22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA500+
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA500+LIFAair LA500+ ze stacją LAM01LIFAair LA500+ z akcesoriamiLIFAair LA500+ bez stacjiLIFAair LA500+ widok frontowyLIFAair LA500+ górna część oczyszczaczaLIFAair LA500+ filtr HEPA E12LIFAair LA500+ moduł filtra węglowegoLIFAair LA500+ moduł filtra węglowegoLIFAair LA500+ widok z góry, wywiew powietrzaLIFAair LA500+ obsługa panelu sterowaniaLIFAair LA500+ zbliżenie na obudowę, dziurki przez które zasysane jest powietrzeLIFAair LA500+ logo producentaLIFAair LA500+ nalepka FinlandLIFAair LA500+ widok od spoduLIFAair LA500+ wszystkie filtry wewnątrzLIFAair LA500+ widok na filtry w urządzeniuLIFAair LA500+ widok na filtry w urządzeniuLIFAair LA500+ widok na filtry w urządzeniuLIFAair LA500+ widok na filtry w urządzeniuLIFAair LA500+ zbliżenie na filtr HEPALIFAair LA500+ zbliżenie na filtr węglowyLIFAair LA500+ zbliżenie na filtr węglowyLIFAsmart LAM01 - ustawieniaLIFAsmart LAM01 - wskazywanie poziomu wilgotnościLIFAsmart LAM01 - wskazywanie poziomu temperaturyLIFAsmart LAM01 - wskazywanie poziomu pyłów PM2.5LIFAsmart LAM01 - wskazywanie poziomu pyłów PM10LIFAsmart LAM01 - wskazywanie poziomu dwutlenku węglaLIFAsmart LAM01 - parowanie z siecią Wi-FiLIFAsmart LAM01 - procentowe wskazywanie poziomu żywotności filtrówLIFAsmart LAM01 - konfiguracja sieciLIFAsmart LAM01 - ustawienie godzinyLIFAsmart LAM01 - funkcja zegaraLIFAair LA500+ aranżacja oczyszczaczaLIFAair LA500+ aranżacja oczyszczaczaAranżacja oczyszczacza LIFAair LA500+LIFAair LA500+ wyciągany moduł filtra węglowegoLIFAair LA500+ zmiana szybkości pracyZrzut z aplikacji LIFAair - wskazywanie jakości powietrzaZrzut z aplikacji LIFAair - wskazywanie zużycia filtrówZrzut z aplikacji LIFAair - o firmieZrzut z aplikacji LIFAair - lista urządzeń
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA500+

LIFAair LA500+

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA500+

Cena: 3 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 54 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-52 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Fińska perfekcja

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair LA500+ z unikalną stacją pomiarowąLIFAair LA500+ to fińska perfekcja łącząca niebywały design i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Oczyszczacz powietrza osiąga naprawdę sporą wydajność (CADR dla pyłów wynosi aż 450 m3/h!), co przekłada się na skuteczne oczyszczenie powierzchni do 54 m2 w zaledwie 18 minut. Bezszczotkowy silnik prądu stałego zastosowany w urządzeniu gwarantuje energooszczędną i cichą pracę (od 20 dB) na lata.

 

W zestawie znajduje się stacja kontrolno-pomiarowa z kolorowym wyświetlaczem, która staje się źródłem wiedzy na temat jakości powietrza i umożliwia sterowanie urządzeniem. Posiada niezwykle precyzyjne czujniki PM2.5 i CO2, dzięki którym możliwa jest praca automatyczna - oczyszczacze LIFAair reagują już przy PM2.5 na poziomie 12 µg/m3. Zyskujesz pewność czystego powietrza w swoim domu.

 

Pomiar CO2, który oferuje oczyszczacz LIFAair ze stacją, to dodatkowe zabezpieczenie w przypadku niesprawnej wentylacji. Dwutlenek węgla może wpływać negatywnie na koncentrację i spowalniać rozwój intelektualny dzieci. Ważna jest więc nie tylko ochrona przed smogiem czy alergenami, ale również gazami zbierającymi się w naszych domach. Ogromną zaletą fińskiego urządzenia jest szczelność systemu filtracyjnego. Producent zadbał o idealnie dopasowanie części i postawił na dodatkowe gumowe uszczelki, dzięki czemu powietrze jest niemal całkowicie oczyszczone.

