22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 Pro
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 ProIDEAL AP 30 Pro widok z przoduIDEAL AP 30 Pro widok z tyłuIDEAL AP 30 Pro widok z tyłuIDEAL AP 30 Pro widok z tyłuIDEAL AP 30 ProIDEAL AP 30 Pro widok z góryIDEAL AP 30 Pro widok z góry, przycisk włącz/wyłączIDEAL AP 30 Pro przycisk włącz/wyłączIDEAL AP 30 Pro logoIDEAL AP 30 Pro zabezpieczony filtrIDEAL AP 30 Pro filtr, góra oczyszczaczaIDEAL AP 30 Pro filtr z bliskaIDEAL AP 30 Pro filtr od środkaIDEAL AP 30 Pro opcjonalny pokrowiec na filtrIDEAL AP 30 Pro widok na góręIDEAL AP 30 Pro widok z góryFiltr 360° w IDEAL AP 30 PRO
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 Pro

IDEAL AP 30 Pro

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 299,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 30 Pro

Cena: 2 299,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza17-54 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Niemiecka jakość

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL filtr 360°Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 30 PRO swoją budowę zawdzięcza nowatorskiemu filtrowi 360°. Urządzenie posiada atrakcyjny, minimalistyczny wygląd, dzięki któremu zawsze będzie funkcjonalną ozdobą. Filtr zapewnia czyste powietrze w blisko 100%, a model wykazuje dobre parametry wydajnościowe (CADR 300 m3/h). Przy tym jest zdumiewająco cichy (już od 16 dB!), więc doskonale sprawdzi się również w pomieszczeniach, w których cisza jest szczególnie wymagana (przedszkola, sypialnie, biura, pokoje dziecięce itp.).

 

IDEAL AP Pro na wirusy
sprawdź oświadczenie producenta

 

Urządzenie można stosować w pomieszczeniach medycznych, o czym zaświadcza certyfikat Institut Schwarzkopf zaś Certyfikat ECARF potwierdza skuteczność urządzenia względem alergenów wziewnych. IDEAL AP 30 PRO świetnie poradzi sobie w pokoju do 40 m2. Wszystkich użytkowników ucieszy niski pobór energii (5-30W), który jest niższy od energooszczędnej żarówki! Niemal wszystkie komponenty urządzenia, łącznie z mikroprocesorem, silnikiem i filtrem, zostały wyprodukowane w Niemczech. Jedynym 'obcym' elementem jest japoński czujnik PM2.5. Poznaj bliżej nowość wśród oczyszczaczy powietrza.

 

Filtr 360° - żegnajcie zanieczyszczenia


 

IDEAL AP 30 Pro front

Specjalna konstrukcja filtra w kształcie walca, na którym opiera się budowa oczyszczacza, zapewnia wysoki przepływ powietrza i cichość pracy. Filtr będący połączeniem głęboko kumulującego, pięciowarstwowego filtra HEPA (dostępny tylko w serii IDEAL PRO) oraz aktywnego węgla daje blisko 100% skuteczności w walce z brudnym powietrzem. HEPA odpowiada klasie H14 (99,998% skuteczności filtracji), a powierzchnia aktywna węgla wynosi aż 740000 m2 (zastosowano 370 gramów węgla). Filtr produkuje dla IDEAL firma Fredenberg, która jest światowym liderem w produkcji filtrów powietrza.

 

Jak wysoce innowacyjny jest ten filtr, świadczy wyposażenie go w specjalny chip z unikatowym kodem. Urządzenie zostaje sparowane z filtrem, a w chipie zostają zapisywane wiadomości na temat jego eksploatacji. W przypadku zużycia filtra zostanie to zapisane w chipie i nawet po przełożeniu go do innego urządzenia nie będzie można z niego korzystać! Dzięki chipowi zyskujemy również wysoki poziom bezpieczeństwa. W przypadku niepoprawnego zamontowania filtra urządzenie się nie włączy. Jeśli przez przypadek podczas pracy zdemontujemy filtr, to oczyszczacz wstrzyma swoją pracę. Żywotność filtra szacuje się na około 2 lata.

