22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Sharp KC-D40EUB

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-D40EUB

Cena: 1 499,00 zł1 399,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-47 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp KC-D40EUB

Sharp KC-D40EUB

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 399,00 złpromocja %

Wybierz wariant

Sharp KC-D40EUB
Sharp KC-D40EUB
1 399,00

Technologia Plasmacluster w SharpSharp KC-D40EUB jest najmniejszym modelem z nowej, topowej serii oczyszczaczy japońskiego producenta. Praca urządzenia opiera się na 3-stopniowej, mechanicznej filtracji powietrza. Podstawową filtrację wspiera generator jonów Plasmacluster, dzięki któremu urządzenie oczyszcza powietrze na odległość. Świetnie nadaje się do mniejszych lub średnich pomieszczeń, a dzięki swojej bardzo cichej pracy, możemy je stosować w sypialniach lub gabinetach. Model wyróżnia się Atestem PZH (wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko).

 

Oczyszczacz sprawdzi się do redukcji zanieczyszczenia powietrza pyłami PM2.5 (najgroźniejszy składnik smogu), alergenami wziewnymi, wirusami i lotnymi związkami organicznymi. Dodatkowa funkcja nawilżania ewaporacyjnego sprawdzi się doskonale w zimie, gdy powietrze jest suche. Skorzystać też można w lecie, gdy w upały, po dodaniu lodu do wody oczyszczacz zamieni się w sprawny klimatyzator ewaporacyjny. Jeżeli cenisz sobie oryginalność to Sharp KC-D40EU-B jest dla Ciebie stworzony. Obudowa oczyszczacza została wykonana w kolorze czarnym. Dodatkowo wyraźny, szklisty połysk nadaje urządzeniu ponadczasowej elegancji.

 

Sharp UA-HD40E-T

 

Co nowego w serii KC-D?


 

Nowe funkcje w Sharp KC-D40EUB

Oczyszczacz Sharp KC-D40EU-B został wyposażony w automatycznie zamykaną osłonę wywiewu, która również kierunkuje strugę oczyszczonego powietrza. Zamykanie wywiewu po wyłączeniu chroni przed gromadzeniem się kurzu w jego wnętrzu. Kolejną nowością jest nowy tryb Advanced Auto, który zwiększa wrażliwość oczyszczacza na pojawiające się w powietrzu zanieczyszczenia. W tym trybie po przekroczeniu 70% wilgotności Sharp KC-D40EUB pracuje na maksymalnych obrotach z silną jonizacją, przeciwdziałając rozwojowi grzybów.

 

Nowością jest również programator czasowy, którego tak bardzo brakowało w poprzedniku. Teraz możemy zaprogramować pracę urządzenia na określony czas. Włączenie na 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzin a automatyczne wyłączenie możemy ustawić na 1, 2, 4 lub 8 godzin.

 

Urządzenie z nową konstrukcją wywiewu powietrza ma realnie większą wydajność, to za sprawą lepszego wykorzystania efektu Coandy. Dodano drugi wywiew, który skierowany jest pod kątem 20° do pomieszczenia i stabilizuje główny strumień powietrza, który opływa pomieszczenie w cyklu ściana-sufit-ściana-podłoga. Zanieczyszczenia są sprawniej zapędzane ku ziemi, a następnie przechwytywane przez filtry.

 

Pojawiły się też kółka jezdne z blokadą ruchu. Nowy zbiornik na wodę da się postawić pionowo i ma duży otwór napełnieniowy, co ułatwia jego kostkami lodu, gdy będziesz chciał skorzystać z funkcji klimatyzacji ewaporacyjnej

 

Wygoda i intuicyjne sterowanie


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Sharp KC-D40EUB jest wyposażony w szereg funkcjonalności, które ułatwiają jego użytkowanie. Posiada kółeczka z blokadą, dzięki którym bez problemu można przemieszczać urządzenie między sypialnią a salonem. Czujniki pyłów, temperatury oraz wilgotności umożliwiają precyzyjną pracę oczyszczacza w trybach AUTO.

 

Wszystko możemy zaprogramować w intuicyjny sposób na panelu sterowania. Urządzenie może pracować w wielu trybach: samego oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem, jak również do obu trybów można włączyć i wyłączyć jonizację. Warto również wspomnieć o automatycznym restarcie urządzenia w razie wystąpienia przerwy w zasilaniu elektrycznym oraz blokadzie rodzicielskiej.

 

Plasmacluster - opatentowana technologia


 

W Sharp KC-D40EUB zastosowano jonizację Plasmacluster. Jest to rewolucyjna technologia oczyszczania powietrza, w której odpowiednio naładowane jony ujemne oraz dodatnie są uwalniane do otoczenia. W powietrzu natychmiast przyłączają się do powierzchni komórek szkodliwych dla człowieka alergenów i drobnoustrojów, skutecznie unieszkodliwiają je. Skuteczność Plasmacluster sięga 99.9%, co jest naukowo potwierdzone licznymi badaniami.

