22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200
Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200LIFAair LAF200 widok frontLIFAair LAF200 widok bokLIFAair LAF200 widok tył, stelaż do montażuLIFAair LAF200 widok bokLIFAair LAF200 widok z tyłuLIFAair LAF200 wyświetlacz, logoLIFAair LAF200 widok góra, wylot powietrza zewnętrznegoLIFAair LAF200 przekrój urządzeniaLIFAair LAF200 od dołu, otwór nawiewny dla obiegu wewnętrznegoLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaLIFAair LAF200 rura z bliskaLIFAair LAF200 otwór nawiewny do wywiewu z obiegu zewnętrznegoLIFAair LAF200 widok z tyłu, przekrójLIFAair LAF200 wentylatorLIFAair LAF200 wymiennik ciepła w urządzeniuLIFAair LAF200 wymiennik ciepłaLIFAair LAF200 wymiennik ciepłaLIFAair LAF200 wymiennik ciepła z bliskaLIFAair LAF200 lampa UVLIFAair LAF200 lampa UV z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowyLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 filtr elektretowy z bliskaLIFAair LAF200 jonizator zanieczyszczeń 8 kVLIFAair LAF200 jonizator zanieczyszczeń z bliskaLIFAair LAF200 filtry dolneLIFAair LAF200 filtry przednieLIFAair LAF200 akcesoria, kabel USB (do sterownika monitorującego), zasilacz sieciowyLIFAair LAF200 akcesoriaLIFAair LAF200 akcesoria, kołki do montażuLIFAair LAF200 widok z góryLIFAair LAF200 widok z boku od dołuLIFAair LAF200 oczyszczacz, rura, stacja pomiarowaLIFAair LAF200 widok z góryLIFAair LAF200 widok dół, otwór nawiewny dla obiegu wewnętrznegoLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaLIFAair LAF200 z rurą do wymiany powietrzaRura do wymiany powietrza, montowana w ścianieLIFAair LAF200 rura, widok z bliskaLIFAair LAF200LIFAair LAF200 stacja kontrolnaStacja pomiarowa LIFAsmartLIFAair LAF200 aranżacjaLIFAair LAF200 aranżacjaLIFAair LAF200 tryb obiegu zewnętrznego, schematLIFAair LAF200 tryb obiegu wewnętrznego, schematLIFAair LAF200 widok aplikacjaLIFAair LAF200 widok aplikacjaLIFAair LAF200 widok aplikacja
Oczyszczacz powietrza LIFAair LAF200

LIFAair LAF200

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 5 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LAF200

Cena: 5 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-50 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Fińska perfekcja

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Średnio

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair LAF200 wymiennik i oczyszczacz powietrzaLIFAair LAF200 nie tylko oczyszcza powietrze, ale również wymienia je, dostarczając nam świeżego powietrza i pozbywając się zużytego z wnętrza. Oczyszczacz usuwa zanieczyszczenia zanim trafią do pomieszczenia, w przeciwieństwie do niemal wszystkich innych oczyszczaczy różnych marek. Pracuje również w trybie obiegu zamkniętego, usuwając zanieczyszczenia pochodzenia wewnętrznego, jak kurz, lotne związki organiczne i wirusy. Utrzymywanie przez niego niewiele większego ciśnienia w pomieszczeniu blokuje możliwość wnikania zanieczyszczeń innymi drogami, dzięki temu niemal całe powietrze przechodzi wcześniej przez filtr. Jest to zatem oczyszczacz z funkcją wentylacji mechanicznej i rekuperacji (odzysku ciepła, o czym piszemy niżej).