 

Należy podkreślić, że nowy oczyszczacz powietrza posiada zdolność usuwania naprawdę małych zanieczyszczeń. Wydajny filtr HEPA zatrzymuje co najmniej 99,5% mikrozanieczyszczeń o wielkości zaledwie 0,003 µm. LIFAair LA500+ usuwa w twoim otoczeniu prawie wszystkie wirusy, bakterie (99,99%) i pyły PM2.5 (99,99% w ciągu 30 minut). Badania Ghoung Zhou Institute of Microbiology dowiodły, że filtr LIFAair może wyłapać nawet 99,99% wirusów H1N1 o wielkości 80-120nm. Tymczasem koronawirus osiąga wielkość 90-140nm, czyli bliską H1N1.

 

Oczyszczacze LIFAair na wirusy

 

W pełni oczyszczone powietrze


 

LIFAair LA500+ widok front

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA500 to przygotowany ze szczególną starannością system filtracyjny. Jego doskonała konstrukcja to połączenie precyzyjnego spasowania zapewniającego szczelność oraz niezwykle pojemne filtry. Pozwala to na niemal w 100% oczyszczone powietrze. W skład systemu filtracyjnego wchodzą:

 • filtr wstępny, czyli trwała siateczka wykonana z tworzywa sztucznego, którą znajdziesz na modułach węglowych,
 • moduł zawierający aż 3500 g węgla aktywnego o żywotności sięgającej nawet 5 lat,
 • filtr HEPA E12 o powierzchni 4,6 m2, który warto wymieniać co ok. 2 lata.

 

Okazuje się, że nowe oczyszczacze LIFAair LA500+ osiągnęły najwyższy poziom w teście pojemnościowym, który został przeprowadzony przez Laboratorium Narodowe (P4/F4). Urządzenia cechuje ponadprzeciętnie wysoka zdolność do akumulowania zanieczyszczeń przypadających na 1 m2 HEPA czy 1 g węgla aktywnego.

 

Elegancja i niezawodność


 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA500plus wyróżnia wyjątkowy projekt. Solidna stalowa obudowa z setkami mikrootworów to nie tylko ponadczasowy minimalizm, ale także niebywała odporność na uszkodzenia. Przyciągająca wzrok kratka wywiewu to wyraźna inspiracja łopatkami silników odrzutowych. Całość otrzymała wyróżnienie RedDot Desgn 2017, co potwierdza uznanie krytyków z całego świata. Zastosowany w urządzeniu bezszczotkowy silnik prądu stałego wyprodukowany przez firmę NIDEC zapewnia niezwykle wydajne, ale i ciche działanie.

 

Oczyszczacz LIFAair LA500 wyróżnia również nietypowe sterowanie. Prędkość pracy wentylatora można kontrolować poprzez gładzenie górnej krawędzi obudowy. Wyróżnikiem urządzenia jest bezstopniowa regulacja obrotów na aż 20 poziomach dostępnych zarówno w trybach automatycznych, jak i manualnym.

 

Wygodę sterowania oczyszczaczem wyraźnie podnosi również zaoferowana przez producenta bezpłatna aplikacja mobilna, którą trzeba sparować ze stacją LAM01a. Z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego zyskujemy w ten sposób dostęp do zmiany wszystkich ustawień oraz danych pochodzących z precyzyjnych czujników. Daje możliwość sterowania wieloma zestawami oczyszczacz-stacja w tym samym czasie.

 

Wyjątkowa stacja pomiarowa LIFAsmart


 

LIFAair LA500 + stacja LAM01a

Oczyszczacz LIFAair wyróżnia unikatowy design, w którym nie znajdziesz wyświetlacza. Na przednim panelu, tuż pod logiem producenta, znajduje się wyłącznie dioda LED, która informuje o bieżącym trybie pracy. Pełną kontrolę nad ustawieniami zapewnia inteligentna stacja kontrolno-pomiarowa LIFAsmart LAM01a. Na kolorowym wyświetlaczu znajdziesz intuicyjne menu, które pozwala uruchomić dowolną opcję. Urządzenie obsługiwane jest w języku angielskim.

