Sharp KC-A40EUW
Sharp KC-A40EUW

Sharp KC-A40EUW

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 599,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A40EUW

Cena: 1 599,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-46 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Tylko 16 dBSharp KC-A40EUW to podstawowy model z serii najlepszych oczyszczaczy powietrza japońskiego producenta. Urządzenie korzysta z filtra HEPA H13, posiadającego zdolność wychwytu co najmniej 99,97% zanieczyszczeń stałych, w tym PM 2.5. W Sharp KC-A40EUW, podobnie jak w pozostałych modelach serii KC-A, zastosowano impregnowany filtr węglowy, odporny na działanie wody. Dzięki czemu filtr może być spłukiwany wodą, czym przywracana jest jego pierwotna skuteczność i może służyć dalej wiele lat.

 

Model doskonale nadaje się do sypialń i gabinetów, gdyż oczyszczacze Sharp serii KC-A to najcichsze urządzenia na rynku — model KC-A40 swoją pracę zaczyna od 16 dB. Jest po prostu bezszelestny. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp KC-A40EU-W rabat na kod LOVE6

 

Technologia Plasmacluster oraz funkcja nawilżacza


 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach SharpJednym z najważniejszych atutów urządzenia jest wyjątkowa, opatentowana technologia jonizacji Plasmacluster, przynosząca ulgę alergikom na całym świecie. Aerojony są emitowane do pomieszczenia wraz z oczyszczonym powietrzem, wyrzucanym z urządzenia. Przy odpowiedniej koncentracji jony mają zdolność deaktywacji wirusów i alergenów na poziomie około 99,9%. Żadna inna technologia jonizacji nie może pochwalić się tak dużą i jednocześnie naukowo potwierdzoną skutecznością.

 

Urządzenie posiada bardzo wydajny nawilżacz ewaporacyjny, regulowany automatycznie na podstawie odczytów z czujników temperatury i wilgotności. W momencie wykrycia odpowiedniej wilgotności w danej temperaturze nawilżacz przestaje pracować (funkcja oczyszczania jest niezależna i pracuje nadal). Kontrolka nawilżania informuje o stanie pracy nawilżacza. Zielony kolor oznacza włączone nawilżanie, czerwony (migający) oznacza, że trzeba uzupełnić wodę w zbiorniku. Jeśli kontrolka nie podświetla się, oznacza to, że nawilżanie jest wyłączone. Tak inteligentne sterowanie zapewni Ci zawsze optymalny poziom nawilżenia w pokoju, chroniąc Twoje zdrowie, samopoczucie, stan skóry i drewnianą podłogę w Twoim domu.

 

Niezwykle ekonomiczny oczyszczacz


 

Sharp KC-A40EU-W jest niezwykle ekonomicznym oczyszczaczem powietrza, z filtrami o trwałości nawet do 10 lat! W tym celu opracowano wyjątkowy, zmywalny filtr węglowy i niezwykle trwały filtr wodny, nadający się do wielokrotnego czyszczenia. Również filtr HEPA jest długowieczny, dzięki zastosowaniu dużej powierzchni aktywnej (ciasna harmonijka). Filtry w serii KC-A wytrzymują 10 lat przy zanieczyszczeniu równym ekwiwalentowi 5 papierosów dziennie. Niestety wiele rejonów w Polsce dotknięte jest tak dużym zanieczyszczeniem, że czas eksploatacji samego filtra HEPA jest z reguły znacznie krótszy.

 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Oczyszczacz wyposażony jest w kółka, by można było go przemieszczać, regulację jasności wyświetlacza, blokadę rodzicielską i niezwykle czuły czujnik pyłów, dzięki któremu urządzenie obrazuje Ci aktualny poziom zanieczyszczeń w otoczeniu. Poziom ten przedstawiony jest za pomocą 5 poziomów kolorów (kolor zielony oznacza czyste, a kolor czerwony silnie zabrudzone powietrze).

 

Wlewając zimną wodę i lód do pojemnika, Sharp KC-A40EUW może służyć w lecie za wydajny klimatyzer ewaporacyjny. Do sterowania urządzeniem mamy do wyboru 3 tryby pracy manualnej oraz 2 tryby auto. Automatyczna praca odbywa się na podstawie odczytów z czujnika zanieczyszczeń pomiędzy wysoką i niską prędkością wentylatora. Ciekawostką jest to, że jeśli kabel zasilania nie został odłączony, to oczyszczacz Sharp KC-A40EU-W powróci do pracy w trybie, w jakim znajdował się poprzednio.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-A40EUW


Stopnie filtracji oczyszczacza Sharp

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5, chorobotwórcze bakterie i wirusy. Po rozłożeniu filtr osiąga powierzchnię aż 1,3 m2.

