Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 ProIDEAL AP 40 Pro widok frontIDEAL AP 40 Pro widok z tyłuIDEAL AP 40 Pro widok z tyłuIDEAL AP 40 Pro widok z tyłuIDEAL AP 40 PrIDEAL AP 40 Pro widok góraIDEAL AP 40 Pro przycisk do sterowaniaIDEAL AP 40 Pro przycisk włącz/wyłączIDEAL AP 40 Pro z dołuIDEAL AP 40 Pro przybliżenie na widok z dołuIDEAL AP 40 Pro blokada bezpieczeństwa filtraIDEAL AP 40 Pro wnętrzeIDEAL AP 40 Pro logoIDEAL AP 40 Pro informacja o sterowaniu szybkościąIDEAL AP 40 Pro filtr, góra oczyszczaczaIDEAL AP 40 Pro pokrowiec na filtrIDEAL AP 40 Pro pokrowiec na filtr, z bliskaIDEAL AP 40 Pro filtr z bliskaFiltr 360° w IDEAL AP 40 PROIDEAL AP 40 pilotIDEAL AP 40 Pro widok góraIDEAL AP 40 Pro widok z góry
Oczyszczacz powietrza IDEAL AP 40 Pro

IDEAL AP 40 Pro

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 699,00 zł

Oczyszczacz powietrza

IDEAL AP 40 Pro

Cena: 2 699,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 55 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza17-62 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Niemiecka jakość

Gwarancja:3 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

IDEAL filtr 360°IDEAL AP 40 Pro swoją wyjątkową budowę i niewielkie wymiary zawdzięcza filtrowi hybrydowemu 360°, który ma kształt walca. Filtr klasy HEPA H14 gwarantuje niezwykle precyzyjne oczyszczanie, a wielka wydajność (przepływ powietrza 440 m3/h) pozwala używać go w pomieszczeniach do 55 m2. Urządzenie zadziwia cichą pracą (od 16,7 dB – mniej niż szept) oraz cieszy znikomym poborem energii (już od 5W!). Nienaganny wygląd sprawia, że doskonale wkomponuje się w każde pomieszczenie, a certyfikat ECARF gwarantuje znakomitą skuteczność w walce z alergenami wziewnymi!

 

IDEAL AP Pro na wirusy
sprawdź oświadczenie producenta

 

IDEAL AP 40 Pro polecany jest też do pomieszczeń medycznych, co potwierdza certyfikat Institut Schwarzkopf. Niewątpliwie bardzo mocną stroną produktu jest wykonanie i złożenie go w prawie 100% w Niemczech (jedynie czujnik PM2.5 jest produkcji japońskiej). Wysokiej klasy wentylator jest produkowany przez niemiecką firmę EBM Papst – pioniera w produkcji wentylatorów i silników do urządzeń stosowanych w domach oraz przemyśle. Poznaj bliżej ten wysoce skuteczny oczyszczacz klasy premium do walki z brudnym powietrzem.

 

Filtr 360° - prawie 100% skuteczności


 

IDEAL AP 40 Pro widok na górę

Filtr wyznacza wygląd urządzenia i gwarantuje czyste powietrze w blisko 100%. Kształt walca jest najbardziej optymalny do uzyskania dużego przepływu powietrza przy niskiej głośności. Został wyprodukowany przez firmę Fredenberg, która jest światowym liderem w produkcji filtrów powietrza.

 

Filtr jest połączeniem filtrów HEPA i węglowego. Zastosowany HEPA składa się z 5 warstw (technologia głębokiej kumulacji zanieczyszczeń), odpowiada klasie H14 i jest dostępny wyłącznie w serii IDEAL PRO. Węglowy odznacza się wielką powierzchnią aktywną aż 740000 m2 (zastosowano 370 gramów węgla). Żywotność filtra szacuje się na około 2 lata.

 

Dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie filtra w specjalny chip z unikatowym kodem. Chip ten odpowiada za sparowanie z urządzeniem i dostarcza informacje oczyszczaczowi o jego stanie. Jeśli zostanie zużyty, to odpowiednia wiadomość zostanie zapisana w chipie, co uchroni nas przed przypadkowym użytkowaniem filtra po jego zużyciu. Nawet po przełożeniu filtra do innego urządzenia dowiemy się, że jest zużyty! Chip również odpowiada za bezpieczeństwo w użytkowaniu urządzenia. Urządzenie zatrzyma swoją pracę w przypadku zdemontowania filtra. Jeśli nieprawidłowo zostanie zamontowany filtr, to urządzenie się nie włączy.

