22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Sharp KC-930EU-W

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-930EU-W

Cena: 999,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 21 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza22-48 dB
 • Koszt filtrów 230 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - brak u producenta

Sharp KC-930EU-W generuje tylko 22 dBSharp KC-930EU-W to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania i jonizacji opatentowaną technologią Sharp Plasmacluster. Sharp KC-930EU-W jest najlepszym wyborem w swojej klasie cenowej. Oferuje dużą wydajność (do 180 m3/h przepływu), tryb automatyczny, czujnik zanieczyszczeń, wskaźnik jakości powietrza, wydajne nawilżanie (do 350 ml/godz.), oszczędność energetyczną (od 4,5W poboru) i niezwykle cichą pracę - od 22 dB. Przy tak rozbudowanej funkcjonalności, przekonuje niewygórowaną ceną, niezawodnością i renomą japońskiego producenta.

 

Technologia Plasmacluster


 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp Model ten posiada zintegrowany filtr HEPA E10 i filtr węglowy. Dzięki HEPA możliwe jest zatrzymanie drobin tak małych, jak 0,3 mikrometra - w tym pyłów PM 2.5, bakterii i wirusów. Węgiel aktywny pochłania lotne związki organiczne, w tym rakotwórczy benzo(a)piren. Dodatkowo Sharp-KC930EU-W wyposażony jest w opatentowaną technologię Plasmacluster, która nasyca powietrze klastrami jonów. Dzięki temu oczyszczacz neutralizuje 'na odległość' przykre zapachy, roztocza kurzu, pyłki, zarodniki grzybów i wirusy. Część z nich filtrowana jest przez filtr HEPA i węglowy - te, których nie może odfiltrować (np. zalegających w dywanie), zostają unieszkodliwione za pomocą jonizacji.

 

Przy tym wszystkim, jony Plasmacluster mają dobroczynny wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi, gdyż ich budowa naśladuje aerojony występujące w naturze. Jonizatory innych producentów wytwarzają małe, pojedyncze cząsteczki naładowane ujemnie, zaś jon Plasmacluster jest dużym zgrupowaniem mniejszych jonów dodanich i ujemnych, stabilizowanych cząsteczkami wody.

 

Skuteczność technologii Plasmacluster


 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

Funkcja nawilżania i klimatyzer


 

Sharp-KC930EU-W posiada funkcję nawilżania powietrza metodą ewaporacyjną. Posiada ponad dwulitrowy zbiornik, wyposażony w filtr wody - można więc nalewać do niego wodę prosto z kranu.

 

Dodatkowo urządzenie może służyć jako klimatyzer. Dodając mieszaninę zimnej wody i lodu oraz uruchamiając funkcję nawilżania, można ochłodzić powietrze podczas upałów o kilka stopni Celsjusza. Sharp KC-930EU-W posiada także funkcję odświeżania garderoby, pozostawiając go z uruchomioną funkcją jonizacji w małym pomieszczeniu - pozbądź się dzięki niemu nieprzyjemnych zapachów ze swoich ubrań, kasku motocyklowego czy obuwia.

 

Stopnie filtracji


Stopnie filtracji Sharp KC-930EU-W

 • Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak: sierść, kurz, okruchy itp.

 • Filtr HEPA E10: zatrzymuje mikroskopijne zanieczyszczenia - wnikające do krwiobiegu pyły PM2.5, chorobotwórcze bakterie i wirusy

 • Aktywny węgiel: usuwa z powietrza m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy

 • Filtr nawilżacza: zatrzymuje kamień, osad i mikroorganizmy z wody, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną

 • Plasmacluster: wytwarzając rodniki hydroksylowe na powierzchni wirusów, bakterii czy zarodników grzybów, skutecznie je neutralizuje

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: skuteczna jonizacja powietrza (z opcją wyłączenia)

 • Automatyczna praca: tryb umożliwiający samoregulację

 • Autonomiczny oczyszczacz: po wyczerpaniu wody urządzenie pracuje

 • Wskaźnik jakości powietrza: informuje o aktualnym stanie powietrza

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie ich wyczyszczenia

 • Czujnik: przykrego zapachu 

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

Sharp KC-930EU-W Oczyszczacz powietrza
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-930EUW
kolor: biały
wymiary: 375x205x535 mm
waga: 6,1 kg
pobór prądu/moc*: 4.5, 13, 27 W
zbiornik: 2,1 L
przepływ powietrza*: 60, 126, 180 m3/h
nawilżanie*: 140, 250, 350 ml/h
głośność*: 22, 39, 48 dB
głośność z nawilżaniem*: 22, 39, 48 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 21 m2
Filtry powierzchnia HEPA: brak danych
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 230 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

