Sharp KC-D50EUW

Sharp KC-D50EUW

Oczyszczacz powietrza

Ilość: -+

Cena: 2 399,00 zł

Sharp KC-D50EUW

Oczyszczacz powietrza

Sharp KC-D50EUW

Cena: 2 399,00 zł

Japońska technika

Gwarancja:2 lata (+ serwis D2D)

Dostępność: dostepność - brak u producenta

Technologia Plasmacluster w SharpOczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW jest doskonałym urządzeniem dwufunkcyjnym, poza oczyszczaniem może też wydajnie nawilżać powietrze. Dzięki zastosowaniu wielostopniowej filtracji powietrza pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń! Filtr HEPA H13 potrafi zatrzymać co najmniej 99,97% drobin (w tym PM 2.5). Wcześniej filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia nim trafią do HEPA, co wydłuża żywotność pozostałych filtrów. Filtr węglowy usuwa z powietrza lotne związki oraz nieprzyjemne zapachy. Ostatnim stopniem filtracji, wyjątkowym dla oczyszczaczy Sharp, jest jonizacja Plasmacluster. Jony działają na odległość, dzięki czemu urządzenie poza mechaniczną filtracją powietrza, oczyszcza je aerojonami w każdym zakamarku w pomieszczeniu. 

 

Plasmacluster - co to jest?


 

Ponad 10 lat temu inżynierowie z Sharpa opatentowali technologię, która jest ciągle rozwijana i stosowana w wielu typach urządzeń na całym świecie. Polega ona na uwalnianiu do powietrza klastrów jonowych (jonów stabilizowanych cząsteczkami wody). Jony Plasmacluster niszczą lub deaktywują zarodniki grzybów, wirusy, bakterie, dym tytoniowy oraz alergeny. Skuteczność została potwierdzona naukowo, a same urządzenia, w których zastosowano tę technologię, zdobyły liczne nagrody. Sharp KC-D50EU-W wyposażony jest w najwydajniejszy jonizator Plasmacluster typu High Density 7000.

 

Nowa wersja - nowe funkcje i design


Nowe funkcje w Sharp KC-D50EUW

 

Sharp KC-D50EU-W to też wyrafinowany projekt wizualny. Kształt trapezu, chromowane elementy wraz z zaokrąglonymi krawędziami tworzy urządzenie dostosowane do obowiązujących trendów. Od swojego poprzednika jest znacznie smuklejszy (głębokość zaledwie 230 mm). Pojawiła się też automatyczna praca osłony wywiewu, która zabezpiecza go przed wnikaniem zanieczyszczeń, gdy jest wyłączony. Jest jeszcze Tryb Advanced Auto, w którym urządzenie jest wrażliwsze na zanieczyszczenia. W tym trybie po przekroczeniu 70% wilgotności urządzenie pracuje na maksymalnych obrotach, z intensywną jonizacją. Tryb doskonały do wilgotnych pomieszczeń i w czasie smogu.

 

Nowością jest też programator czasowy. Teraz możesz ustawić czas pracy urządzenia (włączenie 2/4/6/8/10/12/14 godzin, a wyłączenie 1/2/4 lub 8 godzin). Ulepszeniu został poddany zbiornik na wodę, który dostał większy otwór napełnieniowy i można go łatwo postawić na płaskiej powierzchni. Dzięki temu jest teraz łatwiejszy w konserwacji i w uzupełnianiu wodą z kostkami lodu. Lód wsypujemy, gdy chcemy skorzystać z funkcji klimatyzatora ewaporacyjnego.

 

Wydajność i ekonomia, które idą w parze


 

Sharp KC-D50EUW dzięki nowej konstrukcji wywiewu powietrza posiada większą realną wydajność od poprzednika. Dodano drugi wywiew, który skierowany jest pod kątem 20° do pomieszczenia i stabilizuje główny strumień powietrza. Drobiny zanieczyszczeń są sprawniej kierowane do ziemi, a następnie zatrzymywane przez filtry. Tak genialne zastosowanie efektu Coandy zwiększa wydajność urządzenia w warunkach realnych.

