22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 + LAM05
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 + LAM05LIFAair LA333 + LAM05 akcesoriaLIFAair LA333 + LAM05 - widok góra-frontLIFAair LIFAair LA333 + LAM05 - widok front, wskaźnik stanu pracyLIFAair LIFAair LA333 + LAM05 - widok na górę, wywiew powietrzaLIFAair LA333 + LAM05 akcesoria, widok z frontuLIFAair LA333 + LAM05 - sterowanie LIFAsmartLIFAair LA333 + LAM05 - wyłączony wskaźnik pracy, nalepka FinlandLIFAair LA333 + LAM05 - widok na dół, zaklejone złącze zasilaniaLIFAair LA333 + LAM05 - włożone wszystkie filtryLIFAair LA333 + LAM05 - widok od spodu, otwierana pokrywaLIFAair LA333 + LAM05 - filtr węglowy z bliska, strona zewnętrznaLIFAair LA333 + LAM05 - filtr węglowy z bliska, strona wewnętrznaLIFAair LA333 + LAM05 - filtr HEPA z bliskaAranżacja oczyszczacza LIFAair LA333Aranżacja oczyszczacza LIFAair LA333Aranżacja oczyszczacza LIFAair LA333LIFAair LA333 aranżacjaLIFAair LA333 aranżacjaLIFAair LA333 zmiana prędkościZrzut z aplikacji LIFAair - wskazywanie jakości powietrzaZrzut z aplikacji LIFAair - wskazywanie zużycia filtrówZrzut z aplikacji LIFAair - lista urządzeńZrzut z aplikacji LIFAair - o firmie
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 + LAM05

LIFAair LA333

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA333

Cena: 3 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 39 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-50 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Koszt energii 11 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Fińska perfekcja

Gwarancja:4 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair 333 Unikalna stacja pomiarowaLIFAair LA333 to kompaktowy oczyszczacz powietrza fińskiej firmy. Urządzenie wyznacza standardy technologiczne i wzornicze na najbliższe lata. Dzięki swojemu minimalistycznemu projektowi, wysokiej wydajności (CADR dla pyłów: 330 m3/h), cichej pracy (18 dB+), a przede wszystkim stacji kontrolno-pomiarowej model zdobywa serca użytkowników. Stacja poza funkcjami sterowania oczyszczaczem na odległość posiada czujniki PM2.5, TVOC i CO2.

 

LIFAair, jako jeden z nielicznych producentów, zdefiniował groźny poziom zanieczyszczeń PM2.5 już od 12 µg/m3, dzięki czemu oczyszczacz utrzymuje bezkompromisowo zdrowe powietrze w domu. Dzięki pomiarowi CO2, urządzenie chroni nie tylko przed smogiem, wirusami i alergenami. Informuje również o zbyt słabej wentylacji i kumulowaniu się dwutlenku węgla, który jest szczególnie groźny dla zdrowia, koncentracji i rozwoju intelektualnego dzieci. Wyjątkowa konstrukcja i szczelność systemu filtracyjnego wynikająca z doskonałego dopasowania i zastosowania gumowych uszczelek gwarantują niemal całkowite oczyszczenie powietrza. Zalecana maksymalna powierzchnia 39 m2 zostanie oczyszczona w zaledwie 20 minut.

 

LIFAair LA333 z dużą skutecznością usuwa także najmniejsze zanieczyszczenia. Zastosowany w nim filtr HEPA zatrzymuje co najmniej 99,5% mikrozanieczyszczeń o wielkości 0,003 µm. Oczyszczacz usuwa z powietrza w twoim otoczeniu niemal wszystkie wirusy, bakterie (99,99%) i pyły PM2.5 (99,99% w 30 minut). Według badań Ghoung Zhou Institute of Microbiology filtr LIFAair potrafi wyłapać aż 99,99% wirusów H1N1 o wielkości zaledwie 80-120nm. Dla przykładu koronawirus osiąga wielkość 90-140nm, czyli zbliżoną do H1N1. Godna uznania jest także skuteczność w walce z uczuleniami, LA333 wychwytuje pyłki 500 razy mniejsze niż alergeny pochodzenia roślinnego!

