Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200
Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200LIFAair LAF200 widok frontLIFAair LAF200 widok bokLIFAair LAF200 widok tył, stelaż do montażuLIFAair LAF200 widok z tyłuLIFAair LAF200 widok bokLIFAair LAF200 widok z tyłuLIFAair LAF200 wyświetlacz, logoLIFAair LAF200 widok góra, wylot powietrza zewnętrznegoLIFAair LAF200 przekrój urządzeniaLIFAair LAF200 od dołu, otwór nawiewny dla obiegu wewnętrznegoLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaLIFAair LAF200 rura z bliskaLIFAair LAF200 otwór nawiewny do wywiewu z obiegu zewnętrznegoLIFAair LAF200 widok z tyłu, przekrójLIFAair LAF200 wentylatorLIFAair LAF200 wymiennik ciepła w urządzeniuLIFAair LAF200 wymiennik ciepłaLIFAair LAF200 wymiennik ciepłaLIFAair LAF200 wymiennik ciepła z bliskaLIFAair LAF200 lampa UVLIFAair LAF200 lampa UV z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowyLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 jonizator zanieczyszczeń 8 kVLIFAair LAF200 jonizator zanieczyszczeń z bliskaLIFAair LAF200 filtry dolneLIFAair LAF200 filtry przednieLIFAair LAF200 akcesoria, kabel USB (do sterownika monitorującego), zasilacz sieciowyLIFAair LAF200 akcesoriaLIFAair LAF200 akcesoria, kołki do montażuLIFAair LAF200 widok z góryLIFAair LAF200 widok z boku od dołuLIFAair LAF200 oczyszczacz, rura, stacja pomiarowaLIFAair LAF200 widok z góryLIFAair LAF200 widok dół, otwór nawiewny dla obiegu wewnętrznegoLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaRura do wymiany powietrza, montowana w ścianieLIFAair LAF200 rura, widok z bliskaLIFAair LAF200LIFAair LAF200 stacja kontrolnaStacja pomiarowa LIFAsmartLIFAair LAF200 aranżacjaLIFAair LAF200 aranżacjaLIFAair LAF200 tryb obiegu zewnętrznego, schematLIFAair LAF200 tryb obiegu wewnętrznego, schematLIFAair LAF200 widok aplikacjaLIFAair LAF200 widok aplikacjaLIFAair LAF200 widok aplikacja
Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200

LIFAair LAF200

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 5 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LAF200

Cena: 5 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-50 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z czujnikami
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Fińska innowacja

Gwarancja:4 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Ilość sztuk: -+

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair LAF200 wymiennik i oczyszczacz powietrzaLIFAair LAF200 nie tylko oczyszcza powietrze, ale również wymienia je, dostarczając nam świeżego powietrza i pozbywając się zużytego z wnętrza. Oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia zanim trafią do pomieszczenia, w przeciwieństwie do niemal wszystkich innych oczyszczaczy różnych marek. Utrzymywanie przez niego niewiele większego ciśnienia w pomieszczeniu blokuje możliwość wnikania zanieczyszczeń innymi drogami, dzięki temu niemal całe powietrze przechodzi wcześniej przez filtr. Jest to zatem oczyszczacz z funkcją wentylacji mechanicznej i rekuperacji (odzysku ciepła, o czym piszemy niżej)! 

 

Minimalistyczny design idzie w parze z cichą pracą (maksymalnie 50 dB, średnio ~25 dB). Urządzenie montuje się na ścianie, dzięki czemu nie zabiera miejsca na podłodze. Innowacyjny system filtracji 3G dba o nieskazitelnie czyste powietrze, zapewnia sterylność filtra, brak nieprzyjemnych zapachów i jego długą żywotność. Bezkompromisowa wydajność (przepustowość nawiewu świeżego powietrza 180 m3/h) pozwala na używanie LAF 200 w pomieszczeniach do 38 m2.

 

Montaż i zasada działania


LIFAair LAF200 widok z góry

 

Jeśli posiadasz oczyszczacz LIFAair LAF200 to nie musisz martwić się silnie zabrudzonym powietrzem za oknem. Sposób pracy oczyszczacza gwarantuje to, że powietrze dostarczone z zewnątrz będzie czyste i bez problemu możesz wentylować pomieszczenia nawet przy znacznych przekroczeniach norm jakości powietrza!

 

Opisywany model nie działa jak tradycyjne oczyszczacze. Te oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, rozrzedzając zanieczyszczenia poprzez mieszanie czystego powietrza (przefiltrowanego) z nieoczyszczonym. Innowacyjna zasada działania LAF200 polega na pobieraniu powietrza z zewnątrz i oczyszczaniu go zanim dostanie się do domu! 

