22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz samochodowy LIFAair LAC100
Oczyszczacz samochodowy LIFAair LAC100LIFAair LAC100 z wtyczkąLIFAair LAC100 wnętrze, widok na filtryLIFAair LAC100 wnętrze, widok na wentylatorkiLIFAair LAC100 wywiew powietrzaLIFAair LAC100 wtyczka do gniazdka od zapalniczkiLIFAair LAC100 wyświetlacz LCD na wtyczce z bliskaLIFAair LAC100 w aucieLIFAair LAC100 oczyszczacz samochodowyLIFAair LAC100 oczyszczacz do auta

Samochodowy oczyszczacz powietrza

LIFAair LAC100

Cena: 1 649,00 zł

 • Zalecana kubatura pomieszczeniado 10 m3
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-46 dB
 • Koszt filtrów 160 zł/rok
 • Oczyszczacz z trybem auto

Fińska perfekcja

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

LIFAair LAC100 poziom CADRSamochodowy oczyszczacz powietrza LIFAair LAC100 pozwala cieszyć się czystym powietrzem podczas podróży autem. Niesamowicie wysoki poziom CADR 100 m3/h przekłada się na błyskawiczne oczyszczenie deklarowanej kubatury. Już w przeciągu zaledwie 6 minut oczyszczacz poradzi sobie z 10 m3! Do oczyszczania wykorzystano tutaj podwójny filtr kompozytowy, który w połączeniu z podwójnym wentylatorem zapewnia niezwykle sprawne działanie.

 

 

Niezwykły oczyszczacz do auta


 

LIFAair LAC100 samochodowy oczyszczacz powietrza

Dzięki specjalnej czterodrożnej konstrukcji wylotu powietrza, powietrze w aucie będzie oczyszczone nawet w najbardziej oddalonych zakamarkach. Powietrze będzie czyste nawet na 3 rzędzie siedzeń! Banalnie prosty montaż na jednym z zagłówków oraz cicha praca urządzenia sprawiają, że oczyszczacz w żaden sposób nie będzie przeszkadzał kierowcy w prowadzeniu auta.

 

Za czyste powietrze odpowiedzialny jest tutaj dwuwarstwowy filtr będący połączeniem HEPA E11 oraz węgla aktywnego. Co więcej, dla podniesienia wydajności do maksimum, LIFAair LAC100 został wyposażony w 2 takie filtry! Pokrywa oczyszczacza pełni tutaj również funkcję filtra wstępnego i zatrzymuje większe zanieczyszczenia, aby te nie dostały się do filtrów głównych. Filtr cząstek (HEPA E11) neutralizuje kurz, alergeny oraz pyły (w tym PM2.5). Warstwa węgla aktywnego adsorbuje zanieczyszczenia gazowe oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki takiemu połączeniu każdy alergik odczuję ulgę podczas podróży!

 

Pod filtrami znajduje się podwójny wentylator, który w połączeniu z dużą powierzchnią filtrów daje świetne wyniki wydajnościowe (CADR 100 m3/h).

 

Fińska innowacja


 

W przedniej części urządzenia znajdują się czujniki kontroli jakości powietrza (PM2.5 oraz CO2). Dzięki nim możliwa jest automatyczna praca oczyszczacza, której tempo pracy będzie dobierane względem wielkości zanieczyszczeń powietrza (PM2.5). Jest to zalecany tryb pracy, który w żaden sposób nie przeszkadza kierowcy, a po osiągnięciu dopuszczalnego stężenia praca ulegnie wstrzymaniu. W tym trybie możesz ręcznie ustawić poziom prędkości wentylatora, który będzie utrzymywany przez 5 minut.

 

Z kolei czujnik CO2 będzie dbał o bezpieczeństwo podczas jazdy. Uruchomi on alarm, jeśli wykryje podwyższone stężenie dwutlenku węgla, który wywołuje senność kierowcy. Jest on szczególnie niebezpieczny przy włączonym obiegu wewnętrznym i jest częstą przyczyną zasypiania za kierownicą. Brzęczenie zostanie uruchomione po przekroczeniu 2000 ppm CO2. Pomiar odbywa się w 3 poziomach.

