22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2HXiaomi Air Purifier 2H widok z bokuXiaomi Air Purifier 2H widok z bokuXiaomi Air Purifier 2H widok z boku, tyłXiaomi Air Purifier 2H widok z boku, tyłXiaomi Air Purifier 2H widok z tyłuXiaomi Air Purifier 2H widok z góry, wentylatorXiaomi Air Purifier 2H obsługa, przycisk sterowaniaXiaomi Air Purifier 2H obudowa z bliska, dziurki przez które pobierane jest brudne powietrzeXiaomi Air Purifier 2H widok z tyłu, filtr w urządzeniuXiaomi Air Purifier 2H filtr 360°Xiaomi Air Purifier 2H filtr 360°Zrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi Home
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2H

Xiaomi Air Purifier 2H

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 479,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Air Purifier 2H

Cena: 479,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 31 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza33-66 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Chińska równowaga

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz Xiaomi filtr HEPA H13Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2H jest tegoroczną nowością od azjatyckiego potentata. Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej klasy filtr HEPA H13 (jedyny model w ofercie Xiaomi). Dosyć duży poziom CADR 260 m3/h pozwala na używanie oczyszczacza na powierzchniach do 31 m2. Ponadto ciekawy design, niska cena oraz kompaktowe rozmiary (tyle, co kartka A4) potwierdzają, że opisywany model ma świetny stosunek jakości do ceny.

 

Wysokiej jakości japoński silnik prądu stałego wyprodukowany przez firmę Nidec zapewnia niskie zużycie energii (nawet 58% mniej energii). Zużycie prądu przez Xiaomi Mi Air Purifier 2H to zaledwie 4,8W w trybie normalnym! Specjalna konstrukcja aerodynamiczna sprawia, że model jest cichy (33-66 dB). Bardzo ciekawa jest aplikacja do sterowania oczyszczaczem przez internet, która dostępna już jest w języku polskim i oferuje możliwości, które nie są dostępne w manualnej obsłudze.

 

Inteligentny oczyszczacz Xiaomi


Xiaomi Air Purifier 2H widok z boku

 

Wystarczy zainstalować aplikację Mi Home na dowolne urządzenie mobilne, aby w pełni kontrolować pracę urządzenia. Możesz sterować oczyszczaczem, nawet będąc poza domem (np. włączyć oczyszczanie przed powrotem z pracy) oraz monitorować jakość powietrza w czasie rzeczywistym.

 

Aplikacja umożliwia sterowanie i odczyt takich funkcji jak aktualna jakość powietrza, włączanie i wyłączanie oczyszczacza, timer, sterowanie szybkością pracy czy poziom wilgotności i temperatury powietrza. Co więcej, można porównać jakość powietrza wewnętrzną z zewnętrzną!

 

Inteligencja aplikacji polega na możliwości określania własnych preferencji. Możesz określić porę włączenia oraz wyłączenia oczyszczacza, czy przejścia w tryb nocny, czy tryb automatyczny. Aplikacja poprosi Cię o zapisanie preferowanych ustawień i ustawienie ich częstotliwości powtarzania.

 

Model został wyposażony w wysokiej jakości czujnik cząstek. Na podstawie jego odczytów wiesz jakiej jakości jest powietrze oraz kontrolowany jest tryb automatyczny. Warto wspomnieć, że pozostałe czujniki (wilgotności i temperatury) są produkowane przez szwajcarską firmę Sensirion AG. Xiaomi AP 2H to również tryb nocny, który gwarantuje bardzo cichą pracę, idealną na noc.

 

Świetny stosunek jakości do ceny


 

Wygląd urządzenia jest ponadczasowy i nie ma się do czego przyczepić. Na górze znajduje się wylot powietrza, pod którym widać łopatki mocnego wentylatora. Na górze znajduje się również przycisk służący do sterowania manualnego oczyszczaczem oraz wskaźnik Wi-Fi. Przyciskiem kontrolujemy włączanie/wyłączanie oraz tryby pracy. Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2H może pracować w trzech trybach (automatyczny, nocny oraz turbo).

 

Model nie posiada żadnego wyświetlacza, a o trybach pracy informują trzy ledowe diody znajdujące się w górnej części obudowy. Diody te opatrzone są rysunkami, więc nie będzie kłopotu z odczytaniem informacji.

 

Na dole została umiejscowiona kolejna dioda. Znajduje się ona dokładnie 7,5 cm od podłoża, dzięki czemu unikamy oślepiania podczas odpoczynku na łóżku lub kanapie. Służy ona do powiadamiania o jakości powietrza. Będzie zmieniała kolory w zależności od jakości powietrza.

 

Oczyszczanie powietrza z Xiaomi 2H


 

Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 2H został wyposażony w filtr HEPA klasy H13, co jest nowością u producenta. Filtr nadal jest w formie walca 360° i jest połączeniem filtra wstępnego, HEPA oraz węglowego. Wstępny to gęsta siatka wykonana z materiału PET, zatrzymująca większe zanieczyszczenia. Dzięki nowemu HEPA oczyszczacz teraz neutralizuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń o wielkości nawet 0,3 μm. Węglowy ma w sobie aż 330 gramów węgla aktywnego.

