Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-404GY
Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-404GYElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok frontElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok bokElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok bokElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok bokElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok frontElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok bokElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok frontElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok przódElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok frontElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok frontElectrolux Pure A9 PA91-404GY z wyciągniętym filtremElectrolux Pure A9 PA91-404GY z filtrem w środkuElectrolux Pure A9 PA91-404GY filtracja, przekrójElectrolux Pure A9 PA91-404GY klapka filtrówElectrolux Pure A9 PA91-404GY zbliżenie na filtr w urządzeniuFiltr do oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-404GYElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok spódElectrolux Pure A9 PA91-404GY aktywny wyświetlaczElectrolux Pure A9 PA91-404GY panel sterowania, wywiew powietrzaElectrolux Pure A9 PA91-404GY wyświetlacz, wywiew powietrzaOczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-404GYElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok przódElectrolux Pure A9 PA91-404GY widok bokElectrolux Pure A9 PA91-404GY aranżacjaAranżacja oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-404GYAranżacja oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-404GYAranżacja oczyszczacza Electrolux PA91-404GYAranżacja oczyszczacza Electrolux PA91-404GYAranżacja oczyszczacza Electrolux PA91-404GYElectrolux Pure A9 PA91-404GY działanieElectrolux PA91-404GY wskazujący dobrą jakość powietrzaElectrolux PA91-404GY wskazujący słabą jakość powietrzaZrzut z aplikacji Electrolux Pure A9Zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9Zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9Zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9

Oczyszczacz powietrza

Electrolux Pure A9 PA91-404GY

Cena: 1 799,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 37 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-45 dB
 • Koszt filtrów 299 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Szwedzkie bezpieczeństwo

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Electrolux Pure A9 PA91-404GY głośność tylko 16 dBElectrolux Pure A9 PA91-404GY jest mniejszym oczyszczaczem powietrza w ofercie szwedzkiego potentata. Całość została zamknięta w jasnoszarej obudowie, a producent maksymalnie ograniczył tutaj użycie plastiku na rzecz metalu, materiału oraz drewna. Atrakcyjny design został dostrzeżony przez krytyków, którzy uhonorowali go nagrodą RedDot 2020. Model to również bardzo dobre osiągi wydajnościowe, CADR 485 m3/h pozwala na używanie na powierzchniach do 37 m2 (według rygorystycznego AHAM).

 

Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-404GY zdumiewa cichą pracą, która w trybie cichym wynosi zaledwie 16 dB. Jest to rekordowo niska wartość w tego typie urządzeń i pozwala na stosowanie w miejscach wymagających szczególnej ciszy (sypialnie, pokoje dziecięce etc.). Oczyszczacz jest polecany do walki z alergiami i pomaga osobom cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych (rekomendacja Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP). Ponadto model zużywa minimalną ilość energii (28 W), więc decydując się na jego zakup, możesz być spokojny o rachunki za prąd. Do sterowania możemy użyć dobrej aplikacji Electrolux Wellbeing, która daje pełną kontrolę nad urządzeniem.

 

Wirusy nie mają szans!


 

Electrolux Pure A9 PA91-404GY widok front

Dolna konstrukcja oczyszczacza to osłona filtra z setkami maleńkich dziurek, przez które zostaje zassane brudne powietrze. Osłonę w bardzo łatwy sposób można zdemontować, a pod nią znajdziemy filtr w kształcie walca 360°. Dzięki takiej konstrukcji wlotu oraz filtra uzyskano pobieranie brudnego powietrza z każdej strony. Zapewnia to możliwie najlepszą wydajność w oczyszczaniu powietrza. W dodatku czyste powietrze zostaje równomiernie rozprowadzone w każdy zakamarek pomieszczenia (system AirSurround).

