22 602 20 80

Pn-Pt 9-17

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50Philips AC2729/50 z przoduPhilips AC2729/50 z góry, panel sterowania i wywiew powietrzaPhilips AC2729/50 z dołu, kółka jezdnePhilips AC2729/50 filtracjaPhilips AC2729/50 wyświetlacz wskazujący poziom wilgotnościPhilips AC2729/50 wyświetlacz wskazujący poziom alergenówZrzut z aplikacji Clean Home+Zrzut z aplikacji Clean Home+Zrzut z aplikacji Clean Home+Zrzut z aplikacji Clean Home+Zrzut z aplikacji Clean Home+
Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50

Philips AC2729/50

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 499,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Philips AC2729/50

Cena: 1 649,00 zł1 499,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 30 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza21-50 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 12 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z trybem auto
 • Oczyszczacz z sterowaniem online

Holenderska innowacja

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacze Philips Aplikacja Clean Home +Philips AC2729/50 jest oczyszczaczem powietrza z funkcją nawilżania ewaporacyjnego. Model wchodzi w skład serii 2000i, która usuwa zanieczyszczenia w blisko 100% oraz jest dedykowana dla alergików. Urządzenie cechuje się sporą wydajnością (CADR 250 m3/h, nawilżanie 500 ml/h), co pozwala mu na bezproblemowe obsłużenie powierzchni do 30 m2. Deklarowana powierzchnia zostaje oczyszczona w przeciągu 17,3 minuty. Całość została zamknięta w wysokiej jakości plastikowej obudowie, a w środku znajduje się silnik DC, dzięki któremu oczyszczacz cicho i wydajnie pracuje.

 

Oczyszczacz Philips AC2729/50 oferuje sterowanie za pomocą aplikacji oraz 3 tryby automatyczne. Urządzenie pomimo sporej wydajności pozostaje ciche (od 21 dB) oraz zadowala się niskim zużyciem energii (maksymalnie 50 W). Zużycie prądu dziennie jest mniejsze niż 1 kWh. Model jest kompaktowych wymiarów, co więcej został wyposażony w kółka jezdne, które ułatwiają w znaczny sposób transport.

 

Philips - filtr za 1 zł

 

Wielostopniowa filtracja powietrza


 

Philips AC2729/50 widok z boku

Oczyszczacz powietrza Philips AC2729/50 do oczyszczania powietrza wykorzystuje 3-stopniową filtrację. Technologia VitaShield IPS eliminuje 99,97% bardzo drobnych cząsteczek o wielkości zaledwie 0,003 mikrona (800 razy mniejszych niż cząsteczki PM2.5).

 

Powietrze zostaje zassane przez tylny wlot powietrza, a następnie przechodzi przez 3 filtry (wstępny, HEPA H13 oraz węglowy). Filtr wstępny wyłapuje większe zanieczyszczenia. Filtr z węglem aktywnym pochłania szkodliwe gazy oraz nieprzyjemne zapachy. Filtr NanoProtect, a właściwie HEPA H13 neutralizuje najmniejsze cząstki. Czyste powietrze jest wypuszczane przez górny wylot powietrza.

 

Warto zaznaczyć, że rozłożony obszar adsorpcji filtra węglowego odpowiada powierzchni około 43 boisk piłkarskich, a powierzchnia filtra HEPA po rozłożeniu odpowiada około 1,6 m2. Zapewnia to długą żywotność oraz skuteczną pracę filtracji.

 

Stan zużycia filtrów jest na bieżąco monitorowany, a wyświetlacz wskazuje odpowiednią informację o potrzebie wyczyszczenia oraz wymiany. Możliwe jest to dzięki czujnikowi RFID i jeśli nie dokonamy konserwacji, to oczyszczacz się wyłączy. Producent w ten sposób dba o nasze zdrowie, ponieważ zużyty filtr może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Poszczególne symbole oznaczają:

 • F0 - Wyczyść filtr wstępny (zalecane co tydzień)
 • F1 - Wymień obrotowy filtr nawilżający NanoCloud (FY2425)
 • C7 - Wymień filtr z aktywnym węglem (FY1413)
 • A3 - Wymień filtr NanoProtect HEPA (FY1410)

 

Najlepsze nawilżanie powietrza


 

Nawilżacz Philips AC2729/50 wykorzystuje ewaporację, która jest najlepszą metodą na nawilżenie powietrza. Jest to w 100% naturalna i bezpieczna metoda. Tworząca się mgiełka nie tworzy plam oraz białego osadu. Ciekawostką jest to, że technologia NanoCloud rozprowadza o 99% mniej bakterii niż ultradźwiękowe nawilżacze.

