22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 25
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 25IDEAL AP 25 widok z bokuIDEAL AP 25 filtr kompozytowyIDEAL AP 25 widok z boku, uchwyt do przenoszeniaIDEAL AP 25 widok z góry, panel sterowaniaIDEAL AP 25 widok z góry, wywiew powietrzaIDEAL AP 25 aranżacja oczyszczacza
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 25

IDEAL AP 25

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 299,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 25

Cena: 1 299,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 60 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza25-57 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto

Niemiecka jakość

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 48 godzin

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL AP 25 i laserowy czujnik pyłów PM2.5

IDEAL AP 25 to wydajny oczyszczacz powietrza przeznaczony do dużych powierzchni sięgających nawet 60 m2. Wysoki poziom CADR (do 430m3/h) umożliwia specjalna konstrukcja urządzenia z obustronnymi wlotami. Podwójny zestaw wielowarstwowych filtrów łączących w sobie filtry HEPA oraz węgiel aktywny skutecznie zatrzymuje drobne pyły PM2.5 i PM10, wirusy czy bakterie oraz neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Ideal AP25 jest mocnym oczyszczaczem zamkniętym w minimalistycznej obudowie (452x351x223 mm) pozwalającej wpisać się w nowoczesne aranżacje.

 

Zastosowane w modelu wysokiej klasy komponenty pozwoliły osiągnąć niskie zużycie energii (od zaledwie 7W) oraz cichą pracę, która w trybie nocnym wynosi zaledwie 25 dB – dzięki temu IDEAL AP 25 z powodzeniem może być używany w pokojach dziecięcych oraz sypialniach. Przyznany mu certyfikat ECARF potwierdza, że to doskonały oczyszczacz dla alergików o wysokiej skuteczności w walce z alergenami wziewnymi. Model to także niemiecka rekomendacja Institut Schwarzkopf potwierdzająca możliwość i skuteczność stosowania w pomieszczeniach medycznych.

 

Skuteczne oczyszczanie powietrza


 

IDEAL AP25 z boku

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP25 wyróżnia się bardzo dużą skutecznością w usuwaniu drobnych pyłów (w tym również PM2.5 i PM10, będących głównymi składnikami smogu), wirusów, pyłków i alergenów wziewnych oraz innych szkodliwych drobnoustrojów – właściwości filtra HEPA pozwalają na eliminację z powietrza najmniejszych szkodliwych substancji. Dzięki zastosowaniu węgla aktywnego zapewnia również efektywną neutralizację groźnych dla zdrowia gazów i nieprzyjemnych zapachów.

 

Specjalna konstrukcja oczyszczacza sprawia, że brudne powietrze z dużą mocą zasysane jest z dwóch stron urządzenia przez setki maleńkich otworów w obudowie – z przodu i z tyłu znajduje się pokrywa filtrów będąca jednocześnie wlotem powietrza. Brudne powietrze następnie przechodzi przez zastosowane 2 podwójne filtry. Oczyszczone powietrze zostaje wypchnięte do pomieszczenia przez górny wylot powietrza. Dzięki wysokiej wydajności deklarowana powierzchnia zostaje szybko i sprawnie oczyszczona. Urządzenie nie musi pracować często na wysokich obrotach, dzięki czemu oszczędza energię.

 

Oczyszczanie powietrza w nowym modelu niemieckiego producenta to 3-stopniowa filtracja. Wykorzystywane w urządzeniu zestawy filtrów łączą w sobie właściwości filtra wstępnego, HEPA oraz węgla aktywnego, które zostały zintegrowane w 1 moduł. Zastosowany filtr HEPA ma klasę H13, która gwarantuje skuteczność na poziomie co najmniej 99,97% w usuwaniu najmniejszych szkodliwych zanieczyszczeń. Żywotność zastosowanych filtrów sięga nawet 24 miesięcy, jest jednak uzależniona od jakości powietrza – realnie należy przyjąć okres około 12 miesięcy. Co ważne, o konieczności ich wymiany informuje specjalny wskaźnik. Nie musisz martwić się o porę zmiany filtrów.

 

Niemiecka precyzja – niezawodne działanie


 

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 25 wykonany z wysokiej jakości tworzywa zachwyca nie tylko kompaktowymi wymiarami, ale również lekkością – jego waga to zaledwie 6 kg, więc nikt nie powinien mieć problemu ze zmianą miejsca sprzętu. Co więcej, po bokach urządzenia znajdują się uchwyty dodatkowo ułatwiające przenoszenie. Minimalistyczny projekt skrywa w sobie także szereg funkcjonalności, których obecność warto podkreślić. Niemiecki producent zadbał nie tylko o wydajność, ale również dokładne i wygodne działanie urządzenia.

