22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier MaxXiaomi Air Purifier Max z bokuXiaomi Air Purifier Max z przoduXiaomi Air Purifier Max z bokuXiaomi Air Purifier Max z tyłu, bokXiaomi Air Purifier Max z tyłuXiaomi Air Purifier Max z tyłu, bokXiaomi Air Purifier Max widok frontXiaomi Air Purifier Max górna kratka, wyświetlaczXiaomi Air Purifier Max górna kratka, zbliżenieXiaomi Air Purifier Max górna kratka, zbliżenieXiaomi Air Purifier Max bez kratkiXiaomi Air Purifier Max bez kratkiXiaomi Air Purifier Max wyświetlacz OLEDXiaomi Air Purifier Max panel sterowaniaXiaomi Air Purifier Max widok od spoduXiaomi Air Purifier Max wentylatorXiaomi Air Purifier Max wentylator, zbliżenieXiaomi Air Purifier czujnikXiaomi Air Purifier widok na dółXiaomi Air Purifier widok na dółXiaomi Air Purifier miejsce na podłączenie wtyczki zasilaniaXiaomi Air Purifier przekrój na filtryXiaomi Air Purifier filtr HEPA, zbliżenieXiaomi Air Purifier filtr węglowy, zbliżenieXiaomi Air Purifier filtr wstępny, zbliżenie

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Air Purifier Max

Cena: 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 120 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza34-63 dB
 • Koszt filtrów 299 zł/rok
 • Koszt energii 18 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Chińska równowaga

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Max jest najwydajniejszym znanym nam oczyszczaczem dostępnym na rynku do zastosowań domowych! Za sprawą ogromnego współczynnika CADR wynoszącego 1000 m3/h potrafi oczyścić pomieszczenia o powierzchni nawet 120 m2. Producent zapewnia, że powierzchnia 21 m2 zostanie oczyszczona w zaledwie 3 minuty.

 

Xiaomi AP Max jest odpowiedzią na oczekiwania klientów oraz wielki sukces mniejszych modeli. Urządzenie jest dosyć dużych gabarytów (386 × 386 × 965 mm), ale pomimo tego cechuje się cichą pracą (od 34 dB) i zużywa niewiele energii (średnio ok. 40W). Warto zaznaczyć, że niski poziom głośności zawdzięczamy specjalnej komorze wyciszającej (absorbuje i blokuje dźwięk), co jest innowacyjnym rozwiązaniem w tego typu urządzeniach. Komora znajduje się w górnej części oczyszczacza i po zdjęciu górnej kratki mamy do niej łatwy dostęp. Obudowa została wykonana z niezwykle odpornego mechanicznie tworzywa ABS, więc mimo swojej masy powinien wytrzymać przypadkowe wywrócenia. Jest to model stworzony do wielkich, wysokich salonów czy open space-ów w Twojej firmie. 

 

Oferowana wersja to model Xiaomi Air Purifier MAX CN, który ma końcówkę kabla przystosowaną do polskich gniazdek. Ma również w pełni odblokowaną automatyzację w telefonie dzięki możliwości podłączenia do serwera CN. Można w tej wersji w bardzo dokładny sposób określić reguły automatyzacji w aplikacji Mi Home.

 

Oczyszczacz powietrza do wielkich pomieszczeń


 

Xiaomi Air Purifier Max widok z boku

XAP Max cechuje się świetnym, minimalistycznym designem. Kratka wygięta do tyłu o 20° poprawia cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, unikając jednocześnie nieprzyjemnego uczucia bezpośredniego wydmuchu powietrza na twarz podczas sterowania urządzeniem z panelu. Do wyboru mamy 3 stopnie prędkości wentylatora oraz tryb AUTO, który pracuje na podstawie aktualnego poziomu zanieczyszczenia. Urządzenie nie posiada żadnych fizycznych przycisków, a sterowanie odbywa się poprzez dotykowy wyświetlacz.

 

Laserowy czujnik cząstek zapewnia automatyczną kontrolę pracy urządzenia na podstawie jakości powietrza i prezentację poziomu zanieczyszczenia (AQI) na wyświetlaczu OLED. Z poziomu wyświetlacza dowiemy się o wszystkich dostępnych funkcjach sprzętu (jakość powietrza, status połączenia Wi-Fi, ściemnianie wyświetlacza, wskaźnik temperatury, wilgotności itd.).

 

Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier Max został wyposażony również w funkcję zatrzymania awaryjnego. W przypadku otwarcia górnej kratki lub komory filtra praca urządzenia zostanie wstrzymana.