 

Wbudowany system elektrycznego podgrzewania powietrza dba o to, aby przy ostrej zimie nie doszło do wyziębienia pomieszczenia. Wykorzystana jest również technika rekuperacji ciepła. Zasada działania polega na tym, że świeże powietrze z zewnątrz przechodzi przez wymiennik ciepła i jest ogrzewane powietrzem usuwanym z pomieszczenia. Podczas tego procesu powietrze wchodzące i wychodzące nie miesza się, a odzysk ciepła może sięgać nawet kilkudziesięciu procent - możliwe są zatem oszczędności na ogrzewaniu! 

 

Montaż ogranicza się niemal wyłącznie do wywiercenia w ścianie dziury na rurę, przez którą jest zasysane świeże i wypuszczane zużyte powietrze oraz podwieszenie urządzenia. Po zakupie oczyszczacza u nas pomożemy w kontakcie z instalatorem, nie musisz się o to martwić! Jeśli chcesz załatwić to na własną rękę, polecamy kontakt z lokalnym instalatorem klimatyzacji, dla którego montaż tego urządzenia będzie banalny.

 

Filtracja 3G i czyste powietrze w Twoim domu


 

Technologia 3G została opracowana przez LIFAair we współpracy z wojskiem Finlandii. Ten wyjątkowy system filtracji zanieczyszczeń wykorzystuje specjalny, odznaczający się energooszczędnością filtr kompozytowy oraz jonizator zanieczyszczeń o napięciu roboczym 8 kilowoltów. Ogromna zdolność do zatrzymywania pyłów została osiągnięta przy wyjątkowo niskim spadku ciśnienia przepływowego, co gwarantuje cichszą pracę i energooszczędność w porównaniu do tradycyjnych filtrów HEPA.

 

Filtr ten wykazuje wysoką wydajność w wychwytywaniu zanieczyszczeń, a co więcej świetnie radzi sobie w sytuacjach wyjątkowych. Nie straszne mu np. wypadki jądrowe i chemiczne, biologiczne i chemiczne ataki terrorystyczne, wypadki z zanieczyszczeniem środowiska (pożary odpadów) czy choroby przenoszone drogą powietrzną. Zatrzymuje on nawet pyły PM 0.1. Są to bardzo drobne cząsteczki o średnicy aerodynamicznej ziaren mniejszej od 0.1 μm. Po 7-dniowym działaniu filtra, w nocy automatycznie włącza się tryb sterylizacji UV, który przez 10 minut naświetla filtr w celu usunięcia zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

 

Obieg wewnętrzny / Obieg zewnętrzny


 

LIFAair LAF 200 można przełączać na obieg wewnętrzny lub zewnętrzny. Podczas trybu wewnętrznego pozostają otwarte jedynie drzwiczki wentylacji wewnętrznej, a pracuje tylko wentylator nawiewny. Jest to idealne rozwiązanie, aby oczyścić wewnętrzne zanieczyszczenia (np. pyły PM2.5 czy TVOC). Oczyszczacz będzie pracował w tym obiegu do momentu, kiedy stężenie CO2 przekroczy 1000 ppm. Jeśli stacja pomiarowa wykryje przekroczenie tej wartości, to oczyszczacz przechodzi w tryb obiegu zewnętrznego. Co więcej, wartość tą możemy ustawić według swoich preferencji (stacja pomiarowa - ustawienia zaawansowane: target CO2) - np. 850 ppm.

 

W trybie obiegu zewnętrznego pozostają otwarte jedynie drzwiczki zewnętrzne, a wentylator nawiewny i wentylator wywiewny działają jednocześnie. W tym trybie następuje wentylacja powietrza i skuteczna redukcja dwutlenku węgla. Czyste i świeże powietrze jest pobierane zewnątrz nawet pomimo silnie zabrudzonego powietrza na zewnątrz. Warto wspomnieć, że podczas pracy w tym trybie następuje minimalnie większe zasysanie powietrza niż oddawanie, więc następuje lekki wzrost ciśnienia powietrza. Utrzymywanie niewiele większego ciśnienia w pomieszczeniu zapobiega dostawaniu się powietrza innymi drogami niż przez system filtracji LAF200.

 

Ciekawie prezentuje się funkcja "Fresh Air Only". Jeśli ją uruchomimy, świeże powietrze będzie ciągle nawiewane z zewnątrz do naszego pomieszczenia (wymuszenie obiegu zewnętrznego).

 

LIFAair LAF200 - 2 obiegi

Stacja pomiarowa i inteligentne sterowanie


 

Pracę oczyszczacza kontrolujemy za pomocą sterownika monitorującego LAM06 w zestawie. Mierzy on jakość powietrza, a w połączeniu z oczyszczaczem stanowi dobre centrum dowodzenia. Trzy precyzyjne czujniki produkowane w USA i Japonii poinformują nas o stężeniu pyłu PM2.5, TVOC oraz CO2. Co więcej, po sparowaniu z oczyszczaczem dowiemy się z niej o aktualnej temperaturze wylotowej i zewnętrznej oraz wilgotności powietrza. Za pomocą stacji dowiemy się również o procentowym stopniu zużycia filtrów, więc będziesz wiedział, kiedy nadejdzie pora na wymianę (wskazanie poniżej 5%)!

