22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 35H
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 35HOczyszczacz powietrza IDEAL AP 35HIDEAL AP 35H widok przódIDEAL AP 35H widok bok tyłemIDEAL AP 35H widok bok tyłemIDEAL AP 35H widok tyłIDEAL AP 35H widok bokIDEAL AP 35H widok bokIDEAL AP 35H widok bok, ściągnięta klapaIDEAL AP 35H widok góra, panel sterowania, wywiew powietrzaIDEAL AP 35H zbliżenie na panel sterowania i wywiew powietrzaIDEAL AP 35H wskaźnik oznaczający czyste powietrzeIDEAL AP 35H wskaźnik oznaczający brudne powietrzeIDEAL AP 35H przekrój, widok na filtryIDEAL AP 35H wentylatorIDEAL AP 35H filtr nawilżacza w urządzeniuIDEAL AP 35H filtr węglowy w urządzeniuIDEAL AP 35H filtr HEPA w urządzeniuIDEAL AP 35H przednia klapa, pokrywa filtrówIDEAL AP 35H filtr wstępnyIDEAL AP 35H filtr węglowyIDEAL AP 35H filtr HEPA E12IDEAL AP 35H mata ewaporacyjnaIDEAL AP 35H zbiornik na wodęIDEAL AP 35H widok z bokuIDEAL AP 35H widok z tyłuIDEAL AP 35H widok frontIDEAL AP 35H widok frontIDEAL AP 35H widok z góryIDEAL AP 35H zbiornik na wodęIDEAL AP 35H filtryIDEAL AP 35H filtr HEPA E12IDEAL AP 35H filtr węglowyIDEAL AP 35H filtr nawilżaczaIDEAL AP 35H aranżacjaAranżacja oczyszczacza IDEAL AP 35H
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 35H

IDEAL AP 35H

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 35H

Cena: 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 40 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza26-52 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Niemiecka jakość

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Średnio

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL AP35H - oczyszczacz i nawilżacz powietrza

IDEAL AP 35H jest wydajnym oczyszczaczem i nawilżaczem powietrza. Urządzenie cechuje się dobrymi parametrami (przepływ powietrza 300 m3/h, nawilżanie 300 ml/h), które pozwalają mu na swobodne obsłużenie powierzchni do 40 m2. Opisywany model jest składany w koreańskiej fabryce IDEAL i jest jedynym dostępnym w ofercie niemieckiego producenta oczyszczaczem z funkcją nawilżania powietrza. IDEAL AP 35H jest bardzo cichy (26-52 dB) oraz niezwykle energooszczędny (4-25W).

 

Model wykorzystuje ewaporacyjną metodę, która jest w 100% bezpieczną oraz ekologiczną metodą na nawilżenie powietrza. Co więcej, używając tej metody, urządzenie nie powoduje powstawania mokrych plam oraz białego osadu na meblach. Duży 2,5-litrowy wyjmowany zbiornik na wodę z praktycznym uchwytem pozwala na łatwe napełnienie oraz czynności konserwacyjne. W razie braku wody w zbiorniku zapali się odpowiednia dioda informująca o tym stanie rzeczy.

 

Oddychaj czystym powietrzem


 

IDEAL AP 35H widok z boku

Oczyszczacz IDEAL AP35H wykorzystuje 3-stopniową filtrację powietrza, która oczyszcza powietrze w niemal 100%. Pierwszym etapem jest filtr wstępny, którego zadaniem jest wyłapać większe zabrudzenia i przedłużyć żywotność pozostałych filtrów. Kolejnym etapem jest filtr z węglem aktywnym (masa filtra to 155 gramów), który usuwa niepożądane zapachy oraz szkodliwe gazy. Na końcu powietrze przechodzi przez filtr HEPA E12 o skuteczności 99,5%, który pozbywa się z powietrza najmniejszych drobinek.

 

Brudne powietrze zostaje zassane przez przedni wlot powietrza, który jest również pokrywą na filtry. Po poddaniu filtracji czyste powietrze zostaje wyrzucone ku górze przez wylot powietrza.

