22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-LSharp UA-HD50E-L - widok bok, zbiornik na wodęSharp UA-HD50E-L - widok bok, mechanizm nawilżaczaSharp UA-HD50E-L - widok tył, filtr wstępnySharp UA-HD50E-L - widok tył, rozłożone filtrySharp UA-HD50E-L - panel sterowaniaSharp UA-HD50E-L - wywiew powietrzaSharp UA-HD50E-L - aranżacjaSharp UA-HD50E-L - aranżacjaOczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L

Sharp UA-HD50E-L

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 799,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-HD50E-L

Cena: 1 799,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-55 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 8 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-HD50E-L z technologią Plasmacluster

Sharp UA-HD50E-L to wydajny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Cechuje go nienaganny design łączący wysokiej jakości materiały i idealne spasowanie części. Przepływ powietrza na wysokim poziomie sięgającym nawet 306 m3/h pozwala na efektywne działanie w pomieszczeniach o powierzchni do 38 m2. Przyznany mu atest PZH gwarantuje bezpieczeństwo dla użytkowników i środowiska podczas stosowania. Wysoką jakość wykonania oczyszczacza potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020. Najnowsze badania dowodzą również, że skutecznie zmniejsza miano zakaźne SARS-CoV-2.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L jest cichy (od 23 dB) i pracuje naprawdę energooszczędnie (już od 5W w najniższym trybie). Skuteczność zastosowanego w nim filtra HEPA H13 w połączeniu z wydajnym nawilżaniem (nawet 600 ml/h!) i opatentowaną technologią jonizacji Plasmacluster sprawiają, że to oczyszczacz szczególnie polecany alergikom. Na uwagę zasługują również zastosowane w nim filtry o nawet 10-letniej żywotności, które gwarantują rozsądne koszty eksploatacyjne.

 

Sharp UA-HD50E-L gwarancja premium 24H

 

Powietrze oczyszczone w blisko 100%


 

Sharp UA-HD50E-L widok front

System filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-HD50E-L to 4 filtry wspierane przez jonizator Plasmacluster. Takie połączenie zapewnia blisko 100% oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń stałych i gazowych oraz optymalny poziom nawilżenia.

 

Powietrze z pomieszczenia zasysane jest przez tylny panel, który jest jednocześnie filtrem wstępnym zatrzymującym największe zanieczyszczenia – m.in. kurz, sierść zwierząt czy włosy. Następnie przechodzi przez filtr węglowy zawierający 170 g węgla aktywnego, który posiada właściwości pozwalające na absorpcję szkodliwych gazów i zapachów z gospodarstwa domowego. Ostatnim etapem jest filtr HEPA o powierzchni 1 m2. Jego skuteczność w zatrzymywaniu zanieczyszczeń stałych (w tym m.in. pyłów PM2.5 i PM10, będących podstawowymi składnikami groźnego dla zdrowia smogu) wynosi co najmniej 99,97%.

 

Oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L posiada bardzo wygodny wskaźnik filtra. Dzięki niemu użytkownik może dowiedzieć się, w którym momencie należy wykonać czynności konserwacyjne i wymienić filtr na nowy. Wskaźnik uruchomi się po ok. 720 godzinach pracy urządzenia.

 

Bezpieczne i ekologiczne nawilżanie powietrza


 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L oferuje również wydajne nawilżanie ewaporacyjne (do 600 ml/h). To w pełni bezpieczna i ekologiczna metoda, która wykorzystuje wyłącznie wodę, bez dodatku jakichkolwiek środków chemicznych. Na meblach nie pojawią się więc mokre plamy czy biały nalot. Filtr nawilżacza, który odpowiada za łączenie suchego powietrza z cząsteczkami wody, cechuje długa żywotność sięgająca nawet 10 lat. Wygodę użytkowania podnosi wskaźnik trybu nawilżania, który informuje o jego włączeniu (zielona dioda) i wyłączeniu (czerwona dioda) oraz konieczności uzupełnienia wody (pulsująca dioda).

 

Sharp UA-HD50E-L oferuje tryb automatycznego nawilżania. Posiada czujniki temperatury i wilgotności, które regulują optymalne warunki zapewniające komfort przebywania w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%). Należy pamiętać, że w zależności od wielkości i warunków zastanych, urządzenie może nie być w stanie osiągnąć poziomu 55-65%. Stopnia nawilżenia nie można samodzielnie regulować, a przybliżoną jego wartość prezentuje wskaźnik.

