Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-WSharp UA-KIL80E-W - widok przódSharp UA-KIL80E-W - widok bokSharp UA-KIL80E-W - widok tył, filtr wstępnySharp UA-KIL80E-W - rozłożone filtrySharp UA-KIL80E-W - panel sterowaniaSharp UA-KIL80E-W - aranżacjaOczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W
Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 4 499,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp UA-KIL80E-W

Cena: 4 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 62 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-55 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 21 zł/mc
 • Oczyszczacz z Czujniki PM2.5 i LZO
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dostępny

Darmowa wysyłka - 24 dni

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp UA-KIL80E-W najmocniejszy generator jonów

Sharp UA-KIL80E-W to niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania (do 700 ml/h), który sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni sięgającej nawet 62 m2 (przepływ powietrza na poziomie do 498 m3/h). Urządzenie zostało wyposażone w wysokiej klasy filtr HEPA H13 i oferuje tryb Pollen, co w połączeniu z najwydajniejszym generatorem jonów Plasmacluster Ion 25000 sprawia, że jest szczególnie rekomendowany osobom zmagającym się z alergią i chorobami górnych dróg oddechowych. Nie ma sobie równych w walce z alergenami i wirusami.

Konsumencki Lider Jakości 2020 dla oczyszczacza Sharp Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W pracuje cicho (od 21 dB) i energooszczędnie (od 6,4W). Posiada 5 czujników regulujących pracę automatyczną, a specjalna konstrukcja wywiewu dodatkowo zwiększa jego wydajność. Dzięki filtrom cechującym się długą żywotnością oraz wyróżniającemu go systemowi czyszczenia filtra wstępnego jest także tani w eksploatacji i łatwy w obsłudze. Na tle poprzednich oczyszczaczy Sharp wyróżnia go wskaźnik jakości powietrza umieszczony w dolnej części urządzenia. Bezpieczeństwo jego stosowania i brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne potwierdza przyznany mu atest PZH. Wysoką jakość wykonania produktu potwierdza złote godło Konsumencki Lider Jakości 2020. To model nr 1 w ofercie Sharp.

 

Sharp UA-KIL80E-W w przedsprzedaży

 

Automatyczny oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W


 

Sharp UA-KIL80E-W widok front

Dla zapewnienia wygody oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W oferuje tryb automatycznego oczyszczania i nawilżania. W ten sposób kompleksowo dba o jakość powietrza w pomieszczeniu, zapewniając optymalną wilgotność i usuwając niemal 100% zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych bez ingerencji użytkownika. Został wyposażony w aż 5 czujników:

 

 • czujnik PM2.5 i kurzu z możliwością regulacji czułości (niska, średnia, wysoka), którego zadaniem jest stała analiza poziomu pyłów PM2.5 i kurzu w pomieszczeniu, by dostosować odpowiednią prędkość działania wentylatora,
 • czujnik zapachów, który na bieżąco wykrywa szkodliwe zanieczyszczenia gazowe i zapachy pochodzące z gospodarstwa domowego, by regulować prędkość działania wentylatora względem stężenia zanieczyszczeń,
 • czujniki temperatury i wilgotności, które dostosowują poziom nawilżenia powietrza do temperatury (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%), tym samym dbając o optymalne warunki wewnątrz pomieszczenia,
 • czujnik światła, który zapewnia komfortowe warunki do snu i odpoczynku – gdy w pomieszczeniu zmniejszy się natężenie światła, automatycznie przełączy oczyszczacz w tryb Sleep i przygasi diody na panelu sterowania.

 

Nowy oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W oferuje specjalny tryb Pollen. Po jego uruchomieniu czujnik kurzu przechodzi w tryb najwyższej czułości, by maksymalnie szybko wykrywać alergizujące pyłki i kurz w pomieszczeniu i podnieść tempo pracy wentylatora celem ich usunięcia. Co więcej, urządzenie dba o komfort snu domowników. Tryb Sleep to połączenie cichego działania i stale czystego powietrza – prędkość wentylatora dostosowuje się bowiem do poziomu zanieczyszczeń. Jeśli użytkownik uruchomi automatyczną regulację jasności wskaźników, w trybie nocnym oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W wyłączy też wyświetlacz i wskaźnik czystości.