 

Stacja pomiarowa LIFAsmart to nie tylko dostęp do pełnej kontroli pracy oczyszczacza. Staje się przede wszystkim źródłem wiedzy na temat jakości powietrza w pomieszczeniu. Zestaw zapewnia 4 precyzyjne czujniki (2 w stacji i 2 w oczyszczaczu):

 • laserowy czujnik PM2.5 i PM10 mierzący cząsteczki w zakresie 0,3-10 µm, które mogą przenikać do układu oddechowego i stać się przyczyną wielu chorób,
 • czujnik CO2, który pomaga uchronić się przed pogorszonym samopoczuciem czy gorszym snem wynikającym z wysokiego stężenia dwutlenku węgla,
 • czujnik wilgotności na bieżąco monitorujący poziom wilgotności względnej odpowiadającej za m.in. dobry stan oczu,
 • czujnik temperatury.

 

Wbudowane czujniki zostały wyprodukowane przez USA i Japonię - wyróżniają się niezwykle precyzyjną reakcją na jakość powietrza. Umożliwiają pracę automatyczną urządzenia, które dzięki pozyskanym danym dostosowuje prędkość wentylatora do poziomu zanieczyszczeń. Dzięki automatycznej pracy zyskujemy czyste powietrze, dłuższą żywotność filtra i możliwie jak najcichsze działanie. Zdefiniowany przez producenta poziom groźnych zanieczyszczeń od od 12 µg/m3 oznacza, że oczyszczacz powietrza LIFAair LA500+ niezwykle szybko reaguje na zanieczyszczenia.

 

Warto wiedzieć, że stacja LIFAsmart LAM01aa informuje również o procentowym zużyciu filtrów. Działa w oparciu o specjalnie przygotowany algorytm, który uwzględnia zarówno historię pracy oczyszczacza, jak i jakość powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu nigdy nie przegapisz momentu wymiany. Dodatkiem jest wbudowana bateria litowa, dzięki której urządzenie może być przez krótszy czas niezależnym miernikiem jakości powietrza także poza domem.

 

Skuteczna walka z alergenami


 

Oczyszczacz LIFAair LA500+ wyróżnia perfekcyjne spasowanie filtrów, dzięki któremu możliwe jest zatrzymanie niemal wszystkich zanieczyszczeń. Urządzenie z powodzeniem usuwa niemal 100% alergenów wziewnych, które odpowiadają za nieprzyjemne problemy skórne oraz schorzenia ze strony układu oddechowego.

 

Oczyszczacze LIFAair na alergię

 

Aplikacja LIFAair


 

LIFAair LA500+ zrzut z aplikacji LIFAair

Fiński producent zwraca uwagę na detale nie tylko w samym projekcie, ale również w zapewnieniu wygody użytkownikom. Dlatego dostępna jest darmowa aplikacja LIFAair, dzięki której oczyszczacz powietrza LIFAair LA500+ może być sterowany z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego. Daje możliwość równoległego kontrolowania nawet kilku zestawów oczyszczacz-stacja, a chmura LIFAair sprawia, że nie potrzebujesz stałego adresu IP do połączenia.

 

Aplikacja LIFAair pozwala:

 • kontrolować jakość powietrza,
 • sprawdzać poziom pyłów PM2.5 w µg/m3,
 • odczytać poziom wilgotności względnej,
 • odczytać poziom temperatury w pomieszczeniu,
 • uruchomić lub wyłączyć oczyszczacz,
 • ustawić tryb pracy,
 • sprawdzić poziom zużycia filtrów,
 • poznać informacje o firmie.

 

Tutaj pobierzesz aplikację LIFAair:

Aplikacja LIFAair Aplikacja LIFAair

 

3 stopnie filtracji


LIFAair LA500+ filtry

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia - kurz, włosy, sierść, okruchy.

 • 2. Filtr HEPA E12: zatrzymuje niemal 100% mikroskopijnych zanieczyszczeń, w tym m.in. pyły PM2.5 i PM10 wnikające do krwiobiegu, wirusy, bakterie, pleśń, zarodniki grzybów czy odchody roztoczy.

