22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-WOczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-WSharp UA-KIL80E-W - widok przód, aktywny wyświetlaczSharp UA-KIL80E-W - widok przódSharp UA-KIL80E-W - widok bok, aktywny wyświetlaczSharp UA-KIL80E-W - widok bokSharp UA-KIL80E-W - widok frontSharp UA-KIL80E-W - widok bokSharp UA-KIL80E-W - widok tył, filtr wstępnySharp UA-KIL80E-W - widok tył, filtr węglowy w urządzeniuSharp UA-KIL80E-W - widok tył, filtr HEPA w urządzeniuSharp UA-KIL80E-W - widok tył, widoczny filtr nawilżaczaSharp UA-KIL80E-W - widok tył, wyciągnięte wszystkie filtrySharp UA-KIL80E-W - widok bok od strony zbiornika na wodęSharp UA-KIL80E-W - widok bok od strony czujnikaSharp UA-KIL80E-W - zbliżenie na czujnik, szczoteczka do usuwania kurzu z czujnikaSharp UA-KIL80E-W - widok góra, panel sterowania i sygnalizacja jakości powietrzaSharp UA-KIL80E-W - pokrywa filtrów, filtr wstępnySharp UA-KIL80E-W - filtr wstępny z mechanizmem samoczyszczeniaSharp UA-KIL80E-W - filtr węglowy z żelem krzemionkowymSharp UA-KIL80E-W - filtr HEPA H13Sharp UA-KIL80E-W - filtr nawilżacza na tacceSharp UA-KIL80E-W - zbiornik na wodęSharp UA-KIL80E-W - rozłożone filtry, filtracjaOczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-WSharp UA-KIL80E-W - widok przódSharp UA-KIL80E-W - widok bokSharp UA-KIL80E-W - widok tył, filtr wstępnySharp UA-KIL80E-W - rozłożone filtrySharp UA-KIL80E-W - panel sterowaniaSharp UA-KIL80E-W - aranżacja

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL80E-W

Cena: 4 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 62 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-55 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 21 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Sharp UA-KIL80E-W najmocniejszy generator jonów

Sharp UA-KIL80E-W to niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (do 700 ml/h), który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni sięgającej nawet 62 m2 (przepływ powietrza na poziomie do 498 m3/h). Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej klasy filtr HEPA H13 i oferuje tryb Pollen, co w połączeniu z najwydajniejszym generatorem jonów Plasmacluster Ion 25000 sprawia, że jest szczególnie rekomendowany osobom zmagającym się z alergią i chorobami górnych dróg oddechowych. Nie ma sobie równych w walce z alergenami i wirusami.

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W pracuje cicho (od 21 dB) i energooszczędnie (od 6,4W). Posiada 5 czujników regulujących pracę automatyczną, a specjalna konstrukcja wywiewu dodatkowo zwiększa jego wydajność. Dzięki filtrom cechującym się długą żywotnością oraz wyróżniającemu go systemowi czyszczenia filtra wstępnego jest także tani w eksploatacji i łatwy w obsłudze. Na tle poprzednich oczyszczaczy Sharp wyróżnia go wskaźnik jakości powietrza umieszczony w dolnej części urządzenia. Bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne potwierdza przyznany mu atest PZH. Wysoką jakość wykonania produktu potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020. Najnowsze badania dowodzą również, że oczyszczacze Sharp UA-KIL skutecznie zmniejszają miano zakaźne SARS-CoV-2. To model nr 1 w ofercie Sharp.

 

Sharp UA-KIL80E-W gwarancja premium 24H

 

Automatyczny oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W


 

Sharp UA-KIL80E-W widok front

Dla zapewnienia wygody oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W oferuje tryb automatycznego oczyszczania i nawilżania. W ten sposób kompleksowo dba o jakość powietrza w pomieszczeniu, zapewniając optymalną wilgotność i usuwając niemal 100% zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych bez ingerencji użytkownika. Został wyposażony w aż 5 czujników:

 

 • czujnik PM2.5 i kurzu z możliwością regulacji czułości (niska, średnia, wysoka), którego zadaniem jest stała analiza poziomu pyłów PM2.5 i kurzu w pomieszczeniu, by dostosować odpowiednią prędkość działania wentylatora,
 • czujnik zapachów, który na bieżąco wykrywa szkodliwe zanieczyszczenia gazowe i zapachy pochodzące z gospodarstwa domowego, by regulować prędkość działania wentylatora względem stężenia zanieczyszczeń,
 • czujniki temperatury i wilgotności, które dostosowują poziom nawilżenia powietrza do temperatury (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%), tym samym dbając o optymalne warunki wewnątrz pomieszczenia,
 • czujnik światła, który zapewnia komfortowe warunki do snu i odpoczynku – gdy w pomieszczeniu zmniejszy się natężenie światła, automatycznie przełączy oczyszczacz w tryb Sleep i przygasi diody na panelu sterowania.