 

Oczyszczacze LIFAair

 

Elegancja idąca w parze z funkcjonalnością


 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 widok z góry

Kratka wywiewu o wyrafinowanym wyglądzie (nagroda RedDot 2017) zainspirowana jest łopatkami silników odrzutowych. Oczyszczacz jest zamknięty w solidnej stalowej obudowie, która doskonale komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami.

 

Aplikacja mobilna, którą należy sparować ze stacją, pozwala na uzyskanie pełnej kontroli nad urządzeniem i odczytami z czujników z każdego miejsca na Ziemi. Umożliwia sterowanie wieloma zestawami oczyszczacz - stacja jednocześnie.

 

Bezpośrednie sterowanie oczyszczacza poprzez gładzenie górnej krawędzi LIFAair LA333 pozwala na kontrolowanie prędkości pracy urządzenia. Dotyk palcami zgodny ze wskazówkami zegara przyspiesza ją, w przeciwną stronę - zwalnia. Oczyszczacz ma niemal bezstopniową regulację obrotów - aż 20 poziomów prędkości, dostępnych w trybach automatycznych i manualnym.

 

Konserwacja urządzenia i filtrów polega na regularnym odkurzaniu (raz w miesiącu).

 

Całkowite oczyszczenie powietrza


 

Zanieczyszczone powietrze stanowi duży problem w pomieszczeniach, w których żyjemy. Przyczyniają się do tego m.in. spalanie węgla i drewna, transport, jak również meble, podłogi i materiały budowlane użyte w domu. Zanieczyszczenia lotne są wchłaniane przez ludzi głównie w trakcie oddychania i stają się jednym z powodów powstawania alergii, astmy i wielu innych chorób. Oczyszczacze LIFAair zatrzymują pyłki o rozmiarze 0,03 µm, czyli 500 razy mniejsze niż alergen traw!

 

Doskonała konstrukcja systemu filtracyjnego w LIFAair LA333: precyzyjne spasowanie i szczelność, w połączeniu z ogromną pojemnością filtrów zapewniają całkowite oczyszczenie powietrza wnikającego do urządzenia. W skład systemu filtracyjnego wchodzą: filtr wstępny (trwała siateczka z tworzywa sztucznego na 4 modułach węglowych), 1000 g impregnowanego węgla aktywnego z domieszką zeolitu (zalecana wymiana nie później niż 5 lat) oraz filtr HEPA E12 (aż 2,3 m2 powierzchni, zalecana wymiana co 3 lata).

 

LIFAair jako jedyny producent oczyszczaczy powietrza dodaje zeolit, który ma zdolność wychwytywania m.in. cząstek promieniotwórczych. Ten minerał został wymieszany z węglem aktywnym (widoczne na zdjęciach białe kulki) w stosunku masowym 50:50.

 

System filtrów w oczyszczaczu otrzymał najwyższy poziom w teście pojemnościowym przeprowadzonym przez Laboratorium Narodowe (P4/F4). To znaczy, że zdolność do akumulowania zanieczyszczeń przypadająca na 1 m2 HEPA czy 1 g węgla aktywnego jest ponadprzeciętnie wysoka.

 

LIFAair, jako jeden z niewielu producentów oczyszczaczy, stosuje bezszczotkowe silniki prądu stałego, które wyróżniają się długą żywotnością, niezawodnością i cichą pracą. Dedykowane silniki produkuje japońska firma NIDEC.

 

Unikalna stacja pomiarowa


 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 stacja pomiarowa

Do LA333 dołączony jest kontroler LIFAsmart, którego nie znajdziesz w żadnym urządzeniu tego typu. Zmierzy różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz będzie stanowił centrum dowodzenia dla oczyszczacza. Z poziomu stacji dostępne są aż 3 tryby automatyczne (Smart, Allergy, Night) oraz jeden manualny (Manual).

 

Zestaw oczyszczacz - stacja bada 5 różnych parametrów powietrza i przystosowuje prędkość pracy wentylatora do aktualnej sytuacji. Stacja pomiarowa posiada wbudowane czujniki związane z zanieczyszczeniem powietrza. To daje pewność, że odczyty nie są przekłamane z powodu ich umiejscowienia blisko wywiewu. Atutem urządzenia jest możliwość pracy jako autonomiczna stacja pomiarowa.

