22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A50EUW

Cena: 1 799,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-49 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 8 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Tylko 16 dBSharp KC-A50EUW zatrzymuje zanieczyszczenia głównie filtrem HEPA H13 i filtrem z węglem aktywnym, które zapewniają niemal 100% skuteczności w filtracji PM2.5 i lotnych związków organicznych. Średni pobór prądu urządzenia to tylko 18 W, a maksymalny przepływ powietrza sięga 306 m3/h. Wyjątkowe przy tak dużej wydajności jest to, że to najcichszy oczyszczacz powietrza na rynku w swojej klasie. Może pracować emitując dźwięk o ciśnieniu akustycznym wynoszącym zaledwie 16 dB!

 

Sharp KC-A50EUW wyróżnia się najwyższą średnią pozycją w kategorii Jakość i Opłacalność w naszym rankingu oczyszczaczy powietrza, będąc jednocześnie najpopularniejszym modelem z serii Sharp KC-A. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp UA-HD50E-L

 

Jonizacja Plasmacluster i nawilżanie


 

Sharp KC-A50EUW widok z bokuOczyszczacz powietrza wyposażony jest w generator Plasmacluster HD 7000, która nasyca powietrze aerojonami. Wypuszczane są wraz z oczyszczonym powietrzem. Jony Plasmacluster neutralizują zapachy, roztocza, wirusy i bakterie, działając na odległość. Technologia Plasmacluster zapewnia także korzystną dla zdrowia ilość jonów ujemnych i dodatnich w powietrzu, neutralizując również ładunki elektrostatyczne w pomieszczeniu. Skuteczność Plasmacluster została wielokrotnie potwierdzona naukowo, w tym m.in. przez renomowany Uniwersytet Tokijski.

 

Poza funkcją oczyszczania powietrza, Sharp KC-A50EUW jest także wyposażony w system inteligentnego nawilżania ewaporacyjnego. Dzięki wbudowanym czujnikom na bieżąco bada temperaturę oraz wilgotność względną powietrza i wypuszcza tyle pary wodnej, aby cały czas utrzymać idealny poziom nawilżenia. Wraz ze wzrostem temperatury, urządzenie redukuje wilgotność względną, zapobiegając parności powietrza. Na panelu umiejscowiona jest kontrolka nawilżania informująca o stanie pracy nawilżacza. Zielony kolor będzie oznaczał, że Sharp KC-A50EUW pracuje jako nawilżacz, a migający czerwony powiadamia o braku wody w zbiorniku. Jeśli kontrolka nie podświetla się, oznacza to, że nawilżanie jest wyłączone.

 

Tani w eksploatacji - ekonomia działania


 

Sharp KC-A50EUW jest także jednym z najbardziej ekonomicznych oczyszczaczy powietrza. Zarówno filtr HEPA, węglowy (zmywalny w wodzie), jak i filtr nawilżacza, dzięki zastosowanym materiałom, mogą działać nieustannie nawet przez 10 lat! W przypadku samego filtra HEPA, w szczególnie zanieczyszczonych obszarach Polski, okres ten może być znacznie krótszy (około 3 lat).

 

Dodając zimnej wody z lodem do zbiornika, urządzenie może posłużyć jako wydajny klimatyzer ewaporacyjny podczas upałów.

 

Automatyczne oczyszczanie powietrza oraz ochrona rodzicielska!


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Cały proces oczyszczania i nawilżenia powietrza jest w nim zautomatyzowany. Można oczywiście sterować nim ręcznie (3 tryby prędkości pracy), jednak funkcja 'Auto' zadba o całe działanie i zapewnia kontrolę stopnia wilgotności (tryby manualne ignorują odczyty czujników). W odpowiednim momencie oczyszczacz będzie pracował pełną parą, by po osiągnięciu optymalnego efektu, przełączyć się na minimalne obroty. 

 

Sharp KC-A50EU-W posiada także zamontowane kółka (ruch wyłącznie na boki) i wygodne uchwyty do noszenia, aby można było z łatwością go transportować. W dzień może stać w salonie, a na noc w sypialni. Panel ma blokadę rodzicielską, także dzieci nie zmienią ustawień urządzenia. W urządzeniu występują dwa czujniki i dwa wskaźniki jakości powietrza: czujnik zapachu (lotne związki organiczne), którego odczyty prezentowane są za pomocą 3-stopniowej skali kolorystycznej. Drugi, tym razem aż 5-stopniowy wskaźnik kolorystyczny informuje o pyłach i kurzu w powietrzu (od koloru zielonego oznaczającego czyste, do koloru czerwonego oznaczającego silnie zabrudzone powietrze).

