22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W
Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55WDaikin MCK55W widok przódDaikin MCK55W widok frontDaikin MCK55W widok tyłDaikin MCK55W widok bok prawa strona, filtr nawilżaczaDaikin MCK55W widok bok, lewa stronaDaikin MCK55W widok bok, prawa stronaDaikin MCK55W widok bok, otwarta klapka ze zbiornikiemDaikin MCK55W widok bok, wyciągnięty filtr nawilżaczaDaikin MCK55W widok bok, mechanizm nawilżaczaDaikin MCK55W widok bok, kratka wlotu powietrzaDaikin MCK55W widok bok, wlot powietrza - wewnątrz jednostka strumieniowaDaikin MCK55W - rozłożone: kratki wlotu i wywiewu, zbiornik oraz filtryDaikin MCK55W widok spódDaikin MCK55W widok góra, generator aktywnych jonów plazmyDaikin MCK55W zbliżenie na wlot, lewa strona po której znajdują się czujnikiDaikin MCK55W zbliżenie na wlot, prawa strona po której znajduje się jednostka strumieniowaDaikin MCK55W widok z góry, wylot powietrzaDaikin MCK55W filtr HEPADaikin MCK55W filtr węglowyDaikin MCK55W filtr nawilżacza, strona zewnętrznaDaikin MCK55W filtr nawilżacza, strona zewnętrznaPilot do oczyszczacza Daikin MCK55WDaikin MCK55W kółka samonastawneDaikin MCK55W aranżacja
Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W

Daikin MCK55W

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 685,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Daikin MCK55W

Cena: 2 685,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 41 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza19-53 dB
 • Koszt filtrów 190 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Daikin MCK55W technologia StreamerDaikin MCK55W to wydajny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania dostępny w nowej linii japońskiego producenta wyróżniającego się ponad 90-letnim doświadczeniem rynkowym. Przepływ powietrza na poziomie sięgającym 330 m3/h sprawia, że urządzenie może skutecznie pracować w pomieszczeniu o powierzchni 41 m2. Zostało wyposażone w elektrostatyczny filtr HEPA H13, technologię aktywnego jonowego wyładowania plazmowego, technologię Streamer i katalizator służący usuwaniu zapachów.

 

Oczyszczacz Daikin MCK55W zapewnia skuteczność na poziomie 99,97% w wychwytywaniu cząstek o rozmiarze zaledwie 0,3 μm. Wyróżnia się unikalną pionową konstrukcją, która zapewnia jeszcze wydajniejszą filtrację powietrza. Smukła budowa sprawia, że urządzenie wpisuje się w obecne minimalistyczne trendy. Wyróżnia się również cichą pracą (19 dB) i niskim poborem energii (11 W+). Oczyszczacz powietrza Daikin skutecznie usuwa alergeny, za co przyznano mu certyfikat ECARF. Bezpieczną pracę potwierdza atest PZH.

 

Unikalna pionowa konstrukcja dla efektywnej filtracji powietrza


 

Daikin MCK55W z boku

Oczyszczacz Daikin MCK55W cechuje unikatowa pionowa konstrukcja, która zapewnia jeszcze efektywniejszą pracę urządzenia. Brudne powietrze zasysane jest z dużego obszaru z 3 stron (po bokach i z dołu) i po przejściu przez kolejne warstwy filtrujące zostaje silnie wypychane ku górze. Pierwszą z nich jest filtr wstępny, który stanowi jednocześnie obudowę urządzenia. To gęsta siatka, na której zatrzymują się największe zanieczyszczenia – m.in. kurz, włosy, sierść czy okruszki. Konieczne jest regularne odkurzanie lub mycie przy użyciu wody.

 

Nowością w oczyszczaczach japońskiego producenta jest wysokowydajny filtr elektrostatyczny HEPA klasy H13. Wyróżniają go włókna naładowane elektrycznością statyczną, które znajdują się w sporej odległości względem siebie. Skutecznie zatrzymuje cząstki pyłów PM2.5, wirusów, bakterii czy alergenów. Nie dochodzi jednak do jego zatkania się i potężnych strat ciśnienia. W ten sposób oczyszczacz Daikin MCK55W osiąga sporą wydajność i może oczyścić powietrze na dużej powierzchni. Biorąc pod uwagę jakość naszego powietrza, żywotność zastosowanego filtra HEPA trwa około 3 lat.

