22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz samochodowy LIFAair LAC90
Oczyszczacz samochodowy LIFAair LAC90LIFAair LAC90 widok z bokuLIFAair LAC90 widok z tyłuLIFAair LAC90 widok na wywiew powietrzaLIFAair LAC90 z filtrami w środkuLIFAair LAC90 z wyciągniętymi filtramiLIFAair LAC90 z wtyczkąFiltr do oczyszczacza LIFAair LAC90LIFAair LAC90 aranżacjaLIFAair LAC90 aranżacjaLIFAair LAC90 aranżacjaLIFAair LAC90 aranżacja
Oczyszczacz samochodowy LIFAair LAC90

LIFAair LAC90

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 299,00 zł

Samochodowy oczyszczacz powietrza

LIFAair LAC90

Cena: 1 299,00 zł

 • Zalecana kubatura pomieszczeniado 9 m3
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-46 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Oczyszczacz z trybem auto

Fińska perfekcja

Gwarancja:4 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair LAC90 poziom CADRLIFAair LAC90 jest samochodowym oczyszczaczem powietrza, który dzięki wysokiemu poziomowi CADR 90 m3/h oczyści powietrze w twoim aucie już w zaledwie 6 minut. Specjalnej konstrukcji dwa wentylatory oraz dwa filtry o dużej pojemności zapewniają szybkie i sprawne działanie. Banalnie prosty montaż za nagłówkiem przedniego siedzenia, który nie przeszkadza w żaden sposób kierowcy, gwarantuje bezpieczne prowadzenie auta.

 

Oczyszczacz powietrza do samochodu


 

LIFAair LAC90 z wyciągniętym i filtrami

Samochodowy oczyszczacz powietrza LIFAair LAC90 posiada czterokierunkowy wylot powietrza umiejscowiony z każdego boku urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu czyste powietrze jest dostarczane na tylne siedzenia, w którym z reguły znajduje się najbardziej zanieczyszczone powietrze.

 

Brudne powietrze zostaje zassane przez przedni panel, który jest zarazem filtrem wstępnym wyłapującym większe zanieczyszczenia. Przedłuża on również żywotność dwóch filtrów dwuwarstwowych, które są połączeniem filtra HEPA oraz węglowego. Filtr HEPA (nazywany również filtrem cząstek) odpowiada tutaj klasie E11, co przekłada się na skuteczność co najmniej 95% w usuwaniu najmniejszych szkodliwych cząstek. Świetnie pochłania on kurz, którego w aucie jest dużo oraz alergeny i pyły (w tym PM2.5).

 

Warstwa węgla aktywnego odpowiedzialna jest za pochłanianie nieprzyjemnych zapachów oraz szkodliwych i niebezpiecznych gazów. Dzięki właściwościom filtra HEPA oczyszczacz przyniesie ulgę alergikom podczas jazdy (pochłonie kurz oraz alergeny).

 

Fińska perfekcja


 

LIFAair LAC90 został wyposażony w czujnik cząstek PM2.5, który kontroluje tempo automatycznej pracy oczyszczania. Jest to polecany tryb pracy, a prędkość wentylatora dobierana jest względem stopnia zabrudzenia powietrza (poziomu pyłów 2.5). W tym trybie możesz ręcznie ustawić poziom prędkości wentylatora, który będzie utrzymywany przez 5 minut. Do wyboru mamy również manualny tryb pracy ustawiany ręcznie.

 

Urządzenie ma funkcję zabezpieczającą przed rozładowaniem akumulatora w aucie oraz tryb ochrony przed przegrzaniem zabezpieczający przed przekroczeniem temperatury 60°C przez urządzenie. Po osiągnięciu tej temperatury funkcje urządzenia zostają wyłączone, a ekran miga. Zyskujemy jedynie możliwość ręcznej zmiany trybu pracy. Po spadku temperatury poniżej 60°C wszystkie funkcje zostaną wznowione. Trzeba pamiętać o tym, że w temperaturach minusowych odczyty z czujnika mogą być niedokładne.

