22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PRO
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PROOczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PRO widok bokOczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PRO widok bokOczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PRO widok góra, sygnalizator pokazuje czyste powietrzeOczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PRO filtr 360°
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PRO

IDEAL AP 140 Pro

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 9 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 140 Pro

Cena: 9 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 180 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza25-60 dB
 • Koszt filtrów 630 zł/rok
 • Koszt energii 18 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Niemiecka jakość

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL ogromny przepływ powietrzaOczyszczacz powietrza IDEAL AP 140 PRO jest najmocniejszym przedstawicielem w ofercie niemieckiego producenta. Ten profesjonalny oczyszczacz cechuje się ogromnym przepływem powietrza (do 1400 m3/h), dzięki któremu potrafi skutecznie obsłużyć powierzchnię do 180 m2! Opisywany model należy do najmocniejszych oczyszczaczy na rynku i idealnie spełni swoją funkcję w magazynach, biurach, dużych salach oraz pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki swojej ogromnej mocy polecany jest również do zastosowań przemysłowych.

 

IDEAL AP Pro na wirusy
sprawdź oświadczenie producenta

 

Model jest przedstawicielem serii PRO i spełnia w 100% założenia, które producent sobie postawił przed jej produkcją. Perfekcyjna jakość wykonania (model został ręcznie w 100% złożony przez Niemców) gwarantuje długowieczność urządzenia, a przedłużenie gwarancji do 3 lat w pełni to potwierdza. Wszystkie komponenty urządzenia są najwyższej światowej klasy. Wentylator został wyprodukowany przez firmę EBM Papst – pioniera w produkcji wentylatorów oraz silników w urządzeniach domowych, oraz przemysłowych. IDEAL AP 140 PRO pomimo swojej ogromnej wydajności zadziwia cichą pracą (25-60 dB). Zużycie energii zaczynające się już od 7W sprawia, że nasz budżet nie ucierpi nawet podczas pracy oczyszczacza non-stop. Zawdzięczamy to ekonomicznemu silnikowi EC GreenTech, który zapewnia o 50% mniejsze zużycie energii w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań AC.

 

Najlepszy filtr 360°


 

IDEAL AP 140 Pro w magazynie

W oczyszczaczu IDEAL AP140 Pro o czyste powietrze dba filtr o specjalnej konstrukcji. Filtr 360° jest połączeniem filtra wstępnego oraz filtra HEPA. Celowo tutaj nie umieszczono filtra węglowego. Oczyszczacz jest głównie przeznaczony do dużych pomieszczeń, w których może występować duża wilgotność powietrza. Filtr węglowy często ulega uszkodzeniu, jeśli jest poddawany długotrwałemu działaniu wilgotnego powietrza. Producent jednak nie zapomniał o reszcie pomieszczeń i można również opcjonalnie zakupić filtr węglowy. Jest to solidna mata wkładana do filtra HEPA. Filtr ten posiada aż 800 gramów węgla aktywnego, co odpowiada 1200000 m2 powierzchni aktywnej.

 

HEPA posiada aż 5 warstw i odpowiada wysokiej klasie H14 (całkowita skuteczność ≥ 99,995%). Całość została wyprodukowana przez firmę Freudenberg – lidera w tej dziedzinie. Producent deklaruje żywotność filtrów na około 18 miesięcy.

 

Filtr 360° niezwykłą innowacyjność zawdzięcza dzięki specjalnemu chipowi. Dzięki niemu umieszczony w oczyszczaczu inteligentny czujnik identyfikacji radiowej (RFID) automatycznie rozpoznaje zastosowany filtr i paruje go z urządzeniem! Zyskujemy specjalne funkcje, a IDEAL AP 140 PRO będzie działał tylko z oryginalnym filtrem. Dowiemy się o zużyciu filtra (lampka kontrolna będzie migała na czerwono), a informacja zostanie zapisana na chipie. Co więcej, nawet po przełożeniu filtra do drugiego oczyszczacza wskaźnik zużycia filtra nas będzie dalej informował o zużyciu! Oczyszczacz powietrza automatycznie wykrywa, że został włożony nowy filtr i automatycznie resetuje wskaźnik wymiany filtra. Kolejną ciekawą opcją jest blokada oczyszczacza w przypadku niepoprawnego montażu bądź omyłkowego wyciągnięcia filtra podczas pracy urządzenia. Praca oczyszczacza w takim wypadku zostanie wstrzymana, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo użytkowania.

