Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-WSharp FP-J80EU-W widok przódSharp FP-J80EU-W aktywny wyświetlaczSharp FP-J80EUW widok bokSharp FP-J80EUW widok bok, generator jonówSharp FP-J80EU-W widok bokSharp FP-J80EU-W widok bokSharp FP-J80EUW widok bok, generator jonów w urządzeniuSharp FP-J80EUW widok bokSharp FP-J80EUW widok front z bokuSharp FP-J80EUW widok frontSharp FP-J80EU-W widok góra, aktywny wyświetlaczSharp FP-J80EU-W wyświetlacz wskazujący poziom pyłów PM2.5Sharp FP-J80EU-W widok tył, filtr wstępnySharp FP-J80EU-W widok tył, filtr węglowy w urządzeniuSharp FP-J80EU-W widok tył, filtr HEPA w urządzeniuSharp FP-J80EU-W przekrój urządzenia, filtracjaFiltr HEPA do Sharp FP-J80EUWFiltr węglowy do Sharp FP-J80EUWSharp FP-J80EUW panel sterowaniaSharp FP-J80EU-W widok tył, wentylatorSharp FP-J80EU-W widok tył, wyciągnięte filtryOczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EUWSharp FP-J80EUW widok bok

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-J80EUW

Cena: 3 399,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 62 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza15-47 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 11 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 48 godzin

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J80EU-W

Sharp FP-J80EUW

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 399,00 zł

Wybierz wariant

Sharp FP-J80EUW
Sharp FP-J80EUW
3 399,00
Sharp FP-J80EUW - Outlet
Sharp FP-J80EUW - Outlet
2 899,00 Stan doskonały, otwarte filtry

Sharp FP-J80EUW generator jonów PlasmaclusterSharp FP-J80EUW jest oczyszczaczem powietrza, w którym zastosowano najwydajniejszy generator jonów. Oczyszczacz jest atrakcyjny wizualnie, a panel sterowania został wykończony w złotym kolorze (Champagne gold). Urządzenie zostało wyposażone w 5 czujników, które dostarczają 6 pomiarów. Specjalna technologia inwerterowa J-tech Inverter zapewnia rekordowe niskie zużycie energii (4-48 W). Co więcej, oczyszczacz Sharp FP-J80EUW jest bardzo cichym urządzeniem i jego praca zaczyna się od zaledwie 15 dB (dedykowany do sypialni oraz pokoi dziecięcych).

 

Urządzenie zostało zatwierdzone przez organizację British Allergy Foundation. Potwierdza ona wysoką skuteczność oczyszczacza w walce z alergenami unoszącymi się w powietrzu (w tym odchody i pozostałości roztoczy domowych). Co ważne, nowa seria FP-J oferuje oczyszczanie i jonizację powietrza. Jest to więc doskonała alternatywa dla użytkowników, którzy nie potrzebują nawilżania.

 

Sharp FP-J80EU-W rabat na kod LOVE5

 

Precyzyjny zestaw czujników i praca automatyczna


 

Sharp FP-J80EUW widok front

Sharp FP-J80EUW został wyposażony w zestaw aż 5 czujników, które na bieżąco monitorują jakość powietrza oraz gwarantują automatyczną pracę oczyszczacza. Czujnik kurzu bada stężenie tego pyłu, a świecąca dioda informuje, że czujnik wykrył mikroskopijne cząsteczki kurzu. Czujnik wskazuje również zbliżone pomiary pyłów PM2.5, które wskazywane są numerycznie na wyświetlaczu w postaci 3 cyfr. Wyświetlacz wskazuje poziom PM2.5 w zakresie 10-499 μg/m3. Jeśli poziom jest niższy, to na wyświetlaczu wskazywane jest „Lo”. Z kolei, jeśli poziom wyższy, to wyświetlacz pokaże „Hi”.

