22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Sharp KC-A40EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A40EUW

Cena: 1 399,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-46 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Tylko 16 dBSharp KC-A40EUW to podstawowy model z serii najlepszych oczyszczaczy powietrza japońskiego producenta. Urządzenie korzysta z filtra HEPA H13, posiadającego zdolność wychwytu co najmniej 99,97% zanieczyszczeń stałych, w tym PM 2.5. W Sharp KC-A40EUW, podobnie jak w pozostałych modelach serii KC-A, zastosowano impregnowany filtr węglowy, odporny na działanie wody. Dzięki czemu filtr może być spłukiwany wodą, czym przywracana jest jego pierwotna skuteczność i może służyć dalej wiele lat.

 

Model doskonale nadaje się do sypialń i gabinetów, gdyż oczyszczacze Sharp serii KC-A to najcichsze urządzenia na rynku — model KC-A40 swoją pracę zaczyna od 16 dB. Jest po prostu bezszelestny. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp UA-HD40E-L

 

Technologia Plasmacluster oraz funkcja nawilżacza


 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach SharpJednym z najważniejszych atutów urządzenia jest wyjątkowa, opatentowana technologia jonizacji Plasmacluster, przynosząca ulgę alergikom na całym świecie. Aerojony są emitowane do pomieszczenia wraz z oczyszczonym powietrzem, wyrzucanym z urządzenia. Przy odpowiedniej koncentracji jony mają zdolność deaktywacji wirusów i alergenów na poziomie około 99,9%. Żadna inna technologia jonizacji nie może pochwalić się tak dużą i jednocześnie naukowo potwierdzoną skutecznością.

 

Urządzenie posiada bardzo wydajny nawilżacz ewaporacyjny, regulowany automatycznie na podstawie odczytów z czujników temperatury i wilgotności. W momencie wykrycia odpowiedniej wilgotności w danej temperaturze nawilżacz przestaje pracować (funkcja oczyszczania jest niezależna i pracuje nadal). Kontrolka nawilżania informuje o stanie pracy nawilżacza. Zielony kolor oznacza włączone nawilżanie, czerwony (migający) oznacza, że trzeba uzupełnić wodę w zbiorniku. Jeśli kontrolka nie podświetla się, oznacza to, że nawilżanie jest wyłączone. Tak inteligentne sterowanie zapewni Ci zawsze optymalny poziom nawilżenia w pokoju, chroniąc Twoje zdrowie, samopoczucie, stan skóry i drewnianą podłogę w Twoim domu.

 

Niezwykle ekonomiczny oczyszczacz


 

Sharp KC-A40EU-W jest niezwykle ekonomicznym oczyszczaczem powietrza, z filtrami o trwałości nawet do 10 lat! W tym celu opracowano wyjątkowy, zmywalny filtr węglowy i niezwykle trwały filtr wodny, nadający się do wielokrotnego czyszczenia. Również filtr HEPA jest długowieczny, dzięki zastosowaniu dużej powierzchni aktywnej (ciasna harmonijka). Filtry w serii KC-A wytrzymują 10 lat przy zanieczyszczeniu równym ekwiwalentowi 5 papierosów dziennie. Niestety wiele rejonów w Polsce dotknięte jest tak dużym zanieczyszczeniem, że czas eksploatacji samego filtra HEPA jest z reguły znacznie krótszy.

 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Oczyszczacz wyposażony jest w kółka, by można było go przemieszczać, regulację jasności wyświetlacza, blokadę rodzicielską i niezwykle czuły czujnik pyłów, dzięki któremu urządzenie obrazuje Ci aktualny poziom zanieczyszczeń w otoczeniu. Poziom ten przedstawiony jest za pomocą 5 poziomów kolorów (kolor zielony oznacza czyste, a kolor czerwony silnie zabrudzone powietrze).

 

Wlewając zimną wodę i lód do pojemnika, Sharp KC-A40EUW może służyć w lecie za wydajny klimatyzer ewaporacyjny. Do sterowania urządzeniem mamy do wyboru 3 tryby pracy manualnej oraz 2 tryby auto. Automatyczna praca odbywa się na podstawie odczytów z czujnika zanieczyszczeń pomiędzy wysoką i niską prędkością wentylatora. Ciekawostką jest to, że jeśli kabel zasilania nie został odłączony, to oczyszczacz Sharp KC-A40EU-W powróci do pracy w trybie, w jakim znajdował się poprzednio.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-A40EUW


Stopnie filtracji oczyszczacza Sharp

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5, chorobotwórcze bakterie i wirusy. Po rozłożeniu filtr osiąga powierzchnię aż 1,3 m2.