3/5

Urządzenie posiadam od roku, co daje mi to możliwość wystawienia rzetelnej opinii na jego temat. Zalety urządzenia to: dobra skuteczność oczyszczania pomieszczenia o powierzchni 13m2 przy średnich obrotach. niezła skuteczność nawilżania pomieszczenia o tej samej powierzchni Jonizator Plasmacluster sprawia że powietrze staje się przyjemniejsze Wady urządzenia to: -'Wskaźnik jakości powietrza' to w rzeczywistości czujnik zapachów i często nijak się ma do stanu powietrza w pomieszczeniu. Wymaga to manualnego podbijania obrotów dla wymaganej skuteczności. Wiele szkodliwych substancji unoszących się w powietrzu nie posiada zapachu -'Funkcja klimatyzera' NIE pomoże ochłodzić pomieszczenia nawet o 0,1 stopnia Celcjusza (nawet przy zasłoniętych roletach i wyłączonych odbiornikach ciepła). Ta funkcja po prostu NIE działa i jestem z tego powodu zawiedziony. Dodatkowo podnosi się wilgotność w pomieszczeniu, więc odczuwalnie jest jeszcze cieplej. Ogólnie urządzenie sprawdza się jako oczyszczacz do pomieszczenia max 15m2. W przypadku większego pomieszczenia urządzenie musi pracować na maksymalnych obrotach przez co generuje hałas. Przyzwoicie też nawilży pomieszczenie przesuszone ogrzewaniem. Polecam w tej cenie (ja zapłaciłem 999zł) kupić urządzenie o lepszych parametrach oczyszczania i darować sobie dodatkowe funkcje lub dopłacić do wyższego modelu aby z nich korzystać komfortowo. W mojej opinii oczyszczacz zasługuje na ocenę 3/5. Gdybym miał dokonać ponownego zakupu to zdecydowałbym się na inny model.

Kuba

4/5

OK. Szkoda tylko że czujnik nie reaguje na PM2.5 tylko na zapachy. W czasie smogu nie zawsze to się sprawdza i trzeba nim sterować ręcznie

4.5/5

na podstawie 6 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-930EU-W

Sharp KC-930EU-W

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-930EUW

Sharp KC-930EUW był pierwszym oczyszczaczem na polskim rynku w segmencie 21 m2, który oferował wszystkie trzy popularne funkcje (oczyszczanie, jonizacja i nawilżanie). Oczywiste zalety to wielofunkcyjność, technologia Plasmacluster oraz rozsądne koszty eksploatacji. Zastosowany zintegrowany filtr E10 nie spełnia współczesnych standardów, lecz w momencie debiutu to było atrakcyjne rozwiązanie.

 

Wygląd zewnętrzny

Design oczyszczacza Sharp KC-930EUW to ewolucja modelu FU-Y30EU-W, dodano tutaj funkcje nawilżania, nieznacznie zmieniając wymiary zewnętrzne. Znalazł się tutaj również wyświetlacz stanu jakości powietrza, umiejscowiony na górze przedniej płaszczyzny. Wylot powietrza jest stale otwarty w pionowym kierunku. Model dostępny jest tylko w kolorze białym.

 

Główne funkcje

Dostępne funkcje to:

 • Oczyszczanie powietrza
 • Standardowa jonizacja Plasmacluster
 • Ewaporacyjne nawilżanie powietrza

 

Wydajność Sharp KC-930EUW

Parametr

Wartość (poziomy obrotów)

Uwagi

Przepływ powietrza

60/126/180 m3/h

Przepływ jest utrzymany na dobrym poziomie względem deklarowanej powierzchni.

Powierzchnia działania

21 m2

Wydajność nawilżacza

140/250/350 ml/h

Wystarczająca wydajność w stosunku do deklarowanej powierzchni.

Jonizator Plasmacluster

7000 jonów/cm3

Utrzymana taka sama maksymalna koncentracja jonów.

Głośność

22/39/48 dB

Cichy oczyszczacz w trybie nocnym (low), na pozostałych trybach pracy jest stosunkowo głośny, w dzień nie powinien być słyszalny.

