Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUP
Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUPSharp FP-J30EUP widok przódFiltr HEPA H13 do Sharp FP-J30EUPFiltr węglowy do Sharp FP-J30EUPOczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUP

Oczyszczacz powietrza

Sharp FP-J30EUP

Cena: 799,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 22 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-44 dB
 • Koszt filtrów 180 zł/rok
 • Koszt energii 13 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EUP

Sharp FP-J30EUP

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 799,00 zł

Wybierz wariant

Sharp FP-J30EUP
Sharp FP-J30EUP
799,00

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczu Sharp FP-J30EUPSharp FP-J30EUP jest jedną z wersji kolorystycznych najmniejszego oczyszczacza powietrza wchodzącego w skład serii FP-J. Górna część urządzenia została wykończona w jasno-różowym kolorze. Sharp FP-J30EU-P cechuje się cichą pracą (tryb nocny to zaledwie 23 dB), więc z powodzeniem znajdzie zastosowanie w pokoju dziecka czy sypialni. W dodatku rewolucyjna technologia Plasmacluster przyniesie ulgę alergikom, a niskie zużycie energii wraz z niskimi kosztami filtrów czynią z opisywanego modelu niezwykle oszczędne urządzenie.

 

Sharp FP-J30EU-P – oczyszczanie powietrza na blisko 100%


 

Sharp FP-J30EU-P widok front

Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-P gwarantuje niemal całkowicie oczyszczone powietrze w pomieszczeniu. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu 3-stopniowej filtracji.

 

Pierwszym etapem jest filtr wstępny wyłapujący większe zanieczyszczenia, kolejny filtr węglowy neutralizuje przykre zapachy, a ostatni z filtrów – HEPA usuwa najmniejsze szkodliwe drobiny z powietrza:

 • filtr wstępny (nie podlega wymianie, tylko okresowemu odkurzeniu) znajduje się z tyłu urządzenia i jest to zarazem panel tylny oraz pokrywa filtrów z drobną siateczką,
 • filtr pochłaniający zapachy (żywotność około 2 lat) posiada w sobie węgiel aktywny, który ma zdolności pochłaniania zapachów oraz gazów i formaldehydu,
 • filtr HEPA H13 (żywotność około 2 lat, skuteczność co najmniej 99,97%) zbiera z powietrza najmniejsze drobiny i jest świetną bronią na wirusy, alergeny oraz smog, którego głównymi składnikami są pyły PM2.5 i PM10.

 

Zestaw filtrów jest idealny do walki z alergiami, co potwierdza rekomendacja British Allergy Foundation. Co ważne, Sharp FP-J30EU-P został wyposażony we wskaźnik zanieczyszczenia filtra informujący, że przyszła pora na wymianę filtra. Ułatwia to w znaczny sposób obsługę urządzenia – możesz cieszyć się czystym powietrzem bez zbędnych stresów.

 

Jonizacja zaczerpnięta z natury


 

W milionach produktów Sharp na całym świecie możemy znaleźć rewolucyjną technologię jonizacji Plasmacluster. Oczyszczacz Sharp FP-J30EU-P również został w nią wyposażony. Plasmacluster dba o odpowiednie nasycenie jonami dodatnimi oraz ujemnymi, które występują w sposób naturalny w przyrodzie. Jony Plasmacluster niszczą w powietrzu większość wirusów oraz zarodników pleśni powodujących dolegliwości alergiczne oraz schorzenia górnych dróg oddechowych. Skuteczność technologii osiąga nawet 99,9% i jest naukowo udowodniona (dokładne testy w laboratoriach LSI Medience Corporation). Oczyszczacz został wyposażony w generator jonów Plasmacluster High Density 7000, a poniższa tabelka prezentuje jego skuteczność (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

 

Sharp FPJ – lepsze zbieranie kurzu


 

Jony Plasmacluster mają właściwości eliminujące elektryczność statyczną. Co więcej, dzięki temu, że Plasmacluster generuje 2 rodzaje jonów, redukowane są ładunki dodatnie oraz ujemne (jon dodatni redukuje ładunek ujemny, a jon ujemny redukuje ładunek dodatni). Dzięki temu kurz nie przylega do powierzchni i krąży w powietrzu. Powietrze jest wydmuchiwane z dużą siłą pod kątem 20°. Wytworzony w ten sposób wyjątkowy system cyrkulacji powietrza pozwala na zbieranie kurzu przez oczyszczacz z dolnych powierzchni pomieszczenia.

