22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

IDEAL AP 15
IDEAL AP 15 widok frontIDEAL AP 15 widok prawy bokIDEAL AP 15 widok lewy bokIDEAL AP 15 widok z tyłuIDEAL AP 15 panel sterowaniaIDEAL AP 15 panel z bokuPanel sterowania, inne ujęcieIDEAL AP 15 wywiew powietrzaIDEAL AP 15 wentylatorUchwyt w IDEAL AP 15IDEAL AP 15 filtracjaIDEAL AP 15 detal z bliskaFiltr HEPA H13 w IDEAL AP 15Filtr węglowy w IDEAL AP 15
IDEAL AP 15

IDEAL AP 15

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 199,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 15

Cena: 1 199,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 20 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza26-52 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Niemiecka jakość

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL filtracja AEON BLUEOczyszczacz powietrza IDEAL AP 15 jest urządzeniem wykonanym z ideą niemieckiej perfekcji. Wciąż pogarszająca się jakość powietrza zmusiła inżynierów IDEAL do efektywnej walki o nasze zdrowie, dobre samopoczucie oraz podniesienie standardu życia. Praca oczyszczacza opiera się na zaawansowanej technologii filtracji powietrza i doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 20 m2.

 

Przepływ powietrza do 170 m3 gwarantuje szybkie oczyszczenie powietrza, a przy tym nie musisz martwić się o głośność urządzenia. Cicha praca (26dB+) pozwala na swobodną pracę lub komfortowy sen, a dzięki niezwykle niskiemu poborowi energii (4-40W to mniej niż energooszczędna żarówka!) nie musisz martwić się o stan budżetu domowego. Ponadczasowy design urządzenia sprawia, że z powodzeniem stanie się ozdobą każdego pomieszczenia. Poznaj innowacyjny oczyszczacz IDEAL AP15.

 

Sharp IDEAL AP 15 widok z boku

 

AEON Blue i powietrze czyste w blisko 100%


 

Niezwykle innowacyjna bazująca na naturalnym procesie technologia oczyszczania powietrza gwarantuje niemal IDEALnie czyste powietrze. Zastosowanie unikalnej technologii AEON Blue daje nam czyste powietrze nawet do 99.9%, a dodatkowe nasycenie jonami sprawia, że powietrze jest zdrowe i rześkie. 3 filtry zostały pokryte powłoką antybakteryjną zapobiegającą rozwojowi bakterii, które są odpowiedzialne za wytwarzanie brzydkich zapachów, grzybów oraz pleśni. Oczyszczacz został również wyposażony w system, który wychwytuje oddalone cząstki pyłu bądź dymu oraz optymalnie rozprowadza świeże powietrze. Zyskujemy zdrowe i czyste powietrze!

 

Doskonały oczyszczacz powietrza


 

W walce z zanieczyszczonym powietrzem nie zapomniano również, aby model był łatwym i prostym w obsłudze, co jest możliwe, dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi. Dodatkowo wyposażenie w pilot sterowania sprawia, że wygoda w obsłudze jest na najwyższym poziomie. Prędkość pracy IDEAL AP15 możemy regulować w 4 poziomach. W dodatku tryb automatyczny umożliwia pracę oczyszczacza bez potrzeby naszej ingerencji, a tempo pracy urządzenia będzie się dopasowywało do jakości powietrza.

 

Wskaźnik jakości powietrza pokaże jakiej jakości jest powietrze. Zostaniesz również powiadomiony o potrzebie wymiany filtra (średnio w zależności od stopnia zanieczyszczeń co około 2 lata). Certyfikat ECARF potwierdza o tym, że urządzenie jest przyjaznym dla alergików i przyniesie ulgę w ich schorzeniach. Dzięki wygodnemu uchwytowi urządzenie jest również łatwym w przenoszeniu, a stabilna podstawa gwarantuje bezpieczeństwo pracy. Kupując oczyszczacz marki IDEAL otrzymujesz przede wszystkim wysoką jakość w każdym elemencie.

