22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier ProXiaomi Air Purifier Pro widok bokXiaomi Air Purifier Pro widok bokXiaomi Air Purifier Pro widok z tyłuXiaomi Air Purifier Pro widok bok z tyłuXiaomi Air Purifier Pro widok bok z tyłuXiaomi Air Purifier Pro filtr w urządzeniuXiaomi Air Purifier Pro widok na górę, wentylatorXiaomi Air Purifier Pro obsługaXiaomi Air Purifier Pro wyświetlacz LEDXiaomi Air Purifier Pro przekrój, filtrXiaomi Air Purifier Pro dziurki, przez które zasysane jest powietrzeXiaomi Air Purifier Pro czujnik zanieczyszczenia, przyciski reset oraz Wł / Wył podświetleniaXiaomi Air Purifier Pro od dołuXiaomi Air Purifier Pro filtr cylindryczny 360°Xiaomi Air Purifier Pro filtr cylindryczny 360°, hepa z bliskaFiltr cylindryczny w urządzeniu - odpezpieczonyFiltr cylindryczny w urządzeniu - zabezpieczonyZrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi Home

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Air Purifier Pro

Cena: 777,00 zł729,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 60 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza31-69 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 14 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Chińska równowaga

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

Kup na raty z Credit Agricole

Wybierz wariant

Xiaomi Air Purifier Pro EU
Xiaomi Air Purifier Pro EU
729,00
Xiaomi Air Purifier Pro CN
Xiaomi Air Purifier Pro CN
949,00 z odblokowaną automatyzacją

Przedstawiamy oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro - wersja europejska (EU). Duża wydajność urządzenia (CADR 500 m3/h) pozwala na używanie go na dużych powierzchniach do 60 m2. Niezwykle atrakcyjny wygląd będzie cieszył oko, a cicha praca na najniższych obrotach (31 dB) pozwoli na spokojne wykonywanie codziennych czynności. Producent priorytetowo potraktował zużycie energii.

 

Oczyszczacz zadowala się znikomymi 4,8W przy normalnej pracy! Możliwe jest to dzięki zastosowaniu dwóch niezwykle energooszczędnych silników prądu stałego japońskiej firmy Nidec. Również filtr cylindrowy 360° jest japońskiej firmy (Toray), dzięki czemu możemy być pewni wysokiej trwałości i skuteczności. W tej kategorii cenowej Xiaomi PRO jest liderem!

 

Oferowane są 2 wersje, które mają końcówki kabla przystosowane do polskich gniazdek. Xiaomi Air Purifier Pro CN różni się tym, że ma w pełni odblokowaną automatyzację w telefonie dzięki możliwości podłączenia do serwera CN (Xiaomi Air Purifier Pro EU tego nie ma). Można w tej wersji w bardzo dokładny sposób określić reguły automatyzacji w aplikacji Mi Home. Niczym więcej obydwa modele się nie różnią.

 

Blisko 100% skuteczność


Xiaomi Air Purifier Pro widok z boku

 

W XIAOMI AIR PURIFIER Pro o czyste powietrze dba filtr 360°. Filtr ten ma kształt walca, a brudne powietrze jest efektywnie pobierane z 3 stron (po bokach oraz z przodu). Z tyłu natomiast znajduje się plastikowa klapka dostępu do filtra, która nie przepuszcza powietrza. Trójwarstwowy filtr jest połączeniem filtra wstępnego, HEPA E12 o powierzchni 2.2 m2 oraz adsorpcyjnego z węglem aktywnym. Warto w tym momencie wspomnieć, że zgodnie z naszymi pomiarami filtr oryginalny i zamienne mają w sobie aż 330 gramów węgla aktywnego! Zalecana wymiana filtra powinna odbywać się co około 6 miesięcy. Nie musisz martwić się, czy pora już na wymianę filtra bowiem urządzenie jest inteligentne i samo nas o tym poinformuje! Układ filtrujący dzięki specjalnej podstawce dociskającej, która dociska filtr ku górze, cechuje się dużą szczelnością.

