Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2Xiaomi Air Purifier 2 widok z bokuXiaomi Air Purifier 2 widok z bokuXiaomi Air Purifier 2 widok z boku, tylna częśćXiaomi Air Purifier 2 widok z boku, tylna częśćXiaomi Air Purifier 2 tyłXiaomi Air Purifier 2 widok z góry, przycisk włączeniaXiaomi Air Purifier 2 wentylator z bliskaXiaomi Air Purifier 2 obsługaXiaomi Air Purifier 2 wyświetlacz OLEDXiaomi Air Purifier 2 przekrój na filtrXiaomi Air Purifier 2 filtr cylindryczny 360°Xiaomi Air Purifier 2 filtr cylindryczny 360°, hepa z bliskaXiaomi Air Purifier 2 dziurki, przez które jest zasysane powietrzeXiaomi Air Purifier 2 czujnik zanieczyszczenia, przyciski reset oraz Wł / Wył podświetleniaFiltr cylindryczny w urządzeniu - odpezpieczonyFiltr cylindryczny w urządzeniu - zabezpieczony
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2

Xiaomi Air Purifier 2S

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 799,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Air Purifier 2S

Cena: 799,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 37 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza31-66 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z czujnikami
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Chińska równowaga

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Ilość sztuk: -+

Kup na raty z Credit Agricole

Xiaomi – filtr 360°Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2S – Wersja Europejska jest nowością od azjatyckiego potentata. Znakomite wyniki wydajnościowe (CADR 310 m3/h), a przy tym niezwykle niska cena pozwoliły na znalezienie rzeszy odbiorców w naszym kraju. Oczyszczacz Xiaomi dzięki japońskiej konstrukcji silnika jest niezwykle energooszczędnym urządzeniem (1,5W+) i zadowala się znikomymi 4,8W w trybie normalnym (mniej niż energooszczędna żarówka!). Zastosowano tutaj nową technologię, która obniża zużycie energii aż o 58% w trybie uśpienia względem poprzednika. W dodatku cicha praca (31 dB), ciekawy design oraz wydajny filtr 360° stanowią o niezwykłej atrakcyjności produktu.

 

Dostępny model jest wersją europejską, która posiada końcówkę kabla przystosowaną do polskich gniazdek. Oczyszczacz został pozbawiony również ołowiu na stykach, który jest szkodliwy i został zabroniony przez UE.

 

Co nowego?


 

Xiaomi Air Purifier 2S został ulepszony względem swojego starszego brata (wersja bez "S"). Dostał wyświetlacz OLED (dostępny również w wersji PRO, który pozwala na kontrolę bez aplikacji mobilnej). Z poziomu wyświetlacza dowiemy się o trybach pracy (automatyczny, nocny oraz wydajny), aktualnej jakości powietrza (stężeniu pyłów zawieszonych), wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniu. Kolejnym ulepszeniem są nowe trójwarstwowe filtry z RFID, które automatycznie resetują licznik zużycia po zainstalowaniu (w modelu bez "S" trzeba zrobić to ręcznie). Każdy filtr ma własny unikalny identyfikator. W opisywanym modelu znajdziemy również czujnik natężenia światła, który automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza względem jasności w pomieszczeniu (przydatne szczególnie w nocy). Został również wyposażony w precyzyjniejszy laserowy czujnik pyłów zawieszonych (w AP 2 był nielaserowy, optyczny czujnik kurzu na podczerwień), dzięki któremu urządzenie lepiej dostosowuje obroty się w trybie automatycznym. Wykrywa on cząstki o wielkości zaledwie 0,3 μm i natychmiast wyświetla wskaźnik AQI na ekranie.

 

Oczyszczacz XIAOMI Air Purifier 2S – dobry wybór


Xiaomi Air Purifier 2S widok z boku

 

Reszta pozostaje bez zmian. Niezwykle atrakcyjny wygląd zawdzięczamy wentylatorowi umiejscowionemu na górze oraz obudowie, która posiada aż 943 dziurki, przez które zostaje zassane brudne powietrze. Kontrola oczyszczacza odbywa się za pomocą jednego przycisku. Przycisk włącz/wyłącz służy tutaj również do zmiany trybów pracy urządzenia. Dzięki minimalistycznej obudowie nie potrzebujemy dużo miejsca (24x24 cm, niemal tyle, co kartka A4). Urządzenie cechuje się atrakcyjnym wyglądem, a przycisk umiejscowiony z tyłu pozwala na włączenie/wyłączenie podświetlenia. Z tyłu urządzenia znajdziemy również przycisk do resetu oczyszczacza.

 

Wcześniej wspomniany wyświetlacz OLED, informuje nas o jakości powietrza, a odczytów dokonuje na podstawie stężenia pyłów zawieszonych. Kolor zielony będzie oznaczał czyste powietrze (wartość poniżej 75 µg/m3), pomarańczowy umiarkowane (75 - 150 µg/m3), a czerwony silnie zabrudzone (powyżej 150 µg/m3). Poinformuje nas również o konieczności wymiany filtra (będzie świecić się na czerwono przez około 30 sekund).

 

Wydajna filtracja powietrza


 

Za czyste powietrze odpowiada filtr cylindrowy 360° w kształcie walca. Filtr ten jest połączeniem filtra wstępnego, HEPA-11 o powierzchni aż 2.2 m2 oraz adsorpcyjnego z węglem aktywnym (powierzchnia absorbująca 57000 m2 czyli około 35 g). Zapewnia on blisko 100% skuteczność w walce z brudnym powietrzem. Cylindrowy kształt filtra pozwala na zasysanie brudnego powietrza z 3 stron (z boków oraz z przodu). Natomiast w tylnej części znajduje się plastikowa klapka dostępu do filtra, która nie przepuszcza powietrza. Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S został wyposażony w podstawkę dociskającą na sprężynach, dzięki której układ filtrujący cechuje się szczelnością (dociska filtr ku górze).

