Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G-K
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G-KPanasonic F-VXR90G-K widok z bokuPanasonic F-VXR90G-K widok z przoduPanasonic F-VXR90G-K widok z przodu, podczas pracyPanasonic F-VXR90G-K widok z boku, podczas pracyPanasonic F-VXR90G-K z bokuPanasonic F-VXR90G-K z bokuPanasonic F-VXR90G-K z bokuPanasonic F-VXR90G-K widok z tyłuPanasonic F-VXR90G-K widok z góryPanasonic F-VXR90G-K panel sterowaniaPanasonic F-VXR90G-K bez panelu przedniego i filtrówPanasonic F-VXR90G-K bez panelu przedniego, zbiornika i filtrówPanasonic F-VXR90G-K przekrój, widok na filtry i zbiornikPanasonic F-VXR90G-K zbiornik na wodęPanasonic F-VXR90G-K filtr wstępnyPanasonic F-VXR90G-K filtr HEPAPanasonic F-VXR90G-K filtr HEPA, strona zewnętrznaPanasonic F-VXR90G-K filtr węglowyOczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G-KPanasonic F-VXR90G-K widok z bokuPanasonic F-VXR90G-K widok z bokuPanasonic F-VXR90G-K widok z bokuPanasonic F-VXR90G-K widok z bokuPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K bokPanasonic F-VXR90G-K widok z przoduPanasonic F-VXR90GK widok z bokuPanasonic F-VXR90GK widok z bokuPanasonic F-VXR90G-K widok na wszystkie filtry, przektrójPanasonic F-VXR90G-K tacka na zbiornikPanasonic F-VXR90G-K zbiornik na wodęPanasonic F-VXR90G-K widok góra, panel sterowania i wyświetlaczPanasonic F-VXR90G-K sygnalizator czystości wskazuje dobrą jakość powietrzaPanasonic F-VXR90G-K sygnalizator czystości wskazuje dobrą jakość powietrzaPanasonic F-VXR90G-K sygnalizator czystości wskazuje umiarkowaną jakość powietrzaPanasonic F-VXR90G-K sygnalizator czystości wskazuje złą jakość powietrzaFiltr HEPA do Panasonic F-VXR90G-KFiltr węglowy do Panasonic F-VXR90G-KFiltr nawilżacza do Panasonic F-VXR90G-K
Oczyszczacz powietrza Panasonic F-VXR90G-K

Panasonic F-VXR90G-K

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 699,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Panasonic F-VXR90G-K

Cena: 2 999,00 zł2 699,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 66 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza18-55 dB
 • Koszt filtrów 230 zł/rok
 • Koszt energii 19 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz Panasonic F-VXR90G-K technologia NanoePanasonic F-VXR90G-K jest najmocniejszym oczyszczaczem powietrza w ofercie japońskiego potentata elektroniki użytkowej. Model jest w stanie obsłużyć powierzchnię nawet 66 m2, co zawdzięczamy wielkiemu poziomowi CADR 455 m3/h. Urządzenie jest również bardzo efektywnym nawilżaczem powietrza wyposażonym w pojemny 4,2-litrowy zbiornik na wodę. W oczyszczaczu zastosowano przepływ obiegowy powietrza 3D, który zapewnia wydajne oczyszczanie w zależności od rodzaju zanieczyszczenia.

 

Oczyszczacz Panasonic F-VXR90GK jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Skuteczna i bezpieczna jonizacja Nanoe zapewnia idealny balans jonów w powietrzu i neutralizuje większość alergenów. Ponadto oczyszczacz jest bardzo cichy (już od 18 dB) i z powodzeniem można go wykorzystać w pokoju dziecięcym czy sypialni. Co więcej, funkcja Econavi oszczędza zużycie energii nawet o 60% (6,8 W w trybie niskim). Oczyszczacz został wyposażony w kółka z blokadą, które w znaczny sposób ułatwiają transport urządzenia. Produkt został odznaczony atestem PZH, który zaświadcza o bezpieczeństwie użytkowania. Z kolei rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego potwierdza jego wysoką skuteczność w walce z alergenami.

 

Oczyszczanie powietrza na blisko 100%


Panasonic F-VXR90G-K widok z boku

 

Oczyszczacz Panasonic F-VXR90G-K sprawne oczyszczanie zawdzięcza 3-stopniowej filtracji. Powietrze dzięki zastosowaniu filtrowi wstępnemu, HEPA oraz węglowemu jest niemal całkowicie oczyszczone. Zassane powietrze przechodzi najpierw przez filtr wstępny, który wyłapuje większe zanieczyszczenia. Jest to niewymienialny filtr podlegający jedynie okresowemu przeczyszczeniu.

 

Kolejnym etapem oczyszczania jest filtr HEPA klasy H13, który według deklaracji producenta posłuży przez nawet 10 lat. Jednak biorąc pod uwagę jakość powietrza w Polsce, należy przyjąć okres około 3 lat. Filtr ten jest odpowiedzialny za neutralizowanie najmniejszych zanieczyszczeń mechanicznych jak PM2.5. Wysoka klasa H13 gwarantuje skuteczność na co najmniej poziomie 99,97%. Właściwości HEPA pozwalają na usunięcie z powietrza większości alergenów oraz smogu.

 

Ostatnim filtrem oczyszczającym powietrze jest węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy, szkodliwe gazy oraz lotne związki organiczne. Według danych producenta żywotność filtra oscyluje w granicach 10 lat. Wskaźnik zużycia filtrów zaświeci się, jeśli nadejdzie już pora na zmianę filtra. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, czy pora już na zmianę filtrów, pamięta o tym urządzenie.

 

Nawilżanie powietrza i technologia Nanoe


 

Panasonic F-VXR90G-K to nie tylko oczyszczanie, ale także efektywne nawilżanie oraz bezpieczna i przebadana jonizacja. Zastosowana tutaj metoda nawilżania ewaporacyjnego należy do najbardziej ekologicznych metod. Do nawilżania użyta jest tylko woda bez żadnych dodatków środków chemicznych. Co więcej, metoda ta zapewnia brak mokrych plam i białego osadu na meblach.

 

Wydajność nawilżania to 830 ml/h, dzięki czemu opisywany model należy do najefektywniejszych nawilżaczy do zastosowań domowych. Pojemny 4,2-litrowy zbiornik na wodę ma wskaźnik poziomu wody, który umożliwia sprawdzenie ilości wody w nim bez konieczności zaglądania do środka. Jeśli zbiornik jest pusty, to zostaniemy o tym powiadomieni za pomocą wskaźnika napełnienia. Co ważne, pełny zbiornik wystarcza na około 5 godzin pracy bez konieczności napełniania.

 

Za odpowiednie nawilżenie powietrza odpowiedzialny jest tutaj filtr nawilżacza, który łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Producent deklaruje żywotność tego filtra na 10 lat. W podstawie zbiornika na wodę znajdują się środki przeciwgrzybiczne hamujące wzrost pleśni w filtrze nawilżającym oraz zapobiegające powstawaniu przykrych zapachów z nawilżacza.

 

Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne

Bardzo ważną informacją jest to, że nawilżanie może odbywać się w zupełnie automatyczny sposób. Mamy do wyboru wilgotność względną równą 40, 50 lub 60% i po wybraniu żądanego poziomu, urządzenie samo pilnuje, aby było na tym poziomie. Możliwe jest to dzięki czujnikowi wilgotności, który na bieżąco bada poziom wilgoci w pomieszczeniu. Co więcej, czujnik swoje odczyty przedstawia numerycznie na przednim wyświetlaczu (zakres 20-85%).

 

Urządzenie zostało również wyposażone w technologię jonową Nanoe, która pozbywa się z powietrza bakterii, wirusów, alergenów oraz hamuje wzrost pleśni. Skuteczność Nanoe sięga nawet 99,9%, co zostało naukowo udowodnione, a stosowanie jonizacji Nanoe jest w pełni bezpieczne. Ostatnie badania i testy udowodniły, że jony Nanoe mają również zbawienny wpływ na skórę człowieka. Pomagają ją nawilżyć, z czego zadowolone są osoby cierpiące na dolegliwości związane ze suchą skórą.