 

Producent zadbał również o zapewnienie świeżego i rześkiego powietrza w pomieszczeniu. Nowy oczyszczacz z funkcją nawilżania posiada filtr usuwający zapachy z węglem aktywnym, który stanowi przedostatnią warstwę ustawionych poziomo modułów. Odpowiada za neutralizację niebezpiecznych dla zdrowia gazów oraz nieprzyjemnych zapachów. Technologia Streamer usuwa z filtra uciążliwe zapachy, dzięki czemu nie podlega on wymianie. Należy jednak dbać o okresowe odkurzenie i przewietrzenie.

 

Automatyczne oczyszczanie powietrza


 

Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W posiada czujnik Triple Detection, który wyróżnia wysoka czułość na kurz, pyły PM2.5 i zapachy. Reaguje na m.in. pyły, dym tytoniowy, pyłki roślin, roztocza kurzu domowego czy cząstki stałe oleju napędowego. Dzięki niemu możliwe jest uruchomienie trybu automatycznego, podczas którego prędkość pracy wentylatora dostosowana jest do rzeczywistych potrzeb, a urządzenie wytwarza aktywne jony plazmy. O jakości powietrza informują wskaźnik cząstek PM2.5 i kontrolka pyłu, które znajdują się na panelu sterowania. Kolor zielony oznacza, że powietrze jest czyste. Użytkownik zyskuje również informację o obecnym poziomie wilgotności względnej w zakresie 30-70%.

 

Urządzenie oferuje również specjalny tryb Cicho, w którym generuje łagodny powiew i cichą pracę – jest zalecany przede wszystkim na czas snu. Gdy potrzebna jest większa wydajność usuwania zanieczyszczeń, warto uruchomić tryb standardowy lub wyższy. W trybie Turbo oczyszczacz Daikin wykorzystuje duży przepływ powietrza. Zapewnia również 3 ustawienia nawilżania: Niski, Standardowy, Wysoki.

 

Innowacyjna technologia Streamer i jonizacja powietrza


 

Daikin MCK55W zasada działania

Urządzenie zostało wyposażone w skuteczną lampę elektronową, która jest częścią innowacyjnej technologii Streamer. Wewnątrz oczyszczacza dochodzi do wyładowań plazmowych wykorzystujących szybkie elektrony o dużej wydajności utleniania. Zastosowanie technologii Streamer pozwala na eliminację bakterii, pleśni i alergenów oraz niezwykle szybkie usuwanie niebezpiecznych gazów i brzydkich zapachów. Możliwe jest także zmniejszenie ilości bakterii w wodzie do procesu nawilżania.

 

Jak działa technologia Streamer w oczyszczaczach Daikin?

 1. CLASH - Filtr HEPA wychwytuje pyły i inne zanieczyszczenia, na powierzchni których znajdują się szkodliwe gazy. Streamer rozkłada je poprzez utlenianie.
 2. CYCLE - Filtr dezodoryzujący pochłania i rozkłada zapach. Utrzymanie wydajności usuwania go umożliwia cykl rozkładu:
  • adsorpcja - katalizator pochłania zapach,
  • rozkład - wyładowanie strumieniowe rozkłada zapach,
  • przywrócenie - przywrócona zostaje wydajność adsorpcji zapachu.
 3. CLEAN - Lampa elektronowa usuwa bakterie nagromadzone na filtrze HEPA i nawilżającym oraz module usuwającym zapachy, co przedłuża ich żywotność oraz poprawia jakość wypuszczanego powietrza.

 

Nowe oczyszczacze Daikin posiadają także jonizator kationowo-anionowy. Technologia aktywnych jonów plazmy polega na uwalnianiu jonów w czasie wyładowania plazmowego. Następnie łączą się one ze składnikami powietrza, tworząc cztery rodzaje pierwiastków, które cechuje silne działanie utleniające. Przylegają do powierzchni substancji niebezpiecznych i skutecznie je dezaktywują. Warto zaznaczyć, że zastosowany tutaj jonizator pozwala na osiągnięcie stężenia 25 000 jonów/cm3.

 

 

Dezaktywacja ponad 99,9% Koronawirusa (SARS-CoV-2)


 

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Tokio i Uniwersytetu Naukowego Okayama udowodniły, że opatentowana technologia Streamer skutecznie dezaktywuje nowego wirusa SARS-CoV-2. 99,9% koronawirusa jest usuwane po 3 godzinach pracy urządzenia.

