22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPLToshiba CAF-X33XPL widok z przoduToshiba CAF-X33XPL widok z bokuToshiba CAF-X33XPL widok frontToshiba CAF-X33XPL widok front z bokuToshiba CAF-X33XPL widok góra, panel sterowania i wywiew powietrzaToshiba CAF-X33XPL przekrój, widok na filtrFiltr 4w1 do oczyszczacza Toshiba CAF-X33XPLToshiba CAF-X33XPL aranżacja oczyszczacza
Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL

Toshiba CAF-X33XPL

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 399,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Toshiba CAF-X33XPL

Cena: 499,00 zł399,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 24 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza28-52 dB
 • Koszt filtrów 75 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Toshiba CAF-X33XPL filtr 4w1Toshiba CAF-X33XPL jest oczyszczaczem powietrza, którego mocnym atutem jest niska cena oraz zastosowanie dobrego filtra 4w1. Urządzenie ponadto jest ciche i w dedykowanym do snu trybie nocnym osiąga głośność na zaledwie poziomie 28 dB. Zużycie energii to maksymalnie 50W, więc możesz być spokojny o budżet domowy. Minimalne wymiary oraz wyjątkowo niska waga pozwalają na niezwykle komfortowe używanie sprzętu w wielu pomieszczeniach (bez problemu przeniesiesz z pokoju dziennego na noc do sypialni).

 

Japońska technologia


 

Toshiba CAF-X33XPL widok front

Za czyste powietrze odpowiedzialny jest tutaj filtr 4w1. Jest to zintegrowany filtr będący połączeniem filtra wstępnego, węglowego, HEPA oraz warstwy przedłużającej żywotność całości. Według danych producenta żywotność filtra wynosi około 24 miesięcy. Atrakcyjna cena filtra w połączeniu z długą żywotnością zapewniają maksymalnie minimalne koszty użytkowania. Brudne powietrze zostaje wciągnięte przez tylny wlot powietrza. Następnie przechodzi przez wszystkie filtry i czyste już powietrze zostaje z ogromną siłą wydmuchiwane ku górze przez wylot powietrza umiejscowiony w górnej części oczyszczacza.

 

Filtr główny (wstępny) zbiera większe zanieczyszczenia, aby te nie trafiały na pozostałe. Kolejna warstwa z węglem aktywnym odpowiada za pochłanianie niepożądanych zapachów oraz szkodliwych i niebezpiecznych gazów. Ostatnim poziomem filtracji jest HEPA, który neutralizuje z powietrza najmniejsze szkodliwe cząsteczki (nawet mikrocząstki PM0.1). HEPA odpowiada tutaj klasie H13, co przekłada się na co najmniej 99,97% skuteczność. Warto wspomnieć, że właściwości filtra HEPA powodują, że oczyszczacz Toshiba CAFX33XPL jest polecany do walki ze smogiem oraz alergenami.

 

Nie musisz się martwić o to, czy pora na zmianę filtra, ponieważ wskaźnik wymiany filtra sam poinformuje o tym. Do wyboru mamy 4 prędkości wentylatora ustawiane manualnie (od trybu niskiego do turbo). Wygodny panel sterowania zapewnia ustawienie takich funkcji jak blokada rodzicielska, timer, prędkość wentylatora, jonizację czy tryb nocny. Warto wspomnieć, że podczas pracy w trybie nocnym wentylator pracuje w niskiej prędkości, a wszystkie światła zostają przyciemnione.

 

Znacząca poprawa jakości powietrza


 

Oczyszczacz Toshiba CAF-X33XPL to również jonizacja jonami ujemnymi, która dodatkowo poprawia jakość powietrza. Odpowiednio naładowane jony ujemne trafiając w powietrzu na kurz, pleśń, cząsteczki dymu czy bakterie, otaczają je i skutecznie eliminują. Warto nadmienić, że jonizacja jest szczególne zbawienna dla osób, które cierpią na przewlekłe zapalenia górnych dróg oddechowych oraz alergie. Model cechuje się dosyć wysokim poziomem CADR 200 m3/h, co przekłada się na bezproblemowe oczyszczenie powietrza na powierzchniach do 24 m2.