 

Na podstawie odczytów PM2.5 będzie kontrolowała pracę oczyszczacza w sposób automatyczny, aby poziom tego pyłu był zawsze w dopuszczalnej normie (co więcej, poziom ten można edytować funkcją target PM2.5). Stacja współpracuje z głównym zespołem poprzez połączenie bezprzewodowe Bluetooth i można ją w łatwy sposób sparować z oczyszczaczem. 

 

Kontrola trybu prędkości nawiewu oraz trybu pracy również odbywa się z poziomu stacji (podstawowe funkcje również dostępne z poziomu panelu oczyszczacza). Do wyboru mamy tryb inteligentny, który dostosowuje szybkość pracy względem zanieczyszczeń, tryb ręczny, tryb nocny oraz tryb turbo. Podczas trybu nocnego wentylator pracuje niezwykle cicho, aby zapewnić komfortowe warunki do snu. Dzięki opisywanej stacji zyskujemy również możliwość sterowania oczyszczaczem za pomocą telefonu (smartfonu). Wystarczy jedynie zainstalowanie przyjaznej aplikacji i połączenie stacji ze swoją siecią WiFi w domu.

 

Lampka kontrolna z przodu oczyszczacza informuje nas o jego trybie pracy. Jeśli brak jest połączenia ze stacją pomiarową, wtedy świeci się na zielono, a jeśli stacja jest przyłączona, to wtedy świeci się na biało.

 

Zielona lampka Biała lampka
miga powoli: zasilanie włączone świeci się ciągle: tryb pracy
miga powoli do wyłączenia: tryb gotowości miga powoli: zasilanie włączone
miga szybko: sprzęganie ze sterownikiem miga powoli do wyłączenia: tryb gotowości
miga w sposób przerywany: wyłączanie miga w sposób przerywany: wyłączanie

 

5 stopni filtracji


Filtracja oczyszczacza LIFAair LAF200

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp. Jego zadaniem jest ochrona delikatniejszych części filtra i przedłużenie jego żywotności. Możemy go czyścić, a w opakowaniu dostajemy aż 2 zestawy.

 • 2. Lampa UV: prześwietla filtr i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

 • 3. Jonizator 8kV: dodatkowa jonizacja cząstek znacznie zwiększa możliwość filtrowania. Powoduje przyklejanie się zanieczyszczeń do powierzchni filtra.

 • 4. Filtr elektretowy: posiada wysoką zdolność zatrzymywania pyłów (PM2.5 w 99,99%!), bakterii oraz wirusów.

 • 5. Filtr węglowy: zatrzymuje w aż 95% szkodliwe gazy i lotne związki organiczne (m.in. benzopiren) .

Funkcje dodatkowe


 • Wymiennik ciepła: oszczędności na ogrzewaniu

 • Lampa UV: okresowa dezynfekcja filtra

 • Czujnik światłoczuły: automatyczny poziom jasności wskaźnika LED

 • Alarm drzwiczek: informacja o zamknięciu, awaryjne wyłączanie

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja za pomocą 6-stopniowej skali

 • 4 tryby pracy: inteligentny, ręczny, nocny, turbo

 • Regulacja jasności ekranu wyświetlacza: manualna lub automatyczna

 • APP Control: blokada panelu na oczyszczaczu

 • Funkcja zegara: na ekranie stacji kontrolnej

 • Sterowanie Wi-Fi: aplikacja mobilna na telefon

Budowa i parametry techniczne oczyszczacza LIFAair LAF200

Parametry techniczne

 • kolor: biały

 • wymiary: 318x200x945 mm

 • waga: 16,4 kg

 • pobór prądu/moc*: 0,2-60W

 • moc (tryb ogrzewania): 360W

 • przepływ świeżego powietrza: 180 m3/h

 • CADR (cząstki stałe): 200 m3/h

 • CADR (TVOC): 55 m3/h

 • CADR (formaldehydy): 25 m3/h

 • CADR (CO2): 65 m3/h

 • głośność: do 50 dB

 • zalecany dla powierzchni: do 38 m2

 • szacowany roczny koszt filtrów: 300 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LAF200

LIFAair LAF200

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych, wpisywanych w zamówieniu. Gwarancję udanych zakupów zapewnia PayU. Jak chcesz, kupisz tu na raty – zyskaj czyste powietrze już od 23 zł miesięcznie.

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie (PayU) i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki przekazujemy kurierom zwykle w dniu złożenia zamówienia. Możesz wybrać FedEx lub DPD. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

Biuro: ul. Mostowa 2, 32-566 Grojec

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności