22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUA
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUASharp FP-J30EUA widok z przoduFiltr HEPA do Sharp FP-J30EUAFiltr węglowy do Sharp FP-J30EUAOczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUA

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-J30EUA

Cena: 799,00 zł699,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 22 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-44 dB
 • Koszt filtrów 180 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp FP-J30EU-ASharp FP-J30EUA jest podstawowym oczyszczaczem powietrza z nowej serii FPJ. Panel sterowania i wywiew powietrza zostały wykończone w turkusowym kolorze (są jeszcze czarny i różowy). Seria FPJ wyróżnia się unikalnym przepływem powietrza, który powoduje jeszcze lepsze zbieranie kurzu. Ponadto model jest cichy, więc z powodzeniem może być użyty np. w sypialni. Natomiast niskie zużycie energii nie obciąży budżetu rodzinnego. Sharp FP-J30EU-A to również jonizacja Plasmacluster polecana dla alergików oraz tryb Clean Ion Shower.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Czyste powietrze z Sharp FP-J30EU-A


 

Sharp FP-J30EU-A widok front

Z tyłu oczyszczacza znajduje się pokrywa filtrów (panel tylny). Jest to również filtr wstępny i wlot brudnego powietrza, który zatrzymuje na swojej powierzchni większe zanieczyszczenia np. kurz, okruchy, sierść zwierząt, włosy, pyły etc. Filtr ten należy okresowo przeczyścić i nie podlega wymianie.

 

Następnie powietrze przechodzi przez 2 kolejne filtry, które pozostawiają po sobie niemal całkowicie oczyszczone powietrze:

 • filtr pochłaniający zapachy z węglem aktywnym neutralizuje większość przykrych zapachów występujących w gospodarstwie domowym oraz szkodliwe i niebezpieczne gazy, a także formaldehyd,
 • filtr HEPA H13 ze skutecznością na poziomie co najmniej 99,97% usuwa najmniejsze szkodliwe cząstki z powietrza (wirusy, alergeny, pleśnie oraz smog – pyły PM2.5 i PM10).

 

Obydwa powyższe filtry ulegają zużyciu i podlegają wymianie. Producent deklaruje ich żywotność na poziomie około 2 lat. Nie musisz jednak martwić się o porę zmiany filtrów, na panelu znajduje się wskaźnik zanieczyszczenia filtra informujący, że przyszła pora na wymianę filtra.

 

Sharp FP-J30EU-A został zatwierdzony przez British Allergy Foundation, która dowodzi wysoką skuteczność produktu w walce z alergenami. Warto zaznaczyć, że konkurencyjna cena oraz stosunkowo długa żywotność gwarantują niskie koszty eksploatacji.

 

Plasmacluster – zbawienie dla alergików


 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-A został wyposażony również w jonizator powietrza. Generator High Density 7000 wytwarza odpowiednio naładowane jony dodatnie oraz ujemne, które występują w sposób naturalny w przyrodzie. Jony Plasmacluster są niezwykle skuteczne (nawet 99,9%!) w usuwaniu wirusów oraz zarodników pleśni. Technologia Plasmacluster znajduje zastosowanie w milionach urządzeń na całym świecie, a testy w LSI Medience Corporation potwierdzają jej wysoką skuteczność. Jonizacja jest dokładnie przebadana, w pełni bezpieczna, zdobywa wiele nagród oraz wyróżnień i przynosi ulgę milionom alergików na świecie. Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Unikalny przepływ powietrza


 

Wygenerowane jony eliminują dodatnią oraz ujemną elektryczność statyczną – jon ujemny redukuje ładunek dodatni, a jon dodatni redukuje ładunek ujemny. Pozwala to uniknąć przylegania kurzu do ścian i innych powierzchni (kurz pozostaje w powietrzu). Silny nadmuch powietrza pod kątem 20° i wyjątkowy system cyrkulacji powietrza pozwalają na pochłanianie kurzu na niższych poziomach pomieszczenia i jeszcze wydajniejsze czyszczenie.

 

Proces wspomaga tryb Clean Ion Shower, który przez 60 minut zwiększa emisję jonów do otoczenia przy silnym strumieniu powietrza. W tym czasie zwiększona zostaje skuteczność zbierania kurzu poprzez zwiększenie dawki jonów na cm3, a po upływie godziny oczyszczacz Sharp FP-J30EU-A wraca do poprzedniego trybu.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp FP-J30EU-A

 

4 stopnie filtracji


Oczyszczacz Sharp FP-J60EUW

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu i myciu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: znacząca poprawa jakości powietrza

 • Clean Ion Shower: emisja jonów o silnym natężeniu

 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra: informacja o potrzebie zmiany

 • 3 prędkości wentylatora: Max / Med / Sleep

 • Tryb nocny: idealne warunki do snu

 • Wskaźnik prędkości wentylatora: informacja

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8h

 • Auto Restart: powrót do pracy w razie zaniku zasilania

 • Regulacja jasności wskaźników: włączenie / wyłączenie Plasmacluster Ion

 • Uchwyt do przenoszenia: wygodny transport

Sharp FP-J30EU-A
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-J30EUA
kolor: biało-turkusowy
wymiary: 431 × 211 × 411 mm
waga: 4,2 kg
pobór prądu/moc*: 13, 30, 50 W
przepływ powietrza*: 60, 120, 180 m3/h
głośność*: 23, 36, 44 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 22 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,2 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 180 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Z produktu jestem zadowolony. Z transakcji również. Pragnę przypomnieć że zamówiłem komplet filtrów zapasowych. Pozdrawiam.

Czesław 66

4/5

W skuteczność filtrów i jonizacji muszę wierzyć 'na słowo' potwierdzone naukowymi badaniami. To już drugi model Sharpa w moim domu. Poprzedni, prosty i tani ze zintegrowanym filtrem weglowo-hepa spisywał się w smogu znakomicie. Ten mimo niższej wysokości optycznie wydaje się być większy przez zaokrąglone kształty. Nosi się go wygodnie, nie jest ciężki. Duży minus za dźwięki. Poprzedni na nocnym trybie ma większy nadmuch, co powoduje większy szum powietrza, ale to nawet przyjemnie usypia, jak szum rzeki. Ten nowy ma minimalny nadmuch, więc byłby genialnie cichy, gdyby nie cichutkie a męczące brzęczenie, słyszalne nawet w drugim pokoju. Brzęczenie ma zbyt wysoki dźwięk prawdopodobnie, co jest niezmiernie męczące i nie da się przy tym spać. Przypomina nieco stare brzęczenie lodówki w nocy. Co z tego, że decybele niskie, skoro wysokość tonów męczy głowę? Gdyby można było zamienić go na stary model, którego już nie ma na rynku, bez wahania bym to uczyniła. Natomiast powietrze po filtrowaniu jest cudownie przyjemne. Jest czym oddychać.

Anna

4.5/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-J30EUA

Sharp FP-J30EUA

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp FP-J30EU-A

Sharp FP-J30EU-A to kompaktowy oczyszczacz powietrza utrzymany w biało-turkusowej kolorystyce przeznaczony dla powierzchni do 22 m2. Wyróżnia się obecnością zaprojektowanego na nowo kanału przepływu powietrza, który pozwala jeszcze skuteczniej zbierać zanieczyszczenia. Posiada filtr HEPA H13 oraz dokładnie przebadany i wydajny jonizator Plasmacluster. Cechuje się niewielkimi kosztami eksploatacyjnymi.

 

Design i wykonanie

Sharp FP-J30EU-A to jedna z 3 kolorystycznych wersji nowej odsłony docenianego FP-F30EUH. Wyróżnia się oryginalnym okrągłym kształtem. Posiada mały, ale przejrzysty panel sterowania. Na górze znajduje się również wylot czystego powietrza. Jest niewielki i bardzo lekki (4,2 kg), dodatkowo posiada praktyczny uchwyt, który zapewnia pełną mobilność.

 

Wydajność i funkcje Sharp FP-J30EU-A

Sharp FP-J30EU-A łączy w sobie: oczyszczacz powietrza oraz generator jonów Plasmacluster.

