22 602 20 80

Pn-Pt 9-19, So 10-18

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUBSharp KC-A50EUB widok przódSharp KC-A50EUB widok z bokuSharp KC-A50EUB widok przód, aktywne wskaźnikiSharp KC-A50EUB widok z bokuSharp KC-A50EUB górna częśćSharp KC-A50EUB widok bokSharp KC-A50EUB widok bok, miejsce na zbiornik na wodęSharp KC-A50EUB widok bok, zbliżenie na uchwytSharp KC-A50EUB widok bok, nalepka informacyjnaSharp KC-A50EUB widok z tyłuSharp KC-A50EUB widok z tyłu, widoczny filtr nawilżaczaSharp KC-A50EUB z filtrem nawilżaczaSharp KC-A50EUB widok góra, panel sterowania, wywiew powietrzaSharp KC-A50EUB aktywny wskaźnik jakości powietrzaSharp KC-A50EUB filtracja, przekrój urządzeniaSharp KC-A50EUB filtr wstępnySharp KC-A50EUB impregnowany filtr węglowySharp KC-A50EUB filtr HEPA H13 strona zewnętrznaSharp KC-A50EUB filtr HEPA H13 strona wewnętrznaSharp KC-A50EUB zbiornik na wodęSharp KC-A50EUB zbiornik na wodę z bokuOczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUBSharp KC-A50EUB
Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB

Sharp KC-A50EUB

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 699,00 złpromocja %

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-A50EUB

Cena: 1 799,00 zł1 699,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 38 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza16-49 dB
 • Koszt filtrów 220 zł/rok
 • Koszt energii 8 zł/mc
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp KC-A50EUB niska głośnośćSharp KC-A50EUB jest atrakcyjną wersją kolorystyczną oczyszczacza powietrza KCA-50EU. Czarną wersję kolorystyczną docenią użytkownicy, którzy stawiają na oryginalność. Urządzenie zostało również wyposażone w wydajną funkcję nawilżania ewaporacyjnego (600 ml/h), które należy do najzdrowszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań do walki z suchym powietrzem. Model cechuje się niezwykle cichą pracą, która w trybie nocnym to zaledwie 16 dB. Na szczególną uwagę zasługuje rewolucyjna jonizacja powietrza Plasmacluter przynosząca ulgę alergikom na całym świecie.

 

Spory przepływ powietrza dochodzący do nawet 306 m3/h pozwala na używanie oczyszczacza na powierzchniach do 38 m2. Duży 3,6-litrowy zbiornik na wodę gwarantuje długą pracę (nawet 10 godzin) bez konieczności napełniania. Co więcej, podczas upałów dodając kilka kostek lodu do wody, urządzenie posłuży jako klimatyzer ewaporacyjny i obniży temperaturę powietrza o kilka stopni. Oczyszczacz Sharp KC-A50EUB jest również niezwykle energooszczędny (4-42W), a filtry cechują się długą żywotnością, więc koszty eksploatacji są niskie. Oczyszczaczowi niedawno został przyznany Atest PZH, co oznacza wysoki poziom bezpieczeństwa zdrowotnego oraz brak negatywnego wpływu na środowisko.

 

Sharp UA-HD50E-L

 

Oczyszczanie powietrza według Sharp


 

Sharp KC-A50EU-B widok bok

Praca oczyszczacza opiera się 3-stopniowej filtracji powietrza. Filtr wstępny, HEPA oraz węglowy pozostawiają czyste powietrze w niemal 100%. Filtr wstępny jest siateczką z mikroskopijnymi otworami, a zarazem panelem tylnym zatrzymującym większe zanieczyszczenia. Filtr ten nie podlega wymianie, ale warto go co jakiś czas odkurzyć.

 

Kolejnym etapem oczyszczania jest filtr z węglem aktywnym absorbujący szkodliwe gazy oraz niepożądane zapachy. Warto zaznaczyć, że filtr ten jest zmywalny w wodzie. Ostatnim filtrem jest HEPA H13, który zatrzymuje najmniejsze drobiny ze skutecznością co najmniej 99,97%. Żywotność obydwu filtrów producent deklaruje na 10 lat. Biorąc pod uwagę nasze powietrze bezpieczniej będzie przyjąć żywotność HEPA na około 3 lata, a węglowego na około 5 lat.

 

Oczyszczacz został wyposażony we wskaźnik filtrów, który informuje o potrzebie wyczyszczenia bądź wymiany.

