22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Coway Storm
Oczyszczacz powietrza Coway StormCoway Storm widok z przoduCoway Storm widok z bokuCoway Storm widok z bokuCoway Storm widok na bokCoway Storm widok z bokuCoway Storm widok na bokCoway Storm widok frontCoway Storm widok z tyłuCoway Storm widok z bokuCoway Storm bez filtrów, widok na wentylatorCoway Storm bez filtrów, widok na wentylatorCoway Storm obręcz zmieniająca kolory, zbliżenieCoway Storm panel sterowaniaCoway Storm zbliżenie na panel sterowaniaCoway Storm widok z góry, panel sterowania, wywiew powietrzaCoway Storm uchwyt do przenoszeniaCoway Storm widok na wszystkie filtryCoway Storm pokrywa na filtryCoway Storm filtr HEPA E12Coway Storm filtr węglowy (dezodoryzacyjny)Oczyszczacz powietrza Coway StormCoway Storm AP-1516DCoway Storm AP-1516D widok z bokuCoway Storm AP-1516D widok z frontuCoway Storm AP-1516D widok z góryCoway Storm AP-1516D widok przódCoway Storm AP-1516D bokCoway Storm z bokuCoway Storm z boku

Oczyszczacz powietrza

Coway Storm

Cena: 1 699,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 70 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-44 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 14 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Koreański postęp

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Coway Storm

Coway Storm

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 699,00 zł

Wybierz wariant

Coway Storm
Coway Storm
1 699,00
Coway Storm + OPUS aeroprime Q
Coway Storm + OPUS aeroprime Q
1 968,00 Drugi oczyszczacz za 269 zł

Coway Storm certyfikat ECARFOczyszczacz powietrza Coway Storm to wydajne rozwiązanie od koreańskiego producenta, który pozostaje liderem w dziedzinie produktów poprawiających jakość życia człowieka. Przepływ powietrza na poziomie 492 m3/h sprawia, że urządzenie nadaje się do dużych pomieszczeń o powierzchni do nawet 70 m2. Model wyróżnia się systemem dystrybucji powietrza, dzięki któremub dostosujesz nie tylko moc, ale również sposób oczyszczania do konkretnego pomieszczenia! Zastosowany laserowy czujnik oraz precyzyjna kalibracja zapewniają wysoką czułość na pyły PM2.5.

 

Promocja Coway Storm - drugi oczyszczacz za 269 zł

 

Atest PZH dla oczyszczacza Coway

System filtracji w oczyszczaczu Coway Storm pomaga alergikom, czego dowodem jest przyznany mu certyfikat ECARF. Niskie zużycie energii (5W+) sprawia, że budżet domowy nie ucierpi, a ciche działanie (21 dB+) pozwala na spokojną pracę lub wypoczynek, gdy oczyszczacz Coway Storm AP-1516D pozostaje włączony. Wentylator oraz silnik zostały wyprodukowane przez koreańską firmę SPG, dzięki czemu urządzenie cechuje niski wskaźnik awaryjności. Świetny design docenili krytycy z całego świata, przyznając mu wiele wyróżnień - to m.in. Good design, IDEA award, IF Award, PIN UP czy Reddot. Oczyszczacz niedawno uzyskał również Atest PZH, który potwierdza zgodność produktu z obecnymi normami w dziedzinie bezpieczeństwa.

 

Czyste powietrze w blisko 100%


 

Coway Storm z boku

Oczyszczacz Coway Storm wykorzystuje aż 4 filtry, które zapewniają niemal całkowite oczyszczenie powietrza. Filtr wstępny usuwa duże zanieczyszczenia. To siatka wykonana z bardzo drobnej tkaniny, co pozwoliło zwiększyć skuteczność wyłapywania zanieczyszczeń oraz zminimalizować możliwość uszkodzenia filtra przez wysokie ciśnienie. Filtr wstępny nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu czyszczeniu (co 2-4 tygodnie), by nie zmniejszać wydajności całego urządzenia.