 

Technologia Streamer w oczyszczaczu Daikin MCK55W

 

Wydajne nawilżanie


Daikin MCK55W nawilżanie

 

Oczyszczacz powietrza Daikin MCK55W został wyposażony w pojemny, 2,7-litrowy zbiornik na wodę i 2 dyski filtrów nawilżających o żywotności do 10 lat. Pozwala zachować optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniu i zapewnia ochronę przed wirusami, które tracą przyjazne do rozwoju środowisko. Urządzenie chroni skórę, gardło i nos przed wysuszeniem. To wyraźnie podniesiony komfort życia, zwłaszcza dla alergików.

 

Czujniki wilgotności i temperatury sprawiają, że oczyszczacz powietrza Daikin może pracować w 3 automatycznych trybach nawilżania, które przedstawiają kontrolki na panelu sterowania:

 • Niska – wartość docelowa wilgotności równa ok. 40%,
 • Standardowy – wartość docelowa wilgotności równa ok. 50%,
 • Wysoki – wartość docelowa wilgotności równa ok. 60%.

 

Gdy zbiornik wody jest pusty, a urządzenie pracuje w trybie nawilżania, zostanie odtworzony ton (3 długie dźwięki) i włączy się specjalna kontrolka. W tacce znajduje się specjalny wkład filtrujący z jonami srebra, który zapobiega rozwojowi bakterii. Użytkownik zyskuje również możliwość wyłączenia funkcji nawilżania, by urządzenie pracowało jako autonomiczny oczyszczacz powietrza.

 

 

6 stopni filtracji


Filtracja w oczyszczaczu Daikin MCK55W

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Elektrostatyczny filtr HEPA H13: filtr o powierzchni ok. 1,4 m2 zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 3. Filtr usuwający zapachy z węglem aktywnym: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 4. Filtr nawilżacza: zapewnia odpowiedni poziom wilgotności powietrza.

 • 5. Technologia Streamer: eliminuje bakterie, pleśń i alergeny oraz błyskawicznie usuwa szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy.

 • 6. Jonizator kationowo-anionowy: dezaktywuje pleśń i alergeny.

Funkcje dodatkowe


 • Kontrolka czujnika zapachu: 3-stopniowa skala

 • Kontrolka czujnika pyłu: 3-stopniowa skala

 • Wskaźnik pyłów PM2.5: 6-stopniowa skala

 • Czujniki: wilgotności i temperatury

 • Kontrolki wentylatora: uruchomiony tryb pracy manualnej

 • Kontrolki trybu: uruchomiony tryb pracy automatycznej

 • Kontrolki wilgotności: Niski, Standardowy, Wysoki

 • 4 tryby pracy manualnej: Cicho, Niski, Standardowy, Turbo

 • 3 tryby pracy automatycznej: Auto, Econo, Pollen

 • Tryb strumieniowy: wykorzystanie technologii Streamer

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim używanym trybie

 • Blokada przed dziećmi: zablokowanie panelu sterowania

 • Regulacja jasności kontrolek: jasno, przyciemnione, wyłączone

 • Alarm: w przypadku wody w zbiorniku

 • Kółka jezdne: swobodny transport

 • Pilot do zdalnego sterowania: wygodna obsługa

Daikin MCK55W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Daikin MCK55W
kolor: biały
wymiary: 720 × 270 × 270 mm
waga: 9,5 kg
pobór prądu/moc*: 7-56 W
pobór prądu z nawilżaniem*: 11-58 W
zbiornik*: 2,7 L
przepływ powietrza*: 54/120/192/330 m3/h
nawilżanie*: 200/240/300/500 ml/h
głośność*: 19/29/39/53 dB
głośność z nawilżaniem*: 25/33/39/53 dB
długość przewodu zasilającego: 1,8 m
zalecany dla powierzchni: do 41 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 190 zł

*zależne od prędkości wentylatora

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Daikin MCK55W

Daikin MCK55W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Daikin MCK55W

Filtr Daikin KAFP080B4

KAFP080B4

Filtr HEPA H13 — do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Filtr Daikin KNME080A4

KNME080A4

Filtr nawilżacza — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.