22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUP
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUPSharp FP-J30EUP widok przódFiltr HEPA H13 do Sharp FP-J30EUPFiltr węglowy do Sharp FP-J30EUPOczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUP

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-J30EUP

Cena: 799,00 zł699,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 22 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-44 dB
 • Koszt filtrów 180 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp FP-J30EUPSharp FP-J30EUP jest jedną z wersji kolorystycznych najmniejszego oczyszczacza powietrza wchodzącego w skład serii FP-J. Górna część urządzenia została wykończona w jasno-różowym kolorze. Sharp FP-J30EU-P cechuje się cichą pracą (tryb nocny to zaledwie 23 dB), więc z powodzeniem znajdzie zastosowanie w pokoju dziecka czy sypialni. W dodatku rewolucyjna technologia Plasmacluster przyniesie ulgę alergikom, a niskie zużycie energii wraz z niskimi kosztami filtrów czynią z opisywanego modelu niezwykle oszczędne urządzenie.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Sharp FP-J30EU-P – oczyszczanie powietrza na blisko 100%


 

Sharp FP-J30EU-P widok front

Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-P gwarantuje niemal całkowicie oczyszczone powietrze w pomieszczeniu. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu 3-stopniowej filtracji.

 

Pierwszym etapem jest filtr wstępny wyłapujący większe zanieczyszczenia, kolejny filtr węglowy neutralizuje przykre zapachy, a ostatni z filtrów – HEPA usuwa najmniejsze szkodliwe drobiny z powietrza:

 • filtr wstępny (nie podlega wymianie, tylko okresowemu odkurzeniu) znajduje się z tyłu urządzenia i jest to zarazem panel tylny oraz pokrywa filtrów z drobną siateczką,
 • filtr pochłaniający zapachy (żywotność około 2 lat) posiada w sobie węgiel aktywny, który ma zdolności pochłaniania zapachów oraz gazów i formaldehydu,
 • filtr HEPA H13 (żywotność około 2 lat, skuteczność co najmniej 99,97%) zbiera z powietrza najmniejsze drobiny i jest świetną bronią na wirusy, alergeny oraz smog, którego głównymi składnikami są pyły PM2.5 i PM10.

 

Zestaw filtrów jest idealny do walki z alergiami, co potwierdza rekomendacja British Allergy Foundation. Co ważne, Sharp FP-J30EU-P został wyposażony we wskaźnik zanieczyszczenia filtra informujący, że przyszła pora na wymianę filtra. Ułatwia to w znaczny sposób obsługę urządzenia – możesz cieszyć się czystym powietrzem bez zbędnych stresów.

 

Jonizacja zaczerpnięta z natury


 

W milionach produktów Sharp na całym świecie możemy znaleźć rewolucyjną technologię jonizacji Plasmacluster. Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-P również został w nią wyposażony. Plasmacluster dba o odpowiednie nasycenie jonami dodatnimi oraz ujemnymi, które występują w sposób naturalny w przyrodzie. Jony Plasmacluster niszczą w powietrzu większość wirusów oraz zarodników pleśni powodujących dolegliwości alergiczne oraz schorzenia górnych dróg oddechowych. Skuteczność technologii osiąga nawet 99,9% i jest naukowo udowodniona (dokładne testy w laboratoriach LSI Medience Corporation). Oczyszczacz został wyposażony w generator jonów Plasmacluster High Density 7000, a poniższa tabelka prezentuje jego skuteczność (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Sharp FPJ – lepsze zbieranie kurzu


 

Jony Plasmacluster mają właściwości eliminujące elektryczność statyczną. Co więcej, dzięki temu, że Plasmacluster generuje 2 rodzaje jonów, redukowane są ładunki dodatnie oraz ujemne (jon dodatni redukuje ładunek ujemny, a jon ujemny redukuje ładunek dodatni). Dzięki temu kurz nie przylega do powierzchni i krąży w powietrzu. Powietrze jest wydmuchiwane z dużą siłą pod kątem 20°. Wytworzony w ten sposób wyjątkowy system cyrkulacji powietrza pozwala na zbieranie kurzu przez oczyszczacz z dolnych powierzchni pomieszczenia.

 

W tym momencie należy wspomnieć o specjalnym trybie Clean Ion Shower. Zwiększa on emisję jonów na cm3 przy silnym strumieniu powietrza, co powoduje jeszcze lepszą skuteczność oczyszczania. Praca w tym trybie trwa przez 60 minut, a następnie oczyszczacz wraca do poprzedniego trybu.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp FP-J30EU-P

 

4 stopnie filtracji


Oczyszczacz Sharp FP-J60EUW

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu i myciu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: znacząca poprawa jakości powietrza

 • Clean Ion Shower: emisja jonów o silnym natężeniu

 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra: informacja o potrzebie zmiany

 • 3 prędkości wentylatora: Max / Med / Sleep

 • Tryb nocny: idealne warunki do snu

 • Wskaźnik prędkości wentylatora: informacja

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8h

 • Auto Restart: powrót do pracy w razie zaniku zasilania

 • Regulacja jasności wskaźników: włączenie / wyłączenie Plasmacluster Ion

 • Uchwyt do przenoszenia: wygodny transport

Sharp FP-J30EU-P
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-J30EUP
kolor: biało-różowy
wymiary: 431 × 211 × 411 mm
waga: 4,2 kg
pobór prądu/moc*: 13, 30, 50 W
przepływ powietrza*: 60, 120, 180 m3/h
głośność*: 23, 36, 44 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 22 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,2 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 180 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-J30EUP

