Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUBSharp KC-A40EUB widok z przoduSharp KC-A40EUB widok z bokuSharp KC-A40EUB widok przód, aktywne wskaźnikiSharp KC-A40EUB widok z bokuSharp KC-A40EUB widok bok, klapka zbiornikaSharp KC-A40EUB widok bok, wyciągnięty zbiornikSharp KC-A40EUB widok bok, górna częśćSharp KC-A40EUB widok bok, nalepka informacyjnaSharp KC-A40EUB widok tyłSharp KC-A40EUB widok z tyłu, widoczny filtr nawilżaczaSharp KC-A40EUB panel sterowania, wywiew powietrzaSharp KC-A40EUB panel sterowania, aktywny wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A40EUB widok góra, wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A40EUB widok góra, aktywny wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A40EUB filtr nawilżaczaSharp KC-A40EUB filtracja, przekrój urządzeniaSharp KC-A40EUB filtr wstępnySharp KC-A40EUB impregnowany filtr węglowySharp KC-A40EUB filtr HEPA H13 strona zewnętrznaSharp KC-A40EUB filtr HEPA H13 strona wewnętrznaSharp KC-A40EUB zbiornik na wodęOczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUBSharp KC-A40EUB
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB

Sharp KC-A40EUB

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 599,00 zł

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A40EUB

Cena: 1 599,00 zł

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-46 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp KC-A40EUB niska głośnośćOczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB jest urządzeniem, które oczyści, nawilży oraz zapewni właściwy poziom jonów w powietrzu. Oczyszczacz jest drugą atrakcyjną wersją kolorystyczną modelu KC-A40EU. Produkt należy do najcichszych urządzeń tego typu (tryb nocny to zaledwie 16 dB), a zużycie energii jest również na minimalnym poziomie (4-25W). Przepływ powietrza na poziomie 216 m3/h swobodnie wystarcza na obsłużenie powierzchni 26 m2. Dzięki zamontowaniu 3 czujników możliwa jest automatyczna praca oczyszczania oraz nawilżania.

 

Sharp KC-A40EU-B usuwa z powietrza najmniejsze szkodliwe drobiny i jest dedykowany dla alergików. Został wyposażony w kółka jezdne oraz poręczne uchwyty, które ułatwiają transport. Według danych producenta żywotność filtrów dochodzi nawet do 10 lat, więc roczna eksploatacja urządzenia jest niezwykle atrakcyjna.

 

 

Nawilżanie ewaporacyjne


 

Sharp KC-A40EU-B widok bok

Sharp KC-A40EUB do nawilżania wykorzystuje wydajną (450 ml/h) i najbardziej ekologiczną oraz najbezpieczniejszą metodę ewaporacyjną, która nie powoduje powstawania mokrych plam oraz białego nalotu na meblach. Spory 3-litrowy zbiornik gwarantuje długą (nawet 10 godzin) pracę bez konieczności ponownego napełniania. Co więcej, dodając kilka kostek lodu do zimnej wody, uzyskasz efekt klimatyzera ewaporacyjnego, który obniży temperaturę o kilka stopni.

 

Ciekawie wygląda możliwość ustawienia alarmu, który powiadomi o braku wody w zbiorniku. Znajdujący się w oczyszczaczu filtr nawilżacza jest odpowiedzialny za połączenie suchego powietrza z cząsteczkami wody, a następnie oddanie wilgoci do powietrza.

 

Za sprawą czujnika wilgotności oraz temperatury praca nawilżania będzie przebiegała w sposób automatyczny. Co ważne, na panelu zawsze sprawdzisz stan aktualnej wilgotności powietrza. Na panelu znajduje się również kontrolka nawilżania, która informuje o stanie pracy nawilżacza. W ten sposób Sharp KC-A40EU-B gwarantuje zawsze optymalny i łatwo kontrolowany poziom wilgotności powietrza.

 

Automatyczne oczyszczanie powietrza


 

W urządzeniu znajdziemy 3 filtry: wstępny, HEPA oraz węglowy. Wstępny jest gęstą siateczką zatrzymującą większe zanieczyszczenia i przedłużający żywotność pozostałych. HEPA odznaczający się klasą H13 zatrzymuje najmniejsze drobiny, a skuteczność jego to co najmniej 99,97%. Ostatni filtr z węglem aktywnym pochłania szkodliwe gazy oraz niepożądane zapachy. W oczyszczaczu znajduje się wskaźnik zużycia filtrów, który poinformuje o konieczności przeczyszczenia oraz wymiany.

 

Producent określa żywotność filtrów dochodzącą do 10 lat. Jednak biorąc pod uwagę jakość naszego powietrza, należy przyjąć krótszy czas żywotności filtrów. W szczególności HEPA, którego żywotność będzie oscylowała w granicach 3 lat. Jedynie filtr wstępny nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu.

 

Co więcej, dzięki czujnikowi pyłów odbywa się automatyczna praca względem stopnia zabrudzenia powietrza. Wystarczy ustawić tryb auto, a prędkość wentylatora będzie się zwiększała oraz zmniejszała w zależności od jakości powietrza. Czujnik swoje pomiary przedstawia na panelu za pomocą 5-stopniowej skali kolorystycznej (kolor zielony oznacza czyste, a kolor czerwony silnie zabrudzone powietrze). Mamy również do wyboru 3 prędkości wentylatora ustawiane manualnie.

 

Jonizacja polecana dla alergików


 

Oczyszczacz został wyposażony w opatentowaną technologię jonową Plasmacluster, która zapewnia zbilansowany poziom jonów dodatnich oraz ujemnych w powietrzu. Wygenerowane jony przylegają w powietrzu do wirusów, bakterii, pleśni oraz alergenów i skutecznie je neutralizują. Naukowe badania potwierdzają skuteczność technologii dochodzącą nawet do 99,99%.

 

Model został wyposażony w wydajny generator jonów High Density 7000, który potrafi emitować 7 000 jonów/cm3. Stosowanie jonizacji zostało przebadane i jest w pełni bezpieczne. Plasmacluster jest polecana dla alergików (neutralizuje alergeny) oraz osób z suchą skórą (pomaga w nawilżeniu skóry).

 

Warto również wspomnieć o specjalnym trybie pyłki, który jest dedykowany do usuwania alergenów z powietrza. Oczyszczacz wstępnie przez 10 minut pracuje na najwyższych obrotach, a następnie co 20 minut przełącza się pomiędzy prędkością średnią i wysoką.

 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji


Filtracja w Sharp KC-A40EUB

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza

 • Automatyczna praca: oczyszczanie i nawilżanie

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja

 • Wskaźnik jakości powietrza: 5-stopniowa skala

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Blokada rodzicielska: blokada panelu sterowania

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Tryb pyłki: skuteczna walka z alergią

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować jako sam oczyszczacz

 • Kółka transportowe: komfortowy transport

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

Sharp KC-A40EUB zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A40EUB
kolor: czarny
wymiary: 382x242x570 mm
waga: 8,1 kg
pobór prądu/moc*: 4, 15, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.8, 13, 19 W
zbiornik: 3 L
przepływ powietrza*: 48, 168, 216 m3/h
nawilżanie*: 200, 400, 450 ml/h
głośność*: 16, 40, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 35, 42 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
szacowany roczny koszt filtrów: 200 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym produkcie. Bądź pierwszy - dodaj opinię

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A40EUB

Sharp KC-A40EUB

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A40EUB

Filtr HEPA FZ-A41HFR

FZ-A41HFR

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 439,00 zł

Sharp FZ-A41DFR

FZ-A41DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 179,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.