 

Inteligentna praca oczyszczacza i nawilżacza


 

Zastosowane tutaj nawilżanie ewaporacyjne nie powoduje powstawania mokrych plam oraz białego nalotu na meblach. Dzięki zastosowaniu czujnika wilgotności oraz temperatury praca nawilżacza może przebiegać w zupełnie automatyczny sposób. Sharp KC-A50EUB sam kontroluje poziom wilgotności powietrza i dostosowuje wydajność nawilżania. Praca nawilżacza jest komunikowana na panelu za pomocą kontrolki.

 

Za odpowiednie nawilżenie powietrza odpowiedzialny jest tutaj filtr nawilżacza. Łączy on suche powietrze z cząsteczkami wody i oddaje wilgoć do powietrza. Producent szacuje żywotność filtra dochodzącą nawet do 10 lat.

 

W urządzeniu znajdziemy również czujnik pyłów oraz przykrych zapachów. Dzięki ich odczytom możliwa jest automatyczna praca oczyszczacza. Tempo pracy wentylatora dobierane jest do stopnia zabrudzenia powietrza. Co więcej, swoje pomiary przedstawiają na panelu za pomocą skali kolorystycznej. 3-stopniowa skala pokazuje ilość gazów i zapachów w powietrzu. Natomiast za pomocą 5-stopniowej skali dowiesz się o poziomie pyłów oraz kurzu w powietrzu. Warto wspomnieć, że mamy również do wyboru 3 prędkości wentylatora ustawianie manualnie.

 

Udogodnieniem podczas transportu są kółka jezdne oraz poręczne uchwyty po bokach. Z kolei blokada rodzicielska zabezpiecza panel przed niechcianymi zmianami.

 

Technologia Plasmacluster w oczyszczaczach Sharp

 

Najbezpieczniejsza jonizacja


 

Atest PZH dla oczyszczacza Sharp

Oczyszczacz Sharp KC-A50EU-B to również jonizacja Plasmacluster, która wspomaga proces oczyszczania. Wykorzystanie technologii polega na emisji do powietrza jonów dodatnich oraz ujemnych. Jony Plasmacluster trafiają w odpowiedniej ilości do atmosfery, a następnie otaczają wirusy, bakterie, pleśnie oraz alergeny i skutecznie je niszczą.

 

Skuteczność na poziomie 99,9% oraz bezpieczeństwo używania jonów zostały naukowo przebadane i potwierdzone. W urządzeniu pracuje niezwykle wydajny generator Plasmacluster High Density 7000, który emituje potężną dawkę 7 000 jonów/cm3. Badania potwierdzają również, że Plasmacluster pomaga w nawilżeniu skóry, a sama technologia jest często wyróżniania za skuteczność walki z alergiami.

 

Poniższa tabelka prezentuje skuteczność generatora jonów Plasmacluster High Density 7000 (dane producenta*):

 

Klasa generatora jonów Oczyszczanie powietrza Redukcja
elektryczności statycznej
Usuwanie zapachów
Deaktywacja Zapach dymu
papierosowego
Miejscowe usuwanie
zapachów
Pleśń Wirusy Mikroby Alergeny Zapach
potu
Zapach
wilgoci
High Density 7000 jonów/cm3 49 min. 18 min. 51 min. 51 min. 13 min. 90 min. 6 godz. 3 godz.
Testowane w pomieszczeniu 25 m3 25 m3 25 m3 25 m3 41 m3 41 m3 --

*źródło: https://global.sharp/pci/en/effect

 

5 stopni filtracji


Filtracja w Sharp KC-A50EUB

 • 1. Filtr wstępny: zatrzymuje większe zanieczyszczenia (okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz, włosy itp.).

 • 2. Filtr węglowy: pochłania nieprzyjemne zapachy (np.dym tytoniowy, zapach zwierząt, odór śmieci) oraz związki lotne (benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren).

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów oraz zanieczyszczenia mechaniczne, w tym PM2.5 i PM10 (główne składniki smogu).

 • 4. Filtr nawilżacza: zatrzymuje osad, będąc jednocześnie matą ewaporacyjną umożliwiającą nawilżanie.

 • 5. Jonizator Plasmacluster: znakomita technologia jonowa pozbywająca się wszelkich drobin o wielkości nawet 0,01 mikrona, wirusów i alergenów.

