Sharp KC-A40EUW
Sharp KC-A40EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A40EUW

Cena: 1 599,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-46 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Tylko 16 dBSharp KC-A40EUW to podstawowy model z serii najlepszych oczyszczaczy powietrza japońskiego producenta. Urządzenie korzysta z filtra HEPA H13, posiadającego zdolność wychwytu co najmniej 99,97% zanieczyszczeń stałych, w tym PM 2.5. W Sharp KC-A40EUW, podobnie jak w pozostałych modelach serii KC-A, zastosowano impregnowany filtr węglowy, odporny na działanie wody. Dzięki czemu filtr może być spłukiwany wodą, czym przywracana jest jego pierwotna skuteczność i może służyć dalej wiele lat. Nadaje się doskonale do sypialń i gabinetów, gdyż oczyszczacze Sharp serii KC-A to najcichsze urządzenie na rynku — model KC-A40 swoją pracę zaczyna od 16 dB. Jest po prostu bezszelestny.

 

Obecnie model biały (A40EUW) jest niedostępny. Polecamy zakup tego samego modelu w kolorze czarnym – Sharp A40EUB.

 

 

Technologia Plasmacluster oraz funkcja nawilżacza


 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach SharpJednym z najważniejszych atutów urządzenia jest wyjątkowa, opatentowana technologia jonizacji Plasmacluster, przynosząca ulgę alergikom na całym świecie. Aerojony są emitowane do pomieszczenia wraz z oczyszczonym powietrzem, wyrzucanym z urządzenia. Przy odpowiedniej koncentracji jony mają zdolność deaktywacji wirusów i alergenów na poziomie około 99,9%. Żadna inna technologia jonizacji nie może pochwalić się tak dużą i jednocześnie naukowo potwierdzoną skutecznością.

 

Urządzenie posiada bardzo wydajny nawilżacz ewaporacyjny, regulowany automatycznie na podstawie odczytów z czujników temperatury i wilgotności. W momencie wykrycia odpowiedniej wilgotności w danej temperaturze nawilżacz przestaje pracować (funkcja oczyszczania jest niezależna i pracuje nadal). Kontrolka nawilżania informuje o stanie pracy nawilżacza. Zielony kolor oznacza włączone nawilżanie, czerwony (migający) oznacza, że trzeba uzupełnić wodę w zbiorniku. Jeśli kontrolka nie podświetla się, oznacza to, że nawilżanie jest wyłączone. Tak inteligentne sterowanie zapewni Ci zawsze optymalny poziom nawilżenia w pokoju, chroniąc Twoje zdrowie, samopoczucie, stan skóry i drewnianą podłogę w Twoim domu.

 

Niezwykle ekonomiczny oczyszczacz


 

Sharp KC-A40EU-W jest niezwykle ekonomicznym oczyszczaczem powietrza, z filtrami o trwałości nawet do 10 lat! W tym celu opracowano wyjątkowy, zmywalny filtr węglowy i niezwykle trwały filtr wodny, nadający się do wielokrotnego czyszczenia. Również filtr HEPA jest długowieczny, dzięki zastosowaniu dużej powierzchni aktywnej (ciasna harmonijka). Filtry w serii KC-A wytrzymują 10 lat przy zanieczyszczeniu równym ekwiwalentowi 5 papierosów dziennie. Niestety wiele rejonów w Polsce dotknięte jest tak dużym zanieczyszczeniem, że czas eksploatacji samego filtra HEPA jest z reguły znacznie krótszy.

 

Oczyszczacz wyposażony jest w kółka, by można było go przemieszczać, regulację jasności wyświetlacza, blokadę rodzicielską i niezwykle czuły czujnik pyłów, dzięki któremu urządzenie obrazuje Ci aktualny poziom zanieczyszczeń w otoczeniu. Poziom ten przedstawiony jest za pomocą 5 poziomów kolorów (kolor zielony oznacza czyste, a kolor czerwony silnie zabrudzone powietrze).

 

Wlewając zimną wodę i lód do pojemnika, Sharp KC-A40EUW może służyć w lecie za wydajny klimatyzer ewaporacyjny. Do sterowania urządzeniem mamy do wyboru 3 tryby pracy manualnej oraz 2 tryby auto. Automatyczna praca odbywa się na podstawie odczytów z czujnika zanieczyszczeń pomiędzy wysoką i niską prędkością wentylatora. Ciekawostką jest to, że jeśli kabel zasilania nie został odłączony, to oczyszczacz Sharp KC-A40EU-W powróci do pracy w trybie, w jakim znajdował się poprzednio.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-A40EUW


Stopnie filtracji oczyszczacza Sharp

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5, chorobotwórcze bakterie i wirusy. Po rozłożeniu filtr osiąga powierzchnię aż 1,3 m2.