 

Ciekawostką jest możliwość rozwinięcia filtra wstępnego i możliwość wykonania spersonalizowanego nadruku na nim. Możemy np. wydrukować logo swojej firmy, które będzie przyciągało uwagę w biurze.

 

Niemiecka technologia


 

Ideal AP 30 Pro daje nam wiele możliwości w regulowaniu mocą/szybkością pracy. Mamy do dyspozycji aż 5 poziomów oraz dodatkowy tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość do aktualnie panujących warunków w pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki precyzyjnym czujnikom, które na bieżąco monitorują warunki. Czujnik wykryje pyły (główny składnik smogu), a czujnik gazów wykryje lotne związki organiczne, przykre zapachy, dym tytoniowy itp. Warto wspomnieć o trybie nocnym idealnym na noc oraz turbo do ekspresowego pozbycia się zanieczyszczeń. Nowatorsko rozwiązano tutaj możliwość regulowania szybkości trybów średniego (90-140 m3/h) oraz wysokiego (130-238 m3/h), więc ustawisz je względem warunków w pomieszczeniu i głośności.

 

IDEAL AP 30 certyfikat PZH

Kolejnymi przydatnymi funkcjami są programator czasowy oraz blokada rodzicielska. Dzięki pierwszej ustawisz czas włączenia oraz wyłączenia urządzenia, a druga daje możliwość blokady przed niechcianymi zmianami w pracy urządzenia. Oczyszczacz posiada niezwykle przydatną funkcję WiFi, dzięki której mamy możliwość sterowaniem za pomocą telefonu, tabletu, smartfonu itp. Wystarczy tylko zainstalować przyjazną i stale rozwijaną aplikację 'IDEAL AIR PRO'. Aktualny status pracy odczytamy na wysokiej jakości panelu. Dzięki niskiej wadze (3,6 kg) urządzenie jest łatwe w transporcie. Całość została zamknięta w wysokiej jakości plastykowej obudowie. Warto również wspomnieć o wskaźniku jakości powietrza. Za pomocą 3 kolorów poinformuje jakiej jakości jest powietrze. Czerwony oznacza zanieczyszczone, żółty umiarkowane, a zielony czyste powietrze.

 

Ważną informacją jest taka, że oczyszczacz uzyskał atest PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, którym nie wszystkie urządzenia tego typu mogą się pochwalić. Świadczy on o tym, że urządzenie jest niezwykle bezpieczne. Warto również wspomnieć o wysokiej klasy wentylatorze, który jest produkowany przez niemiecką firmę EBM Papst – pioniera w produkcji wentylatorów i silników do urządzeń stosowanych w domach oraz przemyśle.

 

Doskonała wydajność


 

Oczyszczacze IDEAL charakteryzują się tym, że doskonale radzą sobie również w pomieszczeniach o innych powierzchniach niż deklarowana. Wysoki współczynnik oczyszczania informuje o tym, ile urządzenie jest w stanie dokonać wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę. Jak widać na poniższej tabelce IDEAL AP 30 PRO świetnie sobie tutaj radzi. Wysokość pomieszczenia to 2,5 m, a zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

310

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

8,3

6,2

5,0

4,1

3,5

3,1

2,8

2,5

2,3

2,1

1,8

1,6

1,3

1,2

1,1

 

Steruj przez telefon


 

IDEAL AIR PRO 30 zrzut z aplikacji IDEAL AIR PRO

Producent oferuje również możliwość sterowania oczyszczaczem za pomocą dedykowanej aplikacji. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z zainstalowanym system Andorid 8.0, iOS 10.0, watchOS 3.1 lub nowszych wersji. Za pośrednictwem urządzenia mobilnego będziesz mógł w pełni sterować urządzeniem. Co więcej, zrobisz to z dowolnego miejsca. Aplikacja IDEAL AIR PRO daje możliwość:

 • sprawdzenia poziomu zużycia filtra
 • włączania i wyłączania urządzenia
 • przeczytania instrukcji obsługi
 • kontrolowania siły nadmuchu wentylatora
 • ustawienie timera
 • włączanie trybu nocnego
 • włączanie trybu automatycznego
 • uruchamianie blokady rodzicielskiej
 • sprawdzenia jakości powietrza w pomieszczeniu

