22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUB
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUBSharp FP-J30EUB widok z przoduSharp FP-J30EUB filtr HEPASharp FP-J30EUB filtr węglowyOczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUB

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-J30EUB

Cena: 799,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 22 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-44 dB
 • Koszt filtrów 180 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp FP-J30EUBSharp FP-J30EUB jest oczyszczaczem powietrza przeznaczonym do mniejszych pomieszczeń. Górna część oczyszczacza (panel sterowania i wywiew powietrza) została wykończona czarnym kolorem, co nadaje całości oryginalnego wyglądu. Nie zabrakło również topowej technologii Plasmacluster, którą dodatkowo wspiera tryb Clean Ion Shower. Model jest cichy (23 db+) i oferuje 3 prędkości wentylatora. Urządzenie zostało zatwierdzone przez British Allergy Foundation, która dowodzi wysoką skuteczność produktu w walce z alergenami.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

3-stopniowa filtracja w Sharp FP-J30EU-B


 

Sharp FP-J30EU-B widok front

Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B został wyposażony w 3 filtry, które pozwalają uzyskać niemal całkowicie oczyszczone powietrze w pomieszczeniu. Brudne powietrze zostaje zassane przez panel tylny, który jest również filtrem wstępnym wyłapującym z powietrza kurz i inne duże cząsteczki. Filtr ten nie podlega wymianie, tylko okresowemu odkurzeniu.

 

Następnie powietrze przechodzi przez filtr pochłaniający przykre zapachy. Zawarty w nim węgiel aktywny ma zdolności absorpcji większości przykrych zapachów występujących w gospodarstwie domowym, a także szkodliwych i niebezpiecznych gazów oraz formaldehydu. Producent deklaruje żywotność filtra trwającą około 2 lat.

 

Ostatnim etapem oczyszczania jest filtr HEPA H13 o skuteczności co najmniej 99,97%. Wyłapuje on z powietrza najmniejsze szkodliwe drobiny i jest polecany do walki ze smogiem i alergenami. Zatrzymuje i niszczy na swojej powierzchni również większość wirusów i pleśni. Tutaj również żywotność filtra oscyluje w granicach 2 lat.

 

Oczyszczone powietrze wydostaje się przez wylot powietrza znajdujący się w górnej części urządzenia. W oczyszczaczu, na panelu znajduje się wskaźnik zanieczyszczenia filtra informujący, że przyszła pora na wymianę filtra.

 

Wyjątkowy system cyrkulacji powietrza


 

Jony Plasmacluster eliminują elektryczność statyczną. Co ważne, eliminacja odbywa się dla ujemnej oraz dodatniej elektryczności statycznej (jon ujemny redukuje ładunek dodatni, jon dodatni redukuje ładunek ujemny). Dzięki temu zapobiega się przylegania kurzu do ścian i innych powierzchni. Silny nadmuch powietrza pod kątem 20° i wyjątkowy system cyrkulacji powietrza pozwala na pochłanianie kurzu na niższych poziomach pomieszczenia i jeszcze wydajniejsze czyszczenie.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp FP-J30EU-B

 

Technologia Plasmacluster


 

Sharp FP-J30EU-B to również w pełni bezpieczna oraz dokładnie przebadana jonizacja Plasmacluster znajdująca zastosowanie w milionach urządzeń na całym świecie. Mocny generator High Density 7000 wytwarza odpowiednio naładowane jony dodatnie oraz ujemne, które występują w sposób naturalny w przyrodzie. Skuteczność technologii w usuwaniu wirusów oraz zarodników pleśni sięga nawet 99,9%, czego potwierdzeniem są testy przeprowadzone przez LSI Medience Corporation. Plasmacluster zdobywa wiele nagród oraz wyróżnień i przynosi ulgę milionom alergików na świecie.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Warto również wspomnieć o trybie Clean Ion Shower, który polega na emisji do otoczenia jonów o wysokim stężeniu przy silnym strumieniu powietrza. Proces ten trwa przez 60 minut i zwiększa skuteczność w tym czasie jonów Plasmacluster, po tym czasie urządzenie wraca do poprzedniego trybu. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

 

4 stopnie filtracji


Oczyszczacz Sharp FP-J60EUW

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu i myciu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: znacząca poprawa jakości powietrza

 • Clean Ion Shower: emisja jonów o silnym natężeniu

 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra: informacja o potrzebie zmiany

 • 3 prędkości wentylatora: Max / Med / Sleep

 • Tryb nocny: idealne warunki do snu

 • Wskaźnik prędkości wentylatora: informacja

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8h

 • Auto Restart: powrót do pracy w razie zaniku zasilania

 • Regulacja jasności wskaźników: włączenie / wyłączenie Plasmacluster Ion

 • Uchwyt do przenoszenia: wygodny transport

Sharp FP-J30EU-B
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-J30EUB
kolor: biały
wymiary: 431 × 211 × 411 mm
waga: 4,2 kg
pobór prądu/moc*: 13, 30, 50 W
przepływ powietrza*: 60, 120, 180 m3/h
głośność*: 23, 36, 44 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 22 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,2 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 180 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

produkt całkowicie spełnił moje oczekiwania

Bogusława

3/5

Teraz za szybko na opinię ocenie po roku używania Mam też KCD 50 EUW od półtora roku i trzy razy był w serwisie na jonizator teraz doszła też metaliczna hałaśliwa praca wetylatora którą zgłaszałem na koniec listopada 2020 nie naprawiono tego. Także nie mogę oceniać bardzo wysoko tych produktów. Zobaczymy ile razy będzie na serwisie FP J30 EUB Pozdrawiam Rafał Andrzejewski

4.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-J30EUB

Sharp FP-J30EUB

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp FP-J30EU-B

Sharp FP-J30EU-B to niewielkich rozmiarów oczyszczacz powietrza przeznaczony dla małych pomieszczeń o powierzchni do 22 m2. Na nowo zaprojektowany kanał przepływu powietrza sprawia, że jeszcze skuteczniej zbiera zanieczyszczenia. Wyróżniają go stosunkowo niskie koszty eksploatacyjne i obecność najbardziej wydajnego jonizatora Plasmacluster. Dostępny w 3 wariantach kolorystycznych.