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, wytrącają się na nim sole i mikroorganizmy z wody. Jest to też jednocześnie mata ewaporacyjna, umożliwiająca nawilżanie

 • 5. Plasmacluster: jony tworzą rodniki hydroksylowe na alergenach i wirusach, deaktywując je

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: skuteczna jonizacja powietrza (z opcją wyłączenia)

 • Automatyczna praca: płynna zmiana prędkości obrotowej, 2 tryby AUTO

 • Tryb pyłki: idealna praca urządzenia dla alergików

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Wskaźnik jakości powietrza: wizualna informacja o stanie powietrza

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie ich wyczyszczenia

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • Kółka transportowe: dla bezproblemowego przemieszczania

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

Produkt - oczyszczacz-sharp-kc-a40eu
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A40EUW
kolor: biały
wymiary: 382x242x570 mm
waga: 8,1 kg
pobór prądu/moc*: 4, 15, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.8, 13, 19 W
zbiornik: 3,0 L
przepływ powietrza*: 48, 168, 216 m3/h
nawilżanie*: 200, 400, 450 ml/h
głośność*: 16, 40, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 35, 42 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

Posiadam model KC-A40 od 2 lat. Bardzo fajnie nawilża powietrze, czy oczyszcza? Nie wiem bo nie robiłem badań jakości powietrza w sypialni ale widząc jak brudny - zakurzony jest pierwszy filtr (kratka z tworzywa) to myślę, że na pewno wyłapuje sporą ilość pyłów i kurzu. Jeśli chodzi o przykry zapach po jakimś czasie używania, to prawda. Po kilku dniach filtr nawilżacza potrafi dawać nieprzyjemny zapach. Żeby się go pozbyć to raz w tygodniu kąpię go w misce w mieszance ciepłej wody z octem (50/50), myję pojemnik na wodę. Nieprawda jest, że powietrze będzie potem pachnieć octem ponieważ po wypłukaniu filtra, nic nie czuć. Ocet świetnie czyści z kamienia i niweluje zapach. Filtr HEPA i węglowy odkurzam dokładnie raz na 2 tygodnie i nic się z nimi nie dzieje. Myślę, że przy takiej obsłudze jeszcze ze dwa lata je potrzymam i wymienię wtedy koszt kompletu filtrów wyniesie 250 zł/rok co uważam za rozsądną kwotę (4 piwka na miesiąc). Aha, oczyszczacz włączam prawie codziennie na noc, bez względu na porę roku - takie już przyzwyczajenie. Subiektywnie oceniając to jakość snu jest lepsza ze względu na wilgotność powietrza na odpowiednim poziomie,a co za tym idzie brak suchości w gardle po przebudzeniu. Zawsze przed snem ustawiam go na ION shower na ok. 30-60 min. a potem na całą noc na najmniejszym poziomie nawilżania/oczyszczania. Przez noc schodzi jakieś 2/3 pojemnika wody na sypialnię o powierzchni ok. 20 m2. Jeśli chodzi o głośność to na najniższym biegu zupełnie nie przeszkadza mi w spaniu. Ogólnie polecam i przymierzam się do zakupu kolejnego do następnego pokoju.

john_pat

4/5

Ja jako alergik nie odczuwam żadnej poprawy w czasie snu jeżeli chodzi o katar (nie używam w nocy plasmacluster bo jest zbyt głośny). Jednak dużym plusem jest jakość nawilżenia co powoduje, że nie mam suchego nosa i gardła po obudzeniu. Trzeba w bardzo krótkich odstępach czasu czyścić komorę nawilżania bo inaczej tylko sobie zaszkodzimy. Bardzo szybko wtedy zaczyna śmierdzieć zmokłym psem w pokoju. Tryb nocny jest bardzo cichy. Niestety nie da się zgasić diod. Cena filtrów jest zatrważająco droga. Ogólnie mam wrażenie, że tego typu urządzenia niewiele wnoszą w jakość powietrza. Jedynie doskonale nawilżają.

Piotr83

4.2/5

na podstawie 11 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A40EUW

Sharp KC-A40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A40EUW

Filtr HEPA FZ-A41HFR

FZ-A41HFR

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 439,00 zł

Sharp FZ-A41DFR

FZ-A41DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 179,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.