 

 • 100% duże cząstki
 • 91% formaldehydy oraz inne szkodliwe substancje
 • 99,3% cząsteczki do 0.3 μm
 • 99,99% cząsteczki do 2.5 μm

Filtr został wyprodukowany przez Japońską firmę Toray, a zalecana wymiana filtra to, co około 4 miesiące. Sama wymiana przebiega bezproblemowo i trwa zaledwie kilka sekund.

 

Jak podaje producent warstwa zewnętrzna filtra jest 3-5 razy twardsza od konkurencji. Ma wysoką wytrzymałość na zaginanie i jest odporny na tłuszcze, kwasy, zasady i większość rozpuszczalników. Ciekawie wygląda tutaj filtr HEPA, który po rozłożeniu mierzy 7,7 m. Producent zadbał o jak najbardziej równomierny przepływ powietrza, a udało to się osiągnąć dzięki dokładnie rozmieszczonym odległościom pomiędzy zagięciami filtra (3,5 mm).

 

System ciśnieniowy o specjalnej i ułatwiającej mieszanie się powietrza konstrukcji zasysa brudne powietrze do środka i wypuszcza do góry z ogromną siłą czyste powietrze. Xiaomi Mi Air Purifier 2S gwarantuje szybkie i sprawne działanie. Dzięki wysokiemu CADR (310 m3/h) czyste powietrze na deklarowanej powierzchni (21 m2) osiągniemy już po 10 minutach.

 

Sterowanie przez Wi-Fi i aplikacja Mi Home


 

Współczesne urządzenie powinno mieć możliwość sterowania poprzez sieć WiFi. Opisywany oczyszczacz daje nam taką możliwość. Wystarczy dowolne urządzenie mobilne (telefon, smartfon itp.), aby sterować modelem poprzez dedykowaną i stale rozwijaną aplikację mobilną.

 

Aplikacja Mi Home daje nam możliwość sterowania włączaniem/wyłączaniem oczyszczacza oraz innymi funkcjami (np. kontrola siły nadmuchu), nawet nie będąc w domu. Na ekranie urządzenia mobilnego odczytasz poziom jakości powietrza, aktualną temperaturę, poziom wilgotności, a nawet dowiesz się o stopniu zużycia filtra! Ciekawie wygląda możliwość stworzenia swojego harmonogramu (np. określenie, kiedy urządzenie ma się włączyć lub wyłączyć, czy przejść w tryb nocny). Jeśli przeniesiesz oczyszczacz do innego miejsca, to przyda nam się funkcja do płynnego zwiększania mocy urządzenia. Ważna informacja to taka, że aplikacja niedawno została przetłumaczona na język polski.

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Xiaomi Mi Air Purifier 2S

 • 1. Filtr wstępny PET siatkowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, włosy itp.)

 • 2. Filtr HEPA 11: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Filtr ten filtruje również PM0.3 aż do 99,3%

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy, benzen, TVOC i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane (które powstają np. podczas remontów) i nieprzyjemne zapachy

Funkcje dodatkowe


 • Łączność Wi-Fi: wystarczy urządzenie mobilne z iOS lub Android

 • 3 tryby pracy: automatyczny, nocny oraz wydajny

 • Wskaźnik jakości powietrza: na podstawie poziomu pyłu zawieszonego

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Czujniki w oczyszczaczu: pyłów zawieszonych, temperatury, wilgotności

 • Oświetlenie oczyszczacza: możliwość wyłączenia (tylna część obudowy)

 • Wymienny kabel: bez przejściówki, wersja na UE z polską wtyczką

 • Tryb auto: precyzyjna praca dzięki laserowym czujnikom

 • 2 wentylatory: dla obniżenia poziomu głośności

Xiaomi Mi Air Purifier 2S zdjęcie obrotowe

Parametry techniczne

 • kolor: biały
 • wymiary: 240x240x520 mm
 • waga: 4,8 kg
 • pobór prądu/moc*: 1,5-31 W
 • przepływ powietrza*: do 388 m3/h
 • głośność*: 31-66 dB
 • długość przewodu zasilającego: 1,8 m
 • zalecany dla powierzchni: 21-37 m2
 • szacowany roczny koszt filtrów: 300 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

5/5

Polecam ten oczyszczacz i sklep

Aneta

5/5

600zł za filtry za 1 rok???przesada

marekr

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Air Purifier 2S

Xiaomi Air Purifier 2S

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Do tego oczyszczacza pasują filtry:

Filtr Purple 360° do oczyszczaczy Xiaomi

MCR-FLG

Filtr antybakteryjny 360° - HEPA 11 i węglowy do 4 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 239,00 zł

Filtr Green 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M1R-FLP

Filtr antyformaldehydowy 360° - HEPA E11 i węglowy do 4 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Filtr 360° Blue do oczyszczaczy Xiaomi

M2R-FLP

Filtr 360° - HEPA 11 i węglowy do 4 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych, wpisywanych w zamówieniu. Gwarancję udanych zakupów zapewnia PayU. Jak chcesz, kupisz tu na raty – zyskaj czyste powietrze już od 23 zł miesięcznie.

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie (PayU) i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki przekazujemy kurierom zwykle w dniu złożenia zamówienia. Możesz wybrać FedEx lub DPD. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

Biuro: ul. Mostowa 2, 32-566 Grojec

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności