Sharp KC-D40EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-D40EUW

Cena: 1 599,00 zł1 499,00 złpromocja %

 • Zalecana powierzchnia pomieszczeniado 26 m2
 • Głośność oczyszczacza powietrza23-47 dB
 • Koszt filtrów 250 zł/rok
 • Koszt energii 6 zł/mc
 • Oczyszczacz z czujnikami
 • Oczyszczacz z nawilżaniem
 • Oczyszczacz z jonizacją
 • Oczyszczacz z trybem auto

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+serwis D2D)

dostepność - Dużo

Darmowa wysyłka - 24 godziny

Kup na raty z Credit Agricole

Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 1 499,00 złpromocja %

Wybierz wariant

Technologia Plasmacluster w SharpSharp KC-D40EUW jest podstawowym modelem z najnowszej serii. Praca urządzenia opiera się na filtracji mechanicznej powietrza, która w połączeniu z technologią Plasmacluster działającą na odległość, daje znakomite efekty oczyszczania powietrza. Świetnie nadaje się do pomieszczeń średniej wielkości, a przy bardzo cichej pracy (23 dB+) możemy go stosować w sypialniach i gabinetach. Dzięki funkcji nawilżania ewaporacyjnego, sterowanej precyzyjnymi czujnikami temperatury i wilgotności oraz właściwościom filtra HEPA H13 jest urządzeniem polecanym dla alergików. W naszym sklepie dostępna jest również czarna wersja tego oczyszczacza. 

 

Plasmacluster - opatentowana technologia


 

W modelu KC-D40EUW zastosowano wyjątkową technologię jonizacji. Plasmacluster to rewolucyjna metoda oczyszczania powietrza, w której klastry jonów ujemnych i dodatnich są uwalniane do otoczenia. Plasmacluster zapewnia zbilansowaną ilość aerojonów dodatnich i ujemnych, tak jak w naturze. Jony w powietrzu przyłączają się do powierzchni wirusów, zarodników grzybów i alergenów. Tworzą na ich powierzchni rodniki wodorotlenkowe, które zmieniają strukturę ich białek i je deaktywują. Skuteczność względem wirusów sięga 99.9%, co jest poparte licznymi badaniami. Ponadto technologia ta zapewnia dodatkową ochronę skórze, poprzez wytworzenie na niej ochronnej warstwy wody. W całej serii KC-D zastosowano najwydajniejszy generator Plasmacluster High Density 7000.

 

Co nowego w serii KC-D?


Nowe funkcje w Sharp KC-D40EUW

 

Oczyszczacz Sharp KC-D40EUW został wyposażony w automatycznie zamykaną osłonę wywiewu, która również kierunkuje strugę oczyszczonego powietrza. Zamykanie wywiewu po wyłączeniu chroni przed gromadzeniem się kurzu w jego wnętrzu. Kolejną nowością jest nowy tryb Advanced Auto, który zwiększa wrażliwość oczyszczacza na pojawiające się w powietrzu zanieczyszczenia. W tym trybie po przekroczeniu 70% wilgotności Sharp KC-D40EU pracuje na maksymalnych obrotach z silną jonizacją, przeciwdziałając rozwojowi grzybów.

 

Nowością jest również programator czasowy, którego tak bardzo brakowało w poprzedniku. Teraz możemy zaprogramować pracę urządzenia na określony czas. Włączenie na 2, 4, 6, 8, 10, 12 lub 14 godzin a automatyczne wyłączenie możemy ustawić na 1, 2, 4 lub 8 godzin.

 

Urządzenie z nową konstrukcją wywiewu powietrza ma realnie większą wydajność, to za sprawą lepszego wykorzystania efektu Coandy. Dodano drugi wywiew, który skierowany jest pod kątem 20° do pomieszczenia i stabilizuje główny strumień powietrza, który opływa pomieszczenie w cyklu ściana-sufit-ściana-podłoga. Zanieczyszczenia są sprawniej zapędzane ku ziemi, a następnie przechwytywane przez filtry.