 

Dzięki aplikacji będziesz mógł dokładnie zaprogramować timer np. określić dokładny czas pracy w trybie automatycznym, a następnie przejście do trybu nocnego. Pobierz aplikację IDEAL AIR PRO:

Aplikacja IDEAL AIR PRO Aplikacja IDEAL AIR PRO

 

3 stopnie filtracji


Filtracja 360° w IDEAL AP 30 PRO

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr HEPA H14: zatrzymuje pył zawieszony (PM10, PM2.5, PM0.3, PM0.1), pyłki oraz inne alergeny wziewne, wirusy i zarodniki pleśni.
  Zastosowany tutaj filtr należy do najlepszych na świecie pod względem wydajności i skuteczności oraz neutralizuje większość wirusów z powietrza. Seria PRO jest certyfikowana przez renomowany Instytut Schwarzkopf we współpracy z Mainfranken Institute of Hygiene, które dopuszczają ją do użytku w placówkach medycznych.

 • 3. Filtr węglowy: neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu oraz dym papierosowy, spaliny, opary chemiczne (głównie lotne związki organiczne).

Funkcje dodatkowe


 • 5 poziomów prędkości wentylatora: (nocny, niski, średni, wysoki, turbo)

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola z każdego miejsca

 • Aplikacja mobilna: możliwość regulacji szybkości trybów (średni i wysoki)

 • Czujniki: pyłów, gazu i zapachu

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o zużyciu i zapisanie w chipie

 • Wskaźnik jakości powietrza: w przycisku włączenia/wyłączenia

 • Pokrowiec na filtr (OPCJA): dodatkowy filtr wstępny i ozdoba

IDEAL AP 30 Pro zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza IDEAL AP 30 Pro
kolor: biało-czarny
wymiary: 398 × 255 × 298 mm
waga: 3,6 kg
pobór prądu/moc*: 5, 6, 7, 9, 30 W
przepływ powietrza*: 50-310 m3/h
CADR (pyły): 300 m3/h
CADR (formaldehyd): 126 m3/h
głośność*: 16.7, 18.5, 23.6, 33, 54.2 dB
zalecany dla powierzchni: do 40 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł

* 1,2,3,4,5 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Oczyszczacz jest w pełni udanym zakupem. Spełnia swoje zadanie w 100 %. Reaguje bardzo szybko i skutecznie na zmianę zanieczyszczenia powietrza w pokoju. W nocy jest cichutki, można spać a on swoją prace i tak wykonuje. Pełna satysfakcja.

Maja

5/5

Robi robotę w 100% tak jakbyśmy oczekiwali

Anula

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 30 Pro

IDEAL AP 30 Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP 30 Pro

Niemiecka marka Ideal w 2017 roku wydała linie oczyszczaczy powietrza z serii PRO. Głównym założeniem było stworzenie produktu wysokiej jakości, cichego, wyposażonego w filtr najwyższej klasy, przy zachowaniu minimalistycznego wzornictwa i wyglądu. Urządzenia są produkowane w Niemczech, z niemalże 100% niemieckich podzespołów. Ideal AP 30 Pro jest najmniejszym przedstawicielem serii PRO.

 

Wygląd zewnętrzny

IDEAL AP 30 Pro w 2/3 swoich rozmiarów składa się z filtra, który jest podstawką pod moduł wentylatora i silnika wykonanego przez znaną firmę EBM Papst. Wykonanie urządzenia stoi na bardzo wysokim poziomie, prawie 100% części jest niemieckiego pochodzenia. Jedynie czujnik pyłów jest japońskiej marki Sharp. Zanieczyszczone powietrza dostaje się do środka na całej powierzchni filtra 360°. Oczyszczacz powietrza ma masę 3,6 kg, więc brak kółeczek transportowych i uchwytów do przenoszenia wydaje się uzasadniony.