 

Minimalistyczny design idzie w parze z cichą pracą (maksymalnie 50 dB, średnio ~25 dB). Urządzenie montuje się na ścianie, dzięki czemu nie zabiera miejsca na podłodze. Innowacyjny system filtracji 3G dba o nieskazitelnie czyste powietrze, zapewnia sterylność filtra, brak nieprzyjemnych zapachów i jego długą żywotność. Bezkompromisowa wydajność (przepustowość nawiewu świeżego powietrza 180 m3/h) pozwala na używanie LAF 200 w pomieszczeniach do 38 m2.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200 świetnie nadaje się do usuwania najmniejszych zanieczyszczeń z powietrza. Zastosowany tutaj filtr HEPA elektretowy zatrzymuje 99,4% maleńkich pyłów PM2.5 (do 2,5 μm – 2500nm) i nie pozwala im dostać się do pomieszczenia, więc nie dostaną się do układu oddechowego. Według badań Ghoung Zhou Institute of Microbiology filtr LIFAair potrafi wyłapać aż 99,99% wirusów H1N1 o wielkości zaledwie 80-120nm (0,080-0,12 μm). Dla przykładu koronawirus osiąga wielkość 90-140nm (0,090-0,14 μm), czyli zbliżoną do H1N1.

 

Oczyszczacze LIFAair

 

Montaż i zasada działania


LIFAair LAF200 widok z góry

 

Jeśli posiadasz oczyszczacz LIFAair LAF200 to nie musisz martwić się silnie zabrudzonym powietrzem za oknem. Sposób pracy oczyszczacza gwarantuje to, że powietrze dostarczone z zewnątrz będzie czyste i bez problemu możesz wentylować pomieszczenia nawet przy znacznych przekroczeniach norm jakości powietrza!

 

Opisywany model nie działa jak tradycyjne oczyszczacze. Te oczyszczają powietrze w pomieszczeniu, rozrzedzając zanieczyszczenia poprzez mieszanie czystego powietrza (przefiltrowanego) z nieoczyszczonym. Innowacyjna zasada działania LAF200 polega na pobieraniu powietrza z zewnątrz i oczyszczaniu go zanim dostanie się do domu! 

 

Wbudowany system elektrycznego podgrzewania powietrza dba o to, aby przy ostrej zimie nie doszło do wyziębienia pomieszczenia. Wykorzystana jest również technika rekuperacji ciepła. Zasada działania polega na tym, że świeże powietrze z zewnątrz przechodzi przez wymiennik ciepła i jest ogrzewane powietrzem usuwanym z pomieszczenia. Podczas tego procesu powietrze wchodzące i wychodzące nie miesza się, a odzysk ciepła może sięgać nawet kilkudziesięciu procent - możliwe są zatem oszczędności na ogrzewaniu! 

 

Grzałka wewnątrz urządzenia załączy się, jeśli temperatura powietrza po wyjściu z wymiennika jest niższa niż 16°C.

 

Montaż: ogranicza się niemal wyłącznie do wywiercenia w ścianie dziury na rurę przez którą jest zasysane świeże i wypuszczane zużyte powietrze oraz podwieszenie urządzenia. Rura ma 130 mm średnicy, więc zalecamy wykonanie przejścia otwornicą ø 135 mm. Maksymalna grubość ściany, na której można zainstalować urządzenie to 60 cm. Po zakupie oczyszczacza u nas pomożemy w kontakcie z instalatorem, nie musisz się o to martwić! Jeśli chcesz załatwić to na własną rękę, polecamy kontakt z lokalnym instalatorem klimatyzacji, dla którego montaż tego urządzenia będzie banalny.

 

Filtracja 3G i czyste powietrze w Twoim domu


 

Technologia 3G została opracowana przez LIFAair we współpracy z wojskiem Finlandii. Ten wyjątkowy system filtracji zanieczyszczeń wykorzystuje specjalny, odznaczający się energooszczędnością filtr kompozytowy oraz jonizator zanieczyszczeń o napięciu roboczym 8 kilowoltów. Ogromna zdolność do zatrzymywania pyłów została osiągnięta przy wyjątkowo niskim spadku ciśnienia przepływowego, co gwarantuje cichszą pracę i energooszczędność w porównaniu do tradycyjnych filtrów HEPA.