 

Oczyszczacz podłączamy do zapalniczki samochodowej za pomocą inteligentnego kontrolera i interfejsu USB. Kontroler został wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD informujący o stanie pracy oczyszczacza. Co więcej, z wyświetlacza odczytasz aktualny poziom pyłów PM2.5 oraz dowiesz się o procentowym stopnia zużyciu filtra (poniżej 5% będzie nas informował o konieczności wymiany).

 

LIFAair LAC90 schemat
LIFAair LAC90 – schemat wtyczki

 

3 stopnie filtracji


Filtr do LIFAair LAC90

 • 1. Filtr wstępny: (pokrywa filtrów pokryta materiałem) warstwa zatrzymująca większe zanieczyszczenia (np. okruchy, włosy, sierść zwierząt itp.). Przedłuża ona żywotność filtra głównego i powinno się ją okresowo odkurzać.

 • 2. Filtr HEPA E11: warstwa odpowiedzialna za pochłanianie kurzu, alergenów oraz pyłów PM2.5. Skuteczność filtra to aż 95%. Zalecane jest regularne odkurzanie filtra.

 • 3. Filtr węglowy: warstwa pochłaniająca lotne gazy, formaldehydy oraz nieprzyjemne zapachy.

Funkcje dodatkowe


 • 2 porty USB we wtyczce: można podładować inne urządzenia

 • Czujnik: pyłów PM2.5

 • Wskaźnik stężenia PM2.5: numeryczna informacja

 • 2 tryby pracy: ręczny i automatyczny

 • Wskaźnik jakości filtra: procentowy stopień zużycia

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o potrzebie wymiany

 • 32 stopnie prędkości wentylatora: możliwość regulacji

 • Ochrona przed przegrzaniem: zabezpieczenie oczyszczacza

 • Ochrona akumulatora: auto wyłączenie przy niskim napięciu

LIFAair LAC90 aranżacja oczyszczacza
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LAC90
kolor: szaro-czarny
wymiary: 410 × 190 × 75 mm
waga: 1,64 kg
maksymalna moc*: 18 W
CADR (cząstki)*: 90 m3/h
CADR (formaldehyd)*: 9 m3/h
CADR (dwutlenek siarki)*: 26 m3/h
głośność*: < 30 dB dB
napięcie*: DC12V-14.4V
zalecany dla kubatury: 9 m3
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*zależne od prędkości wentylatora

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

3/5

Ogolnie oczyszczacze samochodowe to troche sciema. Ten niczym szczegolnym sie nie wyroznia. Zakupiony to przeprowadzenia testow. Przy pracy ustawionej na maxa (dosc glosny szum wentylatora) i dmuchawie samochodu minimum (nowy filtr weglowy wiodacego producenta na rynku polskim) zdolal zredukowac poziom zanieczyszczen o polowe. W obiegu zamknietym dosc sprawnie oczyszcza powietrze jednak poziom dwutlenku wegla w kabinie szybko rosnie i na dłuższy dystans raczej taka jazda nie jest przyjemna. W trybie automatycznym pracuje wg normy chinskiej i mimo to rzadko udaje mu sie zredukowac poziom zanieczyszczen do tych standartow. Reasumujac lepiej zastosowac skuteczny filtr kabinowy ktory filtruje czasteczki 2.5 (w pomiarach praktycznie oczyszcza powietrze do poziomu bezpiecznego wg normy USA) chyba ze chcemy posiadac dodatkowe urzadzenie które bedzie tylko dofiltrowywalo powietrzeto juz praktycznie oczyszczone na wlocie do kabiny

beaws1

3.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LAC90

LIFAair LAC90

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja LIFAair LAC90

LIFAair LAC90 to oczyszczacz powietrza do samochodu o sporej wydajności (CADR 90 m3/h), który wyróżnia optymalna głośność (<30 dB). Dzięki zastosowaniu 3-stopniowej filtracji skutecznie eliminuje zanieczyszczenia i pyły PM2.5. Czyste powietrze rozprowadza po całym wnętrzu auta - gwarantuje to jego czterokierunkowy wylot.