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-A50EUW


5 Stopni filtracji w oczyszczaczu Sharp

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia mechaniczne – wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 z blisko 100% skutecznością, alergeny wziewne pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, chorobotwórcze bakterie i wirusy. Po rozłożeniu filtr osiąga powierzchnię aż 1,7 m2.

 • 4. Filtr nawilżacza: usuwa kamień, osad i mikroorganizmy z wody. Jest to jednocześnie mata ewaporacyjna, oddająca wilgoć do powietrza

 • 5. Plasmacluster: wytwarzając rodniki hydroksylowe na powierzchni wirusów, bakterii czy zarodników grzybów, skutecznie je neutralizuje

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna i skuteczna jonizacja powietrza (wyłączalna)

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Automatyczna praca: urządzenie dostosuje siłę filtracji do stanu powietrza

 • Tryb pyłki: idealna praca urządzenia przynosząca ulgę alergikom

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie czyszczenia

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować jako sam oczyszczacz

 • Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

 • Kółka transportowe: dla komfortowego przemieszczania urządzenia

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • 4 czujniki: przykrego zapachu, pyłów, temperatury i wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

Animacja oczyszczacza powietrza Sharp A50
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A50EUW
kolor: biały
wymiary: 399x273x603 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 4.3, 18, 42 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7.4, 20, 36 W
zbiornik: 3,6 L
przepływ powietrza*: 60, 216, 306 m3/h
nawilżanie*: 250, 500, 600 ml/h
głośność*: 16, 41, 49 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 41, 47 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,7 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Produkt bardzo dobry i bardzo cicho pracuje. Łatwa obsługa urządzenia.

Piotr

4/5

Urządzenie ogólnie super się sprawdza przy czyszczeniu powietrza, bardzo szybko wyczuwa zapachy i błyskawicznie działa. Cichy. Niestety zbiornik na wodę za mały, trzeba pilnować i często dolewać wodę - pod tym względem bardzo duży minus.

Ewelina

4.6/5

na podstawie 31 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW to przedstawiciel jednej z pierwszej serii urządzeń wielofunkcyjnych japońskiego producenta. Jego premiera odbyła się w 2014 roku. Urządzenie oferuje 3-stopniową filtrację powietrza, nawilżanie ewaporacyjne i opatentowaną technologię jonizacji Plasmacluster. To sprzęt spełniający swoje podstawowe zadanie, jednak nie da się ukryć, że po 7 latach w ofercie producenta znajdujemy znacznie lepsze oczyszczacze, które będą nie tylko wygodniejsze w obsłudze, ale również wydajniejsze. Co warto wiedzieć o modelu KC-A50EUW?

 

Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW zapewnia wydajną 3-stopniową filtrację. Pod tym względem nie odbiega od nowszych propozycji producenta - posiada filtr HEPA H13 i skuteczny węgiel aktywny (bez dodatku żelu krzemionkowego, który znajdziemy w jego następcach). Wyróżnia go także bardzo ciche działanie (w trybie najniższym już od 16 dB), które również stanowi jedną z cech charakterystycznych marki Sharp. Z pewnością spełni swoje podstawowe zadanie. Aby jednak decyzja o jego zakupie była podjęta w pełni świadomie, warto zdawać sobie sprawę z jego wad. Okazuje się, że może być uciążliwy w użytkowaniu, a zastosowany w nim czujnik optyczny nie sprawdzi się w regionach o dużym zanieczyszczeniu smogiem.

 

Design i wykonanie

Wszystkie oczyszczacze Sharp wykonane są z dobrej jakości plastiku. W przypadku modelu KC-A50EUW wyróżnikiem jest tylko pikowana struktura, na której załamuje się światło – z tego względu niekoniecznie będzie pasował do nowoczesnych wnętrz. Zaletą jest neutralny biały kolor i dyskretny wyświetlacz umieszczony na przedzie. Na górze urządzenia znajduje się przejrzysty panel sterowania oraz wylot powietrza, który niestety nie posiada funkcji automatycznego zamykania. Do wnętrza oczyszczacza mogą więc przedostawać się zanieczyszczenia.