 

Filtr ten wykazuje wysoką wydajność w wychwytywaniu zanieczyszczeń, a co więcej świetnie radzi sobie w sytuacjach wyjątkowych. Nie straszne mu np. wypadki jądrowe i chemiczne, biologiczne i chemiczne ataki terrorystyczne, wypadki z zanieczyszczeniem środowiska (pożary odpadów) czy choroby przenoszone drogą powietrzną. Zatrzymuje on nawet pyły nanometrowej wielkości, w tym wszystkie wirusy i alergeny. Po 7-dniowym działaniu filtra, w nocy automatycznie włącza się tryb sterylizacji UV, który przez 10 minut naświetla filtr w celu usunięcia zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

 

Obieg wewnętrzny / Obieg zewnętrzny


 

LIFAair LAF 200 można przełączać na obieg wewnętrzny lub zewnętrzny. Podczas trybu wewnętrznego pozostają otwarte jedynie drzwiczki wentylacji wewnętrznej, a pracuje tylko wentylator nawiewny. Jest to idealne rozwiązanie, aby oczyścić wewnętrzne zanieczyszczenia (np. pyły PM2.5 czy TVOC). Oczyszczacz będzie pracował w tym obiegu do momentu, kiedy stężenie CO2 przekroczy 1000 ppm. Jeśli stacja pomiarowa wykryje przekroczenie tej wartości, to oczyszczacz przechodzi w tryb obiegu zewnętrznego. Co więcej, wartość tą możemy ustawić według swoich preferencji (stacja pomiarowa - ustawienia zaawansowane: target CO2) - np. 850 ppm. Poniżej, przy opisie stacji pomiarowej przedstawiamy to bliżej.

 

W trybie obiegu zewnętrznego pozostają otwarte jedynie drzwiczki zewnętrzne, a wentylator nawiewny i wentylator wywiewny działają jednocześnie. W tym trybie następuje wentylacja powietrza i skuteczna redukcja dwutlenku węgla. Czyste i świeże powietrze jest pobierane zewnątrz nawet pomimo silnie zabrudzonego powietrza na zewnątrz. Warto wspomnieć, że podczas pracy w tym trybie następuje minimalnie większe zasysanie powietrza niż oddawanie, więc następuje lekki wzrost ciśnienia powietrza. Utrzymywanie niewiele większego ciśnienia w pomieszczeniu zapobiega dostawaniu się powietrza innymi drogami niż przez system filtracji LAF200.

 

Ciekawie prezentuje się funkcja "Fresh Air Only". Jeśli ją uruchomimy, świeże powietrze będzie ciągle nawiewane z zewnątrz do naszego pomieszczenia (wymuszenie obiegu zewnętrznego).

 

LIFAair LAF200 - 2 obiegi

Stacja pomiarowa i inteligentne sterowanie


 

Pracę oczyszczacza kontrolujemy za pomocą sterownika monitorującego LAM06 w zestawie. Mierzy on jakość powietrza, a w połączeniu z oczyszczaczem stanowi dobre centrum dowodzenia. Trzy precyzyjne czujniki produkowane w USA i Japonii poinformują nas o stężeniu pyłu PM2.5, TVOC oraz CO2. Co więcej, po sparowaniu z oczyszczaczem dowiemy się z niej o aktualnej temperaturze wylotowej i zewnętrznej oraz wilgotności powietrza. Za pomocą stacji dowiemy się również o procentowym stopniu zużycia filtrów, więc będziesz wiedział, kiedy nadejdzie pora na wymianę (wskazanie poniżej 5%)!

 

Na podstawie odczytów PM2.5 będzie kontrolowała pracę oczyszczacza w sposób automatyczny, aby poziom tego pyłu był zawsze w dopuszczalnej normie (co więcej, poziom ten można edytować funkcją target PM2.5). Stacja współpracuje z głównym zespołem poprzez połączenie bezprzewodowe Bluetooth i można ją w łatwy sposób sparować z oczyszczaczem. 

