22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Sharp FU-Y30EU-W

Oczyszczacz powietrza

Sharp FU-Y30EU-W

Cena: 499,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 21 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza24-44 dB
 • Koszt filtrów 120 zł/rok
 • Koszt energii 14 zł/mc
 • Oczyszczacz z jonizacją

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka

powiadom mnie gdy produkt będzie dostępny

Technologia Plasmacluster w SharpSharp FU-Y30EU-W jest eleganckim, a przy tym niezwykle skutecznym oczyszczaczem powietrza z innowacyjną technologiąPlasmacluster. FU-Y30EUW świetnie nadaje się też do neutralizacji smogu, w tym pyłu zawieszonego PM 2.5, który zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

 

Plasmacluster to opatentowana przez Sharp technologia jonizacji powietrza, w której generowane są duże jony dodanie i ujemne, podobne do tych, które występują w naturze. W powietrzu natychmiast przyłączają się powierzchni alergenów, komórek bakterii, grzybów czy wirusów. Gdy jon dodatni i ujemny pojawi się obok siebie, tworzy się rodnik hydroksylowy (OH) o wysokim potencjale oksydacyjnym. Rodniki powodują zmianę struktury białek na powierzchni bakterii oraz innych patogenów, tym samym unieszkodliwiając je. Szkodliwe dla człowieka drobnoustroje oraz alergeny są nie tylko usuwane z powietrza dzięki tradycyjnej filtracji mechanicznej (filtr HEPA), ale również z trudno dostępnych zakamarków, w tym ścian, mebli i tkanin, gdzie wnikają jony. Przy czym same jony nie stanowią zagrożenia dla człowieka, po zetknięciu z ciałem ludzkim dochodzi do neutralizacji ich ładunku.

 

Sharp FU-Y30EU-W został już wycofany z produkcji. W jego miejsce pojawił się godny następca Sharp UA-PF40E-W, który oferuje skuteczniejszą filtrację powietrza – został wyposażony w filtr HEPA klasy H13. Ponadto design uległ odświeżeniu oraz został wyposażony w nowe funkcje podnoszące komfort użytkowania sprzętu. Warto wspomnieć o czujniku reagującym na zmiany jakości powietrza i sterującym automatyczną pracą oczyszczacza.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Doskonały filtr węglowy i jonizacja


 

Detal oczyszczacza - wentylatorOczyszczacz Sharp FU-Y30EUW doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy (w tym dym tytoniowy) z pomocą filtra węglowego i jonizacji, pozostawiając powietrze świeżym i rześkim. Urządzenie przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni do 21 m2. Jest idealny do sypialń, salonów, gabinetów lekarskich i kosmetycznych. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest oczyszczanie powietrza.

 

Oczyszczacz powietrza posiada zestaw filtrów: filtr wstępny o porowatej strukturze do wyłapywania kurzu, hybrydowy filtr HEPA i węglowy, usuwający alergeny, wirusy, składniki smogu i przykre zapachy.

 

Sharp FU-Y30EU-W, dzięki swoim świetnym parametrom technicznym jest najlepszym wyborem w swojej klasie cenowej, deklasując urządzenia konkurencji cichością pracy, wydajnością w relacji do ceny i dodatkową funkcją jonizacji powietrza o naukowo udowodnionej skuteczności. Przy tym wszystkim urządzenie znane jest z niezwykłej trwałości i służy swoim zadowolonym użytkownikom bez awarii wiele lat.

 

Model jest niezwykle lekki i ma uchwyt do przenoszenia. Możemy w łatwy sposób przetransportować urządzenie z salonu, w którym przebywamy za dnia, do sypialni na noc.

 

Stopnie filtracji


Stopnie filtracji Sharp FU-Y30EU-W

 • Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp.

 • Filtr HEPA E10: zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5, chorobotwórcze bakterie i wirusy

 • Filtr węglowy: usuwa z powietrza związki chemiczne, nawet rakotwórcze: benzo(a)piren czy formaldehyd, oraz nieprzyjemne zapachy

 • Plasmacluster: jony Plasmacluster błyskawicznie otaczają alergeny i drobnoustroje szkodliwe dla człowieka i skutecznie neutralizują je, oddając powietrze wolne od zanieczyszczeń

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna i skuteczna jonizacja (wyłączalna)

 • 3 tryby pracy: obroty ciche (idealne na noc), średnie i wysokie

Oczyszczacz Sharp FU-Y30EU-W - obrót 3d
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp FU-Y30EUW
kolor: biały
wymiary: 356x180x510 mm
waga: 5,1 kg
pobór prądu/moc*: 23, 32, 49 W
przepływ powietrza*: 60, 120, 180 m3/h
głośność*: 24, 35, 44 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 21 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 120 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Dwa dni z temp. 15 w lutym sprawiły, że alergeny wystąpiły że zdwojoną siłą. Oczyszczacz w moim niewielkim pokoiku przywrócił mi nadzieję, że alergię można powstrzymać. Chodzi na okrągło i często korzystam z najwyższej funkcji a w nocy z tej najcichszej.