 

Kolejnym etapem jest filtr drobnego pyłu, który wyłapuje cząstki, które nie zatrzymały się na siateczce. Tę warstwę warto wymieniać średnio co 4 miesiące. Ostatnimi etapami oczyszczania są filtr węglowy zawierający 260 gramów węgla aktywnego (wymiana co 24 miesiące) oraz filtr HEPA klasy H12 o powierzchni 2 m2, który cechuje się skutecznością na poziomie co najmniej 99,5%. Jego żywotność to ok. 12 miesięcy. Taki zestaw pozostawia niemal całkowicie oczyszczone powietrze!

 

Coway Storm AP-1516D zapewnia mocny strumień czystego powietrza. Rozprowadza je w różnych kierunkach, wykorzystując:

 • przepływ normalny (Normal Flow), gdy strumień powietrza jest wydmuchiwany z górnego wylotu oczyszczacza,
 • przepływ skupiony (Focused Flow), w którym nawiew odbywa się z przedniego wylotu oczyszczacza,
 • wielokierunkowy (Multi-Flow), który wypuszcza powietrze z wylotu przedniego oraz górnego.

 

Oczyszczacz powietrza Coway Storm oferuje również tryb szybkiego oczyszczania. Tryb Haze, zapewniający maksymalny poziom oczyszczania, działa w 3 etapach. Gdy oczyszczacz przejdzie przez wszystkie, będzie kontynuował swoją pracę w trybie auto.

Poziom Tryb i czas działania
1 Przepływ wielokierunkowy (Multi-flow) (3 minuty)
2 Przepływ skupiony (Focused flow) (2 minuty)
3 Przepływ normalny (Normal Flow) (5 minut)

 

Oczyszczacz na miarę XXI wieku


 

Oczyszczacz Coway Storm jest przygotowany na każdą ewentualność. Sprawdzi się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Sprosta naprawdę wysokiemu poziomowi zanieczyszczenia powietrza. Został wyposażony w system dynamicznej dystrybucji powietrza. Do wyboru są aż 4 tryby cyrkulacji powietrza:

 • 1. Obieg standardowy, który świetnie nadaje się do usuwania drobnego, niewidocznego dla oka pyłu w całym pomieszczeniu.
 • 2. Obieg intensywnej cyrkulacji, czyli idealny tryb pracy do dużych pomieszczeń. Zapewnia wydajne, skoncentrowane i szybkie oczyszczenie powietrza.
 • 3. Obieg bardzo mocny, który można zastosować oczyszczania powietrza w dużych i małych pomieszczeniach. Szczególnie polecany w okresie gwałtownego wzrostu zanieczyszczeń.
 • 4. Obieg zróżnicowany, który efektywnie i szybko oczyszcza powietrze w pobliżu urządzenia.

 

W Coway Storm zastosowano inteligentny tryb auto. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu użytkownik może niemal zapomnieć o urządzeniu. Praca automatyczna polega bowiem na dostosowaniu tempa wentylatora względem zanieczyszczenia powietrza oraz warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Niezbędne do inteligentnego działania są dane pochodzące z dokładnych czujników cząstek i światła.

 

Oczyszczacz Coway Storm posiada również wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, który informuje użytkowników o jakości powietrza za pomocą 4-stopniowej skali kolorystycznej. To specjalna obręcz umiejscowiona w górnej części urządzenia, która zmienia kolory w zależności od poziomu zanieczyszczeń. Kolor niebieski oznacza czyste powietrze, zielony – umiarkowane, żółty – niezdrowe, a czerwony – bardzo niezdrowe.

 

Warta podkreślenia jest szybka reakcja na zmieniające się w pomieszczeniu warunki. Oczyszczacz Coway Storm dba o to, by domownicy oddychali stale czystym i zdrowym powietrzem. Poniższa tabelka obrazuje dokładną reakcję wskaźnika jakości powietrza na poziom pyłów PM2.5 dla trybu wysokiej czułości czujnika jakości powietrza:

 

Coway Storm tabelka

 

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w Coway Storm AP-1516D

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże cząsteczki pyłu, pleśń, włosy, sierść zwierząt domowych, okruchy itp.

 • 2. Filtr drobnego pyłu: zatrzymuje duże cząstki, które nie wyłapał filtr wstępny. Przechwytuje również drobne cząstki takie jak pyłki roślinne czy pleśnie.

 • 3. Filtr węglowy (dezodoryzacyjny): usuwa skutecznie niepożądane zapachy powstające w gospodarstwie domowym (podczas gotowania, ze śmietnika, zapach stęchlizny, dym papierosowy itp.) oraz szkodliwe gazy.