 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-D40EUB


Stopnie filtracji Sharp KC-D40EUB

 

 

 • 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza związki lotne, m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Waga węgla to 170g (około 340000 mpowierzchni aktywnej)

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, w tym PM2.5, zarodniki grzybów, bakterie oraz większość wirusów. Po rozłożeniu filtr osiąga powierzchnię aż 1 m2

 • 4. Filtr nawilżacza: dodatkowo zabezpieczony przed rozwojem mikroorganizmów. Zatrzymuje osad, wytrącają się na nim sole i mikroorganizmy z wody. Jest to też jednocześnie mata ewaporacyjna, umożliwiająca nawilżanie

 • 5. Jonizator Plasmacluster: technologia jonowa, dzięki której pozbędziemy się wirusów i innych drobin tak małych jak 0,01 mikrona

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza (opcja wyłączenia)

 • Automatyczna praca: trzy tryby AUTO i płynna regulacja obrotów

 • Autonomiczny oczyszczacz: urządzenie może pracować bez wody

 • Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie czyszczenia

 • Kółka transportowe: komfortowe przenoszenie urządzenia

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania: informacja o pracy nawilżacza

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (doskonały na noc)

 • Funkcja Advanced Auto: intensywna walka ze smogiem i alergenami

 • Automatyczna przysłona wywiewu: dla ochrony filtrów od strony wywiewu

 • TIMER: zdefiniujesz czas uruchomienia i wyłączenia urządzenia

Animacja obrotu Sharp KC-D40EU-B
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-D40EUB
kolor: czarny
wymiary: 399x230x615 mm
waga: 7,9 kg
pobór prądu/moc*: 5, 12, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7, 14, 19 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 144, 216 m3/h
nawilżanie*: 190, 370, 440 ml/h
głośność*: 23, 37, 47 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 37, 43 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 250 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Bardzo dobra jakość w dobrej cenie

Vernhali

4/5

1. Przesyłka mogłaby być lepiej zabezpieczona, w kartonie znajdowały się 2 dziury, na szczęście sam produkt nie był uszkodzony. - 2. Wygląd, ładnie się prezentuje, bez problemu może stać w pokoju na widoku. 3. Faktycznie, tak jak piszą na forach internetowych, czasem słychać bulgotanie, ale jest to związane z pobieraniem wody ze zbiornika do nawilżacza i nie jest zbyt męczące. 4. Panel sterowania, intuicyjny, łatwy w opanowaniu. 5. Praca na najniższych obrotach pozwala bez problemu umieścić oczyszczacz w sypialni. 6. Zarówno dym z papierosów, jak i palone w okolicznych domach w piecach substancje o dziwnych zapachach po zamknięciu okna są w miarę szybko neutralizowane. 7. Wadą, która jest od początku użytkowania przez ponad miesiąc jest lekki dziwny zapach jakby nowego lub palonego plastiku wydobywający się wraz z powietrzem z oczyszczacza. Nie jest zbyt uciążliwy, aczkolwiek w bezpośredniej bliskości oczyszczacza odczuwalny. -

Piotr

4.7/5

na podstawie 6 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-D40EUB

Sharp KC-D40EUB

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-D40EUB

W 2017 roku marka Sharp przedstawiła odświeżoną wersję oczyszczaczy z serii KC-A. Jednym z reprezentantów nowej serii jest model KC-D40EUB. Zaprezentowano urządzenia o podobnym poziomie wydajności, atrakcyjniejsze dla oka, wzbogacone o dodatkowe rozwiązania automatyczne oraz z nieznacznie zmienioną konstrukcją filtrów. Stworzono dwie wersje kolorystyczne, w 2019 roku pojawiła się kolejna wersja, szara KC-D40EUH.

 

Design i wykonanie

Sharp KC-D40EUB występuje w 3 wariantach kolorów: białym (KC-D40EUW), ciemno-szarym (KC-D40EUH) oraz recenzowanym czarnym (KC-D40EUB). Wyświetlacz przeniesiono nad panel sterujący, co poprawiło znacznie estetykę. Kolor „piano black” prezentuje się bardzo dobrze, dopóki nie pojawią się zarysowania, zjawisko znane wszystkim miłośnikom motoryzacji.

 

Funkcje i wydajność Sharp KC-D40EUB

Wielozadaniowość to ważny atrybut urządzenia, dostępne mechanizmy to:

 • Oczyszczanie powietrza
 • Jonizator Plasmacluster
 • Ewaporacyjne nawilżanie powietrza

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

60/120/216 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Podniesiony przepływ na niskich obrotach.

Powierzchnia działania

26 m2

Wydajność nawilżacza

190/370/440 ml/h

Mało znaczące obniżenie względem starszych wersji.

Jonizator Plasmacluster

7000 jonów/cm3

Utrzymana taka sama maksymalna koncentracja jonów.

Głośność

23/40/47 dB

Bardzo niska głośność, mały wzrost głośności w trybie LOW ze względu na wzrost wydajności w tym trybie. Pozytywna zmiana w porównaniu do KC-A40EUW.

Zużycie energii

7/13/25 W

Niskie wartości, koszt energii pozostanie niezauważony.

 

Nawilżacz nie wytwarza mgiełki ze względu na ewaporacyjny charakter pracy. Szerzej piszemy o zaletach tego systemu w teście oczyszczacza Sharp w roli klimatyzera ewaporacyjnego.