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, wytrącają się na nim sole i mikroorganizmy z wody. Jest to też jednocześnie mata ewaporacyjna, umożliwiająca nawilżanie

 • 5. Plasmacluster: jony tworzą rodniki hydroksylowe na alergenach i wirusach, deaktywując je

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: skuteczna jonizacja powietrza (z opcją wyłączenia)

 • Automatyczna praca: płynna zmiana prędkości obrotowej, 2 tryby AUTO

 • Tryb pyłki: idealna praca urządzenia dla alergików

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Wskaźnik jakości powietrza: wizualna informacja o stanie powietrza

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie ich wyczyszczenia

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • Kółka transportowe: dla bezproblemowego przemieszczania

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

Produkt - oczyszczacz-sharp-kc-a40eu
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A40EUW
kolor: biały
wymiary: 382x242x570 mm
waga: 8,1 kg
pobór prądu/moc*: 4, 15, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.8, 13, 19 W
zbiornik: 3,0 L
przepływ powietrza*: 48, 168, 216 m3/h
nawilżanie*: 200, 400, 450 ml/h
głośność*: 16, 40, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 35, 42 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

Posiadam model KC-A40 od 2 lat. Bardzo fajnie nawilża powietrze, czy oczyszcza? Nie wiem bo nie robiłem badań jakości powietrza w sypialni ale widząc jak brudny - zakurzony jest pierwszy filtr (kratka z tworzywa) to myślę, że na pewno wyłapuje sporą ilość pyłów i kurzu. Jeśli chodzi o przykry zapach po jakimś czasie używania, to prawda. Po kilku dniach filtr nawilżacza potrafi dawać nieprzyjemny zapach. Żeby się go pozbyć to raz w tygodniu kąpię go w misce w mieszance ciepłej wody z octem (50/50), myję pojemnik na wodę. Nieprawda jest, że powietrze będzie potem pachnieć octem ponieważ po wypłukaniu filtra, nic nie czuć. Ocet świetnie czyści z kamienia i niweluje zapach. Filtr HEPA i węglowy odkurzam dokładnie raz na 2 tygodnie i nic się z nimi nie dzieje. Myślę, że przy takiej obsłudze jeszcze ze dwa lata je potrzymam i wymienię wtedy koszt kompletu filtrów wyniesie 250 zł/rok co uważam za rozsądną kwotę (4 piwka na miesiąc). Aha, oczyszczacz włączam prawie codziennie na noc, bez względu na porę roku - takie już przyzwyczajenie. Subiektywnie oceniając to jakość snu jest lepsza ze względu na wilgotność powietrza na odpowiednim poziomie,a co za tym idzie brak suchości w gardle po przebudzeniu. Zawsze przed snem ustawiam go na ION shower na ok. 30-60 min. a potem na całą noc na najmniejszym poziomie nawilżania/oczyszczania. Przez noc schodzi jakieś 2/3 pojemnika wody na sypialnię o powierzchni ok. 20 m2. Jeśli chodzi o głośność to na najniższym biegu zupełnie nie przeszkadza mi w spaniu. Ogólnie polecam i przymierzam się do zakupu kolejnego do następnego pokoju.

john_pat

4/5

Ja jako alergik nie odczuwam żadnej poprawy w czasie snu jeżeli chodzi o katar (nie używam w nocy plasmacluster bo jest zbyt głośny). Jednak dużym plusem jest jakość nawilżenia co powoduje, że nie mam suchego nosa i gardła po obudzeniu. Trzeba w bardzo krótkich odstępach czasu czyścić komorę nawilżania bo inaczej tylko sobie zaszkodzimy. Bardzo szybko wtedy zaczyna śmierdzieć zmokłym psem w pokoju. Tryb nocny jest bardzo cichy. Niestety nie da się zgasić diod. Cena filtrów jest zatrważająco droga. Ogólnie mam wrażenie, że tego typu urządzenia niewiele wnoszą w jakość powietrza. Jedynie doskonale nawilżają.

Piotr83

4.2/5

na podstawie 11 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A40EUW

Sharp KC-A40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A40EUW

Filtr HEPA FZ-A41HFR

FZ-A41HFR

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 439,00 zł

Sharp FZ-A41DFR

FZ-A41DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 179,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.