 

Design i wykonanie

LIFAair LAC90 to bardzo elegancki samochodowy oczyszczacz powietrza, który jest w całości wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Po zewnętrznej stronie pokryty został siateczką, która stanowi filtr wstępny zabezpieczający pozostałe, ponieważ zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Dzięki sposobowi montażu na tyle zagłówka, oczyszczacz nie przeszkadza w czasie jazdy.

 

LIFAair LAC90 widok na wywiew powietrza
LIFAair LAC90 widok na wywiew powietrza

 

Oprócz jednostki, oczyszczacz posiada również inteligentny kontroler podłączany do zapalniczki w samochodzie. Niewielka wtyczka posiada prosty wyświetlacz, z którego możemy odczytać informację o jakości powietrza. Dzięki niemu kontrolujemy pracę urządzenia.

 

Wydajność i funkcje LIFAair LAC90

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR

90 m3/h

Oczyści powietrze w osobowym samochodzie w ciągu kilku minut.

Powierzchnia działania

do 9 m3

Głośność

<30 dB

Stosunkowo cicha praca urządzenia

Zużycie energii

18 W

Niskie zużycie energii.

 

LIFAair LAC90 funkcje

 

Oczyszczacz samochodowy LIFAair LAC90 posiada wbudowany czujnik PM2.5 (odczyt może być niedokładny przy temperaturze poniżej 0°C). Umożliwia on automatyczne dopasowanie prędkości pracy wentylatora do poziomu zanieczyszczeń. Użytkownicy mogą również ręcznie ustawić jego prędkość, a urządzenie utrzyma ją przez 5 minut. Poza tym może uruchomić jeden z 32 podstawowych poziomów.

 

Samochodowy oczyszczacz powietrza LIFAair LAC90 posiada także wskaźniki jakości wymiana filtra. Zyskujemy dzięki nim informacje o zużyciu oraz konieczności wymiany części eksploatacyjnych.

 

Filtry

LIFAair LAC90 posiada filtr wstępny zatrzymujący największe zanieczyszczenia. Został wyposażony również w 2 zintegrowane filtry łączące w sobie:

 • filtr HEPA E11, który pochłania kurz, alergeny i pyły PM2.5,
 • filtr węglowy, którego zadaniem jest pochłanianie lotnych gazów i nieprzyjemnych zapachów.

 

LIFAair LAC90 widok na filtry
Filtr do LIFAair LAC90

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr cząstek + węglowy

ok. 12 miesięcy

ok. 159 zł

Roczny koszt eksploatacji

 

~160 zł

 

Dodatkowe informacje

 • 2 porty USB we wtyczce
 • 32 stopnie prędkości pracy wentylatora
 • Ochrona akumulatora, która wyłącza urządzenie przy niskim napięciu
 • Ochrona przed przegrzaniem

 

LIFAair LAC90 - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza do samochodu LIFAair LAC90 to bardzo skuteczny sposób na niebezpieczne pyły PM2.5 w trakcie podróży. Na uwagę zasługuje przede wszystkim czterodrożna konstrukcja wylotu powietrza, która sprawia, że czyste powietrze rozchodzi się po całym aucie. Wydajność urządzenia gwarantują 2 kompozytowe filtry o właściwościach filtra HEPA E11 i 2 wentylatory o specjalnej konstrukcji. Doceniamy go również za elegancki design oraz najbezpieczniejszą i wygodną metodę montażu.

 

LIFAair LAC90
Aranżacja LIFAair LAC90 w aucie

 

Zalety
Ciche działanie na niskich biegach
Czujnik pyłów PM2.5
Filtr HEPA E11
Czterodrożna konstrukcja wylotu powietrza
Elegancki design
Bezpieczny montaż
Wady
Brak aplikacji do sterowania
Brak czujnika CO2

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LAC90

Filtr LAD02-LA do LAC100

LAD02-LA

Filtr cząstek + węglowy — zalecana wymiana co 1 rok

Ilość: -+

Cena: 159,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.