 

Sharp KC-A50EUW jest dość masywny. Waży ponad 9 kg. Posiada plastikowe kółka, dzięki którym zyskuje na mobilności, gdy np. na noc planujesz przenosić go do sypialni. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że porusza się tylko w płaszczyźnie bocznej i nie mają blokady. Producent dołącza specjalne gumowe podstawki, które spełniają swoje zadanie, jednak są mało praktyczne. Po dwóch stronach urządzenia znajdują się praktyczne uchwyty.

 

Sharp KC-A50EUW widok na panel sterujący
Sharp KC-A50EUW – widok na panel sterujący

 

Wydajność i funkcje Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUW to urządzenie, które łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza, w którym przepływ powietrza sięga 306 m3/h,
 • ewaporacyjny nawilżacz powietrza o wydajności nawet 600 ml/h,
 • jonizator Plasmacluster (generator High Density 7000).

Co istotne, oczyszczacz Sharp KC-A50EUW może służyć jako klimatyzer ewaporacyjny. Gdy użytkownik wrzuci do zbiornika na wodę kilka kostek lodu, uda się obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu o kilka stopni (według naszych testów - o ok. 7-8°C). To miłe wsparcie w upalne dni, choć nie zdecydowanie nie może równać się ze skutecznością monobloków czy klimatyzacji ściennej.

 

Parametr

Wartość

Uwagi

Przepływ powietrza

306 m3/h

Powierzchnia działania deklarowana przez producenta jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

38 m2

Wydajność nawilżacza

do 600 ml/h

Bardzo wydajne nawilżanie powietrza.

Jonizator

Plasmacluster

Najlepiej przebadana i w pełni bezpieczna jonizacja.

Głośność

16(23*)-49 dB

Bardzo cicha praca.

Zużycie energii

4,3-42 W

Pobór prądu nie wpłynie znacząco na wysokość rachunków.

*w trybie oczyszczania i nawilżania

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW posiada 4 czujniki:

 • optyczny czujnik pyłów (z możliwością 3-stopniowej regulacji),
 • czujnik LZO,
 • temperatury,
 • wilgotności.

 

Sharp KC-A50EUW - czujniki

 

Obecność czujników sprawia, że oczyszczacz Sharp KC-A50EUW może pracować automatycznie. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że optyczny czujnik pyłów PM2.5 wymaga kalibracji – należy ją wykonać w czystym powietrzu po podłączeniu do prądu. Warto ustawić jego najwyższą czułość, by urządzenie skuteczniej wykrywało cząsteczki smogu. Niestety, reaguje dopiero po przekroczeniu poziomu 50 µg/m3, dlatego warto wspomagać się zewnętrznym miernikiem jakości powietrza i stosować tryby manualne. To uciążliwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nowsze modele posiadają precyzyjne laserowe rozwiązania.

 

Minusem optycznego czujnika pyłów PM2.5 jest nie tylko jego dyskusyjna czułość, ale również brak numerycznego wskaźnika PM2.5. Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW oferuje wyłącznie wskaźnik jakości powietrza w postaci 5-stopniowej skali kolorystycznej. Zaletą urządzenia, względem mniejszego modelu KC-A40, jest obecność czujnika LZO (lotnych związków organicznych), który wykrywa szkodliwe gazy.

 

Oczyszczacz Sharp KC-A50EUW posiada również tryby manualne – cichy, średni, wysoki i pyłki. Podczas pracy na najniższych obrotach (tryb cichy) pracuje z niesamowicie niską głośnością – już od 16 dB - jednak poziom przepływu powietrza wynosi zaledwie 60 m3/h.

 

Ogromnym atutem oczyszczaczy Sharp jest technologia Plasmacluster, która stanowi wsparcie dla 3-stopniowej filtracji. Znajdziesz w nim generator jonów High Density 7000, czyli starszą wersję pojawiającą się w większości modeli. Urządzenie nie oferuje żadnych dodatkowych trybów jonizacji (Ion Spot czy Ion Shower, które znamy z nowszych oczyszczaczy).