 • 4. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Jego skuteczność to co najmniej 99,5%.

Funkcje dodatkowe


 • 3 poziomy szybkości wentylatora: niski, średni, wysoki

 • 2 wyloty powietrza: przedni i górny

 • Wskaźnik jakości powietrza: 4-kolorowa skala

 • Odpinane kratki wylotowe: łatwa konserwacja

 • Czujniki: cząstek (laserowy), światła

 • Tryb Auto: praca względem stopnia zabrudzenia powietrza

 • Tryb Silent: cicha i energooszczędna praca idealna na noc

 • Tryb Haze: maksymalne oczyszczanie

 • Tryb Sleep: cicha i energooszczędna praca w trybie auto

 • Quick cleaning: szybkie oczyszczanie

 • Timer: ustawienie czasu wyłączenia (1, 4, 8 godzin)

 • 3 rodzaje przepływu powietrza: normalny, wielokierunkowy, skupiony

 • Tryb podświetlenia: regulacja jasności wskaźników

 • Regulacja czułości czujnika cząstek: czuły, standard, obniżona czułość

 • Auto wyłączenie: jeśli otwarta jest przednia pokrywa

Coway Storm zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Coway Storm
kolor: biały
wymiary: 410x240x765 mm
waga: 12 kg
pobór prądu/moc*: 5-65 W
przepływ powietrza*: do 492 m3/h
głośność*: 21,6-44,3 dB
zalecany dla powierzchni: do 70 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 2 m2
ilość węgla aktywnego: 260 g
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

4/5

Ciekawy wygląd

Ida

4/5

Oczyszczacz zakupiliśmy ponad dwa miesiące temu (grudzień) w celu poprawy jakości powietrza, obniżenia stopnia zanieczyszczenia. W smogowe dni irytował mnie zapach zadymionego powietrza. Nie jesteśmy alergikami. Mieszkamy we Wrocławiu. Uwagi: a) Ma duże gabaryty, przed zakupem warto zaplanować gdzie go postawić, tak jak dodatkowy mebel. Na plus, że może stać pod ścianą. Wlot powietrza jest z przodu, wylot do góry lub do przodu. b) Jest wykonany z dobrej jakości i dobrze dopasowanych materiałów. Przednia osłona mocowana jest na magnesy. Demontowalne są kratki. c) Na niższych prędkościach jest faktycznie cichy (tryb sleep i silent) d) Ma dobrej klasy czujnik. Reaguje na otwarcie okna, czy smażenie. Po otwarciu jednej z past do butów zareagował czerwonym kolorem. Czułość czujnika cząstek ustawiłem na wysoki. e) Nie posiada możliwości obsługi przez aplikację Nie przeszkadza mi to. f) Nie posiada sygnalizacji wymiany, czy czyszczenia filtra. Taka funkcja byłaby pomocna. Producent podaje zalecane czasy czyszczenia filtra wstępnego i zalecane czasy wymiany filtra drobnego pyłu, hepa i z węglem aktywnym. g) W trybie automatycznym po zgaszeniu światła ( w nocy) przechodzi w tryb sleep, gaśnie wtedy wskaźnik jakości powietrza. Niestety nie ma wtedy możliwości pracy w trybie automatycznym. h) Funkcja Quick daje możliwość intensywnego i szybkiego oczyszczenia pokoju. Przydaje się. Polecam ten oczyszczacz, spełnia moje oczekiwania i wymagania, namawiam jednak do przemyślanego zakupu tzn. oceny przydatności do swoich potrzeb. Poniżej podaję kilka dodatkowych spostrzeżeń dla dociekliwych. Wraz z oczyszczaczem zakupiłem miernik PM2.5 i PM10 żeby sprawdzić skuteczność pracy urządzenia. Kiedy na dworze PM2.5 jest do 25 w mieszkaniu ta wartość wynosi od 0 (zero) do 5. Kiedy na dworze PM2.5 jest w zakresie od 60 do 80 w mieszkaniu ta wartość sięga 25, chwilowo 30. Mieszkanie 65 m. kw. Zwarte, duży i krótki przedpokój, drzwi do innych pomieszczeń w większości otwarte. Oczyszczacz stoi w salonie połączonym z kuchnią. Nawietrzniki w oknach ustawione na niższe wartości, wentylacja w mieszkaniu mechaniczna. Ciekawostka: poziom zanieczyszczenia (PM2.5) jest w pokojach jest nieznacznie wyższy niż w salonie. Oczywiście po zamknięciu drzwi do pokoju PM2.5 powędrowało od razu od 12 do 30. Kiedy poziom PM2.5 na dworze przekracza 100 wtedy w mieszkaniu osiąga 34 (praca automatyczna) lub 54 (tryb sleep). Wg mnie podstawowy mankament tego urządzenia to brak możliwości pracy w trybie automatycznym kiedy w pomieszczeniu jest ciemno. Pozostaje wtedy tryb ręczny. W mocno smogowe noce uruchamiam w nocy tryb Silent/Mid. Jest on akceptowalnie cichy. Da się przy nim spać. Proponuję, żeby powyższe dane potraktować ostrożnie i z dystansem. Zdaję sobie też sprawę, że oczyszczacz jest najbardziej skuteczny w jednym zamkniętym pomieszczeniu.