Rafał

5/5

Mój wpis jest, więc kilka słów w drugim roku użytkowania. Co prawda jest dopiero 2 marca, ale alergia wystąpiła u mnie już ok. 20 lutego. Niestety tym razem nie obyło się bez tabletek. Zastanawiam się, czy nie powinno się wymienić filtra już po roku.

Rafał

5.0/5

na podstawie 6 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp FU-Y30EU-W

Sharp FU-Y30EU-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp FU-Y30EU-W

Omawiany model to jeden z najstarszych i najbardziej podstawowych oczyszczaczy dostępnych na rynku. Pomimo zastosowania filtru E10 o skuteczności 85%, dodatkowa funkcja jonizacji Plasmacluster nadal sprawia, że to dobry wybór dla osób zmagających się z alergią. Wykonanie stoi na przyzwoitym poziomie, niektóre modele mogą ulegać z czasem lekkim przebarwieniom.

 

Sharp FU-Y30EU-W został już wycofany z produkcji. W jego miejsce pojawił się godny następca Sharp UA-PF40E-W, który oferuje skuteczniejszą filtrację powietrza – został wyposażony w filtr HEPA klasy H13. Ponadto design został odświeżony oraz został wyposażony w nowe funkcje podnoszące komfort użytkowania sprzętu. Warto wspomnieć o czujniku reagującym na zmiany jakości powietrza i sterującym automatyczną pracą oczyszczacza. Model oferuje także korzystne koszta eksploatacyjne.

 

Sharp UA-PF40E-W

 

Wygląd zewnętrzny

Pomimo dawnej premiery, wygląd urządzenia nadal jest przyjemny. Długa obecność na rynku pozwala stwierdzić, że jest dobrze wykonany. Plastik jest odporny na mechaniczne uderzenia w sposób zadowalający i nie żółknie pod wpływem światła.

 

Wydajność i funkcje Sharp FU-Y30EUW

Dostępne funkcje to: oczyszczanie powietrza i jonizator Plasmacluster.

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

60/120/180 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni.

Powierzchnia działania

21 m2

Jonizator Plasmacluster

7000 jonów/cm3

Standardowy jonizator Plasmacluster, gdy urządzenie debiutowało z pewnością najlepszy na rynku.

Głośność

23/32/49 dB

Poziomy głośności są na akceptowalnym poziomie.

Zużycie energii

23/32/49 W

Względnie duże zapotrzebowanie, przy tej wydajności są produkty dużo oszczędniejsze. Nadal jednak nie są to zawrotne sumy w przeliczeniu na złotówki.

 

Producent nie wyposażył oczyszczacza w czujniki. Obecność najbardziej podstawowego czujnika pyłów i zapachów (lotne związki organiczne) byłaby wskazana. Pomimo tego model, przy ręcznym sterowaniu, dobrze sprawdzi się tam, gdzie zanieczyszczenie jest duże.

 

Sterowanie odbywa się poprzez naciskanie przycisków na obudowie. Nie zastosowano pilota na podczerwień ani aplikacji mobilnej do sterowania online (w dniu debiutu tego typu sterowanie było tylko w nielicznych produktach). Obecność pilota jest wskazana. Dostępne są trzy tryby pracy: low (nocny), medium, high.

 

Filtry do oczyszczacza Sharp FU-Y30EU-W

 • Filtr wstępny – zatrzymuje największe zanieczyszczenia
 • Zintegrowany filtr HEPA (EPA10 + węgiel aktywny) – o skuteczności 85%, w którego wprasowano węgiel aktywny. Jest to bardzo kompromisowe rozwiązanie, ponieważ HEPA traci na jakości, a węgla jest mało. Zaletą jest niski koszt eksploatacji

 

3 filtry w Sharp FU-Y30EU-W
3 filtry w Sharp FU-Y30EU-W

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Zintegrowany filtr E10

do 12 miesięcy

229 zł

Roczny koszt eksploatacji

229 zł

 

Należy zaznaczyć, że producent określa żywotność filtrów na podstawie japońskich warunków. Realnie w przeciętnym polskim domu, przy dużym zanieczyszczeniu, czas ten może być nawet do kilku razy krótszy! Podajemy wartości szacunkowe na podstawie naszych doświadczeń.

 

Dodatkowe informacje

 • Uchwyty, które ułatwiają transport

 

Podsumowanie

Sharp FU-Y30EU-W to podstawowy oczyszczacz powietrza, który sprawdzi się dobrze tam, gdzie nie zależy nam na uzyskaniu bardzo wysokiej jakości powietrza. Jonizator Plasmacluster dobrze poradzi sobie z alergenami. Głośność i zapotrzebowanie na energię są na przeciętnym poziomie jak na taką wydajność. Główna wada to brak czujników i niskiej klasy filtr, jak na obecne standardy (rekomendujemy co najmniej filtr klasy E11).

 

Zalety
Jonizacja Plasmacluster
Zadowalający koszt eksploatacji
Sprawdzone urządzenie
Wady
Brak wyświetlacza stężenia PM2.5
Brak pomiaru zużycia filtrów
Brak czujników
Słabej klasy filtr HEPA

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp FU-Y30EU-W

Sharp FZ-Y30SFE

FZ-Y30SFE

Zintegrowany filtr HEPA E10 z węglem aktywnym - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.