 

Nanoe jest maleńkim jonem otoczonym cząsteczkami wody. Cząsteczki Nanoe są mikroskopijnej wielkości (jedna miliardowa kropli wody). Pozwala im to na głębokie wniknięcie w tkaniny i neutralizowanie niechcianych zapachów. Cząsteczki te są w stanie przenieść około 1000 razy więcej wilgoci niż powszechnie stosowane jony ujemne. Cząsteczki Nanoe są wytwarzane w każdym trybie pracy, istnieje jednak opcja wyłączenia jonizacji. Poniższa tabelka przedstawia skuteczność technologii Nanoe*:

 

Oczyszczanie powietrza
Wirusy i bakterie Pleśnie Alergeny Pyłki Niebezpieczne substancje
Usunięcie: do 99,99%
Czas: 1-6h
Obszar: 1-45 m3
Usunięcie: do 99,9%
Czas: 1-16h
Obszar: 23-45 m3
Usunięcie: do 99,8%
Czas: 1-24 h
Obszar: 23-45 m3
Usunięcie: do 100%
Czas: 8-24h
Obszar: 23 m3
Usunięcie: do 99,9%
Czas: 16-24h
Obszar: 23 m3
Zapachy Efekt nawilżonej skóry
Dym tytoniowy Ze śmieci (metylortkaptan) Ze śmieci (trimetyloamina) Pot
Czas: 2h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 1,2
Czas: 1h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 1,2
Czas: 1h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 0,9
Czas: 6h
Obszar: 23 m3
Zmniejszenie: o 0,65
Czas: 28 dni
Obszar:
Standardowe gospodarstwo domowe

*dane producenta – sprawdź dane szczegółowe na temat skuteczności technologii nanoe

 

Japońska technika i 5 czujników


Panasonic F-VXR90G-K widok na bok

 

W oczyszczaczu Panasonic F-VXR90GK znajdziemy aż 5 czujników, które nie tylko mierzą jakość powietrza i kontrolują pracę automatyczną, ale również dostosowują swoje działanie do trybu życia człowieka. Oprócz wcześniej wspomnianego czujnika wilgotności znajdują się jeszcze czujniki zapachów (gazów), zanieczyszczenia (kurzu), światła oraz aktywności ludzi.

 

Niezwykle inteligentna jest tutaj funkcja EcoNavi, która potrafi oszczędzić zużycie energii nawet o 60% w porównaniu z oczyszczaczami bez tej funkcji. Poznaje ona tryb człowieka i dostosowuje oczyszczanie do niego. Za sprawą czujnika aktywności ludzi (możliwość regulacji) urządzenie wykrywa obecność osoby w pomieszczeniu i dostosowuje do tego swoją pracę. Po wykryciu aktywności uruchamiana jest funkcja automatycznego otwierania przedniego panelu i panel automatycznie odsuwa się na górę, co wzmacnia skuteczność oczyszczania.

 

Zastosowana w oczyszczaczu Panasonic F-VXR90G-K funkcja EcoNavi zasadniczo dzieli się na 2 etapy:

 • tryb monitorowania po wykryciu czystego powietrza wstrzymuje pracę oczyszczacza na 55 minut, następnie uruchamia się na 5 minut i bada jakość powietrza. W przypadku wykrycia zabrudzenia przechodzi na wysokie obroty i oczyszcza powietrze, jeśli natomiast powietrze po tych 5 minutach jest czyste, to przechodzi w uśpienie. Czynności te są powtarzane cyklicznie. Istotną rolę odgrywa również tutaj czujnik aktywności człowieka – jeśli detektor nie wykrywa żadnej osoby, to wyłącza on dodatkowo wskaźniki.
 • tryb uczenia rejestruje podczas pracy zanieczyszczenie powietrza i zapobiegawczo włącza oczyszczanie na 5 minut przed przewidywanym wzrostem zanieczyszczeń.

 

Kolejnym z czujników jest czujnik oświetlenia, z którego odczytów korzysta tryb automatycznego uśpienia. Czujnik wykrywa natężenie światła w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje jasność wskaźników oraz prędkość wentylatora.