 

Z odczytów czujnika korzysta również wskaźnik jakości powietrza. Za pomocą zmieniających się kolorów na panelu informuje, jakiej jakości jest aktualnie powietrze. Wskazywanie odbywa się pomiędzy kolorem niebieskim oznaczającym czyste powietrze a kolorem czerwonym oznaczającym silnie zabrudzone powietrze.

 

Czujnik gazów (zapachów) zapewnia prawidłową reakcję oczyszczacza na zanieczyszczenia gazowe i wskazuje poziom zanieczyszczeń gazowych w pomieszczeniu. W oczyszczaczu znajdują się również czujniki dostarczające informacji o aktualnej temperaturze oraz wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

 

Co ważne, z odczytów czujników (kurzu, zapachu i natężenia światła) kontrolowane jest tempo pracy oczyszczacza podczas pracy automatycznej. Wentylator zwalnia oraz przyspiesza względem stopnia zabrudzenia powietrza. Ciekawostką jest to, że dzięki czujnikowi światła następuje automatyczne wyłączanie i przyciemnianie wyświetlacza w zależności od jasności w pomieszczeniu.

 

Sharp FP-J80EUW – filtracja na niemal 100%


 

Oczyszczacz gwarantuje niemal całkowicie czyste powietrze dzięki zastosowaniu 3-stopniowej filtracji powietrza. Brudne powietrze zostaje zassane przez panel tylny i zostaje poddane pierwszemu etapowi oczyszczania. Jest to filtr wstępny, który dostał gęściejszą siateczkę. Teraz jest w stanie wyłapać malutkie cząsteczki o wielkości zaledwie 240 mikronów. Jest to zarazem pokrywa filtrów, która zatrzymuje większe zanieczyszczenia (sierść zwierząt, kurz, większe pyły, włosy, okruchy etc.). Filtr ten nie podlega wymianie, tylko okresowemu wyczyszczeniu.

 

Następny w kolejce filtr z aktywnym węglem pochłania większość niepożądanych zapachów występujących w gospodarstwie domowym oraz szkodliwe gazy i formaldehyd. Ostatnim etapem filtracji jest filtr HEPA H13 gwarantujący skuteczność na poziomie co najmniej 99,97%. Usuwa on najmniejsze drobiny z powietrza i doskonale nadaje się do walki z alergiami, wirusami oraz PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 

Producent szacuje żywotność obydwu filtrów na około 10 lat. Jednak biorąc pod uwagę jakość naszego powietrza, w przypadku filtra HEPA, będą to 3 lata. Nie musisz jednak martwić się o to, czy pora już na wymianę filtrów. Wskaźnik wymiany filtra powiadomi o konieczności zmiany filtrów.

 

Oczyszczacz Sharp FP-J80EU-W wytwarza w pomieszczeniu unikalny przepływ powietrza. Silny nadmuch powietrza w połączeniu z wydmuchem pod kątem 20° powoduje zbieranie kurzu z niższych poziomów w pomieszczeniu. Co więcej, jony Plasmacluster mogą eliminować elektryczność statyczną, co zapobiega przylegania kurzu do ścian.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp FP-J80EU-W

 

Technologia Plasmacluster


 

Sharp FP-J80EU-W oferuje również w pełni bezpieczną oraz przebadaną jonizację powietrza. Technologia Plasmacluster dba o prawidłową równowagę jonów w powietrzu, a odpowiednie naładowane jony dodatnie i ujemne znacząco poprawiają jakość powietrza. Powietrze jest oczyszczone z wirusów oraz bakterii w nawet 99,9%. Skuteczność została naukowo udowodniona i wielokrotnie nagrodzona.