 

Dane z wbudowanych czujników wykorzystywane są do automatyzacji pracy oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W. Można z nich korzystać również wtedy, gdy użytkownik zdecyduje się skorzystać z dostępnych 3 trybów manualnych. O jakości powietrza w pomieszczeniu poinformuje go 3-cyfrowy wskaźnik pyłów PM2.5i wskaźnik jakości powietrza. To specjalna dioda umieszczona na dole urządzenia, która może przyjmować 3 kolory:

 • niebieski (lub wyłączony) – powietrze czyste,
 • żółty (pulsujący) – powietrze zanieczyszczone w stopniu umiarkowanym,
 • czerwony (szybko pulsujący) – powietrze bardzo zanieczyszczone.

 

Zaawansowana filtracja powietrza


Sharp UA-KIL80E-W panel sterowania

 

System filtracyjny w oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W odrobinę różni się od większości modeli japońskiego producenta. Pierwszym jego etapem jest filtr wstępny, który zatrzymuje największe zanieczyszczenia (o wielkości 240 mikronów), czyli m.in. kurz, sierść czy włosy. Producent postawił także na system automatycznego czyszczenia, który wykorzystuje specjalne rolki zbierające kurz do pojemnika. Proces uruchamia się co 48 godzin i trwa 8 minut. W tym czasie oczyszczacz nie pracuje, a wskaźnik oczyszczania filtra jest podświetlony. Użytkownik nie musi przeprowadzać regularnej konserwacji, ale średnio co pół roku oczyścić pojemnik. Jeśli wyłączy tryb automatycznego czyszczenia, urządzenie samoczynnie przeprowadza go co miesiąc (po 720 godzinach pracy).

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada również filtr węglowy z dodatkiem żelu krzemionkowego, który wychwytuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy wydzielające się w czasie codziennych czynności w domu. Żel krzemionkowy wyróżniają właściwości umożliwiające usuwanie tlenków siarki (SOx) i tlenków azotu (NOx), które szczególnie źle wpływają na koncentrację i samopoczucie. To duży problem mieszkańców większych miast, w których występuje spore natężenie ruchu drogowego.

 

Ostatnim etapem filtracji jest wysokiej klasy filtr HEPA H13 o skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń mechanicznych na poziomie co najmniej 99,97%. To właśnie jego właściwościom zawdzięczamy powietrze wolne od pyłów PM2.5 i PM10, czyli części składowych smogu, który jest bardzo szkodliwy dla zdrowia. Zatrzymuje także większość znanych wirusów, alergeny i blisko 100% niebezpiecznych cząsteczek o średnicy do zaledwie 0,3 mikrona.

 

Automatyczne nawilżanie ewaporacyjne


 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W zapewnia także wydajne nawilżanie powietrza (do 700 ml/h). Producent postawił na ekologiczną i bezpieczną dla użytkowników metodę ewaporacyjną, w której nie wykorzystuje się żadnych środków chemicznych. W urządzeniu znajduje się filtr, który łączy suche powietrze z cząsteczkami wody. Jego przewagą jest nie tylko skuteczność, ale także długa żywotność – może być wykorzystywany przez nawet 10 lat, w zależności od jakości stosowanej wody. Oczyszczacz Sharp z funkcją nawilżania nie generuje białego nalotu na meblach i nie pozostawia na nich mokrych plam. Użytkownik otrzymuje również wskaźnik trybu nawilżania, czyli zmieniającą kolor diodę informującą o włączeniu (biała dioda) i wyłączeniu (brak światła) trybu nawilżania oraz konieczności dolania do zbiornika wody (czerwona pulsująca dioda).

 

Dla wygody użytkownika powstał tryb automatycznego nawilżania, który pracuje w oparciu o dane pochodzące z czujników wilgotności i temperatury. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W może zapewniać optymalne warunki termiczne w pomieszczeniu (poniżej 18°C - 65%, 18-24°C - 60%, powyżej 24°C - 55%).

 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W znajduje się również praktyczny wskaźnik zanieczyszczenia filtra. Uruchomi się w momencie przekroczenia 720 godzin łącznego czasu pracy lub przechowywania wody. Dzięki niemu użytkownik nie przegapi nigdy właściwego momentu na przeprowadzenie czynności konserwacyjnych filtra nawilżającego i pojemnika nawilżacza. Musi natomiast pamiętać, by za każdym razem zresetować wskaźnik po ich wykonaniu.