 

Za prawidłowe nawilżenie powietrza odpowiedzialna jest mata ewaporacyjna, która łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Warto również wspomnieć o jonizatorze powietrza, który emituje jony ujemne i wyrównuje je z dodatnimi. Jonizacja powietrza jest szczególnie przydatna w miejscach, w których występuje dużo urządzeń elektronicznych np. biura. Zastosowany tutaj jonizator można włączyć/wyłączyć w dowolnym czasie.

 

Okres trwałości filtrów HEPA, węglowego oraz maty ewaporacyjnej dochodzi do 24 miesięcy. Filtr nawilżacza (mata ewaporacyjna) należy okresowo przemywać w wodzie, aby uniknąć przykrych zapachów. Filtr wstępny nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu czyszczeniu. Oczyszczacz został wyposażony we wskaźnik zużycia filtrów, który informuje o potrzebie zmiany na nowy.

 

IDEALny oczyszczacz powietrza


 

Oczyszczacz IDEAL AP35H ma 2 czujniki z regulacją czujności: drobnopyłkowy oraz wilgotności powietrza. Dokonują one pomiarów w czasie rzeczywistym, a swoje odczyty przedstawiają na wyświetlaczu. Z poziomu wyświetlacza odczytasz aktualny poziom wilgotności oraz stan jakości powietrza. Informacja o jakości powietrza (stężenie pyłów) przedstawiana jest za pomocą 6-stopniowej skali kolorystycznej. Stopnie przebiegają pomiędzy kolorami niebieskim (oznacza czyste powietrze) a czerwonym (oznacza silnie zabrudzone powietrze). Co ważne, wskaźnik może pokazywać przez cały czas pracy urządzenia, być całkowicie wyłączony lub wskazać chwilowo (przez 5 sekund).

 

Dzięki odczytom z czujników kontrolowana jest również automatyczna praca oczyszczacza oraz nawilżacza. W trakcie oczyszczania tempo pracy jest regulowane względem zanieczyszczeń. Natomiast podczas nawilżania powietrza tryb automatyczny pilnuje, aby poziom wilgotności był zawsze na idealnym poziomie.

 

Z poziomu wyświetlacza dowiemy się również o aktualnym trybach pracy, których tutaj mamy sporą ilość do wyboru. Manualnie możemy ustawić aż 4 prędkości wentylatora. Do wyboru mamy więcej trybów automatycznych, z których na uwagę zasługują tryb turbo działający przez 30 minut z intensywną szybkością oraz tryb baby przeznaczony dla małych dzieci na noc (włączona jonizacja przy cichej pracy). Z kolei specjalny tryb interval pozwala na zaprogramowanie powtarzalności operacji, np. ustawisz tryb turbo na 2 godziny i urządzenie będzie go uruchomiało/wyłączało co określone 2 godziny.

 

IDEAL AP 35H oferuje również ustawianie pracy zależnie od rozmiaru pomieszczenia. Oznacza to, że można dopasować pracę urządzenia do wielkości danego pomieszczenia. Mamy do wyboru małą, średnią oraz dużą wielkość pomieszczenia.

 

Współczynnik oczyszczania


 

Współczynnik oczyszczania jest parametrem informującym o ilości wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę, jakie może uzyskać oczyszczacz powietrza. Na poniższej tabelce doskonale widać jak oczyszczacz świetnie sobie radzi na poszczególnych powierzchniach. Do obliczenia parametru przyjmowana jest wysokość pomieszczenia 2,5 m, a zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

300

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

8,0

6,0

4,8

4,0

3,4

3,0

2,7

2,4

2,2

2,0

1,7

1,5

1,3

1,2

1,1

 

5 stopni filtracji


IDEAL AP 35H przekrój

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 3. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Skuteczność to co najmniej 99,5%.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata nawilżająca suche powietrze oraz zatrzymująca osad.

 • 5. Jonizator: wytwarza jony ujemne i dba o prawidłowy bilans jonów ujemnych i dodatnich w powietrzu.