 

Urządzenie potrzebuje do pracy na najniższych obrotach tylko 5W energii, a jego głośność wynosi wtedy zaledwie 23 dB.

 

Szereg funkcji dla Twojej wygody


 

Oczyszczacz Sharp KC-D50EUW jest wyposażony w szereg funkcjonalności, które ułatwiają jego użytkowanie. Posiada kółeczka z blokadą, dzięki którym bez problemu można przemieszczać urządzenie między sypialnią a salonem. Czujniki pyłów, zapachów, temperatury oraz wilgotności umożliwiają precyzyjną pracę oczyszczacza w trybach AUTO. Wszystko możemy zaprogramować na intuicyjnym panelu sterowania. Urządzenie może pracować w wielu trybach: samego oczyszczania, oczyszczania z nawilżaniem, jak również do obu trybów można włączyć i wyłączyć jonizację. Warto również wspomnieć o automatycznym restarcie urządzenia po powrocie zasilania oraz blokadzie rodzicielskiej.

 

5 stopni filtracji w Sharp KC-D50EUW


Stopnie filtracji Sharp KC-D50EUW

 

 

 • 1. Filtr wstępny zatrzymuje większe zanieczyszczenia takie jak sierść, kurz, okruchy itp.

 • 2. Filtr węglowy: usuwa z powietrza związki lotne, m.in. benzen, formaldehyd, ksylen, benzo(a)piren oraz nieprzyjemne zapachy

 • 3. Filtr HEPA H13: zatrzymuje co najmniej 99,97% zanieczyszczeń mechanicznych, w tym PM2.5, zarodniki grzybów, bakterie oraz większość wirusów

 • 4. Filtr nawilżacza: dodatkowo zabezpieczony przed rozwojem mikroorganizmów. Zatrzymuje osad, wytrącają się na nim sole i mikroorganizmy z wody. Jest to też jednocześnie mata ewaporacyjna, umożliwiająca nawilżanie

 • 5. Jonizator Plasmacluster: technologia jonowa, dzięki której pozbędziemy się wirusów i innych drobin tak małych jak 0,01 mikrona

Funkcje dodatkowe


 • Plasmacluster: bezpieczna jonizacja powietrza (z opcją wyłączenia)

 • Automatyczna praca: płynna regulacja obrotów, 3 tryby AUTO

 • Autonomiczny oczyszczacz: urządzenie może pracować bez wody

 • Wskaźnik jakości powietrza: informacja o aktualnym stanie powietrza

 • Wskaźnik konserwacji filtrów: informacja o potrzebie czyszczenia

 • Kółka transportowe: komfortowe przenoszenie urządzenia

 • Blokada rodzicielska: wygodny sposób na zablokowanie sterowania

 • 4 czujniki: przykrego zapachu, pyłów, temperatury i wilgotności

 • Wskaźnik braku wody i nawilżania: czytelna informacja o pracy nawilżacza

 • 3 tryby pracy manualnej: wysoki, średni i niski (doskonały na noc)

 • Funkcja Advanced Auto: intensywna walka ze smogiem i alergenami 

 • Automatyczna przysłona wywiewu: dla ochrony filtrów od strony wywiewu

 • TIMER: zdefiniujesz czas uruchomienia i wyłączenia urządzenia 

Animacja obrotu Sharp KC-D50EU

Parametry techniczne

 • kolor: biały

 • wymiary: 399x230x615 mm

 • waga: 7,9 kg

 • pobór prądu/moc (1,2,3 prędkość): 5W, 17W, 54W

 • zbiornik: 2,5 L

 • przepływ powietrza: do 306 m3/godz.

 • wydajność nawilżania: do 600 ml/godz.