 

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W oferuje specjalny tryb Pollen. Po jego uruchomieniu czujnik kurzu przechodzi w tryb najwyższej czułości, by maksymalnie szybko wykrywać alergizujące pyłki i kurz w pomieszczeniu i podnieść tempo pracy wentylatora celem ich usunięcia. Co więcej, urządzenie dba o komfort snu domowników. Tryb Sleep to połączenie cichego działania i stale czystego powietrza – prędkość wentylatora dostosowuje się bowiem do poziomu zanieczyszczeń. Jeśli użytkownik uruchomi automatyczną regulację jasności wskaźników, w trybie nocnym oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W wyłączy też wyświetlacz i wskaźnik czystości.

 

Dane z wbudowanych czujników wykorzystywane są do automatyzacji pracy oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W. Można z nich korzystać również wtedy, gdy użytkownik zdecyduje się skorzystać z dostępnych 3 trybów manualnych. O jakości powietrza w pomieszczeniu poinformuje go 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5i wskaźnik jakości powietrza. To specjalna dioda umieszczona na dole urządzenia, która może przyjmować 3 kolory:

 • niebieski (lub wyłączony) – powietrze czyste,
 • żółty (pulsujący) – powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym,
 • czerwony (szybko pulsujący) – powietrze bardzo zanieczyszczone.

 

Zaawansowana filtracja powietrza


 

Sharp UA-KIL80E-W filtr wstępny

System filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W odrobinę różni się od większości modeli japońskiego producenta. Pierwszym jego etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy. Producent postawił także na system automatycznego czyszczenia, który wykorzystuje specjalne rolki zbierające kurz do pojemnika. Proces uruchamia się co 48 godzin i trwa 8 minut. W tym czasie oczyszczacz nie pracuje, a wskaźnik oczyszczania filtra jest podświetlony. Użytkownik nie musi przeprowadzać regularnej konserwacji, ale średnio co pół roku oczyścić pojemnik. Jeśli wyłączy tryb automatycznego czyszczenia, urządzenie samoczynnie przeprowadza go co miesiąc (po 720 godzinach pracy).

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada również filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, który wychwytuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy wydzielające się w czasie codziennych czynności w domu. Żel krzemionkowy wyróżniają właściwości umożliwiające usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx), które szczególnie źle wpływają na koncentrację i samopoczucie. To duży problem mieszkańców większych miast, w których występuje spore natężenie ruchu drogowego.

 

Ostatnim etapem filtracji jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie co najmniej 99,97%. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy powietrze wolne od pyłów PM2.5 i PM10, czyli części składowych smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, alergeny i blisko 100% niebezpiecznych cząsteczek o średnicy do zaledwie 0,3 mikrona.

 

Automatyczne nawilżanie ewaporacyjne


 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W zapewnia także wydajne nawilżanie powietrza (do 700 ml/h). Producent postawił na ekologiczną i bezpieczną dla użytkowników metodę ewaporacyjną, w której nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych. W urządzeniu znajduje się filtr, który łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Jego przewagą jest nie tylko skuteczność, ale także długa żywotność – może być wykorzystywany przez nawet 10 lat, w zależności od jakości stosowanej wody. Oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania nie generuje białego nalotu na meblach i nie pozostawia na nich mokrych plam. Użytkownik otrzymuje również wskaźnik trybu nawilżania, czyli zmieniającą kolor diodę informującą o włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) trybu nawilżania oraz konieczności dolania do zbiornika wody (czerwona pulsująca dioda).

 

Dla wygody użytkownika powstał tryb automatycznego nawilżania, który pracuje w oparciu o dane pochodzące z czujników wilgotności i temperatury. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W może zapewniać optymalne warunki termiczne w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%).