 

Zestaw został wyposażony w 5 precyzyjnych czujników produkowanych w USA i Japonii, które monitorują stan powietrza:

 • czujnik stężenia pyłu PM2.5, który wykrywa niewielkie cząsteczki mające zdolność przenikania do krwiobiegu,

 • czujnik poziomu CO2 powodującego ból głowy i gorszą jakość snu oraz zmniejszającego zdolności intelektualne,

 • czujnik stężenia LZO (TVOC), który podaje sumaryczne stężenie m.in. związków zapachowych i formaldehydu,

 • czujnik poziomu wilgotności , który dokładnie mierzy wilgotność względną w pomieszczeniu,

 • czujnik temperatury powietrza , który podaje pełną informację o stanie powietrza w domu.

LIFAsmart na podstawie ciągłych pomiarów stężeń zanieczyszczeń i historii pracy urządzenia (przepływu powietrza) pokazuje również stopień zużycia poszczególnych filtrów. Dzięki temu czas ich eksploatacji jest optymalny, a użytkownik w odpowiednim czasie otrzymuje informację o konieczności ich wymiany. To dokładniejsze rozwiązanie niż stosowany przez innych producentów prosty licznik godzin pracy, który nie uwzględnia przepływu powietrza i ilości zanieczyszczeń.

 

Niewielkie rozmiary i wbudowane dwa akumulatory litowo - jonowe o łącznej pojemności 5200 mAh (każdy 2600 mAh) umożliwiają użytkownikom korzystanie ze stacji pomiarowej w dowolnym miejscu.

 

Koniec z alergiami


 

Oczyszczacz LIFAair LA333 dzięki idealnemu spasowaniu filtrów zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia (nic nie ucieka bokami). Zostaje zatrzymane blisko 100% alergenów wziewnych, które powodują dolegliwości skórne oraz układu oddechowego. W stacji kontrolnej można uruchomić dedykowany dla alergików tryb allergy, który po uruchomieniu zwiększa szybkość wentylatora i czułość wykrywania alergenów w powietrzu. Co ważne, tryb działa niezależnie od detekcji pyłów PM2.5, więc jeśli nie ma ich w powietrzu, to wentylator tak i tak pracuje ze wzmożoną prędkością. Producent szczególnie zaleca używanie tej funkcji podczas sezonu grypowego oraz pyłkowego.

 

Oczyszczacze LIFAair na alergię

 

Steruj przez Wi-Fi


 

LIFAair LA333 zrzut z aplikacji LIFAair

Oczyszczacz powietrza LIFAair można sterować za pomocą urządzeń mobilnych poprzez sieć Wi-Fi. Darmowa aplikacja LIFAair daje pełną kontrolę nad oczyszczaczem (konieczne jest połączenie jej ze stacją). Aplikacja umożliwia dodanie wielu zestawów oczyszczacz - stacja pod różnymi nazwami (np. “sypialnia Julia”) i równoległe ich kontrolowanie. W połączeniu pośredniczy chmura LIFAair, korzystanie z aplikacji nie wymaga więc stałego adresu IP. Z poziomu aplikacji można:

 • sprawdzić jakość powietrza,
 • sprawdzić poziom pyłów PM2.5 w µg/m3,
 • sprawdzić poziom dwutlenku węgla,
 • sprawdzić poziom wilgotności,
 • odczytać aktualną temperaturę w pomieszczeniu,
 • włączyć/ wyłączyć oczyszczacz,
 • ustawić tryby pracy oczyszczacza, w tym automatyczny i nocny,
 • poznać procentowy poziom zużycia wszystkich filtrów,
 • przeczytać informacje o firmie.

 

Pobierz aplikację LIFAair:

Aplikacja LIFAair Aplikacja LIFAair

 

 

3 stopnie filtracji


Filtracja w oczyszczaczu LIFAair LA333

 

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy z domieszką zeolitu: usuwa m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Za sprawą zeolitu (sito molekularne) oczyszczacz wychwytuje również groźne tlenki NOx, SOx a nawet zjonizowane cząstki promieniotwórcze przenikające m.in. z materiałów budowlanych.