 

Dzięki aplikacji Mi Home możemy sterować nawet wieloma oczyszczaczami Xiaomi za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego. Wystarczy dostęp do sieci oraz urządzenie z systemem Android lub iOS, aby w pełni sterować pracą urządzenia. Ze swojego telefonu, tabletu, smartfonu itp. dowiesz się, jaka jest jakość powietrza, odczytasz aktualną temperaturę oraz poziom wilgotności. Ponadto oczywiście możesz sterować oczyszczaczem na odległość. Nie musisz się martwić czy pora na wymianę filtra, ponieważ aplikacja wskazuje poziom zużycia filtrów.

 

Aplikacja umożliwia również stworzenie własnego harmonogramu (kiedy Xiaomi ma się włączyć/wyłączyć lub przejść w tryb nocny itp.). Funkcja do płynnego zwiększaniu mocy może się okazać przydatna w momencie przeniesienia oczyszczacza do większego pomieszczenia. Aplikacja jest już w języku polskim.

 

Pobierz aplikację Mi Home:

Aplikacja Mi Home Aplikacja Mi Home

 

 

Przepis na czyste powietrze z MAX-em


 

Xiaomi Mi Air Purifier Max do swojej pracy wykorzystuje dwa potężne filtry, po obu bokach urządzenia. Możliwe jest to dzięki dużym rozmiarom urządzenia, a dostęp do filtrów jest niezwykle łatwy. Pokrywa zabezpieczająca trzyma się na magnesach i w łatwy sposób można ją otworzyć. System wlotu powietrza z dwóch stron zwiększa pole powierzchni HEPA, co skutkuje większym przepływem i niższą głośnością. Jeden moduł HEPA ma tutaj powierzchnię aż 3 m2, co daje razem 6 m2! Dlaczego nie zaprojektowano filtra o przekroju kołowym, jak w modelach 2S i PRO? Dla uzyskania tak dużego współczynnika CADR przy niskiej głosności konieczne było użycie wentylatora promieniowego. Wysokość urządzenia w konfiguracji potężny wentylator promieniowy i filtr cylindryczny byłaby przypuszczalnie połowę większa.

 

Oczyszczacz został wyposażony w nowy system optymalizacji wydajności. Reguluje on wydajność oczyszczania w zależności od wielkości pomieszczenia, by przede wszystkim nie hałasować nadmiernie w mniejszych pomieszczeniach, gdy nawet połowa wydajności w pełni wystarczy do szybkiej redukcji zanieczyszczeń.

 

Zarówno z lewej, jak i z prawej strony zostały umiejscowione 3 stopnie filtracji. Podwojone filtr wstępny, węglowy oraz HEPA (węglowy i HEPA są zintegrowane w 1 moduł) stanowią doskonałą broń na brudne powietrze! Filtry posiadają czujnik RFID, który resetuje licznik zużycia po zainstalowaniu (każdy ma swój unikalny numer). Producent deklaruje żywotność filtrów do 12 miesięcy.

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Xiaomi Mi Air Purifier Max

 • 1. Filtr wstępny siatkowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, włosy itp.)

 • 2. Filtr HEPA: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu)

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane i nieprzyjemne zapachy, w tym dym tytoniowy

Funkcje dodatkowe


 • 3 czujniki: cząstek, temperatury, wilgotności

 • Funkcja zatrzymania awaryjnego: wstrzymuje pracę urządzenia

 • 3 stopnie szybkości wentylatora: ustawiasz jak chcesz

 • Tryb auto: tempo pracy regulowane względem zanieczyszczeń

 • 2 wentylatory: maksymalna wydajność

 • Wyświetlacz OLED: dotykowy panel sterowania

Xiaomi Air Purifier Max zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier Max
kolor: biały
wymiary: 386 x 386 x 965 mm
waga: 18 kg
pobór prądu/moc*: do 86 W
CADR*: do 1000 m3/h
głośność*: 34-63,5 dB
długość przewodu: 1,6 m
zalecany dla powierzchni: 70-120 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 299 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Air Purifier Max

Xiaomi Air Purifier Max

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Xiaomi Air Purifier MAX

Rok 2019 obfituje w debiuty rynkowe nowych produktów marki Xiaomi. Xiaomi Air Purifier MAX to pierwsza propozycja tej marki w oczyszczaniu wielkich powierzchni. Przepływ został zwiększony do 1000 m3/h, co przekłada się na nawet 120 m2 zasięgu! Minimalistyczny design wciąż urzeka, a stosunek ceny do wydajności jest rewelacyjny. Producent wyposażył urządzenie w nowy dotykowy panel OLED oraz zmodyfikował filtry, teraz są aż 4 (dwa węglowe i dwa filtry HEPA 12)!