 

Jak podaje producent warstwa zewnętrzna filtra jest 3-5 razy twardsza od konkurencji. Ma wysoką wytrzymałość na zaginanie i jest odporny na tłuszcze, kwasy, zasady i większość rozpuszczalników. Ciekawie wygląda tutaj filtr HEPA, który po rozłożeniu mierzy 7,7 m. Producent zadbał o jak najbardziej równomierny przepływ powietrza, a udało to się osiągnąć dzięki dokładnie rozmieszczonym odległościom pomiędzy zagięciami filtra (3,5 mm). Wymiana filtra jest dziecinnie prosta i zajmuje zaledwie kilka sekund. Skuteczność filtracji wygląda następująco:

 

 • 100% duże cząstki
 • 91% formaldehydy oraz inne szkodliwe substancje
 • 99,3% cząsteczki do 0.3 μm
 • 99,99% cząsteczki do 2.5 μm

Zasada działania oczyszczacza polega na pobraniu przez dziurki w obudowie brudnego powietrza, a następnie specjalna konstrukcja systemu ciśnieniowego, ułatwiająca mieszanie się powietrza, zasysa brudne powietrze do środka i wypuszcza do góry z ogromną siłą czyste powietrze. Xiaomi Air Purifier Pro małe pomieszczenie (7 m2) oczyści w zaledwie 4 minuty. Warto wspomnieć o tym, że powietrze w pomieszczeniu będzie wymienianie aż 8 razy na godzinę (jest przepuszczane przez oczyszczacz co 7,5 minuty).

 

Niezwykle inteligentne sterowanie


 

Oczyszczaczem możemy sterować na dwa sposoby. Manualnie za pomocą jednego przycisku włącz/wyłącz, który również służy do zmiany trybów pracy oczyszczacza. Warto wspomnieć, iż Xiaomi Air Purifier Pro może pracować w 3 trybach (automatyczny, nocny oraz wydajny).

 

Jednak niezwykłe sterowanie zyskujemy za pomocą aplikacji Mi Home. Wystarczy urządzenie z systemem Android lub iOS oraz dostęp do Wi-Fi, aby w pełni kontrolować pracę oczyszczacza. Na ekranie telefonu, smartfonu itp. dowiesz się o poziomie jakości powietrza, aktualnej temperaturze, poziomie wilgotności, a nawet dowiesz się o stopniu zużycia filtra! Co więcej, będziesz mógł ustalić swój własny harmonogram (kiedy Xiaomi ma się włączyć/wyłączyć lub przejść w tryb nocny itp.). Ciekawie wygląda funkcja do płynnego zwiększania mocy urządzenia przydatna w momencie, kiedy przeniesiesz oczyszczacz do większego pomieszczenia. Ważna informacja to taka, że aplikacja niedawno została przetłumaczona na język polski.

 

Przemyślana, innowacyjna konstrukcja


 

Zasadniczo obieg powietrza wewnątrz Xiaomi Air Purifier PRO możemy podzielić na 5 etapów. Najpierw powietrze trafia na kratkę wlotową, która dopasowuje strumień powietrza do wentylatora, dzięki czemu zmniejsza głośność pracy oczyszczacza. Kolejnym etapem jest wentylator osiowo-promieniowy. Nietypowa konstrukcja wentylatora umożliwia uzyskanie, przy tej samej głośności i mocy, dużo wyższy spręż (w porównaniu do wentylatorów osiowych). Większy spręż w tym przypadku jest równoznaczny z większym CADRem, czyli ilością czystego powietrza na godzinę.

 

Trzecim etapem i zarazem sercem obiegu jest stożkowy kanał powietrzny, który tworzy się wokół zamkniętej przestrzeni z silnikami. Tworzywo sztuczne w tunelu aerodynamicznym jest wygładzone, w celu redukcji zawirowań. W środku znajdują się 2 silniki bezszczotkowe prądu stałego. Układ może realizować bezstopniową regulację prędkości pracy.

 

Następnie wentylator osiowy ponownie przyspiesza przepływ powietrza. Oryginalnie zaprojektowane 9 łopatek wentylatora o dużym nachyleniu sprawiają, że uzyskano wyższy strumień powietrza. Dzięki temu bez problemu dotrze do sufitu, by za sprawą efektu Coandy rozprowadzić czyste powietrze po całym pomieszczeniu. Ostatnim etapem jest jednoczęściowa kratka nawiewu powietrza. Sprawia, że struga powietrza jest bardziej jednorodna, a zaokrąglony przekrój siatki zmniejsza głośność i opór przepływu. 

 

Xiaomi Air Purifier Pro przelot powietrza wewnątrz

 

 

XIAOMI Air Purifier Pro – funkcjonalne urządzenie


 

Oczyszczacz pomimo swojej wielkiej mocy nie zajmuje dużo miejsca na podłodze (26x26 cm). Jest natomiast wyższy od pozostałych modeli XIAOMI. Urządzenie cechuje się widocznym wyświetlaczem LCD. Odczytamy z niego większość wartości (tryby pracy, aktualną jakość powietrza – stężenie pyłów zawieszonych, wilgotność oraz temperaturę w pomieszczeniu). Świetnie rozwiązano tutaj informację o aktualnej jakości powietrza. Kolorowa obręcz będzie reagowała na zmieniające się powietrze. Kolor zielony oznacza czyste powietrze (PM2.5 < 75 μg/m3), pomarańczowy umiarkowane (75 < PM2.5 < 150 μg/m3), a czerwony brudne (PM2.5 > 150 μg/m3).