 • 3. Filtr HEPA E12: zatrzymuje blisko w 100% mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), chorobotwórcze bakterie i wirusy, pleśń, odchody roztoczy oraz komórki grzybów

Funkcje dodatkowe


 • Stacja pomiarowa: mierzenie jakości powietrza i sterowanie urządzeniem

 • Łączność Bluetooth: stabilna komunikacja oczyszczacz-stacja

 • Łączność WiFi: sterowanie urządzeniem i kontrola powietrza wszędzie

 • Blokada rodzicielska: ignorowanie regulacji z poziomu oczyszczacza

 • Panel dotykowy: sterowanie oczyszczaczem przy braku stacji

 • 5 precyzyjnych czujników: dokładny pomiar jakości powietrza

 • Pomiar zużycia filtrów: procentowy stopień zużycia filtrów

 • Unikalny filtr: długa żywotność i całkowite oczyszczenie powietrza

 • Oryginalny projekt: oszczędność miejsca i atrakcyjny wygląd

 • Funkcja Test: ciągłe monitorowanie jakości powietrza w okresie 5 minut

 • Tryb Allergy: blisko 100% pozbycie się alergenów z powietrza

 • Tryb Turbo: ekspresowe pozbycie się zanieczyszczeń

 • Żyroskop: automatyczne wyłączenie w przypadku przechylenia

Parametry techniczne oczyszczacza LIFAair LA333
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LA333
kolor: biały
wymiary: 250x250x505 mm
waga: 10 kg
pobór prądu/moc*: 1-45 W
CADR (pyły)*: 55-330 m3/h
CADR (formaldehyd): 141 m3/h
głośność*: 18-50 dB
maksymalna moc akustyczna: 64 dB(A)
długość przewodu zasilającego: 3 m
zalecany dla powierzchni: do 39 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Pobierz instrukcję obsługi stacji

 

  Zobacz certyfikat TÜV

 

  Pobierz instrukcję połączenia stacji z Wi-Fi

Oceny i opinie

5/5

Dopiero pierwszy raz zamawiam Kieruje się zdaniem koleżanki, która używa i jest zadowolona

Bozena

5/5

Estetyczny, skuteczny, doskonała stacja pomiarowa, jestem bardzo zadowolona

Dorota

4.6/5

na podstawie 14 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA333

LIFAair LA333

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja LIFAair LA333

LIFAair LA333 ze stacją kontrolno - pomiarową pojawił się na rynku w 2017 roku. To oczyszczacz powietrza, który zachowuje dokładność pomiarów, rozsądne koszty eksploatacji i minimalistyczny design.

 

Wygląd zewnętrzny

Recenzowany model marki LIFAair to 2 elementy:

 • oczyszczacz LA333,
 • stacja kontrolno - pomiarowa LAM05.

Oczyszczacz LIFAair LA333 jest wykonany ze stali szlachetnej i został pokryty farbą proszkową o białej barwie. Cylindryczna konstrukcja i duża waga zapewniają stabilność urządzenia. Producent nie zdecydował się na kółka ani uchwyty, które ułatwiłyby transport. Konstrukcja wylotu powietrza z elementami stałymi ma kształt turbiny. W środku znajdziemy silnik bezszczotkowy na prąd stały japońskiej firmy Nidec.

 

Niewielka stacja LAM05 to niewielkich wymiarów kontroler i czujnik powietrza. Ma czytelny dotykowy wyświetlacz LCD skierowany do góry. Jest wykonana z dobrej jakości materiałów, ale nie pozostaje odporna na zarysowania, jeśli zdejmiesz folię ochronną. Wbudowane ogniwa zapewniają mobilność stacji (5200 mAh).

 

Główne funkcje

LIFAair LA333 to wydajny oczyszczacz powietrza bez funkcji dodatkowych. Stacja LAM05 natomiast może działać również jako samodzielny miernik PM2.5, TVOC i CO2.

 

Wydajność LIFAair LA333

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

do 330 m3/h

Powierzchnia skutecznego działania deklarowana przez producenta pozostaje zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

39 m2

Głośność

18 - 50 dB

Cicha praca urządzenia, na najniższych obrotach pozostaje niemal niesłyszalne.

Zużycie energii

1 - 45 W

Energooszczędny oczyszczacz.