 

Z boku urządzenia znajduje się spory zbiornik (około 2 litry), którego w łatwy sposób można napełnić wodą. Tacka, w której znajduje się pojemnik, ma specjalną substancję zwalczającą drobnoustroje, dzięki której woda pozostaje dłużej świeża. Poziom wody jest widoczny, a jeśli jest on niski, to miga wskaźnik uzupełnienia wody. Ważne jest to, że funkcję nawilżania możemy używać razem z oczyszczaniem powietrza. Jeśli nie potrzebujemy nawilżyć powietrza, to wystarczy ją wyłączyć.

 

Inteligentny czujnik wilgotności mierzy poziom wilgoci w powietrzu i przedstawia go na wyświetlaczu. Co więcej, dzięki czujnikowi odbywa się praca automatyczna nawilżacza. Mamy do wyboru 3 poziomy wilgotności (40%, 50% lub 60%), a nawilżacz automatycznie będzie utrzymywał wybrany poziom. Prościej się nie da!

 

Philips AeraSense i kontrola jakości powietrza


 

Urządzenie za sprawą precyzyjnego czujnika laserowego pyłów PM2.5 na bieżąco monitoruje i wskazuje stan jakości powietrza. Mamy do wyboru dwa tryby wyświetlania zanieczyszczeń. Numerycznie dowiesz się o poziomie pyłów PM2.5 w powietrzu. Co więcej, po przełączeniu trybu oczyszczacz wskazuje poziom alergenów. Technologia AeraSense wykrywa poziom stężenia alergenów w powietrzu i przedstawia to w skali od 1 do 12.

 

Obok wyświetlacza w górnej części znajduje się ledowa obręcz, która zmienia swoje kolory w zależności od jakości powietrza. Za pomocą 4-kolorowej skali dowiesz się jakiej jakości jest powietrze.

 

Technologia AeraSense w Philips AC2729/50

Jakość powietrza

PM2.5 (poziom PM2,5)

IAI (stężenie alergenów)

Dobra

Philips AC2729/50 dobra jakość powietrza

≤12

1–3

Przeciętna

Philips AC2729/50 przeciętna jakość powietrza

13–35

4–6

Zła

Philips AC2729/50 zła jakość powietrza

36–55

7–9

Bardzo zła

Philips AC2729/50 bardzo zła jakość powietrza

>55

10–12

 

Oczyszczaczem sterujemy przez dotykowy panel sterowania. 4 tryby prędkości wentylatora pozwalają na wybranie odpowiedniej szybkości pracy. Ciekawostką jest to, że jeśli urządzenie zostanie wyłączone, a wtyczka nie zostanie wyjęta z zasilania, to po ponownym włączeniu wróci do pracy z wcześniejszymi ustawieniami.

 

Philips AC 2729/50 daje nam również do wyboru aż 3 tryby pracy automatycznej (ogólny, antyalergenowy oraz snu). Tryb ogólny dostosowuje tempo pracy do panujących zanieczyszczeń. W czasie pracy w trybie snu wyświetlacz zostaje przyciemniony, a głośność spada do minimalnej (komfortowe warunki na sen).

 

Większej uwadze należy poświęcić trybowi antyalergenowemu. Jest to dedykowany tryb dla alergików, podczas którego pracy urządzenie jest niezwykle czułe na alergeny. Oczyszczacz otrzymał certyfikat ECARF, który zaświadcza o wysokiej skuteczności urządzenia w walce z alergiami.

 

Sterowanie z inteligencją


 

Philips AC2889/10 zrzut z aplikacji Clean Home+

Oczyszczaczem możemy sterować za pomocą aplikacji mobilnej, co w znaczny sposób upraszcza obsługę urządzenia. Aplikacja Clean Home + umożliwia sterowanie oczyszczaczem z dowolnego miejsca i czasu. Na ekranie urządzenia mobilnego odczytasz poziom jakości powietrza wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczenia. Ustawisz również preferowaną prędkość wentylatora oraz sprawdzisz stan zużycia filtra.

 

Dzięki profesjonalnym poradom od osobistego trenera zmniejszysz ryzyko występowania zanieczyszczeń i alergenów, a także otrzymasz informacje i porady na temat obsługi oczyszczacza. Klikając dany pomiar (PM2.5, alergenów) ukaże się dokładna tabelka z normami dla zanieczyszczeń. Możliwy jest również odczyt, jaka była jakość powietrza godzina po godzinie od momentu rozpoczęcia pracy oczyszczacza.

 

Z poziomu aplikacji będziesz mógł:

 • włączać/wyłączać urządzenie,
 • włączać/wyłączać oświetlenie,
 • zmieniać prędkość wentylatora,
 • monitorować poziom zużycia filtra,
 • otrzymasz powiadomienia co zrobić, jeśli jakość powietrza jest niezdrowa,
 • sprawdzić poziom pyłów PM2.5,
 • sprawdzić poziom alergenów w powietrzu,
 • ustawić oczyszczanie przed powrotem do domu.