 

Precyzyjny laserowy czujnik pyłu zapewnia dokładną pracę automatyczną (czujnik należy co jakiś czas wyczyścić). Wykrywa on cząstki o wielkości zaledwie 0,3 μm i natychmiast wyświetla poziom AQI na wyświetlaczu. Przycisk do włączania/wyłączania służy również do zmiany trybów pracy. Estetyka wykonania jest tutaj na najwyższym poziomie, a mocny wentylator, którego widzimy z góry, świadczy o ponadczasowym designie. Ciekawostką jest to, że producent wykorzystuje do opakowań tworzywa ekologiczne i w 100% degradacyjne.

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Xiaomi Mi Air Purifier Pro

 • 1. Filtr wstępny PET siatkowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, włosy itp.)

 • 2. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu)

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane i nieprzyjemne zapachy

Funkcje dodatkowe


 • Wbudowany timer: zaprogramuj czas włączenia/wyłączenia

 • Tryb nocny: cicha praca i komfortowe warunki do snu

 • 3 tryby pracy: auto, nocny oraz wydajny

 • Łączność Wi-Fi: pełna obsługa urządzenia poprzez aplikację mobilną

 • Wskaźnik jakości powietrza: na podstawie poziomu pyłu zawieszonego

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Czujniki w oczyszczaczu: pyłów zawieszonych, temperatury, wilgotności

 • Czujnik światła: dostosowanie jasności wyświetlacza do pomieszczenia

 • 2 wentylatory: dla obniżenia poziomu głośności

Xiaomi Air Purifier Pro zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier Pro
kolor: biały
wymiary: 260x260x735 mm
waga: 8,7 kg
pobór prądu/moc*: 1,5-66 W
CADR*: do 500 m3/h
głośność*: 31-69 dB
zalecany dla powierzchni: 35-60 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 2,2 m2
ilość węgla aktywnego: 330 g
szacunkowy roczny koszt: 300 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

Oceny i opinie

5/5

Oczyszczacz spełnia moje oczekiwania. Pracuje w funkcji auto można go również ustawić na tryb ręczny. Przy wzroście stężenia pyłu (np. smażenie, czy dorzucanie drewna do kominka) jest trochę głośny ale w miarę szybko usuwa te zanieczyszczenia więc polecam.

irek1510

5/5

świetny produkt! lekki i cichy. naprawdę czuje się różnice w powietrzu - jest czystsze i lżejsze. polecam !

Ella

4.2/5

na podstawie 23 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Air Purifier Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Xiaomi Air Purifier Pro

Flota urządzeń marki Xiaomi składa się z mniejszych i większych modeli. Wersja z oznaczeniem Pro zadebiutowała niedługo po Xiaomi 2S i jest bliźniaczym urządzeniem o zwiększonej wydajności. Funkcje i możliwości zostały takie same.

 

Design i wykonanie

Bryła Xiaomi Air Purifier Pro uległa zwiększeniu, ale zastosowano dwa silniki i wentylatory. Przekłada się to na lepszą charakterystykę pracy oczyszczacza. Materiały użyte w produkcji nie żółkną z czasem. Zasysanie powietrza ma miejsce z przodu i po bokach. Tylna powierzchnia to atrapa otworów, w tym miejscu znajduje się klapka dostępu do filtrów. Niestety producent nie zwiększył liczby otworów na powierzchni bocznej. Nadal nie zastosowano uchwytów do przenoszenia lub kółeczek transportowych.

 

Funkcje i wydajność Xiaomi Air Purifier Pro

Produkt oferuje tylko funkcję oczyszczania powietrza, nie ma tu popularnych systemów jonizacji lub nawilżania.

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

Do 500 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni. Bezstopniowa regulacja.

Powierzchnia działania

35-60 m2

Wydajność nawilżacza

Brak nawilżacza

Nie dotyczy

Jonizator Plasmacluster

Brak jonizatora

Nie dotyczy

Głośność

31-69 dB

Akceptowalna głośność w niskich obrotach, dość głośny przy wyższych obrotach

Zużycie energii

1,5 - 66 W

Niskie wartości, koszt energii pozostanie niezauważony.

