22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Sharp FP-F30EUH

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-F30EUH

Cena: 699,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 21 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza26-47 dB
 • Koszt filtrów 120 zł/rok
 • Koszt energii 14 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - brak u producenta

Technologia Plasmacluster w SharpSharp FP-F30EUH jest oczyszczaczem powietrza, który dzięki zastosowaniu 3-stopniowej filtracji oraz wbudowanemu jonizatorowi Plasmacluster zapewnia czyste i zdrowe powietrze. Oczyszczacz przy dużej wydajności (przepływ powietrza sięgający 180 m3/h) pracuje niezwykle cicho. Podbija rynek przystępną ceną, świetnymi parametrami i gwarancją jakości japońskiego producenta. Model otrzymał niedawno Atest PZH oznaczający wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-F30EUH jest już niedostępny. Jego zdecydowanie lepszym następcą jest Sharp UA-PF40E-W, który oferuje większą wydajność i skuteczność w oczyszczaniu (ma filtr węglowy) oraz więcej funkcji. Co ważne, następca został wyposażony w czujnik zapewniający pracę automatyczną.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Sharp FP-F30EUH - najlepszy stosunek ceny do jakości


 

Sharp FP-F30EUH - najlepszy stosunek ceny do jakości

Oczyszczacz został wyposażony w szereg funkcji, które niewątpliwie ułatwiają obsługę urządzenia. Warto wspomnieć o trybie snu, podczas którego pracy wentylator automatycznie się przełącza na najwolniejszy bieg, a logo Plasmacluster zostaje przygaszone. Dodatkowo funkcja przygotowania pomieszczeń do snu Ion Shower, która trwa na 60 minut, intensywnie nasyca jonami powietrze dla komfortowego, nocnego wypoczynku. Zastosowano w oczyszczaczu filtr HEPA klasy H13, którego trudno znaleźć w konkurencyjnych rozwiązaniach, w tej kategorii cenowej. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest również auto restart, dzięki któremu praca urządzenia wróci do poprzedniej w razie zaniku zasilania.

 

Przyjazne urządzenie


 

Mogłoby się wydawać, że sprzęt naszpikowany tyloma funkcjonalnościami i innowacyjnymi rozwiązaniami będzie potrzebował mnóstwo energii do pracy i stanie się nieekonomiczny. Nic bardziej mylnego! Inżynierowie Sharpa sprawili, że oczyszczacz zadowoli się jedynie 30W energii, co sprawia, iż jest urządzeniem energooszczędnym a przy tym bardzo cichym (26 dB).

 

Wygodny i prosty w obsłudze panel sterowania pozwala na zaprogramowanie urządzenia zgodnie z oczekiwaniami, a innowacyjny design sprawia, że idealnie wkomponuje się w każde pomieszczenie o powierzchni do 21 m2. Z powodzeniem będzie oczyszczał powietrze w domach, mieszkaniach, biurach, gabinetach czy nawet szkołach.

 

 

Plasmacluster - doskonała walka z zanieczyszczonym powietrzem


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Czyste i naturalne środowisko zapewnia odpowiednią ilość jonów ujemnych oraz dodatnich w powietrzu. Powietrze takie jest rześkie i zdrowe, którego doświadczamy np. w lesie i nad morzem. Niestety coraz mniej jest takich miejsc, a człowiek coraz częściej przebywa w pomieszczeniach zamkniętych, narażając siebie na różnego rodzaju dolegliwości i problemy zdrowotne. Z pomocą przychodzi firma Sharp i jej opatentowana technologia PlasmaclusterTM. Technologia ta wykorzystuje proces rozbijania cząsteczek wody na jony dodanie i ujemne, które przywracają korzystną równowagę aerojonów.

 

Co zyskujemy z Plasmacluster? Powietrze wolne od roztoczy, pyłków roślin, wirusów, pleśni oraz bakterii. Technologia wspomaga również usuwanie niepożądanych i przykrych zapachów oraz przyczynia się do eliminacji szkodliwej elektrostatyczności w pomieszczeniach.

 

Technologia Plasmacluster zagościła już na stałe w naszych gospodarstwach domowych (ponad 70 milionów sprzedanych urządzeń!), codziennie dba o nasze zdrowie i dobre samopoczucie, a jej skuteczność sięga nawet 99,9% (m.in. względem wirusa grypy).

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

3 stopnie filtracji


Stopnie filtracji Sharp FP-F30EUH

 

 

 • 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak kurz czy włosy i sierść zwierząt, zaleca się częste czyszczenie, aby zapewnić dłuższą żywotność pozostałych filtrów

 • 2. Filtr HEPA H13: zbudowane są z ogromnej ilości mikroskopijnych włókien i zatrzymują co najmniej 99,97% zanieczyszczeń. Oprócz pochłaniania pyłów (PM10, PM2.5) czyli smogu wyłapują również bakterie, wirusy, roztocza, zarodniki pleśni, alergeny zwierząt, pyłki roślin oraz kurz. Filtr po rozłożeniu osiąga powierzchnię aż 1m2

 • 3. Jonizator Plasmacluster: zapewnia prawidłową równowagę aerojonów w powietrzu, neutralizuje alergeny i wirusy

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: w pełni bezpieczna i skuteczna jonizacja

 • Clean Ion Shower: tryb intensywnej jonizacji (60 minut)

 • 3 tryby pracy: szybki, średni i nocny (z wyłączeniem podświetlenia)

 • Auto Restart: powrót do pracy po powrocie zasilania

Oczyszczacz Sharp FP-F30EUH - animacja
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-F30EUH
kolor: biały
wymiary: 400x463x182 mm
waga: 4,0 kg
pobór prądu/moc*: 13, 30, 51 W
przepływ powietrza*: 60, 120, 180 m3/h
głośność*: 26, 38, 47 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 21 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1 m2
ilość węgla aktywnego: nie dotyczy
szacunkowy roczny koszt: 120 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

2/5

kiepski ten produkt. Nie wiem skąd te pozytywne opinie... Oczyszczacz jest głośny, nie da się przy tym spać.