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza

 • Automatyczna praca: oczyszczanie i nawilżanie

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja

 • Wskaźnik jakości powietrza: 5-stopniowa skala

 • Wskaźnik zapachu: 3-stopniowa skala

 • Wskaźnik nawilżania: informacja o braku wody i pracy nawilżacza

 • 4 czujniki: przykrego zapachu, pyłów, temperatury i wilgotności

 • Blokada rodzicielska: blokada panelu sterowania

 • Auto Restart: automatyczne wznowienie pracy po awarii zasilania

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i cichy (idealny na noc)

 • Tryb pyłki: skuteczna walka z alergią

 • Autonomiczny oczyszczacz: może pracować jako sam oczyszczacz

 • Kółka transportowe: komfortowy transport

 • Monitor wilgotności: informacja o poziomie wilgotności

 • Regulacja czułości czujników: 3 poziomy

 • Sterowanie podświetleniem: ustawienie jasności wyświetlacza

Sharp KC-A50EUB zdjęcie obrotowe
Parametry techniczne oczyszczacza powietrza Sharp KC-A50EUB
kolor: czarny
wymiary: 399x273x603 mm
waga: 9,2 kg
pobór prądu/moc*: 4.3, 18, 42 W
pobór prądu/moc z nawilżaniem*: 7.4, 20, 36 W
zbiornik: 3,6 L
przepływ powietrza*: 60, 216, 306 m3/h
nawilżanie*: 250, 500, 600 ml/h
głośność*: 16, 41, 49 dB
głośność z nawilżaniem*: 23, 41, 47 dB
długość przewodu zasilającego: 2 m
zalecany dla powierzchni: do 38 m2
Filtry powierzchnia HEPA: 1,7 m2
ilość węgla aktywnego: brak danych
szacunkowy roczny koszt: 220 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

Oceny i opinie

5/5

jestem bardzo zadowolony z zakupoonego produktu polecam -

Piotr

3/5

wady: nawilżacz może chodzić bardzo cicho lub głośno nie ma fazy pośredniej . Nie wyświetla temperatury ! Dobry tylko do małych pomieszczeń max 15m kwadratowych

michał

4.7/5

na podstawie 9 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-A50EUB

Sharp KC-A50EUB

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Recenzja Sharp KC-A50EUB

Sharp KC-A50EUB to wydajne urządzenie wielofunkcyjne, które łączy w sobie oczyszczacz powietrza, nawilżacz ewaporacyjny i jonizator. Japoński producent oferuje energooszczędny sprzęt (4,3-42W) wyróżniający się bardzo cichą pracą – już od 16 dB w najniższym trybie. Pojawił się na rynku w 2019 roku jako druga wersja kolorystyczna dla modelu KC-A50EUW. Czy producent rozwinął posiadane funkcje?

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUB to czarna wersja kolorystyczna modelu KC-A50EUW. Choć pojawił się na rynku 5 lat po swoim odpowiedniku, wewnątrz urządzenia możemy znaleźć dokładnie to samo wyposażenie. Jak wszystkie oczyszczacze oferowane przez producenta, został wyposażony w filtr HEPA H13 i jonizator Plasmacluster, dodatkowo oferuje wydajne (nawet 600 ml/h) nawilżanie ewaporacyjne. Jest sprawdzonym rozwiązaniem dla alergików. Jednocześnie posiada optyczny czujnik pyłów PM2.5, który sprawia, że urządzenie nie sprawdzi się w regionach o dużym stężeniu smogu.

 

Design i wykonanie

Sharp KC-A50EUB jest wykonany z dobrej jakości plastiku. Jak wszystkie oczyszczacze japońskiego producenta sprawnie łączy odpowiednie materiały i precyzyjne złożenie, dzięki czemu pozostaje odporny na uszkodzenia mechaniczne. Utrzymany w czarnej kolorystyce przyciąga wzrok, a delikatny połysk dodaje mu nienachalnej elegancji. Dyskusyjna może być pikowana struktura, która nie przypada do gustu miłośnikom eleganckiego minimalizmu. Panel przedni uzupełniony jest dyskretnym wyświetlaczem, a na górze urządzenia znajduje się intuicyjny panel sterowania oraz wylot powietrza. Niestety, w modelu KC-A50 nie ma jeszcze funkcji automatycznego zamykania, przez co do wnętrza może przedostawać się kurz.