 

Przy bliższym zapoznaniu się ze stacją odkrywamy całkiem przydatne funkcje. Wcześniej wspominana “Target CO2" czy "Standby CO2" i "Target PM2.5" służą do precyzyjnej kontroli poziomu dwutlenku węgla oraz pyłu PM2.5. Już same nazwy tych funkcji wskazują, że w zasadzie mamy do czynienia z górną (target - cel) oraz dolną (standby - gotowość) wartością. Górny CO2 oraz PM2.5 oznaczają, że jeśli odczyt na monitorze jest wyższy niż wartość docelowa, prędkość wentylatora wzrasta, aby utrzymać aktualne poziomy poniżej wartości docelowej. Gdy odczyt CO2 jest niższy niż wartość dolna, prędkość wentylatora będzie kontrolowana tylko przez wartość PM2.5. I tak:

 • jeśli docelowy (target) poziom wynosi (CO2 = 1000 ppm, PM2.5 = 35 μg/m3), a odczytane wartości są na poziomie (CO2 = 1200 ppm, PM2.5 = 45 μg/m3), to wentylator zwiększy swoją prędkość i otworzy zawór dla świeżego powietrza, aby obniżyć wartość CO2 poniżej 1000 ppm
 • LIFAair LAF200 funkcje
 • jeśli docelowy (target) poziom wynosi (CO2 = 1000 ppm, PM2.5 = 35 μg/m3), a odczytane wartości są na poziomie (CO2 = 800 ppm, PM2.5 = 55 μg/m3), wentylator zwiększy swoją prędkość, a zawór świeżego powietrza przełącza się na tryb wewnętrzny w celu usunięcia zanieczyszczeń w pomieszczeniu
 • jeśli ustawiony został dolny (standby) zakres CO2 na 700 ppm, a docelowy (target) na 800 ppm i jeśli odczyt daje nam poziom 1000 ppm, to wentylator szybko pracuje celem pozbycia się tego gazu
 • jeśli ustawiony został dolny (standby) zakres CO2 na 700 ppm, a docelowy (target) na 800 ppm i jeśli odczyt daje nam poziom 710 ppm z tendencją wzrostową do np.750 ppm, to wentylator płynnie reaguje wzrostem szybkości i nie dopuszcza do przekroczenia wartości 800 ppm
 • jeśli ustawiony został dolny (standby) zakres CO2 na 700 ppm, a docelowy (target) na 800 ppm i jeśli odczyt daje nam poziom 600 ppm z tendencją wzrostową do np.680 ppm, to wentylator pracuje w niezmienionym tempie, ponieważ wartość jest niższa niż ustawiony dolny zakres

 

Kontrola trybu prędkości nawiewu oraz trybu pracy również odbywa się z poziomu stacji (podstawowe funkcje również dostępne z poziomu panelu oczyszczacza). Do wyboru mamy tryb inteligentny, który dostosowuje szybkość pracy względem zanieczyszczeń, tryb ręczny, tryb nocny oraz tryb turbo. Podczas trybu nocnego wentylator pracuje niezwykle cicho, aby zapewnić komfortowe warunki do snu. Dzięki opisywanej stacji zyskujemy również możliwość sterowania oczyszczaczem za pomocą telefonu (smartfonu). Wystarczy jedynie zainstalowanie przyjaznej aplikacji i połączenie stacji ze swoją siecią WiFi w domu.

 

Lampka kontrolna z przodu oczyszczacza informuje nas o jego trybie pracy. Jeśli brak jest połączenia ze stacją pomiarową, wtedy świeci się na zielono, a jeśli stacja jest przyłączona, to wtedy świeci się na biało.

 

Zielona lampka Biała lampka
miga powoli: zasilanie włączone świeci się ciągle: tryb pracy
miga powoli do wyłączenia: tryb gotowości miga powoli: zasilanie włączone
miga szybko: sprzęganie ze sterownikiem miga powoli do wyłączenia: tryb gotowości
miga w sposób przerywany: wyłączanie miga w sposób przerywany: wyłączanie

 

5 stopni filtracji


Filtracja oczyszczacza LIFAair LAF200

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp. Jego zadaniem jest ochrona delikatniejszych części filtra i przedłużenie jego żywotności. Możemy go czyścić, a w opakowaniu dostajemy aż 2 zestawy.