 

Najwydajniejszy generator jonów Plasmacluster PCI25000


 

Sharp UA-KIL80E-W to nie tylko 3-stopniowa filtracja i nawilżanie powietrza. Urządzenie oferuje również bezpieczną i przebadaną jonizację powietrza. Technologia Plasmacluster dba o równowagę jonową w pomieszczeniu, która ma wpływ na samopoczucie domowników i może być istotnym wsparciem w czasie bólów migrenowych. Do wnętrza pomieszczenia generowana jest odpowiednia ilość jonów dodatnich i ujemnych, które wyraźnie poprawiają jakość powietrza. Potrafią wychwycić i zdezaktywować nawet 99,9% wirusów, alergenów i bakterii, co zostało potwierdzone badaniami. Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W jest doskonałym wsparciem dla alergików, którzy mogą korzystać z niego przez cały rok, również po sezonie smogowym.

 

Oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada najwydajniejszy generator jonów PCI25000. Moduł o żywotności sięgającej nawet 10 lat zapewnia skoncentrowany strumień jonów. Aby zobrazować różnice pomiędzy nowym generatorem a stosowanym w poprzednich modelach High Density 7000, zebraliśmy niezbędne dane w przejrzystej tabeli:

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów Efekt
nawilżonej
skóry
Deaktywacja Przyleganie Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Pleśń Wirusy Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 25000 jonów/cm3 14 min. 9 min. 14 min. 14 min. 3 dni 10 godz. 2,7 min. 55 min. 6 godz. 3 godz. 20 min.
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. -- 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz. -
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 20 m3 25 m3 41 m3 41 m3 -- 41 m3

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Tryb Plasmacluster Spot


 

Urządzenie oferuje również specjalny tryb Plasmacluster Spot, dzięki któremu możliwe jest szybkie i efektywne usunięcie zalegających drobnoustrojów i nieprzyjemnych zapachów. Użytkownik może skierować strumień powietrza bezpośrednio na wybrany przedmiot, a silny strumień jonów skutecznie go odświeży w ciągu 8 minut. To prosty sposób na pozbycie się niechcianych zapachów i bakterii z zasłon czy poduszek. Plasmacluster Spot – czas usuwania przylegających zapachów i bakterii z tkanin*:

 

Usuwanie zapachów Usuwanie
przylegających bakterii
Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu papierosu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu zwierząt Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachu mokrych ubrań Plasmacuster SPOT - czas usuwania potu Plasmacuster SPOT - czas usuwania zapachów pochodzących z gotowania Plasmacuster SPOT - czas usuwania przeylegających bakterii
Zapach
papierosów
Zapach
zwierząt
Zapach
mokrych ubrań
Zapach
potu
Zapachy
z gotowania
Przylegające
bakterie
ok. 30 minut ok. 6 godzin ok. 3 godzin ok. 6 godzin ok. 2 godzin ok. 8 godzin

*czasowy efekt uzyskany będzie w odległości od około 70 cm od podłogi i 1 m od przedniego wylotu

 

W oczyszczaczu Sharp UA-KIL80E-W dostępny jest także tryb Plasmacluster Ion Shower. Przez 10 minut wentylator urządzenia pracuje z dużą siłą, a dodatkowo uwalnianie jony zatrzymują kurz i zmniejszają elektryczność statyczną. Następnie czułość czujnika kurzu zwiększa się, by uruchomić najwyższy tryb pracy i w ciągu kolejnych 50 minut efektywnie usunąć zalegający na podłodze kurz.

 

Producent zadbał o praktyczny wskaźnik wymiany modułu. Dioda pulsuje, gdy urządzenie pracowało przez blisko 17,5 tysiąca godzin.

 

Nowoczesny oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W


 

Aby jeszcze lepiej pochłaniać kurz zalegający na niższych poziomach pomieszczenia, oczyszczacz Sharp UA-KIL80E-W posiada drugi wylot czystego powietrza zaprojektowany pod kątem 20°. W połączeniu z eliminującymi elektryczność statyczną jonami Plasmacluster, tworzy urządzenie niezwykle wydajne i skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp UA-KIL80E-W

 

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-KIL80E-W posiada intuicyjny panel sterowania, z poziomu którego można uruchomić urządzenie i ustawić wszystkie dostępne funkcje. Warto podkreślić obecność programatora czasowego, dzięki któremu użytkownik może zaplanować automatyczne uruchomienie i wyłączenie urządzenia (1-12 godzin). Na uwagę zasługuje także przejrzysty wyświetlacz, na którym dostępne są dane na temat powietrza. Użytkownik poznaje dzięki niemu poziom wilgotności, temperatury, czas timera oraz aktualne zużycie energii w uruchomionym trybie.