obserwator

4.8/5

na podstawie 8 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Coway Storm

Coway Storm

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Coway Storm

Coway Storm to wydajny oczyszczacz, który według wskazań producenta osiąga zasięg działania nawet do 70 m2. Dzięki zastosowaniu kilku modeli dystrybucji powietrza usuwanie zanieczyszczeń z mieszkania jest naprawdę łatwe i skuteczne. Urządzenie posiada laserowy czujnik pyłów, który umożliwia wygodną pracę automatyczną. To dobrej jakości urządzenie w korzystnej cenie, które wyróżnia się bardzo atrakcyjnymi kosztami eksploatacyjnymi.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Coway Storm zdecydowanie przykuwa uwagę. Główny element, który zdecydowanie rzuca się w oczy, jest wskaźnik jakości powietrza i pierwszy z dwóch wylotów czystego powietrza (drugi znajdziesz na górze urządzenia). U góry modelu znajduje się łatwy w obsłudze panel sterowania. Filtry są ukryte za przednią pokrywą.

 

Coway Storm panel sterowania
Coway Storm panel sterowania

 

Całość została wykonana z dobrej jakości materiałów i wysokiej klasy podzespołów (warto podkreślić m.in. silnik koreańskiej firmy SPG), dzięki czemu oczyszczacz cechuje niska awaryjność. Warto podkreślić, że marka Coway jest znana z produkcji niezawodnych rozwiązań - podczas produkcji w Korei Południowej stale przeprowadzane są ścisłe kontrole.

Funkcje i wydajność Coway Storm

Parametr

Wartość

Uwagi

Przepływ powietrza

Do 492 m3/h

Przepływ jest utrzymany na przeciętnym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Realnie oczyszczana powierzchnia to około 60 m2 (producent zakłada maksymalnie 2,5 m wysokości pomieszczeń, w Polsce jest to zwykle około 2,7 m).

Powierzchnia działania

70 m2

Głośność

21,6 - 44,4 dB

Niska głośność, z pewnością nie będzie przeszkadzać w nocy.

Zużycie energii

5 - 65 W

Standardowe zapotrzebowanie na energię przy tej wydajności.

 

Coway Storm czujniki

 

Dzięki bardzo precyzyjnemu działaniu laserowego czujnika cząstek stałych, oczyszczacz powietrza może pracować w trybie automatycznym. Producent nie zastosował czujnika LZO, co w sposób istotny wpływa na detekcję niebezpiecznych gazów. Zastosowany filtr węglowy zneutralizuje jednak wszystkie, które przedostaną się do systemu filtracyjnego. Dodatkiem jest także praktyczny czujnik światła, dzięki któremu natężenie diod dostosowuje się automatycznie do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Oznacza to, że nawet najmniejsza lampka nie przeszkadza w czasie snu czy wieczornego odpoczynku.

 

Laserowy czujnik pyłów zastosowany w oczyszczaczu Coway Storm jest bardzo precyzyjny. Daje możliwość regulacji czułości - zalecamy ustawić maksymalną, by urządzenie reagowało już od bardzo niskich wartości.