 

Ciekawostką jest możliwość rozwinięcia filtra wstępnego i możliwość wykonania spersonalizowanego nadruku na nim. Możemy np. wydrukować logo swojej firmy, które będzie przyciągało uwagę w biurze.

 

Innowacyjne urządzenie, niemiecka perfekcja


 

Dzięki 5 poziomom ustawimy szybkość pracy wentylatora zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Świetnym rozwiązaniem w IDEAL AP 40 Pro jest dodatkowa możliwość ustawienia szybkości przepływu powietrza dla trybów średniego (90-139,5 m3/h) oraz wysokiego (130-238 m3/h). Tryb najniższy (nocny) jest idealny na noc, a najwyższy (turbo) pozwala na ekspresowe pozbycie się zanieczyszczeń. Warto wspomnieć o dodatkowym trybie automatycznym, który na podstawie odczytów z precyzyjnych czujników, dostosowuje szybkość pracy urządzenia do aktualnych warunków w pomieszczeniu. Pierwszy czujnik wykrywa pyły (główny składnik smogu), a drugi czujnik gazów wykryje lotne związki organiczne, przykre zapachy, dym tytoniowy itp.

 

Wskaźnik jakości powietrza za pomocą 3-stopniowej skali kolorystycznej poinformuje o jakości powietrza. Czerwony oznacza zabrudzone, żółty umiarkowane, a zielony czyste powietrze.

 

IDEAL AP 40 certyfikat PZH

Ważną informacją jest taka, że oczyszczacz uzyskał atest PZH Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, którym nie wszystkie urządzenia tego typu mogą się pochwalić. Świadczy on o tym, że urządzenie jest bezpieczne.

 

Dzięki wbudowanej funkcji Wi-Fi zyskujemy możliwość sterowania urządzeniem za pomocą telefonu, tabletu, smartfonu itp. Daje nam tę możliwość aplikacja 'IDEAL AIR PRO', która jest stale ulepszana i rozwijana. Blokada rodzicielska daje możliwość zabezpieczenia panelu przed niechcianymi zmianami w pracy urządzenia. Bardzo przydatny jest programator czasowy dający możliwość ustawienia włączenia oraz wyłączenia pracy oczyszczacza. Łatwy transport jest możliwy dzięki niskiej wadze (3,6 kg). Całość została zamknięta w wysokiej jakości plastykowej obudowie.

 

Dowód na świetną wydajność


 

Współczynnik oczyszczania jest to parametrem, który informuje o ilości wymian/przefiltrowania powietrza na godzinę, jakie jest w stanie dokonać oczyszczacz. Jak widać na poniższej tabelce, Ideal AP 40 Pro doskonale sobie radzi również w pomieszczeniach o innych powierzchniach. Wysokość pomieszczenia to 2,5 m, a zielonym kolorem oznaczony został zakres optymalnej pracy dla powierzchni.

 

Przepływ powietrza (m3/h)

Powierzchnia pomieszczenia (m2) / Ilość wymian powietrza

440

15

20

25

30

35

40

45

50

55

60

70

80

90

100

110

11,7

8,8

7,0

5,9

5,3

4,4

3,9

3,6

3,2

2,9

2,5

2,2

2,0

1,8

1,6

 

 

Aplikacja IDEAL


 

IDEAL AIR PRO 40 zrzut z aplikacji IDEAL AIR PRO

Aplikacja mobilna pozwala na pełne sterowanie oczyszczaczem. Wystarczy jedynie urządzenie mobilne z zainstalowanym system Andorid 8.0, iOS 10.0, watchOS 3.1 lub nowszych wersji. Co więcej, dzięki IDEAL AIR PRO będziesz mógł sterować i kontrolować pracę urządzenia z dowolnego miejsca. Aplikacja daje możliwość:

