22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Daikin MC55W
Oczyszczacz powietrza Daikin MC55WDaikin MC55W widok z przoduDaikin MC55W widok z przoduDaikin MC55W widok z bokuDaikin MC55W widok z bokuDaikin MC55W widok z bokuDaikin MC55W widok z bokuDaikin MC55W widok bok, od strony zmieniania filtrówDaikin MC55W widok bok, wlot powietrzaDaikin MC55W widok bok, wyciągnięty moduł filtra węglowego oraz filtr wstępnyDaikin MC55W widok dół, zbliżenie na czujnikDaikin MC55W widok bok, wyciągnięte moduł filtra węglowego oraz kratka wlotu powietrzaDaikin MC55W widok bok od strony czujnikaDaikin MC55W widok tyłDaikin MC55W widok góraDaikin MC55W widok z góry, wywiew powietrzaDaikin MC55W widok spódDaikin MC55W filtracjaFiltr HEPA do Daikin MC55WFiltr węglowy do Daikin MC55WDaikin MC55W pilot do sterowania
Oczyszczacz powietrza Daikin MC55W

Daikin MC55W

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 795,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Daikin MC55W

Cena: 1 795,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 41 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-53 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 9 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Daikin MC55W technologia StreamerDaikin MC55W to wydajny oczyszczacz powietrza, który znalazł się wśród nowości oferowanych przez producenta z ponad 90-letnim doświadczeniem. Przepływ powietrza na poziomie 330 m3/h sprawia, że urządzenie z powodzeniem oczyści pomieszczenie o powierzchni 41 m2. Model łączy w sobie wysokowydajny elektrostatyczny filtr HEPA H13, udoskonaloną technologię Streamer wykorzystującą aktywne jonowe wyładowania plazmowe oraz katalizator usuwający zapachy.

 

Oczyszczacz Daikin MC55W oferuje tym samym skuteczność na poziomie 99,97% dla wychwytywania drobnych cząstek o rozmiarze zaledwie 0,3 μm.Projekt urządzenia wpisuje się w obecne trendy - wyróżnia się stylową, smukłą obudową i kompaktowymi rozmiarami. Cechuje go cicha praca (już od 19 dB) i niski pobór energii. W zestawie znajduje się również pilot do zdalnego sterowania. Oczyszczacz efektywnie usuwa alergeny, czego dowodzi przyznany mu certyfikat ECARF. Bezpieczeństwo stosowania potwierdza atest PZH.

 

Skuteczne oczyszczanie powietrza


 

Daikin MC55W z boku

Oczyszczacz Daikin MC55W zapewnia zupełne oczyszczenie powietrza. Brudne powietrze jest efektywnie zasysane z dużego obszaru z 3 stron urządzenia (po bokach i na dole). Przechodzi przez filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia - kurz, sierść zwierząt, okruchy czy włosy. To gęsta siateczka, będącą jednocześnie obudową urządzenia, która nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu lub myciu przy użyciu wody.

 

Kolejnym etapem jest wysokiej klasy filtr elektrostatyczny HEPA H13, który jest nowością w urządzeniach japońskiego producenta. Cechuje się naładowanymi elektrycznością statyczną włóknami znajdującymi się w sporym oddaleniu od siebie. Takie rozwiązanie skutecznie zatrzymuje cząstki, jednocześnie nie doprowadzając do zatkania się, co gwarantuje małe straty ciśnienia. Oczyszczacz Daikin MC55W jest więc w stanie szybko oczyścić powietrze na sporej powierzchni. Żywotność filtra odpylającego sięga 3 lat.

 

Aby zapewnić świeże i rześkie powietrze w pomieszczeniu, producent wyposażył oczyszczacz w filtr usuwający zapachy z węglem aktywnym. Ostatnia warstwa ustawionych poziomo modułów odpowiada za zatrzymywanie niebezpiecznych gazów i nieprzyjemnych zapachów. Technologia Streamer usuwa z filtra uciążliwe zapachy, dzięki czemu nie podlega on wymianie. Należy jednak dbać o okresowe odkurzenie i przewietrzenie.

 

Technologia Streamer i jonizacja powietrza


 

Oczyszczacz powietrza Daikin MC55W wyróżnia innowacyjna technologia Streamer, która wykorzystuje wysoce skuteczną lampę elektronową. Dzięki niej możliwe jest zachodzące wewnątrz urządzenia wyładowanie plazmowe przy wykorzystaniu szybkich elektronów o dużej wydajności utleniania. Posiada zdolność do eliminowania bakterii, pleśni, alergenów oraz błyskawicznego usuwania szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów.

 

Jak działa technologia Streamer w oczyszczaczach Daikin?

 1. CLASH - Filtr HEPA wychwytuje pyły i inne zanieczyszczenia, na powierzchni których znajdują się szkodliwe gazy. Streamer rozkłada je poprzez utlenianie.
 2. CYCLE - Filtr dezodoryzujący pochłania i rozkłada zapach. Utrzymanie wydajności usuwania go umożliwia cykl rozkładu:
  • adsorpcja - katalizator pochłania zapach,Daikin MC55W z boku
  • rozkład - wyładowanie strumieniowe rozkłada zapach,
  • przywrócenie - przywrócona zostaje wydajność adsorpcji zapachu.
 3. CLEAN - Lampa elektronowa usuwa bakterie nagromadzone na filtrach HEPA i węglowym, co przedłuża ich żywotność oraz poprawia jakość wypuszczanego powietrza.