 

Coway Storm oferuje aż 4 tryby pracy automatycznej - Sleep, Silent, Auto, Haze. Sprawdzi się więc zarówno podczas snu czy pracy, jak i podczas większych zanieczyszczeń. Dodatkowo, użytkownik ma do wyboru 3 tryby manualne: niski, średni i wysoki. Warto wspomnieć również o 3 rodzajach przepływu powietrza: standardowym, skupionym i wielokierunkowym.

 

Oczyszczacz powietrza Coway Storm posiada kolorowy wyświetlacz, na którym w czasie rzeczywistym prezentowane są wyniki pomiarów z czujnika pyłów. Został wyposażony w panel sterowania. Niestety, nie posiada wbudowanego modułu Wi-Fi, dzięki któremu zyskalibyśmy możliwość zmiany ustawień z poziomu telefonu. W zestawie nie znajdziemy również pilota.

 

Filtry do oczyszczacza Coway Storm

Model Storm oferuje 4-etapową filtrację powietrza. Na system składają się:

 • Filtr wstępny, który eliminuje największe zanieczyszczenia (włosy, sierść etc.),
 • Filtr drobnego pyłu wychwytujący duże zanieczyszczenia, których nie pochłonął filtr wstępny, np. pyłki roślin. Istotnie wpływa na koszty eksploatacji, ponieważ zatrzymuje to, co mogłoby przedostać się do filtru HEPA E12,
 • Filtr HEPA E12, który zatrzymuje drobne pyły PM10 i PM2.5 - to najbardziej rozsądny filtr, świetnie godzi skuteczność (99,5%) i koszt eksploatacji,
 • Filtr z węglem aktywnym o masie 260 gramów, który pochłania zapachy i szkodliwe gazy.
4 filtry w Coway Storm
4 filtry w Coway Storm

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

12-24 miesięce

439 zł

Roczny koszt eksploatacji

~190 zł

 

Filtry do oczyszczacza Coway Storm wyróżnia niska cena i stosunkowo długa żywotność, co przekłada się na optymalne koszty eksploatacyjne urządzenia.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Auto wyłączenie
 • Timer
 • Regulacja czułości czujnika cząstek
 • Zatrzymanie pracy oczyszczacza po otwarciu pokrywy
 • Certyfikat ECARF, liczne nagrody za design

 

Coway Storm - podsumowanie

Oczyszczacz Coway Storm to wydajne urządzenie, które cechuje niska głośność i energooszczędne działanie. Na podkreślenie zasługują niskie koszty eksploatacyjne, które pozwala osiągnąć korzystnie wypadający filtr HEPA E12 i zabezpieczający go filtr wstępny. Design urządzenia przykuwa uwagę. Plusem jest również marka ze sporym doświadczeniem, która zapewnia stały dostęp do filtrów i innych części eksploatacyjnych.

 

W modelu Storm producent również nie zastosował czujnika LZO. Jednocześnie jednak postawić na bardzo precyzyjny laserowy czujnik PM2.5, który wyróżnia duża wrażliwość na drobne pyłki. Oczyszczacz cechuje rozsądna cena. Brakuje jakiejkolwiek formy sterowania zdalnego.

 

Zalety
Dodatkowy filtr drobnych cząstek
Głośność, szczególnie w trybie maksymalnej wydajności
Dobre wykonanie, znana marka
Rozsądny filtr E12
Koszty eksploatacji
Aż 4 tryby pracy i 3 rodzaje dystrybucji czystego powietrza
Rozsądna cena
Wady
Brak czujnika LZO
Brak wyświetlacza PM2.5.

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Coway Storm

Zestaw filtrów do Coway Storm

Zestaw filtrów

Filtr drobnego pyłu, HEPA i węglowy - do 24 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 439,00 zł

Filtr drobnego pyłu do Coway Storm

Filtr drobnego pyłu

Filtr drobnego pyłu - do 4 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 39,00 zł

Filtr HEPA H12 do Coway Storm

Filtr HEPA E12

Filtr HEPA E12 - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 100,00 zł

Filtr wstępny do Coway Storm

Filtr wstępny

Filtr wstępny - wymiana w przypadku zniszczenia

Ilość: -+

Cena: 46,00 zł

Panel przedni do oczyszczacza Coway Storm

Ilość: -+

Cena: 49,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.