 

Pojawiły się też kółka jezdne z blokadą ruchu. Nowy zbiornik na wodę da się postawić pionowo i ma duży otwór napełnieniowy, co ułatwia jego kostkami lodu, gdy będziesz chciał skorzystać z funkcji klimatyzacji ewaporacyjnej.

 

Wygoda i intuicyjne sterowanie


 

Sharp KC-D40EUW jest wyposażony w szereg funkcjonalności, które ułatwiają jego użytkowanie. Bez problemu można przemieszczać go między sypialnią a salonem, jest lekki i ma kółka. Czujniki pyłów, temperatury oraz wilgotności umożliwiają precyzyjną pracę oczyszczacza w trybach AUTO. Urządzenie może pracować w wielu trybach: samego oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem, jak również do obu trybów można włączyć i wyłączyć jonizację. Warto również wspomnieć o automatycznym restarcie urządzenia w razie wystąpienia przerwy w zasilaniu elektrycznym oraz blokadzie rodzicielskiej.

 

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW możesz również zakupić w zestawie z miernikiem jakości powietrza Ecolife AirSensor. Oszczędzasz wtedy 99 zł!

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-D40EUW


Stopnie filtracji Sharp KC-D40EUW

 

 

 • 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza związki lotne, m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy. Waga węgla to 170g (około 340000 mpowierzchni aktywnej) 

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, w tym PM2.5, zarodniki grzybów, bakterie oraz większość wirusów. Po rozłożeniu filtr osiąga powierzchnię aż 1 m2

 • 4. Filtr nawilżacza: dodatkowo zabezpieczony przed rozwojem mikroorganizmów. Zatrzymuje osad, wytrącają się na nim sole i mikroorganizmy z wody. Jest to też jednocześnie mata ewaporacyjna, umożliwiająca nawilżanie

 • 5. Jonizator Plasmacluster: technologia jonowa, dzięki której pozbędziemy się wirusów i innych drobin tak małych, jak 0,01 mikrona

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza (opcja wyłączenia)

 • Automatyczna praca: trzy tryby AUTO i płynna regulacja obrotów

 • Autonomiczny oczyszczacz: urządzenie może pracować bez wody

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja o aktualnym stanie powietrza

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie czyszczenia

 • Kółka transportowe: komfortowe przenoszenie urządzenia

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • 3 czujniki: pyłów, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania: czytelna informacja o pracy nawilżacza

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (doskonały na noc)

 • Funkcja Advanced Auto: intensywna walka ze smogiem i alergenami 

 • Automatyczna przysłona wywiewu: dla ochrony filtrów od strony wywiewu

 • TIMER: zdefiniujesz czas uruchomienia i wyłączenia urządzenia 

 

Animacja obrotu Sharp KC-D40EU

Parametry techniczne

 • kolor: biały

 • wymiary: 399x230x615 mm

 • waga: 7,9 kg

 • pobór prądu/moc*: 5, 12, 25 W

 • zbiornik: 2,5 L

 • przepływ powietrza*: 60, 144, 216 m3/h

 • nawilżanie*: 190, 370, 440 ml/h

 • głośność*: 23, 37, 47 dB

 • głośność z nawilżaniem*: 23, 37, 43 dB

 • długość przewodu zasilającego: 2 m

 • zalecany dla powierzchni: do 26 m2

 • szacowany roczny koszt filtrów: 250 zł

*1,2,3 prędkość

 

  Pobierz instrukcję obsługi

3/5

Urządzenie chyba najtańsze z grupy urządzeń z nawilżaczem. Działa, miesza powietrze i je nawilża - więc spełnia swoją rolę. Co mnie niestety rozczarowało? Głośne nawet na ręcznym ustawieniu najmniejszego biegu, szum niestety potrafi budzić w nocy. Czujnik nawilżenia powietrza pokazuje coś innego niż jest w rzeczywistości, mam drugi czujnik wilgotności 1.5 metra od oczyszczacza i różnica wskazań jest 50%, oczyszczacz ma 60% a w pokoju jest 40%. Ten typ nie posiada trybu nocnego co jest dość znaczące. Ustawienie w tryb automatyczny w nocy powoduje wejście urządzenia w wyższe obroty co budzi. Ustawienie ręczne trybu najwolniejszego (a zarazem najcichszego) powoduje że nawilżacz pracuje non stop aż skończy się woda - więc też lipa. Nie można wyłączyć dźwięku (tzw. mute) - więc w nocy gdybyście chcieli coś przełączyć po będzie piszczeć. Generalnie nie polecam tej serii do sypialni. Dla sypialni dziecka sugeruję poszukać urządzenia które ma opcję pracy poniżej 19 dB.

