22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2S
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2SXiaomi Air Purifier 2S widok z bokuXiaomi Air Purifier 2S widok z bokuXiaomi Air Purifier 2S widok z boku, tylna częśćXiaomi Air Purifier 2S widok z boku, tylna częśćXiaomi Air Purifier 2S tyłXiaomi Air Purifier 2S widok z góry, przycisk włączeniaXiaomi Air Purifier 2S wentylator z bliskaXiaomi Air Purifier 2S obsługaXiaomi Air Purifier 2S wyświetlacz OLEDXiaomi Air Purifier 2S przekrój na filtrXiaomi Air Purifier 2S filtr cylindryczny 360°Xiaomi Air Purifier 2S filtr cylindryczny 360°, hepa z bliskaXiaomi Air Purifier 2S dziurki, przez które jest zasysane powietrzeXiaomi Air Purifier 2S czujnik zanieczyszczenia, przyciski reset oraz Wł / Wył podświetleniaFiltr cylindryczny w urządzeniu - odpezpieczonyFiltr cylindryczny w urządzeniu - zabezpieczonyXiaomi Air Purifier 2S przekrój wnętrzaZrzut z aplikacji MiHomeZrzut z aplikacji MiHomeZrzut z aplikacji MiHome

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Air Purifier 2S

Cena: 649,00 zł629,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 37 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza31-66 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Chińska równowaga

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - brak u producenta

Kup na raty z Credit Agricole

Wybierz wariant

Xiaomi Air Purifier 2S CN
Xiaomi Air Purifier 2S CN
629,00 z odblokowaną automatyzacją
Xiaomi Air Purifier 2S EU
Xiaomi Air Purifier 2S EU
599,00

Xiaomi – filtr 360°Xiaomi Air Purifier 2S jest nowością od azjatyckiego potentata i prawdopodobnie najpopularniejszym oczyszczaczem na świecie. Znakomite wyniki wydajnościowe (CADR 310 m3/h), a przy tym niezwykle atrakcyjna cena i niskie koszty późniejszego użytkowania pozwoliły na znalezienie rzeszy odbiorców również w naszym kraju. Oczyszczacz Xiaomi dzięki silnikowi japońskiej firmy jest niezwykle energooszczędnym urządzeniem (1,5W+) i zadowala się znikomymi 4,8W w trybie normalnym (mniej niż energooszczędna żarówka!).

 

Zastosowano tutaj nową technologię, która obniża zużycie energii aż o 58% w trybie uśpienia względem poprzednika. W dodatku cicha praca (31 dB), ciekawy design oraz wydajny filtr 360° stanowią o niezwykłej atrakcyjności produktu.

 

Oferowane są 2 wersje, które mają końcówki kabla przystosowane do polskich gniazdek. Xiaomi Air Purifier 2S CN różni się tym, że ma w pełni odblokowaną automatyzację w telefonie dzięki możliwości podłączenia do serwera CN (Xiaomi Air Purifier 2S EU tego nie ma). Można w tej wersji w bardzo dokładny sposób określić reguły automatyzacji w aplikacji Mi Home. Niczym więcej obydwa modele się nie różnią.

 

Co nowego?


 

Xiaomi Air Purifier 2S został ulepszony względem swojego starszego brata (wersja bez "S"). Dostał wyświetlacz OLED (dostępny również w wersji PRO, który pozwala na kontrolę bez aplikacji mobilnej). Z poziomu wyświetlacza dowiemy się o trybach pracy (automatyczny, nocny oraz wydajny), aktualnej jakości powietrza (stężeniu pyłów zawieszonych), wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniu. Kolejnym ulepszeniem są nowe trójwarstwowe filtry z RFID, które automatycznie resetują licznik zużycia po zainstalowaniu (w modelu bez "S" trzeba zrobić to ręcznie). Każdy filtr ma własny unikalny identyfikator.

 

W opisywanym modelu znajdziemy również czujnik natężenia światła, który automatycznie dostosowuje jasność wyświetlacza względem jasności w pomieszczeniu (przydatne szczególnie w nocy). Został również wyposażony w precyzyjniejszy laserowy czujnik pyłów zawieszonych (w AP 2 był nielaserowy, optyczny czujnik kurzu na podczerwień), dzięki któremu urządzenie lepiej dostosowuje obroty się w trybie automatycznym. Wykrywa on cząstki o wielkości zaledwie 0,3 μm i natychmiast wyświetla wskaźnik AQI na ekranie.