 

W tym momencie należy wspomnieć o specjalnym trybie Clean Ion Shower. Zwiększa on emisję jonów na cm3 przy silnym strumieniu powietrza, co powoduje jeszcze lepszą skuteczność oczyszczania. Praca w tym trybie trwa przez 60 minut, a następnie oczyszczacz wraca do poprzedniego trybu.

 

Unikalny przepływ powietrza w Sharp FP-J30EU-P

 

4 stopnie filtracji


Oczyszczacz Sharp FP-J60EUW

 

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.). Filtr nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu i myciu.

 • 2. Filtr z aktywnym węglem: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Jonizator Plasmacluster: znacząca poprawa jakości powietrza

 • Clean Ion Shower: emisja jonów o silnym natężeniu

 • Wskaźnik zanieczyszczenia filtra: informacja o potrzebie zmiany

 • 3 prędkości wentylatora: Max / Med / Sleep

 • Tryb nocny: idealne warunki do snu

 • Wskaźnik prędkości wentylatora: informacja

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8h

 • Auto Restart: powrót do pracy w razie zaniku zasilania

 • Regulacja jasności wskaźników: włączenie / wyłączenie Plasmacluster Ion

 • Uchwyt do przenoszenia: wygodny transport

Sharp FP-J30EU-P
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FP-J30EUP
kolor: biało-różowy
wymiary: 431 × 211 × 411 mm
waga: 4,2 kg
pobór prądu/moc*: 13, 30, 50 W
przepływ powietrza*: 60, 120, 180 m3/h
głośność*: 23, 36, 44 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 22 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,2 m2
ilość węgla aktywnego: 170 g
szacunkowy roczny koszt: 180 zł

*zależne od prędkości

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FP-J30EUP

Sharp FP-J30EUP

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp FP-J30EU-P

Sharp FP-J30EU-P to mały oczyszczacz powietrza, który sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach (do 22 m2). Producent proponuje zaprojektowany na nowo kanał przepływu powietrza, dzięki któremu zanieczyszczenia zbierane są jeszcze skuteczniej. Urządzenie cechuje się dość niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Posiada przebadany i najbardziej wydajny jonizator Plasmacluster. To jedna z trzech dostępnych wersji kolorystycznych.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P to nowa odsłona docenianego FP-F30EUH. Cechuje się niewielkimi rozmiarami i oryginalnym okrągłym kształtem. Został wykonany z dobrej jakości białego plastiku, a jego panel sterowania utrzymany jest w przyciągającym wzrok różu. Na górze urządzenia znajduje się również wylot czystego powietrza. Całość niewiele waży (4,2 kg), a dodatkowo posiada praktyczny uchwyt ułatwiający przenoszenie.

 

Sharp FP-J30EU-P, widok z przodu
Sharp FP-J30EU-P

 

Wydajność i funkcje Sharp FP-J30EU-P

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR

170 m3/h

Deklarowana przez producenta powierzchnia jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

22 m3/h

Jonizator

Plasmacluster

Liczne badania potwierdzają jego skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Głośność

23-44 dB

Optymalna głośność.

Zużycie energii

13-50 W

Pobór prądu na umiarkowanym poziomie.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P nie posiada żadnych czujników jakości powietrza. Zapewnia 3-stopniową filtrację. Wykorzystuje gęstą siateczkę filtra wstępnego, która zatrzymuje największe zanieczyszczenia, filtr HEPA H13 i węgiel aktywny, którego zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnych zapachów i ochrona użytkowników przed niebezpiecznymi gazami (warto zaznaczyć, że nie było go w poprzedniej wersji urządzenia).