 

4 stopnie filtracji


Toshiba CAF-X33XPL filtracja

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, alergeny, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator: wytwarza jony ujemne i przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza. Pomaga filtrom w usunięciu nieprzyjemnych zapachów, alergenów, kurzu, pleśni, cząsteczek dymu oraz bakterii z powietrza.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator: znaczna poprawa jakości powietrza

 • Tryb nocny: cicha praca odpowiednia do snu

 • Blokada przed dziećmi: blokada panelu sterowania

 • 4 prędkości wentylatora: niski, średni, wysoki i turbo

 • Timer: wyłączenie po 1, 2, 4 lub 8h pracy

 • Wskaźnik konieczności wymiany filtra: informacja

 • Uchwyt do przenoszenia: komfortowy transport

Toshiba CAF-X33XPL
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X33XPL
kolor: biały
wymiary: 325x175x500 mm
waga: 5,7 kg
pobór prądu/moc*: do 50 W
CADR*: do 200 m3/h
głośność*: 28-52 dB
zalecany dla powierzchni: do 24 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 75 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Bardzo dobry oczyszczacz powietrza, skutecznie usuwa zanieczyszczenia, u syna karat alergiczny wyraźnie mniejszy

Iwona

5/5

Sprawdza się. Jestem zadowolona.

Monika

4.8/5

na podstawie 9 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Toshiba CAF-X33XPL

Toshiba CAF-X33XPL

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Toshiba CAF-X33XPL

Oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji Toshiba CAF-X33XPL to najmniejsza propozycja z oferty japońskiego producenta, która przyciąga uwagę bardzo atrakcyjną ceną. Sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach do 24 m2, a cicha praca (od 28 dB) nie będzie przeszkadzała użytkownikom w normalnym funkcjonowaniu. To urządzenie energooszczędne (maks. 50W), które wyróżnia się niewielkim rozmiarem.

 

Design i wykonanie

Toshiba CAF-X33XPL prezentuje się bardzo klasycznie. Oczyszczacz powietrza jest wykonany z dobrej jakości plastiku o białej barwie. Ponadczasowy wygląd sprawia, że bez trudu wkomponuje się w niemal każde pomieszczenie w twoim domu. Na górze urządzenia znajduje się wylot czystego powietrza oraz czytelny panel sterowania.

 

Toshiba CAF-X33XPL widok
Toshiba CAF-X33XPL - widok z góry

 

Niewielka waga (5,7 kg), naprawdę małe wymiary i praktyczny uchwyt sprawiają, że niemal każdy bez trudu może go przenosić z miejsca na miejsce. To ważne, gdy planujesz używać go w dwóch pomieszczeniach w zależności od pory dnia. Model nie posiada kółek, ale ich brak nie wpływa na jego mobilność.

 

Toshiba CAF-X33XPL z tyłu
Toshiba CAF-X33XPL - widok z tyłu

 

Funkcje i wydajność Toshiba CAF-X33XPL

Oczyszczacz Toshiba CAF-X33XPL łączy w sobie funkcje oczyszczania i jonizacji.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

200 m3/h

Deklarowana przez producenta skuteczność jest zgodna z naszymi obliczeniami, które uwzględniają standardowe wymiary pomieszczeń w Polsce.

Powierzchnia działania

do 24 m2

Jonizator

plazmowy

Brak informacji na temat przeprowadzonych badań.

Głośność

28-52 dB

Ciche urządzenie.

Zużycie energii

do 50 W

Energooszczędny oczyszczacz

 

Urządzenie nie posiada wbudowanych czujników. W związku z tym nie oferuje pracy automatycznej uzależnionej od poziomu zanieczyszczeń ani nie informuje użytkownika o jakości powietrza w pomieszczeniu. Aby wiedzieć, jaką prędkość wentylatora uruchomić, należy stosować w zestawie z miernikiem jakości powietrza.