 

LIFAair LA333 + LAM05 czujniki

 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 posiada 2 czujniki:

 1. temperatury,
 2. wilgotności względnej.

 

W stacji LAM05 natomiast zamontowano 4 czujniki:

 1. laserowy czujnik pyłów PM2.5,
 2. czujnik lotnych związków organicznych (TVOC),
 3. czujnik CO2,
 4. sensor natężenia światła.

 

Dzięki zastosowaniu czujników oczyszczacz pracuje automatycznie na podstawie występujących zanieczyszczeń i pory dnia. Warto zauważyć, że bez stacji LAM05 pełna automatyzacja pracy nie będzie możliwa. LIFAair LA333 wyróżnia się wśród konkurencji pomiarami dwutlenku węgla.

 

LIFAair LA333 pracuje w kilku trybach: Smart, Manual, Night, Turbo. W nowszych modelach pojawił się również tryb Allergy. Automatyczna praca urządzenia może opierać się na zachodnich lub azjatyckich normach powietrza.

 

Oczyszczacz powietrza marki LIFAair na bieżąco monitoruje zużycie filtrów - dane możesz odczytać w bezpłatnej aplikacji LIFAair, która działa na systemach iOS i Android. Oferuje pełne odczyty z czujników i daje kontrolę nad ustawieniami urządzenia.

 

Filtry w oczyszczaczu LIFAair LA333

Oczyszczacz LIFAair LA333 zapewnia 3-stopniową filtrację:

 • filtr wstępny, czyli zewnętrzną siateczkę zatrzymującą kurz,
 • filtr węglowy, który składa się z 4 elementów o łącznej masie 1 kg oraz dodatku zeolitu usuwającego tlenki siarki i azotu,
 • filtr HEPA E12 o powierzchni 2,3 m2, który przepuszcza więcej powietrza przy mniejszym zużyciu energii i niewielkiej głośności.

 

Filtracja w LIFAair LA333
Filtracja w LIFAair LA333

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA E12

do 3 lat

300 zł

Węgiel aktywny

do 5 lat

300 zł

Roczny koszt eksploatacji

~160 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Żyroskop, który wyłącza urządzenie, gdy to znajduje się w niewłaściwej pozycji
 • Blokada rodzicielska
 • Autodiagnoza
 • Certyfikat TÜV Rheinland
 • Dobre uszczelnienie

 

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA333 z całą pewnością jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie na rynku. Zarówno jakość wykonania, jak i wydajność oraz precyzyjne pomiary wpływają na jego wysoką jakość. Użytkownik może cieszyć się również cichą pracą urządzenia. Zastosowane w nim filtry węglowy i HEPA E12 zapewniają nie tylko skuteczność, ale także niskie koszty eksploatacji. Minimalistyczny design będzie pięknie prezentował się w nowoczesnej przestrzeni twojego domu.

 

Urządzenie jednak ma wysoką cenę jak na sprzęt, który nie oferuje dodatkowych funkcji. Trzeba zauważyć także jego sporą wagę (10 kg) i brak kółek lub uchwytów zapewniających mobilność. Użytkownik średnio raz w miesiącu powinien odkurzyć filtr wstępny, a wymaga to obrócenia ciężkiego oczyszczacza i wyjęcia wszystkich filtrów. Niemożliwe jest także podpięcie dwóch sprzętów do jednej stacji LAM05.

 

 

Zalety
Wysoka jakość wykorzystanych materiałów i wykonania urządzenia
Duża powierzchnia filtrów HEPA E12
Dodatek zeolitu w filtrze węglowym
Największe filtry węglowe na rynku oczyszczaczy domowych
Rozsądne koszty eksploatacji
Niskie zużycie energii
Bardzo dokładne pomiary
Czujnik CO2
Aplikacja mobilna
Wady
Wysoka cena jak na urządzenie bez dodatkowych funkcji - jonizacji czy oczyszczania
Duża waga utrudniająca czyszczenie
Stacja LAM05 umożliwia obsługę tylko jednego oczyszczacza

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LA333

LA21HEPA - Filtr HEPA12 do LA352

LA21HEPA

Filtr HEPA12 — do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Filtr węglowy LA41AC

LA31AC

Filtr węglowo-zeolitowy (komplet: 4 moduły) — do 5 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.