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

CADR

170 m3/h

Deklarowana przez producenta powierzchnia jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

do 22 m2

Jonizator

Plasmacluster

Liczne badania potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Głośność

23 - 44 dB

Urządzenie o optymalnej głośności, choć występują ciszej działające modele o tej mocy.

Zużycie energii

13 - 50 W

Umiarkowany pobór prądu.

 

Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-A nie ma wbudowanych czujników jakości powietrza. Oferuje jednak 3-stopniową filtrację. Wykorzystuje gęstą siateczkę zatrzymującą największe zanieczyszczenia, filtr HEPA H13 i węgiel aktywny, którego nie posiadał jego wspomniany wcześniej poprzednik.

 

Dodatkową zaletą nowych oczyszczaczy Sharp jest opatentowana technologia Plasmacluster o jeszcze większej mocy niż dotychczas. Precyzyjnie wyłapuje i dezaktywuje wirusy, bakterie i alergeny, dzięki czemu FP-J30EU-A to sprawdzony oczyszczacz dla alergików.

 

Niewielki panel sterowania posiada wskaźnik działania Plasmacluster, który informuje o jego uruchomieniu (tę funkcję można wyłączyć, by urządzenie działało jako autonomiczny oczyszczacz). Znajduje się tam również wskaźnik zanieczyszczenia filtra, dzięki któremu nie przegapisz konieczności czyszczenia i wymiany.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-A oferuje 2 tryby pracy: manualny i nocny. Daje możliwość ustawienia 3 prędkości wentylatora (max, med i sleep). Posiada również specjalny tryb jonizatora Clean Ion Shower, w którym urządzenie z dużą siłą generuje jony przez określony czas.

 

Filtry

Biało-turkusowy oczyszczacz Sharp FP-J30EU-A ma 3 filtry:

 • filtr wstępny, który jednocześnie jest tylną obudową urządzenia - wyłapuje największe zanieczyszczenia (m.in. kurz, włosy, okruszki), przedłużając żywotność pozostałych filtrów,
 • filtr węglowy, który usuwa nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe związki lotne (m.in. formaldehyd),
 • filtr HEPA H13, który z blisko 100% skutecznością wyłapuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i zanieczyszczenia mechaniczne (m.in. PM2.5 i PM10).

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

~2 lata

229 zł

Węgiel aktywny

~2 lata

139 zł

Roczny koszt eksploatacji

~180 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8 h
 • Auto restart

 

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-A wyróżnia się spośród dotychczasowych propozycji producenta stylistyką. Jest niewielki, zaokrąglony i utrzymany w biało-turkusowej kolorystyce, która przyciąga wzrok (dostępny również w czerni i różu). Urządzenie jest bardzo mobilne - waży zaledwie 4,2 kg i posiada praktyczny uchwyt do przenoszenia. Dzięki przyciskom panel sterowania nie sprawia nikomu trudności z obsługą. Stosunkowo niewielkie koszty eksploatacyjne i optymalny pobór prądu nie obciążają domowego budżetu. Filtr HEPA H13 cechuje się blisko 100% skutecznością, a jonizator Plasmacluster poprawia komfort życia alergików i osób o słabej odporności.

 

Jednocześnie warto podkreślić, że najmniejszy oczyszczacz Sharp z serii FP-J nie posiada czujników, niemożliwa jest więc praca automatyczna. W porównaniu z innymi modelami o podobnej mocy nie jest również najcichszy. Przy minimalnej głośności na poziomie 23 dB da się jednak bez przeszkód funkcjonować.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Zalety
Jonizator Plasmacluster
Filtr HEPA H13
Filtr węglowy
Nowoczesny design
Korzystna cena
Wady
Brak dedykowanej aplikacji
Brak czujników kurzu i gazów
Brak trybu automatycznego

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-J30EUA

Filtr HEPA FZ-F30HFE

FZ-F30HFE

Filtr HEPA H13 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Filtr FZ-F30DFE do oczyszczacza Sharp KC-F32EUW

FZ-F30DFE

Filtr węglowy — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 139,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.