 

Wymiana filtra jest prosta, a żywotność to około 6 miesięcy. Nie musisz się martwić o to, czy pora już na wymianę filtra. Gdy nadejdzie czas na zmianę, aplikacja Mi Home wyświetli stosowną informację. Na domiar tego możesz ciągle śledzić procentowe zużycia filtra.

 

Cylindryczny kształt filtra pozwala na pobieranie powietrza z 3 kierunków (z przodu oraz z boków). Z tyłu oczyszczacza znajduje się nieprzepuszczająca powietrze klapka dostępu do filtra. Specjalna podstawka dociska filtr ku górze, dzięki czemu cały układ jest szczelny.

 

Sama zasada oczyszczania polega na pobraniu przez mikrootwory w obudowie brudnego powietrza. Następnie zostaje przepuszczone przez filtry i z ogromną siłą wyrzucone w górę przez wywiew powietrza umiejscowiony na górze oczyszczacza. Pomieszczenie o powierzchni 20 m2 zostanie oczyszczone w zaledwie 11 minut. Zasadniczo system oczyszczania w urządzeniu możemy podzielić na 5 części:

 

 • wentylator osiowy zadaniem jego jest zwiększenie siły nadmuchu powietrza i wypchanie go ku górze
 • bezszczotkowy silnik prądu stałego zapewnia idealną pracę bez żadnych zakłóceń
 • 9-łopatkowy wentylator nadaje jeszcze większe ciśnienie zassanemu powietrzu
 • stożkowe kanały powietrzne dzięki gładkiej obudowie zapewniają lepszy przepływ powietrza
 • filtr cylindryczny 360° neutralizuje blisko 100% zanieczyszczeń

Xiaomi Air Purifier 2H etapy oczyszczania

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Xiaomi Mi Air Purifier 2H

 • 1. Filtr wstępny PET siatkowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, włosy itp.)

 • 2. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu)

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane i nieprzyjemne zapachy

Funkcje dodatkowe


 • Łączność Wi-Fi: pełna obsługa urządzenia poprzez aplikację mobilną

 • Timer: automatyczne włączenie i wyłączenie

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Tryb turbo: ekspresowe pozbycie się zanieczyszczeń

 • Tryb nocny: komfortowe warunki do snu

 • Tryb auto: praca względem poziomu zanieczyszczenia powietrza

 • Czujniki: temperatury i wilgotności

 • Czujnik jakości powietrza: mierzy ilość PM2.5

 • Wskaźnik jakości powietrza: na podstawie poziomu pyłu zawieszonego

 • 2 wentylatory: dla obniżenia poziomu głośności

Xiaomi Mi Air Purifier 2H zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier 2H
kolor: biały
wymiary: 240x240x520 mm
waga: 4,8 kg
pobór prądu/moc*: 2-31 W
CADR*: 260 m3/h
CADR (formaldehyd): 60 m3/h
głośność*: 33-66 dB
długość przewodu zasilającego: 1,8 m
zalecany dla powierzchni: 18-31 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 2,2 m2
ilość węgla aktywnego: 330 g
szacunkowy roczny koszt: 300 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

Oceny i opinie

4/5

Niby oczyszcza, ale dlaczego gdy zaczynam prasowac zaczyna sie swiecic czerwona lampka. Podobnie gdy korzystam z inhalatora. Czujniki reaguja na pare, co wg mnie nie powinno miec miejsca. Poza tym zauwazylam mniej kurzu na meblach.

Anna

5/5

Wygląd OK Funkcjonalność OK Produkt godny polecenia.

Anna

4.4/5

na podstawie 11 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Air Purifier 2H

Xiaomi Air Purifier 2H

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Xiaomi Air Purifier 2H

Model 2H to najnowsza propozycja azjatyckiego giganta. Oczyszczacz jest przeznaczony na powierzchnię do 31 m2. Nowością jest zastosowanie filtru HEPA klasy 13. Design natomiast jest kontynuacją schematów ze starszych produktów.

 

Design i wykonanie

W oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier 2H wykorzystane materiały są tej samej jakości, co materiał w poprzednich modelach. Biały plastik nie powinien żółknąć. Zmianie uległ wygląd górnego panelu. Zanieczyszczone powietrze dostaje się do środka przez liczne otwory na powierzchni obudowy. Zasysanie powietrza ma miejsce z przodu i po bokach. Tylna powierzchnia to atrapa otworów, w tym miejscu znajduje się klapka dostępu do filtrów. Brakuje uchwytów do przenoszenia lub kółeczek transportowych, co czyni urządzenie stacjonarnym (jest bardzo lekkie).

 

Funkcje i wydajność Xiaomi Air Purifier 2H

Oczyszczacze marki Xiaomi oferują wyłącznie oczyszczanie powietrza. Nie zastosowano tutaj innych popularnych systemów filtracji lub poprawy jakości powietrza.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

CADR = 260 m3/h

Przepływ jest utrzymany na odpowiednim poziomie względem deklarowanej powierzchni. Prawie bezstopniowa regulacja.