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, wytrącają się na nim sole i mikroorganizmy z wody. Jest to też jednocześnie mata ewaporacyjna, umożliwiająca nawilżanie

 • 5. Plasmacluster: jony tworzą rodniki hydroksylowe na alergenach i wirusach, deaktywując je

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: skuteczna jonizacja powietrza (z opcją wyłączenia)

 • Automatyczna praca: płynna zmiana prędkości obrotowej, 2 tryby AUTO

 • Tryb pyłki: idealna praca urządzenia dla alergików

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Wskaźnik jakości powietrza: wizualna informacja o stanie powietrza

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie ich wyczyszczenia

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • Kółka transportowe: dla bezproblemowego przemieszczania

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

Produkt - oczyszczacz-sharp-kc-a40eu
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A40EUW
kolor: biały
wymiary: 382x242x570 mm
waga: 8,1 kg
pobór prądu/moc*: 4, 15, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.8, 13, 19 W
zbiornik: 3,0 L
przepływ powietrza*: 48, 168, 216 m3/h
nawilżanie*: 200, 400, 450 ml/h
głośność*: 16, 40, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 35, 42 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,3 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 200 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Mam go od grudnia 2019 mega mega świetny różnica kolosalna, zbija pm 2.5 aż do 003pm!!!! Polecam

Erhlik Praszka

5/5

Posiadam model KC-A40 od 2 lat. Bardzo fajnie nawilża powietrze, czy oczyszcza? Nie wiem bo nie robiłem badań jakości powietrza w sypialni ale widząc jak brudny - zakurzony jest pierwszy filtr (kratka z tworzywa) to myślę, że na pewno wyłapuje sporą ilość pyłów i kurzu. Jeśli chodzi o przykry zapach po jakimś czasie używania, to prawda. Po kilku dniach filtr nawilżacza potrafi dawać nieprzyjemny zapach. Żeby się go pozbyć to raz w tygodniu kąpię go w misce w mieszance ciepłej wody z octem (50/50), myję pojemnik na wodę. Nieprawda jest, że powietrze będzie potem pachnieć octem ponieważ po wypłukaniu filtra, nic nie czuć. Ocet świetnie czyści z kamienia i niweluje zapach. Filtr HEPA i węglowy odkurzam dokładnie raz na 2 tygodnie i nic się z nimi nie dzieje. Myślę, że przy takiej obsłudze jeszcze ze dwa lata je potrzymam i wymienię wtedy koszt kompletu filtrów wyniesie 250 zł/rok co uważam za rozsądną kwotę (4 piwka na miesiąc). Aha, oczyszczacz włączam prawie codziennie na noc, bez względu na porę roku - takie już przyzwyczajenie. Subiektywnie oceniając to jakość snu jest lepsza ze względu na wilgotność powietrza na odpowiednim poziomie,a co za tym idzie brak suchości w gardle po przebudzeniu. Zawsze przed snem ustawiam go na ION shower na ok. 30-60 min. a potem na całą noc na najmniejszym poziomie nawilżania/oczyszczania. Przez noc schodzi jakieś 2/3 pojemnika wody na sypialnię o powierzchni ok. 20 m2. Jeśli chodzi o głośność to na najniższym biegu zupełnie nie przeszkadza mi w spaniu. Ogólnie polecam i przymierzam się do zakupu kolejnego do następnego pokoju.

john_pat

4.3/5

na podstawie 12 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A40EUW

Sharp KC-A40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-A40EUW

Sharp KC-A40EUW to najmniejszy przedstawiciel serii KC-A, który łączy w sobie 3-stopniową filtrację powietrza, nawilżanie i jonizację Plasmacluster. Jego premiera miała miejsce w 2014 roku i na tamten moment zdecydowanie stanowił rozwiązanie wysokiej klasy. 6 lat później wśród propozycji producenta bez trudu znajdujemy lepsze modele, które można dostać w tej samej lub odrobinę wyższej cenie. Ówczesny hit sprzedażowy dzisiaj stanowi słabą konkurencję – doceniamy skuteczną filtrację i cichą pracę, jednak dostrzegamy także wady przemawiające na jego niekorzyść. Co warto o nim wiedzieć?

 

Oczyszczacz Sharp KC-A40EUW to jedno z pierwszych urządzeń 3w1 od japońskiego producenta. Jak wszystkie modele, oferuje 3-stopniową filtrację przy wykorzystaniu filtra HEPA H13 oraz opatentowaną technologię jonizacji Plasmacluster. Dodatkowo dba o optymalne nawilżenie powietrza – wewnątrz znajdziesz zmywalny filtr nawilżający. Co istotne, pracuje już od 16 dB. Z pewnością spełnia swoją podstawową rolę. Warto jednak zdawać sobie sprawę z jego wad – w użytkowaniu jest bowiem uciążliwy, a w trybie automatycznym może nie sprostać dużym zanieczyszczeniom.

