22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 ProIDEAL AP 40 Pro widok frontIDEAL AP 40 Pro widok z tyłuIDEAL AP 40 Pro widok z tyłuIDEAL AP 40 Pro widok z tyłuIDEAL AP 40 PrIDEAL AP 40 Pro widok góraIDEAL AP 40 Pro przycisk do sterowaniaIDEAL AP 40 Pro przycisk włącz/wyłączIDEAL AP 40 Pro z dołuIDEAL AP 40 Pro przybliżenie na widok z dołuIDEAL AP 40 Pro blokada bezpieczeństwa filtraIDEAL AP 40 Pro wnętrzeIDEAL AP 40 Pro logoIDEAL AP 40 Pro informacja o sterowaniu szybkościąIDEAL AP 40 Pro filtr, góra oczyszczaczaIDEAL AP 40 Pro pokrowiec na filtrIDEAL AP 40 Pro pokrowiec na filtr, z bliskaIDEAL AP 40 Pro filtr z bliskaFiltr 360° w IDEAL AP 40 PROIDEAL AP 40 pilotIDEAL AP 40 Pro widok góraIDEAL AP 40 Pro widok z góry
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro

IDEAL AP 40 Pro

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 699,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 40 Pro

Cena: 2 699,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 55 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza17-62 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Niemiecka jakość

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Średnio

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL filtr 360°IDEAL AP 40 Pro swoją wyjątkową budowę i niewielkie wymiary zawdzięcza filtrowi hybrydowemu 360°, który ma kształt walca. Filtr klasy HEPA H14 gwarantuje niezwykle precyzyjne oczyszczanie, a wielka wydajność (przepływ powietrza 440 m3/h) pozwala używać go w pomieszczeniach do 55 m2. Urządzenie zadziwia cichą pracą (od 16,7 dB – mniej niż szept) oraz cieszy znikomym poborem energii (już od 5W!). Nienaganny wygląd sprawia, że doskonale wkomponuje się w każde pomieszczenie, a certyfikat ECARF gwarantuje znakomitą skuteczność w walce z alergenami wziewnymi!

 

IDEAL AP Pro na wirusy
sprawdź oświadczenie producenta

 

IDEAL AP 40 Pro polecany jest też do pomieszczeń medycznych, co potwierdza certyfikat Institut Schwarzkopf. Niewątpliwie bardzo mocną stroną produktu jest wykonanie i złożenie go w prawie 100% w Niemczech (jedynie czujnik PM2.5 jest produkcji japońskiej). Wysokiej klasy wentylator jest produkowany przez niemiecką firmę EBM Papst – pioniera w produkcji wentylatorów i silników do urządzeń stosowanych w domach oraz przemyśle. Poznaj bliżej ten wysoce skuteczny oczyszczacz klasy premium do walki z brudnym powietrzem.

 

Filtr 360° - prawie 100% skuteczności


 

IDEAL AP 40 Pro widok na górę

Filtr wyznacza wygląd urządzenia i gwarantuje czyste powietrze w blisko 100%. Kształt walca jest najbardziej optymalny do uzyskania dużego przepływu powietrza przy niskiej głośności. Został wyprodukowany przez firmę Fredenberg, która jest światowym liderem w produkcji filtrów powietrza.

 

Filtr jest połączeniem filtrów HEPA i węglowego. Zastosowany HEPA składa się z 5 warstw (technologia głębokiej kumulacji zanieczyszczeń), odpowiada klasie H14 i jest dostępny wyłącznie w serii IDEAL PRO. Węglowy odznacza się wielką powierzchnią aktywną aż 740000 m2 (zastosowano 370 gramów węgla). Żywotność filtra szacuje się na około 2 lata.

 

Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie filtra w specjalny chip z unikatowym kodem. Chip ten odpowiada za sparowanie z urządzeniem i dostarcza informacje oczyszczaczowi o jego stanie. Jeśli zostanie zużyty, to odpowiednia wiadomość zostanie zapisana w chipie, co uchroni nas przed przypadkowym użytkowaniem filtra po jego zużyciu. Nawet po przełożeniu filtra do innego urządzenia dowiemy się, że jest zużyty! Chip również odpowiada za bezpieczeństwo w użytkowaniu urządzenia. Urządzenie zatrzyma swoją pracę w przypadku zdemontowania filtra. Jeśli nieprawidłowo zostanie zamontowany filtr, to urządzenie się nie włączy.