 

Wygląd zewnętrzny

Wymiary zewnętrze wzrosły, co jest normalne, gdy zwiększa się wydajność. Stylistyka jest wciąż taka sama. Jedyna zmiana w porównaniu do poprzedników to zmiana miejsc zasysania powietrza, teraz są to tylko boczne powierzchnie. Jakość plastiku jest na dobrym poziomie, tworzywa nie powinny żółknąć. Urządzenie nie ma żadnych przycisków, a pełna obsługa ma miejsce na panelu dotykowym. Górna kratka jest wygięta do tyłu o 20°, co poprawia obieg powietrza w pomieszczeniu.

 

Główne funkcje

Xiaomi Air Purifier MAX oferuje tylko funkcję oczyszczania powietrza, nie ma tu popularnych systemów jonizacji lub nawilżania.

 

Wydajność Xiaomi Air Purifier Max

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

Do 1000 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Bezstopniowa regulacja.

Powierzchnia działania

Do 120 m2

Głośność

34 - 63,5 dB

Akceptowalna głośność w niskich obrotach, cichszy na wysokich obrotach od swoich słabszych odpowiedników. Zastosowano specjalną komorę wyciszającą.

Zużycie energii

Do 86 W

Niskie zapotrzebowanie na energię, szczególnie przy tej wydajności.

 

Producent nie podaje przepływu powietrza dla niskich obrotów, dlatego nie należy zakładać, że ten tryb jest wystarczający w nocy. Choć przy tak dużej wydajności jest to raczej urządzenie do biur, gdzie głośność w ciągu dnia roboczego może osiągać wartości powyżej 40 dB i nie przeszkadzać.

 

Xiaomi Air Purifier Max czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz w 3 czujniki:

 1. Laserowy czujnik pyłów PM2.5
 2. Termometr
 3. Czujnik wilgotności względnej

Podstawą działania w trybie automatycznym jest pomiar z czujnika PM2.5. Miernik działa na podstawie chińskich norm jakości powietrza, przez co progi zanieczyszczeń, od których reaguje, są dość wysokie (75 µg/m3). Zalecane jest ręczne kontrolowanie pracy urządzenia. Dodatkowo urządzenie wygasza wyświetlacz w trakcie nocy. Wewnątrz oczyszczacza nie zastosowano czujnika LZO.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane na wyświetlaczu z przodu urządzenia. Oczyszczacz można kontrolować za pomocą przycisków (dostępne tryby pracy to: nocny, automatyczny, wydajny) lub za pomocą aplikacji Mi Home. Aplikacja pozwala na kontrole pracy urządzenia w zasięgu sieci Wi-Fi.

 

Filtry w oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier Max

W urządzeniu zastosowano nowe filtry o standardowym prostokątnym kształcie. Zazwyczaj spotyka się zestaw HEPA + filtr węglowy, tutaj zdublowano filtry:

 • Zdejmowalny filtr wstępny (z każdej strony, łącznie 2) – łatwy do czyszczenia, zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia o dużej średnicy
 • Dwa filtry HEPA E12 – każdy o powierzchni ok. 3 m2! Skuteczność to 99,3% dla pyłów o rozmiarze 0,3 µm
 • 2x węgiel aktywny – neutralizuje zapachy i lotne związki organiczne

 

3 poziomy filtracji w Xiaomi Air Purifier Max
3 poziomy filtracji w Xiaomi Air Purifier Max

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr zielony/fioletowy

do 12 miesięcy

399 zł

Roczny koszt eksploatacji

400 zł

 

Koszty eksploatacji są bardzo atrakcyjne, podana wartość jest szacunkowa (na podstawie naszych obserwacji i doświadczenia), ponieważ produkt jest zbyt krótko na rynku, żeby to sprawdzić eksperymentalnie.

 

Filtry w oczyszczaczu Xiaomi są wyposażone w moduł RFID, urządzenie zapisuje stan zużycia filtrów i informuje nas o pozostałym czasie eksploatacji.

Dodatkowe informacje

 • Brak blokady rodzicielskiej
 • Wylot powietrza się otwiera
 • Funkcja awaryjnego zatrzymania pracy oczyszczacza

 

Podsumowanie

Xiaomi AP MAX to dobre urządzenie na duże powierzchnie, gdzie liczy się przede wszystkim wydajność. Wykonanie jest bardzo dobre, koszty eksploatacji bardzo atrakcyjne. Minusem jest brak czujnika LZO oraz reakcja od bardzo wysokich, azjatyckich norm. Atrakcyjna cena także przykuwa uwagę. Ciężko znaleźć bardziej rozsądne urządzenie z taką wydajnością.

 

 

Zalety
Atrakcyjna cena
Laserowy czujnik PM2.5
Dobre wykonanie
Niski koszt filtrów
Aplikacja mobilna
Wady
Brak czujnika LZO
Niski przepływ powietrza w trybie nocnym
Czujnik PM2.5 działa zgodnie z chińskimi normami

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Max

Filtr MAX do oczyszczaczy Xiaomi

M5R-FL

Filtr MAX - HEPA i węglowy do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.