22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

IDEAL AP 30
IDEAL AP 30 prawa stronaIDEAL AP 30 lewa stronaIDEAL AP 30 góraIDEAL AP 30 góra, inne ujęcieIDEAL AP 30 wywiew powietrza z bliskaIDEAL AP 30 wentylatorIDEAL AP 30 panel sterowaniaObsługa paneluIDEAL AP 30 panel sterowania, inne ujęcieIDEAL AP 30 filtracja, widok wnętrzaIDEAL AP 30 detal z bliskaFiltr węglowy w IDEAL AP 30Filtr węglowy z bliskaFiltr HEPA w IDEAL AP 30
IDEAL AP 30

IDEAL AP 30

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 499,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 30

Cena: 1 599,00 zł1 499,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 45 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza26-55 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 11 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Niemiecka jakość

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Średnio

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL filtracja AEON BLUEIDEAL Health od kilku lat dostarcza nam wysokiej jakości sprzęt do oczyszczania powietrza. IDEAL AP 30 jest modelem wykorzystującym niezwykle innowacyjną technologię do oczyszczania powietrza. Niemiecka idea technologiczna, w myśl której zostało wyprodukowane urządzenie, gwarantuje wielką niezawodność przez długie lata. Wysoka innowacyjność, atrakcyjny wygląd i dobre wyposażenie sprawiają, że oczyszczacz zadowoli każdego użytkownika.

 

Urządzenie cechuje się wielką wydajnością (przepływ powietrza do 330 m3/h), a przy tym jest niezwykle ciche (już od 26 dB!) i bardzo ekonomiczne w eksploatacji. Niski pobór energii (już od zaledwie 4W!) oraz długa żywotność filtrów (2 lata) sprawiają, że IDEAL AP30 jest doskonałym wyborem, przeznaczonym do powierzchni do 45 m2.

 

Sharp IDEAL AP 30 widok z góry

 

Precyzja na najwyższym poziomie


 

Oczyszczacz został wyposażony w tryb auto, który będzie przystosowywał tempo pracy urządzenia do jakości powietrza. Możliwe jest również manualne ustawienie pracy w aż 4 trybach. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie wskaźnika jakości powietrza, który pokaże nam jakiej jakości powietrzem oddychamy. Wskaźnik wymiany filtra sprawia, że nie musisz się już martwić, kiedy pora na wymianę filtra!

 

Dobrą wiadomością dla alergików jest to, że oczyszczacz otrzymał certyfikat ECARF, który potwierdza wysoką skuteczność w walce z alergiami. Urządzenie dzięki dołączonemu pilotowi do zdalnego sterowania jest niesamowicie wygodne w obsłudze, a wysokiej jakości wyświetlacz tylko potwierdza estetykę na najwyższym poziomie. Wygodny uchwyt do przenoszenia wraz ze stabilną podstawą gwarantują łatwy transport oraz bezpieczeństwo w użytkowaniu.

 

AEON Blue i zanieczyszczenia bez szans


 

Urządzenie oczyszcza powietrze za pomocą unikalnej, bazującej na naturalnym procesie technologii AEON Blue. 3 filtry gwarantują czyste powietrze w nawet 99.9%. Powietrze za sprawą nasycenia ujemnymi jonami jest w dodatku rześkie i zdrowe. Filtry zostały dodatkowo pokryte powłoką antybakteryjną, która zapobiega rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za brzydkie zapachy, powstawanie pleśni oraz grzybów. System OptiFlow wychwytuje oddalone cząstki pyłu bądź dymu oraz optymalnie rozprowadza świeże powietrze.

 

IDEAL AP 30 certyfikat PZH

Liczne certyfikaty dowodzą o doskonałości oczyszczacza. Warto wspomnieć o certyfikacie ECARF, który zaświadcza wysoką skuteczność urządzenia w walce z alergiami. Kolejnym bardzo ważnym jest atest PZH, który gwarantuje wysoką klasę bezpieczeństwa.