 

Technologia jest zbawienna dla alergików, a w urządzeniu znajduje się najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Tak wysoką koncentrację jonów zapewnia wymienny (co około 10 lat) moduł. Jest on łatwo dostępny, co umożliwia bezproblemową konserwację i wymianę. Na panelu znajduje się wskaźnik wymiany modułu, który zacznie pulsować w przypadku zbliżania się zakończenia żywotności (17,5 tys. godzin). Poniższa tabelka obrazuje, jak wypada generator jonów High Density 25000 w porównaniu z High Density 7000 – dostępnym w starszych modelach (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

 

Funkcje ułatwiające życie


 

Sharp FP-J80EU-W został wyposażony w efektywny tryb jonizacji. Tryb Plasmacluster Ion Spot generuje silny strumień jonów (do 100 000 na cm3), który po skierowaniu na przedmiot, pozbywa się z niego uciążliwych zapachów oraz bakterii. Pozwala on usunąć np. zapach zwierząt z kanapy, zapach tytoniu z zasłon czy pozbyć się bakterii z kasku rowerowego. Intensywny strumień jonowy będzie utrzymywał się przez 8 godzin, a następnie oczyszczacz wróci do poprzedniego trybu pracy. Tryb Plasmacluster Spot – czas usuwania zapachów oraz bakterii*:

 

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

Ustawienie wszystkich dostępnych funkcji odbywa się z poziomu dotykowego panelu sterowania. Panel dobrze reaguje na dotyk, nie ma mowy o żadnej tandecie. Warto również wspomnieć o trybie Clean Ion Shower, który przy silnym nawiewie emituje wysoką dawkę jonów. Przez pierwsze 10 minut następuje zmniejszenie elektryczności statycznej, a następnie przez kolejne 50 minut zostaje zwiększony poziom czułości czujnika kurzu w celu efektywnego oczyszczenia powietrza.

 

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w Sharp FP-J80EU-W

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu i myciu.

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: znacząca poprawa jakości powietrza

 • Plasmacluster Ion Spot: intensywna emisja jonów

 • 3 prędkości wentylatora: Max / Med / Low

 • Czujniki: gazów (zapachów), pyłów oraz światła

 • Czujniki: temperatury i wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: niska, standardowa (domyślna) i wysoka

 • Tryb automatyczny: praca względem zanieczyszczenia powietrza

 • Monitor czystości powietrza: kolorowa skala

 • Monitor jakości powietrza PM2.5: alarm oraz numeryczna informacja

 • Monitor kurzu: informacja o wykryciu kurzu w powietrzu

 • Monitor zapachów: informacja o wykryciu przykrych zapachów

 • Monitor poboru mocy w watach: pobór mocy w aktualnym trybie pracy

 • Monitor wilgotności: wyświetlanie wilgotności w zakresie 20-90%

 • Monitor temperatury: wyświetlanie temperatury w zakresie 0-50°C

 • Auto restart: powrót do pracy po awarii zasilania

 • Child lock: blokada panelu sterowania

 • Timer: włączenie i wyłączenie (1-12 h)

 • Clean Ion Shower: silna emisja jonów przez określony czas

 • Uchwyty po bokach: wygodny transport

 • Tryb Pollen: usuwanie alergenów, polecany dla alergików

 • Tryb nocny: komfortowe warunki do snu

 • Dotykowy panel sterowania: szybka i precyzyjna reakcja na dotyk

 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra: informacja o potrzebie wyczyszczenia

Sharp FP-J80EUW zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-J80EUW
kolor: biały
wymiary: 416x728x291 mm
waga: 10,6 kg
pobór prądu/moc*: 4, 28, 48 W
przepływ powietrza*: 60, 288, 480 m3/h
głośność*: 15, 45, 47 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 62 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

swietny! Zauważalna poprawa u alergika na kurz domowy

wojciech

5/5

Produkt spełnia swoją rolę. Prawdziwy test odbędzie się dopiero zimą i na tą porę roku urządzenie zakupiłem. Teraz mogę powiedzieć, iż urządzenie jest bardzo ciche. Pomiary jakości powietrza wydają się adekwatne. Urządzenie nie emituje zapachów czyli jak dla mnie działa :-)

Tomek

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-J80EUW

Sharp FP-J80EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-J80EUW

Filtr FZ-J80HFX

FZ-J80HFX

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Filtr FZ-J80DFX

FZ-J80DFX

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Generator jonów Plasmacluster Sharp IZ-C90MEU

Sharp IZ-C90MEU

akcesorium

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.