 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W znajduje się również praktyczny wskaźnik zanieczyszczenia filtra. Uruchomi się w momencie przekroczenia 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody. Dzięki niemu użytkownik nie przegapi nigdy właściwego momentu na przeprowadzenie czynności konserwacyjnych filtra nawilżającego i pojemnika nawilżacza. Musi natomiast pamiętać, by za każdym razem zresetować wskaźnik po ich wykonaniu.

 

Najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster PCI25000


 

Sharp UA-KIL80E-W to nie tylko 3-stopniowa filtracja i nawilżanie powietrza. Urządzenie oferuje również bezpieczną i przebadaną jonizację powietrza. Technologia Plasmacluster dba o równowagę jonową w pomieszczeniu, która ma wpływ na samopoczucie domowników i może być istotnym wsparciem w czasie bólów migrenowych. Do wnętrza pomieszczenia generowana jest odpowiednia ilość jonów dodatnich i ujemnych, które wyraźnie poprawiają jakość powietrza. Potrafią wychwycić i zdezaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii, co zostało potwierdzone badaniami. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W jest doskonałym wsparciem dla alergików, którzy mogą korzystać z niego przez cały rok, również po sezonie smogowym.

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Moduł o żywotności sięgającej nawet 10 lat zapewnia skoncentrowany strumień jonów. Aby zobrazować różnice pomiędzy nowym generatorem a stosowanym w poprzednich modelach High Density 7000, zebraliśmy niezbędne dane w przejrzystej tabeli:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w walce z wirusem SARS-CoV-2


 

Najnowsze badania potwierdzają, że unikatowa technologia Plasmacluster wykorzystana przez firmę Sharp skutecznie zmniejsza liczbę koronawirusów przenoszonych drogą powietrzną, w tym SARS-CoV-2*. Emitowane jony w zaledwie 30 sekund zmniejszają o blisko 91,3 procent liczbę koronawirusów (SARS-CoV-2) i innych zanieczyszczeń występujących w powietrzu. Dzięki temu zapewnia ona naturalne i bezpieczne powietrze.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

*źródło: https://www.sharpconsumer.pl/plasmacluster-technology-effectiveness-pl/

 

Tryb Plasmacluster Spot


 

Urządzenie oferuje również specjalny tryb Plasmacluster Spot, dzięki któremu możliwe jest szybkie i efektywne usunięcie zalegających drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. Użytkownik może skierować strumień powietrza bezpośrednio na wybrany przedmiot, a silny strumień jonów skutecznie go odświeży w ciągu 8 minut. To prosty sposób na pozbycie się niechcianych zapachów i bakterii z zasłon czy poduszek. Plasmacluster Spot – czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

 

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W dostępny jest także tryb Plasmacluster Ion Shower. Przez 10 minut wentylator urządzenia pracuje z dużą siłą, a dodatkowo uwalnianie jony zatrzymują kurz i zmniejszają elektryczność statyczną. Następnie czułość czujnika kurzu zwiększa się, by uruchomić najwyższy tryb pracy i w ciągu kolejnych 50 minut efektywnie usunąć zalegający na podłodze kurz.

 

Producent zadbał o praktyczny wskaźnik wymiany modułu. Dioda pulsuje, gdy urządzenie pracowało przez blisko 17,5 tysiąca godzin.

 

Nowoczesny oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W


 

Aby jeszcze lepiej pochłaniać kurz zalegający na niższych poziomach pomieszczenia, oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada drugi wylot czystego powietrza zaprojektowany pod kątem 20°. W połączeniu z eliminującymi elektryczność statyczną jonami Plasmacluster, tworzy urządzenie niezwykle wydajne i skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp UA-KIL80E-W

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W posiada intuicyjny panel sterowania, z poziomu którego można uruchomić urządzenie i ustawić wszystkie dostępne funkcje. Warto podkreślić obecność programatora czasowego, dzięki któremu użytkownik może zaplanować automatyczne uruchomienie i wyłączenie urządzenia (1-12 godzin). Na uwagę zasługuje także przejrzysty wyświetlacz, na którym dostępne są dane na temat powietrza. Użytkownik poznaje dzięki niemu poziom wilgotności, temperatury, czas timera oraz aktualne zużycie energii w uruchomionym trybie.