 

Poziom 1 – 2000 ppm Poziom 2 – 2500 ppm Poziom 3 – 3000 ppm
Poziom CO2 na ekranie miga, alarm dzwoni co 3 sekundy Poziom CO2 na ekranie miga, alarm dzwoni co 2 sekundy Poziom CO2 na ekranie miga, alarm dzwoni co 1 sekundę

 

Inteligentne urządzenie


 

Do sterowania wykorzystujemy inteligentnego kontrolera, którego podłączamy do zapalniczki w aucie, a następnie łączymy go z oczyszczaczem za pomocą interfejsu USB. Jest to centrum dowodzenia oczyszczaczem, a zarazem informacja o jakości powietrza. Kontroler posiada czytelny wyświetlacz LCD, za pomocą którego kontaktuje się z użytkownikiem.

 

LIFAair LAC100 schemat
LIFAair LAC100 – schemat wtyczki

 

Wyświetlacz umożliwia odczyt poziomu pyłu PM2.5 oraz stężenia dwutlenku węgla (CO2). Dowiesz się również o procentowym zużyciu filtra (poniżej 5% będzie nas informował o konieczności wymiany). Podczas działania oczyszczacza, można ładować inne urządzenia za pomocą ładowarki USB 5V, w którą jest wyposażony kontroler.

 

LIFAair LAC100 został również wyposażony w funkcję, która zabezpiecza przed rozładowaniem akumulatora w aucie. Ciekawie przedstawia się również tryb ochrony przed przegrzaniem, który zabezpiecza urządzenie przed przekroczeniem temperatury 60°C. Po osiągnięciu tej temperatury funkcje urządzenia zostają wyłączone, a ekran miga. Zyskujemy jedynie możliwość ręcznej zmiany trybu pracy. Po spadku temperatury poniżej 60°C wszystkie funkcje zostaną wznowione. Trzeba pamiętać o tym, że w temperaturach minusowych odczyty z czujnika mogą być niedokładne.

 

3 stopnie filtracji


Filtr do LIFAair LAC100

 

 • 1. Filtr wstępny: warstwa zatrzymująca większe zanieczyszczenia (np. okruchy, włosy, sierść zwierząt itp.). Przedłuża ona żywotność filtra głównego i powinno się ją okresowo odkurzać.

 • 2. Filtr HEPA E11: warstwa odpowiedzialna za pochłanianie kurzu, alergenów oraz pyłów PM2.5. Skuteczność filtra to aż 95%. Zalecane jest regularne odkurzanie filtra.

 • 3. Filtr węglowy: warstwa pochłaniająca lotne gazy, formaldehydy oraz nieprzyjemne zapachy.

Funkcje dodatkowe


 • 2 porty USB we wtyczce: można podładować inne urządzenia

 • 2 czujniki: PM2.5 oraz CO2

 • 2 tryby pracy: ręczny i automatyczny

 • Wskaźnik jakości filtra: procentowy stopień zużycia

 • 32 stopnie prędkości wentylatora: możliwość regulacji

 • Ochrona przed przegrzaniem: zabezpieczenie oczyszczacza

 • Ochrona akumulatora: auto wyłączenie przy niskim napięciu

 • Alarm: informacja o wysokim poziomie dwutlenku węgla

Samochodowy oczyszczacz powietrza LIFAair LAC100 wyświetlacz
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza LIFAair LAC100
kolor: czarny
wymiary: 410 × 190 × 75 mm
waga: 1,64 kg
maksymalna moc*: 18 W
CADR (cząstki)*: 100 m3/h
CADR (formaldehyd)*: 9 m3/h
CADR (dwutlenek siarki)*: 26 m3/h
głośność*: < 30 dB dB
napięcie*: DC12V-14.4V
zalecany dla kubatury: 10 m3
szacowany roczny koszt filtrów: 160 zł

*wartość zależna od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

LIFAair LAC100

LIFAair LAC100

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja LIFAair LAC100

LIFAair LAC100 to oczyszczacz powietrza do samochodu, który wyróżnia się dużą wydajnością (CADR 100 m3/h) i cichą pracą (<30 dB). 3-stopniowa filtracja pozwala na skuteczną eliminację większych zanieczyszczeń i pyłów PM2.5.

 

Design i wykonanie

Elegancki samochodowy oczyszczacz powietrza LIFAair LAC100 jest w całości wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jego zewnętrzna strona pokryta jest drobną siateczką, będącą jednocześnie filtrem wstępnym zabezpieczającym filtry główne znajdujące się wewnątrz. Oczyszczacz montuje się na tyle zagłówka, dzięki czemu w najmniejszym stopniu nie przeszkadza kierowcy i pozostaje bezpieczny dla wszystkich podróżujących nawet w przypadku kolizji.