 

Filtr jest hybrydą powstałą w wyniku połączenia filtra wstępnego, HEPA oraz węglowego (popularne i optymalne rozwiązanie). Filtr wstępny zbiera większe zanieczyszczenia i przyczynia się do przedłużenia żywotności całości. Warto w tym momencie zaznaczyć, że żywotność filtra 360° oscyluje w granicach 12 miesięcy, w zależności od stopnia zabrudzenia powietrza.

 

Najważniejszym filtrem jest HEPA, którego klasa E12 zapewnia co najmniej 99,5% skuteczność w usuwaniu najmniejszych szkodliwych drobinek z powietrza. Filtr ten doskonale się nadaje do walki z wirusami, smogiem oraz alergenami i gwarantuje niemal całkowite pozbycie się ich z powietrza! Zastosowana tutaj klasa E12 jest najlepszym kompromisem pomiędzy skutecznością oczyszczania a wydajnością oczyszczacza.

 

Ostatnim etapem oczyszczania jest węgiel aktywny absorbujący z powietrza większość przykrych zapachów występujących w gospodarstwie domowym, szkodliwych i niebezpiecznych gazów czy formaldehydu.

 

Do wyboru mamy 3 rodzaje filtrów dedykowanych do różnego rodzaju zanieczyszczeń:

 • uniwersalny – kompletny filtr (wstępny, HEPA i węglowy) na każdy rodzaj zanieczyszczenia, otrzymujemy go w zestawie z oczyszczaczem,
 • chroniący przed pyłami i alergenami – połączenie wstępnego oraz HEPA,
 • usuwający gazy i zapachy – połączenie wstępnego, HEPA i węglowego ze zwiększoną ilością węgla aktywnego.

 

Każdy oryginalny filtr ma swój unikatowy inteligentny chip. Zadaniem jego jest optymalizacja wydajności, mierzenie poziomu zużycia oraz poinformowanie o konieczności zmiany filtra (nie musisz się martwić o porę wymiany filtra). Co ważne, nawet jeśli filtr zostanie zainstalowany w następnym sezonie, to pozostały czas żywotności zostanie automatycznie rozpoznany.

 

Electrolux Pure A9 PA91-404GY oferuje również jonizację powietrza, którą uruchomiamy i wyłączamy z poziomu aplikacji mobilnej. Odpowiednio naładowane jony pomagają w neutralizowaniu wirusów, bakterii, pleśni oraz alergenów z powietrza i przyczyniają się do znaczącej poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.

 

Precyzyjna kontrola jakości powietrza


 

Za sterowanie pracą automatyczną oraz wskazywaniem jakości powietrza odpowiada System PureSense. Są to 2 precyzyjne czujniki (gazów oraz pyłów PM2.5), które na bieżąco badają zmieniającą się jakość powietrza. Czujnik gazowy (zapachów) odpowiada za wyłapywanie i reakcję oczyszczacza na zanieczyszczenia gazowe. Odczyty czujnika PM2.5 prezentowane są na wskaźniku jakości powietrza (6-kolorowa skala) oraz kontrolowana jest praca automatyczna urządzenia. Wentylator zwalnia oraz przyspiesza w zależności od stopnia zabrudzenia powietrza. Jest to optymalne rozwiązanie pozwalające zawsze cieszyć się czystym powietrzem przy zachowaniu oszczędności energii.

 

Wskaźnik jakości powietrza w Electrolux PA91-404GY

Kolor wskaźnika

PM 2,5 (μg/m3)

Jakość powietrza

Zielony

0-12

Bardzo dobra

Żółty

13-35

Dobra

Pomarańczowy

36-55

Słaba

Czerwony

56-150

Bardzo słaba

Fioletowy

151-250

Zła

Rdzawoczerwony

>250

Bardzo zła

 

Sterowanie przez Wi-Fi i suwak regulacji prędkości


 

Electrolux Pure A9 PA91-404GY zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9