 

Ciekawostką jest to, że oczyszczacz może zostać zamontowany na ścianie. Możliwe jest to dzięki opcjonalnemu uchwytowi do montażu na ścianie. Jest to idealne rozwiązanie do miejsc publicznych, w których liczy się każdy metr powierzchni.

 

Doskonała wydajność


 

Oczyszczacz cechuje się wysokim współczynnikiem oczyszczania, który jest parametrem informującym o tym, ile oczyszczacz jest w stanie dokonać wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę. Jak widać na poniższej tabelce, poradzi sobie również w pomieszczeniach o różnych powierzchniach. Do obliczenia parametru przyjmowana jest wysokość pomieszczenia 2,5 m. Zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

330

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

8,8

6,6

5,3

4,4

3,8

3,3

2,9

2,6

2,4

2,2

1,9

1,7

1,5

1,3

1,2

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w IDEAL AP 30

 

 • 1. Filtr wstępny: filtruje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr HEPA: zatrzymuje pleśń, bakterie, wirusy, pyłki, drobiny pyłu, mikroorganizmy i alergeny. Skuteczność filtra to co najmniej 99,97%.

 • 3. Filtr węglowy: neutralizuje nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy) i lotne związki organiczne LZO (benzen, formaldehyd itp.).

 • 4. Jonizator PlasmaWave: wytwarza jony ujemne i w ten sposób optymalizuje równowagę jonową w powietrzu, a jony niszczą z powietrza bakterie i zarodniki pleśni. Zyskujemy poprawę zdrowia i samopoczucia.

Funkcje dodatkowe


 • AEON Blue: świetny system oczyszczania

 • 4 poziomy prędkości pracy manualnej: (niski, średni, wysoki oraz turbo)

 • Świetlna sygnalizacja wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Czujniki: gazu, zapachu, pyłu

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja o jakości powietrza

 • Certyfikat AHAM: świadczy o doskonałej wydajności i wynikach

 • Inteligentny czujnik światła: po zmroku przełączy na tryb cichy

 • CleanCel: powłoka antybakteryjna hamująca rozwój bakterii

 • Pilot zdalnego sterowania: dla maksymalnej wygody użytkowania

IDEAL AP 30 zdjęcie obrotowe

Parametry techniczne

 • kolor: biały
 • wymiary: 550x415x220 mm
 • waga: 7 kg
 • pobór prądu/moc*: 4, 10, 25, 60 W
 • przepływ*: 66, 150, 240, 330 m3/h
 • CADR: 214 m3/h
 • głośność*: 26, 35, 46, 55 dB
 • zalecany dla powierzchni: do 45 m2
 • szacowany roczny koszt filtrów: 220 zł

* 1,2,3,4 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

4/5

Dlaczego wydajność różni się od CADR? Jeśli CADR = 214 m3/h, to powierzchnia oczyszczanego pomieszczenia = max 26 m2 (w trybie turbo). Czy dobrze rozmuję?

DD

5/5

Na razie jestem bardzo zadowolony. Szczególnie z możliwości zawieszenia tego modelu na specjalnej dedykowanej półce. Bardzo cichy.

KRZYSZTOF

4.7/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 30

IDEAL AP 30

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP 30

Modele z serii AP marki Ideal to 3 produkty o takich samych funkcjach. Prezentowany model to średnia wersja wydajnościowa. Zalety IDEAL AP 30 to filtr HEPA H13, technologia jonizacji Plasmawave oraz dobra dostępność filtrów. Długi staż rynkowy potwierdza bezawaryjność produktu.

 

Wygląd zewnętrzny

Ideal AP 30 wykorzystuje tworzywa dobrej jakości. Tuż przy bokach przedniej pokrywy znajdują się wloty powietrza, dzięki czemu stawianie urządzenia nie sprawia problemu. Wylot powietrza znajduje się na górnej płaszczyźnie. Panel sterujący jest umieszczony tuż przed wylotem czystego powietrza. Dostęp do filtrów znajduje się pod przednią, zdejmowalną, pokrywą.