 

Oczyszczacz powietrza XIAOMI 2S – dobry wybór


Xiaomi Air Purifier 2S widok z boku

 

Reszta pozostaje bez zmian. Niezwykle atrakcyjny wygląd zawdzięczamy wentylatorowi umiejscowionemu na górze oraz obudowie, która posiada aż 943 dziurki, przez które zostaje zassane brudne powietrze. Kontrola oczyszczacza odbywa się za pomocą jednego przycisku. Przycisk włącz/wyłącz służy tutaj również do zmiany trybów pracy urządzenia. Dzięki minimalistycznej obudowie nie potrzebujemy dużo miejsca (24x24 cm, niemal tyle, co kartka A4). Urządzenie cechuje się atrakcyjnym wyglądem, a przycisk umiejscowiony z tyłu pozwala na włączenie/wyłączenie podświetlenia. Z tyłu urządzenia znajdziemy również przycisk do resetu oczyszczacza.

 

Wcześniej wspomniany wyświetlacz OLED, informuje nas o jakości powietrza, a odczytów dokonuje na podstawie stężenia pyłów zawieszonych. Kolor zielony będzie oznaczał czyste powietrze (wartość poniżej 75 µg/m3), pomarańczowy umiarkowane (75 - 150 µg/m3), a czerwony silnie zabrudzone (powyżej 150 µg/m3). Poinformuje nas również o konieczności wymiany filtra (będzie świecić się na czerwono przez około 30 sekund).

 

Wydajna filtracja powietrza


 

Za czyste powietrze odpowiada filtr cylindrowy 360° w kształcie walca. Filtr ten jest połączeniem filtra wstępnego, HEPA E12 o powierzchni aż 2.2 m2 oraz adsorpcyjnego z węglem aktywnym. Warto w tym momencie wspomnieć, że zgodnie z naszymi pomiarami filtr oryginalny i zamienne mają w sobie aż 330 gramów węgla aktywnego!

 

Zapewnia on blisko 100% skuteczność w walce z brudnym powietrzem. Cylindrowy kształt filtra pozwala na zasysanie brudnego powietrza z 3 stron (z boków oraz z przodu). Natomiast w tylnej części znajduje się plastikowa klapka dostępu do filtra, która nie przepuszcza powietrza. Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2S został wyposażony w podstawkę dociskającą na sprężynach, dzięki której układ filtrujący cechuje się szczelnością (dociska filtr ku górze).

 

 • 100% duże cząstki
 • 91% formaldehydy oraz inne szkodliwe substancje
 • 99,3% cząsteczki do 0.3 μm
 • 99,99% cząsteczki do 2.5 μm

Filtr został wyprodukowany przez Japońską firmę Toray, a zalecana wymiana filtra to, co około 6 miesięcy. Sama wymiana przebiega bezproblemowo i trwa zaledwie kilka sekund.

 

Jak podaje producent warstwa zewnętrzna filtra jest 3-5 razy twardsza od konkurencji. Ma wysoką wytrzymałość na zaginanie i jest odporny na tłuszcze, kwasy, zasady i większość rozpuszczalników. Ciekawie wygląda tutaj filtr HEPA, który po rozłożeniu mierzy 7,7 m. Producent zadbał o jak najbardziej równomierny przepływ powietrza, a udało to się osiągnąć dzięki dokładnie rozmieszczonym odległościom pomiędzy zagięciami filtra (3,5 mm).

 

System ciśnieniowy o specjalnej i ułatwiającej mieszanie się powietrza konstrukcji zasysa brudne powietrze do środka i wypuszcza do góry z ogromną siłą czyste powietrze. Xiaomi Mi Air Purifier 2S gwarantuje szybkie i sprawne działanie. Dzięki wysokiemu CADR (310 m3/h) czyste powietrze na deklarowanej powierzchni (21 m2) osiągniemy już po 10 minutach.

 

Sterowanie przez Wi-Fi i aplikacja Mi Home


 

Współczesne urządzenie powinno mieć możliwość sterowania poprzez sieć WiFi. Opisywany oczyszczacz daje nam taką możliwość. Wystarczy dowolne urządzenie mobilne (telefon, smartfon itp.), aby sterować modelem poprzez dedykowaną i stale rozwijaną aplikację mobilną.