 

IDEAL AP25 został wyposażony w precyzyjny laserowy czujnik PM2.5, który pozwala na niezwykle praktyczną pracę automatyczną dostosowaną do stopnia zabrudzenia powietrza – prędkość wentylatora zmienia się względem jakości powietrza. Po uruchomienu tego trybu będziesz mógł zapomnieć o pracy urządzenia.

 

Oczyszczacz stale monitoruje jakość powietrza w pomieszczeniu. Pozyskane dane prezentuje przejrzysty cyfrowy wskaźnik stężenia PM2.5 oraz wskaźnik jakości powietrza w postaci skali kolorystycznej, które znajdziesz na wyróżniającym się intuicyjną obsługą panelu sterowania. Kolory niebieski, zielony oraz czerwony będą oznaczały odpowiednio stopień zabrudzenia powietrza – czyste, zanieczyszczone i mocno zanieczyszczone.

 

Automatyczne działanie na podstawie danych z czujnika to nie wszystko. Oczyszczacz IDEAL AP25 oferuje jeszcze 3 dodatkowe tryby pracy: nocny, eco, turbo. Warty większej uwagi jest oszczędzający energię tryb eco. Po jego uruchomieniu oczyszczacz będzie pracował w średnim stopniu pracy wentylatora. Natomiast tryb nocny przygotuje komfortowe warunki do snu – oczyszczacz będzie działał na najniższych obrotach, co oznacza głośność na poziomie zaledwie 25 dB.

 

3 stopnie filtracji


IDEAL AP25 widok z boku

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże zanieczyszczenia (m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: neutralizuje niebezpieczne gazy (m.in. formaldehyd, toluen, LZO), dym papierosowy oraz inne zapachy w pomieszczeniu.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje kurz, drobne pyły (w tym PM10, PM2,5 i mniejsze), alergeny, bakterie i zarodniki pleśni.

Funkcje dodatkowe


 • 4 poziomy pracy wentylatora: auto, night, eco, turbo

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o zużyciu

 • Czujnik: laserowy pyłów PM2.5

 • Wskaźnik jakości powietrza: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Wskaźnik stężenia PM2.5: cyfrowy

 • 2 wloty powietrza: z przodu i z tyłu

 • Uchwyty po bokach: wygodne przenoszenie

IDEAL AP 25
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza IDEAL AP 25
kolor: biały
wymiary: 452 × 351 × 223 mm
waga: 6,0 kg
pobór prądu/moc*: 7-55 W
CADR*: do 430 m3/h
głośność*: 25-57 dB
zalecany dla powierzchni: do 60 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 250 zł

*zależne od prędkości wentylatora

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Dziękuję za wyjaśnienia. Ciekawe, czy prawdą okaże się zastosowanie filtru 3-warstwowego, czy 2-warstwowego plus wstępny. Pozostaje czekać na poprawioną wersję urządzenia. Może ono zostać przebojem na rynku... Jeśli zmiany pójdą w kierunku o jakim mowa, to zasłuży ono na ocenę co najmniej 4 i pół gwiazdki (trochę trzeba jednak odjąć za brak jonizacji i nieco większą głośność w porównaniu do najlepszych). Korzystając z okazji zapytam, czy AP 25 był testowany (przez producenta z pewnością, ale nie podaje on żadnych danych :-( z punktu widzenia najniższego biegu: jaką ma wielkość CADR i jak wypada jego głośność (nie na papierze, bo producenci mogą testować w nieidentycznych warunkach) w porównaniu do takich 'wzorcowych' oczyszczaczy, jak np. Coway Classic, Winix Zero, czy mniej chyba znany, ale zyskujący na popularności Sharp UA-PG50E-W.

DD

Odpowiedź
Niestety nie mamy takich danych dla tego modelu (dot. CADR na niskich obrotach), a głośność (najprawdopodobniej ciśnienie akustyczne - większość producentów to deklaruje w przypadku oczyszczaczy) wynosi 25 dB. Faktem jest, że podawanie samej głośności w trybie niskim/nocnym, bez wydajności na tych obrotach, jest ciężkie w ocenie - w końcu oczyszczacz może mieć tak niską wydajność, że uzyskanie niskiej głośności nie jest żadnym problemem. Niemniej zwykle porównanie głośności na maks. obrotach do wydajności maksymalnej pozwala ocenić, czy oczyszczacz będzie miał dobrą relację głośności do wydajności na niskich obrotach.