 

Toshiba CAF-X33XPL zblizenie
Toshiba CAF-X33XPL - klapka, atrapa na czujnik

 

Toshiba CAF-X33XPL oferuje 3-stopniową filtrację. Ze względu na zastosowany w nim wysokiej klasy filtr HEPA H13 usuwa blisko 100% zanieczyszczeń z przechodzącego przez niego powietrza. Wbudowany jonizator generuje jony ujemne, które neutralizują nieprzyjemne zapachy. Producent nie udostępnił jednak informacji o badaniach potwierdzających ich skuteczność.

 

Do dyspozycji użytkownika pozostają 4 tryby ustawiane manualnie - niski, średni, wysoki i turbo, który maksymalnie szybko oczyści powietrze w pomieszczeniu, uruchamiając maksymalną prędkość wentylatora. Jest dostępny również tryb nocny, cechujący się minimalną głośnością pracy i wygaszonymi światłami na panelu.

 

Filtry

Czyste powietrze zapewnia zintegrowany filtr 4w1, na który składają się:

 • filtr wstępny, czyli siateczka zatrzymująca największe zanieczyszczenia, w tym kurz i sierść,
 • filtr węglowy, który odpowiada za pochłanianie niebezpiecznych gazów i neutralizację zapachów,
 • filtr HEPA H13 o skuteczności na poziomie co najmniej 99,97% w zatrzymywaniu pyłów PM2.5 i PM10, większości wirusów, bakterii i alergenów,
 • warstwa przedłużająca żywotność całości.
Toshiba CAF-X33XPL filtracja
Toshiba CAF-X33XPL - widok na filtr, przekrój urządzenia

 

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL posiada praktyczny wskaźnik wymiany filtra, dzięki któremu użytkownik na czas zamontuje nowy. Na korzyść przemawia również bardzo długa żywotność filtra - aż 24 miesiące użytkowania.

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zintegrowany filtr 4w1

ok. 24 miesięcy

149 zł

Roczny koszt eksploatacji

~75 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Timer - możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia po 1, 2, 4 lub 8h pracy
 • Blokada rodzicielska - ochrona przed niechcianą zmianą ustawień

Toshiba CAF-X33XPL - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X33XPL to bardzo małe i tanie urządzenie obsługujące niewielkie przestrzenie. Z całą pewnością jego zaletami są niskie koszty zakupu i eksploatacji oraz filtr HEPA H13 o wysokiej skuteczności. W tej klasie jest także jedynym urządzeniem oferującym jonizację - nie dysponujemy jednak żadnymi badaniami potwierdzającymi ich skuteczność. To bardzo proste urządzenie, które nie oferuje zbyt wielu atrakcyjnych funkcji dodatkowych.

 

Warto zwrócić uwagę, że oczyszczacz Toshiba CAF-X33XPL nie posiada żadnego czujnika jakości powietrza. Użytkownik nie zyskuje więc żadnej informacji o tym, czym oddycha. Dobrze jest więc korzystać dodatkowo z miernika jakości powietrza, by wiedzieć, kiedy włączyć wyższy tryb pracy. Z powodu krótkiej obecności urządzenia na polskim rynku, nie możemy jeszcze potwierdzić, czy określona przez producenta żywotność filtrów jest właściwa na nasze warunki.

 

Zalety
filtr HEPA H13
ciche działanie
jonizacja
niewielkie zużycie energii
niska cena i niewielkie koszty eksploatacji
Wady
brak czujników
brak trybu automatycznego
brak wskaźników jakości powietrza
brak zdalnego sterowania

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Toshiba CAF-X33XPL

Filtr zintegrowany do Toshiba CAF-X33XPL

CAF-H20(W)

Filtr wstępny, HEPA H13 + węglowy - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 149,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.