 

Xiaomi Air Purifier Pro czujniki

 

Producent nie podaje przepływu powietrza dla niskich obrotów, dlatego nie należy zakładać, że ten tryb oczyszczacza powietrza jest wystarczający w nocy.

 

Podstawą działania w trybie automatycznym jest pomiar z czujnika PM2.5. Miernik działa na podstawie o chińskie normy powietrza, przez co progi zanieczyszczeń, od których reaguje, są dość wysokie (75 µg/m3). Zalecane jest ręczne kontrolowanie pracy urządzenia. Dodatkowo urządzenie wygasza wyświetlacz w trakcie nocy. Wewnątrz oczyszczacza nie zastosowano czujnika LZO.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane na wyświetlaczu z przodu urządzenia. Oczyszczaczem można sterować za pomocą przycisków (dostępne tryby pracy to: nocny, automatyczny, wydajny) lub za pomocą aplikacji Mi Home. Aplikacja pozwala na kontrole pracy urządzenia w zasięgu sieci Wi-Fi.

 

Filtry do oczyszczacza Xiaomi

Producent wyposażył oczyszczacz Air Purifier Pro w zintegrowany filtr, w którego skład wchodzi:

 • zewnętrza siateczka mająca funkcję filtra wstępnego i zatrzymuje kurz
 • filtr HEPA E12 o powierzchni ok. 2,2 m2, skuteczność to 99,3% dla pyłów o rozmiarze 0,3 µm
 • węgiel aktywny o masie ok. 330g, neutralizuje lotne związki organiczne

Standardowy filtr zamontowany w urządzeniu jest koloru niebieskiego i ma takie parametry, jak podajemy wyżej. Dostępne są zamienne filtry w kolorze zielonym i fioletowym (według producenta filtry zamienne są klasy HEPA E12). Wraz z premierą modelu 2H pojawiła się trzecia wersja filtra zamiennego o kolorze szarym. Filtr ten posiada taką samą ilość węgla aktywnego (ok. 330g), lecz wzrosła filtracja do poziomu HEPA H13. Więcej o filtrach przeczytać można w naszym artykule na temat różnic filtrów do oczyszczaczy Xiaomi. 

 

Filtry są wyposażone w moduł RFID, a ich zużycie jest na bieżąco monitorowane i zapisywane. Przy każdym uruchomieniu na ekranie zostanie wyświetlona informacja o kondycji filtru. Co ciekawe, ich stan można monitorować z poziomu aplikacji mobilnej.

 

Pomimo wzrostu rozmiarów oczyszczacza, w środku znajduje się tylko jeden filtr. Przy prawie dwukrotnym wzroście zasięgu oczyszczania byłoby dobrze znaleźć w środku komplet dwóch filtrów.

 

3 stopnie filtracji
3 stopnie filtracji Xiaomi Air Purifier Pro

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr zielony/fioletowy

do 6 miesięcy

~169 zł

Roczny koszt eksploatacji

~300 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Brak blokada rodzicielskiej,
 • Otwarcie tylnej klapy powoduje wstrzymanie pracy oczyszczacza,
 • Wyposażenie oczyszczacza w 2 wentylatory pozytywnie wpływa na poziom hałasu.

 

Podsumowanie

Produkt marki Xiaomi dobrze wpisuje się w potrzeby polskiego klienta. Posiada przyzwoity filtr, czujnik laserowy PM2.5 oraz aplikację mobilną. Atrakcyjna cena także przykuwa uwagę. Produkt ma też kilka wad: przepływ powietrza w trybie nocnym jest bardzo niski, w trakcie pracy z maksymalną wydajnością jest głośny oraz brakuje czujnika LZO.

 

Zalety
Atrakcyjna cena
Laserowy czujnik PM2.5
Dobre wykonanie
Niski koszt filtrów, 3 rodzaje filtrów
Aplikacja mobilna
Wady
Brak czujnika LZO
Głośność w trybie Turbo
Niski przepływ powietrza w trybie nocnym
Czujnik PM2.5 działa zgodnie z chińskimi normami

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Pro

Filtr Purple 360° do oczyszczaczy Xiaomi

MCR-FLG promocja %

Filtr antybakteryjny 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 149,00 zł 135,00 zł

Filtr Xiaomi M6R-FLP Green

M6R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 135,00 zł

Filtr Green 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M1R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 129,00 zł

Filtr 360° Blue do oczyszczaczy Xiaomi

M2R-FLP

Filtr niebieski 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 119,00 zł

Filtr Gray 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M8R-FLH promocja %

Filtr czarny 360° - HEPA H13 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł 149,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.