 

Urządzenie jest dość masywne. Niemałe wymiary i duża waga (ponad 9 kg) zmniejszają jego mobilność, jednak oczyszczacz Sharp KC-A50EUB posiada plastikowe kółka i praktyczne uchwyty. Warto podkreślić, że urządzenie przesuwa się wyłącznie w płaszczyźnie bocznej, a do blokady służą dodatkowe gumowe podstawki, które negatywnie wpływają na komfort obsługi, choć spełniają swoje zadanie.

 

Sharp KC-A50EUB widok na panel sterujący
Sharp KC-A50EUB – widok na panel sterujący

 

Wydajność i funkcje Sharp KC-A50EUW

Sharp KC-A50EUB to urządzenie 3w1, które łączy w sobie:

 • oczyszczacz powietrza o przepływie powietrza na poziomie 306 m3/h,
 • ewaporacyjny nawilżacz powietrza o wydajności do 600 ml/h,
 • jonizator Plasmacluster (High Density 7000).

Co istotne, oczyszczacz Sharp KC-A50EUB może służyć jako klimatyzer ewaporacyjny. Gdy użytkownik wrzuci do zbiornika na wodę kilka kostek lodu, uda się obniżyć temperaturę powietrza w pomieszczeniu o kilka stopni (według naszych testów - o ok. 7-8°C). To miłe wsparcie w upalne dni, choć nie zdecydowanie nie może równać się ze skutecznością monobloków czy klimatyzacji ściennej.

 

Parametr

Wartość

Uwagi

Przepływ powietrza

306 m3/h

Deklarowana powierzchnia działania jest zgodna z naszymi obliczeniami.

Powierzchnia działania

38 m2

Wydajność nawilżacza

do 600 ml/h

Bardzo wydajny nawilżacz powietrza.

Jonizator

Plasmacluster

Obecnie najlepiej przebadana technologia, bezpieczna dla użytkowników.

Głośność

16(23*)-49 dB

Cichy oczyszczacz powietrza.

Zużycie energii

4,3-42 W

Energooszczędne urządzenie 3w1.

*w trybie oczyszczania i nawilżania

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A50EUW posiada 4 czujniki:

 • optyczny czujnik pyłów (z możliwością 3-stopniowej regulacji),
 • czujnik LZO,
 • temperatury,
 • wilgotności.

 

Sharp KC-A50EUB - czujniki

 

Dzięki temu oczyszczacz Sharp KC-A50 może pracować automatycznie – prędkość pracy wentylatora będzie dopasowana do poziomu zanieczyszczeń. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że optyczny czujnik pyłów PM2.5 reaguje dopiero po przekroczeniu poziomu 50 µg/m3. Dlatego należy podnieść jego czułość do maksimum i wykalibrować w czystym powietrzu po każdym podłączeniu do prądu. To bardzo kłopotliwe, ponadto może w ogóle nie sprawdzić się w regionie o dużym stężeniu smogu, gdzie najlepszym rozwiązaniem jest nowocześniejszy czujnik laserowy. W przypadku modelu KC-A50EUB sugerujemy natomiast tryby manualne i wspomaganie się zewnętrznym miernikiem jakości powietrza.

 

Optyczny czujnik pyłów PM2.5 sprawia, że oczyszczacz Sharp KC-A50EUB nie posiada numerycznego wskaźnika pyłów. Jedyną informacją o jakości powietrza jest 5-stopniowa skala kolorystyczna, która opiera się danych pochodzących z dwóch głównych czujników. Zaletą modelu KC-A50, względem KC-A40, jest pomiar LZO.

 

Oczyszczacz Sharp KC-A50EUB oferuje także 4 tryby manualne – cichy, średni, wysoki i pyłki. Warto zauważyć, że przy najniższych obrotach jest niemal niesłyszalny, jednak poziom przepływu powietrza to zaledwie 60 m3/h.

 

Ogromną zaletą urządzenia jest opatentowana technologia Plasmacluster. W połączeniu z filtrem HEPA H13 i specjalnym trybem pyłki sprawia, że to dobry oczyszczacz dla alergików. W tym modelu znajdziesz generator jonów High Density. Niestety, jonizator nie oferuje żadnych dodatkowych trybów, które pojawiają się w nowszych modelach.

