22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503LIFAair LA503 z zasilaczemLIFAair LA503 - widok góra-frontLIFAair LA503 - widok z góry, wywiew powietrzaLIFAair LA503 - sterowanie z panelu sensorycznegoLIFAair LA503 - widok front ze wskaźnikiem stanu pracyWygodne wyciąganie modułu filtra LIFAair LA503LIFAair LA503 - filtr HEPALIFAair LA503 - moduł filtra węglowego z bliskaLIFAair LA503 - widok spodu, otwierana pokrywaLIFAair LA503 - włożone wszystkie filtryLIFAair LA503 - wyjęty pierwszy filtr HEPALIFAair LA503 - wyjęty HEPA i węglowyLIFAair LA503 - wyjęte dwa filtry HEPA i jeden węglowyLIFAair LA503 - wyjęte wszystkie cztery moduły filtrówLIFAair LA503 - filtr węglowy i wstępny z bliskaLIFAair LA503 - zbliżenie na filtr HEPALIFAair LA503 - powietrzchnia filtra węglowego służy jako filtr wstępnyLIFAair LA503 - otwory wlotowe powietrzaLIFAair LA503 - logo marki i wyłączony wskaźnik pracyLIFAair LA503 - nalepka FinlandLIFAair LA502C aranżacja oczyszczaczaLIFAair LA502C aranżacja oczyszczaczaLIFAair LA502C aranżacja oczyszczaczaLIFAair LA502C wyciągany moduł filtraLIFAair LA502C zmiana prędkości
Oczyszczacz powietrza LIFAair LA503

LIFAair LA502C

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 3 299,00 zł

Oczyszczacz powietrza

LIFAair LA502C

Cena: 3 299,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 54 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza20-52 dB
 • Koszt filtrów 300 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Fińska perfekcja

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

LIFAair LA503 Całkowite oczyszczanieLIFAair LA502C (bez stacji) to potężny oczyszczacz powietrza zaprojektowany przez inżynierów z Finlandii. Współczynnik CADR dla mikroskopijnych pyłów na poziomie 450 m3/h gwarantuje oczyszczenie powietrza na powierzchni aż 54 m2 w zaledwie 18 minut. Unikalna konstrukcja filtrów zapewnia dokładnie oczyszczone powietrze i niskie koszty eksploatacji. Oferowany model bez stacji LIFAair LA502C jest dostępny również w zestawie ze stacją LAM05.

 

Solidna, stalowa obudowa oraz japoński bezszczotkowy silnik elektryczny potwierdzają, że oczyszczacz został zaprojektowany do niezawodnego działania przez lata. Urządzenie zadziwia cichą pracą (już od 20 dB) przy bezkompromisowej wydajności oraz niskim zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502C potrafi zatrzymać nawet najmniejsze zanieczyszczenia. Zastosowany filtr HEPA skutecznie niweluje co najmniej 99,5% wszystkich mikrozanieczyszczeń o wielkości 0,003 µm. Usuwa niemal wszystkie wirusy, bakterie (99,99%) i pyły PM2.5 (99,99% w 30 minut). Badania Ghoung Zhou Institute of Microbiology potwierdzają, że filtr LIFAair wyłapuje aż 99,99% wirusów H1N1 o wielkości 80-120 nm. Porównując, wielkość koronawirusa wynosi 90-140 nm, a więc jest zbliżona do H1N1. Na uwagę zasługuje także skuteczność oczyszczacza w walce z alergenami. LA352C zatrzymuje pyłki 500 razy mniejsze od alergenów pochodzenia roślinnego.

 

Oczyszczacze LIFAair

 

Eleganckie i inteligentne oczyszczanie


 

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502C widok z góry

Wyjątkowy design sprawia, że obok oczyszczacza LIFAair LA502C nie sposób przejść obojętnie. Zainspirowana łopatkami silników odrzutowych kratka wywiewu została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem RedDot 2017. Oczyszczacz jest zamknięty w stalowej obudowie z setkami okrągłych dziurek, przez które zasysane jest brudne powietrze.

 

Nowe standardy wyznacza również obsługa oczyszczacza - na panelu nie ma przycisków. Sterowanie szybkością pracy wentylatora odbywa się w wyrafinowany sposób. Wystarczy delikatnie gładzić górną część oczyszczacza zgodnie ze wskazówkami zegara, aby wentylator pracował szybciej. Ruch w odwrotną stronę spowoduje zwolnienie pracy oczyszczacza. Urządzenie ma niemal bezstopniową regulację obrotów – aż 20 poziomów prędkości. O aktualnym trybie pracy informuje wskaźnik stanu pracy znajdujący się pod logiem producenta.