 

Ciekawostką jest możliwość rozwinięcia filtra wstępnego i możliwość wykonania spersonalizowanego nadruku na nim. Możemy np. wydrukować logo swojej firmy, które będzie przyciągało uwagę w biurze.

 

Innowacyjne urządzenie, niemiecka perfekcja


 

Dzięki 5 poziomom ustawimy szybkość pracy wentylatora zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Świetnym rozwiązaniem w IDEAL AP 40 Pro jest dodatkowa możliwość ustawienia szybkości przepływu powietrza dla trybów średniego (90-139,5 m3/h) oraz wysokiego (130-238 m3/h). Tryb najniższy (nocny) jest idealny na noc, a najwyższy (turbo) pozwala na ekspresowe pozbycie się zanieczyszczeń. Warto wspomnieć o dodatkowym trybie automatycznym, który na podstawie odczytów z precyzyjnych czujników, dostosowuje szybkość pracy urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniu. Pierwszy czujnik wykrywa pyły (główny składnik smogu), a drugi czujnik gazów wykryje lotne związki organiczne, przykre zapachy, dym tytoniowy itp.

 

Wskaźnik jakości powietrza za pomocą 3-stopniowej skali kolorystycznej poinformuje o jakości powietrza. Czerwony oznacza zabrudzone, żółty umiarkowane, a zielony czyste powietrze.

 

IDEAL AP 40 certyfikat PZH

Ważną informacją jest taka, że oczyszczacz uzyskał atest PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, którym nie wszystkie urządzenia tego typu mogą się pochwalić. Świadczy on o tym, że urządzenie jest bezpieczne.

 

Dzięki wbudowanej funkcji Wi-Fi zyskujemy możliwość sterowania urządzeniem za pomocą telefonu, tabletu, smartfonu itp. Daje nam tę możliwość aplikacja 'IDEAL AIR PRO', która jest stale ulepszana i rozwijana. Blokada rodzicielska daje możliwość zabezpieczenia panelu przed niechcianymi zmianami w pracy urządzenia. Bardzo przydatny jest programator czasowy dający możliwość ustawienia włączenia oraz wyłączenia pracy oczyszczacza. Łatwy transport jest możliwy dzięki niskiej wadze (3,6 kg). Całość została zamknięta w wysokiej jakości plastykowej obudowie.

 

Dowód na świetną wydajność


 

Współczynnik oczyszczania jest to parametrem, który informuje o ilości wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę, jakie jest w stanie dokonać oczyszczacz. Jak widać na poniższej tabelce, Ideal AP 40 Pro doskonale sobie radzi również w pomieszczeniach o innych powierzchniach. Wysokość pomieszczenia to 2,5 m, a zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

440

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

11,7

8,8

7,0

5,9

5,3

4,4

3,9

3,6

3,2

2,9

2,5

2,2

2,0

1,8

1,6

 

 

Aplikacja IDEAL


 

IDEAL AIR PRO 40 zrzut z aplikacji IDEAL AIR PRO

Aplikacja mobilna pozwala na pełne sterowanie oczyszczaczem. Wystarczy jedynie urządzenie mobilne z zainstalowanym system Andorid 8.0, iOS 10.0, watchOS 3.1 lub nowszych wersji. Co więcej, dzięki IDEAL AIR PRO będziesz mógł sterować i kontrolować pracę urządzenia z dowolnego miejsca. Aplikacja daje możliwość:

 • włączania i wyłączania urządzenia
 • kontrolowania siły nadmuchu wentylatora
 • sprawdzenia jakości powietrza w pomieszczeniu
 • sprawdzenia poziomu zużycia filtra
 • ustawienie timera
 • włączanie trybu nocnego
 • włączanie trybu automatycznego
 • uruchamianie blokady rodzicielskiej
 • przeczytania instrukcji obsługi

 

Dzięki aplikacji będziesz mógł dokładnie zaprogramować timer np. określić dokładny czas pracy w trybie automatycznym, a następnie przejście do trybu nocnego. Pobierz aplikację IDEAL AIR PRO:

Aplikacja IDEAL AIR PRO Aplikacja IDEAL AIR PRO

 

3 stopnie filtracji


Filtracja 360° w IDEAL AP 40 PRO

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr HEPA H14: zatrzymuje pył zawieszony (PM10, PM2.5, PM0.3, PM0.1), pyłki oraz inne alergeny wziewne, wirusy i zarodniki pleśni.
  Zastosowany tutaj filtr należy do najlepszych na świecie pod względem wydajności i skuteczności oraz neutralizuje większość wirusów z powietrza. Seria PRO jest certyfikowana przez renomowany Instytut Schwarzkopf we współpracy z Mainfranken Institute of Hygiene, które dopuszczają ją do użytku w placówkach medycznych.