 

LIFAair LAC100 z wtyczką
LIFAair LAC100 z wtyczką

 

Urządzenie posiada inteligentny kontroler, który podłączany jest do zapalniczki w aucie. To niewielka wtyczka, na górze której umieszczony został prosty wyświetlacz informujący o jakości powietrza. Właśnie on pozwala na kontrolowanie pracy oczyszczacza.

 

Główne funkcje

LIFAair LAC100 to mobilny oczyszczacz powietrza, który sprawdzi się w samochodzie. Nie posiada dodatkowych funkcji.

 

Wydajność LIFAair LAC100

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR

100 m3/h

Wydajne urządzenie, które sprawdzi się w większości modeli samochodów osobowych.

Powierzchnia działania

do 10 m3

Głośność

<30 dB

Cicha praca urządzenia.

Zużycie energii

18 W

Niskie zużycie energii.

 

 

LIFAair LAC100 czujniki

 

Oczyszczacze powietrza LIFAair LAC100 posiadają 2 czujniki:

 • czujnik CO2,
 • czujnik PM2.5.

Dzięki ich zastosowaniu możliwy jest automatyczny tryb pracy, w którym tempo dobierane jest do poziomu zanieczyszczeń. Jednocześnie masz możliwość ręcznego ustawienia prędkości działania wentylatora, które zostanie utrzymane przez 5 minut.

 

Zastosowanie czujnika CO2 jest natomiast zabezpieczeniem dla kierowcy. Dwutlenek węgla wywołuje senność, a samochodowy oczyszczacz LIFAair LAC100 informuje o jego za wysokim stężeniu alarmem dźwiękowym.

 

Odczyty z czujników mogą być niedokładne w temperaturach poniżej 0°C.

 

Samochodowy oczyszczacz powietrza LIFAair LAC100 posiada również wskaźnik jakości filtra, który procentowo przedstawia stopień jego zużycia.

 

Filtry

LIFAair LAC100 został wyposażony w filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia. Ponadto posiada 2 zintegrowane filtry łączące w sobie:

 • filtr HEPA E11, który pochłania kurz, alergeny i pył PM2.5 ze skutecznością na poziomie co najmniej 95%,
 • filtr węglowy, którego zadaniem jest pochłanianie lotnych gazów i nieprzyjemnych zapachów.

 

LIFAair LAC100 widok na filtry
Filtr do LIFAair LAC100

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Filtr cząstek + węglowy

ok. 12 miesięcy

159 zł

Roczny koszt eksploatacji

~160 zł

 

 

Dodatkowe informacje

 • 2 porty USB we wtyczce
 • 32 stopnie prędkości pracy wentylatora
 • Ochrona akumulatora, która wyłącza urządzenie przy niskim napięciu
 • Ochrona przed przegrzaniem

 

LIFAair LAC100 - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza do samochodu LIFAair LAC100 wyróżnia się przede wszystkim czterodrożną konstrukcją wylotu powietrza, dzięki której efektywnie oczyszcza je we wszystkich zakamarkach auta. Na wydajność wpływają 2 kompozytowe filtry z właściwościami filtra HEPA E11 oraz dodatkowy wentylator. Warto docenić także elegancki, klasyczny wygląd i bardzo łatwy montaż.

 

Problemem może stać się wysoka cena urządzenia, które nie ma dodatkowej funkcji jonizacji. Samochodowe oczyszczacze to jedyne rozwiązania marki LIFAair, które nie posiadają domieszki zeolitu w filtrze węglowym. Byłby on natomiast mile widziany w aucie. Praktycznym rozwiązaniem jest alarm informujący o wysokim stężeniu dwutlenku węgla.

 

LIFAair LAC100
LIFAair LAC100

 

Zalety
Ciche działanie
Czujnik pyłów PM2.5
Czujnik CO2
Filtr HEPA E11
Czterodrożna konstrukcja wylotu powietrza
Elegancki design
Wady
SBrak dedykowanej aplikacji
Stosunkowo wysoka cena jak na autonomiczny oczyszczacz powietrza

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza LIFAair LAC100

Filtr LAD02-LA do LAC100

LAD02-LA

Filtr cząstek + węglowy — zalecana wymiana co 1 rok

Ilość: -+

Cena: 159,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.