 

Opatentowana technologia Plasmacluster


 

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L został wyposażony w wydajny generator jonów HIGH DENSITY 7000. Urządzenie wypuszcza do pomieszczenia odpowiednią ilość jonów ujemnych i dodatnich, dbając o stałe zachowanie ich równowagi. W ten sposób korzystnie wpływa zarówno na samopoczucie, jak i zdrowie domowników.

 

Generowane do wnętrza pomieszczenia jony tworzą grupy hydroksylowe (OH), otaczają napotkane zanieczyszczenia, a następnie usuwają z ich powierzchni wodór, by powrócić do atmosfery jako woda. W ten sposób dezaktywują wirusy i alergeny ze skutecznością na poziomie sięgającym nawet 99,9%, co zostało potwierdzone badaniami.

 

Technologia Plasmacluster – skuteczność. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Oczyszczacz na miarę XXI wieku


Sharp UA-HD50E-L wywiew powietrza

 

Oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L wyróżnia obecność drugiego wywiewu skierowanego pod kątem 20° względem pomieszczenia. Jego zadaniem jest stabilizacja głównego strumienia powietrza, by jeszcze sprawniej kierować zanieczyszczenia ku ziemi i zasysać do filtrów. Efekt Coandy realnie zwiększa wydajność urządzenia.

 

Na podkreślenie zasługuje również projekt oczyszczacza. Sharp UA-HD50E-L przyjął kształt smukłego trapezu, który doskonale wpisuje się w obecne trendy aranżacyjne. Posiada automatyczną osłonę wywiewu, która w trybie czuwania zabezpiecza urządzenie przed przedostaniem się do środka kurzu.

 

Należy wspomnieć również o trybie Advanced Auto, który uruchamia się w momencie przekroczenia poziomu 70% wilgotności. Oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L uruchamia tryb Ion Shower i przy szybkiej pracy wentylatora generuje silny strumień jonów. Proces trwa 60 minut i skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz zabezpiecza przed rozwojem niebezpiecznych grzybów.

 

Wygodna praca automatyczna i funkcje dodatkowe


 

Sharp UA-HD50E-L panel sterowania

Oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L posiada 4 precyzyjne czujniki: pyłów, zapachów, temperatury i wilgotności. To właśnie one odpowiadają za jego działanie automatycznie w odniesieniu do aktualnego stopnia zanieczyszczenia i poziomu wilgotności. Do dyspozycji użytkownika dostępnych jest kilka trybów AUTO - oczyszczanie, oczyszczanie z nawilżaniem i dodatkowa możliwość włączenia/wyłączenia jonizacji przy obu z nich. Na uwagę zasługuje również tryb pollen, w którym oczyszczacz intensywniej wykrywa i reaguje na alergeny. Każdy z nich można uruchomić na intuicyjnym panelu sterowania.

 

Sharp UA-HD50E-L posiada również monitor kurzu/zapachu, czyli wskaźnik jakości powietrza. To 5-stopniowa skala kolorystyczna, która informuje użytkownika o poziomie zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych w pomieszczeniu. Jest cenną wskazówką dla osób korzystających z ustawień manualnych.

 

Urządzenie jest wyposażone w programator czasowy, który pozwala na ustawienie wybranego czasu pracy urządzenia. Użytkownik ma możliwość zaprogramowania czasu włączenia za 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzin oraz czasu wyłączenia po 1, 2, 4 lub 8 godzinach. Wygodę użytkowania podnoszą również blokada rodzicielska zapobiegająca niekontrolowanym zmianom ustawień oraz podnoszące mobilność urządzenia kółka z blokadą i uchwyt.

 

Warto podkreślić, że oczyszczacz Sharp UA-HD50E-L może służyć jako klimatyzer ewaporacyjny. Duży, 2,5-litrowy zbiornik na wodę został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwiać wrzucenie do środka kostek lodu. W ten sposób temperatura wewnątrz pomieszczenia będzie niższa o kilka stopni.