Producent udostępnił aplikację Electrolux Wellbeing, która umożliwia zdalne sterowanie oczyszczaczem przez dowolne urządzenie mobilne. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, w pełni darmowa i na urządzenia mobilne z zainstalowanym Androidem 6.0 i nowszym lub iOS 11.0 lub nowszym. Aplikacja wypada dobrze na tle konkurencji i jest ciągle aktualizowana oraz poprawiana. Po zainstalowaniu będziesz mógł:

 • włączać/wyłączać oczyszczacz,
 • włączać/wyłączać jonizację,
 • monitorować procentowe zużycie filtra,
 • włączać blokadę rodzicielską,
 • sprawdzać i regulować szybkość pracy wentylatora,
 • sprawdzać i ustawiać tryby pracy,
 • sprawdzać aktualny poziom wilgotności,
 • sprawdzać aktualny poziom temperatury,
 • odczytać poziom PM2.5 wewnątrz oraz na zewnątrz,
 • odczytać poziom VOC wewnątrz oraz na zewnątrz,
 • sprawdzać poziomu CO2 na zewnątrz.

 

Aplikacja jest nowa i zastąpiła Electrolux Pure A9, która wymagała odświeżenia. Z poziomu aplikacji sprawdzisz również jakość powietrza wstecz z podziałem na dni oraz godziny. Za pomocą czytelnych tabelek sprawdzisz jakiej jakości było powietrze w interesującym momencie.

 

Prędkość pracy wentylatora możemy również ustawiać manualnie za pomocą ładnie zaprojektowanego panelu i suwaka regulacji prędkości. Producent daje do wyboru aż 10 poziomów prędkości (co 10%). Warto zaznaczyć, że prędkość wentylatora zmienia się płynnie bez żadnych porywów, co świadczy o wysokiej precyzji wykonania oczyszczacza.

 

Pobierz aplikację Electrolux Wellbeing:

Aplikacja Electrolux Wellbeing Aplikacja Electrolux Wellbeing

 

 

4 stopnie filtracji


Electrolux Pure A9 PA91-404GY filtracja

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, alergeny, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 3. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 4. Jonizator: wytwarza jony i przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza. Pomaga filtrom w usunięciu alergenów, kurzu, pleśni oraz bakterii z powietrza.

Funkcje dodatkowe


 • Aplikacja mobilna: sterowanie z dowolnego miejsca na świecie

 • Czujniki: pyłów PM2.5 oraz gazów (zapachów)

 • Czujniki: światła, wilgotności i temperatury

 • Jonizator: znaczna poprawa jakości powietrza

 • System AirSurround: czyste powietrze w każdym zakamarku

 • Uchwyty do przenoszenia: komfortowy transport

 • Praca automatyczna: względem jakości powietrza

 • Wskaźnik jakości powietrza: kolorowa skala

 • Blokada przed dziećmi: blokada panelu sterowania

 • Wskaźnik żywotności i wymiany filtra: informacja

 • Wskaźnik obciążenia: informacja o otwarciu pokrywy na filtry

 • 10 szybkości wentylatora: ustawianych manualnie

Electrolux Pure A9 PA91-404GY zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Electrolux Pure A9 PA91-404GY
kolor: szary
wymiary: 565x315x315 mm
waga: 7,9 kg
pobór prądu/moc*: do 28 W
CADR*: do 485 m3/h
głośność*: 16-45 dB
zalecany dla powierzchni (według AHAM): do 37 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 299 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Electrolux Pure A9 PA91-404GY

Electrolux Pure A9 PA91-404GY

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-404GY

Filtr Electrolux EFDBRZ4

Filtr EFDBRZ4

Filtr wstępny, HEPA E12 i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Filtr Electrolux EFDBTH4

Filtr EFDBTH4

Filtr wstępny + HEPA E11 - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Filtr Electrolux EFDFRH4

Filtr EFDFRH4

Filtr wstępny, HEPA E12 i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Electrolux EFDCLN4 filtr CLEAN360

Filtr EFDCLN4

Filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 399,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.