Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-604DG
Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-604DGOczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-604DGElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok bokElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok frontElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok bokElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok bokElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok przódElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok frontElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok frontElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok bokElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok front, aktywny wyświetlaczElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok frontElectrolux Pure A9 PA91-604DG z wyciągniętym filtremElectrolux Pure A9 PA91-604DG filtr w urządzeniuElectrolux Pure A9 PA91-604DG filtracja, przekrójElectrolux Pure A9 PA91-604DG klapka na filtrElectrolux Pure A9 PA91-604DG zbliżenie na filtr w urządzeniuFiltr do oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-604DGElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok spódElectrolux Pure A9 PA91-604DG zbliżenie na wyświetlaczElectrolux Pure A9 PA91-604DG wywiew powietrza, wyświetlaczElectrolux Pure A9 PA91-604DG wywiew powietrza, wyświetlaczOczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-604DGElectrolux Pure A9 PA91-604DG widok przódElectrolux Pure A9 PA91-604DG aranżacjaAranżacja oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-604DGAranżacja oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-604DGAranżacja oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-604DGElectrolux Pure A9 PA91-604DG aranżacjaElectrolux Pure A9 PA91-604DG aranżacjaElectrolux Pure A9 PA91-604DG działanieZrzut z aplikacji Electrolux Pure A9Zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9Zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9Zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9
Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 999,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Cena: 1 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 52 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza17-49 dB
 • Koszt filtrów 399 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Szwedzkie bezpieczeństwo

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Electrolux Pure A9 PA91-604DG głośność tylko 17 dBElectrolux Pure A9 PA91-604DG jest ciemnoszarą wersją kolorystyczną mocniejszego oczyszczacza powietrza w ofercie szwedzkiego producenta. Jego wyróżniającą się cechą jest design, który został dostrzeżony niedawno przez krytyków i został uhonorowany nagrodą RedDot 2020. Niewątpliwie w dużej mierze przyczyniło się do tego maksymalne ograniczenie producenta w wykorzystaniu plastiku. Wolał zastąpić go w dużej mierze drewnem, materiałem oraz drewnem. Warto zaznaczyć, że model pomimo swojej wielkiej wydajności cechuje się niezwykle cichą pracą (od 17dB).

 

Oczyszczacze Electrolux i filtr za 1 zł

 

Skuteczny oczyszczacz polecany dla alergików


 

Electrolux Pure A9 PA91-604DG widok front

PA91-604DG ma znakomite osiągi, CADR na poziomie 618 m3/h pozwala na obsłużenie nawet 52 m2 (według rygorystycznego AHAM). Dzięki swojej cichej pracy doskonale sprawdzi się w sypialniach i pokojach dziecięcych, a poręczny uchwyt pozwala na bezproblemowe przenoszenie pomiędzy pomieszczeniami. Urządzenie ponadto cechuje się niskim zużyciem energii, więc użytkownik nie odczuje wzrostu rachunków za energię elektryczną. Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-604DG dzięki właściwościom filtra HEPA jest rekomendowany przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP. Warto również zaznaczyć, że produkt został odznaczony certyfikatem ECARF, który potwierdza jego skuteczność w walce z alergiami.

 

Oczyszczacz dzięki swojemu kształtowi 360° powoduje spiralny ruch powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu czyste powietrze jest w stanie szybko dotrzeć do każdego zakamarka w pomieszczeniu (System AirSurround). Dolna część urządzenia to klapka filtra, którą w łatwy sposób można zdemontować. Na klapce znajdują się maleńkie dziurki, przez które zasysane jest brudne powietrze. W środku znajdziemy filtr w kształcie walca 360°. Jego konstrukcja umożliwia równoczesny pobór brudnego powietrza z każdej strony, co zapewnia lepszą wydajność.

 

Filtr do wyboru


 

Zastosowany tutaj filtr jest połączeniem 3 filtrów (wstępnego, HEPA oraz węglowego), co jest popularnym rozwiązaniem. Żywotność filtra oscyluje w granicach 12 miesięcy. Pierwszym etapem, na który trafiają zanieczyszczenia, jest filtr wstępny wyłapujący większe zanieczyszczenia (kurz, sierść, pyły, włosy, okruchy etc.).