 • 2. Lampa UV: prześwietla filtr i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

 • 3. Jonizator 8kV: nadanie ładunku elektrostatycznego zanieczyszczeniom zwiększa skuteczność filtracji i pojemność filtra HEPA

 • 4. Filtr HEPA elektretowy: posiada wysoką zdolność zatrzymywania pyłów (PM2.5 w 99,99%!), bakterii oraz wirusów.

 • 5. Filtr węglowy: zatrzymuje w aż 95% szkodliwe gazy i lotne związki organiczne (m.in. benzopiren) .

Funkcje dodatkowe


 • Wymiennik ciepła: oszczędności na ogrzewaniu

 • Lampa UV: okresowa dezynfekcja filtra

 • Czujnik światłoczuły: automatyczny poziom jasności wskaźnika LED

 • Alarm drzwiczek: informacja o zamknięciu, awaryjne wyłączanie

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja za pomocą 6-stopniowej skali

 • 4 tryby pracy: inteligentny, ręczny, nocny, turbo

 • Regulacja jasności ekranu wyświetlacza: manualna lub automatyczna

 • APP Control: blokada panelu na oczyszczaczu

 • Funkcja zegara: na ekranie stacji kontrolnej

 • Sterowanie Wi-Fi: aplikacja mobilna na telefon

Budowa i parametry techniczne oczyszczacza LIFAair LAF200
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LAF200
kolor: biały
wymiary: 318x200x945 mm
waga: 16,4 kg
pobór prądu/moc*: 0,2-60 W
moc (tryb ogrzewania): 360 W
przepływ świeżego powietrza: 180 m3/h
CADR (cząstki stałe): 200 m3/h
CADR (TVOC): 55 m3/h
CADR (formaldehyd): 25 m3/h
CADR (CO2): 65 m3/h
głośność: do 50 dB
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję połączenia stacji z Wi-Fi

Oceny i opinie

5/5

Rok temu zakupiliśmy urządzenie do naszej sypialni nie ukrywając z pewnymi obawami. Między innymi czy będzie można spać przy takim nawiewie i czy odczujemy wyraźną różnicę jakości powietrza. Odpowiedzią na te pytania jest fakt, że aktualnie zamontowaliśmy kolejne urządzenie w pokoju dziewczynek. W okresie grzewczym, gdzie w naszej okolicy smog jest mocno uciążliwy i nie pozwala na wietrzenie domu urządzenie jest zbawienne - dostarcza dużą porcję "świeżego" powietrza. Budzimy się bez bólu głowy po prostu wypoczęci. Polecamy.

Sebastian

5/5

Jestem podobno pierwszym co kupił ten oczyszczacz w Polsce. Montaż jest wymagający ale panowie monterzy poleceni przez Loveair dali radę. W salonie gdzie pracuje oczyszczacz rzeczywiście powietrze jest doskonałe niezależnie od warunków na zewnątrz, poprawiła się wentylacja i to chciałem uzyskać.

Stanisław

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LAF200

LIFAair LAF200

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja LIFAair LAF200

Fiński producent LifaAir nie bez powodu jest uznawany za pioniera w systemach filtracyjnych. LAF200 to połączenie wymiennika i oczyszczacza powietrza. Dba o kompleksowe usuwanie zanieczyszczeń oraz o redukowanie poziomu CO2 w pomieszczeniach. System jest skonstruowany, aby nie przynosić strat energetycznych (jest także rekuperatorem). Utrzymuje nieznacznie podwyższone ciśnienie w pomieszczeniu, żeby wymiana zachodziła tylko i wyłącznie przez nowy filtr 3G wewnątrz wymiennika. Całość pracuje na podstawie czujników zamontowanych w mierniku LAM06. LIFAair LAF200 świetnie sprawdzi się tam, gdzie istnieją problemy z wentylacją (przedszkola, szkoły, biura, różne instytucje).

 

Wygląd zewnętrzny

LIFAair LAF200 składa się z dwóch elementów:

 • Wymiennika LAF200
 • Stacji kontrolno-pomiarowej LAM06

Stacja LAM06 znajduje się w zestawie wraz z oczyszczaczem. Nie jest możliwe rozdzielenie zestawu tak jak w przypadku oczyszczaczy powietrza LA333 oraz LA503.