Funkcje dodatkowe


 • Wydajne nawilżanie: metoda ewaporacyjna

 • Auto Humidify: automatyczne nawilżanie powietrza

 • Jonizacja plazmowa: równowaga jonowa w powietrzu

 • 6 stopni szybkości wentylatora: 1-4 oraz sleep i turbo

 • Air Cleanliness: sprawdzenie stężenia drobnych pyłków

 • Czujniki z regulacją czujności: drobnopyłkowy oraz wilgotności

 • Wskaźnik jakości powietrza: skala kolorystyczna

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja

 • Wskaźnik poziomu wilgotności: informacja

 • Child Lock: blokada panelu sterowania

 • Uchwyty po bokach: wygodne przenoszenie

 • Wyświetlacz: z regulacją jasności

 • Kółka jezdne: proste przemieszczanie

 • Timer: włączenie oraz wyłączenie (1-12h)

 • Tryb sleep: idealny na noc

 • Tryb turbo: szybkie pozbycie się zanieczyszczeń

 • Yellow Dust: tryb czyszczenia powietrza z kurzu

 • Tryb Baby: czyszczenie powietrza dla małych dzieci

 • Tryb Interval: powtarzalne operacje

 • Energy Eye: tryb oszczędzania energii

 • Room Care: automatyczna regulacja prędkości obrotowej

IDEAL AP35H zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza IDEAL AP 35H
kolor: biały
wymiary: 548x430x275 mm
waga: 9,5 kg
pobór prądu/moc*: 4/5/6/8/13/25 W
przepływ powietrza*: 60/90/120/160/230/300 m3/h
zbiornik: 2,5 l
nawilżanie*: do 300 ml/h
głośność*: 26-52 dB
zalecany dla powierzchni: do 40 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,22 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 250 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

3/5

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu. Wygląda sensownie ale martwi mnie jedna rzecz. A mianowicie że filtr węglowy jest przed filtrem hepa. W innych modelach tej firmy chyba tak nie jest? Czy to nie wpływa na jego żywotność? W zasadzie wszystkie rozwiązania jakie znam są oparte o kolejność - wstępny - hepa - węglowy. Czy jest jakieś wyjaśnienie tego?

Marlena

Odpowiedź
Większość oczyszczaczy ma właśnie kolejność wstępny, węglowy i HEPA na końcu, nie jest to niepokojące :)

5/5

Wspaniały produkt, spełnienia w 100 %moje oczekiwania

Agnieszka

4.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 35H

IDEAL AP 35H

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP 35H

Ideal AP 35H to jedyne urządzenie 3w1 niemieckiego producenta, które łączy w sobie oczyszczacz, nawilżacz powietrza i jonizator. Obsługuje pomieszczenia o powierzchni do 40m2. Wyróżnia się niskim zużyciem energii (4-25W) i optymalną głośnością (od 26 dB).

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H jest wykonany z bardzo dobrej jakości plastików. Zaokrąglone wykończenie sprawia, że urządzenie bardzo dobrze się prezentuje i z pewnością pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza. Na uwagę zasługuje również panel sterowania zawieszony ponad kratką wywiewu powietrza.

 

Ideal AP 35H panel sterowania
Ideal AP 35H - zbliżenie na panel sterowania

 

Ideal AP 35H jest ciężki, waży ponad 9 kg, ale posiada bardzo wytrzymałe kółka, dzięki którym pozostaje w pełni mobilny. Po obu stronach znajdują się też praktyczne uchwyty, więc silniejsi użytkownicy mogą próbować go przenosić.

 

Wydajność i funkcje

Model Ideal AP 35H to urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza,
 • nawilżacz powietrza,
 • jonizator.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

294 m3/h

Deklarowana przez producenta skuteczność urządzenia pozostaje zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

40 m2

Wydajność nawilżacza

do 300 ml/h

Nawilżacz o sporej wydajności.

Jonizacja

Plazmowa

Głośność

26-52 dB

Sprzęt 3w1 o przeciętnej głośności

Zużycie energii

4-25 W

Energooszczędny sprzęt

 

 

Ideal AP 35H czujniki

 

Jako jedyny ze wszystkich modeli Ideal posiada Air Cleanliness zapewnia bieżący monitoring stężenia drobnych pyłów.