 

IDEAL AP 15 certyfikat PZH

Nie można pominąć informacji o ateście PZH, którego niedawno urządzenie zdobyło. Potwierdza on wysoką klasę bezpieczeństwa oczyszczacza i nie każda marka może się tym pochwalić. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość doposażenia modelu w uchwyt do montażu na ścianie. Dzięki niemu urządzenie doskonale sprawdzi się w miejscach publicznych, w których liczy się każdy metr powierzchni.

 

Współczynnik oczyszczania


 

Współczynnik oczyszczania jest parametrem informującym o ilości wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę, jakie może uzyskać oczyszczacz powietrza. IDEAL AP 15 cechuje się przyzwoitym współczynnikiem i jak widać na tabelce, poradzi sobie również w pomieszczeniach o innych powierzchniach. Do obliczenia parametru przyjmowana jest wysokość pomieszczenia 2,5 m. Zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

170

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

4,5

3,4

2,7

2,3

1,9

1,7

1,5

1,4

1,2

1,1

1,0

0,9

0,8

0,7

0,6

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w IDEAL AP 15

 

 

 • 1. Filtr wstępny: filtruje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr HEPA: zatrzymuje pleśń, bakterie, wirusy, pyłki, drobiny pyłu, mikroorganizmy i alergeny. Skuteczność filtra to co najmniej 99,97%.

 • 3. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (w tym dym tytoniowy) i lotne związki organiczne LZO (takie jak benzen, formaldehyd itp.).

 • 4. Jonizator PlasmaWave: wytwarza jony ujemne i w ten sposób optymalizuje równowagę jonową w powietrzu i niszczą z powietrza bakterie i zarodniki pleśni. Zyskujemy poprawę zdrowia i samopoczucia.

Funkcje dodatkowe


 • 4 poziomy prędkości pracy manualnej: (niski, średni, wysoki oraz turbo)

 • Świetlna i dźwiękowa sygnalizacja wymiany filtra: informacja

 • Czujniki: gazu, zapachu, pyłu

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja o jakości powietrza

 • Certyfikat AHAM: świadczy o doskonałej wydajności i wynikach

 • Inteligentny czujnik światła: po zmroku przełączy na tryb cichy

 • CleanCel: powłoka antybakteryjna hamująca rozwój bakterii

 • OptiFlow: wychwytuje oddalone cząstki pyłu bądź dymu

 • Pilot zdalnego sterowania: dla maksymalnej wygody użytkowania

IDEAL AP 15 zdjęcie obrotowe 3D

Parametry techniczne

 • kolor: biały
 • wymiary: 470x350x210 mm
 • waga: 6 kg
 • pobór prądu/moc*: 4, 6, 10, 40 W
 • przepływ*: 42, 78, 120, 168 m3/h
 • CADR: 103 m3/h
 • głośność*: 26, 35, 43, 52 dB
 • zalecany dla powierzchni: do 20 m2
 • szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł

* 1,2,3,4 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 15

IDEAL AP 15

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP 15

Ideal AP 15 należy do jednego z pierwszych produktów oferowanych przez niemiecką markę. Urządzenie posiada filtr HEPA 13 oraz filtr węglowy. Dobre parametry wydajnościowe oraz łatwo dostępne filtry (oczyszczacz jest produkowany przez firmę Winix dla marki Ideal, dlatego dzielą filtry) to zalety AP15. Warto wyróżnić technologię jonizacji Plasmawave. Jest to prawie bliźniacze rozwiązanie do technologii Plasmacluster, dlatego warto wybrać to urządzenie.

 

Wygląd zewnętrzny

Oczyszczacz Ideal AP 15 prezentuje się dobrze, a plastik jest wytrzymały. Od razu można dostrzec, że producent nie oszczędzał tutaj, dobierając komponenty najwyższej jakości. Wloty powietrza znajdują się po bokach, co ułatwia ustawienie urządzenia blisko ścian. Wylot powietrza znajduje się na górnej płaszczyźnie. Panel sterujący jest umieszczony tuż przed wylotem czystego powietrza. Dostęp do filtrów znajduje się pod przednią, zdejmowalną pokrywą. Produkt jest wymiarowo dosyć duży, są mniejsze produkty z podobną wydajnością.