 

Całkowite oczyszczenie powietrza


 

Na unikalną konstrukcję systemu filtracyjnego w LIFAair LA502C składają się precyzyjne spasowanie podzespołów i szczelność zapewniona przez gumowe uszczelki. W połączeniu z ogromną pojemnością filtrów gwarantują niemal całkowite oczyszczenie powietrza wnikającego do urządzenia. Zanieczyszczenia zatrzymywane są przez: filtr wstępny (metalowa obudowa modułu węglowego z mikrootworami), filtr z 3,5 kg impregnowanego węgla aktywnego (wymiana raz na 5 lat!) oraz filtr HEPA E12 o bardzo dużej powierzchni, która wynosi aż 4,6 m2 (zalecana wymiana co 3 lata). W urządzeniu znajdują się łącznie 4 moduły filtrów: 2 moduły węglowe (z filtrem wstępnym) i 2 moduły HEPA. To doskonała ochrona i obniżenie kosztów eksploatacji.

 

Warto też zwrócić uwagę na olbrzymi współczynnik CADR na najniższych obrotach, przy zachowaniu bardzo niskiej głośności (20 dB). CADR dla pyłów na poziomie 139 m3/h to około 150 m3/h przepływu powietrza. Przy takiej wydajności najlepsze rozwiązania konkurencji są ponad 10 dB głośniejsze!

 

LIFAair, jako jeden z niewielu producentów oczyszczaczy, stosuje bezszczotkowe silniki prądu stałego, które wyróżniają się długą żywotnością, niezawodnością i cichą pracą. Produkuje je japońska firma NIDEC.

 

Stworzony dla alergików


 

Idealne spasowanie filtrów sprawia, że oczyszczacz LIFAair 502C zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia (nic nie jest w stanie uciec bokami). Urządzenie wyłapuje blisko 100% alergenów wziewnych, które mogą powodować dolegliwości skórne oraz stać się przyczyną problemów ze strony układu oddechowego.

 

Osoby zmagające się z alergią powinny skorzystać z zestawu ze stacją kontrolną, która oferuje specjalny tryb allergy. Zwiększa on szybkość wentylatora oraz czułość wykrywania alergenów. Działa niezależnie od detekcji pyłów PM2.5, więc działa niezależnie od ich obecności w powietrzu. Producent szczególnie zaleca używanie tej funkcji podczas sezonu grypowego oraz pyłkowego.

 

Oczyszczacze LIFAair na alergię

 

Aplikacje do sterowania zdalnego


 

LIFAair zrzut z aplikacji LIFAair

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502C można sterować za pomocą urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu. Aplikacja mobilna LifaCTRL daje możliwość regulacji obrotów za pomocą telefonu. Pozwala sprawdzić odczyty z czujników temperatury i wilgotności, wyłączyć na noc świecący wskaźnik pracy i sprawdzić orientacyjny stopień zużycia filtrów (precyzyjną informację oferuje wyłącznie stacja LIFAsmart, która została wyposażona w czujniki zanieczyszczeń).

 

Kup aplikację LifaCTRL:

Aplikacja LifaCTRL do pobrania na iOS Aplikacja LifaCTRL

 

 

Darmowa aplikacja LIFAair zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad oczyszczaczem. Do jej uruchomienia potrzebna jest jednak inteligentna stacja kontrolno-pomiarowa LIFAsmart. Możliwe jest dodawanie wielu zestawów oczyszczacz-stacja i nadawanie im osobnych nazw (np. “sypialnia Julia”) i równoległego kontrolowania ich pracy. Nie jest potrzebny stały adres IP, bo stacja łączy się z pośredniczącą w połączeniu chmurą LIFAair.

 

Pobierz aplikację LIFAair:

Aplikacja LIFAair Aplikacja LIFAair

 

 

3 stopnie filtracji


Filtry w oczyszczaczu LIFAair LA502C

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść zwierząt, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy z domieszką zeolitu: usuwa m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Za sprawą zeolitu (sito molekularne) oczyszczacz wychwytuje również groźne tlenki NOx, SOx, a nawet zjonizowane cząstki promieniotwórcze przenikające m.in. z materiałów budowlanych.