 • włączania i wyłączania urządzenia
 • kontrolowania siły nadmuchu wentylatora
 • sprawdzenia jakości powietrza w pomieszczeniu
 • sprawdzenia poziomu zużycia filtra
 • ustawienie timera
 • włączanie trybu nocnego
 • włączanie trybu automatycznego
 • uruchamianie blokady rodzicielskiej
 • przeczytania instrukcji obsługi

 

Dzięki aplikacji będziesz mógł dokładnie zaprogramować timer np. określić dokładny czas pracy w trybie automatycznym, a następnie przejście do trybu nocnego. Pobierz aplikację IDEAL AIR PRO:

Aplikacja IDEAL AIR PRO Aplikacja IDEAL AIR PRO

 

3 stopnie filtracji


Filtracja 360° w IDEAL AP 40 PRO

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.), a tym samym zwiększa żywotność filtra HEPA.

 • 2. Filtr HEPA H14: zatrzymuje pył zawieszony (PM10, PM2.5, PM0.3, PM0.1), pyłki oraz inne alergeny wziewne, wirusy i zarodniki pleśni.
  Zastosowany tutaj filtr należy do najlepszych na świecie pod względem wydajności i skuteczności oraz neutralizuje większość wirusów z powietrza. Seria PRO jest certyfikowana przez renomowany Instytut Schwarzkopf we współpracy z Mainfranken Institute of Hygiene, które dopuszczają ją do użytku w placówkach medycznych.

 • 3. Filtr węglowy: neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu oraz dym papierosowy, spaliny, opary chemiczne (np. formaldehyd, benzoapiren).

Funkcje dodatkowe


 • 5 poziomów prędkości wentylatora: (nocny, niski, średni, wysoki, turbo)

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola z każdego miejsca

 • Aplikacja mobilna: możliwość regulacji szybkości trybów (średni i wysoki)

 • Czujniki: pyłów i lotnych związków organicznych

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o zużyciu i zapisanie w chipie

 • Wskaźnik jakości powietrza: w przycisku włączenia/wyłączenia

 • Pilot zdalnego sterowania: dla maksymalnej wygody

 • Pokrowiec na filtr: tekstylna ochrona

IDEAL AP 40 Pro zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza IDEAL AP 40 Pro
kolor: biało-szary
wymiary: 398 × 255 × 298 mm
waga: 3,6 kg
pobór prądu/moc*: 5, 6, 7, 9, 75 W
przepływ powietrza*: 50-440 m3/h
CADR (pyły): 433 m3/h
CADR (formaldehyd): 163 m3/h
głośność*: 16.7, 18.5, 23.6, 33, 61.7 dB
zalecany dla powierzchni: do 55 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł

* 1,2,3,4,5 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

Bardzo dobrze się sprawdza. Miła, sprawna obsługa sklepu, szybka dostawa.

Ewa

4/5

Kupiony wczoraj, po tym jak kolejno dziecko i żona zapadły na zapalenie płuc (moi sąsiedzi grzeją się piecami opalanymi mielonymi oponami i plastikiem, straży miejskiej to nie interesuje - 'drzwi zamknięte' w odpowiedzi na monit). Wykonanie proste jak budowa cepa i niewielkie rozmiary to jego plus. W trybie turbo ruch powietrza wyczuwalny nawet w sąsiednim pomieszczeniu. Po dobie pracy w trybie 'automat' powietrze w domu jakby inne, czystsze i bardziej 'przejrzyste', choć trudno to bardziej racjonalnie sprecyzować, mimo że wskaźnik zanieczyszczenia od początku zielony (akurat jest ciepło i sąsiedzi mniej dokazują). Mam nadzieję, że posłuży mi długo. Niestety zgrzytem jest fakt, że w fabrycznie zapakowanym pudle uszkodzony jest filtr wstępny - drobne rozerwanie siatki na długości 1 cm (za to 1 gwiazdka mniej). Przy urządzeniach tej klasy i ceny nie powinno to mieć miejsca. Na szczęście zamiennik to circa 100 zł więc jakoś to przeboleję.

Dominik

4.7/5

na podstawie 6 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

IDEAL AP 40 Pro

IDEAL AP 40 Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza IDEAL AP 40 Pro

Filtr 360° do IDEAL AP 30 / 40 Pro

Filtr 360°

Zintegrowany filtr wstępny, HEPA i węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Pokrowiec dekoracyjny IDEAL ze wzorem

Cena: od 99,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.