 

Design i wykonanie

Sharp FP-J30EU-B to duchowy następca modelu FP-F30EUH. Został wykonany z dobrej jakości plastiku o białej barwie. Przykuwa uwagę dzięki kompaktowym rozmiarom i ciekawemu okrągłemu kształtowi. U góry urządzenia znajduje się wylot powietrza i mały, ale wciąż przejrzysty panel sterowania z ładną srebną obwolutą. Oczyszczacz jest bardzo mały i lekki (zaledwie 4,2 kg), ma też praktyczny uchwyt, więc bez trudu można przenosić go pomiędzy pomieszczeniami, gdy pojawia się taka potrzeba.

 

Sharp FP-J30EU-B widok
Sharp FP-J30EU-B - wywiew czystego powietrza oraz panel sterowania

 

Wydajność i funkcje Sharp FP-J30EU-B

Sharp FP-J30EU-B łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza,
 • generator jonów Plasmacluster.

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

170 m3/h

Deklarowana przez producenta powierzchnia jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

do 22 m2

Jonizator

Plasmacluster

Liczne badania potwierdzają jej skuteczność i bezpieczeństwo.

Głośność

23 - 44 dB

Oczyszczacz nie przeszkadza w codziennych funkcjonowaniu.

Zużycie energii

13 - 50 W

Pobór prądu na umiarkowanym poziomie.

 

 

Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B nie ma wbudowanych czujników jakości powietrza. Zapewnia 3-stopniową filtrację powietrza. Zastosowano w nim gęstą siateczkę zatrzymującą kurz i największe zanieczyszczenia, najwyższej klasy filtr HEPA H13 i węgiel aktywny, który niweluje przykre zapachy i chroni przed wpływem niebezpiecznych gazów, a nie było go w poprzedniku.

 

Sharp FP-J30EU-B widok
Sharp FP-J30EU-B - zbliżenie na panel sterowania

 

Dodatkowym wsparciem jest również opatentowana technologia Plasmacluster, która powstrzymuje wirusy, bakterie i alergeny. Jonizator wykorzystuje rozwiązania znane z natury i zapewnia w pomieszczeniu optymalną dla zdrowia równowagę jonową. Nowy Sharp FP-J30EU-B to bardzo skuteczny oczyszczacz dla alergików.

 

Na panelu znajdziemy wskaźnik działania Plasmacluster informujący o uruchomieniu jonizacji. Obok niego widoczny jest również wskaźnik zanieczyszczenia filtra, który przypomina o regularnym czyszczeniu i potrzebnej wymianie.

 

Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B oferuje tryb manualny i tryb nocny. Użytkownik może ustawić 3 prędkości wentylatora - max, med i sleep. Dostępny jest również specjalny tryb jonizatora Clean Ion Shower, w którym urządzenie generuje jony z dużą siłą przez określony czas.

 

Filtry

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-B jest wyposażony w 3 filtry:

 • filtr wstępny będący jednocześnie tylną obudową urządzenia, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia (m.in. kurz, włosy, okruszki), tym samym przedłużając żywotność pozostałych filtrów,
 • filtr węglowy, który usuwa brzydkie zapachy i niebezpieczne dla człowieka związki lotne, w tym m.in. formaldehyd,
 • filtr HEPA H13, który zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i zanieczyszczenia mechaniczne (m.in. PM2.5 i PM10) ze skutecznością na poziomie minimum 99,97%.

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

~2 lata

229 zł

Węgiel aktywny

~2 lata

139 zł

Roczny koszt eksploatacji

~180 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8 h
 • Auto restart

 

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-B to urządzenie o oryginalnej stylistyce. Jest niewielki, lekki i w pełni mobilny. Dostępność 3 wariantów kolorystycznych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Panel sterowania pozostaje ma fizyczne guziki, więc urządzenie nie sprawia trudności w obsłudze. Niewielkie koszty eksploatacyjne i optymalny pobór prądu, choć jak na tak małe urządzenie nie są najmniejsze, nie obciążają w sposób znaczący domowego budżetu. Na uwagę zasługuje również zastosowany filtr HEPA H13 i jonizator Plasmacluster.

 

Najmniejszy model z nowej linii oczyszczaczy powietrza Sharp nie posiada jednak istotnych czujników kurzu i zapachów. Nie oferuje więc pracy automatycznej. Nie należy również do najcichszych - bo przy najniższym poziomie pracy wentylatora oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B osiąga głośność na poziomie 23 dB. Jest akceptowalny i nie zaburza normalnego funkcjonowania domowników, ale istnieją ciszej pracujące modele.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Zalety
Jonizator Plasmacluster
Filtr HEPA H13
Filtr węglowy
Nowoczesny design
Korzystna cena
Wady
Brak dedykowanej aplikacji
Brak czujników kurzu i gazów
Brak trybu automatycznego

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-J30EUB

Filtr HEPA FZ-F30HFE

FZ-F30HFE

Filtr HEPA H13 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Filtr FZ-F30DFE do oczyszczacza Sharp KC-F32EUW

FZ-F30DFE

Filtr węglowy — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 139,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.