 

Kolejnym etapem jest filtr HEPA E12, który wyłapuje najmniejsze szkodliwe drobinki z powietrza. Warto zaznaczyć, że klasa filtra E12 gwarantuje skuteczność na poziomie co najmniej 99,5% i jest najlepszym kompromisem pomiędzy skutecznością oczyszczania a wydajnością oczyszczacza. Filtr HEPA jest bronią doskonałą na wirusy, alergeny, bakterie oraz smog, którego głównymi składnikami są pyły PM2.5 i PM10.

 

Ostatnim etapem oczyszczania jest warstwa węgla aktywnego zatrzymująca większość nieprzyjemnych zapachów występujących w gospodarstwie domowym, a także szkodliwe i niebezpieczne gazy oraz formaldehyd. Producent, biorąc pod uwagę różne zapotrzebowanie klienta, daje do wyboru 3 filtry, z których każdy jest dedykowany do usuwania innego rodzaju zanieczyszczeń:

 • uniwersalny – kompletny filtr (wstępny, HEPA i węglowy) na każdy rodzaj zanieczyszczenia, otrzymujemy go w zestawie z oczyszczaczem,
 • chroniący przed pyłami i alergenami – połączenie wstępnego oraz HEPA,
 • usuwający gazy i zapachy – połączenie wstępnego, HEPA i węglowego ze zwiększoną ilością węgla aktywnego.

 

Ciekawie rozwiązano tutaj mierzenie poziomu zużycia filtra. Każdy oryginalny filtr ma swój unikatowy inteligentny chip, który bada poziom jego zużycia i wskazuje czas wymiany oraz optymalizuje wydajność. Co ważne, nawet jeśli filtr zostanie zainstalowany w następnym sezonie, to pozostały czas żywotności zostanie automatycznie rozpoznany.

 

Oczyszczacz Electrolux Pure A9 PA91-604DG oferuje również jonizację powietrza (obsługiwaną z poziomu aplikacji), która przyczynia się do poprawy jakości powietrza, którym oddychasz. Jonizator generuje jony, które pomagają w neutralizowaniu wirusów, bakterii, pleśni oraz alergenów z powietrza.

 

System PureSense i monitoring jakości powietrza


 

Model został wyposażony w precyzyjny zestaw czujników do monitorowania jakości powietrza. Pierwszy z nich to czujnik gazów (zapachów), który jest odpowiedzialny za wyłapanie występowania oraz odpowiednią reakcję na zanieczyszczenia gazowe. Drugim czujnikiem, który wykorzystuje System PureSense, jest czujnik pyłów PM2.5. Jest on odpowiedzialny za regulację pracy automatycznej oczyszczacza. Po uruchomieniu trybu inteligentnego (auto) prędkość wentylatora jest dobierana do aktualnego stopnia zabrudzenia powietrza. Jest to optymalne rozwiązanie pozwalające zawsze cieszyć się czystym powietrzem przy zachowaniu oszczędności energii.

 

Co więcej, z odczytów czujnika PM2.5 korzysta również wskaźnik jakości powietrza. Za pomocą zmieniających się kolorów na panelu dowiesz się o aktualnej jakości powietrza.

 

Wskaźnik jakości powietrza w Electrolux PA91-604DG

Kolor wskaźnika

PM 2,5 (μg/m3)

Jakość powietrza

Zielony

0-12

Bardzo dobra

Żółty

13-35

Dobra

Pomarańczowy

36-55

Słaba

Czerwony

56-150

Bardzo słaba

Fioletowy

151-250

Zła

Rdzawoczerwony

>250

Bardzo zła

 

Inteligentne sterowanie


 

Electrolux Pure A9 PA91-404DG zrzut z aplikacji Electrolux Pure A9

Bardzo ciekawie producent rozwiązał manualną kontrolę prędkości pracy wentylatora. Zaoferował aż 10 poziomów prędkości (co 10%), więc zawsze dostosujesz do swojego aktualnego zapotrzebowania. Robimy to za pomocą ładnie zaprojektowanego panelu i suwaka regulacji prędkości. Prędkość wentylatora zmienia się w płynny sposób bez żadnych zrywów.