 

Funkcje i wydajność

Producent nie dodał innych funkcji niż oczyszczanie powietrza. Przepływ powietrza wynosi 310 m3/h, a współczynnik CADR to 300 m3/h, co odpowiada zasięgowi działania do 40 m2.

 

Głośność działania to tylko 16,7 dB dla trybu nocnego i maksymalnie 54,2 dB w trybie Turbo. Dostępne tryby pracy to: 4 manualne, nocny oraz automatyczny. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji przepływu powietrza dla trybu średniego i wysokiego. Pobór energii elektrycznej mieście się w przedziale 5 W - 30 W.

 

IDEAL AP 30 PRO czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 2 czujniki:

 1. Czujnik pyłów
 2. Czujnik lotnych związków organicznych (LZO)

W trybie automatycznym produkt dostosuje się do panujących warunków w pomieszczeniu. Podstawą tego systemu jest wynik pomiaru z czujnika LZO oraz czujnika pyłów. Wskaźnik jakości powietrza prezentuje wyniki za pomocą 3 kolorów. Ze względu na zastosowanie czujnika marki Sharp, wymagana jest auto kalibracja w czystym powietrzu po każdym podłączeniu do prądu.

 

Oczyszczacze IDEAL mają własne oprogramowanie w czujniku, które działa lepiej niż w przypadku oryginalnego. Jednak dalej jest to mało praktyczne i większość użytkowników dowiaduje się o tym, dopiero gdy zauważają bardzo słabą wykrywalność PM2.5. Sugerujemy korzystanie z zewnętrznego miernika PM2.5.

 

Pracę oczyszczacza można kontrolować za pomocą przycisku na budowie (do wyboru jeden z 5 trybów pracy) lub za pomocą aplikacji Ideal Air Pro. Aplikacja pozwala na kontrole pracy urządzenia w zasięgu sieci Wi-Fi.

 

Filtry w oczyszczaczu IDEAL AP 30 PRO

Zastosowany system filtracji w tym urządzeniu jest najdokładniejszy na rynku. Zintegrowany filtr jest zbudowany z:

 • filtra wstępnego, zatrzymującego kurz,
 • filtra HEPA H14 o dokładności 99,998% zbudowanego na specjalnego zamówienie przez firmę Fredenberg
 • filtra z węglem aktywnym o masie ok. 370g

 

3 stopnie filtracji w IDEAL AP 30 PRO
3 stopnie filtracji w IDEAL AP 30 PRO

 

Filtr jest szczególny także ze względu na zastosowanie warstwowej konstrukcji, dzięki niemu urządzenie jest ciche, a przepływ powietrza wysoki. Wyposażenie czujnika w moduł RFID pozwala na zapisywanie jego aktualnego stanu zużycia. Gdy wskazania pokażą 0, to filtr nie uruchomi się w żadnym inny oczyszczaczu.

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr 360°

do 2 lat

499 zł

Roczny koszt eksploatacji

250 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Możliwość zamontowania dodatkowego filtra wstępnego, dostępnego w różnych wariantach kolorystycznych

 

Podsumowanie

Ideal AP 30 Pro to oczyszczacz powietrza, którego największą zaletą jest bardzo dokładny filtr H14 oraz kompaktowe wymiary. Producent zamontował w urządzeniu wszystko to, co powinien mieć oczyszczacz powietrza. Wysoka jakość wykonania i niski poziom głośności to ważne atuty. Brak czujnika laserowego PM2.5 jest znaczącym minusem. Brakuje dodatkowego filtra wstępnego dostępnego w modelu AP 40 Pro, przez co estetyka produktu jest niższa.

 

 

Zalety
Głośność
Najlepszy filtr H14
Niemieckie wykonanie
Aplikacja mobilna
Regulacja przepływu powietrza na średnich i wysokich obrotach
Niewielkie rozmiary i masa
Wady
Konieczność kalibracji czujnika
Wygląd bez dodatkowego filtra wstępnego jest mało atrakcyjny

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 30 Pro

Filtr 360° do IDEAL AP 30 / 40 Pro

Filtr 360°

Zintegrowany filtr wstępny, HEPA i węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Pokrowiec dekoracyjny IDEAL ze wzorem

Cena: od 99,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.