Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 + LAM05
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 + LAM05LIFAair LA333 + LAM05 akcesoriaLIFAair LA333 + LAM05 - widok góra-frontLIFAair LIFAair LA333 + LAM05 - widok front, wskaźnik stanu pracyLIFAair LIFAair LA333 + LAM05 - widok na górę, wywiew powietrzaLIFAair LA333 + LAM05 akcesoria, widok z frontuLIFAair LA333 + LAM05 - sterowanie LIFAsmartLIFAair LA333 + LAM05 - wyłączony wskaźnik pracy, nalepka FinlandLIFAair LA333 + LAM05 - widok na dół, zaklejone złącze zasilaniaLIFAair LA333 + LAM05 - włożone wszystkie filtryLIFAair LA333 + LAM05 - widok od spodu, otwierana pokrywaLIFAair LA333 + LAM05 - filtr węglowy z bliska, strona zewnętrznaLIFAair LA333 + LAM05 - filtr węglowy z bliska, strona wewnętrznaLIFAair LA333 + LAM05 - filtr HEPA z bliskaAranżacja oczyszczacza LIFAair LA333Aranżacja oczyszczacza LIFAair LA333Aranżacja oczyszczacza LIFAair LA333LIFAair LA333 aranżacjaLIFAair LA333 aranżacjaLIFAair LA333 zmiana prędkościZrzut z aplikacji LIFAair - wskazywanie jakości powietrzaZrzut z aplikacji LIFAair - wskazywanie zużycia filtrówZrzut z aplikacji LIFAair - lista urządzeńZrzut z aplikacji LIFAair - o firmie
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 + LAM05

LIFAair LA333

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA333

Cena: 3 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 39 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-50 dB
 • Koszt filtrów 210 zł/rok
 • Koszt energii 11 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Fińska perfekcja

Gwarancja:4 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair 333 Unikalna stacja pomiarowaLIFAair LA333 to kompaktowy oczyszczacz powietrza fińskiej firmy. Urządzenie wyznacza standardy technologiczne i wzornicze na najbliższe lata. Dzięki swojemu minimalistycznemu projektowi, wysokiej wydajności (CADR dla pyłów: 330 m3/h), cichej pracy (18 dB+), a przede wszystkim stacji kontrolno-pomiarowej model zdobywa serca użytkowników. Stacja poza funkcjami sterowania oczyszczaczem na odległość posiada czujniki PM2.5, TVOC i CO2.

 

LIFAair, jako jeden z nielicznych producentów, zdefiniował groźny poziom zanieczyszczeń PM2.5 już od 12 µg/m3, dzięki czemu oczyszczacz utrzymuje bezkompromisowo zdrowe powietrze w domu. Dzięki pomiarowi CO2, urządzenie chroni nie tylko przed smogiem, wirusami i alergenami. Informuje również o zbyt słabej wentylacji i kumulowaniu się dwutlenku węgla, który jest szczególnie groźny dla zdrowia, koncentracji i rozwoju intelektualnego dzieci. Wyjątkowa konstrukcja i szczelność systemu filtracyjnego wynikająca z doskonałego dopasowania i zastosowania gumowych uszczelek gwarantują niemal całkowite oczyszczenie powietrza. Zalecana maksymalna powierzchnia 39 m2 zostanie oczyszczona w zaledwie 20 minut.

 

LIFAair LA333 z dużą skutecznością usuwa także najmniejsze zanieczyszczenia. Zastosowany w nim filtr HEPA zatrzymuje co najmniej 99,5% mikrozanieczyszczeń o wielkości 0,003 µm. Oczyszczacz usuwa z powietrza w twoim otoczeniu niemal wszystkie wirusy, bakterie (99,99%) i pyły PM2.5 (99,99% w 30 minut). Według badań Ghoung Zhou Institute of Microbiology filtr LIFAair potrafi wyłapać aż 99,99% wirusów H1N1 o wielkości zaledwie 80-120nm. Dla przykładu koronawirus osiąga wielkość 90-140nm, czyli zbliżoną do H1N1. Godna uznania jest także skuteczność w walce z uczuleniami, LA333 wychwytuje pyłki 500 razy mniejsze niż alergeny pochodzenia roślinnego!