 

Sharp KC-D40EUB czujniki

 

Czujniki zapewniają automatyczną pracę w zależności od zanieczyszczenia powietrza i pory dnia. W tym oczyszczaczu powietrza nie zastosowano czujnika LZO. Urządzenie wymaga autokalibracji w czystym powietrzu po każdym uruchomieniu do prądu. Jest to mało praktyczne i większość użytkowników dowiaduje się o tym, dopiero gdy zauważają bardzo słabą wykrywalność PM2.5. Nawet po poprawnej kalibracji czujnik reaguje na PM2.5 od dość wysokich poziomów (ponad 50 µg/m3), dlatego warto polecić wspomaganie się zewnętrznym czujnikiem PM2.5.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane na 7-stopniowej, kolorystycznej skali. Inne wskazania to: monitorowanie niskiej wilgotność, wskaźnik trybu nawilżania i pustego zbiornika. Liczbowo wyświetlana jest wilgotność względna.

 

Pracę urządzenia kontrolujemy poprzez przyciski na panelu sterującym. Oczyszczacze Sharp nie są wyposażone w pilot na podczerwień oraz nie mają aplikacji mobilnej do sterowania online.

 

Dostępnych jest kilka trybów pracy: manualne ( pollen, low, medium, high) i automatyczne (AUTO, Clean Ion Shower).

 

Filtry do oczyszczacza Sharp KC-D40EUB

 • Filtr wstępny zatrzymuje więcej kurzu
 • Zmieniono filtr węglowy i od teraz nie należy go myć, a wymagane jest tylko odkurzanie. Ciężko ocenić czy zmiana jest pozytywna, czy negatywna. Jest to pewien kompromis pomiędzy wygodą a żywotnością
 • Filtr HEPA nie uległ zmianie, w środku znajdziemy filtr klasy H13, o skuteczności 99,97%
4 filtry w Sharp KC-D40EUB
4 filtry w Sharp KC-D40EUB

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA H13

do 3 lat

449 zł

Węgiel aktywny

do 5 lat

199 zł

Filtr nawilżacza

do 5 lat

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

~250 zł

 

Należy zaznaczyć, że producent określa żywotność filtrów na okres maksymalnie 10 lat. Realnie w przeciętnym polskim domu, przy dużym zanieczyszczeniu, czas ten może być nawet do 5 razy krótszy! Podajemy wartości szacunkowe, na podstawie naszych obserwacji i feedbacku klientów.

 

Dodatkowe informacje

 • Uchwyty i kółeczka, które ułatwiają transport. Kółeczka nie tworzą zarysowań, pozwalają na ruch tylko w jednej płaszczyźnie bocznej
 • Blokada rodzicielska
 • Dodano włącznik i wyłącznik czasowy (Timer)
 • Dodano tryb Advanced Auto (nawilżanie do wyższych wartości i intensywne jonizowanie w celu osiągnięcia wysokiego stężenia jonów Plasmacluster)
 • Dodano dodatkowy wylot powietrza, pozwala to wykorzystać efekt Coandy do lepszego rozprowadzenia czystego powietrza w pomieszczeniu
 • W przypadku zaniku i powrotu zasilania urządzenie powróci do pracy dzięki funkcji Auto Restart
 • Regulowanie czułości czujników i sposobu ich działania
 • Sygnał dźwiękowy, gdy zbiornik jest pusty

 

Podsumowanie

Produkt to zmieniona kolorystycznie wersja oczyszczacza KC-D40EU-W, urządzenie posiada dobry zestaw filtrów oraz najpopularniejsze funkcje dodatkowe. Wydajność jest utrzymana na dobrym poziomie, głośność wzrosła względem starszej serii KC-A (urządzenia jednak nadal są ciche). Design stał bardziej nowoczesny i atrakcyjny, jedynym problemem jest duża widoczność zarysowań, dlatego osobom posiadającym ciekawskie zwierzęta poleca się wersję białą.

 

Jonizacja Plasmacluster to także mocny atut. Koszty eksploatacji są rozsądne jak na urządzenie z nawilżaniem. Laserowy czujnik PM2.5 z wyświetlaczem stężenia pyłów poprawiłby możliwości oczyszczacza. Obecnie kalibracja może być uciążliwa, a dokładność pomiarów mogłaby być lepsza. Brakuje sterowania online lub pilota na podczerwień. Brak prostego wskaźnika zużycia filtrów, przy deklarowanych 10 latach to duża wada. Pomimo tego nie ma na rynku rozsądniejszych urządzeń wielofunkcyjnych.

 

Sharp UA-HD40E-T

 

Zalety
Głośność
Jonizacja Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Zużycie energii
Wydajność energetyczna
Rozsądne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Wady
Brak sterowania online
Brak wyświetlacza stężenia PM2.5
Brak czujnika gazów (LZO)
Brak pomiaru zużycia filtrów
Łatwo dostrzegalne zarysowania

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-D40EUB

Sharp FZ-D40HFE

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Sharp FZ-D40DFE

FZ-D40DFE

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.