 • 3. Filtr węglowy: neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu oraz dym papierosowy, spaliny, opary chemiczne (np. formaldehyd, benzoapiren).

Funkcje dodatkowe


 • 5 poziomów prędkości wentylatora: (nocny, niski, średni, wysoki, turbo)

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola z każdego miejsca

 • Aplikacja mobilna: możliwość regulacji szybkości trybów (średni i wysoki)

 • Czujniki: pyłów i lotnych związków organicznych

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o zużyciu i zapisanie w chipie

 • Wskaźnik jakości powietrza: w przycisku włączenia/wyłączenia

 • Pilot zdalnego sterowania: dla maksymalnej wygody

 • Pokrowiec na filtr: tekstylna ochrona

IDEAL AP 40 Pro zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza IDEAL AP 40 Pro
kolor: biało-szary
wymiary: 398 × 255 × 298 mm
waga: 3,6 kg
pobór prądu/moc*: 5, 6, 7, 9, 75 W
przepływ powietrza*: 50-440 m3/h
CADR (pyły): 433 m3/h
CADR (formaldehyd): 163 m3/h
głośność*: 16.7, 18.5, 23.6, 33, 61.7 dB
zalecany dla powierzchni: do 55 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł

* 1,2,3,4,5 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

To mój trzeci oczyszczacz ale pierwszy tej marki i już nigdy nie kupię oczyszczacza innej marki - od teraz tylko ideal. To jest sprzęt z innej półki. Mały, lekki, mega cichy i bardzo wydajny.

Mariusz

1/5

Niestety po miesiącu normalnego użytkowania e domu jednorodzinnym w salonie z oczyszczaczy zaczął wydobywać się dziwny zapach (jakby pieczonego chleba). Nie wiemy co może być przyczyną i jak pozbyć się tego zapachu. Wielka szkoda, bo sporo pieniędzy wydane a w domu zamiast świeżości mamy niestety piekarnię.

Anna

4.3/5

na podstawie 8 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 40 Pro

IDEAL AP 40 Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Ideal AP 40 Pro

Ideal AP 40 Pro to mocniejszy brat modelu AP 30 Pro. Zadebiutował wraz z całą serią Pro w 2017 roku. Przeznaczony jest do nawet 55 m2 (CADR = 433 m3/h), co jest świetnym osiągnięciem w stosunku do niewielkich rozmiarów i klasy filtracji na poziomie HEPA14. W zestawie otrzymujemy również pilot sterowania oraz dodatkowy filtr wstępny, którego można prać.

 

Wygląd zewnętrzny

Ideal AP 40 Pro można podzielić na dwa segmenty. Pierwszy to filtr, który jest równocześnie podstawką. Drugi moduł to wentylator i silnik wykonane przez znaną firmę EBMPapst. Wykonanie urządzenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie elementy są produkowane w Niemczech (wyjątkiem jest czujnik pyłów japońskiej marki Sharp). Zanieczyszczone powietrze dostaje się do środka na całej powierzchni filtra 360°. Oczyszczacz powietrza ma masę zaledwie 3,6 kg, więc brak kółeczek transportowych i uchwytów do przenoszenia jest uzasadniony.

 

Funkcje

Oczyszczacze Ideal skupiają swoje działanie wyłącznie na oczyszczaniu powietrza. Przepływ powietrza wynosi tutaj 440 m3/h, a współczynnik CADR to 433 m3/h.

 

Wydajność IDEAL AP 40 Pro

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

50-440 (433 CADR) m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni.

Powierzchnia działania

55 m2

Głośność

16,7/18,5/23,6/33/61,7 dB

Bardzo cichy oczyszczacz w trybie nocnym, w trybie Turbo dość głośny, w tym trybie najważniejsza jest wydajność. Poziom głośności trybu średniego i wysokiego zmienia się wraz ze zmianą przepływu powietrza*.

Zużycie energii

6,5/14/33 W

Niskie zapotrzebowanie na energię.

*Urządzenie pozwala na dostosowanie przepływu powietrza w trybie średnim (zakres 90-139,5 m3/h) i wysokim (zakres 130-238 m3/h).