 

Urządzenie posiada również funkcję auto restartu. Gdy dochodzi do nagłej przerwy w dostępie do prądu, samoczynnie uruchomi się w ostatnim trybie pracy. Na korzyść oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W przemawia również jego mobilność – posiada 2 wygodne uchwyty i praktyczne kółka z blokadą.

 

5 stopni filtracji


Sharp UA-KIL80E-W rozłożone filtry

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże zanieczyszczenia do 250 mikronów (m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy itp.). Posiada system automatycznego czyszczenia i zbiornik wymagający opróżnienia co ok. 6 miesięcy.

 • 2. Filtr węglowy z żelem krzemionkowym: neutralizuje zapachy oraz niebezpieczne związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Żywotność filtra deklarowana przez producenta wynosi 10 lat, jednak w polskich warunkach należy wymieniać go co ok. 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. Według danych producenta żywotność filtra wynosi 10 lat, jednak w przypadku polskiego powietrza posłuży ok. 3 lata.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna, która utrzymuje optymalną wilgotność powietrza. Żywotność filtra nawilżającego dochodzi do 10 lat, w zależności od jakości stosowanej wody.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Automatyczne czyszczenie filtra wstępnego: brak kurzu na powierzchni

 • Jonizator Plasmacluster: wyraźna poprawa jakości powietrza

 • Plasmacluster Ion Spot: intensywna emisja jonów

 • Plasmacluster Ion Shower: zmniejszenie elektryczności statycznej

 • 5 czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, temperatury, wilgotności, światła

 • Regulacja czułości czujnika: 3-stopniowa dla PM2.5 i kurzu

 • Automatyczna praca: na podstawie odczytów z czujników

 • Tryb Pollen: zwiększona czułość czujnika kurzu

 • Tryb Sleep: cicha i wydajna praca

 • 3 tryby manualne: niski, średni, wysoki

 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (700 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Wskaźnik czystości powietrza: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Wyświetlacz PM2.5: od 10 μg/m³ do 499 μg/m³

 • Wyświetlacz temperatury: od 0°C do 50°C

 • Wyświetlacz wilgotności: od 25% do 75%

 • Wyświetlacz zużycia energii: pobór mocy w watach w aktualnym trybie

 • Wskaźnik PM2.5: wykrycie pyłów PM2.5

 • Wskaźnik kurzu: wykrycie kurzu

 • Wskaźnik zapachów: wykrycie przykrych zapachów

 • Regulacja jasności wskaźników: optymalne warunki do snu

 • Blokada rodzicielska: ochrona przed zmianą ustawień

 • Timer: 1-12 godzin

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim trybie pracy

 • Kółka z blokadą: wygodne przenoszenie

 • 2 uchwyty: wygodne przenoszenie

Sharp UA-KIL80E-W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL80E-W
kolor: biały
wymiary: 400 × 359 × 693 mm
waga: 11,8 kg
pobór prądu/moc*: 6.4, 29, 103 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7.5, 31, 49 W
zbiornik*: 3,6 L
przepływ powietrza*: 90, 258, 498 m3/h
nawilżanie*: 230, 540, 700 ml/h
głośność*: 21, 44, 55 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 44, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 62 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,9 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W to wyjątkowo skuteczny oczyszczacz powietrza z nawilżaczem i jonizacją Plasmacluster. Na uwagę zasługuje nie tylko bardzo wysoki poziom przepływ powietrza (aż 498 m3/h) i wydajne nawilżanie (do 700 ml/h), ale także szereg najlepszych funkcji dodatkowych, które pojawiały się sporadycznie w niektórych dotychczas dostępnych modelach. Co wyróżnia oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W na tle poprzedników?

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W oferuje wydajną pracę (na przestrzeni nawet 62 m2) przy zachowaniu stosunkowo niskiego poboru energii – od 6,5 do 103 W. Na jego korzyść przemawia także ciche działanie: już od 21 dB w najniższym trybie do 55 dB w przypadku uruchomienia najwyższych obrotów. Na wstępie warto też zaznaczyć, że nowy oczyszczacz Sharp posiada aż 5 precyzyjnych czujników, które regulują wygodną pracę automatyczną.

Design i wykonanie

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W jest wykonany z wysokiej jakości plastiku w białym kolorze. Japoński producent znany jest z rozwiązań odpornych na uszkodzenia i zarysowania - tym razem również nie zawiódł wykonaniem. Poszczególne elementy są dobrze sparowane i trudno znaleźć jakąkolwiek wadę w kwestii projektu.