 

Funkcjonalny mocarz


 

Do wyboru mamy 5 poziomów pracy. 3 w trybie ręcznym oraz tryby nocny i turbo. Nocny zapewnia cichą pracę, a podczas pracy w nim wskaźniki zostają wyłączone – jest on idealny np. do sypialni. Turbo to potężna moc urządzenia połączona z doskonałym zespoleniem silnika oraz wentylatora i maksymalnie szybkie oczyszczenie pomieszczenia. Dodatkowo automatyczna praca zapewnia kontrolowanie szybkości pracy wentylatora względem zanieczyszczeń. Możliwe jest to dzięki precyzyjnym czujnikom (pyłu, gazu i zapachu), które na bieżąco badają jakość powietrza.

 

Wskaźnik jakości powietrza (umiejscowiony na środku panelu) na podstawie odczytu z czujników, poinformuje nas o jakości powietrza. Zielony kolor oznacza czyste, żółty umiarkowane, a czerwony silnie zabrudzone powietrze. Nie zabrakło również programatora czasowego, który umożliwia ustawienie włączenia/wyłączenia (1, 2, 4, 8h) urządzenia. Urządzenie nie należy do lekkich (51 kg), ale producent wyposażył go w kółka jezdne, dzięki którym jest łatwym w transporcie. Można śmiało stwierdzić, że IDEAL AP140 Pro należy do najlepszych oczyszczaczy powietrza na świecie!

 

Maksymalna wydajność


 

Oczyszczacze z serii PRO to doskonała i perfekcyjna wydajność. Idealnie obrazuje to współczynnik oczyszczania będący parametrem informującym o ilości wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę, jakie może uzyskać oczyszczacz powietrza. Na poniższej tabelce doskonale widać jak oczyszczacz świetnie sobie radzi na poszczególnych powierzchniach. Do obliczenia parametru przyjmowana jest wysokość pomieszczenia 2,5 m, a zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

1400

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

120

130

140

150

160

170

180

37,3

28,0

22,4

18,7

16,0

14,0

12,4

11,2

10,2

9,3

8,0

7,0

6,2

5,6

5,1

4,7

4,3

4,0

3,7

3,5

3,3

3,1

 

Steruj w innowacyjny sposób


 

IDEAL AIR PRO 140 zrzut z aplikacji IDEAL AIR PRO

Oczyszczaczem możemy sterować na 3 sposoby. Manualnie poprzez wygodny w obsłudze panel sterowania, pilotem do zdalnego sterowania (czujnik podczerwieni znajduje się pod panelem) lub za pomocą urządzenia mobilnego z systemem Andorid 8.0, iOS 10.0, watchOS 3.1 lub nowszych wersji. Do ostatniego sposobu będzie potrzebna aplikacja IDEAL AIR PRO, dzięki której z ekranu będziesz mógł:

 • włączać i wyłączać urządzenie,
 • kontrolować siłę nadmuchu wentylatora,
 • sprawdzić jakość powietrza w pomieszczeniu,
 • sprawdzić poziom zużycia filtra,
 • ustawić timera,
 • włączać tryb nocny,
 • włączać tryb automatyczny,
 • uruchamiać blokadę rodzicielską,
 • przeczytać instrukcję obsługi.