 

IDEAL AP 40 PRO czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 2 czujniki:

 1. Czujnik pyłów zawieszonych
 2. Czujnik lotnych związków organicznych (LZO)

Działanie trybu automatycznego oparte jest o pomiar z czujników pyłów i LZO. Wskaźnik jakości powietrza prezentuje wyniki za pomocą 3 kolorów (podświetlany guzik w zalezności od stanu powietrza, niebieski - dobry, czerwony - zły).  Zastosowany czujnik japońskiej marki Sharp wymaga auto kalibracja w czystym powietrzu po każdym podłączeniu do prądu. Jest to mało praktyczne, większość użytkowników dowiaduje się o tym, dopiero gdy zauważają bardzo słabą wykrywalność PM2.5 i PM10. Ideal zastosował własne oprogramowanie w czujniku, które działa lepiej niż w przypadku oryginału. W przypadku zmian na poziomie niskich stężęń pyłów PM2.5, dokładniejsze są zewnętrzne mierniki PM2.5.

 

Pracę oczyszczacza można kontrolować za pomocą przycisku na obudowie (do wyboru jeden z 5 trybów pracy) lub za pomocą aplikacji Ideal Air Pro. Aplikacja pozwala na kontrolę pracy urządzenia, będąc tylko w zasięgu sieci Wi-Fi, do której jest podłączony oczyszczacz. Dodatkowo do dyspozycji jest pilot na podczerwień, jeżeli ktoś nie chce korzystać z aplikacji Wi-Fi.

 

Filtry w oczyszczaczu IDEAL AP 40 PRO

Oczyszczacz jest wyposażony w 4 filtry:

 • Filtr materiałowy – zatrzymuje największe zanieczyszczenia takie jak kurz, sierść i włosy. Pełni funkcję dodatkowego filtra wstępnego. Można go prać, co pozytywnie wpływa na utrzymanie filtra w dobrym stanie.
 • Filtr wstępny – zewnętrza siateczka na filtrze. Podobnie jak filtr materiałowy zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Ze względu na filtr materiałowy, zmniejszyła się jego funkcja wstępnego oczyszczania powietrza.
 • Filtr HEPA H14 o dokładności 99,998% zbudowanego na specjalnego zamówienie przez firmę Fredenberg.
 • Węgiel aktywny o masie ok. 370g.

 

4 stopnie filtracji w IDEAL AP 40 PRO
4 stopnie filtracji w IDEAL AP 40 PRO

 

Filtr jest szczególny także ze względu na zastosowanie wielowarstwowej konstrukcji. Dzięki niemu urządzenie jest ciche, a przepływ powietrza wysoki. Wyposażenie czujnika w moduł RFID pozwala na zapisywanie jego aktualnego stanu zużycia. Gdy wskazania pokażą „0”, filtr nie uruchomi się w żadnym innym oczyszczaczu. Model AP40 Pro i AP30 Pro mają taki sam filtr. Standaryzacja filtrów zazwyczaj pozytywnie wpływa na ich dostępność w przyszłości.

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr 360°

do 2 lat

499 zł

Roczny koszt eksploatacji

250 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Pilot na podczerwień
 • Dodatkowy filtr wstępny

 

Podsumowanie

Ideal AP 40 Pro to kompaktowe urządzenie z jednym z najlepszych systemów filtracji na rynku. Dodatkowy filtr wstępny skuteczniej zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Możliwość uprania filtra sprawia, że oczyszczacz zawsze wygląda estetycznie.

 

Szkoda, że producent nie zastosował laserowego miernika PM2.5 i sterowania online bez konieczności pozostania w obrębie sieci Wi-Fi. Kolorowe filtry wstępne pozwalają spersonalizować produkt, wskaźniki zużycia przypominają o konieczności wymiany filtrów. Kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że nie rzuca się w oczy i idealnie wkomponuje się w każde wnętrze.

 

 

Zalety
Głośność
Najlepszy filtr H14
Niemieckie wykonanie, niewielkie rozmiary i masa
Aplikacja mobilna
Regulacja przepływu powietrza na średnich i wysokich obrotach
Wskaźnik zużycia filtrów
Dodatkowy bardzo skuteczny filtr wstępny, który można wyprać
Pilot na podczerwień
Wady
Konieczność kalibracji czujnika

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 40 Pro

Filtr 360° do IDEAL AP 30 / 40 Pro

Filtr 360°

Zintegrowany filtr wstępny, HEPA i węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Pokrowiec dekoracyjny IDEAL ze wzorem

Cena: od 99,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.