 

Sharp UA-KIL80E-W panel sterowania
Sharp UA-KIL80E-W zbliżenie na panel sterujący

 

Na górze urządzenia znajduje się elegancki panel sterowania. Oczyszczacz dobrze reaguje na dotyk i jest intuicyjny w obsłudze. Otacza go 2-stronny wywiew powietrza, a sam panel daje możliwość sterowania w zakresie kilku stopni, by wybrać kąt nawiewu. Na przedzie znajdziemy przejrzysty wyświetlacz, z poziomu którego można odczytać poziom wilgotności, temperatury oraz – co wyróżnia oczyszczacze powietrza Sharp z serii UA-KIL - stężenie pyłów PM2.5 w zakresie od 10 do 499 μg/m3. Ciekawym rozwiązaniem jest również informacja o pobieranej ilości prądu. Wskaźnik jakości powietrza został w tym modelu przeniesiony na dół urządzenia.

 

Sharp UA-KIL80E-W jest dość spory – waży 11,8 kg i ma blisko 70 cm wysokości. Producent zadbał jednak o jego mobilność. Urządzenie posiada więc kółka z praktyczną blokadą oraz dwa uchwyty.

 

Sharp UA-KIL80E-W wywiew i panel
Sharp UA-KIL80E-W widok na wywiew powietrza oraz panel sterujący

 

Wydajność i funkcje Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W łączy w sobie 3 urządzenia:

 • skuteczny oczyszczacz powietrza,
 • wydajny nawilżacz ewaporacyjny,
 • generator jonów Plasmacluster.

Warto podkreślić, że istnieje możliwość wykorzystywania go także jako klimatyzer ewaporacyjny. Wystarczy wrzucić kilka kostek lodu do zbiornika na wodę, by obniżyć temperaturę panującą w pomieszczeniu o kilka stopni.

Parametr

Wartość

Uwagi

Przepływ powietrza

do 498 m3/h

Powierzchnia działania deklarowana przez producenta pozostaje zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

62 m3/h

Wydajność nawilżacza

do 700 ml/h

Wydajne nawilżanie dużych pomieszczeń.

Jonizator

Plasmacluster

Opatentowana przez producenta i wielokrotnie przebadana jonizacja, która wykorzystuje jony ujemne i dodatnie.

Głośność

21-55 dB

Ciche działanie w stosunku do tak dużej wydajności.

Zużycie energii

6.4-103 W

Stosunkowo niski pobór energii.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W posiada aż 5 czujników:

 • czujnik PM2.5 i kurzu z możliwością 3-stopniowej regulacji,
 • czujnik zapachów,
 • czujnik wilgotności,
 • czujnik temperatury,
 • czujnik natężenia światła.

 

Sharp UA-KIL80E-W czujniki

 

Dzięki obecności czujników możliwa jest w pełni zautomatyzowana praca urządzenia, zarówno jeśli chodzi o oczyszczanie, jak i nawilżanie. Oczyszczacz Sharp samoczynnie dobiera prędkość pracy wentylatora i utrzymuje wilgotność względną na poziomie od 55 do 65%, w zależności od panującej wewnątrz pomieszczenia temperatury. Użytkownik nie ma możliwości narzucenia urządzeniu poziomu wilgotności.

 

Sharp-UA-KIL80E-W wskaźnik
Sharp-UA-KIL80E-W wskazywanie poziomu PM2.5

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W oferuje także 2 specjalne tryby automatyczne. Jednym z nich jest kierowany szczególnie do alergików tryb Pollen, w którym zwiększa się czułość czujnika kurzu. W efekcie przyspieszona jest reakcja na pojawiający się w powietrzu kurz i praca wentylatora odbywa się na najwyższym poziomie. W nowym oczyszczaczu można uruchomić również tryb Sleep, w którym urządzenie pracuje cicho, pozostając jednocześnie czujne na zmiany jakości powietrza. Aby zapewnić sobie komfortowe warunki do snu i wyłączyć wskaźniki i wyświetlacz, wystarczy uruchomić automatyczną regulację ich jasności.