Łukasz

5/5

Kupiony do pokoju córki - alergika. Byłem trochę sceptyczny, czy poza 'niewidocznym' oczyszczeniem powietrza oczyszczacz da jakikolwiek efekt - po pierwszych kilku nocach byłem bardziej niż pozytywnie zaskoczony. Powietrze podczas sezonu grzewczego jest nawilżone, córka śpi spokojnie, nawet jeśli jest przeziębiona i kaszle w ciągu dnia, w nocy jest dużo lepiej, zdarzają się nawet noce bez kaszlu podczas przeziębienia. Siłę nawilżania widać z resztą po ubywającej ze zbiornika wodzie. Co do oczyszczania powietrza - czujnik i automatyka również działają bez zarzutu. Podczas znacznych przekroczeń norm pyłów PM2,5 i PM10 przy zamkniętym cały dzień pokoju i oknie, wieczorne uruchomienie urządzenia rozpoczyna się z lampką pomarańczową (średnie zanieczyszczenie) - wniosek jest taki, że to dziadostwo przenika nawet przez zamknięte okna (mikro-nawiewniki), i kumuluje się w mieszkaniu. Podczas wietrznych dni nie zauważyłem takiego zachowania. Jak już oczyści powietrze w pokoju (lampka zielona) polecam zrobić test i otworzyć okno - zaraz mamy skok obrotów wentylatora, oraz zmianę koloru lampki co najmniej na pomarańczową. Oczywiście w 'czyste' dni otwarcie okna nie powoduje opisanego powyżej zachowania. Co do trwałości filtrów nie jestem w stanie się wypowiedzieć, posiadam Sharpa już niemal 2 miesiące, urządzenie chodzi każdą noc ~11 godzin, nie zaświeciła się jeszcze kontrolka czyszczenia filtrów. Cena nie jest niska, trochę biłem się z myślami czy inwestować taką kwotę w urządzenie, które może nie dać spodziewanego efektu, ale teraz w ogóle nie żałuję dokonanego wyboru - urządzenie działa i widać to doskonale na przykładzie mojego dziecka - noce przesypia wreszcie spokojnie, przeziębienia przechodzi łagodniej, no i nawilżacz w sezonie grzewczym naprawdę robi robotę. Polecam.

Wojtek

4.0/5

na podstawie 6 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-D40EUW

Sharp KC-D40EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Twój nick lub imię

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Filtry i akcesoria do oczyszczacza Sharp KC-D40EUW

Filtr FZ-D40HFE Sharp KC-D40EUW/D50EUW/D40EUB

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-D40DFE Sharp KC-D40EUW/D50EUW/D40EUB

FZ-D40DFE

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 189,00 zł

Filtr FZ-A61MFR nawilżacza SHARP KC-A/KC-D

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Gwarancja i zwrot - ikona

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz zwrócić towar, możesz to zrobić w ciągu 30 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

Bezpieczne zakupy, też na raty

Mastercard Payu Visa CA Raty
Leaselink logo Leasing Zapytaj naszego doradcę

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych. Współpracujemy z zaufanymi pośrednikami płatności i bankami. Zyskaj czyste powietrze z ratami zero procent!

Ekspresowa, darmowa wysyłka

Darmowa dostawa - ikona

W przedpłacie i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki nadajemy zwykle w dniu złożenia zamówienia. Masz kilka opcji dostawy — DPD, FedEx lub odbiór osobisty. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908

Pobierz aplikację monitorującą jakość powietrza

 • Wersja responsywna
 • Apple logo
 • Android logo

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Sklepy stacjonarne

Loveair - sklepy stacjonarne
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności