Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro
Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier ProXiaomi Air Purifier Pro widok bokXiaomi Air Purifier Pro widok bokXiaomi Air Purifier Pro widok z tyłuXiaomi Air Purifier Pro widok bok z tyłuXiaomi Air Purifier Pro widok bok z tyłuXiaomi Air Purifier Pro filtr w urządzeniuXiaomi Air Purifier Pro widok na górę, wentylatorXiaomi Air Purifier Pro obsługaXiaomi Air Purifier Pro wyświetlacz LEDXiaomi Air Purifier Pro przekrój, filtrXiaomi Air Purifier Pro dziurki, przez które zasysane jest powietrzeXiaomi Air Purifier Pro czujnik zanieczyszczenia, przyciski reset oraz Wł / Wył podświetleniaXiaomi Air Purifier Pro od dołuXiaomi Air Purifier Pro filtr cylindryczny 360°Xiaomi Air Purifier Pro filtr cylindryczny 360°, hepa z bliskaFiltr cylindryczny w urządzeniu - odpezpieczonyFiltr cylindryczny w urządzeniu - zabezpieczonyZrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi HomeZrzut z aplikacji Mi Home

Oczyszczacz powietrza

Xiaomi Air Purifier Pro

Cena: 899,00 zł849,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 60 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza31-69 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 14 zł/mc
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Chińska równowaga

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Air Purifier Pro EU

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 849,00 złpromocja %

Wybierz wariant

Xiaomi Air Purifier Pro EU
Xiaomi Air Purifier Pro EU
849,00
Xiaomi Air Purifier Pro CN
Xiaomi Air Purifier Pro CN
949,00 z odblokowaną automatyzacją

Przedstawiamy oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro - wersja europejska (EU). Duża wydajność urządzenia (CADR 500 m3/h) pozwala na używanie go na dużych powierzchniach do 60 m2. Niezwykle atrakcyjny wygląd będzie cieszył oko, a cicha praca na najniższych obrotach (31 dB) pozwoli na spokojne wykonywanie codziennych czynności. Producent priorytetowo potraktował zużycie energii.

 

Oczyszczacz zadowala się znikomymi 4,8W przy normalnej pracy! Możliwe jest to dzięki zastosowaniu dwóch niezwykle energooszczędnych silników prądu stałego japońskiej firmy Nidec. Również filtr cylindrowy 360° jest japońskiej firmy (Toray), dzięki czemu możemy być pewni wysokiej trwałości i skuteczności. W tej kategorii cenowej Xiaomi PRO jest liderem!

 

Oferowane są 2 wersje, które mają końcówki kabla przystosowane do polskich gniazdek. Xiaomi Air Purifier Pro CN różni się tym, że ma w pełni odblokowaną automatyzację w telefonie dzięki możliwości podłączenia do serwera CN (Xiaomi Air Purifier Pro EU tego nie ma). Można w tej wersji w bardzo dokładny sposób określić reguły automatyzacji w aplikacji Mi Home. Niczym więcej obydwa modele się nie różnią.

 

Blisko 100% skuteczność


Xiaomi Air Purifier Pro widok z boku

 

W XIAOMI AIR PURIFIER Pro o czyste powietrze dba filtr 360°. Filtr ten ma kształt walca, a brudne powietrze jest efektywnie pobierane z 3 stron (po bokach oraz z przodu). Z tyłu natomiast znajduje się plastikowa klapka dostępu do filtra, która nie przepuszcza powietrza. Trójwarstwowy filtr jest połączeniem filtra wstępnego, HEPA E12 o powierzchni 2.2 m2 oraz adsorpcyjnego z węglem aktywnym. Warto w tym momencie wspomnieć, że zgodnie z naszymi pomiarami filtr oryginalny i zamienne mają w sobie aż 330 gramów węgla aktywnego! Zalecana wymiana filtra powinna odbywać się co około 4 miesiące. Nie musisz martwić się, czy pora już na wymianę filtra bowiem urządzenie jest inteligentne i samo nas o tym poinformuje! Układ filtrujący dzięki specjalnej podstawce dociskającej, która dociska filtr ku górze, cechuje się dużą szczelnością.

 

Jak podaje producent warstwa zewnętrzna filtra jest 3-5 razy twardsza od konkurencji. Ma wysoką wytrzymałość na zaginanie i jest odporny na tłuszcze, kwasy, zasady i większość rozpuszczalników. Ciekawie wygląda tutaj filtr HEPA, który po rozłożeniu mierzy 7,7 m. Producent zadbał o jak najbardziej równomierny przepływ powietrza, a udało to się osiągnąć dzięki dokładnie rozmieszczonym odległościom pomiędzy zagięciami filtra (3,5 mm). Wymiana filtra jest dziecinnie prosta i zajmuje zaledwie kilka sekund. Skuteczność filtracji wygląda następująco:

 

 • 100% duże cząstki
 • 91% formaldehydy oraz inne szkodliwe substancje
 • 99,3% cząsteczki do 0.3 μm
 • 99,99% cząsteczki do 2.5 μm

Zasada działania oczyszczacza polega na pobraniu przez dziurki w obudowie brudnego powietrza, a następnie specjalna konstrukcja systemu ciśnieniowego, ułatwiająca mieszanie się powietrza, zasysa brudne powietrze do środka i wypuszcza do góry z ogromną siłą czyste powietrze. Xiaomi Air Purifier Pro małe pomieszczenie (7 m2) oczyści w zaledwie 4 minuty. Warto wspomnieć o tym, że powietrze w pomieszczeniu będzie wymienianie aż 8 razy na godzinę (jest przepuszczane przez oczyszczacz co 7,5 minuty).

 

Niezwykle inteligentne sterowanie


 

Oczyszczaczem możemy sterować na dwa sposoby. Manualnie za pomocą jednego przycisku włącz/wyłącz, który również służy do zmiany trybów pracy oczyszczacza. Warto wspomnieć, iż Xiaomi Air Purifier Pro może pracować w 3 trybach (automatyczny, nocny oraz wydajny).

 

Jednak niezwykłe sterowanie zyskujemy za pomocą aplikacji Mi Home. Wystarczy urządzenie z systemem Android lub iOS oraz dostęp do Wi-Fi, aby w pełni kontrolować pracę oczyszczacza. Na ekranie telefonu, smartfonu itp. dowiesz się o poziomie jakości powietrza, aktualnej temperaturze, poziomie wilgotności, a nawet dowiesz się o stopniu zużycia filtra! Co więcej, będziesz mógł ustalić swój własny harmonogram (kiedy Xiaomi ma się włączyć/wyłączyć lub przejść w tryb nocny itp.). Ciekawie wygląda funkcja do płynnego zwiększania mocy urządzenia przydatna w momencie, kiedy przeniesiesz oczyszczacz do większego pomieszczenia. Ważna informacja to taka, że aplikacja niedawno została przetłumaczona na język polski.

 

Przemyślana, innowacyjna konstrukcja


 

Zasadniczo obieg powietrza wewnątrz Xiaomi Air Purifier PRO możemy podzielić na 5 etapów. Najpierw powietrze trafia na kratkę wlotową, która dopasowuje strumień powietrza do wentylatora, dzięki czemu zmniejsza głośność pracy oczyszczacza. Kolejnym etapem jest wentylator osiowo-promieniowy. Nietypowa konstrukcja wentylatora umożliwia uzyskanie, przy tej samej głośności i mocy, dużo wyższy spręż (w porównaniu do wentylatorów osiowych). Większy spręż w tym przypadku jest równoznaczny z większym CADRem, czyli ilością czystego powietrza na godzinę.

 

Trzecim etapem i zarazem sercem obiegu jest stożkowy kanał powietrzny, który tworzy się wokół zamkniętej przestrzeni z silnikami. Tworzywo sztuczne w tunelu aerodynamicznym jest wygładzone, w celu redukcji zawirowań. W środku znajdują się 2 silniki bezszczotkowe prądu stałego. Układ może realizować bezstopniową regulację prędkości pracy.

 

Następnie wentylator osiowy ponownie przyspiesza przepływ powietrza. Oryginalnie zaprojektowane 9 łopatek wentylatora o dużym nachyleniu sprawiają, że uzyskano wyższy strumień powietrza. Dzięki temu bez problemu dotrze do sufitu, by za sprawą efektu Coandy rozprowadzić czyste powietrze po całym pomieszczeniu. Ostatnim etapem jest jednoczęściowa kratka nawiewu powietrza. Sprawia, że struga powietrza jest bardziej jednorodna, a zaokrąglony przekrój siatki zmniejsza głośność i opór przepływu. 

 

Xiaomi Air Purifier Pro przelot powietrza wewnątrz

 

 

XIAOMI Air Purifier Pro – funkcjonalne urządzenie


 

Oczyszczacz pomimo swojej wielkiej mocy nie zajmuje dużo miejsca na podłodze (26x26 cm). Jest natomiast wyższy od pozostałych modeli XIAOMI. Urządzenie cechuje się widocznym wyświetlaczem LCD. Odczytamy z niego większość wartości (tryby pracy, aktualną jakość powietrza – stężenie pyłów zawieszonych, wilgotność oraz temperaturę w pomieszczeniu). Świetnie rozwiązano tutaj informację o aktualnej jakości powietrza. Kolorowa obręcz będzie reagowała na zmieniające się powietrze. Kolor zielony oznacza czyste powietrze (PM2.5 < 75 μg/m3), pomarańczowy umiarkowane (75 < PM2.5 < 150 μg/m3), a czerwony brudne (PM2.5 > 150 μg/m3).

 

Precyzyjny laserowy czujnik pyłu zapewnia dokładną pracę automatyczną (czujnik należy co jakiś czas wyczyścić). Wykrywa on cząstki o wielkości zaledwie 0,3 μm i natychmiast wyświetla poziom AQI na wyświetlaczu. Przycisk do włączania/wyłączania służy również do zmiany trybów pracy. Estetyka wykonania jest tutaj na najwyższym poziomie, a mocny wentylator, którego widzimy z góry, świadczy o ponadczasowym designie. Ciekawostką jest to, że producent wykorzystuje do opakowań tworzywa ekologiczne i w 100% degradacyjne.

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Xiaomi Mi Air Purifier Pro

 • 1. Filtr wstępny PET siatkowy zatrzymujący większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, włosy itp.)

 • 2. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu)

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane i nieprzyjemne zapachy

Funkcje dodatkowe


 • Wbudowany timer: zaprogramuj czas włączenia/wyłączenia

 • Tryb nocny: cicha praca i komfortowe warunki do snu

 • 3 tryby pracy: auto, nocny oraz wydajny

 • Łączność Wi-Fi: pełna obsługa urządzenia poprzez aplikację mobilną

 • Wskaźnik jakości powietrza: na podstawie poziomu pyłu zawieszonego

 • Wskaźnik wymiany filtra: informacja o konieczności wymiany

 • Czujniki w oczyszczaczu: pyłów zawieszonych, temperatury, wilgotności

 • Czujnik światła: dostosowanie jasności wyświetlacza do pomieszczenia

 • 2 wentylatory: dla obniżenia poziomu głośności

Xiaomi Air Purifier Pro zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Xiaomi Air Purifier Pro
kolor: biały
wymiary: 260x260x735 mm
waga: 8,7 kg
pobór prądu/moc*: 1,5-66 W
CADR*: do 500 m3/h
głośność*: 31-69 dB
zalecany dla powierzchni: 35-60 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 450 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi połączenia z Mi Home

5/5

jak na razie działa, pokazuje poziom zanieczyszczenia, nie hałasuje i w sumie ładnie wygląda. czego chcieć więcej.

Maciej G

5/5

Bardzo udany zakup, oczyszczacz pracuje cicho, ciszej niż myśleliśmy. Czuć różnicę w pomieszczeniach, gdzie oczyszczacz pracuje, zauważyłam dużą poprawę w jakości powietrza i pyłki już tak bardzo nie przeszkadzają, a jestem alergiczką. Super produkt!

4.1/5

na podstawie 18 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Xiaomi Air Purifier Pro

Xiaomi Air Purifier Pro

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Xiaomi Air Purifier Pro

Filtr Purple 360° do oczyszczaczy Xiaomi

MCR-FLG

Filtr antybakteryjny 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 149,00 zł

Filtr Xiaomi M6R-FLP Green

M6R-FLP promocja %

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł 139,00 zł

Filtr Green 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M1R-FLP

Filtr Antyformaldehydowy 360° - węglowy i HEPA E12 do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł

Filtr 360° Blue do oczyszczaczy Xiaomi

M2R-FLP

Filtr niebieski 360° - HEPA E12 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 119,00 zł

Filtr Gray 360° do oczyszczaczy Xiaomi

M8R-FLH

Filtr czarny 360° - HEPA H13 i węglowy do 6 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 199,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.