Powierzchnia działania

Do 31 m2

Głośność

33-66 dB

Pomimo spadku wydajności względem modeli 2 i 2S, producent deklaruje wyższe wartości. Szczególnie że zastosowano dwa wentylatory i specjalną komorę wygłuszającą.

Zużycie energii

2-31 W

Standardowe zapotrzebowanie na energie, koszty energii elektrycznej będą niezauważone.

 

Producent nie zadeklarował przepływu powietrza oczyszczacza w trybie nocnym. Dlatego nie należy zakładać, że ten tryb jest wystarczający na noc.

 

Xiaomi Air Purifier 2H czujniki

 

Podstawą działania w trybie automatycznym jest pomiar z czujnika pyłów, jego skuteczność w detekcji zanieczyszczeń jest bardzo przeciętna. Zalecane jest ręczne kontrolowanie pracy urządzenia. Dodatkowo urządzenie wygasza wyświetlacz w trakcie nocy. Wewnątrz oczyszczacza nie zastosowano czujnika lotnych związków organicznych, dlatego reakcja na zapachy może być słaba.

 

Wyniki pomiarów są prezentowane na diodzie znajdującej się na froncie urządzenia lub w aplikacji. Dostępne wbudowane w oczyszczacz tryby pracy to: sleep, automatyczny oraz turbo.

 

Oczyszczaczem można kontrolować za pomocą przycisku (dostępne tryby pracy to: nocny, automatyczny, wydajny) lub za pomocą aplikacji Mi Home. Aplikacja pozwala na kontrole pracy urządzenia w zasięgu sieci Wi-Fi.

 

Filtry w oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier 2S

W urządzeniu zastosowano nowy filtr 360° o skuteczności filtracji na poziomie H13. Elementy składowe filtru to:

 • Zewnętrza siateczka pełniąca funkcję filtra wstępnego – zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia o dużych wymiarach
 • Nowy filtry HEPA H13 – skuteczność to 99,97% dla pyłów o rozmiarze 0,3 µm, filtr pasuje do innych oczyszczaczy powietrza Xiaomi (2, 2S, Pro)
 • Węgiel aktywny – neutralizuje zapachy i lotne związki organiczne

Standardowy filtr zamontowany w urządzeniu jest koloru szarego, jego konstrukcja i skuteczność jest zgodna z opisem wyżej. Dostępne są także filtry w kolorze zielonym i fioletowym (szary jeszcze nie jest w sprzedaży jako zamiennik). Zielony i fioletowy to filtry HEPA E12, a więc nieco niższej od szarego HEPA H13. Więcej o filtrach przeczytać można w naszym artykule na temat różnic filtrów do oczyszczaczy Xiaomi.

 

Oczyszczacz został wyposażony we wskaźnik wymiany filtrów.

3 poziomy filtracji w Xiaomi Air Purifier 2H
3 poziomy filtracji w Xiaomi Air Purifier 2H

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr 360°

12 miesięcy

199 zł

Roczny koszt eksploatacji

~200 zł

 

Podana wartość jest szacunkowa (na podstawie naszych obserwacji i doświadczenia), ponieważ produkt jest zbyt krótko na rynku, żeby to sprawdzić eksperymentalnie. Dodatkowo cena filtrów zamiennych (szarych) nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszona.

Dodatkowe informacje

 • Timer
 • Wylot powietrza się otwiera
 • Zatrzymanie pracy oczyszczacza w przypadku otwarcia pokrywy filtrów

 

Podsumowanie

Xiaomi AP 2H to odrobinę słabsza wersja modelu 2S, najważniejsza zaleta to nowy filtr HEPA13. Dobry design i podstawowe czujniki zapewniają poprawną reakcję na pyły, ale nie tak dokładną, jak czujniki laserowe. Poziom głośności mógłby być niższy. Wykonanie jest bardzo dobre, koszty eksploatacji powinny być bardzo atrakcyjne.

 

Minusem jest brak czujnika LZO oraz reakcja od bardzo wysokich, azjatyckich norm. Wielkim plusem jest niewątpliwie atrakcyjna cena. Przy niewielkich różnicach cenowy model 2S wydaje się bardziej opłacalny, szczególnie ze względu na zastosowany tam czujnik laserowy PM2.5.

 

Zalety
Atrakcyjna cena
Dobre wykonanie
Filtr H13
Aplikacja mobilna
Wady
Brak czujnika LZO
Niski przepływ powietrza w trybie nocnym
Optyczny czujnik, który działa zgodnie z chińskimi normami

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2H

Filtr Purple 360° do oczyszczaczy Xiaomi

MCR-FLG promocja %

Filtr antybakteryjny 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 149,00 zł 135,00 zł

Filtr Xiaomi M6R-FLP Green

M6R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 135,00 zł

Filtr 360° Blue do oczyszczaczy Xiaomi

M2R-FLP

Filtr niebieski 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 119,00 zł

Filtr Green 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M1R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 129,00 zł

Filtr Gray 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M8R-FLH promocja %

Filtr czarny 360° - HEPA H13 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł 149,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.