 

IDEAL AIR PRO jest bezpłatna i dzięki niej będziesz mógł dokładnie zaprogramować timer np. określić dokładny czas pracy w trybie automatycznym, a następnie przejście do trybu nocnego. Aplikację za darmo pobierzesz:

Aplikacja IDEAL AIR PRO Aplikacja IDEAL AIR PRO

 

 

3 stopnie filtracji


IDEAL AP 140 PRO filtr 360°

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr HEPA H14: zatrzymuje pył zawieszony (PM 10, PM 2,5, PM 0,3, PM 0,1), pyłki oraz inne alergeny wziewne, bakterie i zarodniki pleśni oraz hamuje ich wzrost w filtrze.
  Zastosowany tutaj filtr należy do najlepszych na świecie pod względem wydajności i skuteczności oraz neutralizuje większość wirusów z powietrza. Seria PRO jest certyfikowana przez renomowany Instytut Schwarzkopf we współpracy z Mainfranken Institute of Hygiene, które dopuszczają ją do użytku w placówkach medycznych.

 • 3. Filtr węglowy (opcjonalny): neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu oraz dym papierosowy, spaliny, opary chemiczne (aldehyd mrówkowy, toluen, n-butan, lotne związki organiczne itp.).

Funkcje dodatkowe


 • 5 poziomów prędkości wentylatora: (nocny, niski, średni, wysoki, turbo)

 • Świetlna sygnalizacja wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja za pomocą 3 kolorów

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola z każdego miejsca

 • Czujniki: pyłu, gazu i zapachu

 • Automatyczna praca: ustaw i zapomnij o sterowaniu

 • Pilot zdalnego sterowania: dla maksymalnej wygody użytkowania

 • Kółka jezdne: umożliwiają wygodny transport

 • Blokada rodzicielska: zabezpieczenie panelu przed niechcianymi zmianami

 • Detektor światła dziennego: dostosowanie jasności panelu sterowania

 • Certyfikat ECARF: polecany dla alergików

IDEAL AP 140 Pro widok z przodu

Parametry techniczne

 • kolor: biały
 • wymiary: 633x562x725 mm
 • waga: 51 kg
 • pobór prądu/moc*: 7, 13, 21, 40, 180 W
 • przepływ: 250, 400, 550, 700, 1400 m3/h
 • głośność*: 25.2, 32.1, 39.5, 47.7, 60.3 dB
 • zalecany dla powierzchni: do 180 m2
 • szacowany roczny koszt filtrów: 630 zł

* 1,2,3,4,5 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 140 Pro

IDEAL AP 140 Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP 140 Pro

Ideal AP 140 Pro to najmocniejszy oczyszczacz powietrza firmy Ideal. Dobrze sprawdzi się w warunkach zarówno przemysłowych, jak i w dużych otwartych przestrzeniach typu open space. Podobnie do innych przedstawicieli z serii Pro, podzespoły są wyłącznie niemieckiego pochodzenia (za wyłączeniem japońskiego czujnika). Zastosowany filtr to HEPA 14, który został zaprojektowany na specjalne zlecenie firmy Ideal.

 

Wygląd zewnętrzny

Oczyszczacz powietrza Ideal AP140 Pro należy do urządzeń o sporych wymiarach i masie, więc dla ułatwienia transportu został wyposażony w kółka transportowe. Dostęp do filtra znajduje się za otwieraną przednią ścianką. Powietrze jest zasysane po bokach, a górą wylatuje czyste powietrze. Zastosowane podzespoły są umieszczane w obudowie ręcznie, co gwarantuje wysoką jakość wykonania. Atrakcyjność wyglądu jest przeciętna.

 

Funkcje i wydajność IDEAL AP 140 Pro

Ideal skupia działanie swoich urządzeń na bardzo dokładnym oczyszczaniu powietrza.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

250/400/400/550/700/1400 m3/h

Wysoka wydajność. Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni.

Powierzchnia działania

180 m2

Głośność

25,2 – 60,3 dB

Niska głośność to zasługa szerokich otworów wlotowych i wylotowych, powierzchni filtra oraz dobrej jakości wentylatora i silnika.