 

Funkcje i wydajność

Ideal skupia działanie swoich urządzeń na oczyszczaniu powietrza. Dodatkowo w tym modelu znajduje się jonizacja, która dobrze radzi sobie z alergenami.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

66/150/240/330 m3/h
(CADR 214 m3/h)

Przepływ jest utrzymany na przeciętnym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Zastanawia dość niski CADR w stosunku do przepływu powietrza. Wydajność jest bliższa 40 m2.

Powierzchnia działania

45 m2

Jonizacja Plasmawave

Producent nie deklaruje stężenia jonów.

Bezpieczna jonizacja.

Głośność

26/35/46/55 dB

Przeciętny poziom głośności.

Zużycie energii

4/10/25/60 W

Zużycie energii na dobrym poziomie, szczególnie na niższych obrotach.

 

 

IDEAL AP 30 czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 3 czujniki:

 1. Czujnik pyłów na podczerwień
 2. Czujnik niebezpiecznych gazów
 3. Czujnik natężenia światła

Oczyszczacz powietrza w trybie automatycznym działa na podstawie pomiarów z czujnika pyłów oraz gazów. Należy zaznaczyć, że wykorzystany czujnik pyłów ma przeciętną skuteczność detekcji pyłów PM2.5. Sugerowane jest sterowanie z wykorzystaniem zewnętrznych czujników. Odczyty są prezentowane za pomocą kolorów na panelu urządzenia. Czujnik światła dostosowuje podświetlenie panelu sterującego tak, aby nie rozpraszał użytkowników wieczorem i w nocy.

 

Zmieniać tryb pracy urządzenia możemy na 2 sposoby: za pomocą pilota lub przy użyciu panelu na obudowie oczyszczacza.

 

Filtry w oczyszczaczu IDEAL AP 30

Zastosowany system filtracji w tym urządzeniu to standardowy zestaw składający się z:

 • filtra wstępnego zatrzymującego duże pyły
 • filtra HEPA H13 o dokładności 99,97%, bez problemu zatrzymuje PM2.5 oraz PM10
 • węgla aktywnego, który zatrzymuje niebezpieczne lotne związki

 

3 filtry w IDEAL AP 30
3 filtry w IDEAL AP 30

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów

do 2 lat

440 zł

Roczny koszt eksploatacji

220 zł

 

Ponieważ oczyszczacze marki Ideal są produkowane przez firmę Winix (podobne urządzenie można spotkać pod marką Winix), można zakupić filtry tej firmy do prezentowanego urządzenia. Według dostępnych nam informacji filtry w produktach Winix są klasy E11.

 

Urządzenie posiada prosty wskaźnik zużycia filtrów, nie powinniśmy się opierać o jego wskazania i traktować bardziej jako przypomnienie.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Pilot sterowania na podczerwień
 • Polski dystrybutor oferuje zamienniki filtrów o podobnej wydajności w atrakcyjniejszej cenie

 

Podsumowanie

Ideal AP30 jest dobrym produktem do pomieszczeń, w których niepotrzebne jest nawilżanie powietrza. Długa dostępność na rynku wskazuje na niezawodność, a dostępność filtrów jest znakomita. Brakuje lepszego czujnika pyłów. Deklarowany przez producenta poziom CADR, przy wskazanym przepływie jest zastanawiająco niski. Realna wydajność oscyluje w okolicach powierzchni 40 m2. Stosunek ceny do jakości jest wysoki. Podkreślić trzeba obecność solidnej technologii jonizacji PlasmaWave.

 

 

Zalety
Pilot na podczerwień
Filtr H13
Oferta części eksploatacyjnych
Cena w stosunku do wydajności
Sprawdzony produkt
Zużycie energii
Wady
Czujnik pyłów na podczerwień
Niski deklarowany CADR
Dość głośny na niskich obrotach

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 30

Filtr do IDEAL AP 30

Kaseta filtracyjna

Zintegrowany filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 440,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.