 

Jednak dopiero za sprawą aplikacji Electrolux Wellbeing zyskujemy pełną kontrolę nad urządzeniem. Co więcej, będziesz mógł sterować oczyszczaczem z każdego miejsca na świecie! Aplikacja jest dostępna w języku polskim i daje możliwość:

 • włączania/wyłączania oczyszczacza,
 • włączania/wyłączania jonizacji,
 • monitorowania procentowego stopnia zużycia filtra,
 • włączania blokady rodzicielskiej,
 • sprawdzenia i regulacji aktualnej szybkości pracy wentylatora,
 • sprawdzenia i ustawienia trybu pracy,
 • sprawdzenia aktualnego poziomu wilgotności,
 • sprawdzenia aktualnego poziomu temperatury,
 • odczytania poziomu PM2.5 wewnątrz oraz na zewnątrz,
 • odczytania poziomu VOC wewnątrz oraz na zewnątrz,
 • sprawdzenia poziomu CO2 na zewnątrz.

 

Aplikacja daje również możliwość odczytania jaka była jakość powietrza z podziałem na dni oraz godziny. Za pomocą czytelnych tabelek sprawdzisz jakiej jakości było powietrze w interesującym momencie. Dostępna jest na dowolne urządzenie mobilne z zainstalowanym Androidem 6.0 i nowszym lub iOS 11.0 lub nowszym. Pobierz aplikację Electrolux Wellbeing:

Aplikacja Electrolux Wellbeing Aplikacja Electrolux Wellbeing

 

5 stopni filtracji


Electrolux PA91-604DG filtracja

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Powłoka antybakteryjna: neutralizuje enzymy bakteryjne na poziomie komórkowym, eliminując do 99,9% bakterii występujących w domu i zapobiegając ich dalszemu rozwojowi.

 • 3. Filtr HEPA E12: zatrzymuje wirusy, alergeny, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np. dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci, zapachy z toalety) oraz gazy (m.in. toluen, ksylen, benzen, etylobenzen, styren i formaldehyd).

 • 5. Jonizator: wytwarza jony i przyczynia się do znaczącej poprawy jakości powietrza. Pomaga filtrom w usunięciu alergenów, kurzu, pleśni oraz bakterii z powietrza.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator: znaczna poprawa jakości powietrza

 • System AirSurround: czyste powietrze w każdym zakamarku

 • System PureSense: monitoring jakości powietrza

 • Uchwyty do przenoszenia: komfortowy transport

 • Aplikacja mobilna: sterowanie z dowolnego miejsca na świecie

 • Praca automatyczna: względem jakości powietrza

 • Wskaźnik jakości powietrza: kolorowa skala

 • Blokada przed dziećmi: blokada panelu sterowania

 • Czujniki: pyłów PM2.5 oraz gazów (zapachów)

 • Czujniki: światła, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik żywotności i wymiany filtra: informacja

 • Wskaźnik obciążenia: informacja o otwarciu pokrywy na filtry

 • 10 szybkości wentylatora: ustawianych manualnie

Electrolux Pure A9 PA91-604DG zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Electrolux Pure A9 PA91-604DG
kolor: ciemnoszary
wymiary: 725x315x315 mm
waga: 8,9 kg
pobór prądu/moc*: do 41 W
CADR*: do 618 m3/h
głośność*: 17-49 dB
zalecany dla powierzchni: do 52 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 4,1 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 399 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Świetny oczyszczacz, bardzo cichy i elegancki. Aplikacja działa OK. Polecam!

Mari

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Electrolux Pure A9 PA91-604DG

Filtr Electrolux EFDBRZ6

Filtr uniwersalny

Filtr wstępny, HEPA E12 i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 399,00 zł

Filtr Electrolux EFDBTH6

Filtr antyalergiczny

Filtr wstępny + HEPA E11 - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 399,00 zł

Filtr Electrolux EFDFRH6

Filtr antyzapachowy

Filtr wstępny, HEPA E12 i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 399,00 zł

Filtr Electrolux EFDCLN6

Filtr antysmogowy

Filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy - do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.