 

Wsparciem w walce o czyste powietrze jest opatentowana technologia Plasmacluster, której zadaniem jest dezaktywacja wirusów, bakterii i alergenów. Jonizator zapewnia równowagę jonową, która sprawia, że Sharp FP-J30EU-P to skuteczny oczyszczacz dla alergików.

 

Na niewielkim, a mimo to przejrzystym panelu znajduje się wskaźnik działania Plasmacluster, który informuje o pracy jonizatora. Obok niego widoczny jest wskaźnik zanieczyszczenia filtra, dzięki któremu nie zapominamy o regularnym czyszczeniu i niezbędnej wymianie.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P może pracować w dwóch trybach: manualnym i nocnym. Możliwe jest ustawienie 3 prędkości wentylatora - max, med i sleep. Praktycznym rozwiązaniem jest również specjalny tryb jonizatora Clean Ion Shower, w którym do pomieszczenia przez określony czas generowane są z dużą siłą przyjazne jony.

 

Filtry

Różowy oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B posiada 3 filtry:

 • filtr wstępny, który jednocześnie jest tylną obudową urządzenia, a jego zadaniem jest wyłapywanie największych zanieczyszczeń (m.in. kurzu, włosów, okruszków), co wpływa również na żywotność pozostałych filtrów,
 • filtr węglowy usuwający brzydkie zapachy oraz szkodliwe związki lotne (m.in. formaldehyd),
 • filtr HEPA H13, który wyłapuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i zanieczyszczenia mechaniczne (m.in. PM2.5 i PM10) ze skutecznością utrzymującą się na poziomie minimum 99,97%.
Sharp FP-J30EU-P, filtry
Sharp FP-J30EU-P, filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa H13

~2 lata

229 zł

Węgiel aktywny

~2 lata miesięcy

139 zł

Roczny koszt eksploatacji

~180 zł

 

Dodatkowe informacje

Różowy oczyszczacz Sharp FP-J30EU-B posiada 3 filtry:

 • Automatyczne wyłączenie: 4/8 h
 • Auto restart

 

Sharp FP-J30EU-P - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU-P wyróżnia się oryginalną stylistyką. Jego zaletą są niewielkie rozmiary - jest lekki i w pełni mobilny. Różowy kolor przyciąga wzrok, ale dostępne są również 2 inne - klasyczna czerń i turkus. Panel sterowania ma przyciski, więc nie sprawia żadnych trudności w obsłudze. Dzięki niewielkim kosztom eksploatacyjnym i optymalnemu poborowi prądu urządzenie nie obciąża w sposób odczuwalny domowego budżetu. Ogromnymi plusami są wykorzystany filtr HEPA H13 i bezpieczny jonizator Plasmacluster.

 

Najmniejsze oczyszczacze Sharp nie mają niestety istotnych dla efektywnego działania czujników, więc nie oferują pracy automatycznej. Nie są również najcichsze - Sharp FP-J30EU-P nawet przy najniższych obrotach wentylatora osiąga głośność na poziomie 23 dB. Choć bez problemu można przy nim funkcjonować, to jednak istnieją modele pracujące ciszej.

 

Zalety
Jonizator Plasmacluster
Filtr HEPA H13
Filtr węglowy
Nowoczesny design
Korzystna cena
Wady
Brak dedykowanej aplikacji
Brak czujników kurzu i gazów
Brak trybu automatycznego

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FP-J30EUP

Filtr HEPA FZ-F30HFE

FZ-F30HFE

Filtr HEPA H13 — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Filtr FZ-F30DFE do oczyszczacza Sharp KC-F32EUW

FZ-F30DFE

Filtr węglowy — do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 139,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.