 

Oczyszczacz LIFAair LAF200 wygląda bardzo dobrze. Plastik nie żółknie, a materiały są wysokiej jakości. Na samym początku należy zaznaczyć, że produkt wymaga zamontowania na ścianie i wykonania otworu przez ścianę (na zewnątrz budynku). Taki zabieg pozwala na usunięcie z pokoju nadmiaru dwutlenku węgla i uzupełnienie go świeżym powietrzem.

 

W celu ograniczenia strat energetycznych zastosowano tu technikę rekuperacji (chłodne powietrze jest ogrzewane gorącym strumieniem usuwanego powietrza). W razie potrzeby jest także grzałka. Oczywiście powietrze jest filtrowane (więcej o filtrach w dalszej części tekstu). Produkt posiada także dodatkowy wlot powietrza na dole, który jest wykorzystywany, gdy nie ma potrzeby zasysania powietrza zewnątrz. Wylot znajduje się u góry. Na panelu z przodu znajduje się panel dotykowy do kontroli urządzenia (w większości przypadków użyjemy sterownika LAM06).

 

LIFAair LAF200 obieg wewnętrzny i zewnętrzny

 

Stacja LAM06 to zmodyfikowana wersja stacji LAM05. Posiada taki sam wygląd i zestaw czujników. Zastosowano tej samej klasy materiały. Produkt ma dwie wbudowane baterie, a ładowanie odbywa się z użyciem portu miniUSB. Stacja powinna pracować ekranem do góry. Szkoda, że nie zmieniono układu wyświetlacza tak, aby znajdował się pod kątem do obserwatora. Przyciski są dotykowe. Warto nie ściągać folii ochronnej. Zabezpiecza ona dobrze przed zarysowaniami (można delikatnie odciąć zielony element służący do ściągania folii, aby uniknąć przypadkowego zdarcia folii). Czujniki są produkowane w USA i Japonii.

 

Główne funkcje

Zestaw LA200 to zbiór kilku systemów:

 • Oczyszczacz powietrza
 • Jonizator
 • Wymiennik powietrza

 

Wydajność LIFAair LAF200

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR

200 m3/h (pyły)
55 m3/h (TVOC)
25 m3/h (formaldehyd)
65 m3/h (CO2)

Wydajność tylko pozornie wydaje się niska, ale całe powietrze przedostaje się do wewnątrz przez urządzenie. Nie ma potrzeby równoważenia napływu brudnego powietrza z innych źródeł (wentylacja, nawietrzaki, inne nieszczelności).

Powierzchnia działania

38 m2

Jonizator

Brak danych

LIFAair deklaruje napięcie robocze na poziomie 8 kV. Jonizacja nie została tak dobrze przebadana, jak np. Plasmacluster, ale można jej ufać (LIFAair to najwyższej klasy producent).

Głośność

Do 50 dB

Niezwykle niska głośność. Urządzenie pracuje bardzo cicho. Producent nie deklaruje najniższej głośności, lecz są to wartości około 20 dB (niesłyszalny produkt w nocy).

Zużycie energii

0,2 - 60 W

Bardzo oszczędne urządzenie.

360 W

Urządzenie zużywa więcej energii, gdy różnica temperatur w środku i na zewnątrz jest bardzo duża. Przynosi oszczędności, ponieważ nie ma strat energii na ogrzewanie po wywietrzeniu.

 

LIFAair LAF200 czujniki

 

W LAF200 znajdują się 2 czujniki. Określają stan powietrza, które znajduje się na zewnątrz.