 

Na uwagę zasługują także specjalne tryby jonizacji:

 • tryb Ion Spot, w którym możliwe jest nakierowanie silnego strumienia powietrza z dużą ilością jonów bezpośrednio na wybrany przedmiot celem usunięcia z niego zalegających bakterii i nieprzyjemnych zapachów (trwa 8 godzin),
 • tryb Ion Shower, który służy zmniejszeniu elektryczności statycznej, by oczyszczacz efektywnie zassał dezaktywowane zanieczyszczenia z niższych partii pomieszczenia.

Do dyspozycji użytkownika pozostają również 3 tryby manualne – prędkość wentylatora może być niska, średnia lub wysoka. Aby sprawnie nią regulować, warto kierować się danymi pochodzącymi z wyróżniającego oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W 3-cyfrowego wskaźnika pyłów PM2.5 oraz wskaźnika jakości powietrza, czyli 3-stopniowej skali kolorystycznej umieszczonej na dole urządzenia.

 

Filtry

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W oferuje 3-stopniową filtrację powietrza wspieraną przez matę ewaporacyjną oraz najwydajniejszy generator jonów PCI25000. W środku znajdziesz wysokiej klasy filtr HEPA H13 o powierzchni sięgającej aż 1,9 m2 oraz dużą ilość węgla aktywnego z dodatkiem żelu krzemionkowego (to często stosowane przez producenta rozwiązanie, które pozwala pozbyć się niebezpiecznych tlenków siarki i tlenków azotu).

 

Na szczególną uwagę zasługuje tu filtr wstępny z systemem automatycznego czyszczenia. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada specjalną szczotkę, która zbiera kurz do pojemnika. Użytkownik musi pamiętać, by wypróżnić go co ok. 6 miesięcy. To funkcja dostępna wyłącznie w urządzeniach Sharp.

 

Sharp-UA-KIL80E-W filtry
Sharp-UA-KIL80E-W widok na wszystkie filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

ok. 3 lata

329 zł

Węgiel aktywny z żelem krzemionkowym

ok. 5 lat

249 zł

Filtr nawilżacza

do 10 lat*

169 zł

Moduł generatora jonów

do 17 000 h pracy

299 zł

Roczny koszt eksploatacji

 

~220 zł

*w zależności od jakości wody

 

Warto zauważyć, że nowe oczyszczacze Sharp z serii UA posiadają filtry cechujące się długą żywotnością. Jednocześnie jednak są sporo tańsze od dotychczas proponowanych przez producenta rozwiązań.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Regulacja jasności wskaźników
 • Timer: 1-12 godzin
 • Autorestart

 

Sharp UA-KIL80E-W - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W to jedno z najwydajniejszych urządzeń dostępnych w ofercie producenta, które zapewnia 3-stopniową filtrację wspieraną przez naturalną matę ewaporacyjną i najlepszy jonizator jonów PCI25000. To sprzęt z wysokiej półki cenowej, który jednak pozostaje wart każdej wydanej na niego złotówki. Posiada zespół wszystkich najlepszych cech znanych z dotychczasowych propozycji marki - zestaw precyzyjnych czujników, pełną automatyzację pracy, specjalne tryby, 3-cyfrowy wyświetlacz PM2.5 czy system automatycznego czyszczenia filtra wstępnego.

 

Na uwagę zasługują z pewnością filtry o dużej wydajności (bardzo duża powierzchnia filtra HEPA) i długiej żywotności, nawet w polskich warunkach, gdzie jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. W serii Ultimate Air są one również nieco tańsze niż w przypadku poprzednich modeli. Warto podkreślić także obecność najwydajniejszego generatora jonów PCI25000, który jeszcze skuteczniej wspiera filtrację. Całość pracuje cicho i przy optymalnym ja na tę moc zużyciu energii. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W cechuje również bardzo estetyczny projekt.

 

Zalety
Nawilżanie ewaporacyjne
Generator jonów PCI25000
Niska głośność
3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5
Atrakcyjne koszty eksploatacyjne
System automatycznego czyszczenia filtra wstępnego
Wady
Brak możliwości sterowania zdalnego
Wysoka cena

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UZ-KIL8HF - filtr HEPA do oczyszczacza powietrza

UZ-KIL8HF

Filtr HEPA H13 — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 329,00 zł

Sharp UZ-HG6DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HG6DF

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Sharp UZ-KIL8MF - filtr nawilżacza do oczyszczacza

UZ-KIL8MF

Filtr nawilżacza — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 169,00 zł

Sharp UZ-C90M - generator jonów Plasmacluster

Sharp UZ-C90M

akcesorium

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.