Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUBSharp KC-A40EUB widok z przoduSharp KC-A40EUB widok z bokuSharp KC-A40EUB widok przód, aktywne wskaźnikiSharp KC-A40EUB widok z bokuSharp KC-A40EUB widok bok, klapka zbiornikaSharp KC-A40EUB widok bok, wyciągnięty zbiornikSharp KC-A40EUB widok bok, górna częśćSharp KC-A40EUB widok bok, nalepka informacyjnaSharp KC-A40EUB widok tyłSharp KC-A40EUB widok z tyłu, widoczny filtr nawilżaczaSharp KC-A40EUB panel sterowania, wywiew powietrzaSharp KC-A40EUB panel sterowania, aktywny wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A40EUB widok góra, wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A40EUB widok góra, aktywny wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A40EUB filtr nawilżaczaSharp KC-A40EUB filtracja, przekrój urządzeniaSharp KC-A40EUB filtr wstępnySharp KC-A40EUB impregnowany filtr węglowySharp KC-A40EUB filtr HEPA H13 strona zewnętrznaSharp KC-A40EUB filtr HEPA H13 strona wewnętrznaSharp KC-A40EUB zbiornik na wodęOczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUBSharp KC-A40EUB

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A40EUB

Cena: 1 599,00 zł1 390,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-46 dB
 • Koszt filtrów 200 zł/rok
 • Koszt energii 7 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Chwilowo niedostępny

Darmowa wysyłka - brak towaru

Kup na raty z Credit Agricole

Wybierz wariant

Sharp KC-A40EUB
Sharp KC-A40EUB
1 390,00

Sharp KC-A40EUB niska głośnośćOczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB jest urządzeniem, które oczyści, nawilży oraz zapewni właściwy poziom jonów w powietrzu. Oczyszczacz jest drugą atrakcyjną wersją kolorystyczną modelu KC-A40EU. Produkt należy do najcichszych urządzeń tego typu (tryb nocny to zaledwie 16 dB), a zużycie energii jest również na minimalnym poziomie (4-25W). Przepływ powietrza na poziomie 216 m3/h swobodnie wystarcza na obsłużenie powierzchni 26 m2. Dzięki zamontowaniu 3 czujników możliwa jest automatyczna praca oczyszczania oraz nawilżania.

 

Sharp KC-A40EU-B usuwa z powietrza najmniejsze szkodliwe drobiny i jest dedykowany dla alergików. Został wyposażony w kółka jezdne oraz poręczne uchwyty, które ułatwiają transport. Według danych producenta żywotność filtrów dochodzi nawet do 10 lat, więc roczna eksploatacja urządzenia jest niezwykle atrakcyjna. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Nawilżanie ewaporacyjne


 

Sharp KC-A40EU-B widok bok

Sharp KC-A40EUB do nawilżania wykorzystuje wydajną (450 ml/h) i najbardziej ekologiczną oraz najbezpieczniejszą metodę ewaporacyjną, która nie powoduje powstawania mokrych plam oraz białego nalotu na meblach. Spory 3-litrowy zbiornik gwarantuje długą (nawet 10 godzin) pracę bez konieczności ponownego napełniania. Co więcej, dodając kilka kostek lodu do zimnej wody, uzyskasz efekt klimatyzera ewaporacyjnego, który obniży temperaturę o kilka stopni.

 

Ciekawie wygląda możliwość ustawienia alarmu, który powiadomi o braku wody w zbiorniku. Znajdujący się w oczyszczaczu filtr nawilżacza jest odpowiedzialny za połączenie suchego powietrza z cząsteczkami wody, a następnie oddanie wilgoci do powietrza.

 

Za sprawą czujnika wilgotności oraz temperatury praca nawilżania będzie przebiegała w sposób automatyczny. Co ważne, na panelu zawsze sprawdzisz stan aktualnej wilgotności powietrza. Na panelu znajduje się również kontrolka nawilżania, która informuje o stanie pracy nawilżacza. W ten sposób Sharp KC-A40EU-B gwarantuje zawsze optymalny i łatwo kontrolowany poziom wilgotności powietrza.

 

Automatyczne oczyszczanie powietrza


 

W urządzeniu znajdziemy 3 filtry: wstępny, HEPA oraz węglowy. Wstępny jest gęstą siateczką zatrzymującą większe zanieczyszczenia i przedłużający żywotność pozostałych. HEPA odznaczający się klasą H13 zatrzymuje najmniejsze drobiny, a skuteczność jego to co najmniej 99,97%. Ostatni filtr z węglem aktywnym pochłania szkodliwe gazy oraz niepożądane zapachy. W oczyszczaczu znajduje się wskaźnik zużycia filtrów, który poinformuje o konieczności przeczyszczenia oraz wymiany.

 

Producent określa żywotność filtrów dochodzącą do 10 lat. Jednak biorąc pod uwagę jakość naszego powietrza, należy przyjąć krótszy czas żywotności filtrów. W szczególności HEPA, którego żywotność będzie oscylowała w granicach 3 lat. Jedynie filtr wstępny nie podlega wymianie, a jedynie okresowemu odkurzeniu.