3/5

Bardzo ciekawe wydaje się to urządzenie, ma kompaktowe wymiary, kilka trybów pracy oraz czujnik PM2,5 nie tylko kolorystyczny, ale również w postaci wyświetlacza numerycznego. Jest jednak kilka 'ale'. Porównałem jego parametry z dwóch wersji instrukcji: jedna pochodzi ze strony polskiego dystrybutora i jest rozpowszechniana przez wszystkich krajowych sprzedawców, drugą pobrałem ze strony niemieckiego producenta (ideal.de). Nawiasem mówiąc, AP25 jest produktem Made in China, czego nie ukrywa ani producent, ani dystrybutor. Wracając do różnic w specyfikacji, to są one ogromne. Wymienię ważniejsze, posługując się skrótem PL lub DE, w zależności od źródła opisu: AP25 wyposażono w filtr wielowarstwowy 3-stopniowy (DE), 2-stopniowy (PL); AP25 'Nadaje się do pomieszczeń o kubaturze' 20-30 m² (DE), 60 m² (PL) (pomijam błąd polegający na określeniu powierzchni mianem kubatury) - różnica rzędu 200-300%; AP25 ma 'Wydajność czyszczenia CADR' do 250 m³/h (DE), 430 do 430 m³/h (PL); 'Poziom hałasu' AP25 wynosi < 65 (dB)A (DE), 25-57 (dB)A (PL) - pamiętając, że poziom hałasu wyrażony jest w skali logarytmicznej, różnica między 57 a 65 (dB)A jest ogromna. Zastanawia, dlaczego polski dystrybutor tak znacząco 'skorygował' parametry podane przez producenta. Nie chcę dyskredytować tego urządzenia, które ma sporo zalet, ale wprowadzone zmiany wymagają wyjaśnienia...

DD

Odpowiedź
Jest to urządzenie które produkowane jest na zamówienie dla firmy IDEAL Health w Chinach przez jednego z największych i najlepszych producentów oczyszczaczy powietrza w tym kraju. Oryginalnie model ten legitymuje się wydajnością CADR (dla pyłów) na poziomie 430,5m3/h. Taka wydajność potwierdzona jest wpisem na tabliczce znamionowej na każdym urządzeniu AP25. Zaniżona do 250m3/h wydajność prezentowana na rynku niemieckim to polityczna decyzja wynikająca z potrzeby odpowiedniego ustawienia porfolio produktowego marki w Niemczech. Decyzją polskiego dystrybutora w naszym kraju podawana jest właściwa i prawdziwa wydajność tego modelu (430m3/h). Poziomy hałasu są zgodne z deklaracja samego producenta i wynoszą 25-57dB. Takie dane podawane są w polskiej instrukcji i na niemieckiej stronie firmy IDEAL oraz w karcie katalogowej która jest również dostępna na niemieckiej stronie firmy. Poziom 65dB jest rzeczywiście prezentowany w jednej wersji niemieckiej instrukcji obsługi ale jest to po prostu błąd. Dane te zostały wpisane na wczesnym etapie opracowywania materiałów do tego urządzenia. Wpisane asekuracyjnie wartość <65dB i wartość ta nie została zaktualizowana. Informacja o błędzie została przekazana do firmy IDEAL a ta deklaruję poprawienie deklarowanych poziomów hałasu. Różnice w deklarowanej ilości warstw są efektem zmian z specyfikacji zamawianego urządzenia przez IDEAL u producenta. Pierwsza partia urządzenie nie byłą wyposażona w filtr wstępny który ma stanowić trzecią warstwę zestawu filtrów. Niemiecka instrukcja opisują finalną wersję urządzenia a polski dystrybutor zdecydował się znacznie bardziej dokładnie opisać rzeczywiste parametry urządzenia. Modele z 2-warstwowym filtrem nie są już dostępne na magazynie polskiego dystrybutora. Kolejna spodziewana dostawa będzie już wyposażona w filtr 3-warstwowy (z filtrem wstępnym). Stosowne zmiany będą również ujęte w nowej polskiej instrukcji obsługi.

4.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 25

IDEAL AP 25

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 25

Zestaw filtrów do AP 25

Zestaw filtrów

Filtr wstępny, HEPA i węglowy - do 24 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.