 • 3. Filtr HEPA E12: zatrzymuje blisko w 100% mikroskopijne zanieczyszczenia – wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu), chorobotwórcze bakterie i wirusy, pleśń, odchody roztoczy oraz komórki grzybów

Funkcje dodatkowe


 • Panel dotykowy: pozwala na płynną regulację szybkości oczyszczania

 • Unikalne filtry: długa żywotność i całkowite oczyszczenie powietrza

 • Unikalny projekt oczyszczacza: atrakcyjny wygląd i oszczędność miejsca

 • Czujniki: wilgotności i temperatury

 • Żyroskop: automatyczne wyłączenie w przypadku przechylenia

 • Łączność Bluetooth: sterowanie do ~20 m dzięki aplikacji LifaCTRL

Budowa i parametry techniczne oczyszczacza LIFAair LA502C
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LA502C
kolor: biały
wymiary: 300x300x800 mm
waga: 14,6 kg
pobór prądu/moc*: 1-60 W
CADR (pyły)*: 139-450 m3/h
CADR (formaldehyd): 240 m3/h
głośność*: 20-52 dB
maksymalna moc akustyczna: 63 dB(A)
długość przewodu zasilającego: 3 m
zalecany dla powierzchni: do 54 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 300 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

 

  Zobacz certyfikat TÜV

 

Oceny i opinie

5/5

Nie miałem kasy na opcje ze stacją więc zacząłem od LA502C. Po pewnym czasie dokupiłem stacje ale zaopiniuje wersje bez. W mojej opinii zdecydowanie lepiej kupić rewelacyjny oczyszczacz bez automatyki niż kiepski oczyszczacz z automatem. Stacje można dokupić zawsze później tak jak zrobiłem ja. LA502C nawet bez stacji ma kilkanaście poziomów prędkosci pracy dzięki czemu można bez problemu ustawic prędkosc która jest akceptowalna akustycznie w nocy i w dzień. Przy tym mam pewność że świetnie oczyszcza, mam czujnik PM2.5 za 300 zł i oczyszcza powietrze ekstremalnie szybko nawet na niskich obrotach. Jakość wykonania i wielkość filtrów po prostu wymiata. Warto iść do elektromarketu i zaglądnąc do tych wszytkich Philips, Sharp itd. a później zobaczyć na filtry do Lifaair. Nie trudno dojść do wniosku, że porównujemy coś profesjonalnego z zabawkami.

5.0/5

na podstawie 1 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LA502C

LIFAair LA502C

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja LIFAair LA502C

LIFAair LA502C to bardzo wydajny oczyszczacz fińskiej marki, który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni sięgającej nawet 54 m2. Cechuje go niesamowicie efektywne usuwanie zanieczyszczeń i alergenów. Na uwagę zasługuje cicha praca (20 dB) i design wyróżniony prestiżową nagrodą RedDot 2017.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza LIFAair LA502C to bazowa wersja bez inteligentnej stacji kontrolno - pomiarowej. Jest wykonany ze stali szlachetnej, która została pokryta białą farbą proszkową. Obudowa posiada setki specjalnych mikrootworów, przez które zasysane jest brudne powietrze. Producent zamienił panel sterowania i wyświetlacz na część sensoryczną służącą do zmiany tempa pracy wentylatora - gładząc krawędź można przyspieszyć go lub zwolnić, przełączając płynnie na jeden z dostępnych 20 poziomów. Na oczyszczaczu znajduje się również dyskretny wskaźnik pracy/ zasilania. Dla stworzenia oryginalnej kratki wywiewu inspiracją były łopatki silników odrzutowych. Całość została wyróżniona prestiżową nagrodą RedDot 2017.

 

LIFAair LA502C
LIFAair LA502C

 

Konstrukcja w kształcie walca sprawia, że oczyszczacz LIFAair nie potrzebuje dużo miejsca. Aby zachować minimalistyczny styl, nie został niestety wyposażony w kółka ani uchwyty, dzięki którym byłby bardziej mobilny. Tymczasem urządzenie dość sporo waży - ponad 14,5 kg. W środku znajduje się bezszczotkowy silnik na prąd stały, który pozwala osiągnąć dużą moc przy niskim poborze energii.

 

Wydajność i funkcje LIFAair LA502C

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR (pyły)

139-450 m3/h

Powierzchnia skutecznego działania, którą deklaruje producent pozostaje zgodna z naszymi obliczeniami.

CADR (formaldehyd)

240 m3/h

Powierzchnia działania

do 54 m3

Głośność

20-52 dB

Cicha praca - na niskich obrotach oczyszczacz pozostaje niemal niesłyszalny.

Zużycie energii

1-60 W

Bardzo energooszczędny oczyszczacz względem skuteczności.