 

Aplikacja Clean Home+ jest w pełni darmowa, została przetłumaczona na język polski i można ją pobrać z:

Aplikacja Clean Home+ Aplikacja Clean Home +

 

4 stopnie filtracji


Filtracja w Philips AC2729/50

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu czyszczeniu (informuje o tym alarm).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren). Żywotność filtra to około 1 rok użytkowania.

 • 3. Filtr HEPA H13: o skuteczności co najmniej 99,97%, zatrzymuje wirusy (w tym wirus grypy), bakterie, roztocza, zarodniki grzybów i pleśni oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu). Filtruje drobne cząsteczki o wielkości 0,02 mikrona! Żywotność filtra to około 2 lata użytkowania.

 • 4. Filtr nawilżający NanoCloud: pochłania suche powietrze, następnie łączy je z cząsteczkami wody i uwalnia do otoczenia nawilżone powietrze. Żywotność filtra to około 1 rok użytkowania.

Funkcje dodatkowe


 • Aplikacja mobilna: sterowanie z każdego miejsca na świecie

 • Kółka jezdne: wygodny i łatwy transport

 • 4 ustawienia prędkości: ustawiane manualnie

 • Tryb antyalergenowy: idealna walka z alergenami

 • Tryb snu: komfortowe warunki do snu

 • Blokada rodzicielska: blokada panelu sterowania

 • Timer: 1-12 godzin

 • Tryb 2 w 1: oczyszczanie i nawilżanie powietrza

 • Tylko oczyszczanie: praca bez nawilżania powietrza

 • Wskaźnik jakości powietrza: 4-kolorowa skala

 • Wskaźnik filtra: informacja o potrzebie konserwacji/wymiany

 • Sterowanie podświetleniem: wygaszenie wskaźników

Philips AC2729/50
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Philips AC2729/50
kolor: biały
wymiary: 396 x 230 x 580 mm
waga z opakowaniem: 12 kg
pobór prądu/moc*: do 50 W
CADR*: do 250 m3/h
nawilżanie*: do 500 ml/h
głośność*: 21-50 dB
moc akustyczna*: 32-61 dB(A)
długość przewodu zasilającego: 1,8 m
zalecany dla powierzchni: do 30 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,6 m2
ilość węgla aktywnego: 350 g
szacunkowy roczny koszt: 250 zł

*zależne od prędkości wentylatora

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Korzystam z tego modelu od kilku dni. Steruje za pomocą aplikacji. Cichy, bardzo solidnie wykonany i wygodny w obsłudze. Na obecną chwilę jestem zachwycony. Jedynie czego mi brakuje to zapamietywania ustawień. Gdy odłączę urządzenie z gniazdka żeby go przenieść do innego pomieszczenia to po uruchomieniu muszę ponownie logować go do wifi bo traci łączność. Poza tym niuansem, funkcję i praca to przyjemność.

Tomasz

5/5

Dobry produkt

Jakub

5.0/5

na podstawie 3 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Philips AC2729/50

Philips AC2729/50

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Philips AC2729/50

Oczyszczacz Philips AC 2729/50 oferuje dwie funkcje: oczyszczanie oraz nawilżanie powietrza. Zastosowano w nim klasyczny zestaw filtrów (HEPA, węglowy oraz matę ewaporacyjną). Powierzchnia, jaką jest w stanie obsłużyć urządzenie to 30 m2. Bardzo interesująca jest aplikacja mobilna, która na bieżąco monitoruje powietrze i przekazuje informacje do użytkownika.

 

Design i wykonanie

Powietrze jest zasysane z tyłu, wylot powietrza znajduje się na górze oczyszczacza Philips AC2729/50. Tuż obok znajduje się panel sterowania, na którym znajdują się podstawowe systemy sterowania. Na froncie został umieszczony wyświetlacz LED z pomiarami i informacjami o ustawieniach urządzenia. W podstawie zostały umieszczone kółeczka, dzięki którym transport jest bardzo prosty. Po prawej stronie znajduje się zbiornik na wodę.

 

Funkcje i wydajność Philips AC2729/50

W tym modelu producent zaoferował dwie funkcje:

 • Oczyszczanie powietrza
 • Ewaporacyjne nawilżanie powietrza

 

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

250 m3/h

Współczynnik CADR odpowiada deklarowanej powierzchni. Urządzenie poradzi sobie w pomieszczeniu do 30 m2.

Powierzchnia działania

30 m2

Wydajność nawilżacza

500 ml/h

Producent deklaruje tylko maksymalną wydajność. Pojemność zbiornika to około 2 L.