 

Design i wykonanie

Jak wszystkie oczyszczacze japońskiego producenta, także Sharp KC-A40EUW został wykonany z dobrej jakości plastiku. Cechuje go neutralny, biały kolor, dzięki czemu bez trudu wpisze się w większość pomieszczeń. Warto zaznaczyć, że model występuje również w kolorze czarnym pod nazwą Sharp KC-A40EUB. Seria KC-A wyróżnia się pikowaną strukturą obudowy, na której załamuje się światło. Na górze urządzenia znajduje się przejrzysty panel sterowania oraz wylot powietrza. Niestety, to jeden z pierwszych modeli, więc nie posiada funkcji automatycznego zamykania, która chroniłaby przed przedostawaniem się do środka kurzu, gdy oczyszczacz nie jest włączony.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW jest dość spory i ciężki (8,1 kg). Jak na urządzenie przeznaczone do średnich powierzchni (do 26 m2), rzuca się w pomieszczeniu w oczy. Na jego korzyść przemawia obecność kółek, które jednak nie posiadają funkcji blokady – w zestawie dostępne są spełniające swoje zadanie, ale niezbyt praktyczne gumowe podstawki. Należy także podkreślić, że kółeczka pozwalają wyłącznie na ruch w płaszczyźnie bocznej. Mobilność urządzenia poprawiają również boczne uchwyty.

 

Sharp KC-A40EUW widok na panel sterujący
Sharp KC-A40EUW – widok na panel sterujący

 

Wydajność i funkcje Sharp KC-A40EUW

Sharp KC-A40EUW to urządzenie 3w1:

 • oczyszczacz powietrza cechujący się przepływem powietrza na poziomie 216 m3/h,
 • ewaporacyjny nawilżacz powietrza o wydajności 450 ml/h,
 • jonizator Plasmacluster (generator High Density 7000).

Urządzenie może służyć również jako klimatyzer ewaporacyjny. Poprzez wrzucenie do zbiornika na wodę kilku kostek lodu można obniżyć temperaturę powietrza o 7-8°C. Nie zastąpi profesjonalnego klimatyzatora ściennego lub przenośnego monobloku, ale sprawi, że powietrze będzie rześkie również w cieplejsze dni.

 

Parametr

Wartość

Uwagi

Przepływ powietrza

216 m3/h

Powierzchnia działania deklarowana przez producenta jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

26 m2

Wydajność nawilżacza

do 450 ml/h

Stosunkowo wydajny nawilżacz przeznaczony dla niedużych przestrzeni.

Jonizator

Plasmacluster

Najlepiej przebadana i w pełni bezpieczna jonizacja.

Głośność

16(20*)-46 dB

Bardzo cichy oczyszczacz powietrza.

Zużycie energii

4-25 W

Niemal nieodczuwalne w rachunkach zużycie energii.

*w trybie oczyszczania i nawilżania

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW posiada 3 czujniki:

 • optyczny czujnik pyłów (z możliwością 3-stopniowej regulacji),
 • temperatury,
 • wilgotności.

 

Sharp KC-A40EUW - czujniki

 

Dzięki nim urządzenie oferuje wygodną pracę automatyczną, w której prędkość wentylatora uzależniona jest od jakości powietrza. Należy jednak zauważyć, że zastosowany w oczyszczaczu optyczny czujnik pyłów należy wykalibrować w czystym powietrzu po każdym ponownym podłączeniu do prądu. Co więcej, dobrze jest ustawić jego maksymalną czułość, by skuteczniej wykrywał cząsteczki smogu. Warto zdawać sobie sprawę, że bez tego w regionach o dużym zanieczyszczeniu działanie automatyczne może być nieefektywne. Lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie trybów manualnych i sugerowanie się odczytami z zewnętrznego miernika, co jednak jest nieco uciążliwe, podczas gdy nowsze urządzenia oferują precyzyjne laserowe rozwiązania.

 

Optyczny czujnik pyłów nie dostarcza również danych liczbowych na temat stężeń zanieczyszczeń. Oczyszczacz Sharp KC-A40EUW nie ma numerycznego wskaźnika pyłów PM2.5, oferuje wyłącznie wskaźnik jakości powietrza, czyli 3-stopniową skalę kolorystyczną znajdującą się na panelu. Dużym minusem jest również brak czujnika TVOC, który dostarczałby informację na temat poziomu zanieczyszczeń gazowych pojawiających się w środowisku domowym.

 

Oczyszczacz Sharp KC-A40EUW oferuje również inne tryby pracy – nocny, pollen, low, medium, high. Warto zaznaczyć, że w trybach nocnym czy low pracuje cicho (zaledwie 16/20 dB), jednak przepływ powietrza również pozostaje na bardzo niskim poziomie – zaledwie 48 m3/h.