 

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H oferuje 3-stopniową filtrację powietrza.

 

Za nawilżanie powietrza odpowiedzialna jest mata ewaporacyjna. Dzięki zastosowaniu tej ekologicznej technologii unikasz mokrych plam i białego nalotu na meblach. Zbiornik na wodę o pojemności 2,5 litra zapewnia kilkugodzinną pracę. Dodatkowo urządzenie posiada jonizator plazmowy. Użytkownik ma możliwość wyłączenia dodatkowych funkcji i korzystania z autonomicznego oczyszczacza powietrza.

 

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H posiada wskaźnik wymiany filtrów. Użytkownik może skorzystać też ze wskaźnika jakości powietrza, który za pomocą 6-stopniowej skali kolorystycznej informuje o jego stanie. Ma także możliwość jego wyłączenia lub każdorazowego wybudzenia, by świecił się przez zaledwie 5 sekund.

 

Ideal AP 35H posiada kilka trybów pracy:

 • tryb manualny, w którym istnieje możliwość ustawienia pracy wentylatora na 4 poziomach prędkości,
 • tryb turbo, który pozwala na 30-minutową pracę na pełnej szybkości,
 • tryb baby, w którym urządzenie pracuje cicho, ale jednocześnie ma włączoną jonizację,
 • tryb interval, dzięki któremu użytkownik ma możliwość zaprogramowania powtarzalności wybranej operacji,
 • tryb sleepidealny na noc,
 • tryb Energy Eye pozwalający na oszczędzanie energii.

Filtry

W urządzeniu jest 5 filtrów:

 • filtr wstępnyw postaci drobnej siateczki,
 • filtr węglowy, który usuwa z powietrza gazy i nieprzyjemne zapachy,
 • filtr HEPA H12o skuteczności sięgającej 99,5%,
 • filtr nawilżacza, czyli ekologiczna mata ewaporacyjna,
 • jonizator plazmowy, który zapewnia bilans jonów w powietrzu.

 

Ideal AP 35H
Ideal AP 35H - widok na filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zestaw filtrów - HEPA E12 i węglowy

~24 miesiące

249 zł

Filtr nawilżacza

12-24 miesięcy*

159 zł

Roczny koszt eksploatacji

~200 zł

*w zależności od stanu wody

Dodatkowe informacje

 • Wskaźnik poziomu wilgotności
 • Yellow Dust - tryb czyszczenia powietrza z kurzu
 • Room Care - automatyczna regulacja prędkości obrotów
 • Child Lock
 • Timer (1-12h)

Ideal AP 35H - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Ideal AP 35H jest wyjątkowym produktem spośród wszystkich propozycji tej marki - to jedyne oferowane przez firmę urządzenie 3w1. Co więcej, jako jedyny posiada Air Cleanliness, który monitoruje stężenie drobnych pyłów. Cechuje go dobry stosunek ceny do jakości i koszty eksploatacji utrzymane na możliwie niskim poziomie.

 

Urządzenie jest energooszczędne, a nawilżacz wyróżnia się sporą wydajnością. Wadą z pewnością pozostaje spora waga, ale na oczyszczacz posiada naprawdę wytrzymałe kółeczka. Niemiecka jakość wykonania zapewnia sporą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jak na tę moc i połączenie kilku funkcji w jednym sprzęcie, głośność pracy pozostaje na przyzwoitym poziomie. Klasyczny design wkomponuje się w każde wnętrze.

 

Zalety
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja plazmowa
Niewielkie zużycie energii
Stosunkowo opłacalne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Korzystna cena urządzenia 3w1
Wady
Brak aplikacji

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 35H

Zestaw filtrów do AP 35/35H

Zestaw filtrów

Filtr HEPA E12 i węglowy - do 24 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Filtr nawilżacza do IDEAL AP 35H

Mata ewaporacyjna

Filtr nawilżacza - 12-24 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 159,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.