Głośność

21 - 50 dB

Bardzo niska głośność szczególnie w trybie nocnym. Producent woli podawać głośność w dB(A), co jest bardziej uczciwym zabiegiem dla klienta, ponieważ wartość ta odwzorowuje zmiany czułości ucha na sygnały różnych częstotliwości. Tutaj mamy zaledwie 32-61 dB(A).

Zużycie energii

50 W

Przeciętne zapotrzebowanie na energię.

 

 

Philips AC2729/50 czujniki

 

Zastosowany tutaj laserowy czujnik PM2.5 świetnie radzi sobie z detekcją pyłów. Brakuje czujnika lotnych związków organicznych, który poprawiłby reakcję na nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne gazy. Automatyczna praca opiera się o dane z czujnika PM2.5. Stężenie PM2.5 jest przedstawiane w wartościach liczbowych (µg/m3). Równolegle przedstawiana jest wartość w skali IAI (od 1 do 12) o poziomie alergenów.

 

Odczyty z czujników są prezentowane w 4-stopniowej skali kolorystycznej:

 • Niebieski – ≤12 µm/m3 PM2.5
 • Niebiesko-fioletowy – 13-35 µm/m3 PM2.5
 • Fioletowo-czerwony – 36-55 µm/m3 PM2.5
 • Czerwony – >56 µm/m3 PM2.5

 

W oczyszczaczu powietrza umieszczono także czujnik wilgotności. Można ręcznie wybrać jaką wilgotność chcemy utrzymać (40, 50 lub 60%) lub skorzystać z trybu automatycznego (oczyszczacz sam dobiera odpowiedni poziom).

 

Sterowanie oczyszczaczem odbywa się na dwa sposoby. Przy użyciu przycisków na urządzeniu lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Za pomocą telefonu można śledzić pracę oczyszczacza oraz go kontrolować. Dostępna jest także bieżąca informacja o zużyciu filtrów. Zużycie jest określane na podstawie upływu czasu (filtr wtedy jest zapisywany jako zużyty, przez co nie jest możliwa jego dalsza praca). Jest to kompromis pomiędzy faktyczną żywotnością a dbałością o zdrowie człowieka (zużyty filtr może zaszkodzić). Filtry są wyposażone w czujnik RFID.

 

Oczyszczacz Philips korzysta z trzech automatycznych trybów pracy (ogólny, nocny i antyalergiczny).

 

Filtry do oczyszczacza Philips AC2729/50

Wewnątrz znajdują się 4 poziomy filtracji:

 • Filtr wstępny eliminuje największe zanieczyszczenia takie jak kurz, pyłki roślin, włosy
 • Filtr węglowy usuwa nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne gazy (lotne związki organiczne)
 • Filtr HEPA (skuteczność 99,97%) zatrzymuje niebezpieczne pyły takie jak PM2.5 i PM10, czyli główne składniki polskiego smogu
 • Filtr nawilżacza – na jego powierzchni pozostają osady z wody

 

4 filtry w Philips AC2729/50
4 filtry w Philips AC2729/50

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 2 lat

149 zł

Węgiel aktywny

do 1 roku

109 zł

Filtr nawilżacza

do 1 roku

69 zł

Roczny koszt eksploatacji

250 zł

 

Podane wartości są szacunkowe na podstawie naszych obserwacji, doświadczeń i informacji od użytkowników. Należy pamiętać, że czas przydatności filtra będzie zależeć tylko od tego, jakie i ile zanieczyszczeń zostanie przez niego pochłonięte.

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Wygaszanie podświetlenia
 • Wskaźnik czyszczenia filtrów
 • Informacja o poziomie wody w zbiorniku
 • Timer
 • Wskaźnik zużycia filtrów
 • Kółeczka jezdne

 

Podsumowanie

Model AC2729/50 oferuje dobrą wydajność i dodatkową funkcję nawilżania. Poziom głośności jest w pełni zadowalający. Czujnik PM2.5 działa poprawnie, choć może trochę zawyżać wartości. Brakuje czujnika LZO. Producent niepotrzebnie udziwnił tutaj działanie wskaźnika zużycia filtrów. Aplikacja mobilna jest bardzo praktyczna.

 

Zalety
Wykonanie
Filtr HEPA13
Nawilżanie ewaporacyjne
Laserowy czujnik PM2.5
Cena
Aplikacja mobilna
Wady
Udziwnienie działania wskaźnika zużycia filtrów
Brak czujnika LZO

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Philips AC2729/50

Filtr Philips FY1413/30

FY1413/30

Filtr węglowy — do 12 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 108,00 zł

Filtr Philips FY1410/30

FY1410/30 promocja %

Filtr HEPA H13 — do 24 miesięcy użytkowania

Ilość: -+

Cena: 149,00 zł 128,00 zł

Filtr nawilżacza Philips FY2425/30

Philips FY2425/30

filtr do nawilżacza powietrza

Ilość: -+

Cena: 69,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.