 

Czujniki zapachów i zanieczyszczenia (z możliwością regulacji) kontrolują przepływ powietrza w zależności od wykrycia rodzaju zanieczyszczenia. Jeśli wykryją niepożądany zapach lub smog, to przedni panel otwiera się w taki sposób, że czyste powietrze jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Natomiast jeśli czujniki wykryją kurz domowy w powietrzu, to panel zapewnia wydmuch czystego powietrza skierowany na całą powierzchnię podłogi.

 

Czujnik zanieczyszczeń ponadto swoje odczyty przekazuje na sygnalizator czystości umiejscowiony w centralnej części wyświetlacza. Robi to za pomocą 3-kolorowej skali kolorystycznej: niebieski oznacza czyste, fioletowy lekko zanieczyszczone, a czerwony mocno zanieczyszczone powietrze. Na podstawie jego odczytów kontrolowane jest również automatyczne oczyszczanie powietrza. Wentylator na przemian zwalnia oraz przyśpiesza względem stopnia zabrudzenia powietrza.

 

5 stopni filtracji


Stopnie filtracji Panasonic F-VXR90G-K

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: pyły, włosy, kurz, sierść zwierząt itp.

 • 2. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, pyłki roślin oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu)

 • 3. Filtr węglowy: usuwa formaldehydy i inne substancje szkodliwe oraz niepożądane i nieprzyjemne zapachy

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna odpowiedzialna za łączenie powietrza z cząsteczkami wody

 • 5. Jonizator: technologia zwalczająca wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny

Funkcje dodatkowe


 • Funkcja nawilżania: automatyczne nawilżenie

 • Technologia Nanoe: skuteczna walka z alergiami

 • 3 prędkości wentylatora: low/med/high

 • 5 czujników: kurzu, wilgotności, zapachu, ruchu i światła

 • Regulacja stopnia czułości czujnika: średnia, wysoka i niska czułość

 • Kółka z blokadą: ułatwiają przemieszczanie

 • Uchwyty po bokach: ułatwiają przenoszenie

 • Wziernik poziomu wody: informacja ile wody w zbiorniku

 • Spot Air: punktowy nawiew powietrza

 • Blokada rodzicielska: zabezpieczenie panelu sterowania

 • EcoNavi: zmniejszanie rachunków za prąd

 • Tryb uśpienia: komfortowe warunki do snu

 • Wskaźnik konieczności wymiany filtra: informacja

 • Wskaźnik napełnienia zbiornika wody: alarm w przypadku braku wody

 • Wskaźnik wilgotności: numeryczna informacja

 • Timer: wyłączenie 2, 4 godziny

 • Programator czasowy uśpienia: cicha praca i wyłączenie po 8 godzinach

 • Wskaźnik zanieczyszczenia: 3-stopniowa skala kolorystyczna

Panasonic F-VXR90G-K zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Panasonic F-VXR90G-K
kolor: czarny połysk
wymiary: 636x398x297 mm
waga: 11,5 kg
pobór prądu/moc*: 6.8, 12.5, 88 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 11.8, 18, 63 W
zbiornik: 4,2 L
przepływ powietrza*: 66, 186, 522 m3/h
CADR*: do 455,2 m3/h
przepływ powietrza nawilżanie*: 108, 216, 444 m3/h
nawilżanie*: 300, 450, 830 ml/h
głośność*: 18/34/55 dB
głośność nawilżanie*: 25/37/54 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 66 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 230 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

4/5

Znakomity oczyszczacz powietrza. Prosty w obsłudze. Jestem alergikiem i sprzęt znacznie poprawił komfort oddychania, tym bardziej w okresie pylenia różnych roślin. Poprawę jakości powietrza odczuwają wszyscy domownicy.

Anna

5/5

Bardzo przydatne urządzenie. Pomoże szczególnie osobom mającym alergie. Polecam

Małgorzata

4.8/5

na podstawie 5 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Panasonic F-VXR90G-K

Panasonic F-VXR90G-K

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Panasonic F-VXR90G-K

Filtr Panasonic F-ZXRP90Z

F-ZXRP90Z

Filtr HEPA H13 – do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 499,00 zł

Filtr Panasonic F-ZXFD70ZG

F-ZXFD70ZG

Filtr węglowy – do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Filtr Panasonic F-ZXKE90ZG

F-ZXKE90ZG

Filtr nawilżacza – do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.