 • śr. głośność w trybie oczyszczania (1,2,3 prędkość): 23, 43, 55 dB

 • śr. głośność w trybie oczyszczacz-nawilżacz (1,2,3 prędkość): 23, 43, 54 dB

 • długość przewodu zasilającego: 2 m

 • oczyszczacz zalecany dla powierzchni do 38 m2
 • szacowany roczny koszt eksploatacji (filtry): 200 zł

  Pobierz instrukcję obsługi

Opinie użytkowników

5/5

Świetnie się spisuje, bardzo zgrabny klapa to dobry pomysł bo nic do środka nie wpada po złej stronie. W sumie troche bez zaskoczenia mam już model z poprzedniej serii Sharp i oba to ulga w zimie i wielki komfort :)

5/5

Długo się wahałem miedzy tym modelem a oczyszczaczem innej marki. Jestem sceptyczny do urządzeń wielofunkcyjnych dlatego byłem gotowy kupić osobno oczyszczacz i i nawilżacz powietrza. Niby na połączeniu tych dwóch funkcji w jednym tylko się zyskuje bo mniejsze koszty, mniej zajętego miejsca. Po obejrzeniu konstrukcji urządzenia stwierdzam, że obie funkcje faktycznie się nie gryzą a wręcz działają lepiej w tandemie. Możliwość pracy w samym oczyszczaniu na plus, przez ponad pół roku przecież nie trzeba nawilżać. No chyba że ktoś ma klimatyzacje która osusza powietrze to KC-D50EUW będze jak znalazł. Kupiłem go z myślą o przenoszeniu między sypialnią a salonem ale chyba zostawię go w salonie a do sypialni kupie mniejszy model. Można go przenosić, ma kółka ale naprawde trudno uwierzyć że komuś się to chce. Dzieciom kupie też jak im się popsuje stary oczyszczacz innej marki. Przepraszam za esej ale produkt rewelacyjny i spełnił oczekiwania. Dziekuję za rady! M.M.

5.0/5

na podstawie 2 opinii

Dodaj własną opinię o produkcie

Sharp KC-D50EUW

Sharp KC-D50EUW

Oceń produkt:

Ocena

Jak ogólnie oceniasz produkt?

pole wymagane

Ładowanie...

Dziękujemy za dodanie opinii.

Błąd serwera. Spróbuj ponownie później.

Do tego oczyszczacza pasują filtry:

Filtr FZ-D40HFE Sharp KC-D40EUW/D50EUW/D40EUB

FZ-D40HFE

Filtr HEPA — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 449,00 zł

Filtr FZ-D40DFE Sharp KC-D40EUW/D50EUW/D40EUB

FZ-D40DFE

Filtr węglowy (deodoryzujący) — do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 189,00 zł

Filtr FZ-A61MFR nawilżacza SHARP KC-A/KC-D

FZ-A61MFR

Filtr nawilżacza do Sharp serii KC-A oraz serii KC-D - do 10 lat użytkowania

Ilość: -+

Cena: 299,00 zł

Gwarancja i zwrot

Wszystkie oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Jeśli postanowisz odstąpić od umowy, możesz to zrobić w ciągu 14 dni od daty doręczenia.

To wszystko dla Twojej wygody i bezpieczeństwa.

regulamin sklepu internetowego

Ekspresowa, darmowa wysyłka

W przedpłacie (PayU) i za pobraniem — wysyłka kurierem za 0 złotych. Paczki przekazujemy kurierom zwykle w dniu złożenia zamówienia. Możesz wybrać FedEx lub DPD. Po nadaniu będziesz mógł śledzić położenie paczki.

DPD logo kuriera

Bezpieczne zakupy, też na raty

Używamy protokołu szyfrowania SSL dla ochrony Twoich danych, wpisywanych w zamówieniu. Gwarancję udanych zakupów zapewnia PayU. Jak chcesz, kupisz tu na raty – zyskaj czyste powietrze już od 36 zł miesięcznie.

Loga płatności

“Jakość powietrza w Polsce”

Aplikacja na urządzenia mobilne stworzona przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Zapoznaj się z aktualnym stanem jakości powietrza przy najbliższej stacji pomiarowej. Wystarczy poniżej kliknąć odpowiednią miniaturkę.

Wersja responsywna Apple logo Android logo

Dane firmy

Biuro: ul. Mostowa 2, 32-566 Grojec

DAJAMI Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Rynek 10A, 32-065 Krzeszowice
NIP 6282266484

Regulamin serwisu Polityka prywatności

Kontakt i wsparcie

Infolinia/pomoc techniczna: 570 33 99 30

Status zamówień: 504 103 908