 

Dodatkowym wsparciem dla 3-stopniowej filtracji jest technologia Plasmacluster, która jest zbawienna dla alergików i osób zmagających się z problemami skórnymi. W oczyszczaczu Sharp KC-A40EUW znajdziesz generator jonów High Density 7000, czyli starszy model z oferty producenta, który nie podlega wymianie. Urządzenie nie oferuje żadnych dodatkowych trybów pracy (w lepszych modelach znajdziesz Ion Shower lub Ion Spot).

&bsp;

Na korzyść oczyszczacza Sharp KC-A40EUW przemawia również stosowana we wszystkich modelach producenta mata ewaporacyjna, która w naturalny sposób utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia powietrza. Nie generuje mokrych plam ani białego nalotu, jest w pełni bezpieczna dla środowiska, użytkowników i zwierząt. Urządzenie posiada duży 3-litrowy pojemnik na wodę, który cechuje się łatwością napełniania i daje możliwość wykorzystywania oczyszczacza celem obniżenia temperatury powietrza. Dla wygody użytkownika wyposażono je również w diody informujące o pustym zbiorniku oraz obecności nieprzyjemnych zapachów.

 

Filtry

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW oferuje 3-stopniową filtrację wspieraną przez jonizację Plasmacluster i nawilżanie ewaporacyjne – jest stworzony przede wszystkim do walki z alergenami. Jak wszystkie urządzenia tej marki, wykorzystuje filtr HEPA H13 – w tym modelu jego powierzchnia jest duża i sięga 1,3 m2. Wyjątkiem jest filtr węglowy, który podlega czyszczeniu. Założeniem jest przedłużenie jego żywotności, jednak niepoprawne wykonanie czynności konserwacyjnych czy niedoschnięty filtr sprawiają, że z urządzenia wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Konieczność zachowania szczególnej ostrożności powoduje, że urządzenie staje się mniej komfortowe w użytkowaniu względem nowoczesnych propozycji.

 

4 filtry w Sharp KC-A40EUW
4 filtry w Sharp KC-A40EUW

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 3 lat

439 zł

Węgiel aktywny

do 5 lat

179 zł

Filtr nawilżacza

do 10 lat*

279 zł

Roczny koszt eksploatacji

~200 zł

 

Czas eksploatacji zależy od regionu użytkowania urządzenia. Producent deklaruje ich żywotność sięgającą nawet 10 lat – w polskich warunkach ten okres może być nawet 5 razy krótszy! Sporą wadą jest więc brak wskaźnika zużycia filtrów – urządzenie informuje wyłącznie o konieczności ich czyszczenia.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Auto Restart
 • Regulacja jasności wyświetlacza
 • Monitor wilgotności (procentowy wskaźnik)

 

Sharp KC-A40EUW - podsumowanie

Nie ulega wątpliwości, że oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUW jest dobrym urządzeniem wielofunkcyjnym od sprawdzonego producenta. Z pewnością spełni swoją rolę, a jak na urządzenie o 6-letniej obecności na rynku może być uznany za innowacyjny jak na tamten czas sprzęt. Posiada skuteczny filtr HEPA H13 i opatentowany jonizator, oferuje wydajne nawilżanie. Ze względu na konieczność kalibracji czujnika oraz jego ogólną słabszą czułość może być jednak uciążliwy w wykorzystywaniu – użytkownik żyjący w regionie o większym zanieczyszczeniu raczej musi pamiętać o sterowaniu ręcznym.

 

Porównując oczyszczacz Sharp KC-A40EUW z modelami wyznaczającymi aktualne standardy, zdecydowanie brakuje precyzyjnego laserowego czujnika pyłów PM2.5 i wyświetlacza ich stężenia. Minusem jest również brak czujnika TVOC, który kontrolowałby poziom gazów w pomieszczeniu. Na komfort użytkowania negatywnie wpływa również brak kontroli zużycia filtrów.

 

Sharp UA-HD40E-L

 

Zalety
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja Plasmacluster
Niskie zużycie energii
Filtry o długiej żywotności
Bardzo ciche działanie
Wady
Brak aplikacji
Brak czujnika TVOC
Konieczność kalibracji czujnika
Niezbyt precyzyjny czujnik kurzu
Brak kontroli zużycia filtrów
Brak środka grzybobójczego w nawilżaczu
Brak wyświetlacza stężenia pyłów PM2.5
Niski przepływ powietrza w trybie LOW

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A40EUW

Filtr HEPA FZ-A41HFR

FZ-A41HFR

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 439,00 zł

Sharp FZ-A41DFR

FZ-A41DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 179,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.