 

Mata ewaporacyjna nawilżacza sprawia, że nie pojawiają się mokre plamy ani biały nalot na meblach. To ekologiczne i w pełni bezpieczne rozwiązanie. Urządzenie posiada sporych rozmiarów zbiornik na wodę (3,6 l). W połączeniu z czujnikami wilgotności oraz temperatury zapewnia to wielogodzinną pracę nawilżacza, niewymagającej ingerencji użytkownika. Istnieje również możliwość wyłączenia funkcji nawilżania.

 

Filtry

Sharp KC-A50EUB oferuje 3-stopniową filtrację powietrza wspieraną przez jonizację Plasmacluster i nawilżanie ewaporacyjne. Jak wszystkie oczyszczacze Sharp, wykorzystuje wysokiej klasy filtr HEPA H13. W tej serii postawiono filtr węglowy podlegający czyszczeniu, co w założeniu miało wydłużyć jego żywotność. Ostatecznie jednak użytkownicy muszą wykonywać czynności konserwacyjne bardzo ostrożnie i dbać o porządne wysuszenie go, by nie doszło do pojawienia się nieprzyjemnych zapachów czy wręcz zniszczenia filtra HEPA. Wpływa to na ostateczną wygodę korzystania z urządzenia.

 

4 filtry w Sharp KC-A50EUW
4 filtry w Sharp KC-A50EUW

 

Filtr

Czas eksploatacji

Cena

HEPA 13

do 3 lat

429 zł

Węgiel aktywny

do 5 lat

179 zł

Filtr nawilżacza

do 10 lat*

279 zł

Roczny koszt eksploatacji

~220 zł

 

Należy podkreślić, że urządzenie nie posiada wskaźnika zużycia filtra. Informuje wyłącznie o konieczności jego czyszczenia. Biorąc pod uwagę fakt, że polskie powietrze ma kiepską jakość i deklarowana przez producenta żywotność ulegnie znacznemu skróceniu, to bardzo duży minus oczyszczacza.

 

Dodatkowe informacje

 • AutoRestart
 • Blokada rodzicielska
 • Sterowanie podświetleniem
 • Monitor wilgotności (procentowy wskaźnik)

 

Sharp KC-A50EUB - podsumowanie

Sharp KC-A50EUB jest z pewnością skutecznym rozwiązaniem w walce z alergenami. To dobrej jakości sprzęt od sprawdzonego producenta. Wykorzystuje wysokiej klasy filtr HEPA H13 i oferuje sprawdzoną i bezpieczną jonizację Plasmacluster. Na jego korzyść przemawiają również głośność i niski pobór prądu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że ze względu na zastosowany w urządzeniu czujnik optyczny, oczyszczacz Sharp KC-A50EUB, pracując w trybie automatycznym, nie sprawdza się w regionie o wysokim stężeniu smogu. W takiej sytuacji lepiej postawić na tryby manualne.

 

Czy Sharp KC-A50EUB odbiega od obecnych standardów? Na jego korzyść przemawia czujnik LZO, którego nie ma w mniejszych modelach tej serii. Porównując jednak z najnowszymi oczyszczaczami z oferty producenta, ten model wypada bardzo przeciętnie. Największym minusem jest oczywiście brak precyzyjnego laserowego czujnika pyłów PM2.5, a w dalszej kolejności – brak numerycznego wskaźnika stężenia pyłów PM2.5, brak wskaźnika zużycia filtrów czy konieczność kalibracji czujnika. W tej cenie lub do niej zbliżonej Sharp oferuje dzisiaj znacznie bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania.

 

Sharp UA-HD50E-L

 

Zalety
Ciche działanie
Nawilżanie ewaporacyjne
Jonizacja Plasmacluster
Energooszczędność
Czujnik LZO
Wady
Brak aplikacji
Konieczność kalibracji czujnika
Niezbyt precyzyjny czujnik kurzu
Brak kontroli zużycia filtrów
Brak środka grzybobójczego w nawilżaczu
Brak wyświetlacza stężenia pyłów PM2.5
Niski przepływ powietrza w trybie LOW

 

 

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-A50EUB

Sharp FZ-A51HFR

FZ-A51HFR

Filtr HEPA H13 - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 429,00 zł

Sharp FZ-A51DFR

FZ-A51DFR

Filtr węglowy (deodoryzujący) - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 179,00 zł

Sharp FZ-A61MFR

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 279,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia: 22 602 20 80

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Karola Bunscha 18, 30-392 Kraków
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.