 1. Temperatury
 2. Wilgotności względnej

 

Kontroler LAM06 bada powietrze wewnątrz i ma 4 czujniki:

 1. Laserowy czujnik pyłów PM2.5
 2. Czujnik lotnych związków organicznych (TVOC)
 3. Poziom CO2
 4. Sensor natężenia światła

 

Sensory zapewniają automatyczną pracę na podstawie informacji o zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu. Pomiary PM2.5 oraz VOC (lotne związki organiczne) są bardzo dokładne. Pomiary CO2 pozwalają na kontrolę poziomu zawartości dwutlenku węgla i PM2.5. Dostępne są 3 opcje:

 • Target CO2
 • Standby CO2
 • Target PM2.5

CO2 oraz PM2.5 oznaczają, że jeśli odczyt na monitorze jest wyższy niż wartość docelowa, to prędkość wentylatora wzrasta, aby utrzymać aktualne poziomy poniżej wartości docelowej. Gdy odczyt CO2 jest niższy niż wartość dolna, prędkość wentylatora będzie kontrolowana tylko przez wartość PM2.5.

 

Możliwe jest także połączenie telefonu z oczyszczaczem przez Wi-Fi. Aplikacja LifaAir pozwala odczytać wszystkie pomiary i kontrolować urządzenie. Dostępna jest także informacja o poziomie zużycia filtrów. Dostępnych jest kilka trybów pracy: inteligentny, ręczny, nocny oraz turbo.

 

Filtry w oczyszczaczu LIFAair LAF200

Oczyszczacz jest wyposażony w 5 poziomów filtracji:

 • Filtr wstępny wychwytuje duże pyłki oraz minimalizuje zawartość kurzu, sierści i włosów w powietrzu
 • Zintegrowany filtr 3G (najnowsza konstrukcja) łączy w sobie filtr węglowy oraz filtr elektretowy. Pierwszy zapewnia redukcję szkodliwych gazów i lotnych związków organicznych. Drugi element filtra ma wysoką zdolność zatrzymywania pyłów PM2.5 oraz PM10 (PM2.5 w 99,99%). Neutralizowane są także inne drobne zanieczyszczenia jak wirusy i bakterie
 • Jonizator pomaga w zatrzymywaniu zanieczyszczeń w filtrze 3G
 • Lampa UV eliminuje drobnoustroje zatrzymane w filtrze 3G. Uruchamia się co 72H, praca oczyszczacza zostaje wtedy wstrzymana

 

Filtracja w LIFAair LAF200
Filtracja w LIFAair LAF200

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr 3G

do 2 lat

599 zł

Roczny koszt eksploatacji

300 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Alarm otwarcia panelu dostępu do filtrów – praca zostanie wstrzymana
 • Stacja LAM06 może służyć jako zegar
 • Blokada rodzicielska (zablokowanie przycisków)

 

Podsumowanie

LAF200 to najlepsze rozwiązanie służące do zapewnienia dobrej jakości powietrza wewnątrz. Największą zaletą w porównaniu do innych produktów jest redukcja CO2. Posiada szereg dokładnych czujników. Głośność jest bardzo niska. Duża wygoda to miernik LAM06, który steruje pracą głównej jednostki i może być także niezależnym czujnikiem smogu.

 

Koszty eksploatacji są bardzo niskie (można nawet zaoszczędzić na kosztach energii dzięki systemowi rekuperacji). System wymaga stałego zamontowania na ścianie, co może być kłopotliwe, jeśli nie jesteśmy właścicielami mieszkania lub budynku. Urządzenie nie posiada właściwie żadnych wad (z wyjątkiem wysokiej ceny). Sprawdzi się bardzo dobrze w przedszkolach, szkołach i innych miejscach, w których przebywa dużo osób.

 

 

Zalety
Głośność
Wykonanie (widać, że to markowy sprzęt)
Filtr 3G
System wymiany powietrza (usuwanie CO2)
Niskie zużycie energii (nawet oszczędność dzięki rekuperacji)
Koszty eksploatacji
Stacja LAM06 i liczne opcje
Wskaźnik zużycia filtrów
Czujnik CO2, PM2.5, VOC (LZO)
Lampa UV do odkażania filtrów
Pomiary zużycia filtrów
Najlepszy system dbania o jakość powietrza na rynku (nie tylko polskim)
Aplikacja mobilna
Wady
Cena
Konieczność montażu

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LAF200

Filtr LIFAair CGF200

3GF200

Filtr 3G — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.