 

Aplikacja Mi Home daje nam możliwość sterowania włączaniem/wyłączaniem oczyszczacza oraz innymi funkcjami (np. kontrola siły nadmuchu), nawet nie będąc w domu. Na ekranie urządzenia mobilnego odczytasz poziom jakości powietrza, aktualną temperaturę, poziom wilgotności, a nawet dowiesz się o stopniu zużycia filtra! Ciekawie wygląda możliwość stworzenia swojego harmonogramu (np. określenie, kiedy urządzenie ma się włączyć lub wyłączyć, czy przejść w tryb nocny). Jeśli przeniesiesz oczyszczacz do innego miejsca, to przyda nam się funkcja do płynnego zwiększania mocy urządzenia. Ważna informacja to taka, że aplikacja niedawno została przetłumaczona na język polski.

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Xiaomi Mi Air Purifier 2S

 • 1. Filtr wstępny PET siatkowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, włosy itp.)

 • 2. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Filtr ten filtruje również PM0.3 aż do 99,3%

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy, benzen, TVOC i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane (które powstają np. podczas remontów) i nieprzyjemne zapachy

Funkcje dodatkowe


 • Łączność Wi-Fi: wystarczy urządzenie mobilne z iOS lub Android

 • 3 tryby pracy: automatyczny, nocny oraz wydajny

 • Wskaźnik jakości powietrza: na podstawie poziomu pyłu zawieszonego

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Czujniki w oczyszczaczu: pyłów zawieszonych, temperatury, wilgotności

 • Oświetlenie oczyszczacza: możliwość wyłączenia (tylna część obudowy)

 • Wymienny kabel: bez przejściówki, wersja na UE z polską wtyczką

 • Tryb auto: precyzyjna praca dzięki laserowym czujnikom

 • 2 wentylatory: dla obniżenia poziomu głośności

 • Czujnik światła: dostosowanie jasności wyświetlacza do pomieszczenia

Xiaomi Mi Air Purifier 2S zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier 2S
kolor: biały
wymiary: 240x240x520 mm
waga: 4,8 kg
pobór prądu/moc*: 1,5-31 W
przepływ powietrza*: do 388 m3/h
CADR (pył)*: 310 m3/h
CADR (formaldehyd): 60 m3/h
głośność*: 31-66 dB
długość przewodu zasilającego: 1,8 m
zalecany dla powierzchni: 21-37 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 2,2 m2
ilość węgla aktywnego: 330 g
szacunkowy roczny koszt: 300 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

Oceny i opinie

5/5

Zalety: Bardzo Bardzo Cichy. lekki łatwy w obsłudze Tryb Nocny wyłącza cały wyświetlacz LCD małe zużycie prądu Wady: Samoczynne uszkodzenie wyświetlacza LCD po 1 miesiącu pracy.

Jacek

5/5

Bardzo dobrze się sprawuje. Mąż rano nie ma zaropiałych oczu, wiec myśle ze działa. Jest cichy.

Ania

5.0/5

na podstawie 15 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Air Purifier 2S

Xiaomi Air Purifier 2S

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Xiaomi Air Purifier 2S

Produkty marki Xiaomi przyzwyczaiły nas do dobrego stosunku ceny do jakości. Podobnie jest w przypadku oczyszczaczy powietrza. Model „2S” pojawił się na rynku w 2018 roku i zastąpił model „2”. W urządzeniu dokonano dwóch zmian: dodano laserowy miernik PM2.5 oraz wyświetlacz.

 

Wygląd zewnętrzny

Wykonanie urządzenia Xiaomi Air Purifier 2S stoi na dobrym poziomie, biały plastik nie żółknie. Zanieczyszczone powietrze dostaje się do środka przez liczne otwory na powierzchni obudowy. Zasysanie powietrza ma miejsce z przodu i po bokach. Tylna powierzchnia to atrapa otworów, w tym miejscu znajduje się klapka dostępu do filtrów. Brakuje uchwytów do przenoszenia lub kółeczek transportowych, co czyni urządzenie stacjonarnym.

 

Główne funkcje

Oczyszczacz powietrza oferuje tylko funkcję oczyszczania powietrza. Przepływ powietrza wynosi 388 m3/h, a współczynnik CADR to 310 m3/h, co odpowiada zasięgowi działania 37 m2.

 

Głośność działania to 31 dB dla trybu nocnego i maksymalnie 66 dB w trybie Turbo. Dostępne tryby pracy to: nocny, automatyczny oraz wydajny. Producent nie podaje przepływu powietrza dla niskich obrotów, dlatego nie należy zakładać, że ten tryb jest wystarczający w nocy. Pobór energii elektrycznej w trybie stand-by to 1,5 W, a maksymalna moc to 31 W.

 

Wydajność Xiaomi Air Purifier 2S

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

Do 388 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Bezstopniowa regulacja.