Zużycie energii

7/13/21/40/180 W

Zużycie energii na dobrym poziomie.

 

Tryby pracy to: nocny, low, medium, high, turbo, automatyczny. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji przepływu powietrza dla trybu średniego i wysokiego.

 

IDEAL AP 140 PRO czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 2 czujniki:

 1. Czujnik pyłów
 2. Czujnik niebezpiecznych gazów

Podstawą działania w trybie automatycznym jest pomiar z czujnika pyłów i gazów. Należy zaznaczyć, że wykorzystany czujnik pyłów marki Sharp wymaga auto kalibracji w czystym powietrzu po każdym podłączeniu do prądu.

 

Oczyszczacze powietrza IDEAL mają własne oprogramowanie w czujniku, które działa lepiej niż w przypadku oryginalnego. Jednak dalej jest to mało praktyczne i większość użytkowników dowiaduje się o tym, dopiero gdy zauważają bardzo słabą wykrywalność PM2.5. Sugerujemy korzystanie z zewnętrznego miernika PM2.5. Odczyty są prezentowane za pomocą kolorów na panelu urządzenia.

 

Zmieniać tryb pracy urządzenia możemy na 3 sposoby: za pomocą pilota, aplikacji lub przy użyciu panelu na obudowie oczyszczacza.

Filtry w oczyszczaczu IDEAL AP 140 PRO

Zastosowany system filtracji w tym urządzeniu jest najdokładniejszy na rynku. Zintegrowany filtr jest zbudowany z:

 • filtra wstępnego, zatrzymującego kurz,
 • filtra HEPA H14 o dokładności 99,998% zbudowanego na specjalnego zamówienie przez firmę Fredenberg, jest to zmodyfikowana wersja względem modeli AP60 Pro i AP80 Pro – zwiększono rozmiar filtrów
 • filtra z węglem aktywnym o masie ok. 800g

 

Filtr do IDEAL AP 140 PRO
Filtr do IDEAL AP 140 PRO

 

Filtr jest szczególny także ze względu na zastosowanie warstwowej konstrukcji. Dzięki niemu urządzenie jest ciche, a przepływ powietrza wysoki. Wyposażenie czujnika w moduł RFID pozwala na zapisywanie jego aktualnego stanu zużycia. Jeśli wskazania pokażą „0”, to filtr nie uruchomi się w żadnym innym oczyszczaczu.

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr 360°

do 1,5 roku

950 zł

Roczny koszt eksploatacji

630 zł

 

Koszty eksploatacji mogą wydawać się wysokie, jednak pamiętajmy, że to urządzenie pracujące na powierzchni 180 m2, a filtr odpowiada klasie H14. Jeśli weźmiemy to pod uwagę, to eksploatacja zamyka się w rozsądnych kosztach. Dodatkowo jest to sprzęt sugerowany dla biznesu.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Dodatkowa podstawka ułatwiająca transport
 • Podstawka ułatwiająca zawieszenie urządzenia na ścianie
 • Aplikacja działa tylko w zasięgu sieci WiFi

 

Podsumowanie

Podobnie jak w innych oczyszczaczach firmy Ideal, najmocniejsza strona tego produktu to wydajność, wykonanie i bardzo dokładny filtr H14. Brak czujnika laserowego PM2.5 jest znaczącym minusem, przy tej klasie sprzętu producent powinien zamontować lepszy miernik.

 

 

Zalety
Głośność
Najlepszy filtr H14
Niemieckie wykonanie
Aplikacja mobilna
Ogromna wydajność
Wady
Czujnik pyłów na podczerwień
Konieczność kalibracji
Design

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 140 Pro

Filtr 360° do IDEAL AP 140 PRO

Filtr 360°

Zintegrowany filtr wstępny i HEPA - do 1,5 roku użytkowania

Ilość: -+

Cena: 950,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.