

5.0/5

na podstawie 7 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Coway Classic

Coway Classic

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Coway Classic

Coway Classic to podstawowy oczyszczacz oferowany przez lidera rynku koreańskiego, który specjalizuje się w urządzeniach służących do filtracji powietrza i wody. Sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m2. Na uwagę zasługują bardzo rozsądne koszty eksploatacji i przyciągający uwagę nietypowy design.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Coway Classic prezentuje się bardzo elegancko - jego rzeczywisty wygląd nie odbiega od tego, co widzimy na zdjęciach. Został wykonany z dobrej jakości plastików i wysokiej klasy podzespołów. Przyciąga uwagę nietypowym projektem. Na pierwszy rzut oka zawsze zauważamy efektowny wskaźnik jakości powietrza z cylindrycznym tunelem. Urządzenie zasysa powietrze z przodu i wypuszcza je do pomieszczenia otworem, który znajduje się na górnej płaszczyźnie.

Coway Classic panel sterowania
Coway Classic panel sterowania

Funkcje i wydajność Coway Classic

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

Do 300 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Dostępne są 3 poziomy pracy.

Powierzchnia działania

40 m2

Głośność

Do 47,4 dB

Producent nie deklaruje poziomu głośności na niskich obrotach. Oczyszczacz nie przeszkadza w nocy, a tym bardziej za dnia.

Zużycie energii

4 - 84 W

Niskie zapotrzebowanie na energię.

 

Coway Classic czujniki

 

Precyzyjny laserowy czujnik pyłów zastosowany urządzeniu sprawia, że oczyszczacz Coway Classic oferuje działanie w trybie automatycznym. Warto zauważyć, że istnieje możliwość czyszczenia go, co zalecamy, by zachować właściwy poziom reakcji i poprawić jego żywotność. Producent zaoferował również możliwość regulacji czułości - najlepszym rozwiązaniem będzie maksymalny poziom. Niestety, urządzenie nie posiada czujnika lotnych związków organicznych - jego reakcja na zapachy czy szkodliwe gazy może być gorsza, ale zastosowany węgiel aktywny zneutralizuje te, które dotrą do oczyszczacza. Dodatkowy czujnik światła automatycznie kontroluje podświetlenie, by dostosowało się do panujących w pomieszczeniu warunków. Dzięki temu diody na panelu nie przeszkadzają w czasie snu i nie rozpraszają podczas wieczornych seansów.

 

Oczyszczacz powietrza Coway Classic posiada również wskaźnik jakości powietrza. To zmieniająca kolory obręcz wokół sensora, która może przyjąć jeden z 4 kolorów. Niebieski kolor oznacza czyste powietrze (<22 µg/m3 w trybie wysokiej czułości), a wzrost zanieczyszczenia sprawia, że barwa zmienia się w kierunku czerwonego.

 

Urządzeniem możemy kontrolować za pomocą przycisków na oczyszczaczu. Nie zastosowano tutaj pilota, czy też aplikacji mobilnej.

 

Filtry do oczyszczacza Coway Classic

Coway Classic oferuje 3-stopniową filtrację. Zastosowano w nim filtry o standardowym prostokątnym kształcie. Na cały system składają się:

 • Zdejmowalny filtr wstępny, łatwy do czyszczenia, zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia o dużej średnicy takie jak sierść i kurz (podlega czyszczeniu),
 • Filtr HEPA E12 zatrzymuje drobne pyły PM10 i PM2.5, to najbardziej rozsądny filtr, świetnie godzi skuteczność (99,5%) i koszt eksploatacji
 • Filtr z węglem aktywnym wychwytuje zapachy i neutralizuje lotne związki organiczne

 

3 filtry w Coway Classic
3 filtry w Coway Classic

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

do 12 miesięcy

209 zł

Roczny koszt eksploatacji

~200 zł

 

Urządzenie poinformuje użytkownika o konieczności wymiany filtrów - posiada specjalny czujnik, który kontroluje stopień ich zużycia. Koszty eksploatacji są bardzo atrakcyjne, co przemawia na korzyść oczyszczacza.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Wskaźnik wymiany filtrów
 • Funkcja awaryjnego zatrzymania pracy oczyszczacza

 

Coway Classic - podsumowanie

Marka Coway zdobyła uznanie użytkowników na rynku amerykańskim, kanadyjskim i koreańskim. Dzisiaj z pewnością ma już też swoich miłośników w Polsce - urządzenia łączą w sobie korzystne koszty zakupu i eksploatacji oraz skuteczność działania. Oczyszczacz powietrza Coway Classic może poszczycić się wysoką wydajnością, sprawdzonymi i dobrze spasowanymi filtrami oraz konkurencyjnymi kosztami użytkowania. Uwagę przykuwa również nietuzinkowy design.

 

Urządzenie posiada wyłącznie 2 bardzo podstawowe czujniki. Niestety zabrakło kontroli poziomu lotnych związków organicznych, co przemawia na jego niekorzyść. Szkoda również, że brakuje aplikacji do sterowania przez Wi-Fi. Oczyszczacz zapewnia jednak skuteczność w zwalczaniu zanieczyszczeń i jest dostępny w naprawdę atrakcyjnej cenie - w tym przedziale trudno znaleźć lepszy model.

 

Zalety
Dobre wykonanie
Rozsądny filtr E12
Koszty eksploatacji
Wady
Brak czujnika LZO

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Coway Classic

Zestaw filtrów do Coway Classic

Zestaw filtrów

Filtr HEPA i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 236,00 zł

Filtr HEPA E12 do Coway Classic

Filtr HEPA E12

Filtr HEPA E12 - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 105,00 zł

Pokrywa na filtry do Coway Classic

Ilość: -+

Cena: 46,00 zł

Filtr wstępny do Coway Classic

Filtr wstępny

Filtr wstępny - wymiana w przypadku zniszczenia

Ilość: -+

Cena: 50,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.