 

Oczyszczacze LIFAair

 

Elegancja idąca w parze z funkcjonalnością


 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 widok z góry

Kratka wywiewu o wyrafinowanym wyglądzie (nagroda RedDot 2017) zainspirowana jest łopatkami silników odrzutowych. Oczyszczacz jest zamknięty w solidnej stalowej obudowie, która doskonale komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami.

 

Aplikacja mobilna, którą należy sparować ze stacją, pozwala na uzyskanie pełnej kontroli nad urządzeniem i odczytami z czujników z każdego miejsca na Ziemi. Umożliwia sterowanie wieloma zestawami oczyszczacz - stacja jednocześnie.

 

Bezpośrednie sterowanie oczyszczacza poprzez gładzenie górnej krawędzi LIFAair LA333 pozwala na kontrolowanie prędkości pracy urządzenia. Dotyk palcami zgodny ze wskazówkami zegara przyspiesza ją, w przeciwną stronę - zwalnia. Oczyszczacz ma niemal bezstopniową regulację obrotów - aż 20 poziomów prędkości, dostępnych w trybach automatycznych i manualnym.

 

Konserwacja urządzenia i filtrów polega na regularnym odkurzaniu (raz w miesiącu).

 

Całkowite oczyszczenie powietrza


 

Zanieczyszczone powietrze stanowi duży problem w pomieszczeniach, w których żyjemy. Przyczyniają się do tego m.in. spalanie węgla i drewna, transport, jak również meble, podłogi i materiały budowlane użyte w domu. Zanieczyszczenia lotne są wchłaniane przez ludzi głównie w trakcie oddychania i stają się jednym z powodów powstawania alergii, astmy i wielu innych chorób. Oczyszczacze LIFAair zatrzymują pyłki o rozmiarze 0,03 µm, czyli 500 razy mniejsze niż alergen traw!

 

Doskonała konstrukcja systemu filtracyjnego w LIFAair LA333: precyzyjne spasowanie i szczelność, w połączeniu z ogromną pojemnością filtrów zapewniają całkowite oczyszczenie powietrza wnikającego do urządzenia. W skład systemu filtracyjnego wchodzą: filtr wstępny (trwała siateczka z tworzywa sztucznego na 4 modułach węglowych), 1000 g impregnowanego węgla aktywnego z domieszką zeolitu (zalecana wymiana nie później niż 5 lat) oraz filtr HEPA E12 (aż 2,3 m2 powierzchni, zalecana wymiana co 2 lata).

 

LIFAair jako jedyny producent oczyszczaczy powietrza dodaje zeolit, który ma zdolność wychwytywania m.in. cząstek promieniotwórczych. Ten minerał został wymieszany z węglem aktywnym (widoczne na zdjęciach białe kulki) w stosunku masowym 50:50.

 

System filtrów w oczyszczaczu otrzymał najwyższy poziom w teście pojemnościowym przeprowadzonym przez Laboratorium Narodowe (P4/F4). To znaczy, że zdolność do akumulowania zanieczyszczeń przypadająca na 1 m2 HEPA czy 1 g węgla aktywnego jest ponadprzeciętnie wysoka.

 

LIFAair, jako jeden z niewielu producentów oczyszczaczy, stosuje bezszczotkowe silniki prądu stałego, które wyróżniają się długą żywotnością, niezawodnością i cichą pracą. Dedykowane silniki produkuje japońska firma NIDEC.

 

Unikalna stacja pomiarowa


 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 stacja pomiarowa

Do LA333 dołączony jest kontroler LIFAsmart, którego nie znajdziesz w żadnym urządzeniu tego typu. Zmierzy różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz będzie stanowił centrum dowodzenia dla oczyszczacza. Z poziomu stacji dostępne są aż 3 tryby automatyczne (Smart, Allergy, Night) oraz jeden manualny (Manual).

 

Zestaw oczyszczacz - stacja bada 5 różnych parametrów powietrza i przystosowuje prędkość pracy wentylatora do aktualnej sytuacji. Stacja pomiarowa posiada wbudowane czujniki związane z zanieczyszczeniem powietrza. To daje pewność, że odczyty nie są przekłamane z powodu ich umiejscowienia blisko wywiewu. Atutem urządzenia jest możliwość pracy jako autonomiczna stacja pomiarowa.