 

Oczyszczacze powietrza LIFAair LA502C posiadają 2 czujniki:

 • temperatury,
 • wilgotności względnej.

Brak czujników zanieczyszczeń, które znajdują się w stacji kontrolno-pomiarowej sprawia, że oczyszczacz LIFAair LA502C nie posiada trybu pracy automatycznej. Prędkość pracy wentylatora można zmieniać poprzez pocieranie obręczy dookoła wylotu powietrza, a o obecnym trybie pracy informuje specjalny wskaźnik.

 

LIFAair LA502C czujniki

 

Oczyszczacze LIFAair bez stacji można sterować za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej LifaCTRL - jest jednak płatna i obecnie dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem Android. Pozwala na regulację obrotów, sprawdzenie temperatury i wilgotności, wyłączenie świecącego wskaźnika pracy i sprawdzenie orientacyjnego stopnia zużycia filtrów (naprawdę precyzyjną informację udostępnia wyłącznie stacja LIFAsmart z czujnikami zanieczyszczeń).

 

 

Filtry

Oczyszczacz LIFAair LA502C zapewnia 3-stopniową filtrację. Został wyposażony w:

 • filtr wstępny wykonany z lotniczego stopu aluminium, który zatrzymuje kurz, sierść i inne większe zanieczyszczenia,
 • filtr HEPA E12 o łącznej powierzchni 4,6 m2 - zapewnia większą przepuszczalność powietrza przy utrzymaniu energooszczędności i optymalnej głośności,
 • filtr węglowo-zeolitowy o masie 3,5 kg w proporcjach 50:50 - usuwa tlenki siarki i azotu.

 

Widok na oczyszczacz LIFAair LA502C z filtrem oraz bez filtra
Widok na oczyszczacz LIFAair LA502C z filtrem oraz bez filtra

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr HEPA E12 (komplet: 2 moduły)

ok. 3 lata

499 zł

Filtr węglowy

ok. 5 lat

699 zł

Roczny koszt eksploatacji

 

~300 zł

 

LIFAair LA502C filtr
Filtr do LIFAair LA502C

 

Dodatkowe informacje

 • Łączność Bluetooth: sterowanie do ~20 m dzięki aplikacji LifaCTRL
 • Żyroskop: automatyczne wyłączenie w przypadku przechylenia

 

LIFAair LA502C - podsumowanie

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że oczyszczacz LIFAair LA502C bardzo skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia i alergeny. Posiada wysokiej jakości filtry i wyróżnia się idealnym spasowaniem wszystkich komponentów - nic w tej konstrukcji nie jest w stanie uciec bokiem. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi japońskiej marki NIDEC pracuje cicho i energooszczędnie. Został wykonany z odpornej na uszkodzenia i eleganckiej stali, a jego minimalistyczny projekt sprawia, że idealnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Producent zadbał także o dokładne zabezpieczenie urządzeń przed potencjalnymi zniszczeniami podczas transportu - każdy oczyszczacz jest zapakowany w kilka warstw kartonów.

 

Niestety, tylko oczyszczacz LIFAair ze stacją posiada czujniki jakości powietrza, które dają świadomość na temat występujących zanieczyszczeń oraz możliwość uruchomienia pracy automatycznej i sterowania za pomocą darmowej aplikacji. Ze względu na brak kółek i dużą wagę nie jest to model najbardziej mobilny, jednak przy tej wydajności jego przenoszenie nie zdarza się zbyt często. Dużą zaletą jest natomiast elegancki projekt w kształcie walca, który sprawia, że urządzenie zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

 

LIFAair LA502C
LIFAair LA502C

 

Zalety
Wysoka jakość wykorzystanych materiałów i wykonania urządzenia
Wysoce skuteczne filtry
Niskie zużycie energii
Cicha praca
Czterodrożna konstrukcja wylotu powietrza
Nowoczesny design
Wady
Brak stacji kontrolno-pomiarowej i czujników jakości powietrza
Brak wskaźników jakości powietrza
Brak uchwytów lub kółek zwiększających mobilność urządzenia
Dodatkowo płatna aplikacja mobilna

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LA502C

LA22HEPA - Filtr HEPA12 do LA502

LA22HEPA

Filtr HEPA12 (komplet: 2 moduły) — do 3 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

LA32AC - Filtr węglowy do LA502

LA32AC

Filtr węglowo-zeolitowy (komplet: 2 moduły) — do 5 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 699,00 zł

LIFAair LAM05

LIFAair LAM05

oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 199,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.