 

5-stopniowa filtracja powietrza


Sharp UA-HD50E-L aranżacja

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje największe zanieczyszczenia (m.in. sierść, kurz, okruchy). Nie podlega wymianie, ale okresowemu czyszczeniu.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza związki lotne (m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren) i nieprzyjemne zapachy. Żywotność deklarowana przez producenta sięga 10 lat, jednak w polskich warunkach to ok. 5 lat użytkowania.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, w tym PM2.5, zarodniki grzybów, bakterie oraz większość wirusów (cząsteczki o wielkości nawet 0,3 mikrona). Według deklaracji jego żywotność sięga nawet 10 lat, jednak jakość polskiego powietrza sprawia, że w naszych warunkach realnie wynosi ok. 3 lata.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna zapewniająca optymalną wilgotność powietrza i dodatkowo zabezpieczona przed rozwojem mikroorganizmów. Żywotność filtra sięga nawet 10 lat, w zależności od jakości stosowanej wody.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: technologia jonowa dezaktywująca wirusy i inne drobiny o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza (z możliwością wyłączenia)

 • Automatyczna praca: płynna regulacja obrotów, 3 tryby AUTO

 • Autonomiczny oczyszczacz: urządzenie może pracować bez wody

 • 4 czujniki: przykrego zapachu, pyłów, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja o aktualnym stanie powietrza

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (doskonały na noc)

 • Funkcja Advanced Auto: intensywna walka ze smogiem i alergenami

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania: informacja o pracy nawilżacza

 • Automatyczna przysłona wywiewu: dla ochrony filtrów od strony wywiewu

 • TIMER: zdefiniujesz czas uruchomienia i wyłączenia urządzenia

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie czyszczenia

 • Auto Restart: przywrócenie do pracy po zaniku zasilania

 • Regulacja czułości czujników: niska, średnia, wysoka

 • Regulacja jasności wyświetlacza: jasny, ciemny, wyłączony

 • Kółka transportowe: komfortowe przenoszenie urządzenia

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

Sharp Sharp UA-HD50E-L z filtrami
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-HD50E-L
kolor: jasnoszary
wymiary: 399 × 615 × 230 mm
waga: 7,9 kg
pobór prądu/moc*: 5, 17, 54 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7, 20, 49 W
zbiornik: 2,5 L
przepływ powietrza*: 60, 186, 306 m3/h
nawilżanie*: 190, 460, 600 ml/h
głośność*: 23, 43, 55 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 43, 54 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 160 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Dobry zakup, wszystko działa sprawnie

Emi

5/5

Oczyszczacz działa całkiem okey. Może spodziewałam się tego, że będzie pracował trochę ciszej, ale ogólnie nie jest źle. Ważne, że skutecznie oczyszcza i nawilża powietrze

Tomek Wu.

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-HD50E-L

Sharp UA-HD50E-L

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp UA-HD50E-L

Sharp UA-HD50E-L to oczyszczacz powietrza przeznaczony dla powierzchni do 38 m2. Urządzenie łączy w sobie oczyszczacz, nawilżacz i jonizator Plasmacluster. Cechuje się niskim zużyciem energii - od 5W, stosunkowo niskimi kosztami eksploatacyjnymi i optymalną głośnością (od 23 dB). Jego zaletą jest wywiew powietrza zaprojektowany pod kątem 20°, dzięki któremu wykorzystuje efekt Coandy.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L został wykonany z dobrej jakości plastiku. Dzięki białej kolorystyce idealnie komponuje się z większością pomieszczeń, a delikatny połysk sprawia, że urządzenie nabiera elegancji. Na górze znajduje się przejrzysty i intuicyjny panel sterowania. Obok umieszczony jest zaprojektowany na nowo wywiew powietrza, który posiada system automatycznego zamykania się po każdym wyłączeniu oczyszczacza. Dzięki temu nie zbiera się na nim kurz, który utrudniałby pracę.

 

Sharp-UA-HD50E-L panel sterowania
Sharp UA-HD50E-L - zbliżenie na panel sterowania

 

Oczyszczacz jest nieduży, ale należy zaznaczyć, że dość sporo waży - 7,9 kg. Producent doposażył go jednak w praktyczne kółka oraz boczne uchwyty, dzięki czemu bez trudu przesuniemy go do innego pomieszczenia, nie rysując podłogi.

 

Główne funkcje

Sharp UA-HD50E-L to urządzenie 3w1:

 • oczyszczacz powietrza,
 • nawilżacz ewaporacyjny,
 • jonizator Plasmacluster.

 

Wydajność Sharp UA-HD50E-L

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

306 m3/h

Powierzchnia działania deklarowana przez producenta jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

do 38 m2

Wydajność nawilżacza

do 600 ml/h

Wydajne nawilżanie ewaporacyjne.

Jonizator

Plasmacluster

Najlepiej przebadana i w pełni bezpieczna jonizacja.

Głośność

23-55 dB

Optymalna głośność pracy urządzenia.

Zużycie energii

5-54 W

Nieodczuwalny dla domowego budżetu pobór prądu.