 

Funkcje i wydajność

Ideal skupia działanie swoich urządzeń na oczyszczaniu powietrza. Dodatkowo w tym modelu znajduje się jonizacja, która dobrze radzi sobie z alergenami.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

42/78/120/168 m3/h
(CADR 103 m3/h)

Przepływ jest utrzymany na przeciętnym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Zastanawia dość niski CADR w stosunku do przepływu powietrza.

Powierzchnia działania

20 m2

Jonizacja Plasmawave

Producent nie deklaruje stężenia jonów.

Bezpieczna jonizacja.

Głośność

26 – 52 dB

Dość wysoka głośność jak na 20 m2 zasięgu działania.

Zużycie energii

4/6/10/40 W

Zużycie energii na dobrym poziomie, szczególnie na niższych obrotach.

 

 

IDEAL AP 15 czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 3 czujniki:

 1. Czujnik pyłów na podczerwień
 2. Czujnik niebezpiecznych gazów
 3. Czujnik natężenia światła

Podstawą działania w trybie automatycznym jest pomiar z czujnika pyłów i gazów. Należy zaznaczyć, że wykorzystany czujnik pyłów ma przeciętną skuteczność detekcji pyłów PM2.5. Sugerowane jest sterowanie z wykorzystaniem zewnętrznych czujników. Odczyty są prezentowane za pomocą kolorów na panelu urządzenia. Czujnik światła dostosowuje podświetlenie panelu sterującego tak, aby nie rozpraszał użytkowników wieczorem i w nocy.

 

Zmieniać tryb pracy urządzenia możemy na 2 sposoby: za pomocą pilota lub przy użyciu panelu na obudowie oczyszczacza.

 

Filtry w oczyszczaczu IDEAL AP 15

Zastosowany system filtracji w tym urządzeniu to standardowy zestaw składający się z:

 • filtra wstępnego zatrzymującego duże pyły
 • filtra HEPA H13 o dokładności 99,97%, bez problemu zatrzymuje PM2.5 oraz PM10
 • węgla aktywnego, który zatrzymuje niebezpieczne lotne związki

 

3 filtry w IDEAL AP 15
3 filtry w IDEAL AP 15

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

do 2 lat

399 zł

Roczny koszt eksploatacji

200 zł

 

Ponieważ oczyszczacze marki Ideal są produkowane przez firmę Winix (podobne urządzenie można spotkać pod marką Winix), można zakupić filtry tej firmy do prezentowanego urządzenia. Według dostępnych nam informacji filtry w produktach Winix są klasy E11.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Pilot sterowania na podczerwień
 • Polski dystrybutor oferuje zamienniki filtrów o podobnej wydajności w atrakcyjniejszej cenie

 

Podsumowanie

Oczyszczacz Ideal AP15 to dobry wybór dla osób chcących zadbać o czyste i wolne od alergenów powietrze, ale nie chcą produktu z nawilżaniem. Produkt jest dostępny od wielu lat na rynku pod dwiema markami i cieszy się niską awaryjnością oraz świetną dostępnością filtrów zamiennych. Zastosowane czujniki zapewniają przeciętną detekcję pyłów PM2.5. Cena jest dość wysoka jak na produkt bez nawilżania. Producent oferuje pilot na podczerwień, dlatego wygoda użytkowania jest lepsza.

 

 

Zalety
Pilot na podczerwień
Filtr H13
Dostępność filtrów
Sprawdzony produkt
Zużycie energii
Wady
Czujnik pyłów na podczerwień
Cena w stosunku do wydajności
Niski deklarowany CADR
Dość głośny na niskich obrotach

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 15

Filtr do IDEAL AP 15

Kaseta filtracyjna

Zintegrowany filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 390,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.