 

Urządzenie posiada również funkcję auto restartu. Gdy dochodzi do nagłej przerwy w dostępie do prądu, samoczynnie uruchomi się w ostatnim trybie pracy. Na korzyść oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W przemawia również jego mobilność – posiada 2 wygodne uchwyty i praktyczne kółka z blokadą.

 

5 stopni filtracji


Sharp UA-KIL80E-W rozłożone filtry

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje duże zanieczyszczenia do 250 mikronów (m.in. kurz, sierść zwierząt, włosy itp.). Posiada system automatycznego czyszczenia i zbiornik wymagający opróżnienia co ok. 6 miesięcy.

 • 2. Filtr węglowy z żelem krzemionkowym: neutralizuje zapachy oraz niebezpieczne związki lotne (np. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Żywotność filtra deklarowana przez producenta wynosi 10 lat, jednak w polskich warunkach należy wymieniać go co ok. 5 lat.

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne, w tym główne składniki smogu (pyły PM2.5 i PM10), wirusy, bakterie oraz zarodniki grzybów. Według danych producenta żywotność filtra wynosi 10 lat, jednak w przypadku polskiego powietrza posłuży ok. 3 lata.

 • 4. Filtr nawilżacza: mata ewaporacyjna, która utrzymuje optymalną wilgotność powietrza. Żywotność filtra nawilżającego dochodzi do 10 lat, w zależności od jakości stosowanej wody.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: opatentowana technologia jonowa, która pozbywa się drobin o wielkości zaledwie 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Automatyczne czyszczenie filtra wstępnego: brak kurzu na powierzchni

 • Jonizator Plasmacluster: wyraźna poprawa jakości powietrza

 • Plasmacluster Ion Spot: intensywna emisja jonów

 • Plasmacluster Ion Shower: zmniejszenie elektryczności statycznej

 • 5 czujników: PM2.5 i kurzu, zapachów, temperatury, wilgotności, światła

 • Regulacja czułości czujnika: 3-stopniowa dla PM2.5 i kurzu

 • Automatyczna praca: na podstawie odczytów z czujników

 • Tryb Pollen: zwiększona czułość czujnika kurzu

 • Tryb Sleep: cicha i wydajna praca

 • 3 tryby manualne: niski, średni, wysoki

 • Funkcja nawilżania: efektywne nawilżenie powietrza (700 ml/h)

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować tylko jako oczyszczacz

 • Wskaźnik czystości powietrza: 3-stopniowa skala kolorystyczna

 • Wyświetlacz PM2.5: od 10 μg/m³ do 499 μg/m³

 • Wyświetlacz temperatury: od 0°C do 50°C

 • Wyświetlacz wilgotności: od 25% do 75%

 • Wyświetlacz zużycia energii: pobór mocy w watach w aktualnym trybie

 • Wskaźnik PM2.5: wykrycie pyłów PM2.5

 • Wskaźnik kurzu: wykrycie kurzu

 • Wskaźnik zapachów: wykrycie przykrych zapachów

 • Regulacja jasności wskaźników: optymalne warunki do snu

 • Blokada rodzicielska: ochrona przed zmianą ustawień

 • Timer: 1-12 godzin

 • Autorestart: uruchomienie w ostatnim trybie pracy

 • Kółka z blokadą: wygodne przenoszenie

 • 2 uchwyty: wygodne przenoszenie

Sharp UA-KIL80E-W
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp UA-KIL80E-W
kolor: biały
wymiary: 400 × 359 × 693 mm
waga: 11,8 kg
pobór prądu/moc*: 6.4, 29, 103 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7.5, 31, 49 W
zbiornik*: 3,6 L
przepływ powietrza*: 90, 258, 498 m3/h
nawilżanie*: 230, 540, 700 ml/h
głośność*: 21, 44, 55 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 44, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 62 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*zależne od prędkości pracy

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UA-KIL80E-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp UA-KIL80E-W

Sharp UZ-HG6DF - filtr węglowy do oczyszczacza

UZ-HG6DF

Filtr z aktywnym węglem i żelem krzemionkowym — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 249,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.