Mati

5/5

Bardzo dobry oczyszczacz, nie wiem komu potrzebny droższy , skoro ten po dodaniu filtra węglowego ma wszystko, Hepa 13 wyłapuje alergeny kurzu , syn może normalnie oddychać, polecam!

Marcin

4.4/5

na podstawie 15 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-F30EUH

Sharp FP-F30EUH

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp FP-F30EUH

Sharp FP-F30EUH jest podstawowym model oczyszczacza powietrza japońskiej marki. Produkt zadebiutował w 2016 roku jako następca modelu FU-Y30EUW. Jego działanie obejmuje powierzchnię 21 m2. Urządzenie oferuje oczyszczanie powietrza i jonizowanie z użyciem technologii Plasmacluster. Istotna zmiana względem poprzednika to zmniejszenie rozmiarów i zrezygnowanie z filtru HEPA klasy 10 na rzecz filtru HEPA klasy 13.

 

Recenzowany model jest już niedostępny. Jego zdecydowanie lepszym następcą jest Sharp UA-PF40E-W, który oferuje większą wydajność i skuteczność w oczyszczaniu oraz więcej funkcji. Co ważne, następca został wyposażony w czujnik zapewniający pracę automatyczną.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Wygląd zewnętrzny

Sharp FP-F30EUH jest dość małe i nie zajmuje dużo miejsca. Estetyka jest na dobrym poziomie, zastosowane materiały są dobrej jakości.

 

Wydajność i funkcje Sharp FP-F30EUH

Zastosowane funkcje to:

 • Oczyszczanie powietrza – wydajność została utrzymana na poziomie 180 m3/h.
 • Jonizator Plasmacluster – dobrze znana wersja z poprzednich modeli o maksymalnej liczbie jonów 7 000 jednostek na cm3.

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

60/120/180 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni.

Powierzchnia działania

21 m2

Jonizator Plasmacluster

7000 jonów/cm3

Bez zmian.

Głośność

26/38/47 dB

Wzrost o 2 dB głośności na niskich obrotach, co nie powinno stanowić istotnej różnicy w codziennym użytkowaniu. Parametry w normie jak na podstawowy oczyszczacz.

Zużycie energii

13/30/51 W

Zużycie energii jest stosunkowo wysokie w porównaniu do innych produktów tej firmy, jednakże nadal nie są to koszty istotnie wpływające na domowy budżet.

 

W recenzowanym oczyszczaczu producent nie umieścił żadnych czujników, urządzenie pracuje na podstawie ustawień użytkownika. Brak czujników oznacza brak wskazań na temat aktualnej jakości powietrza. Pracę oczyszczacza kontrolujemy poprzez przyciski na panelu sterującym. Dostępnych jest kilka trybów pracy: manualne (nocny, medium, high) i Clean Ion Shower.

 

Filtry do oczyszczacza Sharp FP-F30EUH

 • Filtr wstępny – zatrzymuje największe zanieczyszczenia, m.in. kurz, sierść i włosy
 • Filtr HEPA uległ zmianie (względem poprzednika) – w środku znajdziemy filtr klasy H13 o skuteczności 99,97%

 

2 filtry w Sharp FP-F30EUH
2 filtry w Sharp FP-F30EUH

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 2 lat

229 zł

Roczny koszt eksploatacji

~115 zł

 

Niestety w tym modelu producent nie zastosował filtra węglowego. Rozwiązaniem jest zakup filtra węglowego FZ-F30DFE do modelu Sharp KC-F32EUW. Filtr ten nie jest dedykowany do tego modelu i po jego zamontowaniu tylna klapka może odstawać na ok. 1-2 mm, ale jest to dobre rozwiązanie w celu zwiększenia możliwości oczyszczacza. Filtr węglowy nie powinien, wpływać istotnie na wydajność urządzenia.

 

Należy zaznaczyć, że producent określa żywotność filtra na około 2 lata. Realnie w przeciętnym polskim domu, przy dużym zanieczyszczeniu, czas ten może być krótszy! Podajemy wartości szacunkowe. Jednak w przypadku tego modelu dwa sezony są jak najbardziej realne.

 

Dodatkowe informacje

 • Uchwyty ułatwiające transport
 • W przypadku zaniku i powrotu zasilania urządzenie powróci do pracy dzięki funkcji Auto Restart
 • Regulacja natężenia podświetlenia

 

Podsumowanie

FP-F30EUH to podstawowy oczyszczacz powietrza od Sharpa ze skutecznym filtrem H13 oraz jonizacją. Został wyposażony w podstawowe funkcje. Brakuje filtra węglowego – istnieje jednak filtr pasujący do tego modelu (rozwiązanie jest opisane w akapicie o filtrach w tej recenzji). W podstawowym oczyszczaczu powietrza nie powinno oczekiwać się sterowania online, ale zastosowanie podstawowego czujnika pyłów i pilota byłoby mile widziane. Na jego korzyść przemawia zdecydowanie niska cena.

 

Zalety
Jonizacja Plasmacluster
Małe wymiary
Koszty eksploatacji
Wady
Brak czujnika pyłów
Brak filtra węglowego

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-F30EUH

Filtr HEPA FZ-F30HFE

FZ-F30HFE

Filtr HEPA H13 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.