 

 

Sharp UA-HD50E-L czujniki

 

Oczyszczacz powietrza posiada 4 czujniki:

 • czujnik kurzu,
 • czujnik zapachu,
 • czujnik temperatury,
 • czujnik wilgotności.

Sharp UA-HD50E-L oferuje 3-stopniową filtrację powietrza. Dzięki połączeniu filtra HEPA H13 i jonizatora Plasmacluster to bardzo dobry oczyszczacz dla alergików - cechuje się wysoką skutecznością w zatrzymywaniu alergenów.

 

Zestaw czujników zapewnia bardzo wygodną pracę automatyczną, która uzależniona jest od rzeczywistych potrzeb. Jakość powietrza prezentuje specjalny wskaźnik, czyli 7-stopniowa skala kolorystyczna. Należy jednak podkreślić, że model UA-HD50E-L również wymaga kalibracji czujnika kurzu. Nawet po jej zastosowaniu zalecamy używanie zewnętrznych rozwiązań, gdyż czujnik nie wykazuje się zbyt dużą czułością.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L oferuje 6 trybów:

 • manualnych pollen, low, medium, high,
 • automatycznych - auto, advanced auto.

Dodatkowym rozwiązaniem, które zapewnia technologia Plasmacluster, jest tryb Ion Clean Shower. Przez określony czas urządzenie generuje bardzo silny strumień jonów do pomieszczenia.

 

Urządzenie wykorzystuje bardzo ekologiczną i bezpieczną dla użytkowników matę ewaporacyjną. Dzięki temu na powierzchni mebli nie pojawia się biały osad i nie pojawiają się mokre plamy. Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L został wyposażony w 2,5-litrowy pojemnik na wodę, którego projekt ułatwia załadunek lodu i umożliwia korzystanie z niego jak z klimatyzera ewaporacyjnego.

 

Filtry

Sharp UA-HD50E-L posiada 5 stopni filtracji:

 • filtr wstępny - zatrzymuje większe zanieczyszczenia (sierść, kurz, włosy etc.) i chroni pozostałe filtry,
 • filtr węglowy - pochłania brzydkie zapachy i niebezpieczne dla zdrowia związki lotne, jak np. formaldehyd,
 • filtr HEPA H13 - cechuje się skutecznością na poziomie min. 99,97% i wychwytuje m.in. główne składniki smogu PM2.5 i PM10,
 • filtr nawilżacza - zatrzymuje osad i jest matą ewaporacyjną,
 • jonizator Plasmacluster - bardzo efektywnie dezaktywuje wirusy, alergeny i wszelkie drobiny o wielkości nawet do 0,01 mikrona.

 

Sharp UA-HD50E-L filtracja
Sharp UA-HD50E-L - widok na filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa

ok. 3 lata

300 zł

Węgiel aktywny

ok. 3 lata

200 zł

Filtr nawilżacza

do 10 lat*

150 zł

Roczny koszt eksploatacji

~160 zł

*w zależności od stanu wody

 

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Timer
 • Auto Restart
 • Wskaźnik pustego zbiornika (alarm dźwiękowy)

 

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD50E-L  to bardzo dobrej jakości urządzenie 3w1. Został wyposażony w wysokiej jakości zestaw filtrów, a wśród opcji dodatkowych znajduje się wszystko, co niezbędne. To wydajne urządzenie o optymalnej głośności i atrakcyjnym designie. Jest wyposażony w najskuteczniejszą technologię jonizacji. W odróżnieniu od mniejszego oczyszczacza z tej serii, został doposażony w bardzo praktyczny czujnik zapachu.

 

Trzeba jednak zaznaczyć, że uciążliwa jest konieczność kalibracji urządzenia, natomiast czułość czujnika kurzu mogłaby być lepsza. Niestety oczyszczacz nie posiada możliwości sterowania online za pomocą aplikacji.

 

 

Zalety
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja Plasmacluster
Niewielkie zużycie energii
Stosunkowo opłacalne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Wady
Brak dedykowanej aplikacji
Konieczność kalibracji czujnika
Niezbyt precyzyjny czujnik kurzu

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-HD50E-L

Sharp UZ-HD4HF - filtr HEPA do oczyszczacza

UZ-HD4HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Sharp UZ-HD4DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HD4DF

Filtr węglowy — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Sharp UZ-HD6MF - filtr nawilżacza do oczyszczacza

UZ-HD6MF

Filtr nawilżacza — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 129,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.