 

Nowe oczyszczacze Daikin zostały wyposażone także w jonizator kationowo-anionowy. Zastosowana w nich technologia aktywnych jonów plazmy polega na uwalnianiu jonów podczas wyładowania plazmowego. Następnie łączą się ze składnikami powietrza, tworząc związki aktywne OH, które cechuje silne działanie utleniające. Dezaktywują pleśń i alergeny, przylegając do ich powierzchni. Warto zaznaczyć, że zastosowany tutaj jonizator pozwala na osiągnięcie stężenia 25 000 jonów/cm3.

 

Dezaktywacja ponad 99,9% Koronawirusa (SARS-CoV-2)


 

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Tokio i Uniwersytetu Naukowego Okayama udowodniły, że opatentowana technologia Streamer skutecznie dezaktywuje nowego wirusa SARS-CoV-2. 99,9% koronawirusa jest usuwane po 3 godzinach pracy urządzenia.

 

Technologia Streamer w oczyszczaczu Daikin MC55W

 

Automatyczna praca oczyszczacza


 

Atest PZH dla oczyszczacza Daikin

Oczyszczacz powietrza Daikin MC55W został wyposażony w specjalny czujnik Triple Detection cechujący się wysoką czułością. Reaguje na pył, dym tytoniowy, pyłki roślin, roztocza i ich odchody, sierść zwierząt i cząstki stałe oleju napędowego. Oferuje potrójne wykrywanie zanieczyszczeń: kurzu, pyłów PM2.5 i zapachów. Zapewnia możliwość uruchomienia trybu automatycznej pracy wentylatora z włączonym wytwarzaniem aktywnych jonów plazmy. O jakości powietrza w pomieszczeniu informują wskaźnik cząstek PM2.5 i kontrolka pyłu umieszczone na panelu sterowania. Kolor zielony oznacza, że powietrze jest czyste.

 

Urządzenie oferuje również tryb Cicho, w którym generuje łagodny powiew i cichą pracę. Zalecany przede wszystkim na czas snu. W godzinach, gdy potrzebna jest większa wydajność usuwania zapachów, warto uruchomić tryb standardowy lub wyższy. W trybie Turbo oczyszczacz Daikin wykorzystuje duży przepływ powietrza. Urządzenie posiada także tryb Econo, w którym pobiera optymalną ilość prądu (dochodzi do automatycznego przełączania się pomiędzy trybem Cicho i Niski w zależności od stopnia zanieczyszczenia) i Pollen, dzięki któremu staje się szczególnie czułe na obecność alergenów w powietrzu.

 

5 stopni filtracji


Daikin MC55W filtracja

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Elektrostatyczny filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 3. Filtr usuwający zapachy z węglem aktywnym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 4. Technologia Streamer: eliminuje bakterie, pleśń i alergeny oraz błyskawicznie usuwa szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy.

 • 5. Jonizator kationowo-anionowy: dezaktywuje pleśń i alergeny.

Funkcje dodatkowe


 • Kontrolka czujnika zapachu: 3-stopniowa skala

 • Kontrolka czujnika pyłu: 3-stopniowa skala

 • Wskaźnik pyłów PM2.5: 6-stopniowa skala

 • Kontrolki wentylatora: uruchomiony tryb pracy manualnej

 • Kontrolki trybu: uruchomiony tryb pracy automatycznej

 • 4 tryby pracy manualnej: Cicho, Niski, Standardowy, Turbo

 • 3 tryby pracy automatycznej: Auto, Econo, Pollen

 • Tryb strumieniowy: wykorzystanie technologii Streamer

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim używanym trybie

 • Blokada przed dziećmi: zablokowanie panelu sterowania

 • Regulacja jasności kontrolek: jasno, przyciemnione, wyłączone

 • Pilot do zdalnego sterowania: wygodna obsługa

Daikin MC55W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Daikin MC55W
kolor: biały
wymiary: 500 × 270 × 270 mm
waga: 6,8 kg
pobór prądu/moc*: 8-37 W
przepływ powietrza*: 66/120/192/330 m3/h
głośność*: 19/29/39/53 dB
długość przewodu zasilającego: 1,8 m
zalecany dla powierzchni: do 41 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*zależne od prędkości wentylatora

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Świetny produkt, od razu widać różnicę w czystości powietrza. Bardzo dobrze czujniki, jak tylko otworzę okno to szybko wyczuwa smog i inne zanieczyszczenia i reaguje. Odkąd mam go w pokoju dużo rzadziej mam problemy z oddychaniem.

K.

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Daikin MC55W

Daikin MC55W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Daikin MC55W

Filtr Daikin KAFP080B4

KAFP080B4

Filtr HEPA H13 — do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.