 

Zestaw został wyposażony w 5 precyzyjnych czujników produkowanych w USA i Japonii, które monitorują stan powietrza:

 • czujnik stężenia pyłu PM2.5, który wykrywa niewielkie cząsteczki mające zdolność przenikania do krwiobiegu,

 • czujnik poziomu CO2 powodującego ból głowy i gorszą jakość snu oraz zmniejszającego zdolności intelektualne,

 • czujnik stężenia LZO (TVOC), który podaje sumaryczne stężenie m.in. związków zapachowych i formaldehydu,

 • czujnik poziomu wilgotności , który dokładnie mierzy wilgotność względną w pomieszczeniu,

 • czujnik temperatury powietrza , który podaje pełną informację o stanie powietrza w domu.

LIFAsmart na podstawie ciągłych pomiarów stężeń zanieczyszczeń i historii pracy urządzenia (przepływu powietrza) pokazuje również stopień zużycia poszczególnych filtrów. Dzięki temu czas ich eksploatacji jest optymalny, a użytkownik w odpowiednim czasie otrzymuje informację o konieczności ich wymiany. To dokładniejsze rozwiązanie niż stosowany przez innych producentów prosty licznik godzin pracy, który nie uwzględnia przepływu powietrza i ilości zanieczyszczeń.

 

Niewielkie rozmiary i wbudowane dwa akumulatory litowo - jonowe o łącznej pojemności 5200 mAh (każdy 2600 mAh) umożliwiają użytkownikom korzystanie ze stacji pomiarowej w dowolnym miejscu.

 

Koniec z alergiami


 

Oczyszczacz LIFAair LA333 dzięki idealnemu spasowaniu filtrów zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia (nic nie ucieka bokami). Zostaje zatrzymane blisko 100% alergenów wziewnych, które powodują dolegliwości skórne oraz układu oddechowego. W stacji kontrolnej można uruchomić dedykowany dla alergików tryb allergy, który po uruchomieniu zwiększa szybkość wentylatora i czułość wykrywania alergenów w powietrzu. Co ważne, tryb działa niezależnie od detekcji pyłów PM2.5, więc jeśli nie ma ich w powietrzu, to wentylator tak i tak pracuje ze wzmożoną prędkością. Producent szczególnie zaleca używanie tej funkcji podczas sezonu grypowego oraz pyłkowego.

 

Oczyszczacze LIFAair na alergię

 

Steruj przez Wi-Fi


 

LIFAair LA333 zrzut z aplikacji LIFAair

Oczyszczacz powietrza LIFAair można sterować za pomocą urządzeń mobilnych poprzez sieć Wi-Fi. Darmowa aplikacja LIFAair daje pełną kontrolę nad oczyszczaczem (konieczne jest połączenie jej ze stacją). Aplikacja umożliwia dodanie wielu zestawów oczyszczacz - stacja pod różnymi nazwami (np. “sypialnia Julia”) i równoległe ich kontrolowanie. W połączeniu pośredniczy chmura LIFAair, korzystanie z aplikacji nie wymaga więc stałego adresu IP. Z poziomu aplikacji można:

 • sprawdzić jakość powietrza,
 • sprawdzić poziom pyłów PM2.5 w µg/m3,
 • sprawdzić poziom dwutlenku węgla,
 • sprawdzić poziom wilgotności,
 • odczytać aktualną temperaturę w pomieszczeniu,
 • włączyć/ wyłączyć oczyszczacz,
 • ustawić tryby pracy oczyszczacza, w tym automatyczny i nocny,
 • poznać procentowy poziom zużycia wszystkich filtrów,
 • przeczytać informacje o firmie.

 

Pobierz aplikację LIFAair:

Aplikacja LIFAair Aplikacja LIFAair

 

 

3 stopnie filtracji


Filtracja w oczyszczaczu LIFAair LA333

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy z domieszką zeolitu: usuwa m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Za sprawą zeolitu (sito molekularne) oczyszczacz wychwytuje również groźne tlenki NOx, SOx a nawet zjonizowane cząstki promieniotwórcze przenikające m.in. z materiałów budowlanych.