 

Co więcej, dzięki czujnikowi pyłów odbywa się automatyczna praca względem stopnia zabrudzenia powietrza. Wystarczy ustawić tryb auto, a prędkość wentylatora będzie się zwiększała oraz zmniejszała w zależności od jakości powietrza. Czujnik swoje pomiary przedstawia na panelu za pomocą 5-stopniowej skali kolorystycznej (kolor zielony oznacza czyste, a kolor czerwony silnie zabrudzone powietrze). Mamy również do wyboru 3 prędkości wentylatora ustawiane manualnie.

 

Jonizacja polecana dla alergików


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Oczyszczacz został wyposażony w opatentowaną technologię jonową Plasmacluster, która zapewnia zbilansowany poziom jonów dodatnich oraz ujemnych w powietrzu. Wygenerowane jony przylegają w powietrzu do wirusów, bakterii, pleśni oraz alergenów i skutecznie je neutralizują. Naukowe badania potwierdzają skuteczność technologii dochodzącą nawet do 99,99%.

 

Model został wyposażony w wydajny generator jonów High Density 7000, który potrafi emitować 7 000 jonów/cm3. Stosowanie jonizacji zostało przebadane i jest w pełni bezpieczne. Plasmacluster jest polecana dla alergików (neutralizuje alergeny) oraz osób z suchą skórą (pomaga w nawilżeniu skóry).

 

Warto również wspomnieć o specjalnym trybie pyłki, który jest dedykowany do usuwania alergenów z powietrza. Oczyszczacz wstępnie przez 10 minut pracuje na najwyższych obrotach, a następnie co 20 minut przełącza się pomiędzy prędkością średnią i wysoką.

 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji


Filtracja w Sharp KC-A40EUB

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza

 • Automatyczna praca: oczyszczanie i nawilżanie

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja

 • Wskaźnik jakości powietrza: 5-stopniowa skala

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Blokada rodzicielska: blokada panelu sterowania

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Tryb pyłki: skuteczna walka z alergią

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować jako sam oczyszczacz

 • Kółka transportowe: komfortowy transport

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

Sharp KC-A40EUB zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A40EUB
kolor: czarny
wymiary: 382x242x570 mm
waga: 8,1 kg
pobór prądu/moc*: 4, 15, 25 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 6.8, 13, 19 W
zbiornik: 3 L
przepływ powietrza*: 48, 168, 216 m3/h
nawilżanie*: 200, 400, 450 ml/h
głośność*: 16, 40, 46 dB
głośność z nawilżaniem*: 20, 35, 42 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 26 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,3 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 200 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

Oczyszczacz działa bez zarzutu, jego zaletą jest bardzo cicha praca nocą - w sypialni, gdzie stoi trzeba się wsłuchiwać czy pracuje. A pracuje - zona przestała po 2 dniach mieć poranny kaszel! Super sprzęt, do tego czarny, prawie niewidoczny!

Czarny Kot

5/5

Tryb nawilżania działa efektywnie. Funkcja oczyszczania robi wyraźną ròżnicę w jakości powietrza znajdującego się w pomieszczeniu. Joinzacja trochę głośna, niemniej jednak tylko przez ok. 5-10min. Polecam.

Mac

5.0/5

na podstawie 4 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A40EUB

Sharp KC-A40EUB

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-A40EUB

Sharp KC-A40EUB to nowa wersja kolorystyczna modelu KC-A40EU. Łączy w sobie oczyszczanie powietrza, nawilżanie i jonizację. Wyróżnia się naprawdę cichą pracą (od 16 dB w trybie nocnym) i niskim zużyciem energii na poziomie 4-25 W.

 

Design i wykonanie

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB jest wykonany z dobrej jakości plastiku. Utrzymany w czarnej kolorystyce przyciąga wzrok i stanowi ciekawą ozdobę pomieszczenia. Panel przedni wzbogacony jest o dyskretne wskaźniki, a na górze urządzenia znajduje się dopasowany kolorystycznie przejrzysty panel sterowania.

 

Sharp KC-A40EUB, widok na panel sterujący
Sharp KC-A40EUB, widok na panel sterujący

 

Urządzenie nie jest duże, ale waży dość sporo - aż 8,1 kg. Ma jednak praktyczne kółeczka jezdne i uchwyty po obu stronach, które ułatwiają przemieszczanie bez ryzyka zniszczenia podłogi.

 

Wydajność i funkcje Sharp KC-A40EUB

Sharp KC-A40EUB to urządzenie 3w1, które łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza,
 • nawilżacz powietrza,
 • jonizator Plasmacluster.

Parametr

Wartość

Uwagi

CADR

216 m3/h

Powierzchnia działania deklarowana przez producenta zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

26 m3/h

Wydajność nawilżacza

do 450 ml/h

Stosunkowo wydajny nawilżacz dla małych przestrzeni.

Jonizator

Plasmacluster

Bezpieczna i najlepiej przebadana jonizacja.

Głośność

16-46 dB

Bardzo cicha praca na najniższym trybie.