Zużycie energii

4,5/13/27 W

Niskie wartości, koszt energii pozostanie niezauważony.

 

Sharp KC-930EUW czujniki

 

Producent wyposażył oczyszczacz powietrza w tylko 1 czujnik nieprzyjemnych zapachów (lotne związki organiczne). Wyniki pomiarów zapewniają automatyczną pracę systemu oczyszczania, jednak tylko na podstawie tego jednego czujnika. Dlatego reakcja na pyły będzie właściwie zerowa. Warto polecić wspomaganie się zewnętrznym czujnikiem PM2.5.

 

Wyniki pomiarów są na bieżąco prezentowane za pomocą 3 kolorów na wyświetlaczu z przodu urządzenia. Obok znajdują się także diody informujące o pustym zbiorniku na wodę i obecności nieprzyjemnych zapachów. Ze względu na brak czujnika wilgotności, urządzenie nawilża aż do momentu opróżnienia zbiornika z wodą. Ponieważ wydajność nawilżacza ewaporacyjnego spada wraz z nasyceniem powietrza wodą, ryzyko zbytniego nawilżenia jest bardzo niskie.

 

Kontrola recenzowanego oczyszczacza Sharp ogranicza się do wybrania interesującego nas trybu na panelu sterującym. Nie zastosowano pilota na podczerwień ani aplikacji mobilnej do sterowania online. Dostępnych jest kilka trybów pracy: manualne – low (nocny), medium i high oraz jeden tryb automatyczny.

 

Filtry do oczyszczacza Sharp KC-930EUW

 • Filtr wstępny – zatrzymuje największe zanieczyszczenia, siateczka mogłaby posiadać mniejsze oczka
 • Zintegrowany filtr HEPA klasy E10 – o skuteczności 85%, jak na obecne standardy filtr jest przeciętnej jakości, sugerujemy wybrać filtr co najmniej klasy E11. Ilość węgla w filtrze jest niewielka, dlatego wymiana będzie konieczna co rok
 • Filtr nawilżacza – standardowa mata ewaporacyjna

 

3 filtry w Sharp KC-930EUW
3 filtry w Sharp KC-930EUW

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA E10

do 1 roku

229 zł

Filtr nawilżacza

do 2 lat

119 zł

Roczny koszt eksploatacji

~250 zł

 

Należy zaznaczyć, że producent określa żywotność filtrów zgodnie z normami japońskimi, dlatego realny czas użytkowania filtrów może być nawet kilka razy niższy. Powyższe wartości to efekt naszych obserwacji oraz doświadczeń naszych Klientów.

 

Dodatkowe informacje

 • Uchwyty, które ułatwiają transport
 • Wskaźnik konserwacji filtrów informujący o konieczności wyczyszczenia filtrów
 • W przypadku zaniku i powrotu zasilania urządzenie powróci do pracy dzięki funkcji Auto Restart
 • Sygnał dźwiękowy, gdy zbiornik jest pusty

 

Podsumowanie

Sharp KC-930UEW w momencie debiutu świetnie spełniał się jako podstawowy oczyszczacz powietrza. Zastosowanie nawilżania i jonizacji sprawiały, że poprawiał komfort snu i dawał ulgę alergikom. Brak czujnika pyłów ogranicza zdolności automatycznej pracy urządzenia.

 

Produkt obecnie należy do grupy urządzeń, po prostu spełniających swoją funkcję. W porównaniu do aktualnych standardów brakuje: laserowego czujnika PM2.5 z wyświetlaczem stężenia pyłów, sterowania online lub pilota na podczerwień.

 

Model został już wycofany z produkcji na rzecz modelu KC-F32EUW, jednakże dostępność części serwisowych jest bardzo dobra ze względu na dzielenie filtrów z innymi modelami.

 

 

Zalety
Jonizacja Plasmacluster
Nawilżanie ewaporacyjne
Atrakcyjna cena
Sprawdzone urządzenie
Wady
Brak sterowania online/pilota
Brak pomiaru zużycia filtrów
Filtr E10
Brak czujnika pyłów

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-930EU-W

Sharp FZ-Y30SFE

FZ-Y30SFE

Zintegrowany filtr HEPA E10 z węglem aktywnym - do 2 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 229,00 zł

Sharp FZ-Y30MFE

FZ-Y30MFE

Filtr nawilżacza - do 1 roku użytkowania

Ilość: -+

Cena: 119,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.