Powierzchnia działania

21-37 m2

Głośność

31-66 dB

Akceptowalna głośność w niskich obrotach, dość głośny przy wyższych obrotach.

Zużycie energii

1,5-31 W

Bardzo niskie wartości, koszt energii pozostanie niezauważony.

 

Xiaomi Air Purifier 2S czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 4 czujniki:

 1. Laserowy czujnik pyłów PM2.5
 2. Termometr
 3. Czujnik wilgotności względnej
 4. Czujnik natężenia światła

Podstawą działania w trybie automatycznym jest pomiar z czujnika PM2.5. Miernik działa na podstawie chińskich norm powietrza, przez co progi zanieczyszczenia, od których reaguje, są dość wysokie (75 µg/m3). Zalecane jest ręczne kontrolowanie pracy urządzenia. Dodatkowo urządzenie wygasza wyświetlacz w trakcie nocy. Wewnątrz oczyszczacza Xiaomi nie zastosowano czujnika LZO.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane na wyświetlaczu z przodu urządzenia.

 

Pracę oczyszczacza można kontrolować za pomocą przycisków (do wyboru jeden z 3 trybów pracy) lub za pomocą aplikacji Mi Home. Aplikacja pozwala na kontrole pracy urządzenia w zasięgu sieci Wi-Fi.

 

Filtry w oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier 2S

Producent wyposażył oczyszczacz w zintegrowany filtr, w którego skład wchodzi:

 • filtr wstępny (zewnętrzna siateczka) zatrzymujący kurz
 • filtr HEPA E12 o powierzchni ok. 2,2 m2, skuteczność to 99,3% dla pyłów o rozmiarze 0,3 µm
 • węgiel aktywny o masie ok. 330g neutralizujący lotne związki organiczne

 

Standardowy filtr zamontowany w urządzeniu jest koloru niebieskiego i ma takie parametry, jak podajemy wyżej. Dostępne są zamienne filtry w kolorze zielonym, fioletowym i od niedawna szarym. Zielony i fioletowy to filtry HEPA E12, szary to filtr o dokładności HEPA H13. Dostępność szarej wersji w sprzedaży to kwestia czasu, chwilowo jest oferowany tylko w zestawie z Xiaomi Air Purifier 2H. Więcej o filtrach przeczytać można w naszym artykule na temat różnic filtrów do oczyszczaczy Xiaomi.

 

Filtry są wyposażone w moduł RFID – ich zużycie jest na bieżąco monitorowane i zapisywane. Przy każdym uruchomieniu na ekranie zostanie wyświetlona informacja o kondycji filtra. Ciekawe jest to, że ich stan można monitorować z poziomu aplikacji mobilnej.

 

3 poziomy filtracji w Xiaomi Air Purifier 2S
3 poziomy filtracji w Xiaomi Air Purifier 2S

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr zielony/fioletowy

do 6 miesięcy

169 zł

Roczny koszt eksploatacji

~300 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Brak blokady rodzicielskiej
 • Otwarcie tylnej klapy powoduje wstrzymanie pracy oczyszczacza
 • Wyposażenie oczyszczacza w 2 wentylatory wpływa na obniżenie poziomu głośności

 

Podsumowanie

Produkt marki Xiaomi dobrze wpisuje się w potrzeby polskiego klienta. Posiada przyzwoity filtr, czujnik laserowy PM2.5 oraz aplikację mobilną. Atrakcyjna cena także przykuwa uwagę. Produkt ma też kilka wad: przepływ powietrza w trybie nocnym jest bardzo niski, w trakcie pracy z maksymalną wydajnością jest głośny oraz brakuje czujnika LZO.

 

 

Zalety
Atrakcyjna cena
Laserowy czujnik PM2.5
Dobre wykonanie
Niski koszt filtrów, 3 rodzaje filtrów
Aplikacja mobilna
Wady
Brak czujnika LZO
Głośność w trybie Turbo
Niski przepływ powietrza w trybie nocnym
Czujnik PM2.5 działa zgodnie z chińskimi normami

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Xiaomi Air Purifier 2S

Filtr Purple 360° do oczyszczaczy Xiaomi

MCR-FLG promocja %

Filtr antybakteryjny 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 149,00 zł 135,00 zł

Filtr Xiaomi M6R-FLP Green

M6R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 135,00 zł

Filtr Green 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M1R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 129,00 zł

Filtr 360° Blue do oczyszczaczy Xiaomi

M2R-FLP

Filtr niebieski 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 119,00 zł

Filtr Gray 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M8R-FLH promocja %

Filtr czarny 360° - HEPA H13 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł 139,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.