 • 3. Filtr węglowy: pochłania niebezpieczne związki lotne i gazy (m.in. benzen, benzo(a)piren, formaldehyd, ksylen), neutralizuje zapachy.

Funkcje dodatkowe


 • Stacja pomiarowa: mierzenie jakości powietrza i sterowanie urządzeniem

 • Łączność Bluetooth: stabilna komunikacja oczyszczacz-stacja

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola powietrza wszędzie

 • Żyroskop: automatyczne wyłączenie w przypadku przechylenia

 • Blokada rodzicielska: ignorowanie regulacji z poziomu oczyszczacza

 • Panel dotykowy: sterowanie oczyszczaczem przy braku stacji

 • 4 precyzyjne czujniki: dokładny pomiar jakości powietrza

 • Pomiar zużycia filtrów: procentowy stopień zużycia filtrów

 • Unikalny filtr: długa żywotność i całkowite oczyszczenie powietrza

 • Oryginalny projekt: oszczędność miejsca i atrakcyjny wygląd

 • 20 szybkości wentylatora: ustawianych dotykiem

 • Dwa tryby automatyczne: Smart i Night

 • Testing Mode: ciągłe monitorowanie jakości powietrza w okresie 5 minut

 • Tryb Turbo: ekspresowe pozbycie się zanieczyszczeń

LIFAair LA500+
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LA500+
kolor: biały
wymiary: 800×300×300 mm
waga: 14,6 kg
pobór prądu/moc*: 1-60 W
CADR (pyły)*: 139-450 m3/h
CADR (formaldehyd)*: do 240 m3/h
głośność*: 20-52 dB
maksymalna moc akustyczna: 63 dB(A)
długość przewodu zasilającego: 3 m
zalecany dla powierzchni: do 54 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 4,6 (2,3×2) m2
ilość węgla aktywnego: 3500 (1750×2) g
szacunkowy roczny koszt: 300 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

Zmiana języka w stacji LIFAair


 

Domyślnym językiem w stacji LAM01a jest język chiński. Poniższy filmik przedstawia instrukcję zmiany na język angielski.

 

Oceny i opinie

5/5

La500 posiadam od kilku dni więc zbyt krótko aby go dokładnie ocenić. Jedno jest zastanawiające , że powietrze w domu bez włączonego oczyszczacza jest w parametrach 5-12 pm2,5 a CO2 około 1000 więc w bardzo dobrych normach. Zobaczymy jak jakość powietrza pogorszy się na zewnątrz bo jak na razie pogodzie towarzyszy wiatr i rozgania pyłki pm2,5 i wynosi około 10 pm2,5. W takich warunkach oczyszczacz praktycznie wyłączony i nie jest potrzebny. To co zaobserwowałem to przy gotowaniu jakość powietrza spada ale na pewno nie jest to spowodowane zła jakością powietrza na zewnątrz. Do samego oczyszczacza to niesamowity kombajn z dużą mocą niesamowicie wydajnym czujnikiem pm2,5 pm10 i CO2, który nie jest zintegrowany co daje przewagę nad konkurencją i odpowiedni pomiar. To co bym poprawił to: - urządzenie po wyłączeniu przechodzi w ciągu 15 min w stan uśpienia i później nie można włączyć go zdalnie tylko za pomocą kontrolera. - brak możliwości ustawienia własnych godzin w trybie nocnym

Arkadiusz

5/5

Produkt spełnia nasze oczekiwania, oczyszcza powietrze z nadmiaru pyłów PM2,5; PM10 oraz innymi szkodliwych składników. Jest przy tym bardzo cichy, posiada kolorowy wyświetlacz z aktualnym stanem powietrza w mieszkaniu. Aplikacja LIFAair pozwala sterować zdalnie oczyszczaczem. Polecam LIFAair LA500

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA500+

LIFAair LA500+

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LA500+

LA22HEPA - Filtr HEPA12 do LA502

LA22HEPA

Filtr HEPA12 (komplet: 2 moduły) — do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

LA32AC - Filtr węglowy do LA502

LA32AC

Filtr węglowo-zeolitowy (komplet: 2 moduły) — do 5 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 699,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.