 

Plusem oczyszczacza Sharp KC-A50EUW jest stosowana we wszystkich modelach mata ewaporacyjna, która zapewnia najbardziej naturalny proces nawilżania powietrza. Nie wymaga środków chemicznych, więc jest bezpieczna dla środowiska i ludzi, ponadto nie generuje białego nalotu na meblach. Urządzenie posiada duży, 3,6-litrowy pojemnik na wodę – producent zadbał o wygodny projekt, dzięki czemu jest łatwy w napełnianiu i umożliwia wykorzystywanie oczyszczacza do obniżenia temperatury powietrza. Na panelu KC-A50EUW znajdują się diody, które informują o pustym zbiorniku i pojawieniu się nieprzyjemnych zapachów.

 

Filtry

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW zapewnia 3-stopniową filtrację, którą wspiera technologia Plasmacluster i nawilżanie ewaporacyjne. To bardzo dobre rozwiązanie do walki z alergenami. Wykorzystuje filtr HEPA H13, który pojawia się we wszystkich modelach tego producenta. Powierzchnia tutaj po rozłożeniu osiąga 1,7 m2. Wyjątek stanowi filtr węglowy podlegający czyszczeniu. Z założenia miało to wydłużyć jego żywotność, jednak użytkownicy muszą bardzo ostrożnie wykonywać czynności konserwacyjne i dokładnie go suszyć. W przeciwnym razie z urządzenia zaczną wydobywać się nieprzyjemne zapachy, a co więcej – może dojść do zniszczenia filtra HEPA. To zdecydowany minus w porównaniu z nowymi propozycjami.

 

4 filtry w Sharp KC-A50EUW
4 filtry w Sharp KC-A50EUW

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 3 lat

429 zł

Węgiel aktywny

do 5 lat

179 zł

Filtr nawilżacza

do 10 lat*

279 zł

Roczny koszt eksploatacji

~220 zł

 

Ostateczny czas eksploatacji jest uzależniony przede wszystkim od regionu, w którym użytkowany jest oczyszczacz. Według deklaracji producenta żywotność filtrów ma sięgać nawet 10 lat - w polskich warunkach ten okres może być nawet 5 razy krótszy. Dlatego ogromną wadą oczyszczacza Sharp KC-A50EUW jest brak wskaźnika filtrów. Urządzenie informuje jedynie o konieczności ich czyszczenia.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Auto Restart
 • Regulacja jasności wyświetlacza
 • Monitor wilgotności (procentowy wskaźnik)

 

Sharp KC-A50EUW - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW jest dobrym urządzeniem wielofunkcyjnym oferowanym przez sprawdzonego producenta. To skuteczny sprzęt, który wyraźnie podniesie komfort życia alergików i osób zmagających się z chorobami górnych dróg oddechowych. W dniu swojej premiery z pewnością stanowił rozwiązanie innowacyjne – cechuje go skuteczna filtracja przy pomocy wysokiej klasy filtra HEPA H13, przebadany jonizator i ekologiczne nawilżanie. Wiele do życzenia pozostawia natomiast optyczny czujnik pyłów, który wpływa negatywnie na skuteczność usuwania smogu i pogarsza wygodę korzystania z urządzenia. Mieszkając w regionie silnie zanieczyszczonym, warto stosować tryby manualne.

 

W porównaniu z modelami wyznaczającymi współczesne trendy, oczyszczacz Sharp KC-A50EUW wypada przeciętnie. Na jego korzyść przemawia czujnik LZO, którego nie mają mniejsze modele tej serii. Ogromnym minusem wciąż jednak pozostaje brak precyzyjnego laserowego czujnika pyłów PM2.5 i numerycznego wskaźnika ich stężenia. Komfort użytkowania zmniejsza także brak kontroli zużycia filtrów.

 

Sharp UA-HD50E-L

 

Zalety
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja Plasmacluster
Czujnik LZO
Niskie zużycie energii
Filtry o długiej żywotności
Bardzo ciche działanie
Wady
Brak aplikacji
Konieczność kalibracji czujnika
Niezbyt precyzyjny czujnik kurzu
Brak kontroli zużycia filtrów
Brak środka grzybobójczego w nawilżaczu
Brak wyświetlacza stężenia pyłów PM2.5
Niski przepływ powietrza w trybie LOW

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A50EUW

Sharp FZ-A51HFR

FZ-A51HFR

Filtr HEPA H13 - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 429,00 zł

Sharp FZ-A51DFR

FZ-A51DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 179,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.