Sharp FP-J30EUP

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp FP-J30EU-P

Sharp FP-J30EU-P to mały oczyszczacz powietrza, który sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach (do 22 m2). Producent proponuje zaprojektowany na nowo kanał przepływu powietrza, dzięki któremu zanieczyszczenia zbierane są jeszcze skuteczniej. Urządzenie cechuje się dość niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Posiada przebadany i najbardziej wydajny jonizator Plasmacluster. To jedna z trzech dostępnych wersji kolorystycznych.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P to nowa odsłona docenianego FP-F30EUH. Cechuje się niewielkimi rozmiarami i oryginalnym okrągłym kształtem. Został wykonany z dobrej jakości białego plastiku, a jego panel sterowania utrzymany jest w przyciągającym wzrok różu. Na górze urządzenia znajduje się również wylot czystego powietrza. Całość niewiele waży (4,2 kg), a dodatkowo posiada praktyczny uchwyt ułatwiający przenoszenie.

 

Sharp FP-J30EU-P, widok z przodu
Sharp FP-J30EU-P

 

Wydajność i funkcje Sharp FP-J30EU-P

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR

170 m3/h

Deklarowana przez producenta powierzchnia jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

22 m3/h

Jonizator

Plasmacluster

Liczne badania potwierdzają jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Głośność

23-44 dB

Optymalna głośność.

Zużycie energii

13-50 W

Pobór prądu na umiarkowanym poziomie.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P nie posiada żadnych czujników jakości powietrza. Zapewnia 3-stopniową filtrację. Wykorzystuje gęstą siateczkę filtra wstępnego, która zatrzymuje największe zanieczyszczenia, filtr HEPA H13 i węgiel aktywny, którego zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnych zapachów i ochrona użytkowników przed niebezpiecznymi gazami (warto zaznaczyć, że nie było go w poprzedniej wersji urządzenia).

 

Wsparciem w walce o czyste powietrze jest opatentowana technologia Plasmacluster, której zadaniem jest dezaktywacja wirusów, bakterii i alergenów. Jonizator zapewnia równowagę jonową, która sprawia, że Sharp FP-J30EU-P to skuteczny oczyszczacz dla alergików.

 

Na niewielkim, a mimo to przejrzystym panelu znajduje się wskaźnik działania Plasmacluster, który informuje o pracy jonizatora. Obok niego widoczny jest wskaźnik zanieczyszczenia filtra, dzięki któremu nie zapominamy o regularnym czyszczeniu i niezbędnej wymianie.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P może pracować w dwóch trybach: manualnym i nocnym. Możliwe jest ustawienie 3 prędkości wentylatora - max, med i sleep. Praktycznym rozwiązaniem jest również specjalny tryb jonizatora Clean Ion Shower, w którym do pomieszczenia przez określony czas generowane są z dużą siłą przyjazne jony.

 

Filtry

Różowy oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B posiada 3 filtry:

 • filtr wstępny, który jednocześnie jest tylną obudową urządzenia, a jego zadaniem jest wyłapywanie największych zanieczyszczeń (m.in. kurzu, włosów, okruszków), co wpływa również na żywotność pozostałych filtrów,
 • filtr węglowy usuwający brzydkie zapachy oraz szkodliwe związki lotne (m.in. formaldehyd),
 • filtr HEPA H13, który wyłapuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i zanieczyszczenia mechaniczne (m.in. PM2.5 i PM10) ze skutecznością utrzymującą się na poziomie minimum 99,97%.
Sharp FP-J30EU-P, filtry
Sharp FP-J30EU-P – filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

~2 lata

229 zł

Węgiel aktywny

~2 lata miesięcy

139 zł

Roczny koszt eksploatacji

 

~180 zł

 

Dodatkowe informacje

Różowy oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B posiada 3 filtry:

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8 h
 • Auto restart

 

Sharp FP-J30EU-P - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P wyróżnia się oryginalną stylistyką. Jego zaletą są niewielkie rozmiary - jest lekki i w pełni mobilny. Różowy kolor przyciąga wzrok, ale dostępne są również 2 inne - klasyczna czerń i turkus. Panel sterowania ma przyciski, więc nie sprawia żadnych trudności w obsłudze. Dzięki niewielkim kosztom eksploatacyjnym i optymalnemu poborowi prądu urządzenie nie obciąża w sposób odczuwalny domowego budżetu. Ogromnymi plusami są wykorzystany filtr HEPA H13 i bezpieczny jonizator Plasmacluster.

 

Najmniejsze oczyszczacze Sharp nie mają niestety istotnych dla efektywnego działania czujników, więc nie oferują pracy automatycznej. Nie są również najcichsze - Sharp FP-J30EU-P nawet przy najniższych obrotach wentylatora osiąga głośność na poziomie 23 dB. Choć bez problemu można przy nim funkcjonować, to jednak istnieją modele pracujące ciszej.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Zalety
Jonizator Plasmacluster
Filtr HEPA H13
Filtr węglowy
Nowoczesny design
Korzystna cena
Wady
Brak dedykowanej aplikacji
Brak czujników kurzu i gazów
Brak trybu automatycznego

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-J30EUP

Filtr HEPA FZ-F30HFE

FZ-F30HFE

Filtr HEPA H13 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Filtr FZ-F30DFE do oczyszczacza Sharp KC-F32EUW

FZ-F30DFE

Filtr węglowy — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 139,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.