Zużycie energii

4-25 W

Energooszczędne urządzenie 3w1.

 

Sharp KC-A40EUB oferuje 3-stopniową filtrację powietrza. Na uwagę zasługuje skuteczność w walce z alergenami, przez co uznawany jest za dobry oczyszczacz powietrza dla alergików.

 

Sharp KC-A40EUB, czujniki

 

Dzięki ekologicznej i w pełni bezpiecznej dla użytkowników macie ewaporacyjnej, nawilżanie za pomocą urządzenia marki Sharp nie pozostawia mokrych plam czy białego nalotu na meblach. Urządzenie posiada pojemny, 3-litrowy zbiornik na wodę. Użytkownik może ustawić alarm informujący o konieczności jego napełnienia. Gdy wrzuci do niego kilka kostek lodu, urządzenie dodatkowo schładza temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Istnieje możliwość wyłączenia funkcji nawilżania.

 

Jonizacja Plasmacluster nie tylko neutralizuje wirusy, bakterie, pleśnie czy alergeny, ale także nawilża skórę domowników. Nie ulega wątpliwości, że to obecnie najbezpieczniejsza technologia dostępna na rynku. Sharp KC-A40EUB jest dodatkowo wzbogacony o tzw. tryb pyłki, dzięki czemu jeszcze skuteczniej usuwa alergeny.

 

Oczyszczacz Sharp KC-A40EUB posiada szereg bardzo praktycznych wskaźników:

 • wskaźnik jakości powietrza w 5-stopniowej skali kolorystycznej,
 • wskaźnik konserwacji filtrów, informujący użytkownika o konieczności czyszczenia i wymiany,
 • wskaźnik nawilżania, który informuje o pracy nawilżacza i braku wody.

Wskaźniki działają w oparciu o czujniki, których czułość można ustawić na 3 poziomach. Brakuje jednak czujnika zapachów, który monitorowałby obecność LZO w powietrzu.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB ma możliwość pracy w 4 trybach: automatycznym i ustawianych manualnie wysokim, średnim i cichym. Ostatni z nich sprawdzi się w nocy.

 

Filtry

Sharp KC-A40EUB wyposażony jest w 5 filtrów:

 • filtr wstępny, którego zadaniem jest zatrzymywanie największych zanieczyszczeń i ochrona pozostałych filtrów,
 • filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne związki lotne, jak np. formaldehyd,
 • filtr HEPA H13 o skuteczności bliskiej 100% - wychwytuje m.in. główne składniki smogu PM2.5 i PM10,
 • filtr nawilżacza, który zatrzymuje osad i jednocześnie jest matą ewaporacyjną,
 • jonizator Plasmacluster, która pozbywa się wirusów, alergenów i wszelkich drobin o wielkości nawet do 0,01 mikrona.

 

Sharp KC-A40EUB, filtry
Sharp KC-A40EUB, filtry

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

Hepa

ok. 3 lata

439 zł

Węgiel aktywny

>ok. 3 lata

179 zł

Filtr nawilżacza

>do 10 lat*

279 zł

Roczny koszt eksploatacji

 

~200 zł

*w zależności od stanu wody

 

Dodatkowe informacje

 • Blokada rodzicielska
 • Możliwość ustawienia jasności wyświetlacza
 • Auto Restart pozwalający na automatyczne wznowienie pracy po przerwie w zasilaniu

 

Sharp KC-A40EUB - podsumowanie

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB to z całością pewnością jedno z najlepszych i najbardziej opłacalnych urządzeń 3w1 dostępnych obecnie na polskim rynku. Nie oznacza to jednak wcale, że w ogóle nie ma wad. Na wygodę użytkowania wpływa brak dedykowanej aplikacji umożliwiającej zdalne sterowanie. W trybie low, który jest bardzo cichy, zaobserwować można niski przepływ powietrza, zatem i niską skuteczność oczyszczania. Nie ma także wskaźnika TVOC.

 

Niewątpliwie jednak w korzystnej cenie zyskujecie urządzenie łączące w sobie funkcje oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora. Atutem jest także renomowany producent, który na swoje produkty oferuje długą gwarancję. Zaletą są również stosunkowo niskie koszty eksploatacji rocznej. Użytkownicy doceniają również mobilność urządzenia i jego klasyczną estetykę.

 

Dobrze jest zdawać sobie sprawę, że stan polskiego powietrza sprawia, że filtry trzeba wymieniać średnio co 3 sezony. Ich żywotność można delikatnie przedłużyć, regularnie odkurzając filtr wstępny.

 

Zalety
Ciche działanie
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja
Niewielkie zużycie energii
Stosunkowo opłacalne koszty eksploatacji jak na urządzenie wielofunkcyjne
Korzystna cena urządzenia 3w1 od renomowanego producenta
Wady
Brak dedykowanej aplikacji
Brak czujnika TVOC

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A40EUB

Filtr HEPA FZ-A41HFR

FZ-A41HFR

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 439,00 zł

Sharp FZ-A41DFR

FZ-A41DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 179,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.