 • 3. Filtr HEPA E12: zatrzymuje blisko w 100% mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), chorobotwórcze bakterie i wirusy, pleśń, odchody roztoczy oraz komórki grzybów

Funkcje dodatkowe


 • Stacja pomiarowa: mierzenie jakości powietrza i sterowanie urządzeniem

 • Łączność Bluetooth: stabilna komunikacja oczyszczacz-stacja

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola powietrza wszędzie

 • Blokada rodzicielska: ignorowanie regulacji z poziomu oczyszczacza

 • Panel dotykowy: sterowanie oczyszczaczem przy braku stacji

 • 5 precyzyjnych czujników: dokładny pomiar jakości powietrza

 • Pomiar zużycia filtrów: procentowy stopień zużycia filtrów

 • Unikalny filtr: długa żywotność i całkowite oczyszczenie powietrza

 • Oryginalny projekt: oszczędność miejsca i atrakcyjny wygląd

 • Funkcja Test: ciągłe monitorowanie jakości powietrza w okresie 5 minut

 • Tryb Allergy: blisko 100% pozbycie się alergenów z powietrza

 • Tryb Turbo: ekspresowe pozbycie się zanieczyszczeń

 • Żyroskop: automatyczne wyłączenie w przypadku przechylenia

Parametry techniczne oczyszczacza LIFAair LA333
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LA333
kolor: biały
wymiary: 250x250x505 mm
waga: 10 kg
pobór prądu/moc*: 1-45 W
CADR (pyły)*: 55-330 m3/h
CADR (formaldehyd): 141 m3/h
głośność*: 18-50 dB
maksymalna moc akustyczna: 64 dB(A)
długość przewodu zasilającego: 3 m
zalecany dla powierzchni: do 39 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 210 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi stacji

 

  Zobacz certyfikat TÜV

 

  Pobierz instrukcję połączenia stacji z Wi-Fi

5/5

Oczyszczacz użytkuję od miesiąca. To wystarczy aby pokusić się o wystawienie opinii. Sprzęt jest drogi, to prawda ale wart jest każdej wydanej złotówki! Solidnie wykonany i działa bez zarzutu. Smog w tym roku nie jest aż tak dokuczliwy jak w latach poprzednich mimo to mocno się zdziwiłem kiedy po pierwszym uruchomieniu stacji okazało się że poziom PM 2.5 sięga aż 70 µg/m3. Ten stan udało się szybko poprawić. Drugie co uświadomiła mi stacja to poziom CO2. Oczyszczacz najczęściej działa w trybie nocnym ponieważ w pomieszczeniu utrzymuje się dobra jakość powietrza (normy USA). Dlaczego więc go nie wyłączę? Okazało się że oczyszczacz doskonale usuwa/wyłapuje kurz z pomieszczenia co dało się zauważyć już po kilku dniach. Wszyscy domownicy stwierdzili jednoznacznie, że poprawił im się węch. Aż strach pomyśleć, że dotychczas to wszystko wdychaliśmy. Dylemat mam tylko jeden i dotyczy stacji pomiarowej. Otóż jak wiadomo stacja podaje poziom pyłu PM 2.5, CO2, LZO (TVOC), wilgotność i temperaturę. Zdarzyło mi się już kilkakrotnie, że stacja podawała mi jeszcze poziom PM 10 jednak wtedy nie wyświetlała poziomu CO2. Taki stan rzeczy nigdy nie trwa długo, bo około 1 minuty. Nie uważam tego za wadę tylko nie rozumiem dlaczego stacja skoro ma techniczne możliwości podawania poziomu pyłu PM 10 nie robi tego cały czas.

Mariusz

4/5

Posiadam ten sprzęt 7 miesięcy, filtr węglowy zużył się w 31%, filtr hepa w 5%, dziwna sprawa. Co do samego urządzenia, to pierwsza klasa, jakość wykonania, spasowanie elementów, stacja pomiarowa wysoce rozbudowana. Reasumując, jakbym teraz miał kupić jeszcze raz to wybrałbym większy model, ze względu na jeszcze większe wsady węglowe w filtrach.

Damian

4.9/5

na podstawie 7 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA333

LIFAair LA333

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LA333

LA21HEPA - Filtr HEPA12 do LA352

LA21HEPA

Filtr HEPA12 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Filtr węglowy LA41AC

LA31AC

Filtr węglowo-zeolitowy (komplet: 4 moduły) — do 5 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.